Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

Γεια σου Τόμα!!!! Κούκλος ο γιος σου την φωτογραφία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φετινή είναι? Πότε είχε τόσο καλό καιρό???

Σε ευχαριστω Σαμανθα μου. Η φωτο ειναι απο περσι το καλοκαιρι-Αυγουστο οταν ηταν 23 μηνων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά κορίτσια. Πολύ φαι από χτες το βράδυ!!! Sotkou κι εγώ ενάμισι πιάτο μαγειρίτσα και 2 αυγά και τσουρέκι έφαγα χτες, σήμερα φάγαμε έξω και πάλι γουρούνιασα, ακόμα δεν έχω χωνέψει. Από τρίτη είπα να προσέξω γιατί πιο πριν αποκλείεται :?

Τόμα κι εμένα έχουν πρηστεί πολύ τα πόδια εδώ και μέρες, σήμερα παρατήρησα οτι και τα δάχτυλα των χεριών είναι πολύ πρησμένα και ακόμα δεν έχω μπει και στο μήνα!!! Σαν αερόστατο νιώθω από τα κιλά και το πρήξιμο :lol:

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!! :D:D:D

ΧΘΕΣ ΕΠΕΣΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 11 ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΦΕΤΟΣ ΠΑΣΧΑ , ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΟΙ..

ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΦΑΓΑΤΕ ΠΟΛΥ ΣΗΜΕΡΑ? ΕΓΩ ΔΕ ΤΡΩΩ ΚΑΤΣΙΚΙ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙ. ΤΟ ΡΕΥΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ..ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΟΥΡΕΣ... :?:?

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΟΛΑ!!ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΚΑΣΩ..Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ..ΑΝΤΕ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΕΜΕΙΝΕ..ΜΗ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ..

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristos anesth koritsakia ! wraia perasame autes tis meres!

nai x8es efaga 1 1/2 piato mageiritsa alla xwris tpt allo oute pswmi! shmera oloi efagan kokoretsi paidakia auga arni kai egw efaga ena kommati arni mia koutalia tzatziki xwris pswmi kai liges patates fournou + ena kommati tiramisu sas plhroforw oti to stomaxi mou einai xalia! de mporw na kounh8w apo priksimo ena matso xalia kai shmera epeidh me peirazan oloi me exei piasei to peisma oti moli gennhsw exei diaita! me koroideuan oloi gia thn koilitsa mou petaei pleon entona alla san mpala tpt to terastio ! aman pia kale egkuos eimai! Kat mou den peirazei emeis pali kala de phgame ston agio iero8eo gt legame anti gia to nekrotafeio na pame ekei kai telika hr8e h astunomia gt kapoioi eksupnoi eixan ferei opla kai purovolousan mesa ston kosmo ,pali kala pou den phgame!!!auta apo mena polla filia ante tou xronou me ta mwrakia mas!!!

Toma eisai kalutera?

emeis giatro thn trith! gia test NST kai uperhxo.sas exei dei oles o giatros sas apo katw gia diastolh emena oxi akomh.einai anagkaio auto?KALO KSHMERWMA NA EXOUME! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou Xronia polla kai apo mena!!!

Exw na grapsw polu kairo kai egw!!!Eutuxws den exw genhsei akomh shmera Pali ekana zwnes sunexizoun

oi suspaseis mou aurio tha paw pali Kai thn tetarth pali giatro...

Teleiwnoun ta vasana koritsia upomonh......... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ!

Εμεις πηγαμε Καβαλα στο χωριο μου!περασαμε υπεροχα και φαγαμε του σκασμου!!!η κοιλια μου ειναι πλεον μεγαλη αλλα γενικα νιωθω μια χαρα!!!μονο που αρχισα να πειναω επικυνδινα....απο αυριο προσοχη στο μαμ γιατι δεν με βλεπω καλα..παραχαλαρωσα μου φαινεται...χιχιιχιχι

Ακομα βαλιτσα δεν εφτιαξα :lol: Πεμπτη εχω κι εγω γιατρουλη!!!ανυπομονωωωω να παω!!!και εμεινε πολυ λιγος καιρος!!!!αντε με το καλο σε ολες μας να ερθουν γερα τα μωρακια μας και να μην πονεσουμε καθολου!!!

Και επειδη το εχω ξαναζησει...θα αρχισουμε μια μια να εξαφανιζομαστε...διοτι θα γενναμε....και μετα θα μπαινουμε αραια και που μεχρι να σαραντισουμε και να χαλαρωσουμε απο την ενταση των πρωτων ημερων...ομως μην αγχωνεστε...θα επανελθουμε ολες!!!διοτι εχουμε κατι κοινο ;) και θα εχουμε αναγκη η μια την αλλη!!!θα συζηταμε πολλα και σχεδον καθημερινα!!!και οταν μεγαλωσουνε λιγακι θα κανονησουμε και συναντηση!!! :D

Φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argyrw dikio exeis!

koritsakia mou phgame peripato shmera sto mara8wna htan polu wraia alla kourastika molis gurisame koimh8hka 3 wres! otan ksupnhsa eniw8a piesh sthn koilia mou xamhla pianw kai htan katw to mwro lete na phre 8esh? gia na doume ti 8a mas pei o giatros .th dikia mou tsantoula thn eftiaksa tou mwrou aurio to apogeyma! Vasia mou me to kalo oles mas ;) den efaga polu shmera alla exw tash gia emeto...

filia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μουυ Χριστος Ανεστη και Χρονια Πολλα!!!με το καλοοο τα μωρακια μαςςςς :D:D:D

ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΑΡΙΑ ΜΑΣ!!!

και εγω Πεμπτη εχω γιατρουληηηη!!!

sotkou mallon girise kai sena h mpempa me to kefalaki!!!teleia!!!den xeresai???ante na mas peis ta nea sou simera!!

egw den efaga mageiritsa Anastash alla efaga soutzoukakia smirneika me saltsa kai patatosalata!mono auto!alla ta xwnepsa poly dyskola!!!

ax vlepw OLES pristikame e????egw oso paw prizomai perisoterooo fanike kai sth zygaria!!!se 1 mera eixe ektokseutei +1,5 kilo!!poly priksimooo!!!emena me ponane kiolas!apo thn katakrathsh fenetai e?

shmera mpikame ston mina mas kai emeissssssssss 8-}8-}8-}8-}

ax me to kaloooooooooo se oles mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!!!!

Τι κάνετε;;;;;

Εμείς περάσαμε όμορφα αλλά αρκετά ήσυχα!!! Παρεκτράπηκα ελαφρώς στο φαγητό κι εγώ, βέβαια όχι πάρα πολύ αλλά σε σχέση με την προηγούμενη διατροφή μου ναι!!Από σήμερα ξανά στα παλιά μας για να επανέλθουμε λίγο!!!! Όσο για το πρήξιμο, προσπαθώ να το καταπολεμήσω με πολλά (πάρα πολλά) υγρά αλλά ενώ μέχρι τώρα το είχα καταστείλει σιγά σιγά αρχίζει και κερδίζει έδαφος!!!Θέλω να βγάλω την βέρα μου την παραμονή της καισαρικής, να δω, θα τα καταφέρω ή θα την αποχωριστώ νωρίτερα;;; Σήμερα θα κλείσω ραντεβού στον γιατρό και θα αρχίσω να φτιάχνω σιγά σιγά τα πράγματα για Ελλάδα...σε 3 εβδομάδες γεννάω, μόλις οριστικοποιήσω ημερομηνία θα σας ενημερώσω, εννοείται!!! Αχ έχω ένα σκασμό δουλειές για σήμερα, να δω τι θα πρωτοκάνω...έδωσα και το τουτούνι μου στον άντρα μου να πάει στη δουλειά να μην μπω στον πειρασμό να βγω έξω!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alh8ws koritsia mou!

mwroudenia eixe gurisei apo thn perasmenh evdomada apla 8esh den eixe parei mallon phrame 8esh 8a paw giatro kai 8a sou pw!

expecting mhn perneis to autokinhto! egw exw na to parw 2 mhnes! siga siga doulitses filakia!

paw na kanw tis apotrixwtikes mou gt exw giatro meta! mouts mouts!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΟΥΚΛΕΣ!!ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΟΥΤΕ ΜΑΓΕΙΡΙΤΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΤΣΙΚΙ!!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ..ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΑΓΑ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΣΚΑΣΜΟΥ..ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΟ.. :?:?:?

ΠΕΜΠΤΗ ΟΛΕΣ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΟΥΜΕ??? ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ..ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΤΑ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΡΟ.

ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΟΔΗΓΑΩ ΠΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ..Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ.. :lol::lol::lol: ΒΑΣΙΚΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΕΡΟΣΑΚΟΣ.ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΥ..

ΑΡΓΥΡΩ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ!!!ΤΡΟΜΟΣ..

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ , ΜΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΘΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ.

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ. ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΞΥΝΟ.

ΜΕΧΡΙ ΤΗ Μ. ΠΑΡΑΚΕΥΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΕΠΙΤΑΦΙΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ 38 ΠΥΡΕΤΟ, ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΑ ΚΟΚΑΛΑ, ΣΥΝΑΧΗ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΒΗΧΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΚΡΥΩΣΑ Η΄ ΚΟΛΛΗΣΑ. ΕΤΣΙ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ Η ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ. ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΚΟΑΔΙΑΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΡΝΑ ΜΟΝΟ DEPON ΚΑΘΕ 8 ΩΡΕΣ ΚΑΙ FISIOMER ΠΡΩΙ-ΜΕΣΗΜΕΡΙ-ΒΡΑΔΥ. ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΗΡΘΑΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ. ΦΡΙΧΤΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΙΑ. ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΡΟ.

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μαι ειλικρινής εγώ οδηγώ, όχι συχνά βέβαια αλλά οδηγώ, εφ' όσον ακόμη νιώθω καλά και δεν έχω προβλήματα ούτε κινητικότητας ούτε χωροταξικά δεν βρίσκω τον λόγο να μην οδηγώ. Το ρίσκο που υπήρχε πριν από ένα μήνα υπάρχει και τώρα. Εννοείται πάντοτε με ζώνη ασφαλείας!!!

Τόμα υπομονή μια βδομάδα ακόμη!!! Από 37η και μετά είναι τελειόμηνα τα μωράκια μας!

Χ+Μ μου περαστικά σου!!!Το μωράκι σου είναι μια χαρά, μην ανησυχείς και δεν επηρεάζεται από τα δικά μας κρυολογήματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια,χρόνια πολλά.Έγραφα έγραφα και με πέταξε έξω.Τα νεύρα μου!!!!!Οπότε θα σας τα ξαναγράψω εν συντομία.Μετά από ένα ήρεμο τριήμερο χθες κατά τις 04:00 με πιάσανε απίστευτοι πόνοι και πήρα κατά τις 06:00 τον γιτρό και πήγαμε στο νοσοκομείο.Ευτυχώς ήταν ψιλοσυσπασουλες και μεένα σπασμπλυτικό περάσανε.Βέβαια μου κάνανε και ψηλάφιση τραχήλου και είναι ακόμα πολύ κλειστός ευτυχώς αλλά μετά είχα μικρή αιμοραγία και να σας πω την αλήθεια αγχώθηκα.Ο γιατρός είπε ότι ήταν φυσιολογικό αλλά στον Δημήτρη μου δεν μου είχε ξανασυμβεί.Τώρα έχω λίγες ενοχλήσεις αλλά φαντάζομαι είναι φυσιολογικές.Γιατρό πρώτα ο θεός πάλι την παρασκευή το μεσημεράκι.

X+M περαστικά,πως την πάτησες και κρυωσες τόσο βαριά,εύχομαι να είναι όλα καλά με το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστευω :evil::evil::evil:

εγραφα μια ωρα κατι πατησα και εσβησαν ΟΛΑ!

Εν συντομια επλυνα τα ρουχαλακια του μπεμπη!!!!!!!!!!! ΟΛΑ τωρα μενει η βαλιτσα και καποια τελευταια ψωνια!

X+M περαστηκα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και απο εμενα με το καλο να υποδεχτεις το μωρο σου!

Φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια Χρόνια Πολλά!

Με το καλό να έρθουν τα ανοιξιάτικα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!!! Όλες με ένα γερό μωράκι! Γερό και ομορφούλι και να μας μοιάζει :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αλήθεια το έχετε σκεφτεί καθόλου πώς θα είναι? Εγώ όταν γεννήθηκε είδα ότι έμοιαζε στον μπαμπά της...εκτός από τα χρώματα καθώς ο μπαμπάς είναι μελαχροινός και η μικρή μου με καστανό ανοιχτό μαλλάκι, πολύ πολύ ανοιχτό δέρμα και πράσινα ματάκια. Τώρα αναρωτιέμαι πώς θα είναι το επόμενο μωράκι! Θα κυριαρχήσει το ανοιχτό της οικογένειάς μου ή το σκούρο της οικογένειας του άντρα μου? Όπως και να έχει θα μοιάζει σε εμενα :lol::lol::lol::lol::lol: μεγαλώνοντας! Ειδικά αν είναι κορίτσι (λέμε τώρα :lol::lol::lol::lol:)

Εμείς το Πάσχα το περάσαμε ήρεμα και δεν φύγαμε εκτός Αθηνών και εγώ στενοχωρήθηκα πολύ για αυτό :(:(:(:(:( ευτυχώς ο καιρός ήταν καλός.....

κορίτσια πώς καταλαβαίνετε ότι έχετε συσπάσεις? Εγώ τα βράδυα που πέφτω στο κρεβάτι ΚΑΤΑΚΟΠΗ, νιώθω πολύ έντονους πόνους και λέω πάει τώρα θα γεννήσω και τρομοκρατούμε γιατί πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς...Το μωρό χρειάζεται όσο περισσότερο χρόνο μπορεί στην κοιλίτσα της μαμάς! Μην το ξεχνάτε αυτό...εγώ στην κόρη μου ήθελα μανιωδώς να γεννήσω και τώρα θέλω να μείνει όσο περισσότερο μπορεί στην κοιλίτσα μου!

Κατά τα άλλα είμαι συν 4.5 κιλά νιώθω πολύ καλά αν εξαιρέσουμε τους πόνους σε όλο το σώμα :lol::lol::lol::lol::lol: και το ότι σηκώνομαι 15 φορές την νύχτα για τουαλέτα....αυτό βέβαια είναι και καλό από μία άποψη γιατί σημαίνει ότι δεν κάνω κατακράτηση ....Να και κάτι θετικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

για να δούμε ποια θα ανοίξει τον χορό??

Εμείς έχουμε παιδίατρο αύριο και γυναικολόγο την Παρασκευή!

Ο δικός μου γιατρός δεν κάνει ψηλάφηση ΠΟΤΕ πριν την 40η εβδομάδα!

σας φιλώ πολύ πολύ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera :) hr8ame apo giatro!

eimaste 2670 gr! to NST vghke polu kalo ! mwroudenia kardiotakografos einai kamia sxesh me ton yperhxo kardias tou mwrou! to mono pou mou eipe o giatros einai oti einai mikro se upsos alla ola einai fusiologika! afou doppler kai oles oi upoloipes eksetaseis vghkan kales!

h aderfh mou einai 1.55 egw 1.64 den eimaste kai fasoules o aderfos mou 1.90 omws.8a psilwsei kale siga!

oso gia th diastolh tou kolpou thn koitaei sthn 39h evdomada :) opote th glutwsame kai auth th fora! rantevou pali thn epomenh trith :) mou eipe pws ola einai fusiologika ta priksimata kai oi ponoi sth mesh kai oti exw akoma sigoura 3 evdomades gt to mwro prospa8ei akoma na parei 8esh kai pieze x8es pros ta katw gt perpathsa arketa exei gurisei alla den exei vrei to dromo tou akoma :P :P na prolavei na mas er8ei kai to krevati mas!aaaaaaaaaa kai sto NST me evalan na katsw se emvriakh stash gt den mporousan na piasoun tous palmous kai pali h kopela mou eipe oti einai mikro :) to zouzouni mou ! marianna ,samantha kai Vasia upomonh kai me ena pono :Pexpecting mou esu eisai minion!!! oso kai na pareis den 8a se enoxlhsei to timoni ! egw me duskolia ekana trimming shmera ...eleos dhladh!

filia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!αρχισα την βαλιτσα μου δεν την τελειοποιησα ομως :D την βαλιτσουλα του μωρου την ετοιμασα ομως! :D

samantha σε παρακαλωωω παρααα πολυ ΜΗΝ ξαναπεις για τα κιλα σουυυυ!!!θα παθω κριση πανικου :o:o

mariana eyxomai na sou perasan oi ponoi!!kai na pane ola kala!!!

kai emena me rixnei kati tsimpimata otan arxizei na piezei o mpemphs san trellos!! :lol::lol:

sotkou nai mikroyla einai h mpempa soy!!! :D:D diladi posa ekatostoulia eiste kai sas eipe oti den einai psili???

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου και σημερα...ειδα τα νεα σας!!!

περαστικα στην αρρωστουλα χ+μ

εγω σημερα ειμαι μεσα στα νευρααααααα...η κορη μου δεν μαφησε σε ησυχια,εχει σαλταρει εντελως...τρεχει ολη μερα ,πεταει τα παντα,σκαρφαλωνει επανω μου ,θελει να τρωει οτι κι αν τρωω και οταν την ταιζω φροντιζει να γινεται μουρτζος και να κανουμε καπακι μπανιο....ταχω παιξει...ακομη δεν εχω διαθεση να φτιαξω βαλιτσα.....με εχει εξαντλησει η Ελενα..

Την Πεμπτη που θα παω στον ιατρουλη ελπιζω να γυρισω με αλλη διαθεση και να αρχισω βαλιτσουλα!απο συσπασεις τιποτα..ευτυχως σταματησαν...η μπεμπα κουνιεται ολη την ωρα..εγω ομως εχω πριστει πολυ ενω μεχρι τωρα ημουν καλα σχετικα..τωρα αρχισαν τα οιδηματα στα ακρα και στο προσωπο!!!επισης ,οπως και στην 1η εγκυμοσυνη μου ετσι και σαυτη αρχισε η ακμη στο προσωπο λογω ορμονων...ευτυχως το εχω ξαναζησει και δεν αγχωνομαι πλεον..ετσι ημουν και στην 1η εγκυμοσυνη ,γεννησα εγινε σκατα το προσωπο μου και με μια αγωγη εξαφανιστηκαν ολα σε 1 μηνα και εγινε παλι μια χαρα η επιδερμιδα μου.

Κατα τα αλλα νιωθω ψιλοχαλια...αρχισαν τα ψυχολογικα .....αγχος ,φοβος για την γεννα και αισθημα μειωμενης αυτοεκτιμησης(νιωθω ασχημη +χοντρη).....μολις γεννησω θα προστεθει η κουραση και για κανα 2μηνο θαμαι τρισχειροτερα....τα ξερωωωω γιατι τα εχω ξαναζησει αλλα ....δεν μπορω να το καταπολεμησωωωω... :?

Φιλακια σε ολες τις μανουλες!!!ευχομαι ολα να πανε τελεια σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argyrw mou mh se pernei apo katw upomonh kai ola 8a ginoun!

esu prepei na deixneis perissotero kouragio se emas pou ta exeis ksanaperasei xexexe!

mwroudenia mou thn perasmenh fora to mhriaio osto htan 66 m.m twra einai 68.4 ara exoume megalwsei.to upsos de mou to eipe pali exei polles metrhseis alla pou8ena den katagrafei oliko. egw kalou tou kakou ton phra ena thlefwno twra to apogeuma kai ton rwthsa kai mou eipe oti einai fusiologiko apla 8a vgei ligo pio kontouli to fusiologiko einai peripou sta 50 ekatosta ,egw pistevw pws exoume kairo akoma mprosta mas na doume :P

oso gia to se poion 8a moiazei an parei apo ton k.skouliki 8a einai polu anoixtoxrwmo otan htan mwro ekeinos to malli tou htan aspro san aggelaki kai exei galazia matia anoixta pali! an parei apo mena to vlepw me ntekapaz kai fakous :PPPP egw eimai pio starenia me fusiko malli mauro kai oxi kastano me kastana matia :P apo opou kai na parei de me apasxolei gt opoia exei dei photo sto fb egw pou kai pou eimai metalagmeno :P ante kalhnuxta filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααα!!!!!! :D παλι σηκωθηκα μουσκεμα στον ιδρωτα!! :( πολυ ιδρωνω καποια βραδια!!

Αργυρω μου μηπως αρχιζει και ζηλευει η μικρη σου???αυτο μου μυριζεται...προσεχε την!τωρα θελει ειδικο χειρισμο για να προσαρμοστει...αλλιως θα σας ταλεπωρησει!

sotkoυ μια χαρα ειναι το υψος της καλε αν ειναι γυρω στα 50!αφου το πολυ 50-53 εκατοστα γεννιουνται!ποσο θες να ναι??? :lol::lol:

αχ κοριτσουδιααα ανυπομονω και εγωωω για την γεννα!

φιλια πολλααααα

post-4242-13873939188525_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΤΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΡ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ 2670kgr ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗ ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥ. ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΙΑΖΕΤΕ ΠΟΛΥ. ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ, ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΔΑΧΤΥΛΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ......, Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ. ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΛΗΡΗ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ. ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΙΝΔΥΝΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΠΡΩΩΡΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟΥΣ ΕΡΠΗΣ ΣΤΑ ΧΕΙΛΙΑ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΠΑΘΩ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

X+M πολύ καλό το βάρος του μωρού! Μην ανησυχείς γιατί ο υπέρηχος έχει και απόκλιση και μπορεί να είναι μεγαλύτερο! Αν περάσουν 10 μέρες ακόμα θα είσαι σούπερ! Θα γεννήσεις και εύκολα!! :D:D:D:D

Μωρουδένια με το καλό κοριτσάκι μου! Με έναν πόνο!!! Άσε με βρε να πω για τα κιλά! Τόσο κόπο κάνω....έφαγα ΕΛΑΧΙΣΤΟ αρνάκι, μισο κομμάτι τσουρέκι και ένα σοκολατένιο αυγό :lol::lol::lol::lol::lol: εγώ ίδρωνα πάρα πολύ μετά την γέννα...για 40 μέρες και αυτό με βοήθησε στο να χάσω όλα τα κιλά!

sotkou mia xara mou fainetai to upsos tou mwrou! Den nomizw pantws na mporoun na to upologisoun me to tosh akriveia apo ton uperhxo...steile mou pm na se vrw sto facebook!!! Kai na vrw kai ta alla koritsia!!!!!! :D:D:D:D

Αργυρω afou ta ksereis! ligo dyskola tha einai sthn arxh kai meta tha niwthoume teleia! Vevaia tha einai zorika me 2 paidia....alla aksizei ton kopo kai kathws tha megalwnoun tha kanoun wraia pareoula!

sas filw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...