Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ.2010/2011-ΑΡΧΙΣΕ Η ΝΕΑ ΣΠΟΡΑ..


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέεεεερααααα!!! :D

Ρε συ Αλίκη! έχω μείνει έτσι ακριβώς :shock::shock:

Τι διαβολοοικογένεια είναι αυτή;;; ευτυχώς που ο Πάνος δεν τους έμοιασε ΚΑΘΟΛΟΥ!! πω πω τι πέρασες! άκου εκεί έχεις βάλει σκοπό να κάνεις παιδί, ε τι θα κάνατε τις κουμπάρες θα παίζατε;; θα του κατέστρεφες την καριέρα, δηλαδή τι με την καριέρα συντροφιά θα ζούσε όταν θα ήταν γέρος και μόνος; άντε συγχίστηκα πρωινιάτικο, κι εγώ δεν ξέρω αν θα τους ξαναμιλούσα! θα κράταγα μόνο τα πολυ τυπικά για χάρη του γιού και του εγγονού, τίποτα παραπάνω.

Οταν λες ότι ο μικρός κατάπιε το καπάκι, εννοείς κανονικά; το κατέβασε ή πρόλαβες να του το βγάλεις; ούτε να φανταστώ δεν θέλω τι πέρασες...

Μαριέττα, χαίρομαι που επέζησες του παστίτσιου!

Αχ κορίτσια σας έγραφα και ξαφνικά ζαλίστηκα, χλώμιασα και ίδρωσα... δεν πάω καλά! ξάπλωσα λίγο και τώρα κάπως καλύτερα, νιώθω όμως το κεφάλι μου να καίει. Πάω να ψοφίσω και αν δεν, τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έπαθες ρε Ελενάκι…???

Έχεις φάει κάτι? Είσαι κουρασμένη? Ελπίζω να μην είσαι μόνη!!!

Το καπάκι δεν το κατάπιε αλλά του είχε κλείσει το φάρυγγα….. δεν έπαιρνε ανάσα, κατάλαβα πως κάτι έφαγε αλλά δεν είδα τίποτα κ τον γύρισα ανάποδα, όμως δεν….

Έβαλα το δάχτυλο κ έβγαλα δωράκι!!! Άσε Ελένη…. ακόμη τραβάω τα μαλλιά μου!! Προσοχή, ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!! Τίποτε δεν είναι να τους αφήνουμε ακόμη κ όταν είναι δίπλα μας!!

Κ λίγα που λέω για αυτή την οικογένεια… ο Πάνος ο καημένος πολλές φορές λέει πως είναι υιοθετημένος!!!

Είσαι καλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, δεν ψόφισα τελικά :lol:

Δεν ξέρω τι έγινε, μάλλον θα μου είχε πέσει η πίεση πάλι. Ευτυχώς ήταν ο Στέλιος εδώ, βέβαια εκείνη την ώρα είχε βγει στο μπαλκόνι αλλά κατάφερα να πάω να ξαπλώσω για να μη σωριαστώ.

Πραγματικά Αλίκη, λες να είναι υιοθετημένος; καμία σχέση ο άνθρωπος.

Αχ ευτυχώς που δεν το κατάπιε το καπάκι, σκεφτόμουν πως θα το έβγαζε μετά :shock: . Οντως δεν είναι να τα αφήνεις από τα μάτια σου πλέον!! έχουν γίνει πολύ επικίνδυνα, φαντάζομαι μετά τα 2 θα είναι κάπως καλύτερα ε;; θα έχουν μια μικρή αίσθηση του κινδύνου. Τι λένε και οι έμπειρες μανούλες;;

Λοιπόν έχω όρεξη για κουβέντα, δεν είναι καμία εδώ και έτσι θα αρχίσω να μιλάω μόνη μου κι εγώ. Ας πάρω τα νέα μας με τη σειρά:

Την Παρασκευή μόλις σχόλασα πήγαμε στην παιδίατρο, ήρθε επιτέλους η ώρα του εμβολίου που άργησε 2 μήνες. Ειχε να κάνει εμβόλιο από 8 μηνών οπότε δεν ήξερε τι την περιμένει, θυμόταν όμως τη γιατρό που μολις άνοιξε την πόρτα της, εκεί που έπαιζε χαρούμενη έξω με τα παιχνίδια, μόλις την βλέπει κοκκαλώνει και αρχίζει να πηγαίνει προς την έξοδο :lol: . Τελοσπάντων με τα πολλά καταφέραμε να την ακινητοποιήσουμε, της το έκανε, άρχισε να κλαίει εννοείται, την πήρα αγκαλιά γιατί είχε μελανιάσει, φώναζε συνέχεια πιπίλα και μόλις της την έδωσα ηρέμησε και κούρνιασε στον ώμο μου, αυτό ήταν :x . Την ακροάστηκε και ευτυχώς την βρήκε πολύ καλά από φλέματα. Είναι 9.600 και 78 πόντους (σε 1,5 μήνα πήρε μόνο 100 γρ, αλλά δεν ανησύχησε είπε ότι είναι φυσιολογικό αφού πλέον κινείται διαρκώς).

Χθες αφού ξυπνήσαμε, φάγαμε το πρωινό μας και πήγαμε για ψώνια με τους δικούς μου. Ολοι ψώνισαν εκτός από μένα. Η Α είχε λυσσάξει μέσα στο μαγαζί, ήταν τεράστιο και έτρεχε στους διαδρόμους, που και που σταματούσε να χορέψει, είχε γίνει η μασκότ της nike. Μετά πήγαμε σε ένα πάρκο που έχουμε στη γειτονιά μας, αλώνισε και εκεί αλλά κάπως καταφέραμε και ήπιαμε και ένα καφέ, είχε έρθει και ένα φιλικό ζευγάρι που η μικρή τους έχει 10 μέρες διαφορά από την Α αλλά επειδή εκείνη δεν περπατάει ακόμα και δεν την ακολουθούσε, δεν της έδινε σημασία το σκατιάρικό μου. Τριγύριζε μόνη της. Οταν φύγαμε ηταν κομμάτια, κοιμήθηκε μέσα σε δευτερόλεπτα στο αυτοκίνητο. Το βράδυ είχαμε κανονίσει να πάμε για φαγητό με τον νονό της και ένα φίλο μας, την άφησα στη γιαγιά και κατά τις 11.30 την μάζεψα και επιστρέψαμε. Αυτά!

Σήμερα το μεσημέρι φάγαμε στη θεία του Στέλιου, έφαγε πρώτη φορά γεμιστά κολοκυθάκια αλλά προτίμησε τα μακαρόνια σουφλέ. Μετά τσάκισε και λίγη μπουγάτσα. Είχε παπαγαλάκια στο μπαλκόνι και ξετρελάθηκε μόλις τα είδε, όλο φώναζε "παπαγκά" :lol: . Τώρα κοιμάται για αυτό και η μαμά έχει ώρα για μπλα μπλα, που είστε;;;

Ουφ... βαριέμαι, τι να κάνω; πάω για ένα μπανάκι, ευκαιρία είναι! μου θύμισε η Ευγενία ότι πρέπει να κάνω και μια μάσκα (ομορφιάς εννοώ εγώ!). Αντε σας αφήνω, πάω να λάμψω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενιτσα μηπως εχουμε κανενα σπορακι και μας ζαλιζει το κεφαλακι???? :-ss:-ss@-)@-)@-)@-)

εμεις εχουμε και διαροια!Θελω τη μαμα μου μαμ και νανι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα δεν νομίζω Ινα μου, σήμερα ήταν η τελευταία ημέρα της περιόδου μου.

Και οι δύο έχετε διάρροια; τι είναι πάλι αυτό, άλλη ίωση; ήμαρτον πιά, περαστικά σας και από αυτό, ελπίζω να είναι το τελευταίο.

Τελικά έκανα ολική αναστήλωση μιας και η μικρή κοιμόταν μέχρι τις 7.30 που την ξύπνησα εγώ με την ξυριστική μηχανή, αλλιώς δεν ξέρω τι ώρα θα ξυπνούσε. Το πόσο ωραία ένιωσα δεν το φαντάζεστε, είχα πολύυυυ καιρό να με περιποιηθώ λιγάκι.

Νατασάκι; συμπεθέρα; σαν να σας πήρε το μάτι μου, τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια....

Σας διαβασα αλλα ειμαι ενα πτομα και δεν θα σχολιασω τπτ...

Λεω να παω να κανω αγγαλιτσες με τον τιπο μεσα στην κρεβατοκαμαρα, αν κοιμηθουν επιτελους τα παιδια μου :roll::roll:

Η Φλωρα βλεπει Σεφερλη στο Σταρ και ο μικρος χτιπαει τα καγγελα της κουνιας με την πιπιλα.....

Πιγαμε στο χωριο μου και στον γιριζμο κοιμηθικαν τα σκατοπαιδα μεσα στο αυτοκινιτο :-w:-w:-w:-w:-w

Αντε μετα σου λενε να μην παραμελεις το στεφανι σου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το στεφανι μου το εβαλα τιμωρια να παει να κοιμηθει με την κορη του για να κατσω με τον εαυτο μου μιση ωρα!!

Η σια πηρε ολα τα φαρμακα της με πολυ υπομονη η καημενη, και την πηρε ο υπνος στον καναπε!

την εβλεπα να κοιμαται διπλα μου και ακομα δεν το πιστευω οτι ειναι το παιδακι μου.Τι μαγεια ειναι αυτα τα μικρα πλασματακια και αν σκεφτεις πως εγιναν και που εφτασαν σου κοβετε η αναπνοη.Δεν ξερω πως θα ηταν η ζωη μου αν δεν την ειχα αλλα και μονο που το σκεφτομαι με πιανει τρελα!!

Μετα απο αυτην το χαος.

Εγω δεν πηγα πουθενα ουτε προχθες ουτε χθες ουτε σημερα ουτε αυριο θα παω νιωθω οτι ζω σε υποβρυχιο και δεν μπορω να βγω εξω.

καλο βραδυ

υγ Αλικη ειναι πολυ ομορφη η οικογενεια σας ο μικρος απλα τελειος.τη νονα σας την εβλεπα και γελουσα γιατι μου ηρθαν στο μυαλο τα σχολια σου.εχω και γω φωτο απο την βαπτιση μπορει να σας τις βαλω για λιγο αμα μαζευτειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Τελικά 3ήμερο κ στο μάμμυ έχουμε…… !!! Άμα περνάτε καλά χαλάλι βρε κορίτσια!!

Στις 6.30 ο Σπύρος αποφάσισε πως θα σηκωθούμε!!! Το κωλόπαιδο σε λίγο θα

αποκοιμηθεί πάλι κ εγώ θα πάρω ντεπόν για το κεφάλι μου!!!

Ο λαιμός τα ίδια…. Καμία βελτίωση!!!! Ας την γλιτώσει ο μικρός κ δεν πειράζει!!

Ελενάκι σου έπεσε η πίεση ?? Έχεις υπόταση? Ευτυχώς που ήταν κ ο Στέλιος εκεί!!

Επιτέλους κάνατε το εμβολιάκι σας!!!

Η Α. κάθεται ήσυχη στην αγκαλιά σου να την ακροαστεί η γιατρός? Ο δικός μου ούτε αυτό…δεν θέλει να τον ακουμπάει…

Φαντάζομαι θα είχαν χαζέψει όλοι στο μαγαζί….. μα είναι παιδί για διαφήμιση!!!

Ααα κοίτα να σου πω δεν μπορεί να μένει πίσω η Α. γιατί η άλλη δεν περπατάει…..χαχαχαχα

Ρε Ίνα κ διάρροια??? Τέλεια….!!! Τίποτε άλλο???

Κ εγώ τον χαζεύω πολλές φορές κ σκέφτομαι το ίδιο!!! Κ δεν σου κρύβω πως η αγάπη που νιώθω γι’ αυτόν πολλές φορές με τρομάζει…. είμαστε τόσο λίγο καιρό μαζί κ όμως δεν ξέρω πια να ζω χωρίς αυτόν!!!

Να είναι καλά στη ζωή τους Παναγία μου, τίποτε άλλο!!!

Τις είδες τις φώτο?? Ευχαριστώ Ινάκι μου….. Ναι να βάλεις να την καμαρώσουμε την κουκλάρα σου!!!

Εύη παιχνιδιάρα…… ο καθαρός αέρας του χωριού σου άλλαξε τη διάθεση κ είπες να του αλλάξεις τα φώτα….??? Θα ξυπνήσεις ανανεωμένη!!!!

Τι στο καλό χαρταετό θα πετάξετε με τέτοιο σκατόκαιρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες γεια!!

χαθηκα,αλλα ειμαστε καλα!!

Ινα περαστικα ρε κοπελα μου!! σας ματιασανε μου φαινεται μανα και κορη!!

Αλικη τωρα πηρα χαμπαρι τις φωτο απο την βαπτιση..ειναι τελειες!! πολυ γλυκεια οικογενεια και ο Σπυρος,ολα τα λεφτα!! ετοιμος για καμακι ειναι το αντρακι!!!

Αφροδιτη εχεις τις τελειες αναλογιες για μοντελο!! μηπως εμοιασες στην μαμακα σου; μπα!!!

κοριτσια εχουμε προβλημα:ο Ηλιας δε καθεται λεπτο πια στο καθισμα αυτοκινητου...πηγαιναμε βολτα χθες και γυρισαμε αρων-αρων!! να κλαει και να χτυπιεται,να ανοιγει την ασφαλεια της ζωνης,να δειχνει εξω..σταματησαμε να περπατησει μπας και του περναγε,αλλα χειροτερα ηταν μετα!! με μαυρο δακρυ εκλαιγε το σκατο!! εχουμε καθισμα της Iglessina,αλλα προσπαθησαμε να το γυρισουμε να κοιταει μπροστα και μαλλον τζιφος..πρεπει να αγορασουμε καινουριο...αυτο που εχουμε λεει μεχρι 13 κιλα ειναι να κοιταει πισω..δεν τα εχουμε φτασει ακομα,αλλα;;;

α!! δε σας ειπα!! το απογευμα ερχεται η ηλιθια!! μη μεινει μονη της η μανουλα!!!

Ινα ειδες δε γραφω χοντρη :lol::lol:

ριξαμε ενα καλο τσακωμο με τον γιο της,του ειπα οτι πρεπει αυτος να παει σε ψυχιατρο να τον βοηθησει να κοψει τον ομφαλιο λωρο με την μανα του,μου ειπε οτι εχω προβλημα...χεστε μεσα!!

Μαρια ομως δε φωναζαμε,αληθεια λεω!! και κοριτσια! πηγα στο δωματιο του Ηλια να ξεθυμανω λιγο κι ηρθε ο μικρος,ανεβηκε στο κρεβατι καναπε,με επιασε απο τους ωμους και με εσφιγγε το γλυκο μου!! αυτο που μου αρεσε ηταν οτι το εβλεπε ο μπαμπας του..για να μαθειι να μιλαει ομορφα στην μαμα του Ηλια!!

παρτε με τηλεφωνο γυρω στις 19:00...θα ειναι εδω η μαλακω...

φιλια κορες!!! και βοηθεια μου!!

α!!! ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττάκι είναι το 2ο καθισματάκι φαντάζομαι? Εμείς επιλέξαμε τελικά να κοιτάζει μπροστά γιατί έκλαιγε κ την τελευταία φορά είχε ιδρώσει, μούσκεμα εντελώς κ κατάλαβα πως τον ενοχλούσε να κοιτάει πίσω!! Έτσι πήρα την απόφαση να του πάρω το άλλο!!

Μπορεί να είναι πιο ασφαλές το πίσω αλλά άμα είναι να τον γυρίζεις στα χέρια!!!

Τώρα βέβαια μπορεί να έτυχε κ να του περάσει… δοκίμασε καμία δυο φορές ακόμη κ βλέπεις… κοστίζουν κ πολύ γαμώτο!!!

Δεν τους έφτανε εχθές που ήταν μαζί ήθελε κ σήμερα η …. ηλίθια?? Σε καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά άλλος πρέπει να καταλάβει…. Μη χαλιέσαι όμως… έχεις τον Ηλία που δεν σε αλλάζει με κανέναν στον κόσμο!!! :YMHUG:

Ρε γαμώτο είμαι κρυωμένη αλλιώς μπορούσατε να έρθετε εδώ… μόνοι μας ήμασταν τελικά!! Οι φίλοι μας, μας την έκαναν τελευταία στιγμή κ πάλι είχα μαγειρέψει τα κέρατά μου! :evil:

:lol:

Τις φώτο τώρα τις έβαλα δεν είναι καιρό… ευχαριστούμε κ ανταποδίδουμε!!!

Καλή Σαρακοστή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι ρε γαμωτο σαν την εκαναν οι φιλοι σας?Ειναι πολυ σπαστικο να ετοιμαζεις και να περιμενεις και να μην ερχονται.Προτεινω να τους το ανταποδοσετε!!

Εμεις φαγαμε σπιτι μας με ολους τους παππουδες αλλα μαγειρεψε η γειτονισσα εγω εκανα μονο κατι γαριδες σαλτσα τις οποιες εφαγα ολες!

Βρε Μαρριετα να κανουμε ενα κοπο να της βρουμε ενα αντρα ολο και καποιος στραβος θα υπαρχει!Μπες σε οτι site υπαρχει και δωσε τα στοιχεια της!!Μπορει να βρει τον ερωτα της ζωη της για δευτερη φορα και να σας αφησει ησυχους.Να τη γραψετε και σε χορευτικα καπη χορωδιες και οτι αλλο υπαρχει να βρει παρεες να φυγει απο το κεφαλι σας.Κανε πετρα την καρδια σου και ψαξε να τις βρεις ασχολιες για καθε μερα.

Εγω καταφερα και πηγα για καφε για μιση ωρα!!Τελεια αντε την αλλη εβδομαδα να το κανω και ωρα!ιΕμεις το καθισμα το πηρα με τον ιουνιο απο τα prenatal για να κοιταει μπροστα μεχρι τωρα αν και μερικες φορες με κλαμα τα παμε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια μου. Τι κάνετε; Περάσατε καλά;

Εμείς καλούτσικα. Πέρα από το Σάββατο που βγήκαμε έξω, τίποτα άλλο το σπουδαίο. Αντιθέτως εχτές λαχταρίσαμε κιόλας (σαν την Αλίκη που λαχτάρισε κι εκείνη με το καπάκι).

Έπεσε η μικρή μου μ'ένα ποδηλατάκι, μέτρησε κάτι σκαλιά τσιμεντένια (πεντε έξι) στον κήπο μας και βρέθηκε σε χαλίκια. Την είχε ο πατέρας της για να κάνω καμια δουλειά και μου την έφερε μες στα αίματα!

Φρίκαρα! .Ετρεμα ολόκληρη αλλά έπρεπε να την κοιτάξω. Είχε χτυπήσει στο μέτωπο, στην μύτη (της άνοιξε κιολας. Από εκεί έτρεχε και το περισσότερο αίμα) και λίγο στο γόνατό της. Της έπλυνα το πρόσωπάκι της, της έβαλα βούτηρο στο μέτωπο και προσπαθησα να την ηρεμήσω. Ευτυχώς και ηρέμησε γρήγορα και κατάφερα να την ελέγξω και στα υπόλοιπα σημεία του σώματός της και σε όλο της το κεφάλι. Την περπάτησα αρκετή ωρα για να είμαι σίγουρη ότι είναι καλά, της έκανα αστεία και ερωτήσεις και ανταποκρινόταν. Ο δε Βασίλης τα είχε χάσει και δεν μίλαγε μιλιά. Ευτύχως τελος καλό όλα καλά. Σήμερα ήταν ζωηρότατη με πολύ λίγα σημάδια κιόλας (κάτι γρατζουνίτσες στην μυτούλα της) γιατί την πάστωνα εχτες συνέχεια με μια αλοιφή που είναι για χτυπήματα.

Το τι άκουσε δε ο άντρας μου δεν λέγετε. Στο τέλος τον λυπήθηκα γιατί τον πήραν τα ζουμια και μας αγκαλιαζε και τις δυο και μας ζήταγε συγνώμη.

Αυτά τα καταπληκτικά μας νέα. Σήμερα ηρεμία, μόνες μας σπίτι γιατί ο Βασίλης δούλευε και κλεισούρα λόγω καιρού. Δεν άφησα να σβήσει καθόλου το τζάκι και έπαιζα όλη μέρα με την Σοφούλα μου.

Κορίτσια μου συχγωρεστε με που δεν σχολιάζω τίποτα, σας διάβαζα συχνα από εχτες μέχρι σήμερα αλλά ήμουν στην τσίτα και τώρα που έχω ηρεμήσει δεν θυμάμαι και πολλά.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και εσείς και τα παιδάκια σας και να περάσατε καλά αυτές τις μέρες.

Σας φιλώ και σας καληνυχτώ γιατί αύριο μέσα πάλι τα κεφάλια. Έχει εγερτήριο από τις έξι πάλι...γαμώτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας, καλή Σαρακοστή!

Τι κάνετε; εμείς μια χαρά δόξα τω Θεώ. Αυτό το τριήμερο την χάρηκα πολύ τη μικρή μου, αν δεν χαλούσε ο καιρός θα χαιρόμασταν περισσότερο όλοι μιας και έχω άλλες 2 μέρες άδεια αλλά δεν πειράζει, μου αρκεί που 5 μέρες την έχω όλη δική μου.

Ρε Νατασσάκι, πολύ στενοχωρήθηκα για τη Σοφούλα... :(:( . Ευτυχώς που δεν έπαθε κάτι σοβαρό το παιδάκι μας Παναγία μου. Πρώτα ο Σπύρος που παραλίγο να πνιγεί με το καπάκι και τώρα η Σοφία... ευτυχώς που όλα είναι περαστικά. Λυπήθηκα και τον άντρα σου που μετά σας πήρε αγκαλίτσα, αλλά κι εγώ στον πανικό μου σίγουρα θα του τα έψελνα για τα καλά!

Μαριέττα μήπως είχατε καιρό να πάτε βόλτα με το αυτοκίνητο και ξεσυνήθισε ο Ηλίας; συμφωνώ΄με την Αλίκη να το αφήσεις λίγο ακόμα να δεις πως θα πάει και μετά αλλαζεις. Και η Α που δεν έβγαινε τοσο καιρό όταν την βάλαμε γκρίνιαζε και ήθελε να κατέβει αλλά τις επόμενες φορές συμβιβάστηκε αρκεί να έχει την πιπίλα.

Ινα όντως αυτό που ζούμε με τα παιδάκια μας είναι μαγεία! και δυστυχώς πολλές φορές από την κούραση το παραβλέπουμε. Αντε να ξανακανονίσεις βόλτα για καφεδάκι, για περισσότερη ώρα όμως!

Αλίκη είχαν σοβαρό λόγο που δεν ήρθαν οι φίλοι σας ή έτσι απλά το ακύρωσαν; κι εγώ θα τσατιζόμουν. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για την Α! Οσο για την εξέταση κάθεται γιατί την απασχολώ με παιχνίδια κλπ, αλλά φυσικά γυρνάει κάθε λίγο και λιγάκι με δολοφονικό βλέμμα να τσεκάρει τι της κάνει η γιατρός :lol: . Από ότι κατάλαβα έχεις βάλει καινούριες φωτο, θα μπω αύριο να σας καμαρώσω!

Κορίτσια το παιδί μου με έχει χαζέψει τελείως! ήμουν που ήμουν, απέγινα! συνέχεια επαναλαμβάνει ότι λέμε, το μεσημέρι που φάγαμε στους δικούς μου μιλούσαμε μεταξύ μας και όλο πεταγότανε και έλεγε από μια λεξούλα που άκουγε. Είναι πολύ καλό παιδάκι μωρέ, εγώ μάλλον είμαι η γκρινιάρα που νόμιζα ότι θα είναι πάντα όσο ήσυχη ήταν μωρό. Ευτυχώς τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να μας ακούει όταν της λέμε μη, ελπίζω να κρατήσει.

Αύριο αν βρω ραντεβού λέω να πάω να κάνω καμιά ανταύγεια γιατί η ρίζα έχει φτάσει στο αυτί. Λέω όμως να αλλάξω χρώμα... θα δω!

Φιλάκια πολλά κούκλες, ελπίζω να μαζευτείτε και οι υπόλοιπες από αύριο! αλήθεια, η Αννούλα σαν πολλές μέρες δεν λείπει; είχε πει ότι θα πάει στους δικούς της και δεν το θυμάμαι; :roll:

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφα κορίτσια!!!

Ξαναρχίσατε οι εργαζόμενες, εκτός της Ελένης, τη δουλειά???

Μπράβο, μπράβο μπας κ μαζευτείτε κ εδώ…..!!

Μου τη σπάει κ εμένα όταν τελευταία στιγμή τους παίρνεις τηλ. κ σου λένε δεν πρόλαβα να σε πάρω εχθές!!

Βρε Ίνα μόνο στραβός δεν φτάνει για να την πάρει…. Μήπως να είναι σε κόμμα?

Αχχχ Νατάσσα μου…. αυτά είναι…. μέχρι να δεις από πού είναι το αίμα κ αν είναι καλά, ειδικά άμα δεν είσαι μπροστά παθαίνεις ένα ταράκουλο!!!

Κι εγώ έτσι φωνάζω στον άντρα μου….. μόνο που δεν με αγκαλιάζει, τα παίρνει κρανίο!!

Ελένη πως θα την αποχωριστείς όταν πας για δουλειά μετά από τόσες μέρες??

Η Α. είναι τρομερή…. Δεν μου φαίνεται περίεργο που επαναλαμβάνει!! Να προσέχετε τι λέτε κ για ποιους… δεν θα αργήσει να πει αυτά που δεν πρέπει σε άτομα που επίσης δεν πρέπει….

Σοβαρό λόγο δεν είχαν… απλά μου είπαν πως κατάλαβαν πως έμεινε στο φλου κ τους πήραν κάτι θείες τους να βγούνε!! Βασικά κατάλαβα πως έπρεπε να πάρουν τηλέφωνο για να μας το πουν από προχθές αλλά αμέλησαν!!

Όμως επειδή αισθάνθηκαν άσχημα, μας έκαναν επίσκεψη για καφέ το απόγευμα, έφαγαν το βράδυ κ έφυγαν μετά τις 11!! Ήθελα να κοιμηθώ νωρίς εχθές γιατί ήμουν άυπνη…. αλλά τελικά ήταν αδύνατον!!

Από το πολύ μπλα μπλά ξεκίνησε κ βήχας κ δεν μπορούσα να κλείσω τα μάτια μου.. όταν αποκοιμήθηκα ξύπνησε ο Σπύρος για γάλα! Μετά από αυτό το χάος….. ο μικρός είναι μπουκωμένος κ είχαμε ιστορίες!!! Πάλι ξενυχτισμένη είμαι κ απόψε δεν παίζει να ξεκουραστώ!! Του ξεκίνησα πλύσεις αμέσως κ ας μην είναι χάλια…..

γιαααα να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες

εμεις περασαμε σχετικα καλα

αυριο θα παμε παλι στο παιδων πεντελης να το δει ο ωρλ.

πηρα τελικα τον παιδιατρο και απλα του ειπα οτι κατι μας ετυχε και δεν θα ερθουμε για εμβολιο....

αντε να περασουν οι κωλο ιωσεις

κυκλοφορι ο Η1Ν1,προσοχη κοριτσια τους κλειστους χωρους για 1 μηνα ακομα!!!!!

θελω πολυ να σας δω ολες,το Νατασσακι το βλεπω καθε βδομαδα.

φιλακια ζουζουνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Εμεις ειχαμε μια καλη νυχτα κοιμηθηκε στο κρεβατι της και ξυπνησε μονο μια φορα για νερο!!Οποτε κοιμηθηκε και η μαμα μετα απο πολλες νυχτες!!

Νατασσα τρεμω στην ιδεα του καλοκαιριου που θα ειναι ολη μερα καθε μερα εξω και δεν θα μαζευονται με τιποτα!ποδηλατα μπαλες κουνιες [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Ελενη ειναι πολυ δυσκολα να τα αφηνεις σε αλλα χερια και να φευγεις.Παρακαλαω να βρω δουλεια και η επομενη σκεψη ειναι πως θα την αφηνω και θα φευγω, αλλα τι να γινει.

Αλικη ευχομαι αυτο να ειναι το λιγοτερο που θα παθει ο μικρος σου!

Εχω μια σακουλα φαρμακα και παω να τα γραψω!!!!και να κανω και αλλες εξωτερικες εργασιες!

τα λεμε μετα

Καλημερα Ειρηνη ειδες τι απλο που ηταν με τον παιδιατρο!Οσο για τον Η1Ν1 αν δεν τον περασαμε ελπιζουμε να μας προσπερασει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Μαριεττακι

εγω ειμαι ιατρειο και κανω ενα τεστ σε καποιον που εχει αλλεργια σε αναισθητικα.......ελπιζω να παει καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλια....

Ξεξινισε η σαρακοστη και παμε για το Πασχα, νηστεβετε??? Εμεις οχι.....Τωρα ηπια το γαλατακι μου και θα ξεκινισω γενικη γιατι το τριημερο δεν εκανα τπτ εκτος απο σκουπα και τα πανο πανο...

Νατασα τι επαθε το Σοφακι :(:(:( Τρομαρα που θα πιρες πω πω, ευτυχος τα τραβματα ηταν μονο επιφανιακα.. Κριμα και ο αντρας σου, ο καιμενος θα στεναχωριθικε πολυ που εγινε κατι τετιο ενο ηταν αυτος ιπεφθινος...

Αλικη ευτυχος και με τον Σπυρο πιγαν ολα καλα με το καπακι...Καντε μου μια χαρη σας παρακαλω και εξαφανιστε ολα τα μικρα αντικιμενα απο τα σπιτια σας, οτι ειναι μικροτερα απο μια μπαλα του γκολφ μπορει να τα πνιξει, οπως επισις οι ξυροι καρπη τα μπαλονια και χιλια δυο αλα...Αυτο ειναι ενας απο τους μεγαλους μου εφιαλτες, να σφινωσει κατι στον λαιμο του και να μην καταφερω να το βγαλω....

Θεος φιλαξει :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Ελενη πολυ θα ηθελα να ειμαι απο μια γωνια και να ακουω την Α να λεει τα δικα της :lol::lol::lol:

Τα κοριτσακια ειναι πολυ πιο μπροστα απο τα αγορια σε αυτο το θεμα νομιζω, ο δικος μου ο χαλβας (ειναι επικαιρος τωρα) δεν λεει και πολλα αλλα οτι του πεις το καταλαβενει αμεσος, δλδ αν του πεις φερε Τριανταφυλλε τις παντοφλες της μαμας παει και τις φερνει η αν χτιπαει τα επηπλα και του πω μιιιιι μου βαζει και τις φωνες απο πανο και φισικα χτιπαει πιο δυνατα :(:(:( Εχει ριμαξει ολο το σπιτι

Ινα τι κανει η Αναστασια σημερα ειστε καλιτερα???

Εμεις την Κυριακη πιγαμε στο χωριο μου τελικα αν και δεν το ειχαμε σχεδιασει και απλα λιωσαμε μπροστα στο τζακι με τα ξαδερφια μου και τα παιδια τους.

Εχθες η Φλωρα με τον μπαμπα της βγηκαν και πεταξαν τον χαρταετο και το μεσημερι φαγαμε στην πεθερα μου, ειχε κανει ενα σορο πραγματα και περισεψαν πολλα. Σημερα δεν εχω να μαγηρεψω τουλαχιστον.....Ειχε κανει πρασοσπανακοτυροπιτα και μου εδοσε το μισο ταψι στο σπιτι, το πως κρατιεμε και δεν εχω πεσει με τα μουτρα στην πιτα ενας Θεος το ξερει....

Σας αφινω για τωρα παω να κανω καμια δουλεια για να προλαβω πρην ερθει το θυριο απο το σχολειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Καλή Σαρακοστή να έχουμε!!Σας διαβάζω κάθε μέρα αλλά έχω τα ψυχολογικά μου πάλι και δεν έχω όρεξη να γράψω....

Νατάσσα,περαστικά στο Σοφάκι!!Την choc apaisyl χρησιμοποιείς για χτυπήματα?Εγώ αυτή έχω!

Ελένη,η Αφροδίτη είναι όλα τα λεφτά!!Μέχρι το Καλοκαίρι δεν θα βάζει γλώσσα μέσα!

Αλίκη,είδα τις φωτογραφίες σας και είστε όλοι κουκλιά!!!

Ίνα,χαίρομαι που είστε καλύτερα!

Ειρήνη,στον ωρλ γιατί θα πάτε?Για εξέταση?Εύχομαι όλα καλά!

Φιλάκια κορίτσια μου!

Πάτησα υποβολή και είδα την Εύη!Καλημέρα Ευάκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επυτυχια με το τεστ Ειρηνη...

Καλημερα Μαριεττα.Αφου επεζησες το παστιτσιο δεν εχεις να φοβασε τπτ :lol::lol::lol:

Ινα καλο κουραγιο με τα φαρμακα, ειστε καλητερα πολυ χαιρομαι :D

Καλημερα Ευγενια, σε βλεπω....

Αννουλα τωρα σε ειδα, :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή να έχουμε.

Εγω δεν μπορώ να πω ότι είχα και το καλυτερο τριήμερο. Σάββατο χαλαρά στο σπίτι με τον άντρα μου - ο μικρός την περισσότερη ημέρα στην γιαγιά γιατί είχε ακόμα μπουκωμα ο Δημήτρης και δεν ηθελα να ερχονται σε επαφή.Πηγαμε όμως για καφε εξω μιας και είχε καλή ημερά και επιτέλους βρήκαμε τροπο να μην τρέχει πέρα δοθε ο μικρος. Τον βάλαμε στο ποδήλατο του και καθόταν!!! Την Κυριακή ολη μέρα σπίτι με τους άντρες μου εκτός απο το βράδυ που βγήκα με μια φίλη μου. Ο Δημήτρης είχε πάει με τον νονο του μικρού σε ενα σπίτι να παίξουν χαρτάκι - πως τους ήρθε? Πάρτυ σε όλα τα μαγαζιά, τρελός κοσμος , ποτά, κεράσματα και ξανά κεράσματα... θυμηθήκαμε τις παλιές μας εποχές αλλά δεν το άντεξα ..Δευτερά ξέρναγα μέχρι το μεσημέρι..:ymsick::ymsick: Δεν θελω να ξαναδώ την φίλη μου, τους μπαρμαν, ούτε να ξαναβάλω ποτό στο στόμα μου !!! Θέλω σπιτάκι μου, αγκαλιά με τον άντρα μου και το παιδάκι μας.. αυτή είναι η χαρά μου τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑ ναι τωρα μου θυμησε η Αννα τις φωτογραφιες σου Αλικη....

Καλε τι ομορφιες ειναι αυτες ;;);;);;) και ο Σπυρος τι αντρας....Εκανε καλη δουλεια η μαμα σου με τα ρουχαλακια μπραβο....

Η βαφτιση που εγινε?? Κερκυρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσσα αυτό είναι το χειρότερο μου - όταν χτυπαέι ο Νώντας. Αν και μέχρι στιγμής δεν έχει χτυπήσει κάπου πολύ σοβαρά. Μικρά καρουμπαλάκια απο πτώσεις. Αλλά μόνο στην σκέψη ότι θα πάθει κάτι φρικάρω. Πάλι καλά που δεν χτύπησε περισσότερο.

Αλίκη θέλει πολυ προσοχή απο εδω και πέρα. Και εγώ προσέχω τι αφήνω που το αφήνω, αλλά ο Δημήτρης ξεχνιέται και αφήνει στο τραπεζάκι διάφορα. Χθες τον βρήκα να έχει ανοίξει το πακέτο με τα τσιγάρα του πατέρα του και να προσπαθεί να ανακαλύψει τι είναι αυτό. Μάλλον ξέρει...πρέπει να κοψουμε το καπνισμα. Ζητάει να του δώσουμε τσιγάρο!!!

Εγω δεν νηστεύω ακόμα-συνήθως 15 μερες νήστευα Χριστούγεννά και Πάσχα. Τώρα με τον Δημήτρη που θελει κρέας το εχω κάνει μια εβδομαδα για να μην φτιάχνουμε δυο διαφορετικα φαγητα. Ίσως αυτή την φορά να το κρατήσω πάλι 15 ημέρες.

Ο Νώντας δεν λέει απολύτως τπτ...τα καταλαβαίνει όλα ομως. Έχει γέλιο - μόλις του πεις ελα να στου φτιάξω το παντελόνι, τρέχει να έρθει και τραβάει την μπλούζα του για να του τα φτιάξεις!!!

Μαριέττα εγω του πήρα το καρεκλακι που κοιτάει μπροστά εδώ και 2 μήνες γιατί το αλλο δεν ήταν πλεόν ανετο και ο μικρός ζοριζόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...