Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάρες, βρηκα ευκαιρια τώρα που κοιμάται η μικρή να διαβάσω τα νεα σας απο το σαββατοκυριακο και να σας πω και τα δικά μας απο τον παιδικό.

Λοιπον σήμερα την πήγα στον παιδικό κατα τις 10 μολις μπήκαμε ήταν ολα τα παιδάκια σε εναν ανοιχτο εσωτερικο χώρο που έχουν και ολα μαζι της ειπαν καλημέρα. Η Αγγελική χαμογέλασε αλλα ειχε σκυμένο το κεφαλάκι της και ήταν ελαφρώς προς τα μενα. Μετά ήρθε η δασκάλα και της συστήθηκε και την πήρε απο το χεράκι να βγάλει την τσάντα και το μπουφάν της και κάθισε μαζι με τα άλλα παιδάκι. Μου ειπαν να φύγω να τους πάρω τηλέφωνο σε μισή ώρα και βλέπουμε. Οταν έκλεινα την πορτα με κοιταγε στα ματια σα να μου έλεγε μανουλα μην αργησεις...Στη μισή ώρα πέρνω τηλέφωνο μου ειπαν μια χαρά συμμετέχει στα μουσικοκινητικά παιχνιδια και να ξαναμιλησουμε πάλι σε μισή ωρα. Τους ξαναπέρνω μια χαρά πάλι και να παω να την πάρω σε μισή ώρα γιατι για πρώτη μερα μιαμιση ώρα ήταν αρκετή. Οταν πήγα και την πήρα μου την έδειξε σε βιντεάκι οταν έπαιζε με τα άλλα παιδάκια και οταν έτρωγε. Θα πάω και το απογευμα για την εγγραφή και θα μου πουν περισσοτερα. Πάντως μετά στο σπιτι δεν μου έλεγε πολλά που την ρώταγα το μονο που μου ειπε ειναι οτι κουράστηκε. Τώρα που την έβαλα για υπνο μου ειπε οτι δεν προλαβε να μπει στο στεφάνι οταν σταμάτησε η μουσική και της λεω θα πάμε και αυριο στο σχολειο να προλάβεις να μπεις και μου ειπε ναι!!!

Αννα Μαρια με γεια το φορεμα, ωραια το σκηνοθετήσατε με τη νονά σου!

Βάνια καλά αποτελέσματα να εχεις. Για ποτε ειναι η εργασια προλαβαινω να σου πω και εγώ ή ήταν για σήμερα!

Καρολινάκι τα ειπαμε και στο τηλέφωνο, έχεις ταλαιπωρηθει αρκετά αλλά οταν με το καλο γεννηθει ο μπέμπης θα τα ξεχάσεις ολα, περαστικά και στην Λυδια σου και με γεια τα καινουρια πραγματάκια για τον ποντικουλη σου. Οσο για το sex εμεις στην πρώτη εγκυμοσύνη καθολου εγώ ουτε κρυο ουτε ζέστη ο άντρας μου φοβοταν τι να πω ήταν η κορη μέσα. Τώρα μετα απο καιρο δοκιμάσαμε και μια χαρά ήταν ειχα χαλαρώσει τοσο πολύ σε σημειο που δεν αισθανομουνα καθολου την κοιλιτσα μου, οποτε αφου το απολαμβάνεις πολύ καλά κανεις! :D:D:D

Κατερινάκι η συνταγή για το νηστισιμο κεικ ήταν σχεδον η ιδια αν εξαιρέσεις την κουβερτούρα και την ινδική καρύδα, στην δικιά μου ήταν λιγο λιγοτερο το αλευρι αλλα βάζεις και μισή κουπα κακάο και γινεται σοκολατένιο :thumbup:

Ανθή ομορφα περάσατε και εσεις το σαββατοκυριακο, αντε να παραλάβεις το κρεβάτι του Πάνου να του φτιάξεις το δωματιάκι του. Εχεις δυο δωμάτια, θα τον αλλάξεις και δωμάτιο ή απλά θα διαμορφώσεις αυτο που ειναι τώρα. Τα γαλάζια μια χαρά πανε στα κοριτσάκια με τζηνάκι ειδικά θα ειναι μια γλύκα η φραουλιτσα σου. Εγώ και μπλε και γαλάζια και χακι της έχω βάλει. Ο μπέμπης κάτι κιτρινα και πορτοκαλι θα βάλει σιγουρα ροζάκια μαλλον οχι αλλά εχω και έναν υπνοσακο, δώρο μου τον ειχαν κάνει, έχει πολλά χρώματα αλλα κυριαρχει το ροζ ε μια χαρά θα κοιμηθει εκει μεσα σιγα μεσα στο σπιτι θα ειναι :lol::lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καγκουράκι, μια χαρά όλα με την Αγγελικούλα! Καλά, φοβερή οργάνωση ο παιδικός σταθμός! Εντυπωσιάστηκα με το βίντεο. Καταπληκτική ιδέα για να είναι σίγουρος ο γονιός τι γίνεται.

Από αυτά που λες, νομίζω θα προσαρμοστεί σε χρόνο ρεκόρ!

Πριν λίγο μου έστειλε μήνυμα ο ξάδελφός μου ότι γέννησε η γυναίκα του. Εκείνη η ξινή, θυμάστε που σας έλεγα; Δεύτερη κόρη! Χάρηκα πολύ, την περιμέναμε 20 Απριλίου και ήρθε τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια να ζήσει το ανηψάκι σας!

Για τον παιδικό και εγώ δεν το περιμενα και πραγματικά ηθελα σα τρελή να έβλεπα τι έκανε. Μου ειπε μάλιστα να του δώσω email και θα μου τα στελνουν και έτσι με αυτο τον τροπο ενημερώνουν και τους γονεις. Εχεις δικιο πάντως γιατι περα απο οσα σου λενε βλεπεις και τι κανει το παιδι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Πώς περάσατε την κυριακή σας? εγω χθες την εβγαλα ολη μερα στην κουζινα και σε δουλειες.Εφτιαξα κρεας με κολοκασι (κυπριακο προϊον σαν πατάτα) για το μεσημερι και ταυτοχρονα ετοιμασα ντολμαδακια για σημερα και εβαλα και λιγα στην καταψυξη.Μετά ετοιμασα τη σουπιτσα του Στεφανου μου για σημερα.Ο μικρος ηθελε ολο αγκαλιες και τον ανελαβε ο μπαμπας του κι ετσι εβαλα σκουπα, εκανα τα μπανια κλπ! Κουραστηκα πολύ αλλα τωρα νιωθω τελεια που ολα ειναι καθαρα!

Χθες ο μικρος μου φωναξε ξεκαθαρα μαμα!!!Εκλαιγε γιατι ηθελε να τον παρω αγκαλια και με κοιτούσε και φωναξε μαμα!!Ετρεξα να τον παρω αγκαλια, εννοείται αυτο!!! :D:D:D

Σημερα γυρισα απο το σχολειο, εφερα και τον μικρο στο σπιτι και τονα ανελαβε η μαμα μου για λιγο κι ετσι πηγα για φαγητο με 2 φιλες-συναδελφους.Περασα πολύ ωραία, ξέσκασα!!!

Αυριο θα πάμε σινεμα με το σχολείο, ετσι θα ειμαστε χαλαρα.

Πάω να σας διαβασω τωρα κι επιστρέφω δριμύτερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια έσχισε ο Σταύρος πήρε συγχαρητήρια και καμάρωνε ... η δασκάλα του είπε ΜΠΡΑΒΟ και εκείνος έλιωσε . Μπορεί να παραπονιέται αλλά τελικά όταν βλέπει το αποτέλεσμα χαίρεται !Σήμερα βγαίνουν τα αποτελέσματα αλλά έχω εδώ το πεθερό μου και λόγω της υγείας τους (πέθανε ο αδερφός της πεθεράς μου και πήγε στην Επίδαυρο ) και δεν μπορούμε να φύγουμε από το σπίτι . Οπότε περιμένω αν μπορέσει να πεταχτεί άυριο ο άντρας μου κάποια στιγμή θα πάει . Κορίτσια τα λέμε σας αφήνω προς το παρών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα ΜΑρία στο ειδικό του Αγιου Σπυρίδωνα πήγατε? Να σας ζησει το ανηψι!!! Παντα γερο και καλοτυχο να είναι!

Καρολινάκι ακόμη ταλαιπωρησε με το βήχα ε?Υπομονη...Σεξ ακουω!!! Μπραβο σου!!! Εγώ και να θελα μου το ειχε απαγορευσει ο γιατρος λογω προβληματος κι ετσι μου έμειναν οι ανεβασμένες ορμόνες!!! :lol::lol:

Το κοριτσάκι σου τι κάνει?

Βάνια για τα κυρπιακά εθιμα με κάλυψε η Αννα ΜΑρία! Την έκανε τελικά την εργασία?Συμφωνω με τα κοριτσια για το πώς βλέπει τις εργασίες.Ειναι πολύ μικρός ακόμα για να το βλέπει έτσι.Μπραβο του ομως που έσκισε.Τουλαχιστον η επιβράβευση θα του δώσει κίνητρα.Περιμένουμε νέα σου απο τα αποτελέσματα.

Ανθλη goodies...μμμμ πεθύμησα να φαω!!!Για την περίοδο που λες και μενα αυτά μου έλεγαν οτι οταν γεννησω δεν θα πονάω.Βεβαια δεν πονάω όπως πριν αλλα ειναι φορες που ειναι πολύ εντονος ο πονος για 1-2 ωρες.Πιο παλια πονούσα πολύ και συνεχομενα με αποτελεσμα να πηγαινω και νοσοκομείο και να με κάνουν ένεση!!!!Οποτε καλά είμαι τωρα!!Ισα ισα για να γκρινιάζω!! :lol::lol:

Καλέ τώρα έκανα κλικ...Ωμή ζύμη έτρωγες????Μπλιαξ!!!! :roll::roll: εν πειράζει τωρα εφαγες αλλα αποφευγε το λογω αυγου.

Κατερινάκι τι καλό εφτιαξες σημερα?Απο οτι διαβασες εγώ εκανα μπολικα πραγματο σ.κ!!!Κι εσύ όμως δεν πηγες πίσω...Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το διαλογο με τα παιδιά.Μπραβο σου που τα σκέφτεσαι ετσι.

Καγκουράκι μου εκδρομουλα διαβαζω και τρελλαθηκα με την περιγραφη σου!! Κατ'ακριβειαν ζήλεψα!!! :lol: Οταν διαβασα την περιγραφη σου με τη μικρη στο παιδικο μπορω να σου πω ότι συγκινηθηκα...οσο τρελλο και να ακουγεται!!! Καλή σας αρχη!!! Ειναι κοινωνικο παιδάκι η Αγγελικούλα και θα προσαρμοστεί εύκολα.Φοβερη οργανωση με το βιντεο.Μακαρι να ειχαν και στο δικο μας βρεφοκομικο!

Η Όλια και η Κάλι πάλι χάθηκαν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Τσουπριτσες μου! 4 σελιδες σχεδον γραψατε παπαπαπα! Αδυνατον να τα θυμηθω ολα σας το λεω προκαταβολικα!

Βανια συλληπητηρια για τον αδερφο της πεθερας σου. Παρατεινεται κι εσενα η αγωνια σου για τις εξετασεις. Μπραβο στο παιδι, παντα ετσι να διαπρεπει! Ετσι θα αρχισει να αγαπαει και περισσοτερο τις εργασιες, απο τη μια με τον τροπο που λενε τα κοριτσια και απο την αλλη με την επιβραβευση των κοπων του.

Μαρακι χρυσοχερα εισαι κι εσυ! πωπω ποσα πραγματα σε μια μερα μονο που τα ακουσα κουραστηκα! Ειπε μαμα κι η μαμα ελιωσε ε;;;; Αχχχχ!

Αννα Μαρια, τι εισαι εσυ παιδι μου! Φοβερο το σχεδιο, μεγεια το φορεματακι! Ο Αντρικος σου τι κανει το ζουζουνι;Να σας ζησει και η καινουργια μπεμπα!

Ανθη μου, η μειωση ηταν οντως λαθος, δεν ξερω βεβαια αν παει τοσο ασχημα οικονομικα, εμας εδω παντως που πραγματι αρκετοι μαθητες χρωστανε, παρολο που του προτεινε ο λογιστης να κανει μειωση αρνηθηκε, ειπε οτι μεχρι το τελος της χρονιας θα τηρησει την αρχικη του συμφωνια και απο εκει και περα το καλοκαιρι θα μειωσει τους μισθους ωστε ο αλλος να εχει και την επιλογη αν θελει να ξανασυνεργαστουμε η οχι. Μειωση στη μεση της χρονιας δεν ειναι και πολυ τιμιο αλλα και παλι δεν ξερω τι συνθηκες επικρατουν, αν ας πουμε δεν βγαζει τα εξοδα τι να κανει....Ο Πανουλης Θεος, ολα τρελαινονται για γκουντις!

Κατερινακι πολυ σωστα τα λες για τα παιδακια μας, οφειλουμε να τους μιλαμε και να ειμαστε διπλα τους, ειδικα σημερα με τοσους κινδυνους να παραμονευουν, να ειμαστε ειλικρινεις και ανοιχτοι μαζι τους!

Καγκουρακι ειδες η Αγγελικουλα; Αμεσως προσαρμοστηκε! Και τι τελειο αυτο με τα βιντεο! Μπραβο πραγματικα!

Καρολινακι τα ειπαμε και στο αλλο ποστ εμεις, περαστικα ευχομαι και στο Λυδιακι σου!

Εμεις περασαμε ενα ομορφο και ησυχο ΣΚ, ο μπεμπης ολο σκονταφτει και πεφτει, ευτυχως δεν χτυπαει πολυ. Ομως χτες εχωσε το χερι του σε μια κουπα με καυτο ελληνικο καφε πριν τον προλαβουμε και πλανταξε. Αλλα καλυτερα τελικα, να παθαινει τετοια μικροπραγματα για να φοβαται και να μην πλησιαζει. Μετα ουτε που να παει κοντα σε κουπα τολμησε ουτε και σε τιποτα αλλο, μολις του ελεγες τζιζ επαιρνε δρομο. Τωρα που λεω δρομο, ενω τρελαινεται για την ηλεκτρικη τρεμει το πιστολακι. Παει και το παιρνει και το στριφογυρναει και γελαει αλλα μολις κανω πως παταω το κουμπι εξαφανιζεται! Το καινουργιο που κανει, παιζουμε κρυφτο και κυνηγητο! Καλα να εισαι απο μια μερια να πεθαινεις στο γελιο! Αχ ειναι τοσο γλυκουλια τα ζουζουνια μας!

Φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες ..καλο μηνα!!!!!!!!!

τι μου κανετε ?????

εκδρομες διαβαζω...κατερινακι μου..παιδοτοπο και λουνα παρκ ...ανθουλι μου...ζηλεψα η παπιομανα...

σελω(στα μπεμπε θελω) και εγωωωωωωω :D:D

χθες το βραδυ πρωτη φορα...πτου πτου πτου...που κοιμηθηκα καπως πιο ηρεμα....μακαρι να παει απο δω και περα ετσι...απλα ειδα οτι ειναι σιγουρα και η αλλεργια γιατι απο χθες που δεν εχω παει πουθενα...ειδα μια βελτιωση... :roll::roll: βεβαια ακομη οταν μιλαω πολυ με πιανει βηχας...και βηχω αλλα πιο λιγο σχεση με πριν...οποτε χαιρομαι λιγακι... :D:D

χριστινακι μου..τα φιλια μουυυυυ και απο δω...

μαρακι ειδες αρρωστη η παπιομανα αλλα το σεχ σεχ..χαχαχα πλακα πλακα στη λυδια και εμεις φοβομασταν πιο πολυ,...στον ποντικουλη το απολαμβανουμε πιο πολυ..αλλα και εμας το χεικοψει κατα περιοδους...μην φανταστεις..μια η αμνιοπαρακεντηση..μια το ενα το αλλο...απλα εγω αφου ολα ηταν καλα...τον πιεσα λιγακι για να μου δωσει το πρασινο φως.... :oops::oops::lol::lol::lol:

δελφιν-μαρακι..,αλεκακι,βανια,αννα μαρια..και ολες οι υπολοιπες πολλα πολλα φιλουνιαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εγώ πριν λίγο γύρισα απ' το σχολείο κι έφαγα ψωμάκι με ταραμά και ταχίνι και κάθισα να σας γράψω.

Που λέτε, η μαθήτρια που σας είπα που φτιάχνει διάφορες χειροτεχνίες, μου έφερε την μπομπονιέρα της βάφτισης του γιού της και μου άρεσε αρκετά. Της είπα τι θέλω και θα μου φτιάξει ένα δείγμα να μου το φέρει αύριο να το δω. Θα έχει μπρελόκ-καραβάκι και κουτάκι γαλάζιο με κορδελίτσες και τα κουφέτα μέσα στο κουτάκι. Νομίζω ότι θα καταλήξω σ' αυτήν τελικά.

Τώρα έμειναν κάτι ψιλοπράγματα, να στολίσουμε τη λαμπάδα, να αγοράσω παπούτσια και τσάντα (από το μαγαζί μας), να αγοράσει ο άντρας μου πουκάμισο, γραβάτα και παπούτσια, να αγοράσω μπαούλο ή βαλιτσούλα, ε δε μένει κάτι άλλο.

Ακούστε τι σκέφτηκα για στολισμό, που όλοι με πρήζουν ότι ντε και καλά πρέπει να κάνω. Αφού τελικά το θέμα μας είναι τα καραβάκια, μια που έτσι ήρθε από μόνο του, σκέφτηκα να σκορπίσουμε στα τραπέζια χάρτινα καραβάκια σε μπλε, γαλάζιο, τυρκουάζ και άσπρο. Πώς σας φαίνεται η ιδέα μου;

Εν τω μεταξύ, εκεί που μου έδειχνε η κοπέλα την μπομπονιέρα, ήταν και δύο άλλες μαθήτριες. Η μία είναι λίγο γκοθ, τι λίγο, μες στη μαυρίλα είναι, οπότε λέει "να σας πω μια ιδέα, αλλά μπορεί να είναι χαζομάρα". Λέω εγώ "τι ιδέα, μην πεις νεκροκεφαλή" και λέει "μαλακίες, δε θα έλεγα έτσι!". Και συνεχίζει: "να είναι το κουτί μαύρο και η κορδέλα μωβ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κλείνω κι επιστρέφω με άλλο ποστ για τα σχόλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόοοον, σχολιάζω:

Μαρία, ναι, στον Άγιο Σπυρίδωνα πήγαμε. Ήταν πολύ ωραία εκδήλωση. Εν τω μεταξύ, από τους καθηγητές, ενώ είναι πολλοί από Λάρνακα, μόνο εγώ πήγα στην εκδήλωση και οι μαθητές παραπονιούνταν που δεν εμφανίστηκε κανείς και μου λέγανε "μόνο εσύ ήρθες, οι άλλοι μας έγραψαν...".

Το κολοκάσι εγώ όσες φορές το έχω φτιάξει (δύο όλες κι όλες!) το φτιάχνω γιαχνί χωρίς κρέας, με μπόλικο σέλινο, γιάμ!

Πω πω, τι τέλεια που σε φώναξε ο μικρός μαμά! Εμένα προς το παρόν με φωνάζει "αγκοτυτιοεαςπωιθπιθρςωοπιεωτεοπτκιθωμ".

Κι εμένα μ' αρέσει να τρώω ωμή ζύμη!!!

Βάνια, πολύ χάρηκα που έσκισε ο Σταύρος!

Συλληπητήρια για τον αδελφό της πεθεράς.

Ελπίζω αύριο να έχεις τα αποτελέσματα και να είναι όλα μια χαρά! Περιμένουμε... Εγώ πάντως αποκλείεται να μην πήγαινα να τα πάρω, ο κόσμος να χαλούσε.

Χριστίνα, πολύ γέλασα μ' αυτό το τζιζ που λέτε στο μικρό και τρομάζει!

Καρολινάκι, είδες βρε, που αγχωνόσουν; Σου περνάει σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.ναι και βάλε μέσα και κανένα κόκαλο έτσι να υπάρχει !Χριστός και Παναγία άκου μαύρο κουτί με μοβ κορδέλα ; πολύ ωραία η ιδέα με τα καραβάκια θα είναι και οικονομικά , καλά μην ακούς και πολλά κάνε ότι εσύ θέλεις οι γνωστοί όλο λένε λένε αλλά δεν βάζουν αυτοί το χέρι στην τσέπη .

κοίτα λίγο αυτό μπορείς να πάρεις μπαλόνια μόνη σου και να το φτιάξεις και να το βάλεις σε ένα σημείο αρχικά έξω απο την εκκλησία και μετά να το πας εκεί που θα κάνετε το τραπέζι . Επίσης μπορείς να πάρεις τούλια λευκά και μπλέ να τα ενώσεις και να τα βάλεις γύρω απο τα τραπέζια και στις άκριες τους να βάλεις κρεματσά με καραβάκια http://www.123-mpomponieres.gr/p.STOLIS ... 76394.html εδω λέει για την κολυμπήθρα αλλά πολλοί δεν αφήνουν εμένα στην Επίδαυρο δνε με είχε αφήσει να το βάλω και δέχτηκε και το βάλαμε επάνω στο τραπέζι το πήρα μετά και το έβαλα επάνω στο τραπέζι που φάγαμε

http://www.123-mpomponieres.gr/p.STOLIS ... 64441.html

αχ δίκιο έχεις για τα αποτελέσματα αλλά είναι μακριά απο εδω δεν γινόταν εδώ στην πολικλινική οπότε θα περιμένω λογικά αύριο θα πάει δεν θα αντέξω να περιμένω αλλά δνε μπορώ να τον κρατήσω και μόνη τον πεθερό μου κάνει διάφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια, δε μ' αρέσουν τα μπαλόνια, γιατί όλοι τα θεωρούν απαραίτητα και εκνευρίζομαι. :P

Δε θέλω να κάνω στολισμό, απλά σκέφτηκα αυτό με τα καραβάκια για να υπάρχει κάτι πιο προσωπικό στο τραπέζι, χωρίς όμως να είναι κανονικός στολισμός.

Αχ βρε, ξέχασα που έλεγες για τον πεθερό ότι έχει αλτσχάιμερ... Δύσκολα πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ σήμερα είμαι ψιλοχάλια ψυχολογικά. Δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος..Λίγο απ' όλα..Μου την έδωσε που άφησα τον Πάνο για να πάω στη δουλειά ενώ περνούσαμε πολύ όμορφα τα δυο μας στο σπίτι, μου τη δίνει που πονάει ακόοομα ο λαιμός μου, που δεν ακούω τη φραουλίτσα, που πήρα ένα κιλό, που πήρα ένα τεράστιο πακέτο με διαγωνίσματα, που άρχισε πάλι μια δύσκολη εβδομάδα, που...που...που...Γενικώς χάλια διάθεση...Τέλος πάντων...

Καγκουράκι μου η Αγγελικούλα σου είναι πάρα πολύ καλό κοριτσάκι και πολύ κοινωνικό!!! Μια χαρά τα πήγε πρώτη μέρα στο σχολείο της!!! Καθόλου δε θα δυσκολευτεί να προσαρμοστεί!Τον Πανούλη δε θα τον αλλάξω δωμάτιο. Θα του το φτιάξω απλώς..Καινούριο κρεβάτι και συμμάζεμα παιχνιδιών (το καινούριο κρεβάτι έχει και μεγάλα συρτάρια) γιατί τώρα γίνεται ένας χαμός..Θα αλλάξω και θέση στα έπιπλα..Δεν θα το βάψω. Ακόμα είναι σε πολύ καλή κατάσταση και τα χρώματα (κίτρινο πολύ πολύ ανοιχτό και πράσινο-φυστικί πολύ πολύ ανοιχτό) μου αρέσουν πολύ!

Όσο για τον υπνόσακο μια χαρά θα σε βολέψει και ας κυριαρχεί το ροζάκι!

Κατερινάκι μου μπράβο που δε λύγισες όταν ο Γιώργος σε έπιασε από το πόδι για να μη φύγεις...Θα είχα πλαντάξει στο κλάμα :?:?:?:?:? Όσο για τη φόρα που πήρα με το μαγείρεμα λέω να την κόψω λιγάκι γιατί θα με καταστρέψει :?:?:? Τα μπισκοτάκια που βρήκα είναι σοκολατένια μέσα και έξω και όπως καταλαβαίνεις άκρως παχυντικά..Θα το αναβάλω λοιπόν....Η φραουλίτσα μου έχει βαλθεί να με πεθάνει από την αγωνία..Σήμερα δεν την άκουσα σχεδόν καθόλου..Λέω σχεδόν γιατί κάτι ένιωσα κάποια στιγμή αλλά ήταν τόσο ανεπαίσθητο που δεν είμαι και σίγουρη αν ήταν το μωρό...

Άννα Μαρία να σας ζήσει το ανιψάκι! Την έπιασαν οι πόνοι τόσο νωρίτερα ή μπήκε με καισαρική;;;

Όσο για τις τραγωδίες συνήθως πιάνει το να παίρνουν τα παιδιά ρόλους και να διαβάζουν! Στην περίπτωση όμως του 46χρονου πατέρα δεν έπιασε και τόσο πολύ :lol::lol::lol:

Τι κάνεις Μαράκι μου;; Ξεκουράστηκες καθόλου;;;;; Πολλή δουλειά έριξες το ΣΚ..Λάμπει τώρα το σπίτι ε;; Έλιωσες με το μαμά του Στεφανάκου;;; ΛΟΓΙΚΟΟΟΟΟ!!!Δεν υπάρχει πιο γλυκιά λέξη απ' αυτή..Όσο για την ωμή ζύμη...τρελαίνομαι!!!!!!!!!!! Υπάρχει τίποτα καλύτερο;;; Έτσι μου έρχεται να φτιάξω τη ζύμη για κέικ και να τη φάω όλη έτσι!!!! Το ωμό αυγό κάνει κακό στην εγκυμοσύνη όπως το ωμό κρέας;;

Έχεις πάει νοσοκομείο από πόνους περιόδου :shock::shock::shock: ;;;;;;;Πρώτη φορά το ακούω...Ευτυχώς που τώρα πονάς λιγότερο!

Βάνια συγχαρητήρια για το Σταύρο σου! Σίγουρα η επιβράβευση αποτελεί κίνητρο για να συνεχίσει να προσπαθεί και να μη βαριέται! Συλλυπητήρια για τον αδερφό της πεθεράς σου..Τα πήρες τα αποτελέσματα των εξετάσεών σου;;;

Χριστινάκι ο Δημήτρης σου είναι σωστό ζουζούνι!! Τζιζζζζζζζζ :lol::lol::lol: Να του πάει τώρα να πλησιάσει τις κούπες :lol::lol::lol:

Το φροντιστήριο στο οποίο δουλεύω πηγαίνει πάααααρα πολύ καλά (προς το παρόν τουλάχιστον)..Η φορολογία έρχεται περισσότερο και γι' αυτό μας έκοψε..Τι να κάνω;; Κλείνω τα μάτια και συνεχίζω...Πάντως είτε στην αρχή της χρονιάς σου κάνουν τη μείωση είτε στη μέση είτε στο τέλος δεν αλλάζουν και πολλά...Με τέτοια ανεργία και οικονομική στενότητα που υπάρχει όλα τα δεχόμαστε...Ακόμα και στην αρχή της χρονιάς να μου έκαναν τη μείωση πάλι θα καθόμουν...Πού να πάω;;;;

Πού είσαι βρε Καρολινάκι μου;;;Χάρηκα πολύ με τα νέα σου!!!! Αύριο ελπίζω να μας πεις ακόμα καλύτερα!Εγώ πάλι έχω πονόλαιμο...Δε θα γίνω καλά ποτέ;;;;; Τουλάχιστον παρακαλώ να μη με ξαναπιάσει βήχας...Δεν παλεύεται και το ξέρεις καλύτερα από τον καθένα μας...

Άννα Μαρία συγχαρητήρια στην κολλητή σου!!! Επιλογή το τρίτο ή έτυχε;;;; Με το καλό να γεννήσει η κοπέλα και να πάνε όλα καλά! Τα καραβάκια που λες ωραία ιδέα! Όταν πάρεις δείγμα για τη μπομπονιέρα στείλε καμιά φωτό να σου πούμε άποψη! Εννοείται ότι το κουτί πρέπει να είναι μαύρο με μοβ κορδέλα :lol::lol::lol::lol::lol:Δεν θα το κάνεις έτσι;;;;;;;; Μα είναι στα καλά του το κορίτσι;;;;

Αυτά και για σήμερα τσούπρες! Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλες μου

πολυ κουρασμενη νιωθω σημερα,και τα παιδια δυσκολα σηκωθηκαν αντε να περασει αυτη η βδομαδα να ξεκουραστουμε ολοι μας λιγο με τις διακοπες του Πασχα,χθες πηγαμε στη νονα του Δημητρη επισκεψη ηταν στο νοσοκομειο σε αλλη πολη και βγηκε και πηγαμε να την δουμε,με ρωτησε τι να παρουμε για το Πασχα και φυσικα της απαντησα οτι θελετε δεν θα κατσω να ασχοληθω ξανα μαζι της για το θεμα,και μετα ρωτουσε οι αλλοι νονοι τη λαμπαδα θα φερουν στα παιδια;; και της λεω δεν ξερω ποτε δεν ζητανε τα παιδια κατι οτι θελουν ας φερουν κι ετσι σταματησε εκει την κουβεντα

Βανια συλληπητηρια για τον αδερφο της πεθερας σου,περιμενουμε τα αποτελεσματα σου και ευχομαι να ειναι καλα,μπραβο στον Σταυρο σου παντως οταν εχουν κινητρο λειτουργουν αλλιως αλλα που να το βρισκουμε παντα

Μαρακι σημερα εχει φασολακια το μενου,συννενοημενες ηματαν και οι δυο και καθαρισαμε τα μπανια την Κυριακη;;το δικο σου σπιτι ακομη προλαβαινει και μενει καθαρο το δικο μου και που το καθαριζω μετα απο λιγο γινεται χαλια,φτανει μονο να παρουν να φανε το χαος :D:D και ειναι μερες που δεν τους χορταινω φαγητο ολη μερα ζητανε να φανε αλοιμονο οταν μεγαλωσουν λιγο ακομα ολη μερα κατσαρολα θα βαζω :lol:.ειδες τι ομορφο συναισθημα οταν ακους τη μαγικη λεξουλα απο το στοματακι τους;;

Κατερινιιω μπραβο στο κοριτσακι σου που προσαρμοστηκε τοσο ευκολα,πολυ καλο αυτο με το βιντεο μπορεις να βλεπεις τι κανει το παιδι σου, πολυ οργανωση μπραβο τους,τωρα θυμηθηκα που με ειχες ρωτησει για τις θηκες για τα κεικακια,ειναι πολυ βολικες ειδικα για παρτυ και για τα παιδια αλλα δεν κανω το ιδιο κεικ που κανω στη φορμα υπαρχουν πολλες συνταγες για μαφινακια γλυκα και αλμυρα,αν κανεις την ιδια συνταγη βγαινουν πολλα

Ανθη μου παλι με αγχος ρε κοριτσι μου; :o θα σε μαλωσω, σκεψου θετικα σε λιγες μερες ερχονται οι διακοπες του πασχα θα εχει καλο καιρο θα χαρεις το παιδακι σου ,θα πατε βολτιτσες,οσο για το κιλο ουδεν σχολιο σου τα εχω ξαναπει ;) το ωμο αυγο απο οσο ξερω δεν πρεπει να το καταναλωνουμε ετσι γιατι μπορεις να κολλησουμε σαλμονελα και δεν νομιζω να ειναι το ιδιο με το κρεας,σε καποια γλυκα βεβαια το βαζουμε ωμο αλλα στην εγκυμοσυνη καλα ειναι να το αποφευγεις,φαε λιγη σοκολατα μηπως και κουνηθει η φραουλιτσα,ευχομαι να περασει γρηγορα ο πονολαιμος σου και να μην σε ξαναπιασει

Χριστινακι κι ο δικος μου εχει μια μανια με τα φλυτζανια αλλα ξερει ποτε θα τα ακουμπησει πια,κρυωνουν και μετα την εχει παθει κι αυτος μικροτερος σαν τον δικο σου,αν βρει ομως ελευθερο φλυτζανι το σηκωνει και πινει δεν μπορω να αφησω τιποτα στο τραπεζι,προχτες παιζανε με τον Γιωργο πηραν δυο φλυτζανακια του καφε με τα πιατακια τους και ταχα πινανε καφε οι δυο τους σαν συμπεθερες :lol::lol: ,πολλα παιδακια παντως ενοχλουνται απο τους θορυβους ο Δημητρης φοβαται τα εργαλεια του αντρα μου που κανουν θορυβο

Αννα Μαρια πολυ ομορφη η ιδεα με τα καραβακια στα τραπεζια αλλα κι εσυ ριξε και κανενα μαυρο να κανεις και το χατηρι της μαθητρια σου :o:lol::lol: ,να σας ζησει το ανηψακι και καλη εγκυμοσηνη στην φιλη σου

πολλα φιλια σε ολες παω γιατι ξυπνησε ο ζουζουνος μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πριν λίγο πήγα με τον Αντρίκο μια βολτίτσα στη γειτονιά, ένα εικοσάλεπτο περπάτημα με το σλινγκ. Είναι πάρα πολύ ωραία, έχει πολύ πράσινο η γειτονιά μας, παντού βλέπεις οικόπεδα τίγκα στις μαργαρίτες και άλλα λουλούδια, ανθισμένα δέντρα, όλα πράσινα και είναι υπέροχα!

Με το που γυρίσαμε, έπεσε ξερός!

Η φίλη μου ήθελε να μείνει έγκυος, αλλά είχε πολλά ορμονικά προβλήματα. Δεν της ερχόταν περίοδος κι έπρεπε να πάρει χάπια, και μάλιστα, κάποιοι γιατροί έμειναν έκπληκτοι με το πώς κατάφερε να κάνει δύο παιδιά. Τυχαία έμεινε! Χτες το απόγευμα πήγε στο γιατρό για να δουν τι θα κάνουν που πάλι δεν της ερχόταν περίοδος, και είδαν σάκο. Σήμερα έκανε χοριακή και είναι 3000 και κάτι, πάρα πολύ καλά, αλλά επηρεάζει και το ότι πήρε ορμόνες.

Η γυναίκα του ξάδελφου πήγε με καισαρική, γιατί γέννησε και το πρώτο έτσι και λέει φοβόταν τη φυσική. Άνετα μπορούσε να γεννήσει με φυσική, γιατί έχουν περάσει πεντέμιση χρόνια από την πρώτη γέννα. Δεν ξέρω γιατί γέννησε νωρίτερα, νομίζω είχε περιτύλιξη. Χτες που πήρα τον ξάδελφο το είχε κλειστό, θα τον ξαναπάρω σήμερα.

Ανθή, τι έπαθες πάλι καλέ; Ηρέμησε! Διακοπές έρχονται!!! Θα είσαι όλη μέρα με τον Πανούλη.

Για το ωμό αβγό σου είπε η Κατερίνα.

Το δωμάτιο του Πανούλη μια χαρά μου ακούγεται.

Κατερίνα, κι εγώ κάθε μέρα κουρασμένη είμαι. Αυτές τις μέρες τα φόρτωσα λίγο στον κόκορα και ξεκουράστηκα κάααπωωως... Εμένα το σπίτι μου δεν είναι ποτέ απόλυτα καθαρό, γιατί με το που το καθαρίζω, γεμίζει σκόνη. Είναι απίστευτο, καθαρίζω το δωμάτιό μου το πρωί, και μέχρι το βράδι υπάρχει πάλι σκόνη στα έπιπλα. Όχι πολλή, αλλά πιάνει κατευθείαν...

Καλά, πολύ γέλασα με τους μικρούς που πίνανε καφέ σα συμπεθέρες!!

Χαίρομαι που σας άρεσε η ιδέα με τα καραβάκια!

Μαρία, εμείς χτες φάγαμε σπανακόρυζο από την Κυριακή και κριθαράκι με λαχανικά από την Παρασκευή! Σήμερα έλεγα να κάνω καλαμάρια γιαχνί, αλλά δεν έχουμε καλαμάρια, έτσι θα κάνω πατάτες γιαχνί στο φούρνο.

Βάνια!!!!!!!!!!! Περιμένουμε τα αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!! Είσαι στη σκέψη μας!!!!!!!!!!!

Σας φιλώ, πάω να μαγειρέψω πριν ξυπνήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια.Τι κανετε?Εμεις στο σπιτι με τον μικρο αγκαλια.Νομιζω θα βγαλει δοντακι..Γκρινιαζει απο προχθες, προσπαθει να φαει τα παντα κ τα ουλα του ειναι κατασπρα.Για να δουμε...

Χριστινα μου μπραβο στο αφεντικό σου..πολύ τιμια σκέφτεται!Την πατησε ο μικρος με την κουπα?Τουλαχιστον τωρα ξερει οτι δεν κανει να τα πιανει!

Καρολινάκι λες να είναι αλεργία?Αν συνεχιστεί ψάξε το!

Αννα Μαρια στο ειδικο του Αγ. Σπυριδωνα δουλεψα 2 χρονιές...ηταν απο τις καλύτερες μου.Ακομη πηγαινω πού και πού και βλεπω τους μαθητες μου! Το κοολοκάσι κι εγω γιαχνι το φτιαχνω με μπολικο σέλινο αλλα βαζω και κρεας λόγω του αντρα μου, αλλιως εμένα δεν με πειράζει!

Ωραια ακούγεται η ιδεα της μαθητριας σου για μπομπονιέρα.Καλά η αλλη με το μαυρο και το μωβ στον κόσμο της!!!Καλη μου ακουγεται η ιδεα του στολισμου με τα καραβακια.Θα τα φτιάξεις εσύ φαντάζομαι ε?

Συγχαρητηρια και στην κολλητη σου!μΙα τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχει!!

Καλα με την σκονη τα ιδια ακριβως εχω κι εγω!

Ανθη μου φταινε οι ορμονες της εγκυμοσύνης που είσαι ετσι.Κανε κατι αλλο να ξεσκάσεις...Για την φραουλιτσα σου τωρα αν σε ανησυχει τοσο γιατι δεν παίρνεις τηλ το γιατρο σου?Εγώ αυτο θα εκανα...

Δεν κανει να τρως ωμο αυγο στην εγκυμοσυνη βρε!!

Για τον Στεφανακο μου τωρα λιωνω γενικώς!!! :lol::lol: Για την περιοδο που λες για ενα διαστημα πηγαινα συνεχομενα κ μου ειχε πει κι ο γιατρος του χωριου οτι με εσενα καταλαβαινω οτι περναει μηνας!!!

:lol::lol: Ημουν πολύ χαλια!

Κατερινα μου ενα εχω να σου πω...τα ντολμαδακια μου ηταν απλα υπεροχα.Τα εχω ξαναφτιαξει αλλά αυτη τη φορα πραγματικα ηταν πεντανοστιμα, μεχρι κι εγω που δεν τρελλαινομαι τα εφαγα.Σημερα δεν ξερω τι θα κανω...αυριο θα κανω ψαρακι στο φουρνο.Σημερα μαλλον καμια μακαροναδα.

Το ριξανε στον υπνο τα μικρα σου?Λιγες μερες ακομα και θα ξεκουραστουν.Για τις δουλειες που λες, κι εγω πολλές φορες απελπίζομαι και λέω αφου χθες καθαρισα.Φανταζομαι εσυ τι περνας!! :lol:

Βανια μου περιμενουμε νεα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, δούλευες στον άγιο Σπυρίδωνα; Νομίζω εκεί δούλευε και η νονά της κολλητής που σας είπα ότι είναι έγκυος. Τι μικρή που είναι η Κύπρος...

Εγώ προσπαθώ να μη μαγειρεύω συχνά κρέας. Μία-δύο φορές την εβδομάδα. Ο άντρας μου είναι του κρέατος, αλλά επειδή του αρέσουν τα φαγητά μου, δεν τον πειράζει που δε μαγειρεύω συχνά. Τώρα αρχίσαμε υποτίθεται νηστεία, μόνο το κρέας και Μεγάλη Εβδομάδα εννοείται όλα (ακούς Κάλη; :P).

Το κοριτσάκι με το μαύρο και το μωβ όντως είναι στον κόσμο του. Είναι μικρή, 17 χρονών και ο πατέρας της είναι ο τύπος που διάβαζε τον Οιδίποδα και έλεγε αισχρολογίες! Το σπίτι τους έχει πάρα πολλά προβλήματα όλων των φύσεων και αυτή είναι στον κόσμο της, μάλλον για να ξεφεύγει από το προβληματικό περιβάλλον της οικογένειάς της.

Έχω μπει στην ψυχολογία της και της φέρομαι με σεβασμό, ενώ οι άλλοι καθηγητές της "μπαίνουν", πιο πολύ πέρσι δηλαδή, φέτος ηρέμησαν κι αυτοί και αυτή. Αλλά εμένα με συμπαθεί και με εμπιστεύεται. Φέτος άρχισε να κάνει και παρέα με τις συμμαθήτριές της, ενώ πέρσι ήταν τελείως απομονωμένη.

Τα ντολμαδάκια που λες, εννοείς κουπέπια ε; Εγώ τρελαίνομαι, αλλά δεν έχω φτιάξει ποτέ, γιατί δεν τα τρώει ο άντρας μου, και είναι κρίμα τόσος κόπος μόνο για μένα. Φτιάχνω, όμως, λαχανοντολμάδες αβγολέμονο που τρελαινόμαστε και οι δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας πολυλογούδες μου!

Αννα Μαρια πολύ ωραια η ιδεα για τα καραβάκια και ευκολο να γινουν, οσο για την μαθητρια τι να πω σα να τα έχει μπερδεωει λιγο το κοριτσάκι.

Μαράκι σε τρελανε ο στεφανάκος με το μαμά έτσι έτσι τετοια θα σου λεει και εσύ θα λιώνεις.

Βάνιο μπραβο στον μικρό σου οπως ειπαν και τα κοριτσια η επιβράβευση και το κινητρο να τα ξανακαταφέρουν και να ακουσουν καλά λογια πάντα βοηθάει.

Καρολινάκι καλυτερα εισαι τουλάχιστον το βραδυ κοιμάσαι πιο ήρεμα?

Ανθή μην πέφτεις την άλλη βδομάδα δεν έχεις μαθηματα έτσι δεν ειναι οποτε και θα ξεκουραστεις και θα βρεις χρονο να εισαι περισσοτερο με τον Πανουλη, έχετε να φτιάξετε και το δωμάτιο. Α οσο για την ζύμη και εμενα μου αρεσει να δοκιμάζω οτι έχει μεινει στο μπωλ, το κάνει και η σουσουράδα μου...ποιον έχει δει άραγε :roll::roll:

Χριστινα ζιζανιάκι ο μικρός θα τις κάνει τις σκανταλιτσες του.

Κατερινάκι οι δουλειες δεν τελειώνουν ποτέ, πλακα που εχουν να κάνουν οτι πινουν καφε. Ευχαριστώ και για τις πληροφοριες για τα κεκάκια έριξα μια ματιά και στιε συνταγες της παρέας και υπάρχουν και εκει αρκετές. Θυμισέ μου στην συνταγή με το σπανακι και τα μανιτάρια τι μανιτάρια ειπες βάζεις?

Πιασατε και τα φαγητά εγώ σημερα έφαγα φάβα.

Σήμερα η μικρή κάθισε 2 ώρες και κάτι στον παιδικό και αύριο θα κατσει πιο πολύ και το πρωι πήγε με ενθουσιασμο μπορώ να πω. Πάντως οταν την ρωτάω δεν μου λεει πολλά και πολλές φορες δεν ξέρω τι ισχύει απο οσα μου λεει. Στο άσχετο ομως μπορει να μου πει κάτι. Για παράδειγμα οταν γυρισαμε χθες την ρώτησα τι έφαγε εκει δεν μου έλεγε, το βραδυ που ήρθε ο μπαμπάς της μας ειπε οτι έφαγε μηλάκι, αχλάδι και μπανάνα. Σήμερα μου ειπαν οτι έφαγαν αυγο και οταν την ρώτησα στο σπιτι τι φάγατε αυγό ή γιαουρτι μου ειπε γιαουρτι?? :? με μπερδευει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ναι δουλευα στο ολοημερο τους κ στο καλοκαιρινο που ειχαν κανει.Η νονα ειναι δασκαλα ή συνοδος? Κουπεπια εννοω.Νηστεια θα κανω κι εγω την αλλη βδομαδα.Κι ο αντρας μου δεν εχει προβλημα οτι κι αν κανω,τα τρωει αλλα το κρεας το ζηταει σε καποια φαγητα.Πχ δεν θα φαει κριθαρακι μονο του ενω εμενα μάρεσει.ουτε βραστα λαχανικα θα φαει.

Καγκουρακι μου μπραβο στο κοριτσι σου.Σε μπερδευει ε?Ειναι μεχρι να προσαρμοστει κ μετα θα σου λεει πολλά.Τωρα ειναι η φαση εξερευνησης του χωρου και της καταστασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, μια χαρά μου φαίνεται ότι τα πάει η Αγγελικούλα στον παιδικό!

Η μαθήτρια όντως είναι πολύ μπερδεμένη, αφού ο διευθυντής του σχολείου λέει ότι είναι η προσωποποίηση του μυστηρίου. Πέρσι την έφεραν οι γονείς της με το ζόρι στο εσπερινό και την εγκλώβισαν, γιατί η κοπέλα θέλει να σπουδάσει γλώσσες και το εσπερινό είναι αποκλειστικά οικονομικής κατεύθυνσης. Ελπίζω να βρει το δρόμο της, γιατί είναι αρκετά καλλιεργημένη και ταλαντούχα κοπέλα.

Ωμή ζύμη κι εμένα μ' αρέσει να τρώω, χι χι!

Μαρία, δασκάλα είναι η νονά νομίζω, αλλά παίζει να μην είναι δασκάλα και να είναι ψυχολόγος. Νομίζω δεν ήταν αποκλειστικά εκεί, πήγαινε σε διάφορα σχολεία.

Ο δικός μου τρώει κριθαράκι χωρίς κρέας, αλλά βάζω μέσα διάφορα λαχανικά και του αρέσουν πολύ. Βραστά λαχανικά ούτε να τα δει, ενώ εγώ τρελαίνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας είπα! Ήρθε ο λογαριασμός του Ηλεκτρικού! Εδώ στην Κύπρο είναι το γεγονός του μήνα ο λογαριασμός του Ηλεκτρικού! Αφού κάθε μέρα με την ψυχή στο στόμα άνοιγα το γραμματοκιβώτιο.

Ευτυχώς ήρθε μόνο 392 ευρώ!!! Μόνο... Ναι, γιατί έχω ακούσει κάτι τρελά για 1500 ευρώ και νόμιζα θα πάθω εγκεφαλικό μόλις ανοίξω τον φάκελο... Πάλι καλά να λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια γλυκια καληνυχτα ηθελα να πω..γιατι κλεινουν τα ματακια μου..

αφηστε την παλιοζυγαρια με δειχνει συν 12,5 ελεοςςςςς...αλλα και εγω η λαιμαργη..ολο κατι τσιμπαω ναι μεν οχι γλυκο γλυκο αλλα τα μπισκοτα της παπενιας τα τρωω δυο τρια το πρωι...τωρα εφαγα τουλαχιστον καμμια 20 αρια το βραδυ...με γαλα..πριν τσακισα ψωμι με βιταμ σοφτ..τρομαρα μου... :oops::oops::oops::oops: και μου αρεσει που χε πει ο γιατρος να προσεξω λιγακι..με τετοια ταλαιπωρια που περασα με την παλιοαρρωστια.. :evil: δεν αντεχα η παπιο-ποντικομανα :lol::lol:

ανθουλι μουυυυυυ που εισαι βρε νυχτοπουλι μου?????? σε περιμενα.. αλλα δεν βλεπω φως ... :cry: και παω να την πεσω για νανακια..

κατερινακι μου μου αρεσει πολυ το γεγονός ότι βλέπεις και εμπρακτα μεσα απο το βιντεακι πως τα περναει η αγγελικουλα... :D:D εγω στεναχωριεμαι λιγακι που την εκοψα την μικρουλα μου,...περναγε ναι μεν πολυ ωραια στον παιδικο δε λεω...αλλα ζυγισα τα υπερ και τ ακατα...και δυστυχως η ζυγαρια εκλινε προς τα κατα για την παπενια μου... :cry::cry: αλλα εβαλα πανω απολα την υγεια μου..ελπίζω με τον μπεμπη οταν θα ρθει να ασχολειται...εκτος απο το να παει να του βγαλει τα ματια :lol::lol::lol: και να περναει ομορφα μαζι μας... :roll::roll: αλλα ξερετε τι εχει γινει τωρα που ειμαι οληηηηηηη τη μερα μαζι της? εγινε αυτοκολλητη μαζι μου..ολο μανουλα και μανουλα ειναι...

μακια ομορφες...

α καλυτερα ειμαι ..βηχω βεβαια λιγακι,..αλλα καμμια σχεση με τις αλλες μερες...

καληνυχταααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες! Έγραφα πριν μια ώρα, πάτησα κάτι και τσουπ χάθηκαν όλα! Δεν έχω αντοχές να σας τα ξαναγράψω..Αύριο θα επανέλθω δριμύτερη με πολλά νέα!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλες μου!!

αμαν ρε Ανθη περιμενα κι εγω να διαβασω το κατεβατο σου :o μου εχει γινει εξαρτηση καθε πρωι,με το που ανοιγω το υπολογιστη μπαινω απευθειας στο μαμυ να σε διαβασω!!!

χθες εφτιαξα νηστισιμο κεικ σοκολατας,ταχινοπιτακια και εβαψα και τα μαλλια μου μονη μου,σημερα εχω μια στοιβα σιδερο ως το ταβανι και βαριεμαι αφανταστα,εχω και τις ντουλαπες να φτιαξω :o και ετσι οπως βλεπω τον καιρο συννεφιασμενο και ετοιμαζεται για βροχη μου ερχεται να μπω κατω απο το παπλωμα μου και να μην βγω καθολου,και μετα ξυπνησα φυσικα :D τι μαγειρευεται σημερα;;εγω λεω για κριθαρακι με μοσχαρι για τα παιδια και σκετο για μας

Κατερινακι μια χαρα το κοριτσακι σου,σιγα σιγα θα σου λεει πως περναει αν και ξερω παιδακια που δεν μιλανε καθολου τις μαμαδες τους για το πως περνανε στο σχολειο ακομη ειναι μπερδεμενη κι αυτη,το καλο ειναι οτι δεν εχετε κλαματα και ιστοριες,στο σπανακι βαζω τα απλα τα μανιταρια τα ασπρα που βρισκουμς σε ολα τα σουπερ,τα κοβω σε φετες

Μαρακι κουπεπια λετε τα ντολμαδακια στην Κυπρο;;ειναι τα ιδια με τα δικα μας;;για ταπερισε μου μερικα και στειλτα!!!εμεις παλι δεν εχουμε προβλημα με το κρεας και να μην φαμε δεν εγινε και τιποτα,στα παιδια βεβαια δεν το στερω εχω μικρες μεριδες στην καταψυξη και τους φτιαχνω χωριστα,οχι οτι τρελενονται κι αυτα αλλα πρεπει να τρωνε, πιο καλα τρωνε κιμα παρα κρεας ειδικα το μοσχαρι το κανουν τσιχλα δεν το μπορω καθολου

Καρολινακι δεν ειναι και υπερβολικα τα κιλα σου,εχεις δυο μηνες ακομα αν και τωρα μπαινουν τα περισσοτερα ,στο πρωτο ποσα ειχες παρει;;θα τα χασεις μετα μην αγχωνεσαι,χαιρομαι που εισαι καλυτερα

Αννα Μαρια γιατι ετσι με το ρευμα;;τι καιτε πια κι ερχονται τοσο φουσκωμενοι οι λογαριασμοι;;κι εμενα μου αρεσει η ωμη ζυμη κι αν εχει και σοκολατα κιολας,και το ιδιο και στα παιδια μολις με δουν να κανω κατι οταν τελειωσω παιρνουν το μπωλ και κουταλακια και στρωνονται και το γλυφουν ολο και οι τρεις,χθες με το σοκολατενιο κεικ ειχαν γεμισει παντου σοκολατες και δεν προλαβα να τους βγαλω φωτογραφια εμεινε απο μπαταρια η μηχανη,τι λαχανικα βαζεις στο κριθαρακι για πες

συμπεθερα μου που εισαι οεοοο!!!παλι στις βολτες το εριξες;;;

δεν θυμαμαι κατι αλλο,πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...