Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Επανήλθα!

Κατερίνα, νομίζω ότι με να τον τιμωρούν τον νταή μάλλον τα αντίθετα αποτελέσματα πετυχαίνουν. Μάλλον θέλει βοήθεια από κάποιον ειδικό για να ηρεμήσει ο μικρός...

Για τους μαθητές μου που λέτε, είναι αφάνταστα ανώριμοι, ανεύθυνοι και χωρίς καθόλου φιλότιμο. Όχι όλοι, βέβαια, αλλά αρκετοί από αυτούς, και μάλιστα οι περισσότεροι είναι μαζεμένοι στη συγκεκριμένη τάξη. Πιο πολύ εκνευρίστηκα που με εξέθεσαν. Τέλος πάντων...

Εσείς ρε κορίτσια τι κάνατε με τα φρούτα όταν έπρεπε να πάτε κάπου;

Σήμερα τι τρώτε; Εγώ χτες έκανα ομελέτα φούρνου, σήμερα μάλλον καμιά μακαρονάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α, καλά... Πήρα τώρα τηλέφωνο τον βοηθό διευθυντή για να του πω ότι σήμερα δε θα πάω μαζί τους, και έφαγα μια φλασιά και τον ρώτησα αν ο μαθητής που σηκώθηκε μετά από τους δύο που φύγανε και είπε ότι δε θα γράψει διαγώνισμα γιατί δεν ξέρει, του ζήτησε άδεια για να φύγει, και μου είπε "όχι"!!!!!!!!! Δηλαδή το κωλόπαιδο είπε ψέματα ότι του έδωσε άδεια ο βοηθός διευθυντής!!!!!!! Λες και δε θα το μαθαίναμε... Και ο συγκεκριμένος έχει ξεπεράσει το όριο των απουσιών και του είπαμε να δείξει καλή θέληση, να έρχεται και ίσως τον βοηθήσουμε... Καλά, μετά από το χτεσινό, την εβδόμη τάξη θα την βλέπει με κυάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου,

τελειωσα σημερα με τα ρουχα τα δικά μου και του άντρα μου και εφτιαξα και τα παπουτσια στην αποθηκη. Ειχα και καλοκαιρινες μπλουζες εγκυμοσυνης απο την Αγγελική δεν τις θυμομουνα αλλά μου πεφτουν λιγο στενες :( οταν τις ειχα παρει ημουν 5-6 μηνών και φυσικά δεν ειχα την κοιλια που εχω τωρα. Απο Δευτερα θα πιασω τα ρουχα της μικρής και επιτελους θα ξεχωρισω και τα ρουχα για τον μπεμπουλη για να δω τι άλλα πρεπει να παρω ακομα!

Σήμερα εχει γενεθλια ο άντρας μου δεν προλαβαινω να φτιαξω τιποτα βεβαια, μαλλον θα παρουμε κάτι έτοιμο απο το ζαχαροπλαστειο.

Χριστινάκι μου υπομονή ευχομαι να πανε ολα καλά με τα ανηψακια σου, πραγματικά θελω πολύ πολύ να τα καταφερουν και τα δυο!

Αννα Μαρια τα φρουτα αν πας σε άλλο σπιτι μπορεις να κουβαλας τον εξοπλισμο και να τα φτιαχνεις εκει διαφορετικά ή τον ταιζεις λιγο πριν φυγετε ή μολις φτασεις τι να πω ειναι λιγο δυσκολο η αληθεια να λεγεται. Καλά τι κολπα σας κανει ο Αντρικός, μου θυμισες την Αγγελική που δεν στεκοταν ακομα ορθια αλλά οπως ήταν ξαπλωμενη τεντώθηκε και ελυσε τα κορδονακια της παντας απο την μια πλευρά του κρεβατιού, και δεν το εκανε μονο μια φορά. Για τους μαθητες μη σκας και στεναχωριεσαι φανταζομαι ολοι οι καθηγητες και οι διευθυντες γνωριζουν για τι άτομα προκειται.

Ανθη χαιρομαι που τελικά ειναι καλά ο Πανουλης και εχει και ορεξη πάλι. Με το καλο να δεις την γλυκια σου φραουλιτσα την άλλη βδομάδα.

Κατερινάκι οι δουλειες δεν τελειώνουν ποτέ!!!

Πάω να πάρω τη μικρή απο το σχολικό, φιλάκια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, να χαίρεσαι τον άντρα σου!

Για τα φρούτα, εννοείς να κουβαλάω τα φρούτα, τα πιατικά και το μούλτι μαζί μου; Δεν είναι λίγο υπερβολικό;

Ουφ, δε θέλω με τίποτα να δώσω έτοιμη φρουτόκρεμα σε σκόνη ή σε βαζάκι. Φρικάρω με τέτοια...

post-16194-1387393926092_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Εμεις καλα...ο μικρος ειναι μες το κεφι και την ενεργεια.Ο βηχας ομως παραμένει...Ειναι λιγο ζωηρούλικος αλλα και μαμάκιας και η αλήθεια ειναι οτι μάρεσει!! :lol::lol:

Σας γραφω βιαστικα για να παω να ετοιμάσω τα μπιφτεκάκια μου.Αυριο το πρωι θα ερθει η μαμά μου για να προσεχει τον μικρο γιατι θα εχω συνέδριο μεχρι το μεσημέρι.

Κατερίνα μου για τον μικρο που λες...Κατ'αρχην εδω στην Κύπρο το σύστημα εχει ως εξης...Οταν υπάρχουν τετοια περιστατικά το σχολείο εχει το δικαίωμα να καλέσει ψυχολογο για τον μικρο.Σε καποιες περιπτωσεις δεν παίρνουν καν την εγκριση απο γονείς. Εαν ο Νικος σου ομως δεχεται οποιοδηποτε είδος βιας από αυτο το παιδί εχει κάθε δικαιωμα να διαμαρτυρηθείς στο σχολείο.Γιατι ξερεις καμια φορά όσο ανεχονται κάποια περιστατικά οι γονείς, τα σχολεία τα προσπερνούν τα περιστατικά.Αλλα μονο η ψυχη καθε παιδιού ξέρει πόσο υποφέρει.Οκ το αλλο παιδί πιθανόν να εχει κάποιο πρόβλημα ίσως πάλι να είναι κακομαθημενο αλλα σε καμία περίπτωση δεν εχει δικαίωμα να ασκει βιαια ψυχολογική ή και σωματική σε αλλο παιδάκι.

Αννα Μαρία τα φρούτα τα δίνω πρωι εγω.Αν λειψω πολύ πρωί εγω δίνω σκονη φρουτόκρεμα η αληθεια ειναι.Αν δεν θες ομως θα κάνεις αλλαγη με το απογευματινό..Δηλαδη το πρωι ρυζαλευρο το απογευμα φρούτα.Αν τα παρεις μαζι σου αντε να τα λιώσεις με το πιρούνι αλλα δεν λιωνουν ολα ευκολα εκτος η μπανανα.Οποτε εσυ αποφασιζεις τι θα κάνεις...

Καγκουράκι μου μπράβο μεγάλωσε ο μπέμπης σας!!Καλέ σε 2 μήνες γεννας???Πότε εχεις Πητ? Αντε καλή αρχη και με την πάνα με την Αγγελικούλα σου...

Χριστινάκι μου ευχομαι καθε μερα να μας λες ολο και καλυτερα νεα για τα μικρά...Κουράκιο και καλή δυναμη στην αδερφούλα σου...

Ανθή μου με το καλό να δεις τη φραουλίτσα σου...Χαιρομαι που ο Πανούλης ειναι καλύτερα..Αυτες οι παλιοιωσεις μας τσάκισαν φέτος!!!

Λοιπον σας αφηνω προς το παρόν να ετοιμασω το φαγητο...ΦΙλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας αγαπες μουυυυυυυ!!!!!!!

με χασατε λιγακι και μου λειψατε πολυυυυ :-*:-*:-* αλλα μαμωτο ακομη δεν εχω ιντερνετ.. :cry::cry::evil::evil::evil: τωρα σας γραφω απο το σπιτι της μανας μου.. :D:D δε αντεξα αλλο μαμμυ-στερηση :lol::lol::lol: ηθελα να παρω την δοση μου :D:D

ειστε καλα κοριτσαρες μου? δεν εχω πολυ χρονο γιατι εχω αφησει το παιδι με τη γιαγια και καποια στιγμη θα πρεπει να ανεβω μην αρχισει και με ψαχνει...μενουμε πανω - κατω...τωρα της ειχα βαλει να δει την χιονατη που τρελαινεται :D:D:D

επειδη διαβασα βιαστικα τι εχετε γραψει...

συγκρατησα κυριως αυτα που ελεγε το χριστινακι μας και στεναχωρηθηκα μωλε... :cry::cry: μακαρι παναγιτσα μου να πανε ολα μα όοοοολα καλα και με τα δυο μωρακια...ο θεος να τα βοηθησει να ξεπερασουν τις δυσκολιες...η αδελφουλα σου φανταζομαι αγωνια... στηριξε την όσο μπορεις:(:(:( μια μεγαλη αγκαλιτσα απο μενα...και ευχομαι μερα με την μερα να ναι ολο και καλυτερα... :YMHUG::x

φραουλομανα μου!!!!! εμεις τα παμε και απο το τηλ... :D:D σορυ που το κλεισα αποτομα αλλα ηρθαν οι ανθρωποι του οτε...που τελικα δεν την εφτιαξαν την βλαβη :evil::evil: και θα το αναλαβει η on... :evil: να δουμε ποτε....εμ ετσι ειναι αμα εισαι σε αλλο παροχο...ο οτε σε γειωνει... :(:(

μπραβο στον πανουλη μας...σιδερενιος να ναι...και η φραουλιτσα σου δινει ρεσιταλ ? :D:D

μαρακι μου περαστικουλια στο ζουζουνακι σου...

αννα μαρια μου τι κανετε?πολυ ταρζαν ο μικρουλης ε? θελει πολυ προσοχη....όσο για τις συμπεριφορες των μαθητων..τι να πω...μην σκας...

κατερινακι μου....συντοπιτισσακι μου.. :D:D:D αντε να τα πουμε αν ειναι την τεταρτη για καφεδακοοοοοοοο..τι λες....στο γνωστο μερος....?κατα τις 11 ειναι καλα?

σας φιλω όοοολες....

α καλε τσεχασα η παπιομανα!!!!!!!!!!!!!

ταραταταμμμμμμμμμμμμμμμ ΑΝ Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η !!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::D:D:D:D

Η ΠΑΠΙΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D και ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη.....

τραβαμε καζανακι και τι λεμε???? :lol::lol::lol: bye bye κακακιαααααα... :D:D

αρχισα να της βαζω και βρακακι για τα τσισα...αλλα ειχαμε δυο διαρροες μεγαλες σε μια μερα... :oops: και την αφησα μι αμερα και τωρα το απογευμα της ξαναβαλα..για να δουμε... :roll:

απο κιλαααααααα...γκουχου γκουκου...εχω παρει 14... :oops::oops:

παγωτακι τσιμπησα λιγο ...σημερα...ε σε 22 μερες γενναω...ποσ α να παρω ακομη... :lol::lol::lol:

σας φιλω το πολυλογουδικοοοοοο τοξοτακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Είχαμε τη συνεστίαση του σχολείου σήμερα. Μιλάμε, ήμασταν σχεδόν ισάριθμοι, μαθητές και καθηγητές. Οι περισσότεροι μαθητές δεν ήρθαν. Από μια τάξη με 18 άτομα ήρθε μόνο μια κοπέλα με τον άντρα της. Από τους δικούς μου που είναι οκτώ ήρθαν τέσσερις, ε κάτι ήταν κι αυτό! Καλά, το φαγητό ΧΑΛΙΑ. Μας φέρνει για αρχή μια μαραμένη σαλάτα, ταχίνι άνοστο τελείως, κάτι άλλα ψιλά, χωρίς πιάτα. Και μετά μας φέρνει κάτι πιάτα με πεταμένα μέσα, όχι τοποθετημένα, πεταμένα λες και τα παίρνανε με τις χούφτες και τα ρίχνανε στα πιάτα, σουβλάκια, σεφταλιές, λουκάνικο και χαλούμι τηγανιτό. Το σουβλάκι ήταν το μόνο που τρωγόταν, οι σεφταλιές ωμές, το λουκάνικο σκληρό, το χαλούμι το χτυπούσες στο τραπέζι και έσπαγε το τραπέζι. Έφερε και κάτι πατάτες που τρώγονταν ευτυχώς. Εννοείται ότι κάναμε πλάκα με το χάλι και δεν περάσαμε άσχημα.

Μαρία, εκτός από την μπανάνα, πώς να λιώσω το μήλο ή το αχλάδι με το πιρούνι; Καλά, φαντάζομαι στην πράξη θα δω πώς είναι και θα οργανωθούμε. Έχω συνηθίσει με το θηλασμό που, όπου πάμε το βυζί πάει μαζί μας και το γάλα είναι έτοιμο χωρίς προετοιμασία, και μου φαίνεται λίγο κάπως τώρα με τις τροφές...

Καρολινάκι, κι εμάς μας έλειψες.

Πολύ χάρηκα που έκοψε την πάνα η μικρή σου. Μπάι μπάι κακάκια, χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Τι κάνετε;;;

Εγώ είμαι καλά. Η Παρασκευή είναι μια κουραστική μέρα γιατί εκτός από τη δουλειά έχω και πολλές άλλες υποχρεώσεις (σούπερ μάρκετ κλπ). Ο Πανουλάκος μου είναι μια χαρούλα και ζωήρεψε πάλι! Δε με νοιάζει όμως καθόλου! Χαίρομαι πολύ που ξαναπίνει το γαλατάκι του. Σήμερα του έφτιαξα φακές αλλά έφαγε μόνο μια κουταλιά και μετά ζητούσε ΠΑΛΙ τραχανά. Ευτυχώς τσάκισε το μπροκολάκι! Αύριο λέω να του φτιάξω σνίτσελ κοτοπουλένιο με πουρέ. Λογικά θα του αρέσει..Ρε κορίτσια με έχει τρελάνει ο γιος μου. Με λέει μωράκι μου, μου λέει συνέχεια ότι με αγαπέι, με αγκαλιάζει κλπ κλπ. Λιώμα με κάνει..

Κατερινάκι πώς τα πας με τις δουλίτσες;; Ο πάτος θα σου έχει φύγει. Εγώ κάνω κάθε μέρα και από κάτι λίγο (ντουλάπες, πλύσιμο παπλωμάτων κλπ) αλλά για τα χοντρά (χαλιά, πατζούρια, φωτιστικά κλπ) θα φέρω κοπέλα. Δεν υπάρχει περίπτωση να τα κάνω μόνη μου. Ήδη τη νιώθω τη φραουλίτσα πολύ χαμηλά :?:?:? Δεν παίρνει άλλη κούραση..Εύχομαι να βρείτε άκρη με το νταή του σχολείου..Κρίμα να μην μπορούν οι γονείς να συνεφέρουν το παιδί τους..Πάντως μην ανεχτείς άλλα παρόμοια περιστατικά..

Άννα Μαρία γέλασα πολύ με τον Αντρίκο σου που τον ξετυλίγατε από την κλωστή :lol::lol::lol: Μα τι παιδί είναι αυτό;;;; :lol::lol::lol::lol: Όσο για τα φρούτα αναγκαστικά θα πας κάπου αφού του τα δώσεις ή θα αντιστρέψεις τα γεύματα. Δεν υπάρχει άλλη λύση. Εγώ πάντως από τότε που ξεκίνησε ο Πάνος τα φρούτα τα έδινα απόγευμα και ποτέ πρωί. Το πρωί δεν τα ήθελε. Το απόγευμα μόνο τα έτρωγε :roll::roll::roll: ...

Καρολινάκι μου μας έλειψες από το μάμυ..Χάρηκα όταν είδα το μήνυμά σου! Μακάρι να σας τα φτιάξουν όλα γρήγορα. Αν είχα πάρει 14 κιλά και ήταν να γεννήσω σε 22 μέρες θα ήμουν η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο!!!!!! Τέλεια είσαι! Καλή αρχή με την παπένια σου! Bye bye κακά!!!χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol: Σύντομα θα μάθει να πηγαίνει και για τα τσισάκια της και δε θα έχετε ατυχήματα. Προτείνω όμως να μην της φοράς τη μία πάνα και την άλλη βρακάκι. Θα μπερδευτεί και δε θα ξέρει πότε μπορεί να τα κάνει επάνω της και πότε όχι..Εγώ στον Πάνο από τότε που άρχισα την προσπάθεια δεν ξαναέβαλα πάνα..Μάλιστα από τη δεύτερη εβδομάδα έκοψα και τη βραδινή. Στα πρώτα μας ατυχήμετα του έλεγα ότι δεν είναι μεγάλος άντρας και θα του ξαναβάλω πάνα (εντελώς αντιπαιδαγωγικό :lol::lol::lol: ) αλλά έπιασε! Έβλεπε πάνα και τσαντιζόταν..Έτσι λοιπόν κόψαμε και τη βραδινή και όλα μια χαρά. Πέρυσι το καλοκαίρι την κόψαμε με το που έβγαλα τα χαλιά. Αν δεν τα έχεις βγάλει ακόμα προτείνω πρώτα να τα βγάλετε :?:?:?:?

Καγκουράκι μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!!!!!! Πάντα ευτυχισμένος να είναι μαζί με την όμορφη γυναίκα του και τα παιδάκια του!!! Με το καλό να αποκτήσετε και το αντράκι σας!!!Βρήκα κι εγώ κάτι παντελονάκια εγκυμοσύνης από τον Πάνο και χάρηκα πολύ αν και δε με βλέπω να τα φοράω αν τα πόδια μου δεν ξεπρηστούν. Έγιναν πάλι τεράστια :evil::evil::evil: Αστράγαλος;;;Πού είναι ο αστράγαλος;;; ΑΦΑΝΤΟΣ κορίτσια!! Σαν μπαλόνι φουσκωμένο έτοιμο να πετάξει είναι το ποδαράκι μου :(:(:(

Μαράκι μου ο βήχας ο άτιμος αργεί πολύ να φύγει. Υπομονή και δε νομίζω να κολλήσουν άλλη ίωση πια. Καλοκαίριασε, τι στο καλό;;;;;Μαμάκιας είναι ε;; Κι εγώ όταν μου δείχνει αδυναμία το χαίρομαι πολύ! Αυτό που πάντα με προβλημάτιζε είναι ότι δε στεναχωρήθηκε ούτε μια φορά όταν φεύγω για τη δουλειά..Πάλι καλά βέβαια..

Χριστινάκι;;; Πώς είναι σήμερα τα μωράκια σας;;; Ο Δημητράκης σου τι κάνει;; Ετοίμασες τίποτα για τη βάφτιση ή όχι ακόμα;;;;

Αύριο θα πάω κομμωτήριο να καλλωπιστώ! Θα κάνω το καθιερωμένο μου ισιωματάκι!Ίσως το απόγευμα να πάμε και κανένα λούνα παρκ.Θα δούμε! Πάντως θα την πάει τη βόλτα του ο Πανούλης!

Πολλά φιλάκια φιλενάδες μου! Τι καλά που θα ήταν να συναντιόμασταν κάποια μέρα όλες μαζί..Έχουμε πιάσει όμως όλα τα σημεία του ορίζοντα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!

Αννα Μαρια μου, πολυ σωστα τσαντιστηκες! Αλλα τι περιμενεις, αφου τα παιδια ειναι προβληματικα, μην θυμωνεις μαζι τους, δεν νομιζω οτι ξερουν να φερθουν διαφορετικα...

Ομορφα περασατε τελικα! Μπραβο! Καλα οσο σκεφτομαι το μωρο να ξετυλιγει την κλωστουλα και να τυλιγεται με αυτην σκεφτομαι πως πρεπει ολες να εχουμε στο ταβανι του σπιτιου μια καμερα να τα γραφει αυτα τα στιγμιοτυπα, δεν ειναι για να χανονται! Το μηλο και το αχλαδι μπορεις να τα βρασεις λιγο πρωτα να μαλακωσουν και μετα να τα λιωσεις με το πηρουνι. Αλλα μη νομιζεις οτι ειναι τραγικο να εχεις μαζι το μουλτι, παντου εχει μια πριζα, εγω πηγαινα θαλασσα και επαιρνα σε ειδικο ταπερ θερμος το φαγητο του και το ελιωνα σε καποια καφετερια. Αλλα και την κρεμα μπορεις να τη φτιαχνεις με ζεστο νερο αντι για γαλα, οποτε παλι παντου μπορεις να βρεις λιγο νερο ζεστο. Σε λιγο θα αρχισετε και τα γιαουρτια και θα ειναι πανευκολο.

Ανθουλα μου πολυ χαρηκα που ειναι απυρετος ο Πανουλης σου! Αντε το παιδακι πια! Με το φαγητο θα επανελθει η ορεξη του, μην ανησυχεις. Μα καλα τι εχουν παθει ολα με τον τραχανα; Κι ο Δημητρακης τρελαινεται! Πρηστηκες μωρε παλι;;;Αμαν πια...Και κοιτα να ξεκουραστεις!

Κατερινα μου που να τις προλαβεις τις δουλειες! Εγω 1 εχω και δεν με αφηνει να κανω τιποτα! Εχω πελαγωσει. Ειμαι σε φαση που θελω να πλυνω τα χειμωνιατικα, παπλωματα, κουβερτες κλπ και δεν μπορω να βαλω πανω απο 1 πλυντηριο τη μερα, το ζιζανιο δεν με αφηνει σε ησυχια, μεχρι να συμμαζεψω το σπιτι και να ετοιμαστω κι εγω παει η μερα εφυγε, εκοψε και τον πρωινο υπνο τωρα και ξυπναει 8μιση αντι για 9μιση και μετα δεν ξανακοιμαται ως τις 11 που κοιμοταν κι εβρισκα ευκαιρια να κανω δουλειες! Κι ειναι μεσα στην ενεργεια, αντε να δω ποτε θα τα κανω. Ευτυχως βοηθαει ο αντρας μου οσο μπορει κι αυτος. Πρωτομαγια εκατσα και καθαρισα το ψυγειο, την ηλεκτρικη κουζινα, μαζεψα τα χειμωνιατικα του μπεμπη και εβγαλα τα καλοκαιρινα του. Ειχε πολυ πλακα. Τον ειχα μαζι μου οταν καθαριζα το ψυγειο και εκανε κατι γελια, του φαινοταν πολυ περιεργο...Και μετα που εβαλα σκουπα, ειχε παρει απο πισω την ηλεκτρικη κι επαιζε κυνηγητο, χαρα που εκανε!

Μαρακι μου ετσι ειναι ο βηχας, κραταει πολυ, αλλα αφου του εχουν περασει τα υπολοιπα ολα καλα!Μαμακιας ε; Που τετοια τυχη, ο δικος μου ολο τον πατερα του θελει, σαν τρελος κανει αμα τον δει, τον πιανουν βεβαια κατι φλασιες κι ερχεται και μου τριβεται η μυξοκλαιει αμα φυγω, αλλα με τον μπαμπα του εχει ερωτα! Θα ανεβασω φωτο να δειτε τι του κανει!

Τωρα που ειπα φωτο, δεν μου ανοιγουν στην ομαδα μας, αλλα απο οσο ειδα σε ολες το ιδιο συμβαινει!

Καγκουρακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου κοπελα μου και να σας χαιρεται κι αυτος! Με το καλο το αντρακι σας! Κοιτα κι εσυ να μην κουραζεσαι και να εισαι ηρεμη! Η Αγγελικουλα σου καλα ειναι;

Καρολινακι καλα εισαι; Μπραβο στην παπενια σου! Καλα πολυυυυυ γελιο! Μπαι μπαι κακακια!

Οσο μπορω την στηριζω, αλλα πως; Ουτε χρονος υπαρχει αρκετος να ειμαι διπλα της οσο θελω και κακα τα ψεμματα, κανεις και καμια παρεα δεν μπορει να παρηγορησει μια μαμα που ειναι τα παιδακια της αρρωστα. Εναν καφε ηπιαμε στην Πλακα την Πρωτομαγια και ενιωθε τυψεις η καημενη που ειναι ετσι τα μωρα της κι αυτη βγαινει για καφε. Μεταξυ μας, δεν την αδικω, ασχετα που της λεω να μην κανει ετσι και να ειναι δυνατη, εγω στα πατωματα θα επεφτα!

Τα μωρα δυστυχως εχουν και τα δυο επιστρεψει στον αναπνευστηρα και κανουν και τα δυο κορτιζονες και βλεπουμε. Δεν ειναι σπανιο στα προωρα μωρα αυτο, απλα ο αναπνευστηρας οσο μενει τοσο περισσοτερα προβληματα δημιουργει και η κορτιζονη δεν ειναι ο,τι καλυτερο. Εν τω μεταξυ και οι γιατροι ειναι πολυ φειδωλοι στις δηλωσεις τους, κατανοητο μεν, αλλα την εχει τρελανει την κακομοιρα να μην εχει μια καθησυχαστικη κουβεντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

ξεπατωθηκα ολη μερα και σημερα,τελειωσα τον ενα οροφο και αυριο τελειωνω και τον αλλο,ο καλος μου ο αντρουλης σημερα το πρωι με αφησε και κοιμηθηκα,ξυπνησε αυτος μαζι με τον Δημητρη στις 8 και οταν σηκωθηκα τον βρηκα να μου πλενει τα χαλια με την βοηθεια του Νικου,ευτυχως με βοηθαει αλλιως δεν την εβγαζα καθαρη,για τον "νταη" που λεγαμε μου ειπε ο Νικος οτι σημερα στο ποδοσφαιρο του χαιδευε το κεφαλι,το θεμα ειναι οτι χτυπαει τα παιδια χωρις να τον πειραξουν και χωρις να υπαρχει καποιος λογος αρα η συμπεριφορα του ειναι αλοπροσαλη τι να πω δεν ξερω,το θεμα ειναι οτι αν ξαναγινει κατι θα παω στον διευθυντη.............

Αννα Μαρια με το πηρουνι δεν λιωνουν με τιποτα τα φρουτα,εγω τους τα εδινα πρωι συνηθως,τωρα αν ειναι να πας καπου ή θα κουβαλας ολο τον εξοπλισμο μαζι σου ή θα το κανονιζεις ετσι ωστε να τρωει και μετα να βγαινεται ή να κανεις καποια αλλη κρεμα με νερο,θα βρεις τη σειρα σου μην αγχωνεσαι,σε λιγο θα αρχισει να τρωει και χορτοσουπες και θα μπορεις ευκολα να παρεις μαζι σου φαγητο και να τρωει τα φρουτα οταν θα ειστε σπιτι

Ανθη μου σε εχει τρελανει ο Πανουλης βλεπω με τα γλυκολογα που σου λεει ειναι να μην λιωνεις η μανα οταν ακους τετοια απο το στοματακι τους;καλα θα κανεις και θα παρεις γυναικα δεν εισαι να κουραζεσαι στην κατασταση σου

Κατερινακι να χαιρεσει τον αντρουλη σου πολυχρονος και ευτυχισμενος να ειναι!!!προχτες του εβγαλα την πανα του δικου μου αλλα κατουρησε πανω του,μολις τελειωσω με τις δουλειες θα ασχοληθω εντατικα μαζι του ,τους αλλους δυο μολις εκλεισαν τα δυο τις κοψαμε σχετικα ευκολα θα ελεγα και τη μερα αλλα και τη νυχτα μακαρι να μην με δυσκολεψει και ο Δημητρης

Χριστινακι και τα δικα μου τρελενονται για τραχανα και ειδικα ο Δημητρης,χθες τους εφτιαξα κι εγω και ο μικρος χτυπησε δυο πιατα το μεσημερι,λογικο ειναι να αισθανεται ετσι η αδερφουλα σου δεν ειναι και λιγο αυτο που περναει,η ψυχουλα της το ξερει πως αντεχει,στηριξε την οσο μπορεις...........

Μαρακι μου δεν ξερω αν γινεται αυτο που λες σε αλλα σχολεια της Ελλαδας αν και δεν νομιζω, εδω δεν γινεται με τιποτα,το θεμα ειναι οτι το συγκεκριμενο παιδι εχει σκορπισει το φοβο σε αρκετα παιδια και αν ξαναγινει το παραμικρο θα παω στο σχολειο,τωρα αν ειναι ατιθασο και ζωηρο ή αν εχει καποιο προβλημα δεν ξερω τι να πω και μαλλον δεν θα το μαθω ποτε,πως ειναι ο Στεφανακος;;

σας ευχαριστω που αχοληθηκατε με το θεμα μου........

συμπεθερα Καλη που εισαι οεοοοο;;;

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια; Ερημιές το καφενεδάκι μας σήμερα, Σαββάτο βλέπετε...

Εμείς πήγαμε το πρωί οικογενειακώς σούπερ μάρκετ, πρώτη φορά όλοι μαζί με Αντρέα. Μετά έφτιαξα ένα κέικ φράουλα, καλό έγινε, αλλά έχει έντονη τη γεύση του βιτάμ. Αυτή η συνταγή είναι λίγο προβληματική, όποτε τη φτιάχνω κάτι δεν πάει καλά, αλλά εγώ επιμένω κάθε χρόνο και τη φτιάχνω!

Δουλειές δεν πρόλαβα να κάνω, μόνο σίδερο έκανα, αφού όλη μέρα είχα τον Αντρέα...

Το απόγευμα που θα μπορούσα να κάνω κάτι, βγήκε ο άντρας μου, και είχα τον μικρό ο οποίος δεν κοιμόταν με τίποτα. Τελικά τον πήρε ο ύπνος κατά τις εννιά παρά. Το παιδί που συνάντησε σήμερα ο άντρας μου ήταν συμμαθητής του και είχαν να βρεθούν από την τρίτη δημοτικού νομίζω! Τον ανακάλυψε στο φέισμπουκ και μένει Κύπρο! Τι σύμπτωση. Ήταν πάρα πολύ χαρούμενος αυτές τις μέρες, γιατί εδώ στην Κύπρο δεν έχει κάνει φίλους.

Αύριο είναι η μεγάλη μέρα, πρώτη φορά μήλο! Μούλτι δεν έχουμε, πήγαμε σήμερα να πάρουμε, αλλά δε βγάζαμε άκρη, και είπαμε για αρχή να το τρίβουμε στον τρίφτη και βλέπουμε. Έχουμε μπλέντερ, βέβαια, αλλά το μήλο δε θα το λιώσει.

Ανθή, κι εγώ απόγευμα θα του το δώσω το φρουτάκι. Είμαι πολύ περίεργη να δω πώς θα το πάρει...

Χριστίνα, ωραία περάσαμε χτες, αλλά ο συνάδελφος που με πήγε δεν τον γλίτωσε τον εμετό. Απορώ εγώ πώς του ξέφυγα.

Όντως θα πρέπει να έχουμε μια κάμερα στο ταβάνι, γιατί το πιο ωραία είναι τα απρόοπτα!

Τουλάχιστον για τα μωράκια σας είναι σταθερή η κατάσταση. Σίγουρα δεν είναι κι ό,τι καλύτερο η κορτιζόνη, αλλά τι να γίνει; Και του δικού μου του έκαναν θεραπεία με κορτιζόνη, και ενέσιμη και εισπνεύσιμη όταν είχε βρογχιολίτιδα κι έσκαγα, αλλά τι να έκανα;

Κατερίνα, τώρα είδα το μήνυμά σου. Πω πω, πολλές δουλειές ρε παιδάκι μου... Εγώ να τα βλέπω... Με το πιρούνι δε σκεφτόμουν να τα λιώσω, πώς να λιώσω το μήλο, ας πούμε, με πιρούνι; Θα βρούμε σιγά σιγά τη σειρά μας! Κρεατοχορτόσουπες σε ένα μήνα θα αρχίσουμε.

Ο νταής έτσι όπως τον περιγράφεις σίγουρα έχει κάποιο πρόβλημα.

Η Όλια πού χάθηκε ρε κορίτσια; Σήμερα που έφτιαχνα το κέικ άνοιξα τη βανίλια και τη θυμήθηκα...

Σας αφήνω, πρέπει να βγάλω γάλα και μετά ύπνοοο...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε?Εμεις ξυπνήσαμε θέλαμε δεν θέλαμε!!! Ο μικρος ξέπνησε 5:30 του έδωσα γάλα και μετά κατάφερα να κοιμηθει μεχρι τις 7:30 και μετά δεν ξανακοιμοταν.Ετσι τον πήρα κι ηρθαμε στο σαλονι κι αφησαμε το μπαμπά μας να κοιμηθεί λίγο παραπάνω...

Χθες ειχα πάει στο συνεδριο που σας έλεγα, πολύ ωραίο ήταν και΄μετά πήγα με τη μαμα μου και το μικρο να ψωνίσουμε παπούτσια.Ειχα βαλει κατι πλατφόρμες στο μάτι και τις ειχε εκπτωση χθες!! Μου τις πήρε η μαμα μου για δωρο αυτες...Αφου επέμενε τι να κάνω!!! χιχιχι Και πήρα κι εγώ 2 στυλ μπαλαρίνα που φοράω στο σχολείο για να είμαι ανετη και τα δύο με 23 ευρω!!!Μια χαρα!!Το βραδυ πήγαμε στα ξαδερφια του αντρα μου.Σημερα το μεσημερι είπαμε με το νονο του μικρου ότι θα πάμε για φαγητο κ βολτα...για ν δουμε...

Καλώς το Καρολινάκι μας!! Τι κάνεις εγκυούλα? Σουπερ τα κιλά σου!!!Μπράβο στην παπένια σουμμμεχει πολύ γέλιο..."μπάι μπάι κακάκια"!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ανθή μου πήγες κομμωτήριο?Κι εγώ θέλω να κάνω αλλαγή επειγόντως!! Τωρα βρηκε και η μαμά μου δουλειά οποτε δεν θα εχω ευκολα καποιον να μου κραταει τον μικρο οταν θέλω να κάνω κάτι...Πάλι καλά βεβαια που βρηκε δουλεια...Μπράβο στον Πανούλη σου που ειναι καλά...Θα επανέλθει και η όρεξη του..

Ο Στεφανος εδω και λιγες μερες βαρέθηκε τις σούπες!!!Με το ζορι τρωει κατι...Αν τρωμε εμεις κάτι ομως θέλει...Χθες που ειμασταν στα ξαδερφια για φαγητο ο ξαδερφος του εδωσε ενα κομματι κουνέλι με κοκαλο και το εγλυφε σαν τρελλος!!! Ριξαμε πολύ γέλιο!!!!

Χριστινάκι και ο δικος σου τρελλαινεται για την ηλεκτρική σκούπα?Εμενα μολις με δει κι ειναι μες στην στράτα με παίρνει από πισω!!! :lol::lol: Πολύ στεναχωρέθηκα για τα μικρά που ξαναγυρισαν στον αναπνευστήρα..Μονο πιστη κι ελπιδα να εχετε κοπέλα μου...

ΚΑτερινάκι μου πώς πανε οι δουλειές?Σιγά σιγα θα μάθει κι ο μικρος σου και κοψει την πάνα..Υπομονή πολύ θέλει αυτή η φάση!

Καγκουράκι μου πού είσαι εσύ?Δεν θυμάμαι σου ευχήθηκα για τον άντρα σου?Αν όχι σου εύχομαι να τον χαίρεστε και με το καλό να έρθει και το αγοράκι σας!Παντα γεροι κι ευτυχισμενοι!

Αννα Μαρία φανταζομαι πλάκα που θα ειχε η συνεστίαση...πάλι καλά που δεν έπαθε κανείς καμιά δηλητηρίαση!!Εγω μουλτι εχω το thermomix που ειναι λιγο απο ολα αλλά για τα φρουτα του δε με βολευε και τελικά πήρα ενα απο το λιντλ που ειχε προσφορα 15 ευρω κ καταβολευτηκα!!!Ειναι και μικρουλη κι ευχρηστο.

Αληθεια η Κάλι και η Όλια πού χάθηκαν πάλι???

Σας αφηνω κοριτσακια μου, να διαβασω κ για το σχολειο.Αυριο θα εχουμε κοσμο απο το υπουργειο για μια εκδηλωση και εχουμε πολλά να κάνουμε! Α δεν σας ειπα η βοηθος διευθυντρια με την οποια συνεργαζομαι στην ειδικη εκπαιδευση κι ο διευθυντης πηραν τηλ στο υπουργειο και ζητησαν να με αφησουν στο σχολειο και του χρονου!!Μακαρι γιατι ειναι σχεδον διπλα απο το σπιτι και περναω σουπερ!!!!

Καλά να περασετε σημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί, ο Αντρέας κι εγώ δηλαδή, γιατί ο άντρας μου κοιμόοοοοοοοοοοοοταννν, και τον κοινώνησε η κουμπάρα μας, αυτή που μας πάντρεψε, μια που ο νονός έχει επιστρέψει στην Αγγλία.

Μετά ήρθαμε με την κουμπάρα σπίτι και φάγαμε πρωινό, έφαγε κι ο Αντρέας το ρυζάλευρο και πασαλείφτηκε, και μετά ήρθαν και οι γείτονες να μας χαιρετήσουν για τη βάφτιση, επειδή έλειπαν και δεν είχαν έρθει. Τώρα έφυγαν, και λέω να αλλάξω και να φτιάξω το φρικασέ μου, να δούμε αν θα το πετύχω, δεν το έχω ξαναφτιάξει.

Μαρία, το συνέδριο που πήγες ήταν ένα για την ελληνική γλώσσα; Είχε πάει και η κουμπάρα μου.

Χαχα, ώστε είναι του κουνελιού ο Στεφανάκος; Ρε συ, λογικό είναι να τα βαριούνται, όλο τα ίδια και τα ίδια, και σούπα με τόση ζέστη, πώς να το φάει το μωρό;

Εγώ αγόρασα έναν ατμομάγειρα, αλλά δε νομίζω ότι κάνει για φρούτα. Υποτίθεται ότι στον ατμό είναι καλύτερα, αλλά σκέφτομαι τώρα, θα έχει και ζουμάκι για να του τα λιώνω ή τζάμπα τον πήρα;

post-13747-13873939262982_thumb.jpg

post-13747-13873939263088_thumb.jpg

post-13747-13873939263172_thumb.jpg

post-13747-13873939263327_thumb.jpg

post-13747-13873939263517_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Ημέρα εκλογών σήμερα και μόνο οι Κύπριες φίλες μας εμφανίστηκαν και εγώ το νυχτοπούλι :lol::lol::lol::lol::lol: Για να δούμε τι θα γίνει από εδώ και στο εξής. Με χαροποίησε πολύ το γεγονός ότι το μεγαλύτερο μέρος του ελληνικού λαού ΞΥΠΝΗΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Μακάρι να αλλάξει κάτι....Δε σχολιάζω κάτι άλλο γιατί όοολη μέρα για τις εκλογές μιλάμε και κουράστηκα...

Σήμερα πέρασα όμορφα! Το βράδυ του Σαββάτου ο Πάνος μαζί με την ανιψιά μου κοιμήθηκαν στη μαμά μου. Ξύπνησα λοιπόν στη μία το μεσημέρι!!!Πήγα με τον άντρα μου να ψηφίσουμε και μετά για καφέ και φαγητό! Κατά τις 7 μαζευτήκαμε στο σπίτι μου και παρακολουθήσαμε αποτελέσματα! Γεμάτη μέρα!

Χριστινάκι μου ζιζάνιο ο Δημητράκης ε;;; Είναι δύσκολη η ηλικία του..Σιγά σιγά και δουλειές θα μπορείς να κάνεις και ό,τι θες. Εγώ το μόνο πρόβλημα που έχω με τον Πάνο όταν κάνω δουλειές είναι ότι μου ζητάει με παράπονο να παίξουμε :(:(:( ...Τι να κάνω όμως που πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα..Όσο για τα διδυμάκια σας στεναχωρήθηκα πολύ :(:(:( Εύχομαι πολύ γρήγορα να βγουν από τον αναπνευστήρα..Καλά κάνεις και βοηθάς την αδερφούλα σου να ξεσκά και λίγο..Δεν θα αντέξει διαφορετικά.

Μαράκι με γεια τα παπουτσάκια σου!Πολύ καλές τιμές! Του άρεσε το κοκαλάκι του Στεφανάκου ε;; Κρεατοφάγος σωστός! Στο κομμωτήριο που πήγα δεν έκανα κάποια αλλαγή. Πηγαίνω κάθε εβδομάδα για ίσιωμα. Έχω σγουρό μαλλάκι και το χειμώνα τα ισιώνω.Εσύ τι αλλαγή σκέφτεσαι να κάνεις;;

Κατερινάκι είσαι αστέρι με τις δουλίτσες! Ευτυχώς που σε βοηθά και ο αντρούλης σου! Μια μανούλα 3 παιδιών δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα να τα κάνει όοολα μόνη της..Μια χαρά θα την κόψει την πάνα και ο Δημητράκης. Έχει και τα μεγάλα του αδερφάκια και αυτό θα βοηθήσει!

Άννα Μαρία έχεις φραουλιάσει αυτές τις μέρες..Άλλος έχει το όνομα και άλλος τη χάρη :lol::lol::lol::lol: Ευτυχώς που εσύ τη γλίτωσες από τα "πεντανόστιμα" φαγητάκια που σας σέρβιραν :?:?:?:?

Κορίτσια ο Πανούλης έχει γίνει πολύ δύσκολος με το φαγητό..Ποιος ο Πάνος που όλοι με ζήλευαν που έτρωγε τα πάντα..Δεν είναι πως δεν έχει όρεξη. Αυτά που του αρέσουν τα τσακίζει. Έλα όμως που δεν του αρέσει και τίποτα πια..Μόνο τραχανάς και μακαρονάκια.ΜΟΝΟ. Α, προχθές έφαγε και λίγο μπρόκολο

:shock::shock::shock: Πάνε οι φακές, πάει το ψάρι, πάει ακόμα και ο πουρές, το τοστ ούτε να το βλέπει, τα γιαουρτάκια τα βαρέθηκε..Το βράδυ δεν ξέρω πια τι να του δώσω. Σήμερα φλάσαρα και του έδωσα λίγο ψωμάκι με μέλι και το έφαγε. Όχι όλο φυσικά..Θέλω να πιστεύω πως είναι απλά μια φάση. Εγώ πάντως δεν μαγειρεύω άλλο φαγητό. Προτιμώ να μείναι νηστικός παρά να του φτιάχνω συνέχεια μακαρόνια και τραχανά..Θέλω να μάθει να τρώει σωστά και να παίρνει όλες τις βιταμίνες.

Αυτά και για σήμερα φιλενάδες μου όμορφες!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Τι έγινε ρε κορίτσια με τις εκλογές;;;;;; Η Χρυσή Αυγή στη Βουλή;;;;;;;;;; Βλέπω τα βιντεάκια και ανατριχιάζω.... Δεν είναι απλά ακροδεξιοί όπως ο Καρατζαφέρης είναι Ναζί. Τι θα απογίνει η Ελλάδα;

Χτες το απόγευμα ήθελα να πάω με τον Αντρέα στα ανθεστήρια. Είναι πολύ ωραία, άρματα στολισμένα με λουλούδια. Ο άντρας μου κάθισε σπίτι να δει εκλογές. Ξεκινήσαμε, αλλά ήμασταν κολλημένοι στην κίνηση ένα σαραντάλεπτο... Γίναμε μούσκεμα απ' τον ιδρώτα μέσα στο αμάξι, κι όταν τελικά φτάσαμε στην είσοδο του πάρκινγκ, ο τροχονόμος άφησε την προηγούμενή μου να περάσει, και σ' εμένα είπε να πάω ευθεία και τα πήρα. Οπότε συνέχισα ευθεία κι έφυγα. Πήγα σε μια θεία μου που με παρακαλάει να της παίρνω τον Αντρέα να τον βλέπει, και περάσαμε εκεί το απόγευμα.

Ανθή, άκου φραουλότητα χτες: κέικ φράουλα με παγωτό φράουλα, σιρόπι φράουλας (που περίσσεψε απ' το γλυκό φράουλα) και φρέσκες φράουλες!!!!!!!!!

Άντε, σας κλείνω γιατί πρέπει να αντλήσω γάλα. Έχει φουσκώσει το στήθος και τρέχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας είπα, ο μικρός δοκίμασε χτες μήλο και ήταν τραγική αποτυχία. Κάτι σαν το κανταΐφι που έφτιαξα το Πάσχα.

Δεν ξέρω τι φταίει, μάλλον που το έτριψα στον τρίφτη. Σήμερα πήραμε μούλτι και θα του το λιώσω εκεί, μαζί με μπανάνα. Να δούμε πώς θα τα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, τι κάνετε?

Κοιμηθηκε τώρα η μικρή και βρηκα χρονο να διαβασω τα νεα σας και να σας γραψω τα δικά μου.

Χαθηκα λιγο αλλα χθες ολη μερα ολο και καπου ειμασταν και σημερα η μικρη δεν ειχε παιδικό οποτε ο χρονος περιορισμενος. Χθες ψηφισαμε στο παρα πεντε :lol::lol: και μετα πηγαμε σε παιδοτοπο την μικρή και το βραδυ καναμε βολτουλα στο Πασαλιμάνι, φαγαμε και την πιτσα μας και μαζευτηκαμε κατα τις 11 σπιτι.

Τις τελευταιες μερες κανω χαλια υπνο, την μια ζεστενομαι, ήδη κοιμαμαι με ανοιχτη μπαλκονοπορτα και απορω τι θα κανω τους επομενους δυο μηνες και, την άλλη ξυπνησε η μικρη κανα δυο φορες και μεχρι να την ξαναπαρει ο υπνος την βγαζω στην καρεκλα διπλα της και χθες ξυπνησα απο ενα πονο σαν σουβλια στην κοιλια ποναγα τοσο πολυ που δεν μπορουσα να αλλαξω πλευρο. Ευτυχως κρατησε λιγο και μετα ο μικρος κουνιοταν τοσο που δεν με αφηνε να κοιμηθω παλι.

Δεν σας ειπα και τι αλλο επαθα το αυτοκινητο μου ειναι dead. Ειχα αφησει το φωτακι ανοιχτο απο την Τεταρτη το βραδυ και φυσικά αδειασε η μπαταρια, ήταν λιγο και στα τελευταια της...Το διαπιστωσαμε χθες που πηγε ο αντρας μου να μεταφερει το καθισμα απο το δικο μου στο μεγαλο αυτοκινητο και δεν άνοιγαν οι πορτες με τον συναγιερμο. Ανοιξε με το κλειδι μονο η πορτα του οδηγου και προσπαθουσε να βγαλει το καθισμα και την βαση απο εκει γιατι δεν ανοιγε η άλλη πορτα. Ειναι αυτοματο αν μεινει απο μπαταρια νεκρώνει αμεσως και αν το ανοιξεις μετα δεν ξανακλειδωνει. Εχει βαλει την μπαταρια στην φορτηση απο χθες το βραδυ για να δουμε....

τα δικά σας τώρα ....

Καρολινακι μπραβο στην Λυδια να δω εγώ ποτε θα το παρω αποφαση να την ξεκινησω να βγαλει την πάνα, ειναι που δεν μου τα λεει ακομα και δεν ξερω αν ειναι ετοιμη, ελπιζω να βοηθησει και ο παιδικός λιγο. Για καφεδακι κατα 99% ειμαι μεσα θα σε παρω και τηλεφωνο.

Αννα Μαρια μονο με το μουλτι θα κανεις δουλεια αλλιως τα φρουτα δυσκολα λιωνουν. Ειχα δοκιμασει στο μπλεντερ αλλα το μηλο δεν το ελιωνε. Εγω τα φρουτα γενικά τα εδινα πρωι. Το κεικ φραουλα πως το κανεις για πες τη συνταγη.

Χριστινακι του αρεσει του Δημητρακι να σε βλεπει να κανεις δουλειες , με τη σκουπα ολα εχουν τρελα εμενα ανεβαινε πανω και μετα πιο μεγαλη ηθελε να σκουπισει και μονη της. στα γενεθλια της της εκαναν δωρο μια ηλεκτικη σκουπα παιχνιδι οποτε οποτε βαζω σκουπα περνει και εκεινη τη δικη της και ακολουθει. Τα μωρακια σας πως ειναι, ευχομαι να τα καταφερουν και να το ξεπερασουν και αυτο.

Κατερινακι πως τα πας με τις δουλειες τελειωσες ή οχι ακομα. Εμενα προσφερθηκε η μαμά μου την αλλη βδομαδα να μου κανει μπαλκονια πατζουρια και θα της πω να πλυνουμε και κουρτινες. Να ρωτησω εσας που ειστε νοικοκυρες κουβερτες βαζετε στο πλυντηριο?

Μαρακι με γεια τα παπουτσακια, πολυ ευχαριστα τα νεα απο το σχολειο μακαρι να σε κρατησουν αφου ειναι τοσο κοντα στο σπιτι σου και απ΄οσο θυμαμαι θελεις και εσυ να μεινεις εκει. Ανανεωση στο μαλλι θελω και εγώ αλλα λεω να την κανω λιγο αργοτερα.

Ανθη περασατε ωραια χθες και εμεις εξω. Για τις εκλογες και εγω χαρηκα που καποιοι ξυπνησαν αλλά δυστηχως δεν νομιζω οτι θα αλλάξει κατι παλι οι ιδιοι θα συνεργαστουν μεταξυ τους. Ο Πανουλης θα βρει παλι τους ρυθμους του μη φοβασαι.

Δεν νομιζω να ξεχασα κατι...φιλια τσουπρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!!

αντε και τις εφαγα τις δουλειες , το ενα μπανιο μου εμεινε και να πλυνω δυο χαλια χειμωνιατικα,το σπιτακι μου ειναι καθαρο επιτελους και το απολαμβανω τωρα ψοφησα παντως ατελειωτες αυτες οι δουλειες πια...........

Αννα Μαρια το μηλο μονο του δυσκολα να το φαει ποσο μαλλον αν το ετριψες στον τριφτη , μαζι με μπανανα κατι γινεται και σιγα σιγα θα προσθεσεις κι αλλα φρουτα,οσο για τα αποτελεσματα των εκλογων ασε μαυρα χαλια δεν βλεπω να κανουμε κυβερνηση και πολυ φοβαμαι για την καταληξη που θα εχει η Ελλαδα ως το τελος,αβεβαιο το μελλον μας...........

Κατερινακι αν εχεις μαγαλο πλυντηριο μπορεις να τις βαλεις τις κουβερτες,εγω εχω 7,5 κιλων και τις βαζω, ακομα και τα παπλωματα των παιδιων εβαλα,το δικο μας που ειναι πιο μεγαλο δεν χωρουσε,κι εγω ειχα προβλημα με την μπαταρια του αυτοκινητου μου ωσπου την αλλαξα και ησυχασα,σε καταλαβαινω για τη ζεστη που λες τον Γιωργο τον γεννησα 14 Αυγουστου εν μεσω καυσωνα ειχα περασει μεγαλη ταλαιπωρια δεν μπορουσα να κοιμηθω καθολου

Μαρακι μεγεια τα καινουργια σου παπουτσια,χυλοπιτες με κοτοπουλο εκανα σημερα,εσυ;;αυριο δεν ξερω τι ν φτιαξω,πως ειναι ο γλυκουλης σου;

Ανθη καλα εκανες και πηγες βολτιτσα χθες ξεσκασες λιγο,οσο για τον Πανουλη μην αγχωνεσαι τα παιδια βαριουνται ευκολα και περνανε απο πολλες φασεις με το φαγητο οσο μεγαλωνει θα δοκιμαζει και θα τρωει απο ολα ,ο Νικος μου τωρα πια τρωει ακομα και φασολακια και ρεβυθια και αλλα φαγητα που δεν ηθελε να τα δει οταν ηταν μικροτερος

Χριστινακι ελπιζω τα μωρα σας να ειναι καλυτερα ,κι ο δικος μου ο μπομπιρας εχει μια μανια με την σκουπα θελει να σκουπιζει αυτος και γενικα ανακατευεται πολυ με τις δουλειες

σας αφηνω κουκλες παω να ξαπλωσω γιατι δεν νιωθω το κορμι μου απο την κουραση,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ γύρισα απ' το σχολείο, έφαγα το κατιτίς μου και προσπαθούσα πόση ώρα να σας διαβάσω και κολλούσε συνέχεια... Τώρα ήρθα στον μεγάλο υπολογιστή, γιατί δε γινόταν δουλειά στο λάπτοπ. Χάλια έχει καταντήσει, ευτυχώς παραγγείλαμε ήδη καινούριο.

Τώρα που τελειώσαμε τα μαθήματα και αρχίσαμε επαναλήψεις, είναι αφόρητη η κατάσταση. Επί δύο ώρες προσπαθούσα να τους βάλω να κάνουν περίληψη ενός άρθρου και τίποτα... Διαβάζαμε μία-μία τις παραγράφους, στην κοσμάρα τους. Απορώ γιατί ασχολούμαι και κάνω επαναλήψεις, αφού οι περισσότεροι θα δώσουν λευκή κόλλα και θα φύγουν στο μισάωρο, αφού δεν τους ενδιαφέρει. Σκάω που τους έβαλε πάρα πολύ ψηλούς βαθμούς η αντικαταστάτριά μου και ό,τι κι αν βάλω εγώ περνάνε...

Τέλος πάντων...

Σήμερα πήγε ο άντρας μου και αγόρασε μούλτι, και του έλιωσα μήλο και μπανάνα. Έβαλα και λίγο ζεστό νεράκι και έγιναν κρέμα. Έφαγε αρκετό! Όχι όλο, βέβαια, αλλά πήγε πολύ καλά!

Καγκουράκι, το να κοιμάσαι στην καρέκλα δεν είναι κι ό,τι καλύτερο. Γιατί δεν το αναλαμβάνει αυτό ο άντρας σου;

Καλή ανάσταση στο αυτοκίνητό σου!

Η συνταγή για το κέικ φράουλα είναι η εξής:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/k ... oulas.html

Δεν το συστήνω, όμως, γιατί δεν είναι ακριβής και πάντα κάτι θα πάει στραβά. Απορώ γιατί το φτιάχνω κάθε χρόνο... Μάλλον με την ελπίδα ότι θα βγει καλό αυτή τη φορά. Την πρώτη φορά, πάντως, βγήκε τέλειο!

Κατερίνα, χαρά στο κουράγιο σου με τις δουλειές! Εγώ πάντως, δεν προλαβαίνω να κάνω απολύτως τίποτα... Είναι τόσες μέρες που θέλω να καθαρίσω τα υπνοδωμάτια, και δεν βρίσκω χρόνο... Χάνω, βέβαια, αρκετό καιρό με το θήλαστρο, αφού αντλώ δύο φορές τη μέρα, και με τον θηλασμό και τώρα και με το τάισμα του μικρού... Ευτυχώς δύο μήνες έμειναν και κλείνουν τα σχολεία!

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε όλες καλά;; Εγώ καλά είμαι αν και δεν ήταν και πολύ πετυχημένη μια πρώτη συζήτηση που είχα στη δουλειά για την επιστροφή μου. Αλλιώς τα σχεδίαζαν εκείνοι και αλλιώς εγώ..Τέλος πάντων. Ας γεννήσω πρώτα με το καλό και ύστερα θα κάνω μια καινούρια συζήτηση πιο συγκεκριμένη. Κορίτσια δε θα γυρίσω πριν σαραντίσω..Δεν μπορώ να το κάνω.Τα τραγικά σημεία της συζήτησης ήταν ότι υπολόγιζαν να λείψω μια εβδομάδα την οποία ΘΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΩ :shock::shock::shock: , αναφορά (με τρόπο) στην πρόκληση τοκετού γιατί συνήθως λέει οι γιατροί το καλοκαίρι δεν αφήνουν την έγκυο ως το τέλος :shock::shock::shock::shock: και επίσης αναφορά στο ότι είναι κρίμα για 3 εβδομάδες να έρθει καινούριος καθηγητής (έμμεσος εκβιασμός;;;; :lol::lol::lol: )..Η μίνι συζήτηση έκλεισε τελικά με το ότι θα μιλήσουμε όταν με το καλό γεννήσω γιατί κι εκείνη δεν μπορεί να κάνει κάποια συζήτηση με συνάδελφο χωρίς να ξέρει πόσες μέρες θα λείψω (κάτι έγινε εδώ..). Δεν το σκέφτομαι άλλο. Όταν με το καλό φέρω στον κόσμο την φραουλίτσα μου βλέπουμε. Δε θα γυρίσω όμως πριν σαραντίσω.Αυτά για τη δουλειά.

Σήμερα έκανα καμπύλη ζαχάρου. Βαρέθηκα πολύ στο μικροβιολογικό.Τη γλυκόζη δεν μου την έδωσαν σε σκόνη αλλά σε υγρή μορφή με γεύση πορτακαλάδας. 400 θερμίδες έγραφε πάνω το μπουκαλάκι :o:o:o ...

Έσπασα και πλάκα όσο περίμενα. Η μικροβιολόγος που έχει το ιατρείο πήρε σε κάποια φάση τηλ. τη νύφη της.Έλεγε λοιπόν:"Τι κάνεις κοριτσάκι μου γλυκό;; Σου στέλνω φαγητάκι ελαφρύ για το στομαχάκι σου!Όλος ο κόσμος μου εύχεται για τη γιορτούλα σου! Να προσέχεις κοριτσάκι μου"(έγκυος στις μέρες της η νύφη)..Μου έκανε εντύπωση και λέω(από μέσα μου) μπράβοοοοοο!!! Φοβερή πεθερά, ούτε μάνα της να ήταν.Μετά από λίγο παίρνει το γιο της. Ακούστε συζήτηση: "Έλα αγόρι μου. Να της πεις με τρόπο ότι δεν πρέπει να τρώτε στο σαλόνι. Δεν είναι ωραίο αγοράκι μου. Πρέπει να είναι περιποιημένο το σπίτι σας. Να παίρνεις πρωτοβουλίες αγόρι μου. Πρέπει να έχεις λόγο κι εσύ"....μπλα μπλα μπλα...Κορίτσια έμεινα :shock::shock: Υποκρισία ε;;; Πολύ σοφή η παροιμία "όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι" :shock::shock::shock::shock::shock:

Άννα Μαρία τα φρούτα γενικώς είναι δύσκολη τροφή. Εννοείται ότι τα παιδάκια τρώνε πολύ πιο εύκολα το ρυζάλευρο. Πάλι καλά που έφαγε αρκετό όταν το άλεσες! Λογικό που δεν έφαγε καθόλου όταν το έτριψες.

Όσο για το κεκάκι μου έκαναν εντύπωση τα αντιφατικά σχόλια όσων το έφτιαξαν στο site συνταγές της παρέας..Άλλοι έλεγαν τέλειο και άλλοι αποτυχία :?:?:?:roll::roll::roll: Εμένα πάλι μου αρέσουν πολύ τα επαναληπτικά μαθήματα γιατί έχω πολύ λιγότερη διόρθωση (σε κάποια τμήματα ΚΑΘΟΛΟΥ!).

Όσο για τη χρυσή αυγή στη βουλή πραγματικά ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ...Άσε δε λέω άλλα μήπως και με βρουν και με δείρουν....χαχαχαχαχαχαχα...

Κατερινάκι μου μπράβο που τελείωσες τις δουλίτσες! Ζηλεύω που το σπίτι σου είναι έτοιμο για το καλοκαίρι.Μπορεί να μην κάνω εγώ τις χοντροδουλειές αλλά και μόνο η αναστάτωση που προκαλείται με τις γενικές μου φτάνει και μου περισσεύει. Άσε που δεν έχω χειρότερο από ξένη γυναίκα στα πόδια μου για 2 μέρες σερί :?:?:?:? Τέλος πάντων. Σκέφτηκες τι θα φτιάξεις στα γενέθλια του Νίκου σου;;;;

Καγκουράκι μου μπράβο στη μανούλα σου που θα σου κάνει τέτοιες δουλειές! Τυχερή είσαι! Όσο για τις εκλογές έχεις δίκιο. Πάλι τους ίδιους θα έχουμε στο κεφάλι μας παρά τη βούληση του λαού.Τουλάχιστον ελπίζω να είναι πιο συνετοί..Εγώ ευτυχώς ακόμα καλά κοιμάμαι και μάλιστα σκεπάζομαι και με πικέ κουβέρτα. Το μόνο μου πρόβλημα (ΤΕΡΑΣΤΙΟ θα το χαρακτήριζα) είναι το ροχαλητό του άντρα μου αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την εγκυμοσύνη μου :lol::lol::lol::lol: Είναι πάντως αιτία πολλών καυγάδων στις 4 το πρωί που πάω να κοιμηθώ :lol::lol::lol::lol:

Αυτάααααααα!!! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaa...edw eimai kai egw gia liges meroules akomi!! :D:D

Savvato ksimerwmata tha mpw kliniki ean den exei ginei kati mexri tote,,, :D

kangaroo aseee kai egw den mporw na koimithw...zestainomai apisteuta!me nyxtikia amaniki koimamai kai anoixto parathiro alla kai pali...kanei kai polles zestes :?

Aνθη theloune diladi na giriseis prin sarantiseis???an einai dynaton!!!edw sto dimosio dinoyne 1 xrono adeia...sigkekrimena gia stratiwtikous kserw kai astynomia...sta alla den eimai sigouri

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Πού χαθήκατε οι περισσότερες;

Η Χριστίνα πού είναι; Ελπίζω να έρθει με καλά νέα!

Εγώ το πρωί (κατά τις 12 δηλαδή...), πήγα σε μια έκθεση ζωγραφικής, στο κολλέγιο που κάνει μεταπτυχιακό ένας φίλος μου. Ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα. Μετά ήθελα να πάω στην ασφαλιστική εταιρεία για να κάνω μια δήλωση για τις καταστροφές που είχαμε από την υγρασία, αλλά κλείνανε μία-μιάμιση και εγώ τους πήρα τηλέφωνο μία παρά δέκα, οπότε, αν περίμενα μέχρι τη μιάμιση θα γύριζα σπίτι πολύ αργά και θα πεινούσε ο Αντρέας.

Οπότε, αυτό αναβάλλεται για άλλη μέρα. Αύριο έχουμε εμβόλιο, να δούμε τι θα προλάβω και πότε...

Ανθή, όλα αυτά που σου είπαν είναι πάρα πολύ βάρβαρα. Από πού κι ως πού να κάνεις πρόκληση; Συγγνώμη, αλλά αυτό είναι απαράδεκτο. Δεν έχουν κανένα απολύτως δικαίωμα να σου ζητήσουν κάτι τέτοιο, έστω και εμμέσως. Κι άκου να λείψεις μια βδομάδα! Μωρό θα κάνεις, δε θα αγοράσεις κατοικίδιο. Μ' αρέσει που χαιρόσουν που η υπεύθυνη είναι μάνα. Ωραία μάνα. Και η κολλητή μου που σας είπα ότι είναι έγκυος στο τρίτο, το είπε στη δουλειά της και της είπε η διευθύντρια (η οποία έχει ένα παιδί το οποίο δυσκολεύτηκε πάρα πολύ να αποκτήσει) "δε φαντάζομαι να έχουμε τώρα άδειες ασθενείας". Απορώ ρε παιδιά, τι γυναίκες είναι αυτές;

Καλά, με τη μικροβιολόγο πολύ γέλασα. Το κορυφαίο είναι που έπαιρνε τηλέφωνο μπροστά σου!

Εγώ τα επαναληπτικά μαθήματα τα βαριέμαι, γιατί είναι τελείως άσκοπα. Οι περισσότεροι μαθητές δεν έχουν σκοπό να ασχοληθούν με τις εξετάσεις, θέλουν απλά να δώσουν λευκή κόλλα και να φύγουν, επειδή περνούν ήδη από τα τετράμηνα...

Μαρίνα, ακόμα εδώ ε; Κουράγιο, έφτασε ο καιρός! Εγώ πάντως, γέννησα 39+4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσάκια μου τι κάνετε?Ειμαι πολύ κουρασμένη...σημερα συνοδευσα τα παιδιά στους αγώνες και ημουν συνέχεια μες στον ήλιο με αποτέλεσμα να εχω κατακοκκινα χερια και λαιμό!! Και δεν εβαζα μαγιω καλυτερα να αποκτήσω ομορφο μαυρισμα??? :lol::lol: Χανομαι λιγο γιατι οταν γυρναμε στο σπιτι με το μικρο ξαπλώνουμε και οι δυο μας και τωρα πια θελει συνεχεια να παιζουμε.Δεν καθεται μονος...Εδω και 2 μερες εκει που καθεται γυρναει και ανασηκωνεται και ψαχνει απο κάπου να πιαστει..Ειναι ζωηρούλης αλλα οκ!!Μονο που μας δουλευει καποιες φορες και κλαιει μεχρι να σηκωθουμε να τον παρουμε αγκαλια και να κανουμε βόλτες...Την Κυριακη το μεσημερι πηγαμε βολτα για φαγητο εξω και μεσα σε μιση ωρα φαγαμε, πληρωσαμε και φυγαμε γιατι ξεσηκωσε το μαγαζι απο τις τσιριδες και τα νευρα του για να τον κραταμε ορθιο!!!! :oops::shock: Μετα πηγαμε σε ενα παιχνιδοτοπο με τους κουμπαρους μας και τα παιδιά τους και απλωνε τα χερια σε ολους για να τον παρουν αγκαλια και τσιριζε!! Σαν φυλακισμενος που ψάχνει την εξοδο!!!! :lol::lol: Μονο το πρωι στο σχολειο δεν ξεκολλα απο πανω μου!!

Ετοιμαζεται και το δευτερο δοντάκι να σκάσει!!! :D

Σημερα δεν μαγειρεψα ειχαμε φαγητο απο χθες..κρεας με κολοκασι (ειδος πατατας).Αυριο μαλλον φακες...φτανει τοσο κρεας!!!

Δεν σχολιαζω κοριτσάκια μου δεν εχω κουράγιο...πάω για ύπνο!! ΦΙλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα..Χαθηκα λιγο αλλα στη δουλεια δουλευα περισσοτερες ωρες αυτο το διαστημα και προσπαθω να καθαρισω και το σπιτι που ειναι τρεις οροφοι και να πλυνω και τα χαλια....Εχωκουραστει πολυ αυτο το διαστημα ..Στη δουλεια η εγκυος που ειχαμε σταματησε απο τωρα μολις μπηκε στον τριτο και εμεινα μονη μου...Να δουμε τι θαγινει!!

Περασα και μια αμυγδαλιτιδα και ημουν χαλια ...Ευτυχως δεν κολλησε ο Νικος...

Αννα Μαρια να σου ζησει ο Αντρεακης !!!!!Ολα καλα με τη βαφτιση?

Οι εγκυουλες τι κανετε?

Ελπιζω να μπαινω πιο συχνα απο δω και περα....

Πολλα φιλια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Νιώθω πολύ κουρασμένη σήμερα..Αύριο όμως έχω γιατρό και θα δω τη φραουλίτσα μου!! Θα σας πω τα νέα μου το βραδάκι!

Άννα Μαρία είμαι αφελής τελικά :roll::roll::roll: Πίστευα ότι επειδή έχει 2 παιδιά θα καταλάβαινε..Μπααααα. Μου είπε ότι υπολόγιζαν μία εβδομάδα. Επόμένως αυτή την εβδομάδα έχουν στο μυαλό τους ότι θα λείψω και ας μην έχω σαραντίσει..Επίσης, μου έλεγε ότι και στα 2 της παιδιά έκανε πρόκληση γιατί λέει δεν είχε διαστολή..Πώς να έχει αφού πήγαινε να τα γεννήσει πριν από την ώρα τους;; Αυτή η γυναίκα έχει το εξής χαρακτηριστικό: σε σφάζει με το γάντι και πάντα με χαμόγελο. Είναι πάντα τόοοσο γλυκιά. Μου έλεγε πόσο ωραία κοιλίτσα έχω, αχ τι καλά που έχω κοριτσάκι κλπ κλπ αλλά αυτά που ήταν να πετάξει τα πέταξε μια χαρούλα. Πάντα με χαμόγελο :?:?:? Κι εγώ με χαμόγελο θα της πω ότι δε θα γυρίσω αν δε σαραντίσω. Μάλιστα της έχω και τη λύση. Τρεις εβδομάδες θα χρειαστεί να λείψω το πολύ στη χειρότερη περίπτωση. Αν βάλει 3 συναδέλφους να δουλέψουν αυτές τις 3 εβδομάδες και Σάββατο τελείωσε το θέμα..Έλεος δηλαδή..Δε θα μιλήσω όμως ακόμα γιατί φοβάμαι και το μάτι :?:?:?

Η μικροβιολόγος ήταν στο γραφείο της και εγώ στο σαλονάκι αλλά άκουγα τα πάντα :lol::lol::lol:

Μαράκι μου ζωήρεψε ο Στεφανάκος σου;;; Βρε το αντράκι..Πάντως κι εγώ όταν ήταν πολύ μικρός ο Πάνος έμπαινα πιο εύκολα στο ίντερνετ. Τώρα είναι αδύνατον. Δεν με αφήνει. Αν δεν κάνω δουλειές θέλει απαραιτήτως να σχολούμαι μαζί του και να παίζουμε. Θέλω όμως κι εγώ γιατί λείπω στη δουλειά και μου λείπει....

Μωρουδένια μου σε λιγότερο από μία εβδομάδα θα κρατάς το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα!!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και εννοείται πως θα περιμένουμε να μας πεις όοοοολα σου τα νέα! Είδες με τη δουλειά;; Δεν τους νοιάζει αν σαραντίσω ή όχι. Αρκεί να μη δημιουργηθεί πρόβλημα...Τι να πω;;

Όλια, χάθηκες και μας έλειψες. Δε θα φέρουν αντικαταστάτρια της εγκύου;; Μόνη σου θα πρέπει να βγάλεις όλη τη δουλειά μέχρι να γεννήσει η κοπέλα;;;Όσο για το καθάρισμα 3 ορόφων..ΥΠΟΜΟΝΗ! Λίγο λίγο και όλα θα γίνουν ;);););)

Αυτάαααααα.....Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...