Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Χρονια πολλα κοριτσια μου Χριστος Ανεστη!!!

πως περασατε;;εμεις χθες το βραδυ τελικα πηγαμε οι μισοι στην Ανασταση,εγω ο Νικος και ο Δημητρης,ο μικρος ενθουσιαστηκε ηθελε να κραταει μονος του τη λαμπαδα και εγω να προσεχω να μην καει και καψει και τον κοσμο ,φοβηθηκε οταν εκλεισε το φως και ενθουσιαστηκε με το τσουγκρισμα των αυγων,σημερα οταν ειδε το τσιτσικι στη σουβλα πατησε ενα κλαμα του φανηκε καπως, δεν πλησιαζε κοντα στην ψησταρια αλλα μετα απο λιγο το ξεπερασε και το δοκιμασε κιολας ,οι μεγαλοι σκασαμε λιγο απο το φαι,ειχαμε κατσικι,κοκορετσι στη σουβλα και τα δυο,πατατες σαλατες,πιτες κτλ.παντως μετα απο τοσες μερες νηστεια μου φανηκαν ολα πεντανοστιμα και λες και τα ετρωγα για πρωτη φορα

ο Γιωργος μου ανεβαζει πυρετο ακομα αλλα οταν πεφτει ειναι κεφατος τελοσπαντων ελπιζω του χρονου να μπορεσουμε να παμε ολη μαζι στην Ανασταση και να μην ειμαστε αρρωστοι χρονιαρες μερες,ο αντρας μου δουλευε απογευμα και στο τσακ γλυτωσε να παει δρομολογιο και να κανει ανασταση στο δρομο και σημερα παλι δουλευει θα ερθει το βραδυ ,αυριο θα ερθει και η μαμα μου απο Θεσσαλονικη

κι εδω δεν εχει καλο καιρο βγαινει ο ηλιος που και που αλλα εχει αερα και κρυο δεν ειναι για εξω

Αννα Μαρια ερχομαι Κυπρο δηλαδη;;;; :o:lol::lol: μακαρι να μπορουσα να ερθω να σου κανω οσα γλυκα θελεις ,μου βαζεις τα εξοδα;; ;):D το κανταιφι μηπως δεν ειχε ψηθει αρκετα και εκανες λαθος και με το σιροπιασμα και γιαυτο σου λασπωσε;

Μαρακι καπου ειχες ρωτησει να βαλεις φωτο απο τη βαφτιση,δυο τροποι υπαρχουν ή θα κανουμε μια ομαδα οπου θα ειναι αυστηρα ιδιωτικη μονο για τα κοριτσια του καφε ή στο προφιλ σου θα τις βλεπουν μονο οι φιλοι σου με μια επιλογη στις ρυθμησεις απορρητου

συμπεθερουλα μου σε ευχαριστω πολυ!!

πολλα φιλια φιλες μου να περασετε καλα!!και περιμενω νεα απο ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερίνα, μια χαρά περάσατε βλέπω!

Το κανταΐφι ίσως δεν το άνοιξα σωστά, ίσως δεν έβαλα αρκετό βούτυρο, ίσως δεν το έψησα αρκετά, ίσως δεν το σιρόπιασα σωστά, ίσως ήθελε μεγαλύτερο σκεύος, θα το ξαναφτιάξω κάποια στιγμή, αλλά όχι στη βάφτιση, γιατί δεν είναι για πειράματα!

Περαστικά στον Γιωργάκη σου.

Ξέχασα να σας πω ότι τους νίκησα όλους στο τσούγκρισμα! Και τον άντρα μου χτες βράδι και όλους σήμερα! Μόνο το δικό μου αβγό έμεινε άθραυστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα!!!Χριστος Ανεστη!!!

Πως περασατε ??Εμεις εδω ημασταν ..Το Σαββατο πηγαμε στην Ανασταση οικογενειακως..Ο Νικολακης φοβηθηκε πολυ τα πυροτεχνηματα αλλα ευτυχως δεν εκλαψε..Χθες φαγαμε μονοιμας γιατι ο αντρας μου δουλευε μεσημερι και επρεπε να παει νωρις να αλλαξει τους συναδελφους και σημερα θα παμε στα πεθερικα αλλα θα γυρισουμε νωρις γιατι ο αντρας μου παλι δουλευει μεσημερι..

Κατερινακι περαστικα στον Γιωργο ..Ελπιζω να ναι καλυτερα σημερα..

Αννα Μαρια κριμα μωρε ενα ταψι κανταιφι να το πεταξεις??Δεν τρωγεται???

Ευτυχως εχει καλο καιρο και δεν βρεχει !!!Αυτα απο μας φιλια καλα να περασετε σημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά!!!! Χριστος Ανέστη!!!

Υγεια ευτυχια και οτι καλυτερο σε σας και στις οικογένειές σας!!!

Πως τα περάσατε? Εμας μας τα χάλασε ο καιρός και Ανάσταση κάναμε με βροχή και χθες πάλι ολη μερα ψιλοεβρεχε. Ευτυχώς σημερα ειχε καλή μερα και ευχαριστηθηκαμε βολτουλα.

Κατερινάκι πως ειναι ο Γιωργάκης σου, περαστικά σας.

Αννα Μαρια πρωταθλητρια στο τσουγκρισμα βγηκες, μη στεναχωριέσαι για το γλυκο αφου ολα τα αλλα ήταν υπέροχα.

Ολια και η Αγγελική το ιδιο φοβηθηκε τα μπαμ μπουμ αλλά δεν έκλαψε και μεχρι να γυρισουμε σπιτι κοιμήθηκε στην αγκαλιά του άντρα μου.

Εμεις το βραδυ επιστρεφουμε Αθηνα, φιλάκια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε κοριτσάκια;

Πεσμένη η κίνηση βλέπω!

Εμείς σήμερα ήμαστε σπίτι όλη μέρα. Μετά θα πάμε με τον Αντρίκο στον εσπερινό, μια που αύριο είναι Ραφαήλ, Νικολάου και Ειρήνης και θέλω να βρω και τον παπά να τον καλέσω στη βάφτιση.

Μετά τον εσπερινό θα πάμε για καφέ με κάτι φίλους.

Το κανταΐφι λυπήθηκα να το πετάξω και το έχω στο ψυγείο, για να χαλάσει και μετά να έχω δικαιολογία να το πετάξω. Δεν μπορώ να πετάω φαγητό και μάλιστα σε τέτοια ποσότητα. Το θέμα είναι ότι, αν είναι φαγητό και δεν έχει πετύχει, λες, δεν πειράζει θα το φάω, τι να κάνω; Αλλά το γλυκό δεν το τρως επειδή πεινάς, το τρως για απόλαυση, οπότε να φας ένα χάλια γλυκό δε λέει!

Όλια κρίμα που δουλεύει ο άντρας σου τέτοιες μέρες...

Καγκουράκι, ωραία περάσατε βλέπω!

Σας φιλώ όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !!!Εμεις σημερα πηγαμε στα πεθερικα στο χωριο φαγαμε γρηγορα και γυρισαμε γιατι ο αντρας μου πηγε δουλεια...Κοιμηθηκαμε με το Νικολακη και τωρα βλεπει παιδικα!!!Λεω να τον παω καμια βολτιτσα αν και ο καιρος δεν ειναι και πολυ καλος!!!!!

Εγω αυριο πρωι δουλεια :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς πήραμε τους δρόμους το απόγευμα οι δυο μας με τον μικρό. Πήγαμε με τον Αντρίκο στον εσπερινό και καλέσαμε και τον ιερέα στη βάφτιση. Οκ, αυτός θα την κάνει τη βάφτιση, αλλά τον κάλεσα και στο κέντρο. Στην εκκλησία ο μικρός ήταν αρκετά ήσυχος, αν και σε κάποια φάση εκνευρίστηκε. Ευτυχώς μετά τον πήρε ο ύπνος. Όποιος τον έβλεπε τρελαινόταν. Όλες οι γιαγιάδες έρχονταν και μου λέγανε τι ωραία που τον έχω στο σλινγκ και τι χαριτωμένο μωρό είναι!

Μετά πήγαμε για καφέ με κάτι φίλους μας και μετά στον θείο μου να τους καλέσω για τη βάφτιση. Άφησα πρόσκληση και για την ξαδέλφη μου που είναι ανύπαντρη και μένει μόνη της, και την πήρα τηλέφωνο μετά για να της το πω και μου είπε ότι δεν το ήξερε και κανόνισε να πάει εκδρομή για το σαββατοκύριακο. Ουφ, η ξαδέλφη μου δε θα έρθει γιατί θα πάει εκδρομή, ο γυναικολόγος δε θα έρθει γιατί δε θέλει να βλέπει στα μάτια του τον θείο μου, ο άντρας της άλλης μου ξαδέλφης δε θα έρθει γιατί θα πάει Αγγλία, να δούμε ποιος θα έρθει...

Η θεία μου είχε φτιάξει ένα γλυκό, μαντέψτε ποιο!!!!! Ναι, το βρήκατε!!! Κανταΐφι με κρέμα και με κέρασε. Ήταν το κανταΐφι όπως έπρεπε να είναι! Μάλλον φταίει που δεν το ξεμάλλιασα καλά και που έκανα και αλχημεία κι έβαλα βιτάμ αντί για βούτυρο, γιατί ήθελα και καλά να το κάνω πιο λάιτ για τους γονείς μου και ειδικά για τον πατέρα μου που είναι καρδιακός.

Της είπα ότι ήθελα να το φτιάξω και στη βάφτιση, αλλά τώρα αποκλείεται, με την ελπίδα να μου έλεγε ότι θα μου το φτιάξει αυτή, αλλά δεν είπε τίποτα και ντράπηκα να το ζητήσω εγώ.

Τέλος πάντων.

Όλια, σε ποιο χωριό πήγατε; Ωχ, δουλειά αύριο; Εγώ τη Δευτέρα αρχίζω, σε μια βδομάδα, αλλά Τρίτη δε θα πάω γιατί θα είναι τα μύρα του μικρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά!!!! Χριστός ανέστη!!!Είστε όλες καλά;;;

Πάει και το Πάσχα. Φάγαμε πολύ, ξεκουραστήκαμε, ηρεμήσαμε! 'Εχω ακόμα 2 μερούλες μέχρι να ξεκινήσω δουλειά. Παρασκευή ευτυχώς δε δουλέυω και έτσι μόνο Πέμπτη θα δουλέψω αυτή την εβδομάδα!

Όλια μου πώς τα περάσατε;; Στον Πανούλη το είπα σχεδόν από την αρχή για το αδερφάκι του. Δείχνει να χαίρεται αν κοι μου λέει ότι θα προτιμούσε να είναι αγοράκι..Παραγγελίες δε γίνοναι :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι τα μπιφτέκια λαχανικών έγιναν νιανιά γιατί έβρασα πρώτα τα λαχανικά..'Έτσι υποθέτω τουλάχιστον. Επίσης φρυγανιά έβαλα μέσα στη ζύμη. Δεν τα πάναρα με φρυγανιά..Εσύ πώς τα φτιάχνεις;;Ωμά βάζεις τα λαχανικά;;;;;Για πες, για πες...Μια χαρούλα που δεν είχες μαγειρέματα αυτές τις ημέρες! Τι γλυκάκι έφτιαξες;;Ο Γιωργάκης σου πώς είναι;; Έπεσε ο πυρετούλης;;;Του άρεσε του Δημήτρη το τσούγκρισμα αυγών;; Ο Πάνος έχει ένα θέμα με τα αυγά. Του αρέσουν πολύ (να τα κρατάει και να μαζεύει ψεύτικα αυγουλάκια).Δεν ήθελε λοιπόν με τίποτα να τσουγκρίσει το αυγό που διάλεξε για να μη σπάσει...χαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Πιπίτσα ο Αχιλλέας είναι πάαααρα πολύ γλυκό μωράκι!! Να σου ζήσει! Μπράβο σου που ακόμα του δίνεις δικό σου γαλατάκι!

Κατερινάκι-Καγκουράκι επιστρέψατε;; Μακάρι να τα καταφέρουμε αυτή την εβδομάδα να τα πούμε! Θέλω πολύ πολύ να σε γνωρίσω!

Κάλλη χρόνια πολλά και σε σένα!!!

Άννα Μαρία μου θύμισες τη δική μου παταγώδη αποτυχία με το μιλφέιγ :lol::lol::lol::lol: Εσύ τουλάχιστον επιχείρησες να φτιάξεις πιο δύσκολο γλυκό! Άμα το ξανακάνεις θα πετύχει γιατί εντόπισες τα λάθη σου! Γεια στα χέρια σου για το όμορφο τραπέζι που ετοίμασες! Συγχαρητήρια που τους ξετίναξες όλους στο τσούγκρισμα!!!!!

Μαράκι καλά κάνετε και βολτάρετε!! Καλά τα περάσατε;;;

Κοριτσάκια μου σας αφήνω προς το παρόν. Νύσταξα..Κάτι έχω πάθει και νυστάζω συνέχεια...

Φιλάκια πολλά και πασχαλινά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά!!!! Χριστός ανέστη!!!Είστε όλες καλά;;;

Πάει και το Πάσχα. Φάγαμε πολύ, ξεκουραστήκαμε, ηρεμήσαμε! 'Εχω ακόμα 2 μερούλες μέχρι να ξεκινήσω δουλειά. Παρασκευή ευτυχώς δε δουλέυω και έτσι μόνο Πέμπτη θα δουλέψω αυτή την εβδομάδα!

Όλια μου πώς τα περάσατε;; Στον Πανούλη το είπα σχεδόν από την αρχή για το αδερφάκι του. Δείχνει να χαίρεται αν κοι μου λέει ότι θα προτιμούσε να είναι αγοράκι..Παραγγελίες δε γίνοναι :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι τα μπιφτέκια λαχανικών έγιναν νιανιά γιατί έβρασα πρώτα τα λαχανικά..'Έτσι υποθέτω τουλάχιστον. Επίσης φρυγανιά έβαλα μέσα στη ζύμη. Δεν τα πάναρα με φρυγανιά..Εσύ πώς τα φτιάχνεις;;Ωμά βάζεις τα λαχανικά;;;;;Για πες, για πες...Μια χαρούλα που δεν είχες μαγειρέματα αυτές τις ημέρες! Τι γλυκάκι έφτιαξες;;Ο Γιωργάκης σου πώς είναι;; Έπεσε ο πυρετούλης;;;Του άρεσε του Δημήτρη το τσούγκρισμα αυγών;; Ο Πάνος έχει ένα θέμα με τα αυγά. Του αρέσουν πολύ (να τα κρατάει και να μαζεύει ψεύτικα αυγουλάκια).Δεν ήθελε λοιπόν με τίποτα να τσουγκρίσει το αυγό που διάλεξε για να μη σπάσει...χαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Πιπίτσα ο Αχιλλέας είναι πάαααρα πολύ γλυκό μωράκι!! Να σου ζήσει! Μπράβο σου που ακόμα του δίνεις δικό σου γαλατάκι!

Κατερινάκι-Καγκουράκι επιστρέψατε;; Μακάρι να τα καταφέρουμε αυτή την εβδομάδα να τα πούμε! Θέλω πολύ πολύ να σε γνωρίσω!

Κάλλη χρόνια πολλά και σε σένα!!!

Άννα Μαρία μου θύμισες τη δική μου παταγώδη αποτυχία με το μιλφέιγ :lol::lol::lol::lol: Εσύ τουλάχιστον επιχείρησες να φτιάξεις πιο δύσκολο γλυκό! Άμα το ξανακάνεις θα πετύχει γιατί εντόπισες τα λάθη σου! Γεια στα χέρια σου για το όμορφο τραπέζι που ετοίμασες! Συγχαρητήρια που τους ξετίναξες όλους στο τσούγκρισμα!!!!!

Μαράκι καλά κάνετε και βολτάρετε!! Καλά τα περάσατε;;;

Κοριτσάκια μου σας αφήνω προς το παρόν. Νύσταξα..Κάτι έχω πάθει και νυστάζω συνέχεια...

Φιλάκια πολλά και πασχαλινά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσάκια,

επιστρεψαμε χθες βραδυ αργά και απο το πρωι μαζευω, τι μαζευω δηλαδη ένα βάζω στη θέση του δέκα μου βγαζει απο πισω η Αγγελική...και της φωνάζω και δεν μου αρέσει αλλά οι αντοχές μου ολο και μειώνονται. Εβαλα και ένα πλυντήριο με δικά της ρουχα και τα υπολοιπα σήμερα. Εφτιαξα και μακαρονια με κοκκινη σάλτσα για φαγητο γιατι δεν υπήρχε χρονος για τιποτε άλλο ειναι και το ψυγειο άδειο τοσες μερες που λειπουμε, τελος πάντων....

Αννα Μαρια θα ειστε λιγοι και καλοι στην βάπτιση δεν πειράζει, μηπως έδωσες λιγο αργά τις προσκλησεις εμεις εδώ τις δινουμε τουλάχιστον τρεις βδομάδες πριν

Ανθή λογικά θα βρεθουμε αύριο να μας πει και το Καρολινάκι αν μπορει, θα χαρώ πάρα πολύ να τα πούμε απο κοντά.

Ολια ομορφα περάσατε και εσεις αλλά λιγο αμα πρεπει να γυρισεις για δουλεια.

Αυτά κοριτσάκια, ο καιρός τι χάλια που ειναι πάλι αυτή η συννεφια και η μουντιλα δεν μου αρεσει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς όλη μέρα στους δρόμους ήμασταν σήμερα. Πήγαμε με τον Αντρίκο και πήρα παπούτσια για τη βάφτιση από το μαγαζί μας και μετά πήγαμε σε μια θεία μου και την καλέσαμε. Καθίσαμε αρκετή ώρα, μετά ήρθε και η κόρη της που μένει από πάνω, με τον άντρα και τα τρία παιδιά της. Μετά πήγαμε τον μικρό στη μάνα μου και πήγαμε και αγόρασε ο άντρας μου πουκάμισο και γραβάτα για τη βάφτιση και αγοράσαμε και δώρα για τον ξάδελφο και μια φίλη μου που έκαναν παιδί τώρα αυτές τις μέρες. Μετά στη μάνα μου για φαγητό, μια που χτες βράδι ήρθε ο αδελφός μου.

Τώρα ήρθαμε σπίτι κι ο μικρός έπεσε ξερός!

Καγκουράκι, όντως αργήσαμε να καλέσουμε, αλλά το ξέρανε όλοι πότε θα είναι η βάφτιση. Την πρόσκληση μόνο δεν είχαν.

Ανθή, μια χαρά που μόνο μια μέρα δουλεύεις!

Το κανταΐφι μου δε συγκρίνεται με το μιλφέιγ σου, γιατί το δικό σου ήταν ωραίο σε γεύση, ενώ το δικό μου δεν τρωγόταν!

Καλά, πολύ γέλασα με τον Πανούλη που δε θέλει να του σπάσουν τ' αβγά!

Καγκουράκι, όντως σπαστικό να τα συγυρίζεις και να σου τα κάνει χάλια η μικρή, αλλά τι να κάνεις; Εμένα τώρα ο δικός μου έχει αρχίσει να απλώνει τα χέρια του και να ρίχνει πράγματα κάτω.

Να σας πω ρε κορίτσια. Όπως ξέρετε, τις μπομπονιέρες θα μου τις κάνει μια μαθήτριά μου. Τη ρώτησα σήμερα πόσο θα κοστίσουν, για να πω στον αδελφό μου και μου είπε 2 ευρώ. Της λέω ότι αν αυτό είναι το κόστος, πόσο θέλει για τον κόπο της και μου είπε δε θέλει να βγάλει κέρδος από εμένα. Δε θέλω, όμως, να την εκμεταλλευτώ και να μην βγάλει κι αυτή κάτι, δεν είναι σωστό. Σκέφτομαι αντί για 80 ευρώ να της δώσουμε 100, δηλαδή να βγάλει 50 λεπτά κέρδος από κάθε μπομπονιέρα. Εσείς τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου

τι καιρος κι αυτος σημερα μας εχει ταραξει στη βροχη,μουλιασαμε πια :twisted::twisted: αντε να δουμε ποτε θα φτιαξει ουτε στην αυλη δεν μπορουμε να βγουμε ολη μερα μεσα.....

ο Γιωργακης μου εχει να κανει πυρετο απο χθες,η ορεξη του μειωθηκε πολυ βεβαια αλλα αφου το ξεπερασαμε γρηγορα παλι καλα,σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας

σημερα εφτιαξα πενες ογκρατεν να ξεφυγουμε λιγο απο το κρεας αυριο τι φτιαχνουμε παλι;;

σημερα εχω φιλοξενουμενο παλι εναν φιλο του Νικου θα μεινει να κοιμηθει εδω το βραδυ,παντως τις τελευταιες μερες δεν μενω με τρια παιδια :o:lol::lol:

Αννα Μαρια αφου δεν θελει χρηματα η κοπελα πολυ καλη η σκεψη σου να της δωσεις περισσοτερα,εμεις εδω μια βδομαδα νωριτερα καλουμε συνηθως στις βαφτισεις αντε δυο το πολυ στους γαμους καλουμε νωριτερα μονο,μεγεια και τα καινουργια πραγματακια σας,αντε πλησιαζει η μεγαλη μερα πως νιωθεις;οσο για τον κοσμο μη σκοτιζεσαι οσοι ειναι να ερθουν θα ερθουν μη σκας και πολυ

Ανθη μου εφτιαξα σιροπιαστες φωλιτσες με σοκολατα και την αλλη βδομαδα που γιορταζει ο Γιωργος λεω να φτιαξω το περιβοητο μιλφειγ,για τα μπιφτεκια λαχανικων κι εγω βραζω τα λαχανικα,ριχνω στο μειγμα φρυγανια και παναρω παλι με φρυγανια αν δεν τα παναρεις ειναι νιανια αυτο εφταιξε και δεν σου βγηκαν οταν τα παναρεις σφιγγουν,γελιο εχει ο Πανουλης που φυλαει τα αυγα,τα δικα μου παλι εχουν τρελαθει να τσουγκριζουν οποιος ερθει αυτο κανουν σε λιγες μερες δεν θα υπαρχουν αυγα στο σπιτι

Κατερινακι σιγα σιγα με τις δουλειες μην τα κανεις ολα μαζι και κουραστεις,ακομη ξεχωριστα πλενεις τα ρουχα της Αγγελικης;

καλε οι υπολοιπες που χαθηκατε;;για μπειτε να μας πειτε νεα....

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, αυτό λέω να κάνω, γιατί την κοπέλα ελάχιστα την ξέρω, φέτος ήρθε στο σχολείο και την γνώρισα τέλη Φλεβάρη που επέστρεψα, δεν είναι η κολλητή μου, π.χ. και θα μου τις φτιάξει χωρίς κέρδος.

Εμείς σήμερα φάγαμε στη μάνα μου. Έκανε μπιφτέκια στο γκριλ, δικά της που τα βάζει στην κατάψυξη, πατάτες τηγανιτές και σαλάτα, γιατί δεν είναι και για πολλά πολλά.

Αύριο λέω να φτιάξω φασόλια μαυρομάτικα σαλάτα με τόνο και θα κάνω και τα γαλακτομπούρεκα για τη βάφτιση.

Για τα ρούχα των μωρών που λέτε, εμείς του τα πλένουμε ξεχωριστά με προδέρμ, αλλά κάποια, π.χ. αλλάχτρες, όταν είναι πολύ λερωμένα, ο άντρας μου τα βάζει με τα δικά μας τα λευκά. Μερικές φορές μάλιστα, έχουν μπερδευτεί και μερικά ζιπουνάκια ή φορμάκια με τα δικά μας. Τα φόρεσε και δεν έπαθε τίποτα. Είχα διαβάσει σ' ένα βιβλίο ότι δεν έχει λογική να πλένουμε χωριστά τα ρούχα των μωρών. Εμείς προς το παρόν τα πλένουμε, αλλά ξέρουμε ότι δε θα πάθει κάτι αν πλυθεί κάποιο ρούχο του με τα δικά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, για τη βάφτιση που ρωτάς, λίγο περίεργα νιώθω! Σήμερα το πρωί το σκεφτόμουν και δεν μπορούσα να πιστέψω ότι είμαστε γονείς και βαφτίζουμε το παιδί μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια με γεια τα ρουχα για τη βαφτιση!!!Αντε λιγο εμεινε..Οσο για τις μπομπονιερες καλα θα κανεις να δωσεις στην κοπελα παραπανω χρηματα...

Κατερινα πως παει ο Γιωργος ??Ασε και δω σημερα απο το πρωι βρεχει ..Μας εχει ταραξει..

Για τα ρουχα που λετε και γω ακομη τα πλενω με παιδικο απορυπαντικο..

Κατερινακι Καγκουρακι με το μαλακο τις δουλειες..Η Αγγελικη πως τα παει στον παιδικο ?

Εγω αυριο εχω ρεπο ....Αυτο το φαγητο παντως πολυ προβλημα και γω αυριο δεν ξερω τι να φτιαξω...Σημερα φαγαμε φασολαδα ..Εφερε η πεθερα μου γιατι ηρθε να κρατησει το Νικολακη ..Ευτυχως εφαγε λιγο και ο μικρος ..Βεβαια την αλεσα γιατι αλλιως εβλεπε τα φασολια και δεν ανοιγε το στομα..

Ανθη ξεκουραστηκες λιγο αυτες τις μερες?Φιλια στον Πανουλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε?Εμεις καλά είμαστε..Χαθηκα λιγο γιατι ολο βόλτες είμασταν. Χθες ειχαμε πάει σε κατι ξαδερφια για φαγητο και μετά στις περιοχες της Αννας Μαρια (Λαρνακα) στο σπιτι του αδερφου μου και καφεδακι παραλιακά. Σημερα εκανα τις δουλιτσες μου και το απογευμα πήγαμε σε ενα παιχνιδοτοπο που ηταν ο κουμπάρος μας με τα μικρα του και κατσαμε για καφε.ΜΕτα πηγα σε ενα μαγαζι και ψωνισα ρουχαλάκια!!Πολύ χαρηκα που ψωνισα για μενα!!

Ο Στεφανάκος μου απολαυσε τις βολτες αλλα πριν απο λιγο στα ξαφνικα μου ανεβασε πυρετο και ειναι λιγο ανησυχος.Ευχομαι να βγαλει δοντακι και να μην αρρωστησει πάλι.Πολύ στεναχωρεθηκα.

Αυριο αν ειναι καλα ο μικρος, το πρωι θα παω να του παρω ρουχαλακια για το καλοκαιρι, μιας και του εδωσε δωρο λεφτα ο νονος του...βασικα ειναι δωροεπιταγη απο ενα καταστημα παιδικων για να διαλεξουμε τι θελουμε.

Λοιπον παω να σας διαβασω και επιστρέφω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον...

Αννα ΜΑρια ολα ετοιμα για τη βαφτιση?Καλή η ιδεα να δωσεις πιο πολλα λεφτά στην κοπέλα για τις μποπονιέρες..ΕΙναι ετοιμες? Εμεις καλέσαμε 2-3 βδομάδες πιο νωρις...Αλλα και καποιοι που μας ειχαν πει στα σιγουρα οτι θα ερθουν και τους υπολογισαμε, οποτε πληρωσαμε και τις μεριδες τους τελευταια στιγμή δεν ηρθαν!! :evil:

Ανθη ο Πανούλης δεν παίζεται!!! Ακους εκει δεν ηθελε να σπάσει το αυγο του!!! :lol::lol: Μια χαρα που δουλεεις μονο την Πεμπτη...Κι εγω τη Δευτερα επιστρέφω δουλειά.

Κατερίνα μου πάλι καλά που το ξεπέρασε γρήγορα ο Γιωργάκης σου..Μαζι πάνε τα παιδιά μας στις αρρωστιες!!! :lol: Εφτιαξες πάλι τα γλυκά σου!!! Εγω σημερα εφτιαξα τα ντολμαδάκια που ειχα στην καταψυξη και ειχα και παστιτσιο απο την Κυριακή.Αυριο δεν εχω αποφασισει τι θα κανω.

Ολια μου γυρισες στη δουλειά κιολας???Τουλάχιστον πρόλαβες να ξεκουραστείς λίγο. Τι κάνει ο μικρος σου?Ακομα πλένεις με παιδικό απορρυπαντικο???? :lol: Εγω σταμάτησα πριν 2 βδομάδες.Τα ρουχα του ομως τα επλενα μονα τους.Μονο σηερα εβαλα 2-3 δικά του με δικά μας.

Κάλλι πού εισαι κοριτσι μου??

Χριστινάκι εσύ κάνεις διακοπές ακόμη???

Ξέχασα καμία???? :roll::roll:

Αντε σας αφηνω προς το παρόν!Καλό βράδυ!!

post-12053-13873939177522_thumb.jpg

post-12053-1387393917769_thumb.jpg

post-12053-13873939178082_thumb.jpg

post-12053-13873939178469_thumb.jpg

post-12053-13873939178742_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι μου μακαρι να ειναι απο τα δοντια ο πυρετος του και να μην σου αρρωστησει παλι ο γλυκουλης σου,στην φωτο ειναι γλυκα παντως,μεγεια και τα καινουργια σου ρουχα τι ψωνισες;

εγω μεχρι το χρονο τους επλενα ξεχωριστα και με βρεφικο απορρυπαντικο με το προδερμ συγκεκριμενα,τρελενομαι για το αρωμα του μου θυμιζει τις πρωτες στιγμες που κρατηα αγκαλια τα μωρα μου αχ θα συγκινηθω η μανα :lol::lol: απο τοτε και μετα κανονικα με τα δικα μου ρουχα

Ολια ακομα του αλεθεις;; :o εγω και στα τρια απο 8 μηνων σταματησα να αλεθω και ο Δημητρης κιολας απο πολυ μικρος θελει να τρωει μονος του,εχω πολυ καιρο να τον ταισω ,ακομη και μαγειριτσα εφαγε το Μ.Σαββατο :o;)

ο Γιωργος σημερα δεν εκανε καθολου πυρετο εκλεισε 24ωρο απυρετος ,κι εδω ακομα βρεχει :(

Αννα Μαρια μακαρι να μην κλαιει και να το ευχαριστηθητε,ειναι μεγαλη στιγμη παντως...........

συμπεθερα που εισαι;;

Χριστινακι χαθηκες κι εσυ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, Κατερίνα, αγχώνομαι ότι θα κλαίει και δε θα μπορώ να κάνω και τίποτα... Είναι καλόβολο παιδάκι και κάνει με όλο τον κόσμο, αλλά άμα τον πιάσει το ανάποδό του... χαλάει τον κόσμο...

Μαρία, μακάρι να είναι δόντι και να μην έχει κρυώσει ο Στεφανάκος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Σήμερα το βράδυ διόρθωσα πάλι και δεν είχα καμία όρεξη. Από το πρωί έκανα συνέχεια δουλειές και τα είχα φτύσει :?:?:? ..Κατά τις 7 όμως το απόγευμα πήγα σούπερ μάρκετ για 2-3 πραγματάκια, μετά πήρα τις εξετάσεις μου και πήγα και τον Πάνο σε παιδότοπο να παίξει λιγάκι. Οι εξετάσεις μου βγήκαν καλές (έτσι φαίνονται τουλάχιστον) με εξαίρεση τον αιματοκρίτη που είναι κολλημένος στο 29..Τέλος πάντων..

Καγκουράκι μου τελικά θα τα πούμε αύριο!Πολύ χαίρομαι!! Άντε να πιούμε ένα περιποιημένο καφεδάκι να αράξουμε και λίγο οι φουσκωτούλες μάνες :?:?:? Τον μικρό θα τον αφήσω στη μαμά μου και μετά τον καφέ της είπα να έχει και σε μένα έτοιμο φαγητάκι! Στον άντρα μου θα δώσω το χθεσινό :lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου θα τα ξαναφτιάξω τα μπιφτεκάκια λαχανικών γιατί από γεύση μου άρεσαν πολύ. Το νιανιά μόνο με χάλασε..Δεν ήξερα για το πανάρισμα. Στο φούρνο τα κάνεις ε;;; Πολύ χαίρομαι που ο Γιωργάκης σου είναι καλά! Άντε πια να πάνε στον αγύριστο οι ιώσεις :evil::evil: Χαρά στο κουράγιο σου που φιλοξενείς και παιδάκια στο σπίτι τη στιγμή που έχεις 3 δικά σου :?:?:? !!!!!

Άννα Μαρία η σκέψη σου να δώσεις κάτι παραπάνω στη μαθήτρια είναι πολύ καλή! Με γεια τα παπούτσια σου καθώς και το πουκάμισο με τη γραβάτα του άντρα σου!! Καλοφόρετα να είναι!Όσο για το πλύσιμο των ρούχων του μωρού ξεχωριστά από τα δικά μας, μπορεί να το εφάρμοσα κι εγώ όταν ο Πάνος ήταν μωρό, αλλα πραγματικά ούτε εγώ βρίσκω λογική...Αφού όλα πλυμένα θα βγουν από το πλυντήριο :?:? Μετά με το σίδερο θα απολυμανθούν κιόλας..Τι να πω;;;

Όλια μου ξεκουράστηκα αρκετά αυτές τις ημέρες..Πολύ βάρβαρη όμως η επιστροφή στη δουλειά την Πέμπτη :?:?:? Καλά να περάσεις στο ρεπουδάκι σου!

Μαράκι πώς είναι ο Στεφανάκος;; Έπεσε ο πυρετούλης του;; Μακάρι να ήταν από τα δοντάκια του! Το καλύτερο δώρο έκανε ο νονός.Δωροεπιταγούλα και παίρνεις ό,τι θες ;););) Καλά ψώνια λοιπόν!

Κορίτσια σας είπα;; Όποτε πηγαίνω σούπερ μάρκετ λαχταρώ τις φράουλες και πάντα αγοράζω! Δέκα δέκα τις τρώω στο σπίτι :lol::lol::lol: Λέτε να είναι ψυχολογικό που λέω τη μπεμπούλα φραουλίτσα;;;; :lol::lol::lol: Επίσης, το κοριτσάκι μου κάνει πλέον συχνά αισθητή την παρουσία του! Διακριτικά μεν αλλά συχνά! Χαίρομαι πολύ όταν τη νιώθω! Την αγαπώ ήδη τόοοοσο πολύ!

Αυτάααααα!!! Αύριο ξανά!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...