Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο.62...ο Λεωνίδας εχασε το δρομο


Recommended Posts

μα τι βλαμμενη που ειμαι!

εγραφα εγραφα κ εκανα μια μαλακια κ εσβησαν! ελεος!!!!!

κοριτσια η χτεσινη μερα με τηο φιλιππο απλα δεν υπηρχε!!

θου επρεπε να ησουν κ εσυ να φουνταραμε κατευθειαν!! :lol::lol::lol:

σημερα ολη μερα εκανα δουλειες κ παραδοξως ο μιστερ ηταν πολυ ησυχος, με βοηθουσε κιολας

το μεσημερι βγηκαμε για λιγο στην παιδικη χαρα.. ενταξει ειναι πολυ καθαροκοιλιας αλλα εχει αρχισε ι κ μεταμορφωνεται σε κατακουζηνο!! εβλεπε την τσουληθρα που ηταν λιγο ξεβαμμενη κ φωναζε ιιιιιιιιιι χαλια ειναι χαλιαααααααααα εβλεπε τα γκραφιτι κ φωναζε νερο εδω να ριξουμε ΝΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟο αν εβελεπ κανενα κοκκο χωματος χαρτι εδω να βαλουμε να σκουπισουμε ΧΑΡΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλε πως κανετε γιαουρτι? για πειτε!

τι μαγια ριχνετε μεσα?

βικυ νινιδα εμενα ο μικρος εχει ακομα! μιλαμε για ΤΗΝ ποσοτητα!

κ εχει κ εκζεμα αυτος, γιατι κατακοκκινιζει μερικες φορες

το θηλαστο εχω της αμεντα το λακτακατι, δεν το θυμαμαι ακριβως

με το χερι βγαζω πιο πολυ οντως, αλλα θα παθω καμια τενοντιτιδα :lol::lol::lol:

αυγη απο θεσσαλονικη ειμαι εγω

αφρο μια χαρα ιο βολες σας

μιτσακι καλε μην παρεις τιποτα! χω λιωσει με την παρτυ σου! :lol::lol:

ιουλια κ εμεις σαγαπαμε!

θου ολο το βραδυ χτες εσενα ονειρευομουν! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αι μαρη Θου που ντρεπεσαι κιολας! :lol: Καλα λιωνω με τους κουκλους σου στην φωτο! Μα ποσο θελω να σας δω! :YMHUG:

Βικακι θες παιδι μου να κανεις μαραθωνιους θηλασμους? απαπαπα και ο Γ. ακριβως οπως ο Λ. ηταν. Ετοιμαστηκα και εγω ψυχολογικα καιρο πριν για μαραθωνιους αλλα τιποτα. 10 λεπτα απο το ενα μεμε και τελος. Μια χαρα εισαι! Η τομη και εμενα ηταν κοκκινη για καιρο, ακομα ειναι δηλαδη στην μεση σε ενα σημειο που εγινε υπερτροφικο το δερμα. Θα στρωσει σιγα σιγα.

Αργυ μα τι τελειες μερες μας κανει! Μεχρι αυριο ειπαν ομως :( Κρατιεται τοσες ωρες η Ρ.? :o:shock: Μα πως μπορει? :roll:

Χρυσα κριμα για τον μικρουλη γμτ :( πολυ τααλαιπωρηθηκατε φετος...Περαστικα του!

Μητσακι και εσεις χαλια ρε γμτ :( αντε να περασει ο χειμωνας να ανασανετε λιγο. Καθε χρονο ετσι εισαστε? Περαστικα και σε εσενα :x:YMHUG:

Ιουλια πολυ μαρεσει να σε βλεπω ετσι αγαπησιαρα! Και εμεις σε αγαπαμε πολυ :x

Μαγδα μην χανεσαι μωρε, πολυ απολαμβανω να σε διαβαζω. Και βγαλε επιτελους αυτη την φωτο απο το Μαρκελλακι και βαλε μια πιο προσφατη :P

Λενα μηπως φταιει το θηλαστρο ρε συ? Θα μεινει ο Τολης στην δουλεια τι λεει? Πολυ γελασαμε με τον Ανασταση :lol::lol: Τυχερη η νυφη που θα τον παρει :lol:

Αυγη καλως ηρθες! Να σου ζησουνε τα αντρακια σου!

Σημερα ξεπατωθηκα στις δουλειες, εκμεταλλευτηκα τον καλο καιρο και τα γυαλισα ολα, το βραδυ εβαλα τα μικρα στο φλεξι μπαθ και τα δυο μαζι και τα μπανιερισα και τωρα ειμαι πτωμα. Α καναμε και μπισκοτα με βρωμη, ταχινι, μελι, κανελλα με την Ε. το απογευμα και γιναμε πεντανοστιμα. Παω να την πεσω σιγα σιγα. Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπονζουρ....κολαση νυχτα κολασηηηηη

καλε αφισα τον μικρο στη μεση του δοματιου και συρθηκε - με την οπισθεν παντα κατω απο τοκρεβατι...χαχαχαχα

Βικακυ τι κολωνεις ρε..παρε οποτε θες ειτε στο κινητο ειτε στο σταθερο..ο Ο δεν ενοχλειται

ασε που χτες ηρθε στις 6...σημερα δουλευει...θα παω στη μαμα σου σε λιγο να παω μια Λαικη και ΣΜ..

Θουλιιι..ο Μασουτης εχει τα λιμπερο 50%..τρεχααα..

ΡεΒικακη ουτε ο Ζαν εκανε ουτε κανει μαραθωνιους...εγωξες ψυχολογικα προετοιμασμενη...αλλα ο κυριος..μια χαρα

Παντως ειναι λογικο να αρωσταινει..ο Φο κουβαλαει μικροβια και ους...και μπορει οιδιοςνακανει λιγη μηξα..το νινι ομως που δεν εχει αντισωματα...

του χρονου φανταζομαι δεν θα εχουμε τετοιο χαλι αλλα θα ειμαστε πιο φυσιολογικη

Λενα μαλων τοΧρισημοποιεις λαθος το θηλαστρο...και εγω αυτο εχω..τελειο ειναι...δουλευει καλυτερα οταν ειναι μονης αντλησης...επισης εγω βαζω τους κυκλους απο την αρχη στο τερμα και ανευαζω σηγα σηγα την ενταση

Λενακι μου σοβαρα..ειδες ρε ο Γιωργης...σε εξεπληξε αυχαριστα το μαναρακι μου...μαρε συ η Ειρηνη ειναι πολυ ζουζουνα!!!!!

Τελειο το σκιτσακι...α ρεβ Μιτσουυυυυ!!!!

Μαγδουλι που εισαι χαμενη;;;..χαιρομαι που ειστε καλα

Φρανιιιιι;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλαρες μου!

Φανταζομαι θα ειστε οι περισσοτερες απουσες λογω Σκ!

Περαστικα στα αρρωστουλια κ στις αρρωστουλες!Στη Δημητρα δε θα πω περαστικα γτ της ταιριαζει λιγος πυρετακος! :P:lol::lol::lol: Σουργελακι γλυκο!!!"ψοφαω-ψοφαω αλλα στο κοτσιρα θα παω!" :lol::lol::lol:8-)

Μαγδουλι αν σου πω οτι δεν θυμομουν οτι θα πηγαινες ολλανδια... :oops::oops::oops::oops: ποτε το ειπες? :oops::oops::oops:

Εγω μονο το ρινοκερακι εχω απο τριβιζα...θα παρω κ αλλα...αλλα προτιμω μεγαλα...για βιβλια λεω! :lol::lol::lol::lol: Ε κ τα αλλα καλο ειναι να ειναι μεγαλα! :P:P:oops::oops::oops:

Χρυσα τι γινεται δλδ στη διασταυρωση?παντως πολλα σημεια του κοκ θελουν αλλαγη..πχ λεει πως σε μια διασταυρωση τα αυτοκινητα πρεπει να κινηθουν το ενα ΠΙΣΩ απο το αλλο για να στριψουν σε αντιθετες κατευθυνσεις...φανταζεσαι να το ακολουθουσαμε αυτο?στουκας που θα γινομασταν ολοι!(καταλαβατε τι εννοω? :P )

Ιουλια ή που βρηκες γκομενο(κανα γιατρο παντα :P:lol: ) ή ο Χ ανακαλυψε κανα σημειο(G) :lol::lol::lol::lol: !Σας αγαπω κ πρασινα αλογα! :lol::lol::-*:-*:-* Μαρη....μπας κ εισαι εγκυος???

ηρθε μια φιλη σας χαιρετω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες αγαπες μου! :D:D:D:lol::lol::lol::lol::lol:

αναστασακι..οχι..γιατρο γκομενο δε βρηκα..ακομη! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σημειο g....................... :lol::lol::lol::lol::lol: ah mvrh trelh ntrepomai! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

εγκυος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o:o:o

νομιζω πως θα ηθελα..αλλα δεν ξεκινησα ακομη προσπαθειες!οποτε.. ;););):lol::lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)

κ εγω τα μεγαλα..παραμυθια :lol::lol::lol: ,προτιμω!να παρεις τα 3 λυκακια!κ τη δονα τερηδονα!κ φυσικα..την αγαπη μου..τη μυρτω κ το κουνουπάκι! :lol::lol::lol: αν δε το παρεις..σε απειλω..θα σας το παρω εγω! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βασικα..δεν ερχεστε ενα απογευμα να σας το διαβασω εγω;;;;;;;;;;;;;;;;; :!::!::!::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea::idea:

περιμενω να γινει το φαγητο κ να παμε παρκο! :D:D

βικυ μαραθωνιους θηλασμους εκανε ο γιωργος..ή εμενα ετσι μου φαινοταν..αλλα μαλλον εισαι τυχερη κ ο λεωνιδακος,μα τί ωραιο ονομα! :D:D ,δε θα κανει! ;)

λενα εγω με symphony εβγαζα τηηηην παραγωγη..με τα αλλα δεν ξερω.. :roll::roll:

αυγη εγω ειμαι η ιουλια,ειμαι 31 κ εχω εναν γιο σχεδον 3,τον γιωργο!α!κ ειμαι απο θεσσαλονικη! :):):)

βασικα μεσω μαμμυλαντ γνωριστηκαμε ολες,αλλες κ απο κοντα,αλλες μεσω ιντερνετ,αλλα μετα απο τοσο καιρο ειναι σαν να γνωριζομαστε απο κοντα! :)

καλωσηρθες στην παρεα μας! :D:D:D

μητσακι οντως πολυ σου παει ο πυρετος! :lol::lol::lol::lol:

πώς εισαι σημερα;

ελενα με επηρεασες κ εσυ με τοσες δουλειες!εχω αρχισει να βαζω σκουπα 3 φορες την εβδομαδα..αλλα να σας πω κατι;;;;;;;;;;;;;;;;;;

δε μου αρεσει..γιατι τωρα πια δεν μαζευονται πολλα χνουδια κ δεν ευχαριστιεμαι το ρουφηγμα..σα να καθαριζω καθαρο σπιτι ρε παιδι μου.. :roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

για τη διαταυρωση δεν ξερω..εγω μεχρι προσφατα εδινα σε ολους προτεραιοτητα..μετα περασα τη φαση που διεδικουσα εγω την προτεραιοτητα παντα..κ τωρα εχω αρχισει να στρωνω κ να συμμορφωνομαι με τη σημανση! :oops::oops::oops:

ασχετο..εκανα πριν λιγες μερες μοσχαρακι λεμονατο με πατατες στη γαστρα!

ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!

Δ ε θα το ξανακανω ποτε ξανα στην κατσαρολα..μα τί νοστιμια................ :D:D:D:D

επισης μου ειπαν κ για ρεβυθια στη γαστρα..θα το κανω αυτη την εβδομαδα!

σας φιλω ολες!!

καλο σαββατο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, είμαι μπουκομενη και μαλλον και ο μικρός

Ιουλία πολύ σε πάω τώρα τελευταία, οχι οτι πρινι δεν σε πιγενα άπλα τωρασε απολαμβανω πολύ περισσότερο όταν γράφεις :x:-*

Α! Η νονά του Μ δουλεύει πια σε εταιρία με θηλαστρα και διάφορα μαρματζουλια (ξέρετε εσείς) οποία θέλει κατι για αθήνα απο νοσοκομιακα μεχι σακουλακια έχω είμαι :D

Χθές ήρθαν νονός νονά και έσβησε κεράκι ο Μ :D κάνα 2—3 φορές και μετα ήθελε να χάριν όλη την τούρτα με το ζόρι βάλαμε να φάμε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gooooooodmorning λατρεμένες! :x:x:x

Χαίρομαι ιδιαιτέρως που απολαύσατε την χθεσινή μου χαζομάρα!!! :oops::oops::oops::D:D:D

Μα ΠΟΣΟ μ' αγαπάτε;;;; :YMHUG::)):)):))

Βικάκι, στο παρελθόν μ' έχει ακολουθήσει σε αρκετά το στεφάνι, του αρέσει μεν, δεν τρελαίνεται κιόλας δε! ;)

Τώρα όμως, ακολουθεί για την Εστουδιαντίνα και γιατί τρελαίνεται για τα σμυρνέικα, όχι για το Γιαννάκη!!! ;)

Κι ο δικός μου ζηλεύει λίγο, αλλά είναι τόσο σίγουρος για μένα :evil: που δεν ψαρώνει κιόλας!!! :evil::evil::evil:

Έτσι θα σ' αφήσω βρε;;;; Βασίσου πάνω μου!!! ;););) Αρκεί να μπορώ να βγάλω φωτο στο Μέγαρο! ;)

Δεν έχεις παράπονο, δε σε φροντίζω;;;;;;;; :D:D:D Το cdακι πρόλαβες να το ακούσεις καθόλου;

Για τους μαραθώνιους θηλασμούς, θα σου πω αργότερα, γιατί έχουν σχέση με τα του μικροβίου που θέλω να σας πω! ;)

Αναστασούλι, πως με καταλαβαίνεις, πως με καταλαβαίνεις!!!! ;););)

Που να καίγομαι στον πυρετό... τον Γιαννάκη δε τον χάνω!!! [-x[-x[-x[-x[-x

Άλλωστε, θα καίγομαι ούτως ή άλλως... από πόθο!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μπα, πλακίτσα, εύχομαι να είμαι καλά τη Δευτέρα, γιατί αλλιώς θα κόψω φλέβα!!! :((:((:((

Καλημέρα (ώσπου να το γράψω, καλησπέρα πια!) σε όλο το τρενάκι και καλό-ηλιόλουστο σ/κ να έχετε!!! [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=icon_sunny.gif]

Εγώ μέσα και σήμερα!!!! :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛησπερα!

αααααααα ολες λειπετε!

εγω ηπια καφεδακι...

ηρθε μια φιλη,,,,

η Μ-Ι ειπε οτι τι βραδυ θα παει να μεινει στην πεθ . γι ανα απει το πρωι εκκλησια!

για να δουμε!

Μητσακι μου καλο...

το σιντι το ακουω...στο φορητο σιντιπλειερ...στο μεταμεσονυχτιο θηλασμο...γυρω στις 3με 5 το πρωι....

απολαυση....

19-20/3 θα τραγουδαω το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μιτσακι κ ιουλια δε υπαρχετε..ειστε απολαυση :D:D:D

εμεις καλα..ακομα φαι δε εφαγα επεσα με τα μουτρα σε τουρτα απο φρεντζιοοοο

σα κισ ειναι..χανετε :P

ρε τονια που εισαι????????τοσο χαλια. :roll: ακομα να σε τηλ

σημερα θα αποτριχωσω το καλιγραμμο ποδαρακι μου

εχει φανταστικη μερα :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

βικυ εδω ειμαι ντεεε :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο γκατζετακι...αλλα 80 ευρω...δυσκολη φαση!

γμτ μου!

στο μπεμπε δεν αρεσει καθολου το νερο ...δεν θελει χαδια...δεν θελει να ειναι καθολου γυμνος και θελει να χουχουλιαζει...επησις θελει να σκεαζει τη μουριτσα του....

μα καθολου ιδιος με τη Μ-Ι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βικυυυυυυυυυυυυυυυ!! :D:D:D:D

τις υπολοιπες δε σας χαιρετω γιατι πολυ απλα δε βλεπω καμια μεσα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: χαζη ειμαι μονη μου να μιλαω;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

που λες βικυ εκανα 2 τελεια ψωμακια,μουρλια!σιγα μην παρω αρτοπαρασκευαστη..αφου καλε πανευκολο ειναι να κανουμε μονες μας!μου θυμιζετε τον χ. που με εχει πρηξει να παρουμε φρυγανιερα! :shock::shock::shock::shock::shock:

μα βρε χρυσε μου τί να την κανουμε; :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

στο τελος του ειπα αμα τη θελει τοσο πολυ να παει να την παρει μονος του ή να περιμενει τον ιουνιο τα γενεθλια του να του την παρω δωρο! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βικυ για πες καμια λεπτομερεια απο συμπεριφορα μ.ι. προς το λεωνιδακο!πώς φαινεται να το εχει παρει γενικα;;;;

εσυ πώς εισαι;ψυχολογικα!

α!βλεπω μπηκε κ η αργυρω!γεια σου αργυρωωωωωωωωωωωωωωωωω! :D:D:D

τελικα καταλαβα γιατι μου παει η ανοιξη!!

κανω φωτοσυνθεση! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

σήμερα είχαμε μια όμορφη μέρα!

Από το πρωί βγήκαμε με τα κορίτσια μου :D:D:D και τις φίλες μου για καφέ

όπου γυρίσαμε κατά τις 4 8-) και βρήκαμε έτοιμο στρωμένο τραπέζι από τον Γ να μας περιμένει! Τι ωραία μέρα και πόση ζέστη 8-)8-)8-)

Τώρα παίζουν. Το βράδυ θα μείνουν στη μαμά μου, εμείς θα βγουμε :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας :x

τι να γράψω? δεν ξέρω!!! :?

Μιτσάκι σιγά μην έχεις την γρίππη ρε...μια μικρή ιωσούλα είναι και θα περάσει μέχρι την Δευτέρα για να δεις τον "έρωτά"σου με τον Αβήτα σου!!! :D;):x

εμείς πήγαμε και αγοράσαμε παπουτσάκια στην Ρ. χθες και σήμερα πήγαμε και αγοράσαμε και στα δύο μπουφανάκια επειδή έχει ανοίξει ο καιρός, κάνει ζέστη και δεν είχαν,.....αλλά από βδομάδα πάλι θα έχουμε 9 βαθμούς οπότε πάλι τα χειμωνιάτικα θα φορέσουν :lol::lol::lol::lol:, επίσης αγόρασαν (σύζυγος και γιος) το carrera truck και είναι πάνω στην σοφίτα τώρα και το συναρμολογούν!!! η Ρ. κοιμάται .....

ήθελα να κάνω και καμμιά βόλτα στο κέντρο να φάμε κανένα παγωτάκι ή πιούμε καφεδάκι, αλλά τα παιδιά έχουν γίνει τελείως ανεξέλεκγτα ε και εγώ δεν έχω την διάθεση να τα κυνηγάω, μόνο και πάντα εγώ!!! :(:(

Ιουλία :D:D

Συμπεθέρα Βίκυ η Ρ. θήλαζε μόνο 10 λεπτά από το κάθε στήθος.....μόνο 10 και όχι 11 ή 9!!!! :o:o:o:o λες και κοιτούσε το ρολόι!!! :shock::shock:

Θούλη ακόμη κανείς δεν έχει κόψει το γκαζόν :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρία τι ωραία :D καλά να περάσετε, που θα πάτε, αν επιτρέπεται? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/e-gadgets-ion-docu-scan-sidedeal/4117866?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_77&a=1656

σε θυμηθηκα αργι..μα ποσο το θελω...να περασω ολες τις παιδικες μου φωτο..με τη μαμα μου..κ αλλες!!!!!!!!!11

:-bd:-bd:-bd:-bd το πήρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ξέχασα να σας πω (βαριέμαι να κάνω επεξεργασία Αναστ.), ότι σήμερα πήγα στο ΣΜ μόνη μου :D:D δλδ έκανα μια βόλτα στον πεζόδρομο στα μαγαζιά, χάζεψα και γύρισα μετά από μιάμιση ώρα και το φαγητό ήταν έτοιμο και το τραπέζι στρωμένο :D:D:D:D φάγαμε και φύγαμε...... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιορτάζει ένας φίλος μας σήμερα και θα πάμε σε ένα μαγαζί που έχει ένας άλλος φίλος

πίσω από το δικαστικό Αργυρώ ;)

Μεγειά τα ρούχα σας!

Μα πόσο μας ανεβάζει ο καλός καιρός ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι ο καλός καιρός μας ανεβάζει :D:D

"Σάββατο 17 Μαρτίου 2012, 12:31 | olikiantistasi | αποφαση, ευρωπη

Η Διαρκής Επιτροπή της Κοινοβουλευτικής Συνέλευσης του Συμβουλίου της Ευρώπης, αποδέχτηκε την έκθεση με θέμα η κατάσταση των κατοίκων της Ρόδου και Κω που έχουν υπόβαθρο την τουρκική πολιτισμική κουλτούρα (Doc. 12526) και το σχέδιο της απόφασης περί αυτής (1867/2011), η οποία είχε συνταχθεί από τον Ελβετό Αντρέα Γκρος, μέλος της Επιτροπής Νομικών Θεμάτων και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων της Κοινοβουλευτικής Συνέλευσης του Συμβουλίου της Ευρώπης.

Με την απόφαση που έγινε δεκτή την 9 Μαρτίου 2012 στη Διαρκή Επιτροπή, η Κοινοβουλευτική Συνέλευση του Συμβουλίου της Ευρώπης, απαίτησε από την Ελλάδα την επικύρωση της Σύμβασης Πλαισίου για την Προστασία των Εθνικών Μειονοτήτων. Η Κ.Σ.Σ.Ε κάνει έκκληση στην Ελλάδα, να διοργανώσει σε συνεννόηση με τους πολίτες που ομιλούν την τουρκική , μια καμπάνια με σκοπό την πληροφόρηση των οικογενειών όλων των μαθητών, σχετικά την δυνατότητα διδασκαλίας της τουρκικής γλώσσας.

Πέραν τούτου, ζητείται από τις αρχές της Ελλάδας να αξιολογηθεί και το θέμα της επαναλειτουργίας των τουρκικών σχολείων. Επίσης, ζητείται να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες ώστε οι διοικήσεις των δύο βακουφίων που υπάρχουν στη Ρόδο και Κω, να λειτουργούν με πλήρη διαφάνεια. Εξ αυτού, ζητείται η ανανέωση των διοικητικών συμβουλίων των βακουφίων να γίνεται με ανοιχτό και διαφανή τρόπο και να προστατευτεί το δικαίωμα της πλήρης πρόσβασης στους δημόσιους λογαριασμούς, της τουρκικής κοινότητας .

Ζητείται επιπρόσθετα να προσδιοριστούν τα δικαιώματα και οι αρμοδιότητες των ιμάμηδων και ηγετών των μουσουλμάνων πολιτών της Ρόδου και Κω και να προστατευτεί το δικαίωμα της εκλογής αυτών από τους Μουσουλμάνους πολίτες, ενώ απαιτείται από την Ελλάδα να συνεχίσει την αναπαλαίωση των ιστορικών μνημείων που ανήκουν στην Οθωμανική περίοδο. Τέλος, ζητείται από την Ελλάδα να ενδυναμώσει το διάλογο με τους εκπροσώπους της τουρκικής κοινότητας των νησιών, για την επίλυση των προβλημάτων όπως είναι το ιδιοκτησιακό θέμα και θέματα ιθαγενειών.

Σχετικά με την έκθεση, ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Τούρκων Δυτικής Θράκης (Ε.Ο.Τ.Δ.Θ), Χαλήτ Χαμπίπογλου, δήλωσε: Η έκθεση που έγινε δεκτή στη Διαρκή Επιτροπή της Κοινοβουλευτικής Συνέλευσης του Συμβουλίου της Ευρώπης και η απόφαση που την ακολούθησε, λήφθηκαν κατόπιν μακρόπνοων και έντονων συζητήσεων. Μετά τις έντονες αντιδράσεις που δέχθηκε η έκθεση, ο εισηγητής της, Αντρέα Γκρος, αναγκάστηκε να επισκεφθεί τον περασμένο Φεβρουάριο για δεύτερη φορά τη Ρόδο και Κω. Η τελική έκθεση που έγινε αποδεκτή, είναι ένα κείμενο που συγκριτικά με την πρώτη έκθεση Γκρος, αναφέρεται ανοιχτά στα προβλήματα των τουρκικών κοινοτήτων της Ρόδου και της Κω …"'

:o:o:o:o:o:o:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ θα ήθελα να πάω για κανενα ποτάκι έξω, σε Ιρλανδικό μπαρ που έχουμε και μου αρέσει, αλλά πού να αφήσουμε τα παιδιά? :(:(

Σας αφήνω, καλό Σαββατόβραδο :D:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και παλι κοριτσια !!! Πω-πω-πω ισα-ισα που προλαβαινω να διαβασω τα οσα γραφετε, ακομα μπερδευομαι και με τα ψευδωνυμα και τα ονοματα, αλλα που θα παει, θα σας μαθω!

Σας ευχαριστω ολες για το καλωσορισμα, καλως σας βρηκα λοιπον!

Να κανω και την διορθωση μου λοιπον... Ιουλια συγχαρητηρια για τον τιτλο!

Βικυ, ειχες μπει στην 41η εβδομαδα και γεννησες? Εγω στον πρωτο μας γιο πηρα 9 μερες απο τον 10ο μηνα, ο γιατρος μου κοντεψε να παθει εμφραγμα. Και δεν εβγαινε και με τους τεχνητους πονους. Δηλαδη ποσο ηθελε να κατσει μεσα??? :D Ευτυχως και εγω την γλυτωσα απο μαραθωνιους θηλασμους. Στον πρωτο μας θηλαζα καθε μιαμιση ωρα, αλλα το πολυ για δεκα λεπτα και τωρα στο μωρακι μας θηλαζω καθε τρεις ωρες περιπου για 20 λεπτα. Πηρε και 300 γραμμαρια μεσα σε μια εβδομαδα απο το μαιευτηριο!

Νατασσα, συγχαρητηρια που παρακολουθεις σεμιναρια (και μαλιστα με 2 παιδια!)

Αφροδιτη, ακριβως, απο H+M πηρα το μπλουζακι, εχει πολλα ωραια απο συγκροτηματα. Γενικα εχει ομορφα ρουχαλακια.

Ιουλια, κοντα πρεπει να καναμε τα παιδια μας. Πατησα τα πρωτα αντα πριν τεσερις μερες και ο πρωτος μας γιοκας ειναι 2 ετων...

Φρανιτα, που μενεις???

Να σας πω και οτι εχω μαθει για τα parabens απο χημικο. Στην ουσια τα paraben σκοτωνουν τα μικροβια , δεν ειναι βλαβερα, ισα-ισα που χρειαζονται. Στην ποσοτητα που πρεπει ομως. Το γνωριζω γιατι μετα την πρωτη εγκυμοσυνη χαλασε αρκετα το δερμα μου, εψαχνα ενα καλο make up, βρηκα απο μια ωραιοτατη φιρμα στην Αμερικη και αποφασισα να την κανω εισαγωγη στην Ελλαδα. Ετσι αναγκαστικα εμαθα και τα paraben, και τους χημικους και τους κονονισμους του ΕΟΦ. Οποια ψαχνει για καλης ποιοτητας καλλυντικα (μονο μακιγιαζ) και θελει να της στειλω καποιο δειγμα θα χαρω να επικοινωνησει μαζι μου! Ειδικα το make up εμενα με εσωσε...

Για την νινιδα του μικρου εγω εβαλα ελαιολαδο και σωθηκαμε.

Σημερα βγηκα μια γρηγορη βολτα για πρωτη φορα μετα το μαιευτηριο, ειχε υπεροχο καιρο και το καταευχαριστηθηκα...

Θα τα ξαναπουμε συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο το μεσημερι θελω να σας πω κατι κ ντρεπομαι :oops::oops::oops:

νομιζω οτι κατι τετοιο ξεπερνα οτι εχει γραφτει ever! :shock::shock::shock:

πριν φυγουμε για παρκο με τον γιωργο,θελω να παω τουαλετα..οχι για κατουρημα!

κ την ιδια ακριβως ωρα θελει να παει κ ο γιωργος! :o:o:o

κ δινω μαχη να τον πεισω να κατσει στο γιο γιο!αλλα αυτος παιρνει το καθισματακι τουαλετας κ θελει να παει στην κανονικη λεκανη!κ μαλωνουμε!προσπαθω με το καλο τιποτα!προσπαθω με το αγριο τιποτα!τον παρακαλαω,ανενδοτος!κ μου λεει"ελα μαμα,καθησε εσυ στο γιο γιο"! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

και αναγκαστικα..ναι ναι ναι.....ο γιωργος στη λεκανη κ εγω στο γιο γιο! :shock::shock::shock::shock:

το διανοηστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

κ τωρα διασυρθηκα πληρως κ παω να κανω το μπανακι μου ησυχη! 8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα...ναμαι παλη..

Τασια Ντιαρ πιστεψε με ..οσοι ερχοναι απο εκεινη τη διασταυρωση παραβιαζουν την αποδεξια πρωτεραιοτητα αφου εχουμε και οι δυοπρασηνο και εγω παω ευθεια και αυτοι στριβουν αριστερα...αλλα και το στοπ που εχουν μαζι με το φαναρι και εγω δεν εχω.

τεσπα..εμ την κανουν την μ@λ@κια..εμ μιλανε..αν το βουλωναν τουλαχιστων..

και ξαναδιαβασα και τον ΚΟΚ και οχι δεν εχει αλλαξει...θα τυπωσω μερικα αντιγραφα και θα τα μοιραζω...θα βαλωκαι ενα εξτρα κεφαλαιο περι παιδικων καθησματων...χιχιχιιχ

Παιδια...σημερα νομιζα οτιβρισκομαι στην Ελβετια...

η μαμαμου παρειγγηλε τις γνωστες πατατες Νευροκοπιο-παρεπιπτοντως πολυ ωραια πατατα...κιτρινοχη χωρις σαπια μεσα καθαρη...κλπ...-που εκανε διανομη ο Δημος Ευοσμου με τη γνωστη διαδηκασια 5 Ευρω το 20κιλο τσουβαλη...

πηγαμε να τις παρουμε μετον αδελφο μου..

ΕΜΕΙΝΑ...φοβερη οργανωση...κανεις την παραγγελια μεσω ιντερνετ..σου δινουν αυξων αριθμο και ωρα προσελευσης...παμε εκει που λετε...δημοτικη αστινομια να επιβλεπει..να σε ρωτανε να επιβεβειαωνουν στοιχεια να βρισκουν το νουμερο σου..τσακ μπαμ χωρις ουρα χωρις καυγαδες..πας με το αμαξι σταματας μπροστα ανοιγεις το πορτ μπαγκαζ σου φορτωνουν τις πατατες..πληρωνεις..παιρνεις την αποδειξη σου...και φευγεις..

Ειλικρινα νομιζα οτι ειμαι στην Ελβετια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα έτσι έγινε κι εδώ μιλάμε για οργάνωση ;););)

:)):)):)):)):))=))=))=))=))=))=))=)):-o:-o:-o

:| και τώρα ας απαντήσω

Νταξ ρε Ιουλία και τι έγινε κι εγώ μπορεί να το έκανα αν μπορούσα. Γιατί εγώ έχω άλλο πρόβλημα από μωρό..δε μπορώ να κάνω κακά μου έξω ή σε άλλο σπίτι ή σε κάτι άλλο πέραν της λεκάνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...