Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα!!!

Sotkou χάρηκα για την facebook γνωριμία! :D:D:D:D Είδα και την αδερφη σου που μοιάζετε πολυ και έχουμε έναν κοινό φίλο από το Περιστέρι :D:D:D:D

Καλά σίγουρα το μωράκι σε εσένα θα μοιάζει! Έτσι γίνεται νομίζω όταν είναι 'δυνατά' τα γονίδια!!! Με το καλό!

mwroudenia2 θα σου πω την δική μου εμπειρία: Δεν με είχε εξτάσει ποτέ από κάτω ο γιατρός. Όταν έσπασαν τα νερα και άρχισαν οι συσπάσεις μετά από 2-3 ώρες δυνατών πόνων στο μαιευτήριο μου λέει ο γιατρός: ωραία θα έχει κατέβει το παιδί τώρα για να δούμε: έκανε λοιπόν την εξέταση αυτή η οποία από ότι είπε ΕΠΡΕΠΕ να είναι την ώρα την σύσπασης και πονούσε παρα παρα παρα παρα παρα πολύ! Ωστόσο μπροστά στην ελπίδα να γεννήσω φυσιολογικά έκανα υπομονή....όταν μετά απο 4-5 φορές που έκανε την εξέταση αυτή ΔΕΝ είχε γίνει καν εξάλειψη τραχήλου και δεν είχε μετακινηθεί καθόλου το νινι, άρχισα να απογοητεύομαι και προς το τέλος σε κάποια από αυτές έβαλα τα κλάματα από την απογοήτευση....τον πόνο και το γεγονός ότι δεν υπήρχε καμία πρόοδος...

ΑΛΛΑ εάν είχαμε πρόοδο θα το έβλεπα διαφορετικά και θα έκανα υπομονή...Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις με ΦΤ (εάν οι συνθήκες είναι οκ) και στην πορεία εάν δεν μπορείς, πάτε για καισαρική....

Να ξέρεις ότι πολλές γυναίκες λέγαν να πάνε κατευθείαν για καισαρική και τελικά γεννήσαν πιο εύκολα απ' όλες

Αργυρω μου και εγώ απορρώ που έχεις τόσο διαστολή και λέει ο γιατρός ότι θα περάσουν 2 εβδομαδες; για να γεννήσεις! Περίεργο μου φαίνεται! Εγώ μετά από 15 ώρες τοκετού δεν είχα τόσο :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν κλείνεις καλύτερα τις βαλίτσες σου για να είσαι σίγουρη?

Μπράβο στον αντρα σου! Έτσι πρέπει να είναι κορίτσια! Είναι δύσκολη περίοδος αυτή της εγκυμοσύνης/γένας και λοχείας και νομίζω ότι ώρες ώρες λόγω του σύγχρονου τρόπου ζωής δεν προλαβαίνουμε να σκεφτούμε κάποια πράγματα και τα παίρνουμε σαν δεδομένα.....Για να τους έβλεπα τους άντρες 9 μήνες με μωρό στην κοιλιά...εκεί θα έβλεπες γκρίνια!!! :D:D:D

Veloudeniaκοριτσάκι μου ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ.....η φαγούρα σε τρελαίνει το ξέρω...εχω κατά καιρούς καλοκαιρινή αλεργία και δεν μπορώ να κλείσω μάτι....πω πω ...βάλε κρυες πετσέτες, καμια καταπραυντική κρέμα...τι να πω... κάπου το έχω ξανα-ακούσει πάντως από άλλη κοπέλα και όπως σε εσένα έτσι και σε εκείνη δεν ήταν κάτι παθολογικο...απλώς ένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης...

Τόμα, Kat6 πολύ μεγάλα τα μωράκια σας! Η δικιά μου ήταν τόσο όταν ήταν 2-3 μηνών :lol::lol::lol: Μπράβο! Με το καλό!

φιλιά σε όλα τα κορίτσια που δεν πρόλαβα να σχολιάσω!!!!!!!!!!!!!!!!! Πόσα να γράψω πια!!! Την ιστορία της ζωής μου είπα πάλι :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

xarhka Samantha mou kai egw ! nai moiazoume me thn aderfh mou para polu :)

koritsakia mou variemai na kanw otidhpote shmera ! pffffff ! eseis ti 8a kanete ? eutuxws exw mageirepsei kai exw na vgalw ta plumena apo to plunthrio twn piatwn :) k ena plunthrio sidero :P pou den 8a to kanw twra... ante na er8ei h sister na fugoume!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου, πολύ χαίρομαι με τα καλά νέα σας.Νομίζω πως τελικά μπαίνουμε όντως στην τελική ευθεία.ποια θα κάνει το ποδαρικό?Αργυρώ και εγώ δεν νομίζω με διαστολή 1,2 να αντέξεις 2 ολόκληρες εβδομάδες ,μάλλον για τις 28 σε βλέπω,άλλωστε η δεύτερη γέννα δεν γίνεται πιο γρήγορα?

Εγώ μέχρι χθες είχα συνέχεια πονάκια,σήμερα ευτυχώς είμαι καλά.Θα πάω και στον γιατρό κατά τις 14:00 να με δει.Ελπίζω να μην μου βάλει ξανά χέρι.

mwroudenia εσύ είδες μετά αίμα?Μην πας με καισαρική αν δεν υπάρχει λόγος χάνεις όλη την μαγεία...στο λέω εγώ που γέννησα με καισαρική.Θα πονέσεις σίγουρα,θα κάνεις όμως επισκληρίδιο και μετά θα απολάυσεις την διαδικασία , ενώ με την καισαρική τα χάνεις όλα.Εγώ που είμαι πολύ φοβιτσιάρα και πονάω εύκολα ζήλευω απίστευτα όταν ακούω τις περιγραφές από τις μανούλες που γέννησαν φυσιολογικά και αν μπορούσα αυτή την φορά θα πήγαινα φυσιολογικά :( .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια απ'οτι είδα μια χαρα όλες.

Μωρουδένια κι εμένα η γνώμη μου είναι να το προσπαθήσεις για φυσιολογικό και αν δεν την παλεύεις πας για καισαρική. Δεν εχω γεννήσει για να ξέρω αλλά έχω ακούσει οτι μπορεί στο φυσιλογικό να πονάς μέχρι να γεννήσεις αλλά με την καισαρική πονάς αφού γεννήσεις. Κοινώς δεν το γλιτώνουμε έτσι κι αλλιώς :? Βέβαια δική σου επιλογή είναι, οτι και να σου λένε οι άλλοι εσύ ξέρεις τον εαυτό σου καλύτερα

Σήμερα πήγαμε γιατρό, άριστη η καρδιά του μπέμπη μας είπε, μικρούλης είναι 2370 αλλά ελπίζει να φτάσουμε τα 3 κιλά. Ε, αν δεν τα φτάσει δεν πειράζει, τι να κάνουμε :? Από κιλά είμαι στα +14, μου έδωσε να κάνω σε 2 βδομάδες μια κολπική καλλιέργεια μαζί με τις άλλες εξετάσεις, μου έκοψε το μαγνήσιο και μου είπε να πάω να κάνω και καρδιογράφημα. Εμένα υπέρηχο μου έκανε, δε με εξέτασε από κάτω, μου είπε οτι το μωρό έχει κατέβει και οτι αν έχω πόνους ή αίμα ή αν σπάσουν τα νερά να πάω νοσοκομείο.

Ρε κορίτσια πως καταλαβαίνουμε από τους πόνος οτι πρέπει να πάμε νοσοκομείο? Πόσο συχνοί να είναι?

Τέλος του μήνα λέω να φτιάξω και τη βαλίτσα. Α..... πριν με πήραν τηλέφωνο αλλά δεν το άκουγα από το μαγαζί με τα βρεφικά. Φαντάζομαι οτι έφτασε το καρότσι και το κρεββάτι :D . Πήρα πριν αλλά είχαν κλείσει, θα πάρω το απόγευμα να δω πότε θα τα φέρουν :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια πολύ μικρούλης δεν είναι 2370????? εντάξει ο γιατρός είπε οτι είχε αργήσει η σύλληψη κλπ, μη γελάσετε αλλά μου φαίνεται οτι θα είναι σαν τον τοσοδούλη, μικροσκοπικός. Ο γιατρός λέει οτι αν δεν αποφασίσει από μόνος του να βγει, θα τον αφήσει μερικές μέρες μετά την ΠΗΤ. Εν τω μεταξύ μου είπε μια που περίμενε να μπει πριν από μένα οτι αν βγει κάτω απο 2500 μπαίνει θερμοκοιτίδα. Ο γιατρός είπε οτι δεν ισχύει. Πάντως είπα οτι τέρμα οι πολλές δουλειές, οτι κάνω μέχρι την άλλη βδομάδα

Ουφ... αυτά από μένα. Σόρυ που δεν σχολιάζω αλλά αγχώθηκα σήμερα που συνειδητοποίησα οτι φτάνει ο καιρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gurisame apo ta jumbo ! ena swro vlakeioules phrame alla riksame kai to gelio ths zwhs mas vre koritsia uparxei manoula pou 8a parei sto koritsaki ths set sfougkaristras me kouva ,skoupa kai farasi????? an einai dunaton! :D

elena mikroulh einai alla mhn agxwnesai emena apo thn prwteleutaia fora (me diafora mia evdomada) to mwro phre sxedon 100 gr o giatros leei na mhn agxwnomaste :) mporei ontws na htan ligo pio arga h sullhpsh . ax makari na hr8an ta pragmatakia sou!ti wraia!!!!!!!egw 8a tous parw th deutera na dw ti 8a mou poun gt pernaga apo to magazi kai ksefortwnan pragmata :D makari !!! emas sta ma8hmata mas eipan na pame otan oi ponoi ftasoun sta 10 lepta alla o giatros mou leei sta 6 gia na mhn talaipwroumai kai to idio kai h mama mou :P .

marianna mou mhn stenaxwriesai arkei pou 8a er8ei to zouzounaki sou!

na sas pw kati na gelasete prin ma8w oti eimai egkuos 2 me 3 meres prin eixe gemhsei to spiti kai to mpalkoni poupoula aspra akoma ta evlepes na aiwrountai otan eipa ston antra mou kserw gt exoume gemhsei poupoula me rwthse gt ? kai tou eixa pei gt hr8e o pelargos kai gelagame kai shmera mou to 8umhse ekeinos. :) auta pros to paron :) polla filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotkou τους πήρα τηλέφωνο, ήρθαν τα πραγματάκια :D:D:D:D Θα τους τηλ δευτέρα να τα φέρουν την τρίτη. Είπαν οτι και αύριο μπορούσαν αλλά αύριο έχω λαική και μετά είπα να φτιάξω μουσακά για το σ/κ και να κάνω και ταπεράκια στον άντρα μου για τις μέρες που θα λείπω, να φάει να μπουκώσει :lol::lol::lol:

Πάρε ένα τηλέφωνο να μάθεις για τα πραγματάκια σου, μακάρι να έχουν έρθει. Πάντως πλάκα πλάκα ακριβώς ένα μήνα έκαναν. 21/3 τα παρήγγειλα και σήμερα ήρθαν. Οτι βγαίνει από καρότσι, πορτ μπεμπέ και καθισματάκι τα πλύνατε πλυντήριο??? Βαριέμαι να ξαναπλένω :evil:

Όσο για τα jumbo, πραγματικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αγοράζουν στα κορίτσια κουζινάκια πλυντήρια σιδερώστρες και όλα τα συναφή. Αφού όλες σιχαινόμαστε τις δουλειές, γιατί το κάνουν αυτό στα παιδάκια??? Ελεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!

sotkou mou kai emeis pigame jumbo me ton antra mou!!! :D:D:D kale exei ta panta!!!!kai markes!!pira 4 pipiles chicco me kaoutsouk!!pira autokollita kai gemisa ton toixo me autokollita winnie!pira 8 mikres petsetoules gia ton popoudako tou,prostateutiko gia to mpanaki tou,kai 2 formakia !

agorasa kai gia mena apo ena magazi 2 mplouzes kontomanikes!

auta :D:D:D allh fora apo ta jumbo tha pigainw!agorasa apo katastima gnwsto koynoypiera 50 eurw kai sta jumbo eixe me 20 gia krevatakki :x apatewnes!kai na pw oti exoun poiotita..ta anoigeis kai ekeina kai grafoun made in china!

alla den vrika kounoupiera gia to port mpempe sta jumbo :(

elena c nai egw ta evgala ola toy karotsiou kai apo to kathismataki kai tou port mpempe kai ta eplyna!!

giati exw ginei ysterikia me to plysimo? :lol::lol::lol: enw prin hmoun teleiws xyma!

auta pros to parwn...paw na ksaplwsw giati kourastika !filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ.. ;););)

ΒΡΕ ΑΡΓΥΡΩ ΜΟΥ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΝΑ ΜΗ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ??? ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΝΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ (ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ) ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΓΕΝΝΑ ΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ...ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ ΦΤ. :D

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΜΕ ΦΤ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ. ΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ??ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΕΙΟΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥ.

ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΠΑΜΕ, ΔΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ. ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΝΙΝΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ!!!

ΕΛΕΝΑ ΕΓΩ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΤΙΚΕΤΕΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ, ΔΥΣΤΗΧΩΣ.. :cry::cry: ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΗ ΠΑΝΟΥΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ???

SOTKOU ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΙΨΙΑ ΜΟΥ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΚΟΥΠΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΣΚΟΥΠΙΖΕ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ , ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΠΩΣ ΣΚΟΥΠΙΖΕ.

EXPECTING ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.

ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΣΒΕΣΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ..ΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΤΩΡΑ!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwroudenia me geia ta kainourgia pragmatakia sou! exei polla pragmata alla prepei na prosekseis ti 8a pareis kiolas :)

elena me plakwse to paplwma kai eliwsa ston upno aurio 8a parw na dw ti 8a mou poun.

Kat mou oso kai na mimountai egw den 8a to eperna ! eimai kata ! :P

ax vre koritsia me exei trellanei h mana mou me kati kosmhmata pou den ta eixa parei apo to patriko mou epimenei oti mou ta exei ferei meta leei oti ta edwse sthn aderfh mou , h aderfh mou den ta exei egw efaga ton kosmo na ta vrw alla den einai spiti mou me tpt. exw mpizoutiera kai ta vazw adeiasa ola ta surtaria...opote aurio 8a paw sto patriko mou na psaksw gt to pio pi8ano na einai ekei...aman otan peirazoun pragmata pou den tous enoxloun!

auta kata talla hremia to mono pou me agxwnei einai o vaftistikos mou ta alla htan aksias alla psiloxesthka h mana mou exei frikarei. :P ti na kanoume an xa8hkan xa8hkan! kalhnuxta sas polla filia se oles !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας ξανα!!!

σημερα ειχα πονακια αλλα οχι πολυ εντονα!!ο ιατρος μου μου ειπε πως εχω ηδη διαστολη 1,5 και οτι αποκλειεται να φτασω εως 5/5 που του προτεινα να μπουμε με προκληση....μου ειπε να ετοιμασω βαλιτσα οπωσδηποτε!!!αυτος μου ελεγε να μπουμε 28 /4 αλλα αγχωθηκα πολυυυυυ.....του ειπα ας την αφησουμε οποτε θελει και αν δεν τοτε θα μπουμε με προκληση 5/5......οπως καταλαβαινετε ο ιατρος μου εχει αλλη αποψη απο μενα... :lol::lol::lol:

Τωρα δεν ξερω τι θα γινει...παντως στην 1η εγκυμοσυνη που μπηκα με προκληση δεν ειχα καθολου διαστολη και σε 19 ωρες γεννησα μετα απο πολλα χαπια και ορους για προκληση....

Αυτη την φορα εχω διαστολη ηδη.....ειδωμεν λοιπον...μπορει να μας κανει εκπληξη!!!!

Μωρουδενια μου,μην πας με καισαρικη για να αποφυγεις τον πονο....ειναι λαθος σκεψη....εγω γεννησα φυσιολογικα με επισκληρηδιο!δεν πονεσε η γεννα καθολου!πονεσε το τσιμπημα της επισκληρηδιου που ουτως η αλλως θα την κανεις ακομη και στην καισαρικη.Μετα την γεννα ετσουζε λιγακι το πιπι απο κατω αλλα την επομενη ημερα σηκωθηκα και εκανα μπανακι μονη μου!!!δεν θελεις να μαθεις οι κοπελες που ηταν μαζι μου με καισαρικη ποτε σηκωθηκαν.................... :o αστα να πανε ,πονουσαν πολυ και ακομη και μετα απο 5 μερες που εφυγαν για το σπιτι ...κρατουσαν την κοιλιτσα τους.με εφτυναν να μην με ματιασουν επειδη σηκωθηκα αμεσως και κοιμηθηκα στο πλαι και μπρουμητα το πρωτο βραδυ...φαντασου πως περασε η δικη τους 1η νυχτα μετα την γεννα....ανασκελα,με ορους,με καθετηρα ουροδοχου κυστεως και εντονο πονο στην κοιλιακη χωρα....δεν θελω να σε τρομαξω αλλα αν δεν υπαρχει λογος να γεννησεις με καισαρικη τοτε επελεξε φυσιολογικο τοκετο!!!

Ελενα ,ειναι λιγο μικρουλης ο μπεμπης σου αλλα αν δεν κανεις δουλειες και προσεχεις ,θα περασει ο καιρος και θα παρει πολυ γρηγορα βαρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤ 6 ΜΟΥ.καλε τα νερα δεν σπανε με διαστολη 1,5....εγω στην 1η γεννα με 4 διαστολη τα νερα δεν ειχαν σπασει....και μου τα εσπασαν με ενα σαν ξυλακι οι μαιες...

Τωρα τι να σας πω? ετσι μου ειπε ο ντοκτορ,οτι μου ειπε σας λεω...χαχαχαχχα ;)

Αντε φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσακια μου σας κανω ποδαρικο,μολις γενησα ενα υγιεστατο μπεμπακο 2550.σας ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες σας,και θα σας γραψω μολις μπορεσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaaaaaaaaaaaaaa :D:D:D:D ax mariannap ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΠΟΠΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΕΓΙΝΕ???ΞΑΦΝΙΚΟ ΜΟΥ ΗΡΘΕ!!!

ΝΑ ΤΗ Η ΠΡΩΤΗΗΗΗΗΗ !!!!ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ!!!

ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΠΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΝΕΑΑΑΑ!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗΗΗΗ :D:D:D ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΡΓΥΡΩ!!!ΑΝΤΕ ΚΟΠΕΛΙΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚαΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΤΖΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ :D:D:D:D:D

ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariannap ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!! @};-

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ. ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ.......

ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΜΑΣ. ΤΡΙΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ. ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΗ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marianna και Vasia συγχαρητήρια!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Να τα καμαρώσετε όπως επιθυμείτε. Γερά και καλότυχα να είναι τα μπεμπάκια μας.

Mwroudenia έγινε η αρχή, για να δούμε ποια είναι η επόμενη. Ελπίζω πάντως να μπορούμε να μπαίνουμε και μετά και να μη χαθούμε. Με την παρέα σας ούτε κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός.

Σήμερα πηγα λαική και ψώνισα και με το που γύρισα έφτιαξα μουσακά, κουράστικα αλλά ο μισός θα πάει ταπεράκια στην κατάψυξη για να έχει ο άντρας μου κάτι να φαει όταν θα λείπω στο νοσοκομείο. Θα φτιάξω και κανένα μπιφτέκι την άλλη βδομάδα και καλά είναι. Ας δουλέψουν και τα delivery χαχαχαχα

Ουφ.... πάω να σιδερώσω κανένα ρούχο γιατί μαζεύτηκαν πάλι. Αααααααα, σήμερα έβαλα και τα πράγματα στη βαλίτσα. Δεν είναι έτοιμη για να κλείσει, μια αλλαξιά λείπει για την επιστροφή αλλά αυτά θα τα βάλω τελευταία στιγμή μέσα. Ελπίζω μέχρι τέλος της βδομάδας να έχω ξεμπερδέψει απ'όλα και μετά να ξεκουραστώ

Χ+Μ εμένα ο άντρας μου θα φύγει για δουλειά 3 μέρες στο Βόλο 4-7 Μαη και είπα οτι τότε δεν πρόκειται να κάνω καμια δουλειά. Τρέμω μη γεννήσω όταν λείπει. Ελπίζω οτι τα μπεμπάκια μας θα περιμένουν ώστε οι μπαμπάδες να είναι παρόντες :D

Αυτά κοριτσάκια, καλό υπόλοιπο σ/κ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ (ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΚΑΙ ΒΑΣΙΑ !!!) :D:D:ymparty::ymparty::ymparty:

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ...

ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΕΣΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasiachp ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ. ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! @};-

elenac ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΜΩ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΣΟ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.

ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα

elenac kai X+M kai emena tha leipei kapoies meres me thn douleia :( kai egw tremw mipws gennisw kai den einai edw...den thelwww! :( as elpisoume ta mwrakia na tous perimenoune :D:D:D

X+M eides ola kala pigane me tis douleies twn antrwn mas!DOksa To Theo..an kai eixame agxwthei prin kairo

sotkou mou den kserw an tha ton vgaloume ton aprilio/!!emena oloi me lene mexri telos apriliou se vlepw...ti na pw???ola pithana einai!opws thelei o Theos!ti na poume... :?:D kai esena etsi thimamai se lene...vasika twra pou paw kathe evdomada sto giatro eimai pio isixi giati eipe molis dei na malakwsei o traxilos tha me steilei kliniki...den tha perimenoume na piasoun oi ponoi kai tetoia..opote as elpisw na ginei etsi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!exw kai egw ligo agxos gt kanonizei na paei gia douleia sto aigio kai egw den 8elw na paei me tpt! fovamai!

shmera phra mia kopela pou eixa kai den exei xrono gia na er8ei mexri 5 tou mai. opote 8a parw mia allh pou exw to apogeuma.h mana mou exei fagw8ei na er8ei na ta kanei ekeinh alla den 8elw na thn kourasw gt exei kai upertash x8es eixe 19 me 16 8a eksage.lew gia to epomeno sk. oso pio konta sthn pht. mwroudenia o giatros mou omws mou eipe oti me vlepei se 3 evdomades na gennaw apo thn perasmenh trith. ara guro stis 5 me 8 maiou.

ti exete kanonisei gia shmera ? egw kremasa ta palto kai ta mpoufan epanw.evala ena plunthrio kai kata tis 2 8a vgaloume tous koumparous eksw gt aurio giortazei o k.skoulikis kai den 8a giortasoume logo egkumosunhs k epeidh peftei ka8hmerinh. (ena einai sigouro oti 8a mazeftoun mono oi filoi tou gia tsipoura)alla den 8a er8oun suggeneis ektos apo thn aderfh mou k ton antra ths. meta to faghto shmera 8a pame episkepsh sth mama mou na poume ta xronia polla ston aderfo mou kai ston 8eio mou pou menei akrivws apo katw. na mhn ta exoume aurio!

aporw pws 8a ais8an8oumai me tous ponous kai ta nera ... xooxoxoxoxo exei na pesei polu gelio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! :P:P:P

ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!!

VASIA KAI MARIANNA ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ :x:ymapplause::-ss

ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΙ ΑΓΧΩΜΕΝΕΣ ΠΡΩΤΑΡΕΣ!!! :lol::lol::lol:

VELOUDENIA ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ :cry:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ...ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ!!!!

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ...ΝΟΜΙΖΩ :lol::lol::lol::lol:

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΟΔΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΨΗΛΑ(ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ)

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ!ΕΤΣΙ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ 20 ΕΥΡΩ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΣΤΗ EUROMEDICA!ΚΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ 150 ΕΥΡΩ ΓΙΆΥΤΟ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ!

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 26/4 ΘΑ ΜΕ ΞΕΝΑΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ!

KAT ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ ΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΙΔΙΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!ΕΜΑΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΗΤΑΝ 3130!!! :?

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΒΑΖΕΙ ΜΕΣΑ???????????????????? :oops::oops:

ΑΥΤΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...