Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΜΑΣΚΑΡΑΚΙΑ 2009 νο31 !


Recommended Posts

καλα και γω χωρια τα πλένω του παιδιου (κ ειναι κ πιο βολικο κ μετα σιδερο και απο8ηκευση) και εγω τραβάω κατι ζορια περιεργα - παστρικά :lol::lol::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

θα τα χωρισουμε κ σε κατηγοριες αλλη ωρα :mrgreen::mrgreen::D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nαι ειμαι μικρη για μαμα.. αλλα με βοηθησε που τελειωσα νηπιαγωγος και ειχα πολυ εμπειρια με παιδια... να φανταστειτε οταν εγινα μαμα η πεθερα μου και η μαμα μου ειχαν μεινει με στομα ανοιχτο για οσα μπορουσα να κανω με το παιδι και για το παιδι χωρις να χρειαστω βοηθεια ουτε συμβουλες... και στο θηλασμο τα καταφερα εκει που μου λεγαν ολοι κοψε το γιατι δεν ειναι φυσιολογικο να θηλαζει 18 ωρες τη μερα το παιδι. και ομως τους διεψευσα. τεσπα....σημασια εχει ποτε νιωθεις ετοιμος και οχι η ηλικια που εισαι...

ρε τζουλια αυτο το μπολακι παρατηρησες οτι εχει γευματα σαν σκυλοτροφη??????? :lol::lol::lol:

νανουκα περνα βολτα απο γιατρο...

εγω με την χυτρα εχω βολευτει αλλα δεν κανει το φαγητο οπως η κατσαρολα νοστιμο...

οσο για τα ρουχα τα πλενω ολα μαζι απο τοτε που εκλεισε το χρονο. της μικρης δεν τα σιδερωνω ολα. εχω στεγνωτηριο και αποστειρωνονται μια χαρα...το βαζω στο πολυ δυνατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..νυχτα...

φερανε χθες 1 25χρονη μετα απο κασαρικη..γεννηθηκε το παιδι 1 χαρα ειναι..αυτην της κανανε υστερεκτομη λογω αιμορραγιας!!

αφου ειναι καλα αυτη και το μωρο...τι να πω!!

ελα ρε χρυτσουλα..αδυνατισε;;ποσο;;σε κοροιδευω να ξερεις..

ποσα κιλα ειστε;;

εγω παλι δε ζηλευω τισ μικρες μαμαδες..προτιμβω την ηλικια μου για παιδι..

μη σου πω και λιγο πιο μεγαλη!!

κανω μαρμελαδα πορτοκαλι..

μανικι βεβαια αλλα τι να πω..εμεις συνεχιζουμε μυξες..

αυριο ερχεται ο μπατζανακης..

νανα ελπιζω ολα καλα..θελω και γω καριοκες!!

σα; τισ δικες μου δε κανει ο παπαππαρασκευας αλλα οκ..χαχαχ...

το απογ δε ξερω τι θα κανουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουλ το εχω παρει το μπωλ και το εχβω πεταξει..αληθεια σου λεω!!

σιγα το πραγμα!!

αβολο πολυ..

δε ξερω..μουτ οφερανεο ταν γεννηθηκε η μικρη απ οτο εξωτερικο..

το πηρα και με κακα ματι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααα

25;;;;; Φτου σου!! Χαχαχαχαχα

Πλακα κανω!!!!

Φροσω σε βλεπω on line!!! Πήρες τον διαιτολόγο; Ελπιζω να σε βοήθησε...

Εγω εδω με τη μέση παιδευομαι. Κανω ενεσεις την άλλη εβδομάδα Ξεκιναω φυσιο. Αλλα εδω συνεχίζω σα να μη συμβαίνει τίποτα. Δε γίνεται ρε γμτ αν εχεις μωρο... Αστα!

Δε παίρνω και γυναικα.... Μλκ μου! Αλλα τι να μου κανει 1 μερα!!! Αφου ο σιφουνας εδω βομβαρδίζει ολη την ωρα. Ε για ολη την ωρα γυναικα δε παιζει!

Νανα μου ισως ειναι φυσιολογικό. Δε ξερω να πω και γω την αληθεια μου! Να μη κουράζεσαι όσο μπορείς τουλάχιστον!

Α και γω χωριά τα πλύνω ακομη αλλα με βολεύει.

Εχει και μια έξαρση ο μικρος ρε γμτ και εχω ξενερωσει. Έβγαλε εξανθηματα γυρω απο τα χειλακια δε τρώει παρα μονο σούπες το μεσημερι ειναι ευαιρεθιστος παλι και εχει πολλα αέρια το καημενουλι!

Πηρα γιατρο και παίζουν πολλα σενάρια. Τα είπαμε αναλυτικά. Αν δεν ηρεμήσει θα παρει κορτιζονη 3 μέρες.

Θα δουμε. Ειμαι αισιόδοξη γιατι εχει γενικα πολυ καλη πορεία. Αλλα ξέρετε τωρα ξενερωνεις ρε γμτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου να βαλεις γυναικα τουλαχιστον να σου κανει τα χοντρα... εγω βαζω μια φορα το μηνα...

οσο για τον μικρο θα περασει και αυτο ρε μαρακι.. αφου πατε καλα...μονο να βρειτε τι του το προκαλει..

η μικρη μου χεστηκε απανω της και τα πασαλιψε στην κουνια..οσο εγω καθαριζα το πισω μπαλκονι...

τα νευρα μου.....εχει να χεστει απανω της απο τον ιουνιο..... :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aυτο το βιτσιο να ξεβρακωνεται ολημερις ... :roll::roll::roll: Τι θα σε κάνω αγόρι μου GO GO BOY ??? να χορευεις και νου σου βαζουν λεφτά οι γραίες στα βρακια σου ??? :lol::lol:

μαρακι66 ευχομαι να περάσει γρήγορα !

αλη8εια Σωσω ε ? πιο μεγάλη η8ελες ? ΣΑΓΑΠΑΩ ! :mrgreen::mrgreen:

πωπω και εγω 8α η8ελα μια γυναικα Ελενη για γενικη ... που ειναι οι εποχες του πλουτου που ειχα κα8ε βδομαδα :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εμεις καλα

σημερα με το ζορι τους βαλαμε για υπνο και κοιμηθηκαν 2 ωρες και θελανε και αλλο

δεν μας βλεπω το βραδυ να κοιμομαστε

ελα ρε σωσω η κοπελα

πωπω να πηηγαινεις για χαρα και σου συμβαινει αυτο;

εκανε καμια βλακεια ο γιατρος;

πως συναιβει;και μετα εχεις τρομερες διαταρραχες και ειναι νεα κοπελα -πωπω

οσο για την γυναικα

δεν ξερω εμεις δεν ειχαμε στο σπιτι βαλει ποτε να μας καθαρισει καποιος και μου φαινεται πολυ περιεργο - το εχω τους πλουσιους.

σε αυτα ειμαι λιγο οπισθοδρομικη

δεν θελω αλλη γυναικα στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sωσω αστα εχω παρει 3 κιλά !!! :mrgreen:

ειμαι αναμεσα σε 2 συνταγες αμυγδαλωτων ...

http://www.pastrychef.gr/recipe_736.html

vs

http://www.oisyntagesmas.gr/syntages-gi ... otasiphnou

:roll::roll::roll: εχω καιρό να το σκεφτω μεχρι το Σαββατο :mrgreen:

πλάκα έχεις ρε Μαρκερ ... δηλ αν είσαι 9 μηνων ετοιμογεννη και επρεπε να κάνεις γενικη στο σπίτι κ δεν είχες βοηθεια ποιόν 8α φώναζες ? τον Batman ??? :lol::lol::lol::lol: (σε πειράζω να ξέρεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηστε τα αμυγδαλωτα και τις καριοκες εχω θεμα σας λεω

θα φτιαξω τουρτα και θελω να κανω μους λεμονι χωρις αυγα - πως στο καλο θα την φτιαξω; καμια δεν απαντησε

γραμμενη!!!!!

εγω εβαζα τον κωνσταντινο να κανει οσες δουλειες δεν μπορουσα -οσες δεν μπορουσε και αυτος - που δεν υπηρχαν δλδ θα μενανε ετσι

αλλα αν ηταν για τον μπατμαν - τον παλιο το μαναρακι δεν θα ελεγα οχι :lol:

την κατγουμαν την να την εκανω; :lol: μονο στον κωστα θα αρεσε :lol:

που τα εβαλες τα 3 κιλα σκελετουλα εσυ;

γω που εχω 10 επιπλεον φορεμενα απο την εγκυμοσυνη τι να πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να δω τον μπατμαν με πόδια και φτερό στο χέρι και δε θέλω τίποτα αλλο χαχαχαχαχα χαχαχαχαχα

Αυτες τις μαλακιες πληρωνω και γω Μαρ!!!! Μια φορα στο τοσο φέρνω για τη βιβλιοθήκη κυριως που ειναι τεράστια ε και τοτε κανει και τα υπολοιπα. Οταν ήμουν εγκυος τη 2η φορα είχα κανονίσει και ερχόταν.

Πάντως οταν έρχεται νιωθω καπως και γω. Οχι άβολα αλλα δε τα κανει καμια σαν εμένα. Αυτη τωρα με ξερει Καλα βεβαια τα χουγια μου δηλαδη.

Καλα αυτο με τη κοπελα και την υστερεκτομη τι να πω ρε γμτ!!!!!!!!!! Καμια μλκ θα έπαιξε!!!! Κρίμα νεο κορίτσι!!!! Τουλάχιστον το παιδακι της να ειναι καλα!!!!!

Πηρε η πεθερα μου για λιγο τον μικρο. Μιλαμε τα εχω παίξει!

Έπεσε και απο τη κούνια σημερα!!!!!! Καιρος μας ητανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα τζουλ - θα μας κανει ολες να φαντασιονομαστε τον μπατμαν με ποδια το βραδυ :mrgreen:

τιποτα χωρι αυγο και πατισερι

ελεγα να εβαζα σε σαντυγη την σκονη την ανθος λεμονι μπας και παρει μυρωδια

λογικα δεν βαζεις λεμονι χυμο στη σαντυγη αυτουσιο για να μην κοψει οπως το γαλα

αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα με κοροιδεψετε

αλλα ηδη σκεφτομαι και ψιλοετοιμαζω το δωρο για τα παιδακια στα επόμενα γεννελθια

ειμαι δλδ στην σκεψη ακομα

θελω 2-3 μηνες για την πληρη εκτελεση και 1 μηνα για το τελικο οποτε καλα εχω αρχησει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ καυτο αγορι οντως ο Μπατ ! :lol::lol::lol:

καλά μην φανταστειτε κ εγω οταν την επερνα πιο πολλά εκανα εγω :lol::lol::lol::lol:

googlare :lol: καλε για την μους !!!

Μαρη απο τωρα μαζευεις λεφτά ? τι 8α τους πάρεις ? μονοκατοικία στην Κηφισια ??? =))=))=))=))

κοριτσια με εχει πιασει μια λαλακία αυτες τις μερες ... (οχι οτι με ειχε αφήσει και ποτε... :mrgreen: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω ρε γμτ

Τι άθλιες σειρές ειναι αυτες φέτος;;;;

Μονο το με λένε Βαγγέλη βλεπω όπου εκει γελαω πολυ!

Το εχω τωρα στο μεγκα και εχω φριξει με αυτη τη μλκ!

Ε ρε κατακαημενη φτωχια!!!

Το Σπιτι των πρωταγωνιστών σ´αυτη τη σειρά ειναι ίδιο καλέ με το Σπιτι της δανδουλακη στη ζωή της άλλης. Εν τω μεταξυ παιζει και η οικονομικού που εκανε τη κακιά τη ξενια και στα δυο. Και ειναι λες και βλεπεις ίδιο σήριαλ!!!!! Καλέ ίδιο!!! Ουτε μια καρεκλα δεν άλλαξαν!

Σας ειπα ο μικρος βόλτα και κωλοβαραω!!!

Τι Καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις μιλησα με τη Γιαγια. Ειναι λεει κατω στο γραφείο του Αντρέα και ζωγραφίζει!!!! Καταλαβα! Χαχαχαχα με μαρκαδορους! Ξέρετε αυτούς που εχουν στα γραφεία!! ΦΑΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι το ειπες

καλα κανεις μαρακι

εγω περιμενω πως και πως αυτες τις μερες που ειμαι χαλαρη -δε δουλευω ολη την εβδομαδα και μαλλον ολοι δασκαλοι εχουν απεργια ολη την αλλη βδομ :((:((:((:((:((

και ελεγα αχ τι ωραια

θα παω και λιγο για μαλλι - εδω θα πηξω μεσα παλι και με τα παιδια παραμασχαλα

οχι οτι με πειραζουν μωρε

μια χαρα ειναι

αλλα τη θελω λιγο τη μοναξια μου ωρες ωρες

σιριαλ δεν βλεπω τα βαριεμαι - ολο βλακεις εχει

χαχαχα μαρακι ετοιμασου για οινοπνευμα ναιτ :lol::lol:

και δεν βγαινουν με τιποτα

βαλε φωτο ομως πριν τους βγαλεις -προσπαθησεις δλδ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker για κρέμα λεμόνι κοιτα αυτά

http://www.greekmasa.gr/index.php?optio ... &Itemid=49

http://www.greekmasa.gr/index.php?optio ... &Itemid=49

http://www.greekmasa.gr/index.php?optio ... &Itemid=49

επανέρχομαι να διαβάσω και τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι η ζζζ θα μας σωσει...πως περασες ζζζ χθες;;

ουτε εγω μπορω να σε βοηθησω μαρκερ..πηγαμε ελενη σκ!!!

1 χαρα::καλουτσικη η ποροτκοαλοπιτα..εβαλα και μανταρινι και πρεπει να ξινιζει λιγο..μαλακια!!

τεσπα!!

αυριο κλεινουμε 7 χρονια με τον αντρα μου..καλα μη φανταστειτε!!ζητησα ρεπο αλλα χαλαρασ!!

η μικρη βηχει κιολας!!

μαρακι πηγε βολτα ο μικρος;;που;;με τη γιαγια;;

και εγω ετοιμαζω τουρτα για την μικρη της αντωωνιας!!

αντε να δουμε..αλλα δε θελει ζαζαροπαστα η αντωνια..οποτε θα παιξει σαντιγυ!!

και γω την κοπελα για; τισ δουλειεις την εχω για πολυτεελια!!στο μυαλο μου βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.facebook.com/sticky.gr

αν κανετε λαικ εδω....θα σας στειλουν δωρεαν αυτοκολητα τοιχου σε οτι χρωματα θελελτε..για δειγμα!!!

εγω το κασνα..και ανακαλυψα τελειο σαιτ!!!

μα τελειο..μπλογκ ειναι βασικα!!

www.pos-ftiaxnetai.blogspot.com

ua pauete plaka leme!!

υτζουλ προτιμω το δευτερο γλυκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αρκετα καλο σαιτ

βεβαια πρεπει να αφιερωσεις πολυ χρονο

αλλα εχει αρκετα που μπορουμε να φτιαξουμε

θα προσπαθησω να φτιαξω το σαπουνι χεριων

α δεν σας ειπα

πηγα και πηρα τις απαντησεις απο εξετασεις που ειχα κανει τον σεπτεμβρη

τα μαλλια μου εχουν πεσει σε αθλιο βαθμο και το εψαχνα - γενικα τιποτα -η θεραπεια ειναι πανακριβη και δεν εχω και αποτελεσμα

μπας περιπτωση

φερριτινη στα ταρταρα - 9

σισηρος μετριος 57

κατα τα αλλα ορμονολογικα ολα καλα

θα παω και σε αλλη γιατρο - και σε 3η μη σου πω

το μονο που μου τη σπαει ειναι οτι τα φαρμακα κοστιζουν 70 το μηνα και δεν καλυπτει τιποτα το ταμειο

θα παρω και συσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...