Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κουκλες κ καλη εβδομαδα σε ολες.....χαθηκα κ γω παλι εχω μερες να μπω κ ουτε που καταλαβα πως περασαν...

Καταρχας, Κατερινα μοου χρονια σου πολλα για χθες πολυχρονη κ να χαιρεσαι τα ζουζουνια σου, πλησιαζουν κ τα γενεθλια της μικρης σου ε; καλη ετοιμασια ευχομαι...

Σημερα γιορταζει κ η Στελλιτσα μας που επιτελους εμφανιστηκε....πολυχρονη Στελλα μου κ οτι επιθυμμεις καλες δουλειες στο νεο σας ξεκινημα....

Εμεις γενικως ειμαστε καλα, πολυ κλεισουρα βεβαια τζακι κ σπιτακι που να παω αλλωστε με τον μπεμπινο μες στο κρυο....Ο μεγαλος ευτυχως αναρωσε κ εντος της εβδομαδας θα παμε να κανουμε το εμβολιο τηε γριπης..

Φανη, εμενα η γνωμη μου ειναι να μην την σταματησεις σε καταλαβαινω οτι η πρωτη χρονια στον παιδικο ειναι μεγαααααλο ζορι, το περασα περυσι αλλα ειναι καλυτερα να περασει αυτη η φαση,αν την κοψεις φετος του χρονου φτου κ απο την αρχη.....μην το παρεις στραβα γνωμη μου ειναι απλως....

Αντε σιγα σιγα να ετοιμαζομαστε για τα στολισματα μπας κ ανεβουμε ρε κοριτσια λιγο ψυχολογικα γιατι χαλια τα πραγματα ειναι.....φιλια κ καλη εβδομαδα να εχετε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ευχαριστω πολυ κ απο εδω για τισ ευχεσ κοριτσια... :x:x:x:x

κ ευχομαι σημερα με τη σειρα μου χρονια πολλα στη Στελιτσα μας που δεν μας ξεχασε τελικα....... ;):x

Ιφι μου εσενα παντως σε ξεχασα...αλλα δε λενε 40 μερες κ μετα το ιδιο ειναι? :x

Δωρα μου καλα πως περναει ο καιροσ χαμπαρι δεν περνω.....οχι δε θα κανω γενεθλια νιστευουμε κιολας...ισως μια παστα κ πανς το κερακι ετσι για το καλο....... :lol:

Ντινα που εισαι μαρη? παρατα το σπτιτι κ να δεις τι καλα που θα περνας κ εσυ..... ;):o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα τι μου κανετε?καλα κ εμεις αν κ εχω βαρεθει εχω 1 μηνα τα μικρα μου ειναι βηχα κ βραχναδα μολις γινεται το ενα καλα μετα το αλλο βεβαια ευτυχως μονο βηχα με σιροπι κ σταγονες τη βγαζουμε.....καταλλα ησυχα ο αντρας μου θα καθεται 3μερο κ ετσι θα στολισουμε σημερα δεντρο το απογευμα να παρω κ τον μεγαλο απο το σχολειο κ μετα..

χρονια πολλα στη στελλα μας που χαθηκε να εισαι γερη δυνατη κ με ενα μπεμπε....

σας ευχαριστω πολυ οσες με θυμηθηκατε εκεινη τη μερα ειχα κανει καριοκες κ μιλφειγ κοπιαστε εχω καριοκες ακομα...

ντινα φανη κ δωρα τα φιλια μου

κατερινα θα σε βαλω νηστισιμες συνταγες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://mikrikouzina.blogspot.gr/2008/12 ... st_03.html

κεικ νηστισιμο

http://www.yumyum.gr/apps/gr/recipe/nis ... sokolatas/

μπισκοτα

http://www.sintagespareas.gr/apotelesma ... F%84%CE%B1

νηστισιμες τουρτες για να κανεις τα γενεθλεια ειναι κριμα

http://www.sintagespareas.gr/sintages/a ... inika.html

κ κατι σε αλμυρο να κερασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καλησπέρα!

Τί να πρωτοσχολιάσω η γαϊδούρα που χω τόσες μέρες να μπω :oops: !

Κατερινάκι( διάβασα και γω τα νέα σας, άντε μπράβο, σιγά σιγά να βλέπετε πρόοδο), Ιφιγένειά μου(δεν ήξερα καν ότι γιόρταζες καλέ :? )Στελλίτσα, χρόνια πολλά σε όλες σας, να σας χαίρονται οι αγαπημένοι σας!!!

Περαστικά και στα αρρωστούλια μας, εγώ έκανα στη μεγάλη μου το αντιγριπικό εμβόλιο για να προστατευθεί και η μικρή(Δώρα δεν θυμάμαι, εσείς τελικά το κάνατε?). Πάντως φαντάζομαι ότι και μεις αν αρχίσουμε τον παιδικό τα ίδια θα έχουμε με τις ιώσεις :cry:

Τα νέα μας, μμμ, μία από τα ίδια, όλη τη βδομάδα δεν κάνω τίποτα το εξαιρετικό, καμιά δουλίτσα σπίτι, σούπερ μάρκετ, άντε και γυμναστήριο δυό φορές τη βδομάδα, ε, αυτό ήταν, δεν καταλαβαίνω πώς περνάει η μέρα η άτιμη, 24 ώρες δεν φτάνουν... Η πλάκα είναι ότι κάθε μέρα θέλω να μπω στο ίντερνετ και κάθε μέρα δεν προλαβαίνω, δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται, που να δούλευα δηλαδή.....

Τα κορίτσια μου μια χαρά, ε, ώρες ώρες και γω τραβάω τα μαλλιά μου από τη γκρίνια που έχω μία από τη μεγάλη μία από τη μικρή, αλλά παλεύεται. Το νινί μας μεγαλώνει και στρογγυλεύει πολύ, έχει κάνει κάτι μαγούλες, άλλο πράμα :lol: Δώρα εσένα το μικρό σου πώς πάει? εμείς είμαστε στα 7 κιλά και 62 πόντους

Για το πότε θα στολίσουμε, σκέφτομαι ότι πρέπει να γίνει αυτό το Σαβ/κο ή έστω μέσα στην άλλη εβδομάδα γιατί λέμε το άλλο Σαβ/κο να καλέσουμε κόσμο για τη γιορτή της Αννούλας ( και να σας πω την αλήθεια βαριέμαι φρικτά όλη αύτή τη διαδικασία του τί να μαγειρέψω, και πότε θα προλάβω που έχω και τη μπέμπα φέτος :? και άντε μετά μάζευε το σπίτι, γενικά δεν έχω καμία όρεξη για τίποτα :roll: .

Ώρες ώρες σκέφτομαι άχ τί καλά που την έχουν κάποιες κυρίες που έχουν άλλους να τους ετοιμάζουν τα πάρτυ τους, μμμ δεν θα με χάλαγε καθόλου :lol::lol::lol: να μην κουνήσω τα χεράκια μου :D, όνειρα θερινής νυκτός :lol::lol::lol: )

Αυτά κούκλες, φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερουδια......Στεφανια 7 κιλα? καλε αυτη σε λιγο θα φτασει τη δικια μου τη μινιατουρα..... :o:lol: 8500 ηταν πριν ενα μηνα.......αλλα κοριτσια δε βαζει κωλο κατω..ολη μερα ορθια κ αν δει κ δυσκολευται μπουσουλαει κ αντε πιαστην......αφηστε που τελευταια με σνομπαρει τις κανει ο μπαμπας τα χατιρια κ με παραταει κ φευγει........ :lol: η πλακα ειναι πως μαλωνω μαζι της αν με δει να διπλωνω ρουχα ερχετε με φορα κ τα πεταει κατω εγω φωναζω οχι μηη..κ αυτη αλλο τοσο........ :lol:

τελικα θα της κανω γενεθλια σε κλειστο κυκλο,αυτο Ιφι με τις συνταγες το ξερω μια φορα εκανα κεικ νηστιμο βγηκε μαπα,κ απο τοτε ειπα ποτε ξανα........ ;):|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhμερα τι μου κανετε?εμεις τα ιδια σχολειο σπιτι κτλ.....σημερα θα μας δωσουν ποιημα για τις γιορτες κ θα μας πουμ τι θα τα ντυσουμε να δουμε τι θα μου πουν χαχαχαχα

κατρεινα μου αυτη τη συνατγη για το κεικ την εχω κανει κ ειναι καταπληκτικη κ η νυφη μου σταματησε να κανει το κανονικο κ κανεθ αυτο πιο ευκολο κ πιο γρηγορο....κ γενθκα με λιγο ψαξιμο υπαρχουν πολλα ορεκτικα κ γλυκα νηστισιμα...

στεφανια εχει διαδικασια το τραπεζωμα κ πριν κ μετα αλλα ειναι ωραια η παρεα κακα τα ψεμματα...

χθες συναντηθηκα με μια κοπελα που μιλουσαμε εεω κ 5 χρονια γνωριστηκαμε εδω στο μαμμυ ηρθαν με μεταθεση ορεστιαδα κ ηταν απο τι στενες κοπελες που μιλουσαμε κ λεγαμε τα παντα μιας κ προσπαθουσαμε για παιδακι τοτε...κ με τη κατερινας μας μετα που εχω βρεθει πολλες φορες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κοριτσια καλο μηνα κ καλο χειμωνα

...σαβατοβραδο αποψε..ποιες αραγε βγηκατε βολτουλα;;;εμεις σημερα ξεκινησαμε το στολισμο δλδ εκανα το δεντρο κ για τα αλλα εχω μερες γιατι εγω κανω στολισμα διαρκειας....

Εννοειται πωςς ο μικρος περιμενε πως κ πως το στολισμα του δεντρου κ συμμετειχε με ολη του την ψυχη....τα καημενουλια μας χαιρουνται παρα πολυ....

Στεφανια μου, που εισαι καλε;; κ μεις την πεμεπτη καναμε στον μεγαλο το εμβολιο τηςς γριπης οτι μπορουμε να γλιτωσουμε ας το γλιτωσουμε, τι ναπω... καλα η μιρη σου φουσκιτσα μπραβο το κοριτσι εμενα ειναι 6300 κ 63 ποντους...αλλα ειναι τρελλα ολη μερα τραγουδαει κ χαχχανιζεται πολυ πλακα σας λεω....σαν να μην τα χω ξαναζησει η χαζομανα.....

Ιφι κ Κατερινα, ειδα φωτο απ τα στολισματα σας μπραβο ρε κοριτσια.....

Εμεις πηραμε ποιημα απ τον παιδικο κ το μαθε απ τηνπρωτη μερα, μιλαμε παθος εχει αυτο το παιδι με τα Χριστουγεννα θα ντυθει κ αγιβασιλακι κ ειναι μες στη τρελη χαρα....

Κατερινα κ γω θα συμφωνησω με τη Ιφι, υπαρχουν πολλα νηστισιμα αλμυρα κ γλυκα....πρωτα γενεθλιακια ειναι μωρε καν της κατι....

πολλα φιλια σε ολες κ καλες εορταστικες ετοιμασιες αντε να μπαινουμε στις κουζινες σιγα σιγα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Καλη Κυριακη σε ολες!

Καταρχην να ευχηθω κι απο δω ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στη Λενια μας!

Να την χαιρεσαι Κατερινακι μου, να ειναι παντα γερη και καλοτυχη.

Για συνταγες που λες εχω παααααρα πολλες νηστισιμες, και αλαδωτες.! ;)

Θα σου γραψω μεσα σ΄αυτες τις μερες αν οχι σημερα.

Στεφανια μου, μπραβο για τα κιλακια και το υψος της μπουμπους!!! Αστερι......!!! :D

Αληθεια τι ονομα θα τις δωσετε της μικρης? :?:?:?

Ζαιρα μου, τι κανετε? Τρεχεις και δε φτανεις κι εσυ...?

Μια απ΄τα ιδια.... :twisted:

Ιφιγενεια μου τι καλα που συναντησες κοπελα απο το μαμμυ......

Ποια ειναι αν επιτρεπεται? :oops::oops::oops::oops:

Εγω εγω γνωρισει την Σοφια (απο Σερρες) τοτε ακομη που ειχα την Αναστ. στην κοιλια!! :D:D

Τον Ιουνη θα τους βαλουμε και την "κουλουρα"..!!Θα γινουμε κουμπαροι...!! :D

Δωρουλα , το εκανες τελικα το εμβολιο ε?

Αχ! Ποσο καιρο ηθελα αν στο πω... Πηγα πηρα απ΄τα ικεα το κουβερτονακι... και ειμαι μικρο στο κρεβατι μας...... :evil::evil::evil::evil: Επρεπε να το εχουν κανα μετρο μεγαλυτερο.. Ποσο νευριασα... :evil:

Τελος παντων...Καλα να ειμαστε.. :lol: Θα παρουμε αλλο..

Εμεις στολισαμε δεντρο-μπαλκονι-αυλη... Η μικρη δεν κρατιοταν...

Αχ! Τι να σας λεω....

Εχει αλλαξει το παιδι μου... δεν ειναι αυτο που ειχα... :(

Ολη μερα κλαιει-τσιριζει-ζηταει-απαιτει... Κι εγω βραζω-φωναζω-ουρλιαζω....

Δουλευω 2 μερες (Σαββατο-Κυριακη) στο περιπτερο και 3 μερες (Δευτερα-Τριτη-Τεταρτη) σε ενα ιντερνετ καφε. Μου μενει ελευθερη η Πεμπτη και η Παρασκευη και αυτες τις 2 μερες τρεχω με τα Avon...Παω πολυ καλα...Πουλαωωωω!!Μεσα σε 2 βδομαδες που γραφτηκα εχω κανει 300 ευρω καταναλωση..!!!..

Δε μπορω τελικα να καθομαι. Αρρωστια με πιανει... :?:?:?:?

Πηραν και τον Β στο δημο με 5μηνη συμβαση αλλα μαλλον θα ξεκινησουν απο αρχη του χρονου...

Αντε να δουμε... :roll::roll::roll::roll:

Σας αφηνω...

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι μου κανετε?κ σημερα σε σκεφτομουνα φανη για το τι κανεις κ που χαθηκες?η μικρη στο παιδικο τι λεει?

ξεκινησες κ 2 δουλεια ε?μακαρι να μπορουσα κ εγω εδω που ειμαι οσο για τη αβον εγω ειμαι οριφλιαμ κ 2-3 χρονια ποτε δεν εκανα κατι αξιολογο βεβαια δεν το κυνηγησα να βγω εξω αλλα απο τον κυκλο μου κ τις συναδελγους του αντρα μου ψιλα...

σημερα ημασταν σε γενεθελεια κ τεταρη ξανα κ σαββατο ξανα χαμος αλλα μια απο αυτες τις μερες θα παμε τζαμπο....να κανουμε κ τα ψωνια μας να μην αφησουμε τα λεφτα μας?τι αλλο?

απο τον παιδικο πηραμε ποιημα κ θα ντυθουμε ταραναδος χαχαχα ποσο γελασα κ αναρωτιεμαι αν θα κρατησουμε τα κερατα..τι αλλο?ησυχα σπιτι κ δοξα το θεο δεν καιμε πετρελαιο μαλακος καιρος 21 βαθμους στο σπιτι χωρις θερμανση...

δωρα μου εσυ κ το μικρουλη σου ειναι πιο δυσκολα να τελειωσεις με το στολισμο αυτα φιλια καλο βραδυ

ξεσασα με τη γιουλη μπουζα συναντηθηκα δεν θυμαμαι το ψευδωνυμο που ειχε εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλη εβδομαδα,ευχαριστουμε για τις ευχες.... :x καναμε γενεθλια ηρθαν κ παιδακια περασαμε πολυ ωραια......αλλα θα σασ πω κατι 3 μερες απο την παρασκευη παιδευομουν κ το σπιτι ασυμαζευτο μεχρι κ τις 4 χθες το απογευμα.... :shock: εγς μαζευα αυτα πετουσαν.....επλυνα κ τα χαλια μιας κ τ'αλαξα στολισαμε δεντρο,πλυντιρια,κ ξανα πλυντηριο..μου ηρθε κ περιοδος χθες το πρωι..ηρθε κ εδεσε...... :|

Φανη μου σε καταλαβενω για τη γκρινια,θα σου γραψω δυο πραγματα στην ομαδα ριξε μια ματια..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!!

Τι κανετε?

Εγω περιμενω πως και πως εναν αντρα τρομερο και φορερο να ερθει σπιτι μας σε 1 ωρα!!!!!!!!!!

40 ημερων σημερα το παλικαρακι μας, θα παει να σαραντησει και θα ερθει στη θεια...!!! :D:D:D:D:D

Μιλησα σημερα το πρωι με την δασκαλα της Αναστ. (για ακομη μια φορα).

Μου λεει οτι στο σχολειο ειναι απο τα καλυτερα παιδια.

Ειναι δυναμικη και ανεξαρτητη. Βομβαρδιζει με ερωτησεις και αποριες.

Δε δεχεται βοηθεια ουτε στην τουαλετα, ουτε στο φαγητο.. (οπως εδω στο σπιτι).

Δεν "ενοχλει" με λιγα λογια κανεναν.

Της λεω την κατασταση που υπαρχει μεσα στο σπιτι, και με δυο λογια μου ειπε

"οταν αρχιζει την παρασταση της, αφηστε την μονη... χωρις θεατες"...

Ελα ομως που η Αναστ. ειναι παιδι απο αλλο ανεκδοτο.

Δε της δινεις σημασια?

Κανει κακο στον εαυτο της... :o

Εχετε δει παιδι να φευγει με το κεφαλι στα πλακακια απ΄τον καναπε? Κι ολα αυτα γιατι δε της μιλουσα..!

Κοπλα η μαμα? Κακο η Αναστ.

"Τρεξε γρηγορα στο δωματιο σου να σκεφτεις τι εκανες"...

Ανοιξε-κλεισε την πορτα ...... μαυρα τα δαχτυλα... Γκαριδες-κλαμματα.... αγκαλιες παλι...

Ευχομαι και ελπιζω να ειναι μια τρελη τρελη φαση που συντομα θα περασει..

Η υπομονη σου οσο τεραστια κι αν ειναι ...... ε! φτανει στο αμην ωρες ωρες...

Σας αφηνω κοριτσαρες..

Παω να συμμαζεψω γιατι 3 και μιση γυρισα απ΄τη δουλεια...

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες,

μπήκα να πω τον πόνο μου.... :?

Εδώ και πέντε μέρες μ έχει τρελάνει η μικρή με τη γκρίνια της, έχω πραγματικά λαλήσει.... :x:x:x κλάμματα όλη μέρα, να μην μπορώ να κάνω ολοκληρωμένη ούτε μια δουλειά, καλά, για στόλισμα δεν το συζητάμε, η Άννα περιμένει πως και πως να στολίσουμε και γω το μόνο που κάνω είναι να το αποπαίρνω το πουλάκι μου, η παλιομάνα της φωνάζω και την αποπαίρνω λες και είναι μεγάλος άνθρωπος.... Κ μετά της ζητάω συγνώμη για τη συμπεριφορά μου, θα το τρελάνω το κοριτσάκι μου...

Ειλικρινά νιώθω όπως ένιωθα τις πρώτες μέρες με το μωρό, εντελώς χαμένη, εντελώς βραχυκυκλωμένη... Δεν ξέρω τί της φταίει και θέλει όλο αγκαλιές, ή κοιμάται και ξυπνάει κάθε λίγο και λιγάκι κλαίγοντας. Κοίταξα μήπως αρχίζει κανένα δόντι γιατί η παιδίατρος είχε πει νομίζω ότι τα δόντια αρχίζουν τέταρτο με πέμπτο μήνα, δεν βλέπω τίποτα :roll: Την Κυριακή εν τω μεταξύ έχω τραπέζι, πώς θα τα καταφέρω????????? ούτε τί να μαγειρέψω δεν μπορώ να αποφασίσω... :cry: και βοήθεια μάλλον δεν θά χω γιατί θα λείπει και η μαμά μου το ΣΚ.

Φανή :?:?:? μα τί στο καλό έπαθε η Αναστασία? Καλά, φάση είναι και θα περάσει, αλλά πωπω, αν είχα να αντιμετωπίσω τέτοια αντίδραση από τη δικιά μου, θα το χα πάθει το εγκεφαλικό!!!

Βρε θηρίο κάνεις ουσιαστικά τρεις δουλειές??? :shock: Κ όλο και κάτι νοστιμιές μαγειρεύεις, Μπράβο βρε Φανή,τουλάχιστον εμένα μου έβαλες τα γυαλιά ;)

Χρόνια πολλά για τη Λένια σου Κατερίνα μου, να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς!!!

Δεν θυμάμαι τί άλλο ήθελα να σχολιάσω, ξύπνησε το βάσανό μου και αρχίσαμε πάλι τη γκρίνια :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....

Καταρχας να μην ξεχασω Κατερινα μου να τη χαιρεστε πολυχρονη κ ευτυχισμενη να ειναι στη ζωη της....

Στεφανια, μα τι επαθε η μικρη αν δεν ειναι δοντια, κ μενα μερες μερες εχει γκρινια αλλα με το γαλα σταματαει για δες μηπως δεν χορταινει...

Πότε με το καλο η βαπτιση;εμεις λεμε γυρω στο Πασχα, να δουμε....

Φανη, βασικα κ μενα μου τα κανει αυτα οπως λες στο σχολειο ανεξαρτηος, υπακουος κ Κυριος κ στο σπιτι μας βγαζει το λαδι δεν ξερω για την Αναστασια αλλα για τον δικο μου υποθετω οτι αυτα που θελει να τα κανει στο σχολειο κ δεν μπορει μας τα βγαζει στο σπιτι...

Παντως κοριτσια, εγω ξεκινησα Σχολη γονεων αν εχετε ακουστα, στην πολη μας λειτουργει εδω κ αρκετα χρονια, εχω παει ως τωρα 4 φορες ειναι καθε εβδομαδα κ μοιραζεσαι πραγματα με ανθρωπους που εχχουν τα ιδια προβληματα κ ο ψυχολογος μας ειναι πολυ καλος ελπιζω να βοηθηθω σε καποια θεματα...

Αυτα πολλα φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε......??

Εχω εναν πονοκεφαλο..... "τεραστιο" (που λεει και η Αναστ.).. :lol:

Μπηκα να σας πω ενα "γεια" και να παω να απλωσω το κορμι μου....!! :D:D

Δωρα μου κι εδω υπαρχει ομαδα ψυχολογων που ενημερωνουν γονεις, αλλα δυστυχως δε με βολευει καμια μερα και καμια ωρα...... Ηθελα τοσο πολυ να παρακολουθησω...αλλα.. τελος παντων..

Στεφανια μου, το βασανακι :lol: -Φωτεινακι....?? αχ! θα γιορταζουμε την ιδια μερα! :D

Οχι δεν ειμαι Φωτεινη......... :roll::roll::roll:

Λες οντως το μωρο να βγαζει κανα δοντακι?

Της ξαδερφης μου ειναι 8,5 μηνων και εχει 10 δοντια...

Το εχει φαει η γκρινια το καημενο..... 4 μηνων εβγαλε το πρωτο..

Καλα η δικια μου εβγαλε το πρωτο 12 μηνων...... :o 24 μηνων ειχε 5 δοντια , και το 20ο δοντακι εσκασε 2 μηνες πριν κλεισει τα 3........ :o

Μα τι παιδι εχω ...... σας λεω ειναι απο αλλο ανεκδοτο..... :lol:

Σημερα με εβγαλε εκτος εαυτου...

10 η ωρα σχολασα, και περιμενα λιγη κατανοηση...

Οχι να μου βγαλει τα σπασμενα της ημερας της..

Μου αδειασε το λαδι στο χαλι....... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Μου εκανε μικρα μικρα κομματακια την παραγγελια που βρηκε πανω στο κομοδινο.. :twisted:

Ζητουσε ενα ζωακι που το ειχε λεει ξεχασει στο ταδε σπιτι, και να μη σταματαει το στομα της να μιλαει........ "παρε τηλεφωνο τωρα ....... τωωωωωωωωωωρα σου λεω" και να τσιριζει...

Να κανω ψεματα πως τηλεφωνω κι αυτη να μου λεει " με κοροιδεψε..... κανεναν δε μιλησες"...

Και δωστου κλαμματα.........δεν αντεξα και της εδωσα μια στον κωλο και μια στο μπρατσο... :(

Τι αλλο να κανω? 3 ωρες την ειχα στη δουλεια μαζι μου, (πηρα νιουροφεν οταν εφυγε γιατι μου εκανε το κεφαλι καζανι......)... αλλα την ειχα με το καλο...και ηταν καλη... Οσο καλο μπορει να ειναι ενα παιδι 3,5 χρονων.... :?

Ηταν που θα εμπαινα για ενα "γεια" τρομαρα μου... :lol::lol::lol::lol:

Αυριο παω για αλλαγη μαλλιου..... :D Να αλλαξει λιγο η διαθεση.......!!

Σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ εγω καλημερα τι μου κανετε>?εγω τωρα ησυχα πινω καφε κ ειπα να μπω να σας διαβασω...

τα νεα μας ησυχα ποτε λιγο γκρινια ποτε ετσι ποτε αλλιως προχθες ειδικα πηγαμε αλαξανδρουπολη στα τζαμπο για τ αδωρα κτλ φαγαμε ενα σωρο χρηματα κ μετα γυρισαμε κ φωναζαμε ολο το απογευμα απο τις 5 εως 10 χαμος γκρινια κ ξεσπασματα ετσι...

η δασκαλα του κων/νου μου ειπε τα παιδια μας κανου πολλα που δεν τα κανουν στο σπιτι ειτε θετικα ειτε αρνητικα εγω ας πουμε εχω ψιλοαρνητικα οπως οτι ειναι απο τα πιο ζωηρα παιδια οτι μπαινει σχεδομ καθεμερα τιμωρια οτι πειραζει παιδια αλλα μεσα σε φυσιολογικα πλαισια ολα κ μου ειπαν ειναι ολα καλα ειναι λογο ηλικιας λογο προσαρμογης κτλ.

τωρα φανη μου πιστευω σπρυ που θα στο πω επεςιδη ειναι μια κ της κανετε πολλα χατηρια κ το ξερει κ το εκμεταλλευεται παταει εκει αν ειχες 2 θα ηταν πολυ διαφορετικη η συμπεριφοε=ρα σου κ θα την γειωνες σε πολλα αναγκαστικα κ θα το καταλαβαινε βλεπω την ανηψια μου που ειναι κ πολυ ησυχη κ παλι σαν μοναχοπαιδι κ 4χρ κανει πολλα κακα τα ψεμματα.κ εκτος αυτο σε ειχε στο σπιτι δεδομενη κ τωρα σε αφαντη φσυικο να αντιδραει εστι..

σετφανια υπομονη οπως ελεγα χθες σε 2 μωρομανες μεχρι να χρονισουν μετα ειναι ολα καλα ρωτηστε κ εμενα τι τραβηξα με καθε μερα ξενυχτι καθε μερα να κλαει να γκρινιαζει κ να κλαιω στη μανα μου κ να λεω δεν αντεχω κ να κλαιω κ εγω μαζι για ενα χρονο οχι δεν ηταν καταθλιψη αλλα τρομερο ξενυχτι κουραση κ σπασιμο νευρων............αχ δυσκολη φαση....αυτα σας αφηνω για την ωρα εχετε κανεναν που γιορταζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tι κανετε κοριτσαρες μου? ολες παραπονα βλεπω.....οχι οτι εμεις ειμαστε καλυτερα αλλα λεμε τωρα......εγω παλι προσπαθω να ειμαι ηρεμη οσο γινεται,κ ευτηχως ειναι κ ο αντρας μου σπιτι κ βοηθαει λιγακι......βασικα η μικρη κοιμαται κ λιγο τα μεσημερια κ ηρεμουμε αλλα ο μεγαλος ολη μερα ορθιοσ...... :)

δεν ξερω για εσας αλλα εγω καθε μερα πολλες δουλιες κοριτσια,πλυντηριο σχεδον μερα παραμερα,σιδερο ,μαγειρεμα δυο φαγητα οποσδηποτε........απο το πρωι γαλα κ τα δυο,μετα κατι να φαει ο μεγαλος κρεμα η μικρη,το σπιτι συνεχεια χαλια......αρχισαν κ τα δυο με τα μπισκοτα κ ειμαστε συνεχεια με ψιχουλα...... :shock:

Φωτεινη θα τη φωναζετε η κατι σε χαιδευτικο? για τα δοντια που λες μπορει να μη βγαλει τωρα,αλλα τωρα σχιματιζονται γι'αυτο κλαιει..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχαι γράψει τόσα :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

λοιπόν επιγρμματικά

- με τρακάρανε και ενω δεν έφταιγα θα πλρηρωσω εγω γαιτι το μαλακηστήρι έφυγε

- τα παιδιά άρρωστα ήταν όλο το προηγούμενο ΣΚ με 40αρια, ο Σ τη γλίτωσε με αντιβίωση, Γ με νοσηεία στην ευρωκλινική για 2μερες, λόιμωξη του αναπνευστικού, γαστεντερίτιδα μέχρι και στ ακακά βρήκαν μιρκο΄βιο. :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ο Σ όπως και η Αναστασία...έχει πετάξει μια γλωσσα΄ρα ναααααααααααααααααα, ότι θέλεις λέει το στόμα του, απαιτεί, τσιρίζει φωνάζει :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: ...σήμερα τις εφαγε από τον μπαμπά του, δούλεψε παντόφλα, την οπία και όταν τη βλέπει τα κάνει πάνω του. για να μαζέψει τα παχνιδια του...εκεί πεισμα....αλλά εμε΄σι είχαμε κοινή στάση...μπορέι στο τέλοσ να τα μαζεψε μαζι με το μπαμπά του αλλά τουλ πήρε το μάθημα του ότι δεν μπορεί να χαιδευτεί σε αυτόν που ΔΕΝ τον μαλώνει...

Ο Γ είναι και αυτός θηρίο, έιχε καλό δάσκαλο εξ'αλλου ;););););););)

κοντεύει τα 2 και ξετσουτσούνεψε βλέπεις και αυτός..\

θέλει να τρώει μόνοσ του...

πεταει κατώ ότι του δίνεις και σου φωνάζει "ναααα "

εχω φάει κα΄τι χαστούκια αμα δεν του κάνω το χατήρι

αυτα.

εγω σκατά ένα όρθιο πτωμα από τη δουλεία μου,\

αυτοί έχουνε βρει παπα΄να θ΄'αψουνε 5-6 που λενε

δεν παλεύονται οι τύποι

όπου και να με αγήσεις κοιμήθηκα

στην καρέκλα, στην τουαλέτα :oops::oops::oops: , καθιστή όρθια ξαπλωτη δεν έχω τέτοια θέματα :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλη εβδομαδα....καμια σας δε μπηκε καλε?

Στεφανια χρονια πολλα για την Αννουλα σου :x τι κανετε?ηρεμησε η μπεμπουλα σου? πως τα πηγες με το τραπεζι? καλα ανακριση πρωτου βαθμου...χιχι :)

Ντινακι αμαν βρε κοπελα μου,καλα κ τα δικα μου ειναι με μυξεσ αλλα ενταξει το παλευουμε....εσας καποιος σας μουτζωσε..... :| αυτο το να φαβαται κατι κ μενα με βρισκει συμφωνη εμεις εχουμε το κλεινω φως κ πορτα.....αν κανει κατι κ δεν το αφινει μολις πουμε ετσι σιφουνας.....εεεε δε γινεται αλιως....εχει τωρα 3 μερες ορθιος απο τις 7 ολη μερα γυριζει σαν σβουρα...... :|

αλλα νεα χθες χιονισε ευτηχως λιγο αλλα πολυ κρυο τα καλοριφερ δουλευουν στο φουλ κ αντε να δουμε τι θα γινει......σας αφηνω παω να φτιακσο μακαροναδα για εμας,για τα παιδια εφτιαξα κοτοσουπα οτι πρεπει με τον καιρο..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα να μαι κ εγω τι μου κανετε?εμεις ησυχα κ τιποτα το ιδιατερο..

χρονια πολλα για την αννουλα μου ελπιζω α πηγε καλα το τραπεζι σας

ντια μου ειαι δυσκολη ηλικια θελουν θελουν θελουν ζητανε ζητανε ζητανε απαιτουν απαιτουν απαιτουν τιμωρια τιμωρια τιμωρια κλαμματα κλαμματα κλαμματα κ ξανα παλι απο την αρχη.....

ειαι μια φαση με 2 ταυρους πιος εχει δικιο ποιος θα κερδισει τι να πω...

οσο για τα παιχνιδια μια συνεχομενη μαχη...οπως επισης μαλωνουμε καθε μερα δεν ξερω αν εσεις εχετε τετοιο θεμα ο γιος μου ειναι χακερ οπως λεγεα μαλωνουμε καθεμερα για τον υπολογιστη ξερει κ παιζει καποια παιχνιδια κ οποτε τον βαζω για καμια ωρα τη μερα να παιξει κ εχουμε παντα θεμα μετα ζηταει παλι ....αυτα τα νεα μας..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες...μερες εχουμε να τα πουμε....

Εφτιαξα μελομακαρονα σημερα κ μπορω να πω ικανοποιητικο το αποτελεσμα,βεβαια θα μου πειτε μες στην κουραση μου αυτα ελειπαν αλλα δε βαριεσαι για να καταλαβουμε οτι ερχονται γιορτες..

Κ για να μην επαναλαμβανω κ γινομαι κουραστικη μ εχετε καλυψει πληηηρως..κ μεις μια απ τα ιδια ζυμε, γκρινια φωνες απαιτησεις κ ετσι ευχαριστα περνα η μερα μας....

Στη Σχολη Γονεων που πηγαινω ξεκινησαμε τα θεματα επικοινωνιας, να δω κατα ποσο θα μπορω να τα εφαρμοσω...

Ζαιρα, τι να οω περστικα σας κ υπομονη οση δλδ εχεις ακομη... Να χαιρεσαι κ τον Στρατη σου πόλυχρονος!!!!!!!!!!

Στεφανια μου, να χαιρεσαι την Αννουλα σου για προχθες πολυχρονη να ειναι...

Κατερινα ειδα τις χιονισμενες φωτο σου, εμεις εδω τπτ μονο κρυο αρκετο...

Σας αφηνω παω για ξεκουραση καλο βραδυ σε ολες....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Μπηκα να στειλω τις ευχες μου σε ...Κατερινα και Μαρια!

Πολυχρονες κοριτσαρες μου.

Οτι ποθει η καθεμια απο σας να το αποκτησει.

Σας ευχομαι τα καλυτερα.

Δεν εχω χρονο να σας γραψω....

Η μικρη ειναι....... απαπα...... τι σας γραψω πρωτα..

Αλλο παιδι εχω... :(:( Δεν ειναι αυτο που ειχα.... :(:(:(

Ολη μερα τσιριζω.... :(:(:(

Καλη Κυριακη σε ολες..

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κυρίες μου, τί μου κάνετε?

πωπω, έχει πέσει γενικά πολύ γκρίνια έ???? και μεις μία από τα ίδια, ρούχα για σιδέρωμα άπειρα, γκρίνια, τσακωμοί, κλάμματα από μικρούς και μεγάλους, είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα που λένε:lol::lol::lol:

Τί να πω, δεν τα περίμενα τόσο δύσκολα τα πράγματα με δύο παιδιά, βρε Ίφι και Κατερίνα μας τα λέγατε και γω δεν είχα δώσει την πρέπουσα σημασία ή έγώ ήμουν υπεραισιόδοξη???, ότι και να έγινε, η κατάληξη είναι μία: πάρτα τώρα κυρία μου :lol::lol::lol:

Για τη γιορτή μας που ρώτησες Κατερίνα μου, καλά πήγε το τραπέζι σε γενικές γραμμές, αν εξαιρέσουμε ότι μου έπεσε ο γενικός δύο φορές και για να επανέλθει το ρεύμα κάναμε αμάν και ότι μου κάηκε η ασφάλεια του πλυντηρίου πιάτων, με αποτέλεσμα στο τέλος της βραδιάς να πλύνω στο χέρι όοοοοοοοοολα σχεδόν τα πιάτα και τα ποτήρια του σπιτιού, που είχαν μαζευτεί @-) Από φαγητά δεν έκανα και πολλά πράγματα, ένα χοιρινό στο φούρνο με πατάτες, ένα σουφλέ, δύο σαλάτες και η μαμά μου μου έφτιαξε ένα παστιτσιο και ψητά λαχανικά. Ευχάριστη ήταν η βραδιά και το μωρό δεν με ταλαιπώρησε σε υπερβολικό βαθμό, οπότε όλα οκ. Κ βέβαια ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σας για το Αννουλάκι μου!!! :-*:-*

Φιλάκια, θα τα πούμε κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...