Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

καλημερα με βροχη κοριτσια.........πως ειστε;;;εγω πηγα τον μικρο σχολειο γυρισα κ πινω κκαφεδακι κ ετοιμαζομαι για μαγειρεμα κ δουλιτσες.....

Ακουσατε τπτ για τις θεσεις στους παιδικους μεσω ΕΣΠΑ; εννοω αν εχουν βγει για φετος ...

Ζαιρα θα ξαναβαλω φωτο με την τουρτα για να την δεις.....

πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δωρουλα τελεια η τουρτιτσα!!!

Το ΕΣΠΑ δεν εχει βγει ακομα...

παρακολουθ ατο σαιτ http://www.eetaa.gr/

περιση το ανακοινωσαν μεσα Ιουνιου

φετος δεν ξερω τι θα γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ρωτησα εγω επειδη εκει παει η ανηψια μου μεσα ιουνιου βγαινουν...ενς παδικος ειναι μεσω εσπα για ανεργες μητερες κ εχει πολλα παιδια πχ παιρνουν 60 στα μικρα κ μπορει να εχει 120 παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφη εισαι τυχερη...

δενειναι μονο για ανεργες μητερες, ειναικαι για εργαζομενες..και μαλιστα εαν δουλευεις παιρνεις πιο πολλα μορια..

εμας εχει λιγε ςθεσεις στους παιδικους που θελω..αλλα θα κανω αιτηση στον δικο μας σε αυτον που παει ηδη ο Χ και βλεπουμε..

Ασε πολυ μεγαλο θεμα εχω με τον παιδικο..και δεν ξερω τι να κανω..

θα σας πω ομως τον προβληματισμο μου μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου σε λιγες μερες θα παρω απολυση κ ετσι θα ειμαι ανεργη κ ως ανεργη δεν θα εχω πολλα μορια σαν εργαζομενη μπορουσα να τον βωαλω σε οποιο παιδικο ηθελα εχει 4-5 εδω ειναι αλλιως...αλλα τον ιουνιο ως φρεσκο ανεργη κ με βασει τα υπολοιπα μορια δυσκολα δεν θα τον παρουν κ στο στρατιωτικο παιδικο παιρνουν πολυ λιγα παιδια κ για αξιωματικους υπαρχει ως συνηθως προτεραιοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μου κανετε?εγω παλι υπομονη αν κ εχω 3 μερες ειμαι μεσα στα νευρα κ τις φωνες με τον μεγαλο κ με τη μικρη...ξεκινησαμε παλι το βρακακι μιας κ μου ειπε θελω να βαλω για να παω σχολειο βεβαια προοδο δεν ειδα καμια μου ειπε μαλλον μια φορα κακα αλλα δεν προλαβε κ εκανε τσισα πανω του,γενικα καμια προοδο.αλλα εκτος απο αυτο ολη τη μερα μαλωνουμε γιατι ειναι ανυπακουος κανει πραγματα που δεν εκανε..μας γραφει γενικα κ πολλα αλλα που δεν εχω ορεξη να αναλυσω...η μικρη ειναι σε φαση που βαζει οτι βρει στο στομα προχθες την προλαβα να βωαλει στειπς.πηρε το συραπτικο απο το γραφειο το ανοιξε τα εβγαλε κ πηγε να τα βαλει στο τσακ την προλαβα ημουνα στη κουζινα..συνεχεια κατιβαζει ο μεγαλος μου δεν εβαζε πολυ σπανια...γενικα ζω ενα μεγαλο ζορι ο αντρας μου λειπει τωρα μια εβδομαδα αφηστε...το αποκορυφωμα της υποθεσης ηταν τον εβαλα στη τουαλετσ να κανει τσισα κ μετα τον βρηκα να εχει ριξει ολο το χαρτι της τουαλετας μεσα στη τουαλετα κ εκεινο το μαστουκι που καθριθζουμε την τουαλετα το πηρε κ επαιζε μεσα στη χεστρα..τα νευρα μου κροσια εκεινο το εχω κ με χλωρινη χωρια που φοβηθηκα για εκεινον μου εκανε μια τουαλετα αφηστε...κ τον μαλωσα κ του εβαλα κ παν κτου ειπα δεν σε ξαναλλαζω αν δεν ερθεις να μου πεις εσυ..κουραστηκα να τον παρακαλαω να του αλλαξω παμπερς η να του λεω ελα να κανουμε τσσα στη τουαλετα..αχ δεν ξερω απορω γιατι κανει ετσ γιατι αντιδραει ετσι απο το μικρο εν εχω απαιτηση α΄λλα απο τον μεγαλο ναι...δεν εχω κ μια ωρα να τα αφησω καπου αφηστε δραμα....τελοςπαντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :P!

ΑΧ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΘΑ ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ, ΕΔΩ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΕ ΑΚΟΥΝ ΠΩΣ ΦΩΝΑΖΩ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΕΝΤΕΛΩΣ. :oops: ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ? ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ, ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗ :roll:

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΗΜΕΡΑ, ΤΟ ΡΙΞΑΤΕ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ?

ΦΑΝΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ, ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟΔΟΝΤΟ, ΚΑΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ?

ΕΓΩ ΜΟΥΧΛΙΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ, ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΛΕΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΣ :D ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣΕΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΡΤΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ Η ΑΝΝΑ.

ΑΛΗΘΕΙΑ, ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ, ΑΥΤΑ ΤΑ ¨ΕΞΩ¨(ΣΙΓΑ ΤΟ ΕΞΩ ΔΗΛ :evil: ) ΘΑ ΚΟΠΟΥΝ????? :?

ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΑΛΟ ΣΚ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια........επιτελους μια ηλιολουστη μερα......σημερα ειμαι μονη κ απολαμβανω την ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!! ο αντρουλης μου πηγε στο χωριο κ πηρε κ τον μικρο θα γυρισουν το βραδακι...κ δεν ξερω τι να πρωτοκανω σημερα...δουλειες ξεκουραση ή καμια βολτιτσα;; μαλλον εναν συνδυασμο....

Ιφι, σε καταλαβαινω ζορικη φαση περνας κ με τα δυο κ χωρις βοηθεια....σιγουρα ο μεγαλος αντιδρα στην φαση της πανας αλλα εγω στο ξαναειπα βγαλτου εντελως το παμπερς ειναι μεγαλος κ αν κατουρηθει 2 3 φορες πανω του θα το κοψει πστευω....

Στεφανια εσυ πως τα πας;;;εμενα αρχισε με πονα η πλατη μου αρκετα κατα τ αλλα δεν εχω αλλο βασικο προβλημα, ξεκινησες να ετοιμαζεις ρουχακια κ τα σχετικα;;;

Χρυσα, ευχαριστω ναι την ξερω την σελιδα κ το παρακολουθω.....

οι υπολοιπες χαθηκατε................πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα να διευκρινησω οτι ειναι η 2 προσπαθεια που κανω διαρκειας 2 μερες η πτωτη κ διαρκεις 3 μερες η δευτερη χωρις βρακι..εχουμε κατουρηθει απειρες φορες κ ομως ουτε αυτο τον ενοχλει ουτε τα τσισα κ τα βρεγμενα ρουχα..το μεσημερι του εβαλα πανα εκανε κακα τον αφησα ετσι να δω ποτε θα μου πει κ μετα απο 3 ωρες μου ειπε να του τα βγαλω....φανταστειτε δηλ δεν ειναι οτι δεν τον εχω με βρακι τον εχω αλλα παλι καμια προοδο..

οσο γιατις βολτες που μου λες στεφανια πιστευω θα μπορεις να βγεις αφου σαραντισεις κ μετα κ βολικα να πεις βγαινω ανετα κ με τα 4 γυρω στους 9 με 10 μηνες τωρα πλεον βγαινω ανετα κ οι 4 ο μεγαλος καθεται ησυχα η μικρη ειναι βολικη σε αυτη την ηλικια οποτε καλα..σημερα παλι μαχη καναμε για να κατσουμε στο γιο γιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο βραδυ τι κανετε? αχ Ιφι μου ποσο σε καταλαβενω λεσ κ μιλας για τον μεγαλο...ωρες,ωρες ειναι το καλυτερο παιδι,αν τον πιασει ομως στου κουφου την πορτα....εμενα δεν ξερω τι ζορι εχει αλλα βαζει συνεχεια κατι στο στομα,πρεπει να βγαζει τα πολυ πισω δοντια σημερα εχωνε ολο το χερι μεσα....ασε που προχτες στο τσακ τον προλαβα ηταν ετοιμος να βαλει καπακι απο μπουκαλι του νερου..... :o καθε μερα κ μια λαχταρα......η μικρη παλι κανει τη μαρια καλας....ναι καλα διαβασατε αρχισε κ τσιριζει,μολις απομακρυνθουμε απο κοντα της τσιριζει,θα την ακουει κ ο κοσμος κ θα λεει κοιτα πως κανει αυτο....σημερα για να δωσω στο μεγαλο ψωμι με μαρμελαδα στο ενα χερι κρατουσα αυτη....πολυ ζορικη κοριτσια...ο μεγαλος ως το χρονο κ παραπανω ηταν ησυχο παιδι..... :|

κατ'αλλα 2 μερες ξεπατωθηκα,ελπυνα το χαλι της κουζινας,τα ριχταρια να μοσχοβολησουν λιγο,κατι αλλα ρουχα,κ στο τελος μετρουσα 5 πλυντηρια.....σιδερωσα τα μισα χθες,σημερα εκανα το μπαλκονι μου το καθαρισα κ εβγαλα τα λουλουδια μου,πρεπει αυτες τις μερες να βαψουμε τα μπαμπου που εχω,μαγειρεμα ενοειτε,κ γλυκο γιατι εχω διπλη γιορτη αυριο...μπαμπας κ Λενια ανεπισημα.... ;)

να φανταστειτε απο την κουραση δε νιωθω τα ποδια μου κ ολη νυχτα στριφογυριζα..... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου σας διαβαζω.. αλλα δεν εχω διαθεση να σχολιασω τιποτα... :(:(

Συγχωρεστε με...

Για το δοντι που με ρωτατε, ειμαι μια χαρα.. Καλυτερα δε γινεται..

Σας φιλω ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

τι κανετε κουκλες;;;

Αχ Ιφη ποσο σε νιοθω..αλλα οπως λεει και η Κατερινα..τα μικρα εξελισσονται σε πολυ τσαουσικα..

ο μικρος μου εχει μετατραπει σε ταραξια Ολκης..ω ρε ςωρες δεν ξερω ποιος ειναι χειροτερος..ο μικρος η ο μεγαλος..

σημερα ειμαι σαν να με εδειραν ολο το ΣΚ..και να φανταστεις πως ο Χ κοιμηθηκε το Σαββατο στη μαμα μου..

ειχαμε γαμοβαφτηση το Σαββατο και βαφτηση την Κυριακη...αχ...

πηραμε μονο τον μικρο στη βαφτηση...και αυτος να μη θελει να καθετε στα χερια αλλα να θελει να περπαταει..και μετα ορμουσε στα φαγητα..αρπαξε μια καυτη τηγανιτη πατατα και καηκε και εκλεγε...

μετα πηραμε τον Χ απο τη μαμα μου και δωστου αυτος υπερενταση...

Διανυουν εντομεταξη την φαση "ειμασδτε αγαπημενα αδελφανια" και οτι αταξιες ειναι αν κανουν τις κανουν μαζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσια........

καταρχας χρονια πολλαααααααα σε οσους κ οσες σημερα γιορταζουν....

Ζα¨ρα μου, Πολυχρονη κ να χαιρεσαι τ αντρακια σου......

Κατερινακι, να τους χαιρεσαικ τους 2 μπαμπα κ κορη....να ειναι γεροι,αληθεια μας ειπες για πότε η βαπτιση;

Ιφι, να χαιρεσαι τον γιο σου, κμην στεναχωριεσαι ειναι ζορικη φαση η πανα ισως τελικα δεν ειναι ετοιμος ακομη τι να πω.....

Ξεχασα κανεναν δεν θυμαμαι.....

Χρυσα, τρέεεεεελα τα μικρα σου ε;;αχ τι με περιμενει κ μενα αραγε απ το καλοκαιρι κ μετα......

Παω να μαγειρεψω κ να συμαζεψω πολλα φιλια σε ολες.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπρες μου..

χρονια πολλα σε ολες και όσους γιορταζουν σημερα... :D:D:D:D

συμπεθερα να χαιρεσαι τον αντρα σου και την κορουλα σου..

ιφι να χαιρεσαι τον γιο σου..

και ζαιρα..πολυχρονη...

οτι μα ότι επιθυμειτε..αλλα πανω απόλα υγεια ευχομαι..!!!!!!!!!!!

γενναω το σαββατο και εχω αγχος δεν το κρυβω.. :roll: τωρα απο χθες αφορμη την γιορτη της κορουλας μου εχω ταραξει γλυκα και δυστυχως σημερα και ξηροκαρπια και εχω ενα στομαχι χαλια :oops::oops:

σας φιλωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλο σας βραδυ...Ντινακι χρονια πολλα κ απο εδω κοπελα μου να χαιρεσαι την οικογενοια σου,κ θα σου ευχηθω κ μια κορη ξερω οτι το θες ;)

Ιφι κ εσυ να χαιρεσαι τον Κωνσταντινο,σου κοπελα μου..... :)

Καρολ μου αντε το σαββατο πρωσοπο,με πρωσοπο με τον μικρουλη,φανταζομαι τι θα χεις να του σουρεις τοσο που σε ταλαιπωρησε.....χιχι... :lol::lol::lol:

Δωρα ευχαριστω κ απο εδω για τις ευχες κοπελα μου...... :x:x:x

Φανουλα δεν ξερω τι σε απασχολει,αλλα να ξερεις ειμαστε παντα εδω,γραψε μας οτι θες στην ομαδα,σ'αγαπαμε πολυ..... :x

Χρυσα,αχ κ εγω τωρα δεν παω πουθενα σχεδον,αν ειναι καμια εκδηλωση,κ μπορει ο αντρας μου περνει το μεγαλο,αλιως μεχρι τη μανα μου κ πισω.....ειμαστε κ στη φαση που ξεκιναμε φαγητο καταλαβενεις.......

σημερα ειχαμε μια ομορφη μερα πηγαμε στους δικους μου για φαγητο πεξανε τα μικρα,χασανε λιγο τη σειρα τους στον υπνο,πολλα τηλ στο σπιτι....κ δεν αντεχω θα σας το πω ολοι την ιδια ερωτηση μαγιορταζει η μικρη αφου ειναι αβαπτιστη? λοιπον ναι γιορταζει γιατι την 8μερα διαβαζετε η ευχη της ονοματοδοσιας κ εμεις ξερουμε ποιο ειναι ετσι λοιπον γιορταζει......ουφ το πα γιατι θα σκαγα.....καλυνηχτα σας :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι μου κανετε?καταρχην να πω κ εγω τα χρονια πολλα

χρονια πολλα ζαιρα μου γερη δυνατη πολυχρονη....

κατερινα μου να χαιρεσαι τη μικρη μπεμπουλα σου κ ας μην εχει βαφτιστει δεν πειραζει..

χρονια πολλα για την κωνσταντινα με τη μικρη ολινα

αχ οσο μιλατε για τα δευτερα η τα πρωτα ποια ειναι πιο ζωηρα δεν ξερω...ωρες ωρες λεω ο μεγαλος επαιζε κ παιζει ακομα μονος του η μικρη δεν το κανει η μικρη αμα ειναι εξω σαν να μην εχω παιδι ενω με τον μεγαλο ειναι αλλιως εχουν ακριβως τα αντιθετα αλλα δεν παυουν να ειναι ζωηρα...αυτες τις μερες ημουνα χαλια ολο μαλωνα με τον μεγαλο λιγο με την μικρη αφηστε ισως εφτιαγε που τον ζορζα με την πανα σημερα που το αφησα σχεδον ολα καλα ασχετα που εχει γκρινια με τη μικρη μου τα παιρνει ολα κ δεν θελω κ δεν δινω τιποτα αλλα αμα του πεις να δωσουμε τη μπεμπουλα δεν θελει την ψαχνει...υι ναπω τα νεα μας σημερα πηγαμε κοινωνησαμε ψησαμε στο μπαλκονι κ το απογευμα πηγαμε παιδικη εγω κ ο μεγαλος μου κ το βραδυ πηγαμε στη ξαδερφουλα...γεματη μερα....

αυριο μονη μας υπηρεσια ο μπαμπας μας...

φανη μου τι εχεις για πες?

καρολινα μου να τη χαιρεσαι τη μικρη σου οτι καλυτερο το σαββατο θα εχεις τον μπεμπουλη ε?τελεια αντε με το καλο θα περιμενουμε τα νεα σου...

τι αλλο ηθελα να πω δεν ξερω αν σου ειπα δωρα η τουρτα τελεια τι λεει πως τα πας?ξεκουρασου τωρα που μπορεις γιατι μετα θα εχει για καποιο διαστημα τρεξιμο..

σες μου τι μου κανεις χαιρομαι οταν συμμετεχεις στη συζητησεις μας....περναει ο μεγαλος τη φαση ολα δικα μου δεν δινω τιποτα στον μικρο?

κανα νεο καμια απο τη χαρουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia (xρυσα)ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 26/05/2009

karolinaki1 ΛΥΔΙΑ 06/06/2009

06/6/2009 littlestar

χαρουλα ΓΙΩΡΓΟΣ 19/06/2009

zaira (ντινα ) ΣΤΡΑΤΗΣ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2009

filos ifigen (ιφιγενεια) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29 ιουνιου 2009

ninina (κατερινα) [ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30 ιουνιου 2009

ANNA-ALEXANDROS(αννα) ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 02/07/2009

φανη ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009

filos ifigen (ιφιγενεια) ΓΕΩΡΓΙΑ 07 ιουλιου 2011

mummydi (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ) ΟΛΙΝΑ 08/07/2009

little angel(στελλα) ΑΦΡΟΔΙΤΗ 08/07/2009

molly (μαρια) ΓΙΩΡΓΟΣ 14 ιουλιου 2009

CECILIA(χρυσα) ΓΙΑΝΝΗΣ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

sousoy(στεφανια)ΑΝΝΑ 23 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2009

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα.......

Στον Κων/νο της Ιφιγενειας!

Να τον χαιρεσαι κοριτσαρα μου!

Στο Ζαιρακι μας!

Οτι επιθυμεις καλη μου.. Και του χρονου με μια κορουλα!

Στο Δραμινο μας Ντινακι...!! ;)

Να χαιρεσαι και τον Κωστη σου αγαπη μου.

Χρονια πολλα στο Λυδιακι μας!

Καλη λευτερια στην μανουλα.. Την αγχωμενη!! Καρολ μου.. Ολα θα πανε καλα!

Κατερινακι μου..Να χαιρεσαι κι εσυ τα καμαρια σου..

Με το καλο να γινει Χριστιανη και η μικρη Λενιω.

sorry αν ξεχασα να ευχηθω σε καποια... :roll:

Καλο βραδυ σε ολες!

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=9&id=662&st=2

κορίτσια καλημέρα.

πολύ στενοχωρημένη είμαι σήμερα.

ο Σ τρεχει όλη μερα και φωμνάζει κακά...νομίζω ότι τα κρατάει...είναι χωρίς πάνα μέρες και νομιζω οτι αντιδράει, ενώ στα τσίσα μου τα λεέι τις περισσότερες φορές, οταν είναι για κακά΄πάει και κρύβεται...

Ακούστε: Μην το κάνετε θέμα μέσα σας και γύρω σας. Η αγωγή τουαλέτας, ακόμη και αν αργήσει, είναι απλή υπόθεση, αν τη δείτε απλά. Είναι μια φυσιολογική διαδικασία που πρέπει να γίνει χωρίς πολλά φορτία στην κατάλληλη στιγμή. Δύο μήνες μπρος-πίσω δεν κάνουν διαφορά και δεν είναι πιο έξυπνος όποιος καταφέρνει πιο γρήγορα.

--------------------------------------------------------------------------------

Αντωνιάδου Κουμάτου : Αναπτυξιολόγος

αυτή η τελευταία πρόταση πολύ σημαντική.

εγώ το παραδέχομαι. τον πίεσα..λέτε να το άγχωσα?????....του την έβγαλα μια και καλή..ούτε στον υ΄πνο...

και σήμερα σηκώθηκε πολύ αγχωμένος μου πε η μάνα μου..."γιαγιά κακά" και όταν πηγαίνανε μέσα δεν έκανε....όταν του βαλε μπεμπιολίνο και το υδωσε λίγο χαμομηλάκι μόνο τοτε έκανε...που αυτός μόλις ξυπνήσει είναι η π΄ρωτη του δουλειά ....

σας φιλώ

και χρόνια πολλά σε όλες σας..

ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες..

Χρονια πολλα για χτες σε εορταζοντες και επρταζουδες.....

Το Σαββατο γενναει και η καρολ μας...στα γεννεθλει ατου Φοφο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΝ/ΝΟ ΣΟΥ ΙΦΙ, ΤΟ ΕΛΕΝΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ, ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΖΑΙΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΟΡΤΑΖΕ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ ΤΩΡΑ :oops: (ΜΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ???? :oops: )

ΚΑΡΟΛ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΕΣ ΕΝΑΝ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΠΑΙΔΑΡΟ!

ΦΑΝΟΥΛΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΕΦΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ :( ???

ΔΩΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΣΤΗΝ ΑΝΝΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΙΩΘΑ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΛΙΕΝ ΜΕΣΑ :?:?:lol::lol: ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ, ΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΤΗΣ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΘΕΜΑ, ΑΠΛΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ, ΑΡΑΓΕ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ???

ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΩΡΑ ΠΩΣ ΠΑΣ ΑΠΟ ΚΙΛΑ? ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ ΟΚΤΩ ΓΑΜΩΤΟ :cry: Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΜΙΚΡΗ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ(ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ :? ), ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ, ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΕΞΙ ΜΗΝΩΝ ΜΟΙΑΖΩ :roll:

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΙΠΟΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ. ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα τι μου κανετε?σημερα κοιμηθηκα καλα χορτασα υπνο που λεμε

στεφανια μου δεν ειναι απαραιτητα συσπασεις οταν ειναι πετρωνει η κοιλια θα το καταλαβεις σαν δευτερομανουλα

ζοριζεσαι οπως λες γιατι μεγαλωνει η κοιλια το μωρο κατεβαινει σπρωχνει παιρνει θεση κ ολα τα υπολοιπα αν εχει αρκετη ενοχ΄ληση αυξησε το μαγνησιο σου εγω εδτασα να παιρνω 5 μαγνησιο την ημερα μιας κ ειχα πονους απο την αρχη

σες μου τι θα κανετε για τα γενεθλεια του μικρου απο τουρτα?για πες?

ντινα μου με το θεμα της πανας ειναι μεγαλο λουκι εγω τον αφησα τωρα να περασει λιγος καιρος κ θα τον ξεκινησω παλι μηπως κ αλλαξει κατι παντως του λεω ποτε θα κανεια κακα στη τουλατε η ποτε θα μου λες κ μου λεει οχι δεν θελω τι ναπω...

εχω με τον μικρο επαθε παλι σαν αλλεργια στα ματια κ πηραμε κολυριο αλλα χθες 2 φορες στα καλα του καθουμενου γεμισε ολοκληρος σπυρακια σπιθουρακια τα οποια μετα απο λιγη ωρα ξεφουντωσαν κ εφυγαν το ειχε παθει αλλη μια φορα οταν εφαγε αλμυρα κρακερακια κ εθπαμε απο το πιπερι ισως αλλα χθες το επαθε μια το μεσημερι κ μια το βραδυ κ δεν εφαγε κατι διαφορετικο...απλα εφαγε καφτεδακια κ λεω μηπως τονπειραζει η πολυποσοτητα πιπερι τι εννοω δεν τα ειχα με πολλα μπαχαρια αλλα το λιγο για εμας μπορει να ειναι πολυ για τα παιδια βεβαια κ σε αλλα φαγητα εχουμε πιπερι αλλα δεν ειχαμε ποτε θεμα..εκτος αν ειναι αλλεργικος κ απλα τα βγαζει λογο εποχης τι να πω..θα δω αν ξαναβγαλει θα τονπαω στη παιδιατρο..το θεμα ειναι οτι τα βγαζει κ σε μιση ωρα με μια εχουν φυγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.......πως ειστε;;;εγω λιγο χαλια με τα νευρα μου αυτες τις μερες,δεν ξερω αν φταει η εγκυμοσυνη ή ο μικρος πουυ με ζοριζει αρκετα με τη συμπεριφορα του τωρα τελευταια ή η γενικοτερη ψυχολογια μου.......

Μ επιασε μια ανασαφαλεια κ συνεχεια κανω δουλειες για να χω το σπιτι οσο γινεται καθαρο,το βλεπω βλακεια αλλα δεν μπορω να μην το κανω,κ εκνευριζομαι ευκολα για τα παντα...εν τω μεταξυ ο μικρος ειναι ολο αντιδραση κ ολο αγκαλια θελει σθνεχεια μαλωνουμε κ φωναζουμε,ποσο χειροτερα αραγε θα ειναι τα πραγματα οταν γεννηθει κ το μικρουλι μας...............

Στεφανια, κγω 6 κιλα εβαλα αλλα νιωθω σαν 16,απιστευτο βαρος κ φουσκωμα με ποναει η πλατη μου κ η μεση μου αρκετα νιωθω τεραστιααααααααααα.Για την κοιλια δεν μπορω να θημηθω πως ηταν στην πρωτη εγκυνοασυνη,απλως επειδη ζοριζζομαι εγω την βλεπω μεγαλη κ εχω κ 2μην ακομη......αστα παρολο που πιστευω οτι θα ειμαι πιο υπομονετικη αυτην την φορα τελικα ειναι χειροτερα...

καρολ, ολα με το καλο ευχομαι το σαββατο αντε εφτασε η ωρα που θ αγκαλιασεις τον μπεμπουλη σου........

ΠΟλλα φιλια σε ολες καλο βραδυ..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα...

το σαββατο κατα τος 9.30 τοπρωι... μου πε ο γιατρος μου οτι θ αχω στην αγκαλια μου τον ποντικουλη μου :D:D:D

ανυπομονω..

σας στελνω πολλα πολλα φιλακια και με το καλο στη δωρουλα μας και στη σουσου...

οποτε μπορω και με αφηνουν η παπενια και ο μικρουλης μου..θ αμπαινω να σας λεω τα νεα μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...