Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Κατερινακι να χαιρεσε τον αντρουλη σου να ειναι πολυχρονος κι ευτυχισμενος,να ειστε ετσι ευτυχισμνεοι παντα και με το καλο να υποδεχτειτε τον μπεμπουλη σας!!να περασετε καλα σημερα

συμπεθερα μου χρονια πολλα στο κοριτσακι μας να την χαιρεσε την κουκλιτσα σου,πολυχρονη και γερη να ειναι!!!

Μαρακι μου κι εμας μας ελειψες,χαιρομαι που ειναι καλα ο Στεφανακος και βλεπω οσο παει ζουζουνευει κι αλλο,μπραβο ο γλυκος μου,σε λιγο που θα περπατησει κιολας να δεις τρεξιμο που θα εχεις,οσο για τον υπνο φτου φτου......σε ευχαριστω για τις ευχες να χαιρεσε κι εσυ την μανουλα σου και την βαφτησιμια σου πολυχρονες και οι δυο τους!!!

χρονια πολλα και σε οσους γιορταζουν σημερα και δεν το ξερω πολυχρονοι ολοι τους!!

Αννα Μαρια μπορει να προετοιμαζονται τα ουλα του και να ποναει,ασχετο το ποτε θα βγαλει δοντι

σας αφηνω να ετοιμαστουμε να παμε σε μια γιορτουλα,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κουκλιτσες μου! Απο ποια να πρωτοαρχισω!

Ανθουλα και παλι πολυχρονη και να χαιρεσαι τον αντρα και τα παιδακια σου!

ΚΑρολινακι μου γλυκο, να χαιρεσαι την παπενια σου!!! Και του χρονου με υγεια και με εναν υπεροχο ποντικουλη! Τεταρτη θα πατε; Οποτε ακυρο παλι, εχω μιτινγκ στη δουλεια απο τις 12...

Καγκουρακι να χαιρεσαι τον αντρουλι σου!!!

Κατερινακι θραυση κανατε παλι στο παρτυ; Και παλι να χαιρεσαι και το Νικολα αλλα και ολη σου την οικογενεια!

Καλλη να χαιρεσαι το παιδακι σου, υγεια και καλοτυχια παντα!

Ολια μου μην ανησυχεις κι εμενα με κουβαδακια και αμμο παιζει, κουνια μπελα δεν κανει καθολου, λιγο γυρω γυρω και τραμπαλα και μετα βαριεται, μονο η τσουληθρα του αρεσει πολυ!

Αννα Μαρια θεα η μαθητρια! Μην ανησυχεις θα στρωσει ο Αντρικος! Βρε μπας και πειναει!

Ο Στεφανακος Μαρακι μου ενταξει με τις αλλεργιες; Καλα κανεις και του βαζεις απο τωρα να τρωει, να μαθαινει γευσεις!

Εν τω μεταξυ, εμενα εκει που ετρωγε ΤΑ ΠΑΝΤΑ αρχιζει και μου κανει νερα. Καταρχας, φρουτοκρεμα η φρουτα κομμενα ουτε να τα φτυσει! Μονο μπανανα! Τρελαινεται, μεχρι και τη φλουδα θελει να φαει! Και μου κανει και κονξες με το μεσημεριανο ορισμενες φορες, βασικα νομιζω βαριεται και μολςι φαει 5-6 μπουκιες και του περασει η μεγαλη πεινα θελει να παιξει, στο μονο που δεν αντιστεκεται ΠΟΤΕ ειναι ο,τιδηποτε ψωμοειδες!!! Παντως, δεν του δινω αλλο φαγητο, αν δεν φαει οκ, τον αφηνω και τρωει λιγο παραπανω το απογευμα, δεν θελω να μαθει πως αν δεν του αρεσει το φαγητο που εχουμε θα του φτιαχνω ξεχωριστο...

Σας ευχαριστω πολυ πολυ! Ομως δυστυχως ο μικρουλης μας δεν καταφερε να μεινει χωρις τον αναπνευστηρα, το Σαββατο τον ξαναβαλανε. Καθε μερα που περναει ετσι επιβαρυνει μια ηδη δυσκολη κατασταση, ολα τα αλλα θα τα δουμε μετα, το αναπνευστικο ειναι το θεμα να ξεπεραστει κι αργουμε ρε γαμωτο, πολυ αργουμε! Ευτυχως ο μεγαλος μας παει πολυ καλα ως τωρα!

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Ευτυχώς σήμερα επέστρεψα νωρίτερα στο σπίτι, αφού έτσι κι αλλιώς στο σχολείο δεν έκανα απολύτως τίποτα, δεν είχα ούτε μάθημα, ούτε επιτήρηση.

Καγκουράκι, να χαίρεσαι τον άντρα σου, και Μαράκι τη μάνα και τη βαφτισιμιά σου!

Χριστίνα, τουλάχιστον πάει καλά ο μεγάλος σας! Είμαι σίγουρη ότι σιγά σιγά θα βελτιωθεί και ο μικρός!

Μαρία, του δίνεις φαγητό κανονικό, με λάδι, με αλάτι, με λεμόνι, απ' όλα;

Εμείς σούπες δεν αρχίσαμε, όταν γίνει εξήμιση μηνών θα αρχίσει.

Κατερίνα, κι εγώ αυτό λέω για τον Αντρέα, τον ενοχλούν τα ούλα, αλλά θα αργήσει να βγάλει δόντια πιστεύω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;; Εγώ είμαι καλά! Πλέον ξεκουράζομαι πολύ περισσότερο και το απολαμβάνω!

Καρολινάκι μου ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου τα λογάκια!! Κι εσύ έλαμπες!! Επίσης έχω να πω ότι είστε ένα υπέροχο ζευγάρι!! Όλα ήταν τέλεια! Το κατευχαριστηθήκαμε! Επίσης ο Πανούλης το πρωί μου είπε ότι θέλει να ξαναπάμε στο πάρτυ της Λυδίας αλλά θέλει να έχει και αγοράκια για να παίξει μπάλα :roll::roll::roll: Όλοι οι φίλοι μας έχουν κοριτσάκια.....Μα ούτε ένα αγοράκι;;;;Ευτυχώς που ήταν και ο Χρήστος και παίξανε λίγη μπαλίτσα :lol::lol::lol::lol: Την Τετάρτη Καρολινάκι μου μπορώ φυσικά να έρθω να σε πάρω αλλά υπάρχει ένα θεματάκι με την ώρα πάλι..Στις 11 δε θα προλάβω...Για τις 12 τι λέτε κορίτσια;;;;;

Κατερινάκι μου (Καγκουράκι) να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!! Είστε ένα γλυκύτατο ζευγάρι! Πολύ ζεστοί άνθρωποι και οι δυο σας!!!!

Άννα Μαρία γέλασα πολύ με την καινούρια εκδοχή του παραμυθιού :lol::lol::lol::lol::lol: Βρε τον Αντρίκο με τα "βάρβαρα" τα ωράρια :shock::shock::shock: Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί ξέρω ότι είσαι κι εσύ του πρωινού ύπνου.....Σκέφτομαι κι εγώ τι με περιμένει και τρομάζω λιγάκι αλλά χαλάλι..Ας γεννηθεί καλά η φραουλίτσα και ας ξενυχτήσω και λίγο...Λίγο ε;;;; Ακούς φραουλίτσα;;;; :lol::lol::lol::lol: Κάνε υπομονή και θα ξαναστρώσει λίαν συντόμως, να με θυμηθείς ;);)

Κατερινάκι μου διοργάνωσες ένα PARTY σούπερ για ακόμα μια φορά!!! Μακάρι να μέναμε πιο κοντά!!!!Θα έπαιζε και ο Πανούλης με κανα αγοράκι :roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol: Βάλε μας καμιά φωτό! Αφού δεν είχαμε τη δυνατότητα να γευστούμε τα φαγητά σου ας τα απολαύσουμε με τα μάτια τουλάχιστον :lol::lol::lol:

Χριστινάκι μου σε ευχαριστώ για τις ευχούλες σου...Στεναχωρήθηκα με το μικράκι σας...Πάλι αναπνευστήρα;;; Ελπίζω και εύχομαι να το ξεπεράσει σύντομα το αναπνευστικό πρόβλημα...Καλά κάνεις και δε μαγειρεύεις ξεχωριστά για το Δημητράκη. Πολλές φορές έχω αφήσει τον Πάνο νηστικό όταν κάνει τον δύσκολο με κάποιο φαγητό. Βέβαια δεν είναι και κανένα κοκαλιάρικο παιδάκι..Τα έχει φτάσει τα 16 κιλάκια. Έχω λποιπόν το περιθώριο να του κάνω κανένα καψονάκι :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου μεγάλωσε κι άλλο το αστεράκι σου το γλυκό!! Σε λίγο καιρό θα περπατήσει κιόλας!!! Περνά γρήγορα ο καιρός! Άντε έρχεται η ώρα που θα τον απολαμβάνεις ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!! Πώς πάει με το βήχα;;;;

Να χαίρεσαι τη μανούλα σου και τη βαφτισιμιά σου! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου!

Αυτάαααααα....Σας φιλώ όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσαρες για φιλημα!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

τι μου κανετε?

μαρακι μου γλυκο ευχαριστω για τις ευχουλες! :D:D γιορτουλα είχε το παπακι μου..γενεθλια εχει στις 6 ιουνη..αλλα θα χει ηδη ερθει ο ποντικουλης σπιτακι οποτε δεν θα μπορεσω να της κανω παρτακι.. :( ισως της το κανω εκ των υστερων..

χριστινακι μου σε ευχαριστω και σενα για τα λογακια σου :-*:-* και στεναχωρηθηκα μωλε με το ενα νινακι... :( ευχομαι ολοψυχα να ναι και αυτο απλα μια δυσκολια οπου θα την ξεπερασει παλι γρηγορα...

μωρε κοριτσια εγω απο χθες ποναω χαμηλα και χθες ποναγα πολυ.. :( πηγαινα να σηκωθω και ισα που περπαταγα...με επιανε ωρες ωρες πολυ και μετα καπως με αφηνε..και σημερα οταν σηκωθηκα ποναγα..πηρα τον γιατρο χθες και μου πε ότι ειναι απο το παρτυ..κουραστηκα ..και οτι θελει ξεκουραση...

λογικα θ αμπορεσω αυριο να παμε για καφε κατα τις 12 που λεει και η συμπεθερα οτι μπορει... :D:D εκτος απροοπτου.. :roll: ειναι η δευτερη μερα που μαι ετσι ολο καθομαι και μου την δινει :cry::cry:

αννα μαρια μου τικανετε?

ολια..

καγκουρακι μου πως περασατε χθες κοριτσακι μου?και παλι να τον χαιρεσαι τον αντρουλη σου...φαγαμε παλι ε? :lol::lol::lol: ασε εγω τολμησα να ανεβω στην παλιοαχρηστη συσκευη :evil: ζυγαρια..και με εδειξε 15.5 αι σιχτιρ την εβρισα και εφυγα :lol::lol:

σας φιλωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!Τι κάνετε?Εγώ είμαι πτώμα σήμερα.Ελειπε η δασκάλα με την οποια συνεργαζομαι και ηουν αποκλειστικά εγω με τα παιδιά καιοπως καταλαβαινετε κουράστηκα πολύ. Κι αυριο θα λειπει γιατι ειχε ενα ατυχημα ο γιος της...Οκ μου αρεσει ομως δεν λεω...απλα εχουμε και βοηθούς στην ταξη 2 κοπέλες και ειναι πιο κουραστικο γιατι καμιά φορά γινονται χειροτερες κι απο τα παιδιά.Αλλα τους λες να κανουν κι αλλα κάνουν...Αυριο θα φερουνε γαλακτοκομικά προϊοντα για να δοκιμασουν, θα τους φτιάξω και τοστάκια...

Ο Στεφανάκος μου απο χθες κανει πολλες τρελλιτσες...Δεν μπουσουλάει, ερπεται και χθες απο το σαλονι πήγε στην κουζίνα σε δευτερολεπτα!!! Μετά επιανε στον καναπε και πηγαινε πλάι πλάι αλλα επεφτε.Ευτυχως γελουσε και ξανασηκωνόταν!

Κατερινάκι μου ποιο ήταν τελικά το μενού σας στο πάρτυ?Πες να παίρνω ιδεες για τον Ιούλη που θα κάνω πάρτυ στον Στεφανο. Θέλουμε και φώτο!!

Ανθή μου είναι πιο χαλαρό το πρόγραμα σου τώρα ε? Αντε κι οπου να΄ναι θα ειμαστε εντελώς ξεκούραστες να χαρούμε τα μωράκια μας.Ο Στεφανος εχει βηχα ακόμη αλλα κατα διαστήματα κι ευτυχως ποτέ όταν κοιμάται.Οταν βηχει ομως ειναι πολύ εντονο.Του κανουμε εισπνεόμενα καθε βραδυ τουλαχιστον γιάυτο το μήνα που οι αλλεργίες είναι σε έξαρση.

Αννα Μαρία μου η γιατρος μας είπε να του εισάγουμε σιγά σιγά τα μαγειρευτά.Την ρώτησα για το αλάτι και μου είπε αφου τωρα δοκιμάζει απλώς, ειναι πολύ λιγη η ποσότητα αλατιού που του αντιστοιχει στη μερίδα του.Βεβαια δεν βαζω πολύ αλάτι.Λαδι και λεμόνι του βαζω ετσι κι αλλιως στις σούπες.Θα σου πει κι εσένα ο γιατρος οταν αρχισετε τις σούπες.

Χριστινάκι μου πολύ στεναχωρέθηκα για τον μικρο σας.Ευχομαι ο χρονος να τον κάνει πιο δυνατο και να μπορεί και χωρίς αναπνευστηρα. Αυτα τα σκαμπανεβασματα ειναι τα χειρότερα γιάυτους που περιμένουν...υπομονη!!

Καρολινάκι μου διδυμάκι η Παπένια σου? Πότε γεννας?Δεν πειράζει για το πάρτυ της...στο κατω κατω κανετε κατι μεταξυ σας ή αλλιώς πιο μετά. Μην ασχολείσαι για τα κιλά...Σε λιγες μερες δεν θα προλαβαίνεις να φας...οποτε απολαυσέ το τώρα!!!

Καγκουράκι μου γιορταζε ο Αντρούλης σου?Να τον χαίρεσαι!! Ειχατε πάρτυ χθες??

Τι μαγειρέψατε σήμερα?Ευτυχως εγω τη γλύτωσα σημερα, θα παμε στους νονους του μικρου για φαγητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πάλι γερμανικό νούμερο ο Αντρέας. Χτες του έδωσε ο άντρας μου μπανάνα και την έφαγε όλη. Μετά ήπιε και 200 μλ γάλα σχεδόν και κοιμήθηκε κατά τις εφτά και τέταρτο. Από τότε, ξαναξύπνησε στις δυόμιση... Έφαγε και κοιμήθηκε κατά τις τρεις και μετά κλασικά, στις εξήμιση ήταν στο πόδι. Δεν γκρινιάζει, απλά δεν θέλει να κοιμηθεί. Παίζει στο κρεβάτι του και από κάποια φάση και μετά θέλει αγκαλιές.

Κλείνω, γιατί άρχισε η γκρίνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!

Μαρακι μου τι γλυκας ο μικρος! Ετσι να ειναι παντα στη ζωη του, καθε φορα που "πεφτει" να τιναζει τα μπατζακια του και να σηκωνεται με χαμογελο!

Αννα Μαρια υπομονη. Οσο μεγαλωνει θα μπορεσεις σιγα σιγα να του στρωσεις εσυ το προγραμμα του υπνου, δηλαδη θα τον κοιμιζεις λιγοτερο μεσα στη μερα, ωστε να κοιμαται πιο καλα τη νυχτα.

Καρολινακι μου λογικο δεν ειναι να εχεις πονακια; Μπηκες για τα καλα στην τελικη ευθεια! Οσο για τα κιλα...χαχαχα μ' αρεσει που βριζεις τη ζυγαρια!!!! Τωρα παει, οσα πηρες πηρες! Μακαρι ρε γαμωτο να ειχαν ολες οι γυναικες τοσο καλη εγκυμοσυνη οσο η δικη μου κι η δικη σου! Κι εγω μια μερα πριν γεννησω εξω γυρναγα! Φτου σκορδα!

Ανθουλα μου ωραια δεν ειναι που ξεκουραζεσαι τωρα; Μην αγχεσαι, συνηθως στο δευτερο παιδι ειμαστε πιο χαλαροι, οποτε πιστευω δεν θα σε κουρασει τοσο!

Τα παιδια μας οπως χτες.

Σημερα εχω τα γενεθλια μου! Ειμαι λιγο φορτισμενη ομως απο ολα και δεν αισθανομαι τιποτα ιδιαιτερο. Ειναι και η πρωτη φορα που δεν θα κανω κατι, δεν μου παει να κανω γενεθλια με τα μωρα μας στο νοσοκομειο...Κλεινω αισιως τα 32! Τωρα πολυ θα ηθελα να ημουν εγκυος σε μια μπεμπα, αλλα ετσι οπως μας εχουν κανει, ουτε καν το σκεφτομαι!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που λέτε, γύρισα απ' το σχολείο νωρίτερα, βρήκα τον τυπάκο ξύπνιο, τον θήλασα και έπεσε ξερός!

Συνεχίζω το προηγούμενο ποστ μου: το πρωί πήγα για ψώνια, γίατί ήθελα διάφορα πράγματα. Πήγα στο mothercare, γιατί εκεί βόλευε, και πήρα μια συσκευασία με δύο σουτιέν θηλασμού, δύο καπελάκια του Αντρέα για τον ήλιο και δύο πλαστικές σαλιάρες για το φρούτο. Ε, αυτά τα ολίγα έκαναν 60 ευρώ... Μετά πήγα και ψώνισα μαναβικά και ήθελα να πάρω και μια τούρτα επειδή σήμερα έχει ο Αντρίκος μηνογενέθλια και δε με έφταναν τα λεφτά. Φυσικά, πήγε μετά ο άντρας μου και πήρε τούρτα, όχι που θα μας ξέφευγε!

Στο σχολείο είμαστε πάρα πολύ χαλαρά αφού μόνο μια τάξη έχει μείνει, και από μάθημα λίγα πράγματα. Σήμερα δεν είχαμε ούτε εξετάσεις, οπότε, καταλαβαίνετε...

Καρολινάκι, έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεερχεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή, πώς πάει τώρα η δουλειά; Φαντάζομαι από διόρθωση μηδέν, ε;

Μαρία, μαθήτριές μου είναι οι κοπέλες που σας βοηθάνε; Γιατί και οι μαθητές μου έτσι είναι, χειρότεροι κι από πεντάχρονα, ακόμα και οι άνω των σαράντα. Μη σου πω ότι αυτοί είναι οι χειρότεροι...

Σούπες θα αρχίσουμε σε δύο εβδομάδες. Για να δούμε... Προς το παρόν με το φρούτο τα πάει πολύ καλά.

Χι χι, κι ο Αντρέας έρπει, όχι βέβαια στο πάτωμα, στο πάρκο και στην κούνια του.

Ρε κορίτσια, γλωσσικά νομίζω είναι λίγο πίσω. Έμαθε το "άγου" πολύ νωρίς, κι από τότε φέεεετααααα... Λέει κάτι του στιλ "ααγαγιαγηηξγοριηγιδνβλκφηδγοιθαηορτγ", αλλά μονοσύλλαβα μα-πα-τα, ούτε που τα πλησιάζει... Δεν αγχώνομαι, γιατί κάθε παιδί είναι διαφορετικό, αλλά σε τέτοια ηλικία δε λένε κανένα μα τουλάχιστον;

Χριστίνα, χρόνια πολλά!!!!!!! Έχουμε ακριβώς δύο μήνες διαφορά!

Σε καταλαβαίνω που δεν κάνεις πάρτι, λογικό είναι. Ελπίζω του χρόνου στα γενέθλιά σου να είναι η αδελφή σου με τα αγόρια της και στην κοιλιά σου μια μπέμπα!

Τι μαγειρέψατε σήμερα κοριτσάρες;

Εγώ αυτό:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/s ... anaki.html και λίγα κολοκυθάκια με αβγά για μεζέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

Χριστινακι πολυχρονη να εισαι κοπελα μου να τα εκατοστισεις,να σε χαιρετε η οικογενεια σου και μην σκεφτεσαι ετσι κοριτσι μου ολα καλα θα πανε θα το δεις,σε λιγο καιρο θα τα θυμασαι ολα αυτα σαν ενα κακο ονειρο,κανε υπομονη και εχε πιστη

Αννα Μαρια σαν κεικ με σπανακι φαινεται καλο ηταν;στις σουπες ετσι κι αλλιως βαζουμε λεμονι και ελαιολαδο απο την αρχη,εγω αλατι τους εβαζα μετα απο το χρονο που τους αρχιζα και κανονικο φαγητο,οσο για τις λεξουλες που λες θεωρω οτι ειναι υπερβολικα νωρις να κρινεις οτι ειναι πισω γλωσσικα,κοντα στο χρονο θα δεις ,χαρουμενα μηνογενεθλια στον μικρουλη σου

Μαρακι μου εγω σημερα μαγειρεψα σουτζουκακια σμυρνεικα με πιλαφι και αυριο θα κανουμε σκουπα οτι εχει το ψυγειο γιατι μεζευτηκαν αρκετα και δεν ειμαστε να πεταμε ουτε μπουκια,οσο για το ζιζανιο σου κατσε θα δεις πολλα ακομα οσο ετοιμαζεται να περπατησει

Ανθη μου ελα εδω να δεις αγορια οι περισσοτερες φιλες μου αλλα και συγγενεις εχουν αγορια,αγοροπαρεα ειμαστε :D

Καρολινακι αντε μπηκες στην τελικη ευθεια και τα κιλα σου ειναι μια χαρα εγω τη επρεπε να κανω δηλαδη που πηρα 26 στον Δημητρη :o:o

εστειλα μηνυμα στη Λενα και περιμενω να μου απαντησει για τις φωτο γιατι τζαμπα θα τις βαλω αφου δεν θα μπορειτε να τις δειτε προς το παρον δειτε αυτο και περιμενω σχολια

http://www.sintagespareas.gr/forum/13-p ... mou#758490

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, λες ε; Κι εγώ αυτό σκέφτομαι, το κάθε παιδί θέλει το χρόνο του.

Το φαγητό ήταν πιο πολύ σαν πίτα παρά σαν κέικ. Δηλαδή είχε από πάνω αυτόν τον χυλό ο οποίος γινόταν ψωμοειδής με το ψήσιμο και εισχωρούσε και μέσα στο σπανάκι και το έκανε κάπως κρεμώδες. Ήταν αρκετά καλό.

Για τις δημιουργίες σου δεν έχω λόγια, κυρίως για την τούρτα, τις προσκλήσεις και τα γλειφιτζούρια! Καλά, την τούρτα ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΕΣ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Χριστίνα, που λες για ότι μέχρι μια μέρα πριν γεννήσεις ήσουν έξω, εγώ ξέρεις τι έκανα μια μέρα πριν γεννήσω;;; Διάβαζα στην ξαδέλφη για διαγώνισμα και έφτιαχνα κέικ!!! Το οποίο την επομένη πήγαμε στην κλινική και κερνούσαμε. Έχετε ξαναδεί σε μαιευτήριο να κερνάνε γλυκό που έφτιαξε η λεχώνα; (πρώην έγκυος).

Επίσης, πλησιάζουμε τις εκατό σελίδες. Ποιο θα είναι το καινούριο μας όνομα; Προτείνω το "Καφενέ "Η ελπίδα"", μια που χρειαζόματε την ελπίδα περισσότερα από οτιδήποτε άλλο. Οι δικές σας προτάσεις; Ποια θα το ανοίξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,η τουρτα ειναι δουκισσα μεσα δηλαδη κατι σαν μωσαικο που διατηρειται στο ψυγειο οχι στην καταψυξη, εκανα διπλη δοση και επικαλυψα με σοκολατα γκανας,μετα εφτιαξα ζαχαροπαστα και την διακοσμησα χαιρομαι που σου αρεσε

κι εγω πριν να γεννησω τρυγιρνουσα,στον Νικο ειχα παει στην συνειφαδα μου και ειχα φαει πατατες με σνιτσελ δεν μπορουσα να χωνεψω ενω γεννουσα μου βγαινανε ολα πανω συγνωμμη κιολας,ακομα το θυμαμαι,στον Γιωργο την προηγουμενη μερα ημουν σε ενα γαμο οπου και επεσε ο Νικος και τρεχαμε στο νοσοκομειο και του καναμε ραμματα και στον Δημητρη που πηγα για προκληση εκανα ολες τις δουλειες του σπιτιου ετοιμασα τα παιδια να μεινουν στην πεθερα μου και μετα πηγα να γεννησω

δεν μου ρχεται κανενα ονομα αυτη τη στιγμη θα το σκεφτω και θα σας πω αυριο καμια ιδεα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, μπήκα να σας πω ένα γεια

Σας ευχαριστώ για τις ευχές. Θα σας σχολιάσω αυριο γιατι τωρα είναι πολυ αργά για μένα.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ καλά είμαι! Δε δούλευα σήμερα και ήμουν ΟΛΗ μέρα με τον Πάνο μου!!! Ήρθε και η νονά του το απόγευμα και πήγαμε και στις κούνιες! Αχ πόσο μου αρέσει να περνάω έτσι..Δεν πληρώνομαι βέβαια αλλά χαλάλι! Η ζωή είναι μικρή! Αύριο δουλεύω ένα δίωρο και μετά έχω γιατρό να δούμε τη φραουλίτσα μου! Το πρωί καφεδούμπα με Καρολινάκι και Καγκουράκι!

Χριστινάκι μου ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!! Εύχομαι του χρόνου να γιορτάσεις ξανά τα γενεθλιάκια σου μαζί με τα μωράκια σας και να έχεις και μια μπεμπούλα ή έστω να είσαι έγκυος σε μια μπεμπούλα!!!!Τι κάνει το σκουντουφλάκι σου;;

Κατερινάκι ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ! Πολύ όμορφα πράγματα έφτιαξες ΠΑΛΙ..Η τούρτα καλύτερη και από επαγγελματική..Καλά πως τα κατάφερες :shock::shock::shock::shock: ;;;;;;;;;;;;;;;;Εντωμεταξύ περιγράφεις τη διαδικασία ως κάτι πολύ απλό και εμένα μου φάνηκε ΒΟΥΝΟ :shock::shock::shock::lol::lol::lol: Αντίθετα το να τη φάω ΟΛΗ μου φαίνεται το πιο απλό πράγμα στον κόσμο!

Καρολινάκι μου γιατί σκας με τα κιλά τη στιγμή που γεννάς σε 3 μέρες;;;;;;;;;Εγώ δεκάρα δε θα έδινα. Όσο για τα πονάκια είναι απολύτως φυσιολογικά. Συνέχεια είχα πονάκια όταν μπήκα στον μήνα μου.Αύριο θα τα πούμε και από κοντά πρώτα ο Θεός!

Καγκουράκι νύσταξες και δεν είχαμε νέα σου σήμερα..Αύριο θα τα πούμε όμως από κοντά τα νέα μας!

Μαράκι μου έπεσε δουλίτσα στο κεφάλι σου ε;; Υπομονή και σε λίιιιιιγες μέρες ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΒΑΣΑΝΑ!!!!Ο Στεφανάκος σου πάει όπου θέλει με το δικό του τρόπο!!! Ωραία περάσατε στους κουμπάρους σας;;

Άννα Μαρία είναι πολύ λογικό να ξυπνάει τόσο νωρίς ο Αντρίκος σου από τη στιγμή που κοιμάται για βράδυ από τόσο νωρίς..Εγώ θυμάμαι τον κοίμιζα πολύ πιο αργά και πάντα συγκεκριμένη ώρα αλλά έδινα και ξένο γάλα που βοηθά στη δημιουργία προγράμματος γιατί είναι πιο βαρύ..Χρόνια πολλά και για τα μηνόγενέθλιά σας!!! Καλή η τουρτίτσα;;;;;

Αχ βρε κορίτσια μπορεί να ξέχασα να σχολιάσω κάτι αλλά νυστάζω πολύ γιατί το πρωί ο Πάνος ξύπνησε από τις 9.30 κι εγώ είχα κοιμθεί στις 4.30 :shock::shock::shock: Τα θέλω όμως και τα παθαίνω, δε μου φταίει κανείς..

Άννα Μαρία τούτη τη δύσκολη ώρα αδυνατώ να σκέφτω κάποιο όνομα να προτείνω..Προτείνω όμως το καινούριο θεματάκι να το ανοίξει το Καρολινάκι μια που γεννάει το Σάββατο και θα τη χάσουμε για λίγο καιρό..Τι λέτε;;; Εσύ Καρολινάκι τι λες;;;;

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου !!!!

χριστινακι μου ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!! :D:D:ymparty::ymparty::-*:-* να σε χαιρόμαστε και ευχομαι τα μωρακια να γινουν και τα δυο καλα...και να πανε συντομα σπιτακι τους..

ανθουλι και καγκουρακι θα τα πουμε σε λιγακι :D:D:D

μωλε και εγω θα θελα να ανοιξω θεματακι... αλλα σκεφτομαι τον τιτλο...μιας και θα χαθω λιγακι..

ελεγα για..."καφενε ...με νεες αφιξεις!!!!!!" τι λετε? :lol::lol::lol:

μιας και το σαββατο θα ρθει ο ποντικουλης ...

αχ θα μου λειψετε αγαπες μου αλλα οποτε μπορω θα μπαινω να σας λεω νεα...

μακια σε ολες...μαρακι...αννα-μαρια... :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γλυκια καλημερα στα ομορφα κοριτσακια του καφε!!!

Χθες δεν ειχα κουραγιο να διαβασω τα νεα σας, σας διαβασα ομως τωρα. Σε λιγο θα ετοιμαστω να παμε για καφεδακι ( και ενα μικρο παγωτακι ε κοριτσια) με την Ανθη και την Καρολινα. Φαγητο εχω απο χθες γεμιστα οποτε ειμαι ανετη. Το απογευμα εχω και γιατρο, να δω τι κανει το αντρακι μου!!

Μαρακι μια χαρα ο Στεφανακος που δοκιμαζει και αλλα φαγητα, θα του αρεσουν σιγουρα γιατι οσο να ναι ολο σουπιτσα θα την βαρεθει καποια στιγμη. Κάνει και τις βολτες του γυρω απο το τραπεζι ζουζουνι σκετο.

Χριστινα καποια φαση θα περναει ο μικρος με το φαγητο μην σε στεναχωρει, τωρα που οι επιλογες στα φρουτα θα αυξανονται σιγουρα θα θελει να δοκιμασει κατι διαφορετικό απο αυτα που ετρωγε ολο το χειμωνα. Τα μωρακια σας τι κανουν, μακαρι και ο μικρος να αρχισει να πηγαινει τοσο καλα οσο και ο μεγαλος σας.

Χρονια πολλά και για χθες Χριστινα μου, πολυχρονη να χαιρεσαι την οικογενειά σου και να ερχονται μονο χαρες!!!!

Αννα Μαρια μια χαρα ειναι ο Αντρικος και γλωσσικα μην ανυσηχεις μετα τους εφτα μηνες ξεκινουν οι συλλαβες και οχι σε ολα τα παιδακια. Αστερι ειναι θα δεις θα κανει πολλά πραγματα γρηγορα, ε και για τον υπνο ειπαμε σιγα σιγα ειναι μικρουλης ακομα. Χαρουμενα μηνογεννεθλια κιολας!

Κατερινα καταπληκτικα οσα εφτιαξες, μου ανοιξες την ορεξη πρωι πρωι και ασε εφτασε ηδη τα 11 κιλα και αναρωτιεμαι ποσα θα παρω τους επομενους δυο μηνες.....εχω ξεφυγει που λεει και η διαφημηση :lol::lol::lol:

Ανθη μου δεν πειραζει για τρεις μηνες που δεν πληρωνεσαι απολαυσε τουλαχιστον αυτες τις μερες με τον Πανουλη και μετα τις ετοιμασιες για την φραουλιτσα. Θα τα πουμε σε λιγακι και απο κοντα.

Καρολινακι τι σκας για τα κιλα μια χαρα εισαι αφου την Κυριακη θα εισαι πολυ λιγοτερα. Αντε να ετοιμαστω για να ερθω να σε παρω. Μ' αρεσει και ο τιτλος με τις νεες αφιξεις, τα υπολοιπα κοριτσακια τι λενε?

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ευτυχώς ο Αντρίκος κοιμήθηκε αρκετά σήμερα, ξύπνησε βέβαια στις 5.30, αλλά ξανακοιμήθηκε. Τελικά σηκωθήκαμε όλοι μαζί στις έντεκα παρά!

Ο λαιμός μου είναι χάλια, δεν έχω πονόλαιμο, αλλά έχει κλείσει τελείως, έχω βραχνιάσει, βήχω, χάλια... Φοράω και τη μάσκα, αφήστε...

Ανθή, δηλαδή πληρώνεσαι μόνο για τις ώρες που διδάσκεις ε; Πω πω, τι άσχημο... Εγώ αν πληρωνόμουν μόνο για τις ώρες που διδάσκω, θα είχα χρεωκοπήσει!

Η τούρτα της Κατερίνας εύκολη μου φάνηκε όπως την περιέγραψε, αλλά είμαι σίγουρη ότι αν δοκίμαζα να την κάνω θα αποτύγχανα παταγωδώς, τουλάχιστον στη ζαχαρόπαστα!

Καγκουράκι όντως κάνει πολλά πράγματα γρήγορα ο Αντρίκος, φαντάζομαι η ομιλία δε θα είναι ένα από αυτά!

Καρολινάκι, συμφωνώ να ανοίξεις εσύ το καινούριο ποστ! Μου αρέσει ο τίτλος, γιατί έχουμε πολλές εγκυούλες!

Σας κλείνω γιατί άρχισε η γκρίνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου ομορφες...

α ωραια θα ανοιξω σε λιγες σελιδες το καινουργιο θεματακι μας..με τιτλο ..καφενε-νεες αφιξεις :D:D αν δεν φτασουμε τις 100 θα το ανοιξω με το καλο την παρασκευη ..μια μερα πριν γεννησω ;);) για να υποδεχτουμε τον ποντικουλη...

γυρισα απο το καφεδακι με ανθουλι και κατερινακι και περασαμε πολυ όμορφα... :D:D

βεβαια μου ταξε το κατερινακι μας παγωτο και τελικα δεν φαγαμε... :cry: ε και αδραξα την ευκαιρια και αφου εκανα διαιτα με σαρδελιτσα και λαχανικα..τσακισα μετα πουρακια και παγωτακι και κατι αλλα... :oops::oops: κοιλιοδουλο καρολινακι ...

σας φιλω παω να ξαπλωσω...

αννα μαρια μου περαστικουλια μωλε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια! Ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σας!

Καλε Αννα Μαρια, μη βιαζεσαι, μικρο ειναι ακομα το παιδι για να πει συλλαβες!

Ανθουλα μου χαλαρωσε και απολαυσε το!!!

Καρολινακι πολυ μ' αρεσει ο τιτλος και θα ειναι και γουρλιδικο αφου θα ξεκινησει μαζι με την αφιξη μιας νεας ζωης!

Καγκουρακι καλα ειναι ο Πανουλης; Καλα περασατε παλι στο καφεδακι, ζηλευω!!!!

Κατερινακι ειναι ΤΕΛΕΙΑ αυτα που εφτιαξες, αποθηκευσα τη σελιδα για να παρω ιδεες για την βαφτιση, αν τελικα κανω τιποτα...

Φιλακια σε ολες και παλι ευχαριστω για τις ευχες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;

Εγώ γύρισα απ' το σχολείο, βρήκα τον Αντρίκο ξύπνιο, τον θήλασα και κοιμήθηκε. Ουφ, αγχώνομαι μήπως τον κολλήσω,γιατί με πιάνει βήχας... Φυσικά φοράω μάσκα, αλλά πόσο ασφαλής μπορεί να είναι όταν αρχίζω να βήχω. Κρατιέμαι όσο μπορώ, αλλά είναι φάσεις που πνίγομαι...

Στο σχολείο κλασικά, δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για την παρουσία μας εκεί. Σήμερα είχαμε εξετάσεις αλλά εγώ δεν είχα επιτήρηση, ενώ και στο ένα μάθημα που είχα, παίζαμε κρεμάλα, αφού έχουμε τελειώσει με την ύλη.

Θυμάστε που σας έλεγα για τον "κακό" βοηθό διευθυντή; Σήμερα προσέβαλε μια καθηγήτρια, επειδή έκανε ένα λάθος στην επιτήρηση και άφησε μια κοπέλα να φύγει πιο νωρίς, πράγμα που προκάλεσε προβλήματα. Της φώναζε μπροστά στους μαθητές και την έκανε ρεζίλι, ενώ στην πραγματικότητα το λάθος ήταν δικό του, αφού αυτός όφειλε να της πει τι να κάνει.

Σήμερα έμαθα για το θάνατο ενός θεολόγου που μου έκανε μάθημα στο γυμνάσιο και στο λύκειο και τον ήξερα γενικότερα, όχι μόνο από το σχολείο. Πάρα πολύ καλός και δραστήριος άνθρωπος. Είχε ένα παιδάκι, 12-13 χρονών και νομίζω και ένα ή δύο υιοθετημένα παιδιά...

Αύριο θα πάω στην κηδεία.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες μου! Καλά είστε;; Εγώ είμαι μια χαρούλα! Κατ' αρχάς το πρωί πήγα για καφέ με το Καρολινάκι και την Κατερίνα μας και πέρασα πολύ όμορφα για ακόμα μια φορά. Όσο περισσότερο γνωριζόμαστε τόσο πιο όμορφα περνάμε! Καρολινάκι θα περιμένουμε να ξεπεταχτεί ο ποντικούλης για να συνεχίσουμε τα καφεδάκια μας! Μετά είχα δουλειά (16.30 με 18.00-σκοτώθηκα στη δουλειά :lol::lol: ) και μετά πήγα στο γιατρό να δω τη φραουλίτσα μου! Τα νέα μας. Έφτασε 1050 γρ. και πλέον η θέση της δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ κακή. Το αντίθετο μάλιστα. Είναι πολύ ψηλά πια :shock::shock::shock: ....Των άκρων αυτό το νινί. Δεν προσέχω, με κοψοχολιάζει. Προσέχω και φτάνει ψηλά :lol::lol::lol::lol: Μου είπε λοιπόν ο ντόκτορ ότι πρέπει να περπατώ κάθε μέρα μισή ώρα (κάθε μέρα ανελλιπώς) ώστε να μη δυσκολευτώ στον τοκετό. Από αύριο λοιπόν (άντε μεθαύριο :lol::lol::lol::lol: ) λέω να εντάξω στο πρόγραμμά μου και το μισάωρο περπάτημα για να μην κάνω πάλι να γεννήσω 10 ώρες :?:?:? Γενικώς όλα τα υπόλοιπα μια χαρούλα! Επίσης, ένιωθα χτυπηματάκια ψηλά στην κοιλίτσα και υπέθεσα ότι το μωράκι μου είχε γυρίσει αλλά έκανα λάθος γιατί ακόμα είναι με το κεφαλάκι προς τα πάνω και αυτό που ένιωθα ήταν τα χεράκια!!! Δύο πολύ μικρά χεράκια που κάνουν κινησούλες!!!!! :D:D:):):):)

Αύριο το πρωί θα πάω με τον Πάνο σε μια συνάδελφο που έχει ένα κοριτσάκι στην ηλικία του! Θα παίξουν τα παιδιά, θα τα πούμε εμείς! Πάντως βρε κορίτσια ΟΛΟΙ μου οι γνωστοί έχουν κοριτσάκι..Αυτός ο Πανούλης δε θα παίξει ποτέ με αγοράκι;; Πού είσαι βρε Κατερίνα με τους 3 σου γιους;;; Ώρες ώρες ανησυχώ μήπως δεν είναι καλό να παίζει συνέχεια με κορίτσια....Εσείς τι λέτε :?:?:? ;;;;;;

Χριστινάκι τι κάνεις;; Τα μωράκια σας;;; Ο Δημητράκης;;; Το μικράκι είναι ακόμα στον αναπνευστήρα;;;;Όσο για τη βάφτιση νομίζω πως η Κατερίνα μας είναι το καταλληλότερο πρόσωπο για να σου δώσει ιδέες!!!!!! Ο Πανούλης είναι δικός μου, το Καγκουράκι μας έχει την Αγγελικούλα. Στο λέω γιατί μπερδεύτηκες και ρώτησες το καγκουράκι τι κάνει ο Πανούλης :-B:-B:-B

Συμπεθερούλα πολύ μου αρέσει ο τίτλος που σκέφτηκες με τις νέες αφίξεις!!! Καινούρια ζωούλα, καινούριο θεματάκι!!!! Όσο για τα κιλά στο είπα και στο καφεδάκι μας. Στη θέση σου θα έτρωγα του σκασμού! Σε 2 μέρες γεννάς!!!!!!!!!!!!! Δώστου να καταλάβει :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι (καγκουράκι) δε με νοιάζει καθόλου που δε θα πληρώνομαι αυτούς τους μήνες. Όλο το χειμώνα δούλευα σαν το σκυλί. Δικαιούμαι κι εγώ και ο Πανούλης αυτό το κενό! Μακάρι να είχα τη δυνατότητα να το κάνω και για κανα χρόνο μετά τον τοκετό...Να φανταστείς είναι τόσο μεγάλος ο καημός μου που από τώρα σκέφτομαι το καλοκαίρι του 2013 (!!!!!!!)-καλά να είμαστε πρώτα ο Θεός- που θα απολαύσω για 3 ολόκληρους μήνες και τα 2 τα ζουζούνια μου!Δεν πάω καλά ε;;; :lol::lol::lol: Όσο για τα κιλά είσαι μια χαρούλα! Άντε σε 2 μήνες να πάρεις αλλά 2, το πολύ 3. Τέλεια θα είσαι! Εγώ που έχω 3 μήνες να δω τι θα κάνω.

Άννα Μαρία μπράβο στον Αντρίκο σου που κοιμήθηκε τόσο πολύ!!! Ξεκουράστηκες κι εσύ! Ξέχασα να σου πω χτες ότι είναι πολύυυυυ νωρίς να ανησυχείς για τις συλλαβές...Πάρα πολύ νωρίς! Κρίμα για τον άνθρωπο που έφυγε και άφησε πίσω του ένα παιδί σε τέτοια ηλικία..Ας αναπαυτεί η ψυχούλα του...

Περαστικούλια σου!! Η μάσκα είναι βασανιστική, πόσο μάλλον τώρα που κάνει και ζέστη :?:? Ο βοηθός διευθυντή είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ..Μου τη δίνουν πολύ οι άνθρωποι που θεωρούν πως έχουν το δικαίωμα να ξεφτιλίζουν άλλους ανθρώπους :evil::evil: Ναι, είμαι ωρομίσθια και πληρώνομαι τις ώρες που δουλεύω..Βέβαια αν προκύψει κενό (ποτέ δεν προκύπτει γιατί είναι λίγο δύσκολο να λείπουν και τα 6 παιδιά από το τμήμα) θα το πληρωθώ. Επίσης πληρώνομαι την εβδομάδα που κάθομαι τα Χριστούγεννα και το Πάσχα.

Αυτά και για σήμερα! Τα ξαναλέμε αύριο!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,

Αννα Μαρια γιατι καλε να μην ειναι και η ομιλια ενα απο αυτα που θα κανει γρηγορα ο Αντρικος, γιατι το εχεις τοσο αγχος. Παντως ειναι πολύ νωρις ακομα για συλλαβες. Περαστικα κιολας πως εισαι απο βηχα σημερα?

Χριστινακι πως πανε οι ετοιμασιες για την βαπτιση, τα μωρακια σας ειναι καλυτερα?

Καρολινακι το παγωτακι θα το φαμε μετα που θα εχουμε ξεφουσκωσει, να το φαμε χωρις τυψεις.Περιμενουμε αυριο το ανοιξεις το "Καφενε-νεες αφιξεις" Νο4 και να φερει καλή τυχη ο ποντικουλης σε ολα τα κοριτσακια του καφε.

Ανθη μια χαρα η φραουλιτσα, και απο κιλά και απο θεση. Τι ωραια αυτα τα χτυπηματακια απο τα χερακια της. Καλα να περασετε σημερα!

Τα νεα μου τωρα

χθες ειδα και εγω το αντρακι μου, εχει φτασει 2200 και ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο αλλα μεσα στα φυσιολογικά για την εβδομαδα που ειμαι. Μου φανηκε καπως γιατι δεν περιμενα να εχει ξεπερασει τα 2 κιλά κρινωντας και απο την Αγγελική αλλά μου ειπε οτι ειναι αγορακι και δικαιουται να εχει περισσοτερο βαρος. Θυμάστε τα αντρακια σας ποσο ηταν στις 32 εβδομαδες περιπου? Ο γιατρος μετραγε συνεχεια την κοιλιτσα του γιατι εβγαινε παραπανω και γιαυτο βγαινει και το βαρος τοσο αλλα δεν τον ανησυχει κάτι γιατι οπως μου ειπε η καμπύλη ζαχαρου ηταν φυσιολογική πριν τρεις βδομαδες και αποκλειει να εκανα ζαχαρο ξαφνικά. Αυτο ομως που αγχωσε εμενα περισσοτερο ειναι οτι ειναι εγκαρσια, ενω πριν τρεις βδομαδες ηταν με το κεφαλι κατω γυρισε πλαγια. Παλι μου ειπε να μην αγχωνομαι γιατι βλεπει οτι εχει περιθωριο να γυρισει αλλα φοβαμαι μηπως δεν προλαβει γιατι ειμαι ηδη 32 εβδομαδων. Αχ θα τρελαθω μεχρι την αλλη φορα που θα τον δω μακαρι να γυρισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εγώ χάλια, δεν κοιμήθηκα το βράδι απ' τον βήχα... Κατά τις δυόμιση σηκώθηκα και ήπια ένα κουταλάκι από ένα σιρόπι για τον βήχα που είχε δώσει ο παιδίατρος στον Αντρέα τότε που αρρώστησε. Φαντάζομαι αφού είναι φάρμακο που δικαιούται να πιεί ο Αντρέας δεν πειράζει να το πιώ κι εγώ. Ευτυχώς μου έκανε αρκετό καλό, κατά τις 3.30 κοιμήθηκα, 4.30-5 παρά ξύπνησε ο Αντρέας, τον θήλασα και κοιμήθηκε, εξήμιση ξύπνησε πάλι, και πάει λέγοντας. Κοιμήθηκα ελάχιστα, κλαααααααααψ.............

Σήμερα μου φαίνεται είμαι αρκετά καλύτερα.

Δεν έχω άγχος για τις συλλαβές, αλλά συνέχεια σκέφτομαι μήπως δεν κάνω κάτι σωστά, μήπως δεν του αφιερώνω αρκετό χρόνο, μήπως δεν του δίνω αρκετά ερεθίσματα. Άλλες μου λένε ότι τα παιδιά τους λένε αμα, ατα, απα, και είναι μικρότερα απ' τον Αντρίκο. Αλλά είμαι σίγουρη ότι όταν είναι έτοιμος θα μιλήσει, δεν πα να ξεσκιστώ εγώ να του λέω μα-μα-μα-μα.

Άλλωστε, αυτό το παιδί όλα μόνο του τα κάνει, εμείς δεν τον έχουμε "διδάξει" οτιδήποτε! Το πολύ πολύ να του δώσουμε κανένα ερέθισμα και μετά αναλαμβάνει αυτός!

Ρε κορίτσια, εγώ δε θυμάμαι την εγκυμοσύνη μου. Ξέρω θεωρητικά ότι ήμουν κάποτε έγκυος, αλλά είναι λες και δε συνέβη σε μένα. Δεν ξέρω γιατί αυτό το πράγμα... Λες και δεν το έζησα ποτέ.

Άντε, πάω να βγάλω γάλα τώρα που κοιμήθηκε το γουρούνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες καλησπερα!

Βρε Ανθη ξερεις ποσες φορες την εχω πατησει με τα ονοματα; Γραφω συνηθως απο τη δουλεια, οποτε γραφω μιση προταση, σταματαω, συνεχιζω, σταματαω κλπ! Μιση ωρα κανω να γραψω ενα ποστ! Σορρυυυυυ!

Μια χαρα η φραουλιτσα! Ο Πανουλης δεν σκεφτεσαι να παει σταθμο; Εκει σιγουρα θα παιζει με αγορακια!

Καγκουρακι πολυ καλος ο μικρος, καπου τοσο ηταν και μενα, ισως και περισσοτερο, παντως στις 39 εβδομαδες τον εβγαζε 3600 το μηχανημα! Συνηθως εχει ενα 10% αποκλιση προς τα πανω. Μην ανησυχεις για τη θεση, ολα καλα! Η Αγγελικουλα στο σταθμο πως τα παει; Εισαι ευχαριστημενη;

Αννα Μαρια, περαστικα σου! Πολυ σπαστικος ο βηχας!

Καλα ο βοηθος πολυ γαϊδαρος! Μα καλα δεν καταλαβαινουν αυτοι οι ανθρωποι οτι δεν εξευτελιζουν κανεναν παρα τον εαυτο τους; Εξι μηνων ειναι ο Αντρικος! Αλλες ακουνε στους 6 μηνες αγορακι-παιζει ρολο αυτο- να λεει μα-μα-μα κλπ; Καλα, μαλλον θελουν να το ακουνε...

Καλο του ταξιδι του ανθρωπου, κριμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...