Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Καλησπερα!

Μαρακι ειμαι μουλαρα! Να ζησουν τα παιδια! Δυστυχως δεν εχει περασει στην κουλτουρα μας ακομα το θεμα με το παιδι και το τσιγαρο, αλλα σιγα σιγα κατι γινεται νομιζω!

Αννα Μαρια ΝΑΙ το ειπε!!! Χαρααααα! Παντως δεν νομιζω να παιζει ρολο που δεν του δινει τοσο ζεστο το γαλα, ισως απλα να εχει κολικους η καμια διαταραχη επειδη παιρνει αερα απο το μπιμπερο και να το βγαζει αργοτερα.

Ανθη μου πολυ διορθωμα ρε παιδι μου! απαπα! ειναι Ο ερωτας τελικα αυτο που εχουμε με τα παιδια μας! Κι αν ειναι και τρυφερουλοχαδιαρικα, αστα! Εμενα οταν του λεω "μ' αγαπας;" μου κανει με τα χερακια του καλο! Λιωνω λεμε!

Καγκουρακι μου τελεια τα νεα σας! Αντε κι ο γιος! Περαστικα στη μικρη και βαλε μασκα μην κολλησεις!

Φιλια σε ολες, ελπιζω να μην ξεχασα κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια μου

ευτυχως σημερα ο Δημητρης ειναι πολυ καλυτερα,χθες ολη μερα εκανε διαρροιες και το βραδυ οταν τον βαλαμε για υπνο εκανε δυο φορες εμετο στο κρεβατι του,ευτυχως σημερα συνηλθε αλλα τρωει πολυ λιγο,δεν τον ζοριζω βεβαια ας συνελθει και πιστευω οτι θα επανελθει και η ορεξη του

Κατερινακι πολυ χαιρομαι με τα νεα σου,με το καλο να ερθει ο μπεμπουλης σου!!!πως ειναι η Αγγελικη;;ειναι καλυτερα;;αυτες οι ιωσεις φετος θεριζουν παντως πολυς κοσμος αρρωστος............

Αννα Μαρια αφου κανατε εμβολιο θα ειναι καλα ο Αντρικος σου ε;;αληθεια γιατι κανατε δυο εμβολια μαζι;;

αφου γυρισε μια φορα θα βρει σιγα σιγα το κολπο και θα ξαναγυρισει μην σε ανησυχει που δεν το κανει συνεχεια τωρα ανακαλυπτει το σωματακι του σιγα σιγα

Ανθη μου με ειχες ρωτησει για το κρεας και δες σου απαντησα με τις αρρωστιες μας,πιστευω απο δυο κιλα απο το καθενα θα ειναι καλα,την ειδα τη συνταγη για το ψαρονεφρι αλλα να σου πω τη γνωμη μου με προβληματιζει λιγο το τυρι μαζι με το κρεας επειδη θα κρυωσει δεν ξερω πως θα ειναι,εγω θα σου ελεγα να κανεις καποια συνταγη χωρις τυρια,για δες αυτη τη συνταγη που την εχω και δοκιμασμενη http://www.sintagespareas.gr/sintages/p ... imari.html,απο ετοιμασιες εχεις κανει τιποτα;;

Μαρακι μου να σου ζησει ο αδερφουλης σου,ευτυχισμενα να ειναι τα παιδια!!ο μπουμπουκακος σου τι κανει;;

Καλη πως παει η ανακαινηση;;δεν τελειωνουν ακομα να ηρεμησετε κι εσεις;;οσο για την δασκαλα μην σκας εσυ θα κρινεις το πως πρεπει να φερθεις στο παιδι σου

Χριστινακι ειδες τι ευτυχισμενη στιγμη οταν ακους πρωτη φορα απο το στοματακι τους να φωναζουν μαμα;;κατσε να δεις αργοτερα θα ακουσεις κι αλλα, οπως μανουλα μου εισαι η καλυτερη κ.α. τετοια γλυκα λογακια που κανουν τις μανουλες να λιωνουν ;):lol:

Βανια κι εγω πιστευω οτι δεν μπορειτε να κανετε και τιποτα το ιδιαιτερο με την δασκαλα και το συστημα που εχει να διδασκει,θα σου πουν και τα κοριτσια που ξερουν καλυτερα

συγχωρειστε με αν ξεχασα κατι σημαντικο,πολλα φιλια σε ολλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σήμερα επιτέλους ξεπέρασα τους φόβους μου και βγήκα στον αυτοκινητόδρομο μετά από σχεδόν δυόμιση χρόνια!

Επέμενε ο διευθυντής να τους παίρνω εγώ μια μέρα της βδομάδας, γιατί είμαστε πέντε που πηγαίνουμε μαζί, και αναλογεί μια μέρα της εβδομάδας στον καθένα. Εγώ δεν ήθελα να παίρνω το αμάξι μου, γιατί κάπως φοβόμουν τον αυτοκινητόδρομο μετά το ατύχημα που είχα, αλλά αφού μου είπαν ότι με εμπιστεύονται κι ότι σίγουρα θα τα καταφέρω, είπα να το προσπαθήσω. Σήμερα ήμασταν μόνο τρεις, και έτσι δε χρειάστηκε ούτε το καθισματάκι του Αντρίκου να βγάλω. Ευτυχώς το πήγα μια χαρά, και σε κάποια φάση ο βοηθός διευθυντής λέει "αφού εγώ δεν το καταλαβαίνω ότι οδηγεί η Άννα-Μαρία. Νομίζω ότι οδηγεί ένας φυσιολογικός άνθρωπος"!!! Φυσικά για πλάκα το είπε!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Ανθή, σήμερα άκου πρόγραμμα στο σχολείο: πρώτη ώρα Νέα Ελληνικά στην έκτη τάξη (μείγμα β και γ λυκείου). Μπαίνω, ένας μαθητής κι αυτός κοιμόταν γιατί είναι άνεργος κι αυτός και η γυναίκα του εδώ και πολλούς μήνες, έχουν τέσσερα παιδιά, έτσι αυτός όλη μέρα έκοβε ξύλα για να τα πουλήσει για καυσόξυλα και να βγάλει κανένα φράγκο. Σε λίγο εμφανίζονται άλλοι δύο, ο ένας χωρίς τσάντα, ο άλλος με τσάντα αλλά χωρίς βιβλίο. Καταλαβαίνεις τι μάθημα έκανα. Δεύτερη ώρα: κενό. Ασχολήθηκα λίγο με τις απουσίες της τάξης μου και πήγα και στην πρόβα του θεάτρου. Τρίτη ώρα: κενό. Μασουλούσα και διάβαζα ένα βιβλίο. Τέταρτη ώρα: Αρχαιογνωσία (Ιλιάδα) στη Γ' τάξη (γ' γυμνασίου). Τέσσερις μαθητές, διαβάσαμε ανάγνωση τις περιλήψεις δύο ραψωδιών, και μετά τους άφησα να διαβάσουν για το διαγώνισμα που είχαν μετά. Πέμπτη ώρα (η τελευταία του εσπερινού): φύγαμε!!! Ζηλεύεις το πρόγραμμά μου; Και πού να δεις αύριο! Πρώτη, δεύτερη, τρίτη, τέταρτη ώρα: κενό! Πέμπτη ώρα: Νέα ελληνικά στην έκτη!!!

Χριστίνα, ευτυχώς δεν ξανάβγαλε γουλιές, να μην τον γρουσουζέψω!

Κατερίνα, ναι, καλά είναι. Δεν ξέρω γιατί δύο εμβόλια, έτσι τα κάνουν εδώ. Στεναχωρέθηκα το απόγευμα, γιατί παίρνω τον άντρα μου να τον ρωτήσω τι γίνεται, και μου λέει ότι του έδωσε και λίγο ντεπόν προληπτικά. Μα είναι δυνατόν, δίνει σε βρέφος φάρμακο "προληπτικά", χωρίς να έχει κάτι; Τώρα που ήρθα σπίτι, μου είπε και καλά ότι ήταν πολύ ανήσυχος... Αλλά στεναχωρέθηκα, δε θέλω να δίνουμε άσκοπα φάρμακα.

Δεν ανησυχώ για το μπρούμυτα-ανάσκελα! Κάποια στιγμή θα το ξανακάνει! Δε θέλω να τον γυρίζω εγώ, τον αφήνω μόνο του.

Άντε, ευτυχώς του πέρασε του Δημητράκη! Σίγουρα θα επανέλθει η όρεξή του, κι εγώ μετά τη γαστρεντερίτιδα με δυσκολία έτρωγα...

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;; Πριν λίγο τελείωσα με τη διόρθωση και είμαι κομμάτια αλλά μπήκα για να διαβάσω τα νέα της Κατερίνας μας με τη Β επιπέδου! Κατερινάκι χάρηκα πάααααααρα πολύ με τα νέα σου! Ο γιόκας σου είναι ένα υγιέστατο παιδάκι! Με το καλό να έρθει το καλοκαιράκι και να τον κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου! Η Αγγελικούλα σου τι κάνει;;; Είναι καλύτερα;;; Όσο για τη διόρθωση έχω και πολλή μάλιστα! Άρα δεν παίζει η ξεκούραση μέχρι Παρασκευή :(:(:(:(

Άννα Μαρία ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!! ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!Θέλω κι εγώ τέτοιο πρόγραμμα, μαθητές που κοιμούνται, κενά, και όλο το πακέτο γενικώς :roll::roll::roll::roll::roll: Θα με πάρεις μαζί σου;;;;;; Αχχχχχχχχχ....Εγώ διορθώνω ο χαμάλης...Συνέχεια....Δεν την παλέυω λέμεεεεε.....Και έχω και κομπλεξικούς γονείς να μου ζαλίζουν τον έρωτα...Έλεος πια....

Να σου πω την αλήθεια έχω δώσει κι εγώ στον Πάνο depon προληπτικά...Δεν είναι και τόοοοσο δυνατό φάρμακο.Παυσιπονάκι είναι..Με τις αντιβιώσεις διαφωνώ κάθετα που τις δίνουν για ψύλλου πήδημα..

Κατερινάκι χαίρομαι που ο Δημητράκης σου είναι καλύτερα!!!! Όσο για τις προετοιμασίες..τίποτα ακόμα. Μόνο τη βοήθεια από την κολλητή μου εξασφάλισα ;););) Θα έρθει και Παρασκευυή και Σάββατο! Όσο για το ψαρονέφρι θα το κάνω αργά και μετά θα το έχω στο φούρνο στους 60 βαθμούς μέχρι να έρθει ο κόμσος για να διατηρείται ζεστό..Δε νομίζω να πάθει τίποτα το τυράκι...Να σου πω όμως, πώς σου φαίνεται η ιδέα της φέτας αντί για ρεγκάτο;;;;;

Χριστινάκι μου πρέπει να είναι πολύ ζουζούνος ο γιος σου!!!!!Ειδικά αυτά τα αγοράκια έχουν έρωτα με τη μαμά τους!!!! Και οι μαμάδες όμως...δεν πάνε πίσω :lol::lol::lol: Όσο για τη διόρθωση...για λύπηση είμαι..Όταν τελειώσω την ύλη και αρχίσω επαναλήψεις θα ησυχάσω...Κανά μήνα ακόμα...Υπομονή!

Αυτά!!!Τέσσερις πήγε πάλι :shock::shock::shock::shock: Θα κουτουλάω πάλι αύριο...Μακάρι ο Πάνος να ξυπνήσει κατά τις 11....ΜΑΚΑΡΙ!!!!!!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια

έκανα χάλια υπνο το βράδυ με τη μικρή άρρωστη με πυρετο, κοιμήθηκα μαζί της και επρεπε να κοιτάω ποσο ανεβαινει την νύχτα. Χθες το απογευμα ήταν πολύ κακοκεφη, ολο αγκαλια ήθελε και κουρνιαζε πάνω στην κοιλιά μου απο πυρετο έφτασε μεχρι 39 και 6 και δεν της έπεφτε με ντεπον με τιποτα.Η παιδιατρος μου ειπε να τις δινω εναλλαξ με το ντεπον και άλλο αντιπυρετικό και έτσι της έπεσε. Ευτυχώς τώρα ειναι καλυτερα με αντιπυρετικό βέβαια αλλά τουλάχιστον έφαγε και τώρα βλέπει μικυ!

Αννα Μαρια εγώ συμφωνώ μαζί σου οσο αθωο και να ειναι το ντεπον γιατι να το δωσεις αν δεν υπάρχει σοβαρός λογος. Ξεπέρασες και τους φοβους σου περι οδήγησης τέλεια πάντως βγάλε βάλε το καθισματάκι θα ειναι λιγο μπελάς. Καλε τι προγραμμα ειναι αυτό δεν τα λένε αυτά στην Ανθή.

Κατερινάκι καλύτερα λοιπον ο Δημητράκης, τι ταλαιπωρια εχουν τραβήξει τα καημένα φέτος. Εμένα αρρώστησε ή απο κάνα παιδάκι στα παιδικά γενέθλια που ήμασταν την Κυριακή ή επειδή την Δευτέρα μετά την πισίνα πήγε με τον άντρα μου στον παππού της και πήγαν με τα ποδια και ισως επιδή ήταν απο το κολύμβητήριο να την άρπαξε.

Ανθή με το καλό και εσύ να κάνεις την β επιπέδου και να ειναι ολα τέλεια.

Εχω φτιάξει ψαράκι σήμερα να δω αν θα φαει η Αγγελική πάντως έφτιαξα και λαχανικά στον ατμό και αυτά θα τα τσακισει πιστευω.

Σας φιλώ ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ευτυχώς εμείς παρά τα εμβόλια κάναμε μια χαρά ύπνο! Ο μικρός ξύπνησε στις έντεκα το βράδι περίπου, έφαγε και ξανακοιμήθηκε σε κανένα μισαωράκι, και μετά ξανάφαγε στις έξι το πρωί. Εννοείται ότι ξανακοιμήθηκα και ξύπνησα στις εννιά που ήθελε πάλι φαΐ. Σκόπευα να ξανακοιμηθώ, αλλά τελικά δεν τα κατάφερα...

Το πρωί έκανε λίγο πυρετούλι, 38.3 από το κωλαράκι, του έδωσα ντεπονάκι και του έπεσε. Καγκουράκι, μαζί σου, δεν παίρνουμε φάρμακα προληπτικά, και πόσο μάλλον δεν τα δίνουμε σε βρέφος. Ανθή, για τις αντιβιώσεις δεν το συζητάμε. Αλλά η νοσοκόμα στο νοσοκομείο μας είπε να δώσουμε ντεπόν αν κάνει πυρετό και να κάνουμε κομπρεσούλες προληπτικά, κι αυτός ο πανέξυπνος θυμόταν την αρχή και το τέλος της κάθε φράσης, δηλαδή "να δώσουμε ντεπόν προληπτικά". Τέλος πάντων...

Καγκουράκι, το καθισματάκι για πλάκα βγαίνει απ' το αμάξι, το πρόβλημα είναι η βάση... Αλλά τι να κάνω; Δε γίνεται να παίρνουν όλοι το αμάξι τους κι εγώ όχι. Μετά θα γίνει μπέρδεμα με τα καύσιμα, γιατί δε θα ξέρω πόσο να δώσω στον καθένα, ούτε κι αυτοί πόσο να μου ζητήσουν. Και στο τέλος θα καταλήξουμε να μην τους πληρώσω και να πουν ότι είμαι τσιγγούνα κι ενώ ξέρω να οδηγώ, το έκανα επίτηδες για να μην πληρώσω.

Περαστικά στην Αγγελικούλα σου!

Χιχι, είδατε τι πρόγραμμα έχω; Γι' αυτό επιμένω: ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΣΠΕΡΙΝΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 ευτυχως που το παιδι ειναι καλυτερα! Λες κατι να τον πειραξε; Αν ηταν ιωση δεν θα ειχε κολλησει και τα αλλα 2 λογικα; Ναι, ειναι τελειο, αν και δεν το λεει ακριβως σε μενα, λεει μαμαμαμα μαμαααααα! Καλα θα λιωσω, ηδη λιωνω!

Αντε βρε Αννα Μαρια σιδεροκεφαλη, μια χαρα θα εισαι!!!

Εμενα η γιατρος σε αρκετα εμβολια μου ελεγε προληπτικα ντεπον για ενα 24ωρο, οποτε μην αγχωνεσαι...

Το προγραμμα σου μεχρι κι εγω το ζηλευω, ποσο μαλλον η Ανθη!

Ανθη μου ναι ειναι πολυ χαδιαρης, αστα! Νομιζω και κορη να ειχα ετσι θα ημασταν! Αντε καλο κουραγιο απο αυριο με τις ετοιμασιες, προσπαθησε να μην κουραστεις πολυ και να το ευχαριστηθεις πολυ πολυ!Τελεια θα ειναι!Και τα φαγητα και ολα!

Καγκουρακι μου τι κριμα για τη μικρη! Εχει ιωση με πολυ υψηλο πυρετο, εβαλες μασκουλα; Δεν κανει να κανεις πυρετο εσυ...Περαστικα βρε κουκλα μου!

Φιλια σε ολα τα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

πολυ κουρασμενη νιωθω σημερα,γεματη η μερα μου, παλι δεν σταματησα καθολου,δεν καταλαβαινω ποτε περνανε οι μερες περναει απιστευτα γρηγορα ο καιρος,στις 19 εχω και τα γενεθλια μου κλεινω τα 34 :roll::roll: ..................

Χριστινα μαλλον ιωση πρεπει να ηταν,ο οργανισμος του ηταν αδυναμος απο την αλλη ιωση και οσο να ναι ηταν πιο ευαλωτος γιαυτο και κολλησε παλι ,οι αλλοι δυο ειναι πιο ανθεκτικοι στις ιωσεις με το σχολειο εχουν αποκτησει αντισωματα και αρρωσταινουν δυσκολοτερα απο τον Δημητρη και παλι καλος ηταν ο καημενουλης συνηλθες γρηγορα και σχετικα δεν γκρινιαζε πολυ το μονο ασχημο ειναι οτι δεν τρωει καθολου ακομα ωσπου να επανελθει η ορεξη του

Αννα Μαρια ουτε εμενα μου αρεσει να δινω φαρμακα με το παραμικρο και δινω αντυπυρετικο παντα οταν κανουν πανω απο 38 πυρετο και καλα εκανες και του εβαλες τις φωνες ,τωρα για τα εμβολια μου φαινεται παραξενο που κανουν δυο μαζι και πως ξερεις ποιο φαρμακο μπορει να δημιουργησει παρενεργειες στο μωρο;;μην αγχωνεσαι με το αυτοκινητο να εισαι προσεχτικη και ολα καλα θα πανε

Ανθη μου μια χαρα μου ακουγεται η φετα ,κανε τα τυροπιτακια τουλαχιστον μεσα στην βδομαδα και βαλτα καταψυξη μην τα εχεις ολα μαζεμενα μετα,ιδιο ζωδιο εχω με τον Πανουλη σου ψαρακια!!!

Κατερινακι γρηγορα περαστικα ευχομαι στην Αγγελικουλα και να εχετε ενα ησυχο βραδυ αποψε οτι και να ειναι να κανει γρηγορα τον κυκλο του και να περασει,δεν λεει να φτιαξει και λιγο ο παλιοκαιρος :evil:

οι υπολοιπες που εξαφανιστηκατε παλι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εγώ πήγα σχολείο, ξεκουράστηκα και γύρισα! Ρε κορίτσια, ακούστε τώρα: όπως σας είπα και χτες, είχα τέσσερις ώρες κενό συνεχόμενα. Τελικά, επειδή έλειπε μια συνάδελφος, έκανα τρεις ώρες κενό και την τέταρτη ώρα το μάθημα, το οποίο έγινε σε μία τάξη με δύο μαθητές (έλειπαν δύο, και οι άλλοι τέσσερις ήταν στην πρόβα του θεάτρου), εκ των οποίων, ο ένας είχε να κοιμηθεί δυο μέρες και κοιμόταν στο θρανίο. Οπότε, έκανα "Οθέλλο" (ο Οθέλλος τους μάρανε) με ένα μαθητή! Ήταν λες και πήγα άδικα στο σχολείο κι άφησα το Αντρικάκι μου... Δηλαδή τώρα, με πληρώνουν για να πηγαίνω εκεί και να κάθομαι;

Αφήστε το άλλο... Φέρνει ο βοηθός διευθυντής λουκουμάδες επειδή είχε χτες γενέθλια η γυναίκα του. Φέρνει ο φιλόλογος μηλόπιτα και σοκολατοφουντουκόπιτα, επειδή πέρασε το ΑΠΟΕΛ στους 8. Φέρνει ο ταμίας του συλλόγου μπακλαβά, επειδή πέρασε το ΑΠΟΕΛ στους 8. Και φέρνει και η καθαρίστρια χαλβά, έτσι γενικώς... Ρε κορίτσια... Σας ρωτώ τώρα: είναι δυνατόν;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Το κάνουν επίτηδες για να με καταστρέψουν; Α, και γυρίζω σπίτι, και είχε παραγγείλει ο άντρας μου πίτσα!!!! Δεν πάει άλλο! Από αύριο τα κεφάλια μέσα... Πρέπει ν' αρχίσω διατροφή, γιατί κι εγώ νιώθω άσχημα με τον εαυτό μου...

Ουφ, μου έχει σπάσει τα νεύρα το λάπτοπ, όλη την ώρα κολλάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια πήγα την Αγγελική παιδιατρο γιατι με το που περνάει η δράση του αντιπυρετικού στο 4ωρο δηλαδη μου ανεβάζει 40 πυρετό. Και έχει αμυγδαλίτιδα! Συνεχίζουμε με τα αντιπυρετικά για οσες μέρες κρατήσει ο πυρετός και μου ειπε εμένα να προσέχω μην κολλήσω γιατι δεν ξέρει απο τι ιο μπορει να έχει προκληθει. Ευτυχώς που αύριο γυριζει η μαμά μου για να έχω λιγη βοηθεια γιατι τα απογευματα ζηταει πολύ αγκαλιά.

καληνύχτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Είμαι τόσο κουρασμένη....Χάλια εβδομάδα..Θέλω να έρθει το Πάσχα δεν αντέχω άλλο το πρόγραμμα που έχω..Εντωμεταξύ ο Πάνος έχει ζωηρέψει και κουράζομαι διπλά.. Έχει αρχίσει να μην ακούει πολλές φορές και δε θέλω να το αφήνω έτσι. Τον μαλώνω, τον τιμωρώ, του φωνάζω και γενικώς όοοολο αυτό με κουράζει. Πχ μαγείρευα, είχα τα χέρια μέσα στον κιμά λαδωμένα και αυτός ζητούσε χυμό. Του είπα σε λίγο. Άρχισε τότε να λέει χυμόοοοοοο, χυμόοοοοοοο και ανοιγόκλεινε το ψυγείο με όση δύναμη διαθέτει. Ε λοιπόν άφησα τον κιμά, έπλυνα τα χέρια, τον πήρα από το χέρι, τον έβαλα στο δωμάτιο, του εξαφάνισα κάποια παιχνίδια που θέλει και του είπα ότι δεν πρόκειται να πιει χυμό για πολύ καιρό τώρα...Μετά είχαμε κλάματα κλπ κλπ...Όλα αυτά με πάνε πίσω όμως..Η ώρα φεύγει, και μετά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα μέχρι να φύγω για τη δουλειά. Συνέχεια τρέχω. Ώρες ώρες νιώθω ότι ξεκουράζομαι στη δουλειά..Αν είναι δυνατόν... Τη διόρθωση μόνο δεν παλεύω...Άλλες μέρες ευτυχώς είναι πιο ήσυχος και συνεργάσιμος αλλά γενικώς έχει αγριέψει...

Κατερίνα μου (Καγκουράκι) περαστικά στην Αγγελικούλα σου...Κρίμα ρε γαμώτο...Πρόσεχε όοοοοσο μπορείς. Φόρα μασκούλα. Μακάρι αύριο να είναι απύρετο το κοριτσάκι σου!

Άννα Μαρία δεν μπορώ να ακούω άλλο για το αξιοζήλευτο πρόγραμμά σου :evil::evil::evil::evil::evil: Θα με σκάσεις :evil::evil::evil::evil: Ζηλεύω λέμεεεεεε!!!!! Πέρα από την πλάκα ευτυχώς που έχεις χαλαρό προγραμματάκι γιατί είσαι και μωρομανούλα και δεν είναι εύκολα τα πράγματα. Όσο για αυτά που φέρνουν στη δουλειά σου...δεν έχω λόγια..Θα είχα πάρει 50 κιλά! Ευτυχώς εμείς με άδεια χέρια πάμε και με άδεια φεύγουμε :lol::lol::lol::lol::lol: Μόνο για τον εαυτό του φροντίζει ο καθένας :lol::lol::lol::lol:

Κατερίνα μου ψαράκι κι εσύ;; Και έχετε και κοντά γενέθλια. 14 ο Πάνος και 19 εσύ! Τι λένε τα ψαράκια;;; Δύσκολα μου φαίνονται..

Δυστυχώς μέσα στην εβδομάδα δεν προλαβαίνω ούτε να φτύσω..Αναγκαστικά λοιπόν θα ξεκινήσω Παρασκευή βράδυ που θα επιστρέψω από τη δουλειά...Με βοήθησες πολύ πάντως να ξέρεις..Πελαγώνω εύκολα και μου έδωσες ωραιότατες ιδέες! Ευχαριστώ και πάλι!

Χριστινάκι μου για καλή μου τύχη το πάρτυ δεν είναι αυτό το Σάββατο αλλά το επόμενο! Λέω έτσι γιατί αυτή η εβδομάδα ήταν πολύ δύσκολη και δε θα είχα αντοχές για πάρτυ..Η άλλη θα φροντίσω με κάθε τρόπο να είναι πιο ξεκούραστη! Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι η ζωή με κόρη...Είχα όμως πάντα την εντύπωση ότι τα κοριτσάκια είναι πιο διαχυτικά με τον μπαμπά και τα αγοράκια με τη μαμά. Καγκουράκι τι λες;;;;;;

Το Μαράκι πού χάθηκε;;;;;; Η Όλια;;;; Απουσίες πολλές!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα..Χαθηκα παλι αλλα νιωθω πολυ κουρασμενη τελευταια ..Περιμενω πως και πως να παρω αδεια ..Εχω βαλει μεσα στο Μαρτιο..Δεν προλαβα να διαβασω ολα τα νεα σας..

Ανθη υπομονη με τον Πανουλη..Εδω εγω που δεν ειμαι και εγκυος και εχω μονιμη κουραση..

Κατερινακι περαστικα στην Αγγελικουλα ..Προσεχε και συ να μην κολλησεις ...

Αννα Μαρια μια χαρα στο σχολειο ..Τικαλα δυο μαθητες σε μια ταξη ..Τιαλλο θες..Φιλια πολλα στον Αντρικο σου..

Εμεις καλα ειμαστε ..και ο Νικολακης εχει ζωηρεψει παρα πολυ..Ευτυχως ξεκινησε και βλεπει παιδικα και ηρεμει που και που..

Φιλια πολλα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς εδώ είμαστε καλά. Το πρωί έκανα κάτι δουλίτσες και θα συνεχίσω τώρα που κοιμήθηκε ο Αντρίκος. Λέω να το παίρνω δωμάτιο και μέρα, γιατί αλλιώς δε γίνεται.

Ανθή, νομίζω ότι στην ηλικία που είναι ο Πανούλης είναι φυσιολογική αυτή η συμπεριφορά, γιατί περνάνε μια φάση, θα σου πουν και τα κορίτσια που έχουν μεγαλύτερα παιδιά.

Όλια, κι εσένα ο Νικολάκης είναι ατακτούλης ε;

Ακούστε ένα κορυφαίο: το εσπερινό σχολείο δεν έχει δικό του κτήριο, έτσι δανειζόμαστε το κτήριο του πρωινού λυκείου. Σε μια τάξη που μπαίνω, οι μαθητές του πρωινού έχουν βάλει πάνω από τον πίνακα κάτι φωτοτυπίες με τις μέρες που είναι αφιερωμένες σε κάτι, π.χ. 8 Μαρτίου: Γιορτή της γυναίκας. Στις 14 Μαρτίου, ακούστε τι λέει: Παγκόσμια μέρα μπριζόλας και............................. πεολειχίας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλά, είμαι σίγουρη χίλια τα εκατό ότι δεν ξέρουν τι σημαίνει "πεολειχία", γι' αυτό το βάλανε!!! Ανθή, βλέπεις σε τι σπουδαία μέρα γεννήθηκε ο Πανούλης; :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημέρι κοριτσάκια μου, εμεις τα ιδια έχει και σήμερα πυρετο η μικρούλα μου αλλά ευτυχώς πάνω απο 39 δεν έχει ανέβει και άρχισε να δουλευει και το ντεπον. Εγώ προς το παρόν ειμαι καλά δεν κοιμήθηκα και μαζί της χθες για να μην κολλήσω και έτσι κοιμήθηκε με τον μπαμπά της. Μολις ξύπναγε με ζητούσε και φυσικά δεν μπορούσα να μην πάω.

Ανθή θα τις έχει ο Πανούλης αυτές τις αντιδράσεις και εγώ ποσες φορές της λεω να περιμένει για να τις δώσω αυτό που θέλει, σύνήθως υποκύπτω αλλά τι να κάνουμε. Γνώμη μου ειναι οτι με το να του πάρεις τα παιχνιδια δεν καταλαβαινει τι σημαινει να περιμένει δηλαδή δεν μπορει να συνδυάσει την πράξη με το αποτέλεσμα. Καλύτερα να κέρδιζες λιγο χρονο λέγοντάς του να έκανε κάτι και μολις το τελειωνε να έπινε τον χυμό, στην πράξη κατα ποσο δουλεύει δεν ξέρω.... :roll::roll::roll:

Πάντως ειναι αλήθεια και οι περισσοτερες το έχουμε βιώσει ειδικά αν ο χρόνος ειναι περιορισμένος να θες να κάνεις μια δουλεια και να μην σε αφηνουν τα μικρά.

Κατερινάκι έχεις γενέθλια σε λιγες μέρες φαντάζομαι θα μεγαλουργήσεις πάλι.

Για τα κοριτσάκια λενε ειναι πιο διαχυτικά με τον μπαμπά εγώ δεν το έχω ζήσει ακομα αυτο ισως σε κάνα χρονο, νομιζω κατα τα 3-4 ξεκινά ο έρωτας με τον μπαμπά, ακομα ειναι μικρούλα και ζηταει εμένα περισσοτερο.

Ολια άντε να πάρεις την αδειά σου να ξεκουραστεις, ζωηρούλης και ο Νικολάκης ε οπως ολα άλλωστε.

Χριστινα τι κάνει ο μικρός σου αχ οταν αρχιζουν τις λεξουλες ειναι τοσο χαριτωμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 μην αγχωνεσαι, θα επανελθει η ορεξη του, καθε φορα που αρρωσταινουν ετσι ειναι...Φανταζομαι τσιμπουσι που θα γινει στα γενεθλια σου!!!!

Αννα Μαρια μου εγω καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου. Να σου αρεσει η δουλεια σου, να εχεις τοσο καλο υλικο και να μη μπορεις να κανεις το μαθημα οπως θελεις! Και να χανεις και χρονο απο το μωρο!

Καγκουρακι μου αμυγδαλιτιδα; Πωπω! Προσεχε βρε κουκλα μου οσο μπορεις, αν και τωρα ο,τι ειναι να γινει θα γινει! Περαστικουλια!

Ανθη μου καλε ναι, μπερδευτηκα! Μην ανησυχεις, μαλλον φαση θα ειναι, μπορει κιολας να εχει αγχωθει με τον ερχομο του μωρου...

Ολια καλα ειστε κοπελα μου;

Οι υπολοιπες;

Εμεις καλα ειμαστε και πολυυυυ ζωηρευουμε! Αυτες τις μερες λειπω αρκετες ωρες απο το σπιτι και μου λειπει πολυυυυ!

Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Γύρισα απ' το σχολείο, έφαγα και ξύπνησε ο κυριούλης. Τον τάισα και ξανακοιμήθηκε αμέσως!

Σήμερα είχα δύο ώρες μάθημα. Τη μία την κάναμε κανονικά, αλλά στεναχωρέθηκα γιατί φώναξαν ένα μαθητή καμιά εικοσαριά χρονών, στο γραφείο του διευθυντή και μετά γύρισε χάλια. Δεν ξέραμε τι είχε, χτυπά το κουδούνι, βγαίνει έξω και μαζί του και δύο συμμαθητές του (τρεις άντρες και τρεις γυναίκες ήταν όλοι κι όλοι στην τάξη), και όπως φεύγω εγώ τον βλέπω στα σκαλιά να κλαίει. Πάω στο σύλλογο, ρωτώ τον υπεύθυνό τους τι γίνεται και μου λέει "μπα, τίποτα". Τελικά, πήρε τ' αφτί μου ότι αυτός κάτι έχει κάνει και θα είναι υπό κράτηση το σαββατοκύριακο και Δευτέρα περνάει από δίκη και θα βγει και η ποινή και ο διευθυντής δεν ήθελε να το μάθει κανείς. Μιλάμε για ένα πάρα πολύ ήσυχο παιδί και επιμελή μαθητή, όσο γίνεται δηλαδή στο εσπερινό. Δεν τον ξέρω, βέβαια, μια που είναι καινούριος και ήρθε όσο έλειπα, αλλά από το λίγο που τον γνώρισα, μια χαρά παιδί μου φαίνεται. Ποιος ξέρει πού είχε μπλέξει και ποιος τον είχε παρασύρει...

Αφήστε ένα άλλο παιδί που έμπλεξε πέρσι με μια παρέα και τον παρέσυραν σε κλοπές. Αυτός είχε ένα σωρό όνειρα για σπουδές, και τώρα δυστυχώς καταδικάστηκε και είναι φυλακή...

Τέλος πάντων, κρίμα αυτά τα παιδιά...

Μετά είχα μάθημα τελευταία ώρα και είχε μείνει στην τάξη ένας μαθητής. Τι σκ@τ@ μάθημα θα έκανα;;;; Καθόμασταν και μιλούσαμε...

Καγκουράκι, πώς μου διέφυγε και δε σου ευχήθηκα περαστικά για τη μικρή σου; Ήμουν σίγουρη ότι στο έγραψα... Πρόσεχε εσύ μην κολλήσεις! Μασκούλα!

Χριστίνα, όντως είναι εκνευριστικό να διαλύεται η τάξη. Οι πολλές απουσίες είναι λόγω του θεάτρου: 24 του μήνα έχουμε τη θεατρική μας παράσταση και κάνουν πρόβες εντατικά, οπότε απουσιάζουν συνεχώς. Και πέρσι κάναμε πρόβες, αλλά όχι όπως φέτος, δε χάνονταν τόοοοσα μαθήματα. Φέτος έχει παραγίνει.

Άντε, να έχουμε ένα όμορφο σαββατοκύριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;; Εγώ καλά είμαι αν και ξενέρωσα λιγάκι γιατί ο άντρας μου αύριο δουλεύει και εκεί που κάθε Σάββατο κρατάει τον μικρό μέχρι να ξυπνήσω τώρα θα πρέπει πάλι να ξυπνήσω από τις 10. Σας φαίνεται αργά φαντάζομαι αλλά με δεδομένο ότι θα κοιμηθώ γύρω στις 4 αντιλαμβάνεστε τον πόνο μου..Έχω συνηθίσει να κοιμάμαι αυτά τα ωράρια λόγω δουλειάς και διόρθωσης και δύσκολα αλλάζει αυτό...Τέλος πάντων..Ας μη γκρινιάξω πάλι :oops::oops::lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου κρατάει ο παλιοπυρετός ε;;;; Στα τσακίδια να πάει ο σιχαμένος :evil::evil::evil: Γρήγορα περαστικά στην Αγγελικούλα σου!Όσο για τον Πάνο πιο πολύ μου την έδωσε που άρχισε να φωνάζει και να απαιτεί με αυτόν τον τρόπο..Τα νεύρα σίγουρα δεν είναι καλός σύμβουλος αλλά δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς εκείνη την ώρα. Έχω αρχίσει να μην του κάνω τα κέφια όταν είναι κακότροπος έστω και αν αυτό σημαίνει ζαλάδα και πονοκέφαλο από την γκρίνια του...Τώρα αυτό με τα παιχνίδια δεν ξέρω αν ήταν αποτελεσματικό αλλά το ότι δεν ήπιε τελικά χυμό ήταν γιατί μετά με φίλησε και ζήτησε συγνώμη..Πάλι δεν ήπιε χυμό αλλά σημασία έχει ότι κατάλαβε (τουλάχιστον εκείνη τη φορά). Αν το ξανακάνει θα το εμπεδώσει ακόμα καλύτερα!

Άννα Μαρία ο Πανούλης γεννήθηκε την ημέρα της.................................................. πεολειχίας :shock::shock::shock::shock::shock: ;;;;;;;;;;;;;;;Τι μαθαίνω σήμερα η δόλια η μάνα :lol::lol::lol: Με έκανες και γέλασα! :lol::lol::lol::lol: ...

Κρίμα ρε γαμώτο για τα παιδιά που μπλέκουν...ΚΡΙΜΑ. Δύσκολες καταστάσεις...Ψυχοφθόρες..Έχετε κι εσείς τα δικά σας θέματα....

Χριστινάκι μακάρι να περνά φάση ο Πάνος γιατί δεν έχω χειρότερο από παιδάκια που κάνουν σαν υστερικά όταν τους χαλάς χατίρι :evil::evil::evil: Νευριάζω απίστευτα!

Όλια μου κουράζεσαι ε;;; Τώρα που θα πάρεις την αδειούλα σου θα ξεκουραστείς και θα απολαύσεις και το Νικολάκη σου!

Δεν είχαμε πολλή κίνηση σήμερα..

Αύριο θα έχουμε και new entry!!!!!Καινούριο μέλος στο ποστάκι μας! Και το όνομα αυτής..ΚΑΡΟΛΙΝΑΚΙ! Οι εγκυούλες θα γίνουμε 3! Να μας προσέχετε ε;;;;;;;;

Φιλάκια κοριτσάρες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου; Τα μωρα σας;

Αννα Μαρια απο τη μια σκεφτομαι, με τοσα προβληματα το θεατρο τους μαρανε, απο την αλλη θυμαμαι ποσο ψηλα το ειχαν στην εκτιμηση τους ως εκπαιδευτικο εργαλειο οι αρχαιοι και λεω χαλαλι! ΚΡΙΜΑ οντως για αυτα τα παιδια, ειναι τοσο ευκολο τελικα να μπλεξει κανεις, ειδικα σε τετοιες ηλικιες...κριμα!

Ανθη μου σιγουρα φαση ειναι! Κι εγω τρελαινομαι με τετοια παιδια! Αφου σου ζητησε συγνωμη και μετα δεχτηκε και την τιμωρια αδιαμαρτυρητα, σημαινει οτι δεν στο ειπε απλα για να καταφερει το δικο του, αλλα το εννοουσε και καταλαβε το λαθος του. Ε, παιδια ειναι, ωρες ωρες νευριαζουμε αλλα μηπως περιμενουμε και πολλα απο αυτα;

Καγκουρακι ελπιζω να ειναι καλυτερα η μικρη σου!

Φιλια σε ολες τις μανουλες, καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εδώ έχει πολύ ωραία μέρα. Πήγαμε βολτίτσα με τον Αντρίκο οι δυο μας. Πήγαμε στο μαγαζί του πατέρα μου και εγώ πήγα απέναντι σε δύο τράπεζες (στη μία πήγα στο ΑΤΜ και στην άλλη που είναι ανοιχτή και Σαββάτο έκανα κατάθεση λεφτά του Αντρέα) μετά καθίσαμε λίγο εκεί και μετά πήγαμε στο μικρό σούπερ μάρκετ της γειτονιάς μας και πήρα δυο πραγματάκια.

Μετά θα πάμε οι τρεις μας για καφεδάκι!

Ανθή, σε καταλαβαίνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!! Δεν αντέχω το πρωινό ξύπνημα.... Χάλιααααααααα.........

Ο Πανούλης μοιάζει να κατάλαβε το λάθος του απ' αυτά που λες. Στο έχω ξαναπεί, πιστεύω ότι έχεις κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά μαζί του!

Χριστίνα, κι εμείς είχαμε πει στην αρχή "το θέατρο μας μάρανε", αλλά πέρσι που κάναμε πρώτη φορά, έγιναν θαύματα. Ένας μαθητής σχεδόν αναλφάβητος, που είχε τρομερά χαμηλή αυτοπεποίθηση και συνέχεια προσπαθούσε να τραβά την προσοχή με διάφορα ψέματα (και καλά είχε κάνει απόπειρες αυτοκτονίας κι άλλα τέτοια), αναδείχθηκε σε καταπληκτικό ηθοποιό, ανέβηκε η αυτοπεποίθησή του, και μαζί μ' αυτήν και η επίδοσή του στα μαθήματα! Και είχαμε κι άλλες τέτοιες περιπτώσεις, πέρα απ' το ότι ξεφεύγουν απ' τα διάφορα προβλήματά τους.

Άντε, σας κλείνω να γράψω και σε άλλα ποστάκια, και έχω ένα σωρό δουλειές, μια που αύριο θα έχω επίσκεψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μου εδω εχει βρωμοκαιρο παλι, συννεφια και κρυο!

Ναι, αυτο ακριβως εννοω, με μια πρωτη ματια λες σιγα τα αβγα, αλλα τελικα οι βιωματικες μεθοδοι ειναι στην πραξη κλασεις ανωτερες απο τις συνηθισμενες, δυστυχως εδω στο ελλαντα δεν το βλεπω να εφαρμοζονται πριν το 256381 μ.Χ.! Στην πραξη εννοω γιατι απο θεωρια σκιζουμε!

Τι επισκεψεις περιμενεις αυριο;

Καλη βολτουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, και στο Ελλάντα έχει σχολικό θέατρο!

Θα έρθουν μια οικογενειακή φίλη με την κόρη της που μικρές κάναμε πολλή παρέα, να μας χαιρετήσουν για τον Αντρίκο. Θα έρχονταν πριν από ένα μήνα, αλλά ήμασταν στο νοσοκομείο, και μάλιστα, αυτή η γυναίκα δουλεύει στο νοσοκομείο και ερχόταν κάθε μέρα και μας έβλεπε. Άσχετο αυτό, αλλά το αναφέρω έτσι για την ιστορία.

Άντε, κόλλησα και έχω σίδερο κι ένα σωρό δουλειές, και θα πάμε και βόλτα, και θα βγω και το βράδι! Να δω πότε θα τα προλάβω όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου νομιζω ειμαστε καλύτερα τις δινω απο χθες αντιπυρετικό μονο οταν ξεπεράσει το 38 και μισο και οχι κάθε 4 ωρες και ευτυχώς ανταποκρίνεται. Σήμερα απο το πρωί μέχρι 37,1 εχει φτάσει. Εχει αρκετές μυξούλες αλλά ειναι καλύτερα. Εγώ ξύπνησα με λιγο μπουκωμα στη μυτη αλλά νομιζω την γλίτωσα, ο καημένος ο άντρας μου ειναι χάλια αφου κοιμήθηκε δυο βράδια μαζί της.

Αννα Μαρια κριμα ειναι να μπλέκουν έτσι ειδικά οταν κάνουν προσπάθεια να γυρισουν και στο σχολειο, φαντάζομαι στο εσπερινό δεν ειναι μονο το τι θα μάθουν απο γνώσεις αλλά τι ευκαιρίες θα τους δωθούν μεσα απο το σχολειο να μην αφησουν τη ζωή τους έτσι οποτε το θέατρο σιγουρα βοηθάει σε αυτές τις περιπτώσεις οπως ειπε και η Χριστίνα.

Ανθή που δουλευει ο άντρας σου αφου ειμαστε και συνάδελφοι και δουλευει και σήμερα. Μια χαρά ο Πανουλης ήταν η στιγμή φαινεται.

Χριστίνα οντως πολύ χάλια σήμερα ο καιρός εχει και αερα και κρυο που θα πάει πια αυτή η κατάσταση. Ο άντρας μου άκουσε κάτι καλο στο ραδιοφωνο: λεει ο Γιωργάκης ειπε θα μας κάνει Δανια δεν μας ειπε ομως οτι εννοούσε τον καιρό :lol::lol::lol::lol::lol:

Το απογευμα θα πάω σε μια φιλη και θα μεινει η μικρή με την μαμά μου και τον άντρα μου στο σπίτι, δυο μωρά άρρωστα θα έχει η γυναικα να νταντευει.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τελικά έβγαλε αέρα και δε βγήκαμε με τον μικρό... Ευτυχώς θα βγω εγώ το βράδι! Τουλάχιστον τον πήγα βόλτα το πρωί και πήρε τον αέρα του, γιατί δεν πήγαινε άλλο όλη μέρα μες στο σπίτι. Στο μαγαζί του πατέρα μου κοιτούσε συνέχεια γύρω γύρω με τρομερή περιέργεια...

Καγκουράκι, ευτυχώς που είναι καλύτερα η μικρή!

Αφήστε κορίτσια, γενικά οι μαθητές μας έχουν πολλά προβλήματα. Τι ναρκωτικά, τι μπλεξίματα με την αστυνομία, τι οικογενειακά προβλήματα, τι ανεργία, δεν μπορείτε να φανταστείτε...

Α, Κάλη, σχολιάζω εδώ αυτό που έγραψες στο ποστ για τη νηστεία: Σα δε ντρέπεσαι, έκανες ΣΕΞ περίοδο νηστείας, κι έπιασες και παιδί, ξου ξου ξου, ξξξξξξξξξξξξξ, χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ, φτου σου, φτου σου, φτου σου, ξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξ, ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ, ξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξ, ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Είστε καλά;; Εγώ καλά αν και οι ορμόνες μου δημιουργούν ενίοτε μια κακή διάθεση :?:?:? Τέλος πάντων..Αύριο πάλι διόρθωση, σίδερο κλπ. Σας έχω πει πόσο θέλω να έρθει το καλοκαιράκι;; Άντε το Πάσχα..

Άννα Μαρία ούτε εγώ αντέχω το πρωινό ξύπνημα..Το σιχαίνομαι :evil::evil::evil: Θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να κοιμάμαι πολύ αργά το βράδυ και να ξυπνάω γύρω στις 12 το μεσημέρι. Τώρα μόνο το πρώτο κάνω :?:?:roll::roll::roll: ...Πώς τα περάσατε στη βολτίτσα σας;;;;Σε ευχαριστώ για ακόμα μια φορά για τα καλά σου λόγια περί ανατροφής του Πάνου. Εκτιμώ πολύ τη γνώμη σου να ξέρεις!

Κατερίνα μου χάρηκα πολύ που η Αγγελικούλα είναι πολύ καλύτερα! Έπιασαν τόπο οι ευχούλες μας για γρήγορη ανάρρωση ;););) Περαστικά και στον άντρα σου!

Ο άντρας μου δε δουλέυει κανονικά τα Σάββατα αλλά ειδικά αυτό το Σάββατο θα έβγαζαν κάποια προϊόντα καινούρια και έπρεπε να είναι εκεί.Δουλεύει σε μια εταιρεία με κατεψυγμένα προϊόντα.

Χριστίνα ο Πανούλης έδειξε ότι κατάλαβε. Το καλό είναι (εύχομαι να μην το γκαντεμιάσω και αυτό :?:? ) ότι όταν βγαίνουμε έξω είναι ΚΥΡΙΟΣ. Πολύ καλό και ήσυχο παιδάκι! Ειδικά στα ξένα σπίτια. Τι κάνει ο δικός σου ο μπόμπιρας;;;; Τρέχει και φωνάζει μαμάααααααα;;;;;; Τα νέα του επιτεύγματα!!!!!

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια..Όπως σας έχω ξαναπεί με το θηλασμό δεν τα πήγα καλά με τον Πάνο. Για καιρό έλεγα ότι άμα κάνω δεύτερο παιδί δε θα προσπαθήσω καν.Ήμουν πολύυυυυυ αρνητική με το θέμα αυτό. Παρόλ' αυτά τώρα που το νινί στην κοιλίτσα μεγαλώνει κι εγώ δένομαι όλο και περισσότερο μαζί του δεν μου πάει καλά να μην ξαναπροσπαθήσω..Το ερώτημα είναι το εξής. Με δεδομένο ότι θα γυρίσω στη δουλειά πολύ πολύ νωρίς (μπορεί και πριν σαραντίσω αν φάω όλο το μήνα μου) υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρω;;; Δε θα δουλεύω κάθε μέρα αλλά 3 φορές την εβδομάδα σίγουρα θα λείπω.Αν απουσιάζω 7 ώρες από το σπίτι τι θα γίνει με το στήθος;;;Θα πρέπει να βγάζω γάλα στο ενδιάμεσο;;;Ρωτώ γιατί αν θα πρέπει δυστυχώς δε θα μπορέσω να θηλάσω γιατί στο πεντάλεπτο διάλειμμα λίγο δύσκολο να βγάζω γάλα στην τουαλέτα :?:? Δε θα είναι εδραιωμένη η γαλουχία και φαντάζομαι ότι θα υπάρχει υπερπαραγωγή...Δεν ξέρω..Είμαι πολύ μπερδεμένη...Εσείς που έχετε εμπειρία τι λέτε;;;;

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεεεεεεες!!!!!!!

Εμείς ευτυχώς κοιμηθήκαμε αρκετά καλά! Ο Αντρίκος συνήθισε το δωμάτιο και την κούνια του. Τώρα προτιμά να κοιμάται εκεί, ακόμα και να μένει ξύπνιος μέσα στην κούνια, παρά στο ριλάξ, επειδή στο ριλάξ είναι δεμένος και δεν έχει ελευθερία κινήσεων.

Σας είπα που χτες βάλθηκε να μάθει τα φωνήεντα; Κάθε λίγο, και κυρίως όταν του τραγουδούσαμε κάποιο τραγουδάκι, άρχιζε: "α-α-α-α, ο-ο-ο-ο, ου-α, ου-α, ου-α" και πάλι απ' την αρχή!

Αλλά ρε κορίτσια, πολλή κούραση. Από τότε που μπήκαμε στο νοσοκομείο, με έχει πιάσει η πλάτη μου... Συνέχεια πονάει και επιδεινώνεται με τις δουλειές.

Χτες βράδι γύρισα νωρίς σπίτι, κατά τις δέκα και μισή, κι αντί να καθίσω να ξεκουραστώ, έπιασα να φτιάξω γλυκό για τη σημερινή επίσκεψη... Έφτιαξα μια νηστίσιμη καρυδόπιτα με ταχίνι του Παρλιάρου, να δούμε τι βγήκε...

Ανθή, δεν ξέρω να σου πω για το θήλαστρο... Νομίζω θα πρέπει να νοικιάσεις νοσοκομειακό, αλλά αν μένεις εφτά ώρες χωρίς να αντλήσεις, μπορεί να έχεις πρόβλημα, επειδή είναι πάρα πολύ νωρίς. Εγώ πάντως στο σχολείο δεν αντλώ καθόλου. Θηλάζω τον Αντρέα στις τέσσερις το απόγευμα, φεύγω, όταν επιστρέφω κοιμάται και τον ξαναθηλάζω όταν ξυπνήσει, μπορεί στις έντεκα, μπορεί στις δώδεκα, μπορεί στη μία. Αλλά εμένα έχει εδραιωθεί η γαλουχία και έχει προσαρμοστεί το στήθος. Μόνο μια φορά που δεν ξυπνούσε, κάθισα κατά τα μεσάνυχτα και το άντλησα και από τα δύο στήθη, γιατί είχαν γίνει τούμπανο.

Πάντως μια κοπέλα, η Χρυσάνθη, θα επιστρέψει κι αυτή στη δουλειά όταν θα είναι η μικρή της περίπου δύο μηνών, οπότε ίσως μπορεί αυτή να σε βοηθήσει. Μπαίνει στο "Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011".

Καλέ, αυτή η καινούρια κοπέλα που μας είπες, πού είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...