Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

AAAA agorasa AISIWS kai to 1o pragma gia thn valitsa tou maieuthriou: eswrouxa 1 xrhshs apo to mothercare...an kai sto Iasw sou dinoun ta dika tous aplws isws xreiastw kai merika gia ekei...genika voleuoun poly polu gia thn arxh kai kratane kai thn koilia....

menei twra: nuxtikakia, epithemata sthhnous, mwromanthla, pantoflitses exw...mpournouzakia klp exoun ekei kai afroloutra klp kai thn prohgoumenh fora ta kouvalousa adika....mia krema gia epoulwsh plhgwn stis thhles (exw...) mmm ti allo aaa nai kai fusika na KSEKINHSW thn valitsa tou mwrou:

-panes agalias (3-4 sigoura)

-rouxa eksodou

-petsetakia-goulitses

-kouvertoula

-sentonakia (1 set)

kai alla pou isws na ksexnaw twra

aa kai enw eixame skopo na to vgaloume me to kathisma autokinhtou, telika to vgalame me to port bebe giati htan polu mikrouli kai den mporouse na stathei to kahmenouli!!!!

ouf ouf prepei na viastw!!! thn epomenh evdomada tha ta ksekinhsw kai auta!!!!! tha prepei na desw to likno na plunoume ta panta (kounoupiera-panta, rouxalakia klp) na agorasw kainouria bibero...XAMOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

filia k pali!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera koritsia ti kairos einai autos shmera????????? efyga to prwi na paw se ena ma8hma 10 me 1:30 mesa sth vroxh kai sthn talaipwria mou kai afou teleiwnw de me plhrwsan htan kai adiavasta ta k...paida sorry gia thn ekfrash alla me epriksan na paw me thn koilia sto stoma kai ekneuristika afantasta.opote thn paraskeuh 8a to akurwsw kai 8a paw to epomeno sk an eimai kala...

vre koritsia 50 ekatosta einai ena fusiologiko leei mwro to diko mou einai gurw sta 35 me 37 akoma :) alla de me peirazei.

samantha 8a sou steilw se mhnuma to onoma :) na me kaneis add.

htan na paw gia pantofles alla vare8hka! aurio etsi kai alliws 8a vgw eksw agorazw aurio.x+m ksekourash twra oso gia ton erph apo to agxos sou 8a vghke.mia filh mou ekane NST x8es kai plhrwse se ekswteriko iatreio 150 euro an einai dunaton!8a mageirepsw fasolakia shmera kai meta 8a paw na koimh8w noiw8w ptwma...polla filakia mouts mouts!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!

Τι κάνετε;;;

Εγώ ετοιμάζομαι σιγά σιγά για την αναχώρηση για Ελλάδα, χθες έφτιαξα χοντρικά τη μια βαλίτσα με τα πράγματα του μπέμπη και αύριο θα φτιάξω και την δικιά μου...Ανάμεικτα συναισθήματα πάντως, με ενοχλεί που θα αφήσω τον άντρα μου και το σπίτι μου αλλά σε 20 μέρες περίπου θα έχω το μικρό μου αγκαλίτσα!!

Είμαι σίγουρη ότι ο μικρός θα μοιάζει στον άντρα μου πάντως, δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω πάντως να μην πάρει από εμένα τη μυωπία μου και ταλαιπωρείται ο καημένος!!!

Αργυρώ μου υπομονή με τη μικρή σου...έχει κι αυτή τα δίκια της που θέλει να παίξει αλλά κι εσύ τα δικά σου που δεν αντέχεις....θέλει προσεκτικούς χειρισμούς τώρα!!

Μωρουδένια μου σε καταλαβαίνω κι εγώ έχω αρχίσει να ανυπομονώ πολύ!!! Με πιάνει λίγο φόβος βέβαια αλλά η ανυπομονησία κυριαρχεί πλέον!!!

Χ+Μ μια βδομαδούλα ακόμη και βλέπω να ξεκινάς εσύ τον χορό!!!Υπομονή και όλα θα πάνε καλά στο τέλος, το θέμα είναι ότι εσυ ταλαιπωρείσαι!!!

Συνεχίζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha μου τα κιλά σου τα αφήνω ασχολίαστα εννοείται....μεγειά τις αγορές σου!!! Γιατί να αγοράσεις σεντονάκια για το μαιευτήριο; Στη σελίδα του ΙΑΣΩ που είδα, δεν τα θεωρεί απαραίτητα, χρειάζονται κάπου, επειδή κι εγώ εκεί θα γεννήσω;;

sotkou χαρά στο κουράγιο σου πάντως να πηγαίνεις για μάθημα με την κοιλιά στο στόμα!!!Αν ήμουν στη θέση σου και ήταν αδιάβαστα θα με είχαν ακούσει στο μισό λεκανοπέδιο...!!!

Από εξάψεις πώς πάτε;; Κάθε φορά σηκώνομαι μούσκεμα από το κρεβάτι, μεσημέρι ή βράδυ...ο άντρας μου λέει ότι έχει χαλάσει ο θερμοστάτης μου, κι αυτό πάει εδώ και αρκετές ημέρες, φαντάζομαι πώς θα είναι η κατάσταση μετά τη γέννα....θα υποφέρω!

Η Veloudenia που είναι βρε κορίτσια;;; Έχει μέρες να γράψει νομίζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expecting mou oriaka hmoun...

koritsakia egw pou 8a gennhsw sto elena venizelou (dhmosio) ta panta ta fernw apo to spiti ektos leei apo ta afroloutra tou mwrou sentonia rouxalakia ola emeis! logo oikonomikhs krishs lene oi maies afou x8es pou phga esvhnan ta fwta .

Na sas pw ti mou ekane entupwsh ston giatro mou oloi efeugan akrivws sthn wra tous kai ekeinos enw eksetaze meta tis 3mish eixe anevei epanw kai eksetaze apo tis 2 monos tou oute tous voh8ous den eixe kai otan teleiwsame perimename 30 lepta tis kuries sta paravola na anoiksoun ta para8urakia molis 8a phgaine 3 akrivws enw evlepan ton kosmo pou mazeuotan paw sto tameio kai mou leei mia ,olo ''xamogelo'' mh mou peis pws den exeis akrivws na pas na xalaseis mou leei kai tis apantaw den paw pou8ena gia ena 1.70 resta pies ta tilio kai anoikse kai mou edwse apo to portofoli ths prosvevlhmenh :P egw pantws ths ta afhsa !!!

oso gia to valitsaki 8a paw se ligo na to ftiaksw me thn aderfoula mou , h opoia re gam..wto exei stenaxwrh8ei gt o antras ths ,ths exei dhlwsei pws den 8elei paidi akoma .epeidh emeis eimaste san didimes mou leei oti h8ele na to zhsoume mazi auto.einai 3 xronia pantremenh kai alla 8 xronia sxesh! egw ths eipa oti molis kanoume emeis to diko mas 8a zhlepsei (oxi asxhma) kai 8a 8elei kai autos! etsi egine kai sto gamo mas molis pantreuthkame se 2 mhnes ths ekane protash kai se ligotero apo xrono pantreuthkan.

oso gia tis eksapseis egw pou eimai kruouliara kukloforw me rantaki mesa sto spiti kai eksw me 3/4 manikaki o kurios skoulikis me vlepei kai kanei to stauro tou gt sunh8ws eimai ntumenh san kremudi prin thn egkumosunh! h Veloudenia htan online x8es alla de milhsame ,arga to vradi.elpizw ola na einai kala gia oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χ+Μ μου με το καλοο λοιπον!κοντευεις απο οτι βλεπω :D ηρεμησε μην αγχωνεσαι αφου μπηκαμε στο μηνα μας μπορει αναπασα στιγμη να γεννησουμε!ειναι φυσιολογικο!οσο για τα αλλα περαστικουλια σου!!ξεματιαξου κιολας για καλο και για κακο γτ πολλα σε βρισκουν ξαφνικα :?:?

και εμενα με πιανουν κατι σουβλιες απο κατω και πονοι ωρες ωρες!αλλα ευτυχως με περναει γρηγορα!!!

εφαγα ψαρι και με γυρναει τα αντερα τωρααα :cry::cry::cry: εχω παθει κατι και εχω και διαρροια εδω και πολλεσ μερες συνοδευομενη με πονο!μαλλον δεν θα γλίτωσω τα χαπια...θα πω αυριο τον γιατρο!

επισης εγω βαζω κολπικα υποθετα γιατι με την καλλιεργια κολπικου υγρου βρεθηκε ενα μικροβιακι!

και χθες που εβαλα ετσουζεε!!οποτε κανει δουλεια φαινεται....

αααααααααα οσο για τα νευρα!!!εχω πολλαααααααα :twisted: δεν ξερω γτ αλλα με πιασαν τα τρελλα μου παλι!

αυτααααααα

ααααααα samanthaaa mhn pezeis me ta neura mou :lol::lol::lol: egw evala 20 kila kai esy me les gia 4,5?????soutttt mhn ta les!!!!lipisou massss :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,σας ευχαριστω ολες για το κουραγιο που μου δινετε οταν φρικαρω απο νευρα και κουραση!!!Σημερα ηταν μια καλυτερη μερα!!!ευτυχως...δεν θα αντεχα αλλη μια κουραστικη μερα καπακι... :lol:

Αυριο παω ιατρουλη και λεω μετα να φτιαξω βαλιτσουλα απογευμα αν θα εχω κουραγιο!!!

Εxpecting mammy με το καλο να ερθεις στην Ελλαδα κοριτσακι μου!!!απο που ερχεσαι και που θα μεινεις?Αν θασαι Σαλονικη ,μπορει και να βρεθουμε ε???χαχαχχα

Μωρουδενια μου,η Ελενα δεν ζηλευει ακομη...δεν εχει καταλαβει καν οτι θα ερθει νεο μελος στην οικογενεια...αν και σημερα φιλουσε την κοιλια μου και της ελεγα εχω μωρακι και με χαιδευε!!! :D

Χ+Μ κανε υπομονη μια βδομαδουλα!!!με το καλο να ερθει το νινακι σου!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ!!! :D:D:D:D

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΝΕΑ!!!ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΞΥΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΔΕ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ, ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ.ΠΗΡΑ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ. :cry:

ΑΡΓΥΡΩ ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΔΕ ΞΕΡΩ!!ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΜΕΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...ΤΡΟΜΟΣ.. ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΜΩΣ..

Χ+Μ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ..ΑΦΟΥ ΕΒΓΑΛΕΣ ΕΡΠΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΟΧΩΡΕΙ Η ΑΔΙΑΘΕΣΙΑ ΣΟΥ.

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΠΑΘΕΣ ΚΑΜΙΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ??? Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΛΠΙΚΑ ΥΠΟΘΕΤΑ???

SOTKOU ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ.ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΨΟΣ ΚΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ.ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.. ;););)

EXPECTNG ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΞΑΨΕΙΣ.ΞΕΣΚΕΠΑΖΟΜΑΙ, ΜΕΤΑ ΚΡΥΩΝΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΚΕΠΑΖΟΜΑΙ.ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.. :?:?:?:?

ΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΜΙΚΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.ΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ???ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΛΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ..

ΣΑΜΑΝΘΑ ΜΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ..ΟΤΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ.ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΕΤΟΙΜΑ ..

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAT 6 na gelaseis egw phga x8es sto giatro kai lew ante na kanw prwta trimmer kai na to teleiopoihsw me ksurafaki ...mou vghke h psuxh kale eleipe kai h aderfh mou na me voh8hsei alla telika me to ka8reftaki ola kala! ti travame kai den to marturame !!!! sto telos mou eipe oti 8a me dei sthn 39h evdomada kai tsampa o kopos apo to ksurafaki! gt sunh8ws twra teleutaia kanw trimmeraki mono. den peirazei omws niw8w allos an8rwpos! ti lew pali ti lew pali polla filia kalo kshmerwma na exoume :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.. εχουμε γιατρουλη σημερα αργα το απογευμα! Αντε να δουμε ποσο μεγαλωσαμε :) Το σαββατοκυριακο λεω να αρχισω με τη βαλιτσα... ειναι ολα ηδη σιδερωμενα :P:P:P:P:P:P

samantha μου σιγα σιγα με τις ετοιμασιες ολα θα γινουν!! Δεν ξερω για σενα αλλα στο πρωτο μωρο ημουν πιο οργανωμενη :? τι λετε οι δευτερομανουλες??

sotkou υπομονη με τη δουλεια... μονο εμεις δουλευουμε? Μεχρι ποτε θα δουλευεις? Τελευταια μερα για μενα στη δουλεια ειναι 11 Μαιου αλλες 3 βδομαδες δηλαδη. Ουφφφφ :shock: Οσο για το υψος του μωρου εμενα ποτε δε μου λεει υψος μονο βαρος. Εχω και εγω αδελφη και αυτο που λες για την εγκυμοσυνη ειναι πραγματικα πολυ ομορφο.. τα πρωτα μας παιδακια εχουν μονο 2 μηνες διαφορα αυτα θα εχουν 3 και κατι!!!

expectingmummy καλη επιστροφη και καλη γεννα να εχεις.. θα μας γραφεις απο εκει? Ο αντρας σου θα ερθει στη γεννα?

Οσο για τις εξαψεις.... τωρα που μιλαμε εχω το κλιματιστηκο στους 22 βαθμους!! Εχει γινει ψυγειο το γραφειο.!

mwroudenia2 μου η διαρροια μπορει να μην ειναι και τιποτα. Κανα μηνα πρι γεννησω το πρωτο με επιασε και εμενα και δεν ηταν τιποτα απλα απο μονος του ο οργανισμος αρχιζει την ρποετοιμασια της γεννας και το αδειασμα του εντερου ειναι μεσα στη διαδικασια. Να φανταστεις τη νυχτα πριν τη γεννα με ειχε πιασει κατι σαν διαρροια και δεν χρειαστικα κλισμα.

Αργυρω 27 εισαι τυχερη αν ακομα δεν ζηλεψε η μικρη.. εμενα με εχει τρελλανει μεχρι και το γαλα θελει να του δινω εγω με το μπιμπερο και να τον βαζω μετα να ρευεται :o βλεπει το μωρο της αδελφης μου και αρχισαν απο εκει οι ζηλιες.

Kat6 μου τι κανει η μικρη σου? Δεν ξαναβουτηξε απο την κουνια? Παρε κανονικο κρεβατι και βαλε την διοτι θα θελει να κατεβαινει συνεχεια.

Τι πραμα και τουτο με το ξυρισμα... ελεος... τι τραβαμε. Παντως να σας πω την αληθεια το καθρεφτακι δε με πολυβοηθα στον αερα οτι κανω :lol::lol:

Χ+Μ εισαι καλυτερα?? Υπομονη ακομα λιγο εμεινε.

Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toma 8a kanw alla duo ma8hmata kai mia evdomada frontisthrio ara stamataw telos apriliou ta polla idiaitera ta stamathsa kai etsi eimai psiloxalara twra. o giatros omws mou leei kanonise na to vgaleis sto dromo :) kai spiti variemai omws .

koritsia exw pe8anei ston upno opou vrw koimamai edw kai mia evdomada ! vgazw tis aupnies twn prohgoumenwn mhnwn mou fainete :D polla filia!

shmera exete giatro oi perissoteres ante na mas peite nea . Toma emena apla mou to tonizei sunexeia oti einai mikro kai etsi ton rwthsa :) den peirazei 8a th fwnazw stalitsa :P xixixixi afou den th8ete 8ema provlhmatos kai ola einai fusiologika de me peirazei :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ. ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΜΕΣΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΦΙΛΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ. Ο ΕΡΠΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ.

ΑΓ. ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χ+Μ upomonh... Egw exw poso kairo me xapia ola kala tha pane! :)

Egw apo shmera to vrady kovw ta xapia kai perimenw...

Ontws kai egw sto prwto paidaki hmoun pio organwmenh..

Shmera exei genethlia o giokas mou Kai tou ta kaname ektaktws xtes (mhn genhsoume!)

Tokografo exw Pali aurio to prwi Pantws apo varos h mikrh extes pou phga htan 2650,oute emena

Mou leei upsos h giatros... Mou eipe oti einai polu duskolo na upologhseis opws einai twra diplomena mes thn koilia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalispera. xathika to 3ero , mou lipse i parea sas . o logos tis apousias ine ean thimaste i ANIPOFORI fagoura pou me epiase tis teleftees dio ebdomades . k etsi ektos apo ton ipno mou pou exana k xano kathe bradi etrexa se dekades giatrous k ekana k sinexia aimatologikes mexri na apokalifthi i etia . apotelesma na min niotho kala oute psixologika oute somatika k na min mporo na apolafso tis teleftes ebdomades tis egkimosinis . pio noris ixa angxos gia tin genna tora oute pou to skeftome , to mono pou thelo ine na nioso k pali fisiologika . den mporite na fantastite ti ine eki pou kathese na fagourizese pantou na 3inis k na min sou pernai me tipota . na peftis na kimithis k na 3ipnas apo afto to pragma k na min mporis na kimithis 3ana meta , san zompi ime tin imera . trelenese pragmatika . kremes mono katapraintikes iparxoun pou den kanoun tipota k xapia den mporo na paro logo egkimosinis . ola ta apotelesmata ton e3etaseon bgikan fisiologika k to mono pou mporo na kano ine ipomoni mias k den diatrexo oute ego oute to moro kindino . apla ine kati pou proerxete apo tin egkimosini , den ine sinithes alla simbeni kapies fores k e3afanizete amesos meta ton toketo . ta oria mou pragmatika den ta 3ero k i ipomoni mou exi arxisi k e3antlite . mou ipe o giatros oti an den erthi apo moni tis k ine tetia i katastasi molis kliso tin 38i na mpo me proklisi . tha doume omos . xthes pou piga ston giatro i mikroula itan giro sta 2700 k exi pari thesi mou ipe na arxiso perpatima k elpizo na erthi apo moni tis mias k den thelo na peraso ta dina tis proklisis , afiste pou tha angxotho k olas an paw programmatismena .

sorry an sas kourasa k signomi pou den sxoliazo

na iste kala ..k na 3erete oti sas diabazo den sas 3exnaw ...

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veloudenia mou kouragio kai esu!

Mhn to skeftesai San asxhmh empeiria an mpeis programatismenh!Isa isa tha exeis etoima ta panta kai

esena ;) (oute xurismata ekei oute tpt!!)

Egw eimai uper auto pou kanei h giatros mou twra me skotwnei!Shmera gename aurio gename...

Ante na doume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia na sas pw kati pou to akouw kai ekneurizomai alla gelaw kiolas ---> me enan pono bre koritsia !

x+m me to kalo ! Veloudenia k Vasia mou upomonh!

me exei piasei h vlakeia mou shmera :) kai olo xaza lew ! de me antexw oute egw! filia mouxaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.. :):):)

ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ, Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΣΒΕΣΤΩΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ , ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΚΑΤΑ Τ' ΑΛΛΑ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ 3.160 ΗΔΗ, ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΣΑΝ ΤΗ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ 3.800. ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΔΕ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΑΚΟΜΗ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ. ΤΣΑΜΠΑ ΤΟ ΞΥΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑΑΑΑ ΦΑΓΟΥΡΑ!!! :evil::evil:

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ..ΛΙΓΟ ΕΜΕΙΝΕ ΑΚΟΜΑ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΓΕΝΝΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ!!ΕΓΩ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΑΝ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΑ ΤΡΕΛΗ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ.

SOTKOU ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ, ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΥΧΗ!!!ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ..

ΤΟΝΙΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Γυρισαμε απο τη γιατρο 34εβδ και 4 ημερων και ειμαι εγω τα +3 :o και ο μπεμπης 2940. Μεγαλο μωρο μου ειμαι η γιατρος και ειμαστε πιο κοντα στην προκληση. Χερι δεν εχω φαει ακομα στο πρωτο με εξετασε μονο την 39 εβδομαδα.

Τονια σε ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!!!

X+M κρατα γερα!! Θα αντεξεις ακομα λιγο.. και εγω ωρες ωρες νοιωθω οτι γενναω :shock:

Vasiachp ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ!!!

Veloudenia υπομονη και ελπιζω συντομα να εισαι καλυτερα! Λιγο ακομα εμεινε.. το εχω ξανακουσει για τη φουγαρα στην εγκυμοσυνη με τη γεννα θα σου περασει. Παντως να μπαινεις να μας λες νεα σου.

sotkou η ευχη που μας βαζουν (με ενα πονο) δεν παιζει :lol::lol::lol::lol::lol: και δεν υπαρχει μακαρι να γινοταν με ενα πονο αλλα............... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Kat6 ωχχχ και εσενα θρεφταρι ο μικρος. Τι ειναι οι ασβεστοσεις στον πλακουντα?

Καληνυχτα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας και απο μενα!!!το μεσημερακι πηγαμε στον ιατρουλη!!!

Εκει που εκανα καρδιοτοκογραφο.....αρχιζουν συσπασεις τρελες :shock: μιλαμε για τρελο πονο!!!ο ιατρος μου ,εκανε υπερηχο ειπε πως ειναι ολα καλα,το νινι μου 2800 και ο πλακουντας μια χαρουλα!το αμνιακο υγρο επισης μια χαρα και τρεφεται γενικα σωστα!για υψος δεν μου ειπε κι εμενα.

και ερχεται το καλυτερο....με εξετασε και απο κατω....εχω διαστολη 1,5 με 2......... :shock::shock::shock:

μου λεει:''ποτε θελεις να μπουμε για γεννητουρια???''θες το Σαββατο 28/4???''

λεω:''ΟΧΙ Παναγιτσα μου...χιχιχιχιιιχιιχιχι''

κι ετσι μου ειπε να μπουμε το αλλο Σαββατο 5/5 ....αν θα φτασεις μεχρι εκει μου λεει.......ο ιατρος ειναι σχεδον σιγουρος οτι θα μου κανει εκπληξη το μπεμπουλινι μου και μου ειπε να ετοιμασω βαλιτσουλα!!!αυριο λοιπον θα ερθει η αδερφουλα μου να την φτιαξουμε παρεα!!!οποτε κοριτσακια μου εκτος απροοπτου εγω γενναω 5/5!!!!!

ειμαι χαρουμενη αλλα και αγχωμενη!!!δεν ηθελα να μπω με προκληση αλλα μου ειπε πως δεν θα κανω παλι 19 ωρες γιατι το νινι μου ειναι ετοιμο!!!και εχω διαστολη!!!μου ειπε να κανω ΣΕΞ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ...

Η πλακα ειναι οτι μου λεει:ξεκινηστε επαφες αν θελετε....και λεει ο αντρας μου ''γιατι ποτε σταματησαμε???'''χαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχ εγω ειχα πει στον ιατρο οτι οκ θα συγκρατηθουμε για λιγο καιρο αλλα δεν...... ετσι αρχισαμε να γελαμε ολοι μαζι !!!εφαγα πονο απο συσπασεις στο καρδιοτοκογραφο αλλα μετα γελασα με την ψυχη μου!!!ο αντρας μου παιδια ...βραχος...στηριγμα..με συγκινησε σημερα!!!ηθελα καπου να το πω!!!δεν τον παινευω συχνα ...αλλα σημερα το αξιζει με το παραπανω!!!ολη μερα σημερα κοριτσακι μου και κοριτσακι μου παει...φοβηθηκε και απο τους πονους...με εκανε μασαζ..μηπως μου περασει...(φυσικα δεν περναει με μασαζ η συσπαση χαχαχαχαχαχα)...δεν με αφηνε να κανω τιποτα ...του ειπα οτι εκανα ραγαδες και μου λεει τι στενοχωριεσαι ?ολα θα περασουν και θα γινουν οπως πριν ...κι ας ξερει οτι δεν φευγουν οι ραγαδες.... ;) τελος παντων σημερα με εκανε πολυ χαρουμενη με ολη την σταση του...ειναι παντα δοτικος αλλα σημερα με αποτελειωσε!!!φτανει με τον αντρουλη μου........δεν ειναι και παντα τελειος...... :lol::lol::lol::lol:

Φιλακια σε ολες!!!ειδα τα νεα σας αλλα δεν σχολιασα σημερα !!!ειμαστε ολες καλα!!!αυτο εχει σημασια!

αα....Βελουδενια υπομονη πουλακι μου!!!ολα θα φυγουν μολις γεννησουμε!!!

Τομα σε ευχαριστουμε για τις ευχες σου!!!με το καλο και εσυ να ερθει το νινι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου χαίρομαι πολύ για τα νέα σας, όσες πήγατε γιατρούλη σήμερα!!!

Εσείς που έχετε θεματάκια, υπομονή και φτάσαμε στο τέλος!!!

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω μια μια αλλά θα επανέλθω δριμύτερη σύντομα!!!!

Αύριο πετάω για Αθήνα, στο πατρικό μου που θα μείνω μέχρι τη γέννα και λίγο μετά. Θα με κατεβάσει ο αντρούλης μου, θα γυρίσει πίσω και θα έρθει μετά για τη γέννα. Αν δεν είναι εκεί εγώ δεν γεννάω!!! :) :) :) Αργυρώ μου νιώθω 100% τι εννοείς για τον άντρα σου- κι εμένα σε όλη την εγκυμοσύνη είναι απίστευτος!!! Μακάρι να ήταν όλοι έτσι λέω!!!!

Φυσικά θα μπαίνω κι από Αθήνα να τα λέμε αλλά μέχρι τότε φιλιά πολλά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expecting mou kalo taksidi kalws na se dextoume! ;)Argyrw kai Toma ola teleia apo oti vlepw! Argyrw zhleuw omologw an kai o kurios skoulikis exei dior8w8ei twra teleutaia emeis tetoies stigmes den exoume...euelpistw kapoia stigmh na exoume :) paw na koimh8w gt ekana doulitses twra to apogeuma arketes eidika sthn kouzina eftiaksa gemista ,fraoules me siropi kai ston skouliki mwsaiko plus hr8e kai h pe8era mou ti allo na 8elei kaneis apo th zwh tou :P :P :P ? kai gia mia akomh vradia exoume vradia pro

me apotelesma na liwnw sto internet :D aurio to meshmeri mallon 8a paw jumbo :D as kanoume kai kanena orgio...ante filakia kalhnuxta se oles kalo kshmerwma na exoume

ps emena mou eipe o giatros oti upologizei gurw stis 8 me 9 maiou 8a doume omws ;) de viazomai! xaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Expecting μου,να ερθεις Αθηνα!φυσικα μην γεννησεις αν δεν ερθει ο αντρουλης σουυυυ...χαχαχχαχαχα πες στο νινι να κανει υπομονη να ερθει ο μπαμπακας !!! ;)

Αληθεια απο που ερχεσαι βρε κοριτσακι??δεν θυμαμαι...σορρυ... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sotkou μου ευχομαι να ζησεις πολλες ομορφες στιγμες με τον αντρουλη σου!κανε κι εσυ οτι μπορεις για να του βγαλεις τον καλυτερο εαυτο του!αν και σε λιγο καιρο θα φερεις στον κοσμο το παιδι του!!!!!!!!αυτο ειναι υπερ αρκετο ωστε να σου συμπεριφερθει τελεια!!!Παντως στην αρχη δεν ειναι ολα ροδινα...σιγα σιγα ερχεται η συμπονοια και βαθια συναισθηματα..με το καιρο !!!

Εμενα ηταν παντα καλος αλλα με τα χρονια δειχνει ακομη περισσοτερα!!!φυσικα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι τελειος...εχει και τα στραβα του οπως κι εγω φυσικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα!!!ποια να πρωτοσχολιασω!!!

βρε Αργυρω μου!!!εχεις διαστολη και θα γεννησεισ μετα απο 2 εβδομαδες

???πως γινεται αυτο???εκει που ηρθε μια κοπελα με 1,5 εκατοστα διαστολη την ειπε σε 3 ωρες πας στην κλινικη και αρχιζουμε την διαδικασια τοκετου!!!βεβαια ηταν 39η εβδομαδα!εσενα πως θα αντεξει τοσες μερες η διαστολη να μην γινει κι αλλο ?:shock:

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚουλια τι αλλο να πω???υ0πομονηηη!αφου εισαι καλα ολα οκ!!εσυ και το μωρο να σαι καλα!!

κατερινα μου ζουμπουρλουδης ο μπεμπης σου :D:D δεν σου βαλε δαχτυλο ε???τυχερηηηηηηη!!! :(:( ακουυυ και τα δικα μου!!!!!

θελω συμβουλες απο δευτερομανουλες

λοιπον...εκανα καρδιοτοκογραφο και ολα καλα ευτχυως!!δεν εδειξε συσπασεις!μετα παμε γιατρο απο την κλινικη..κανουμε υπερηχο!ο μπεμπης μας ειναι 2900 α :D ολα καλα μεχρι εκει...........ελα ομως που ερχεται η εξεταση απο κατω με το δαχτυλοοο!!!ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΟΟΛΑΑΑ!!!!!το τι πονος,τσουξιμο κτλπ.εγω να του λεω δεν αντεχωω!ο γιατρος να λεει πρεπει να συνεργαζεσαι ομως!δεν γινεται ετσι...ε και στο τελος δεν καταφερε να με δει καλα καλα!μου λεει τελος παντων σε αφηνω τωρα γιατι ακομα ειναι νωρις αλλα την αλλη εβδομαδα και να κλαις θα σε εξετασω!!δεν το ρισκαρω,,

και εγω του λεω μηπως να κανουμε καισαρικη???μου λεει αν το θελεις θα το συζητησουμε...αλλωστε επιλογη της καθε γυναικας ειναι αυτης!!!

τωρα το σκεφτομαι!!δεν μπορωω να ποναω τοσο...αλλα απο την αλλη λεω να κανω εγχειριση μονο για αυτο το λογο???αξιζει??μου ειπε να το σκεφτω ο γιατρος...!

και η κοπελα που ηρθε πριν απο εεμενα τσιριζε... :(

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣΣΣ !!!!TO SKEFTOMAI SYNEXEIA...KAI H MAMA MOY ME LEEI FYSIOLOGIKO PROTEINW EGW!!

expexting kalo taksidakiiiii!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...