Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΡΥΩΜΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!ΕΜΕΙΔΗ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ-ΚΡΥΩΣΕΙ Η ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ-ΟΙ ΕΞΟΔΟΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΙ.ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΚΡΥΩΣΑ!!ΧΘΕΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΛΑ!!ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ!!ΑΜΕΣΩΣ ΦΟΡΕΣΑ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ PANADOL!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΟΗ!!ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΡΥΩΜΑ-ΓΡΙΠΗ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ??ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΚΑΤΙ!!ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Βικυ να φορας μασκα και να συνεχιζεις να θηλαζεις το μωρακι σου, ακομα και με πυρετο

συνεχιζεις να θηλαζεις!να αεριζεις πολυ καλα το χωρο και να ανακυκλωνεται ο αερας!

εγω στους 7,5 μηνες που θηλαζω αρρωστησα 1 φορα και 2 εχω αντιβιωση δεν σταματησα να θηλαζω καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Βικυ να φορας μασκα και να συνεχιζεις να θηλαζεις το μωρακι σου, ακομα και με πυρετο

συνεχιζεις να θηλαζεις!να αεριζεις πολυ καλα το χωρο και να ανακυκλωνεται ο αερας!

εγω στους 7,5 μηνες που θηλαζω αρρωστησα 1 φορα και 2 εχω αντιβιωση δεν σταματησα να θηλαζω καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Βίκυ, μην περιορίζεις τις εξόδους σου με το μικρούλη σου. Είναι καλύτερα να είναι έξω να παίρνει καθαρό (αν είσαι στην Αθήνα δεν είναι και πολύ καθαρός τέλος πάντων!) αέρα παρά να είναι μέσα στο σπίτι, όπου τα μικρόβια έχουν πάρτυ!! Εγώ με τον γιο μου κάθε μέρα βγαίναμε έξω ανεξαρτήτως καιρού, τον έντυνα καλά και πηγαίναμε βόλτα. Μέχρι και σήμερα 3,5 χρονών δεν αρρώστησε καθόλου!

Όσο για τον θηλασμό ο παιδίατρός μας μας είπε ότι ακόμη και αν η μητέρα έχει πυρετό δεν πρέπει να σταματήσει τον θηλασμό γιατί το μητρικό γάλα είναι πολύ καλύτερο από αυτό του εμπορίου. Επίσης να προσθέσω να πλένεις πάντα τα χέρια σου πριν πιάσεις το μωρό σου. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Βίκυ, μην περιορίζεις τις εξόδους σου με το μικρούλη σου. Είναι καλύτερα να είναι έξω να παίρνει καθαρό (αν είσαι στην Αθήνα δεν είναι και πολύ καθαρός τέλος πάντων!) αέρα παρά να είναι μέσα στο σπίτι, όπου τα μικρόβια έχουν πάρτυ!! Εγώ με τον γιο μου κάθε μέρα βγαίναμε έξω ανεξαρτήτως καιρού, τον έντυνα καλά και πηγαίναμε βόλτα. Μέχρι και σήμερα 3,5 χρονών δεν αρρώστησε καθόλου!

Όσο για τον θηλασμό ο παιδίατρός μας μας είπε ότι ακόμη και αν η μητέρα έχει πυρετό δεν πρέπει να σταματήσει τον θηλασμό γιατί το μητρικό γάλα είναι πολύ καλύτερο από αυτό του εμπορίου. Επίσης να προσθέσω να πλένεις πάντα τα χέρια σου πριν πιάσεις το μωρό σου. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μητρικό γάλα περιέχει αντισώματα για την ασθένεια της μαμάς, για την προστασία του μωρού ο θηλασμός είναι ακόμη πιο απαραίτητος.

Το πλύσιμο των χεριών είναι συνήθως αρκετό ως προστασία, η μάσκα δεν είναι απαραίτητη εκτός και αν φταρνίζεσαι ή βήχεις συνέχεια και υπάρχει κίνδυνος να φταρνιστείς πάνω στο μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μητρικό γάλα περιέχει αντισώματα για την ασθένεια της μαμάς, για την προστασία του μωρού ο θηλασμός είναι ακόμη πιο απαραίτητος.

Το πλύσιμο των χεριών είναι συνήθως αρκετό ως προστασία, η μάσκα δεν είναι απαραίτητη εκτός και αν φταρνίζεσαι ή βήχεις συνέχεια και υπάρχει κίνδυνος να φταρνιστείς πάνω στο μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...