Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

Εννοείς το doppler Veloudenia μου υποθέτω. Εμένα ο γιατρός μου δεν μου έχει πει τίποτε ακόμη αλλά κρατάω μια επιφύλαξη γιατί ξαναέχω ραντεβού μαζί του την Παρασκευή, μπορεί να πει τώρα κάτι. Αν είναι, γίνεται να υποθέσω στον ίδιο που κάναμε την αυχενική; Γιατί λογικά θα το κάνω Κύπρο κι όχι Ελλάδα αυτό.

Άρχισα να διαβάζω πληροφορίες περί θηλασμού σιγά σιγά και διαπιστώνω ότι μάλλον έχω επίπεδες θηλές και θέλουν προετοιμασία για να μπορέσει το παιδί να τις πιάσει πιο εύκολα, ένα ακόμη ζήτημα για τον γιατρό την Παρασκευή λοιπόν, να τον ρωτήσω αν όντως ισχύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΗ 32 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ DOPPLER!!!ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ..

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!!ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑΤΑΚΙ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥΥΥΥ... ;);););)

EXPECTINGMUMMY ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΨΕΥΤΟΘΗΛΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ.ΑΝ ΔΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΚΑΙ ΓΩ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑ.ΤΙΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΠΙΠΙΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΙΝΗΣΗ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ... :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia phga n.eru8raia gia ma8hma otan phga apla erixne ligaki xioni meta apo 1.5 wra pou vghka eixe pantou xioni !!!!! fovh8hka na paw sto autokinhto mh faw kamia glistra kai to xioni epefte fulllllll :) ti omorfa!

koritsakia egw to doppler to ekana kai ola mia xara thn perasmenh trith. twra rantevou sthn 32h kai egw!

paw gia ksapla aurio exw ma8hmataki full kai 8elw ksekourash aporw twra kourazomai polu pws 8a eimai ston 9o mhna...8a sernomai ! h duspnoia de leei na me afhsei ka8ws epishs kai autos o ponos katw apo to 8wraka...pfffffff

mouts mouts kalo vradi! aurio 8a parw na kleisw rantevou gia of8almiatro gia na dw kai thn piesh,ante kalo kshmerwma na exoume! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

εγω παλι θα κουφαθειτε~~~αλλα εχω αναγουλες και εκανα λιγο εμετο!!!δεν εκανα στην αρχη και εκανα τωρα :o:lol::lol: γτ να εχω αναγουλες???? :roll::roll::roll:

κατα τα αλλα ολα καλα!!!

και εγω πιανομαι στην καρεκλα αρκετα!!!

κοριτσια με εβγαλε ο διαιτολογος διατροφη για να διατηρουμε και ειναι πανευκολη!!μου ειπε για να διατηρηθω με τα δεδομενα κιλα μου και την εγκυμοσυνη μπορω να παιρνω 2.700 θερμιδες; την μερα!!! :D:D φανταζεστε ποσο ευκολη ειναι :D θα την ακολουθησω...και για να δουμε αν οντως λειτουργησει!αν και τον εμπιστευομαι γτ ειχα χασει αρκετα κιλα μαζι του στο παρελθον!

αυταααα!!!φιλακιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2.700 θερμίδες;;;;;;; Ουάου!!!Τι δίαιτα είναι αυτή καλέ;;;;; Τη θέλω!!! Εγώ νομίζω ότι όσο πάω μειώνω το φαγητό αντί να το αυξάνω!! Ούτως ή άλλως, ο μπουρμπουλήθρας μεγαλώνει ανεξαρτήτως του πόσο μεγαλώνει η ζυγαριά μου :) Κατά τ' άλλα, σήμερα το μεσημέρι έφαγα ένα κομματάκι σοκολάτας και μετά από λίγο το σίδηρο με ένα ποτήρι πορτοκαλάδα και ο μικρός σεληνιάστηκε!!! Για πόση ώρα πήγαινε σαν τρελός πέρα δώθε κι ήταν μια γλύκα!!! Κουράζομαι εύκολα όμως βρε κορίτσια, λέτε να φταίει το ότι είμαστε στον 7ο ή ότι ο αιματοκρίτης μου αναπαύεται εν τόπω χλοερώ εν τόπω αναπαύσεως πια;; Την Παρασκευή θα ξέρω που θα κάνω εξετάσεις και φοβάμαι λίγο...

Μωρουδένια μου εμένα οι αναγούλες δεν έχουν σταματήσει καθόλου. Βέβαια, δεν είναι όπως ήταν στο α' τρίμηνο αλλά σχεδόν κάθε πρωί μια τάση την έχω και κανά δυο φορές μου χει ανέβει το στομάχι. Θεωρώ πως φταίει ο σίδηρος σε μεγάλο βαθμό βέβαια και το ριμάδι το ασβέστιο που με πεθαίνει!

Την Παρασκευή θα δω τον μικρό μου κι ελπίζω να είναι όλα καλά, θα δω και τι θα μου πει για το doppler, αν πρέπει να κάνω ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ!!ΚΑΙ ΓΩ ΝΙΩΘΩ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ!!!ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΞΑΓΩΓΗ..ΙΣΩΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΙΕΖΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ!!!

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΠΗΓΕΣ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ Η ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ?ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΒΑΛΕΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ? ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΛΕΕΙ Η ΚΑΤΑΡΑΜΜΕΝΗ ΖΥΓΑΡΙΑ.. :?:?:?:?:?

ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΛΕΙΠΩ, ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΑΨΟΥΜΕ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΛΕΤΕ ΑΠΟΥΣΙΑ!!!ΚΑΛΑ???

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeeraaa koritsia!

katerina monh mou piga ston diaitologo gia na mhn valw polla kila akoma...apla o giatros me eipe na prosexw!

ante kales doulitses kai kala vapsimata :D:D

thn allh evdomada exw genethliakia!!! :D kai thelw dwra gia to mwro oxi gia mena!xaxxaxa periergo e?? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena koritsakia mou, ti kanete? egw den eimai kai poly sta kala mou aytes tis meres, arxise na mou ponaei apo katw o kolpos mesa sto kokalo otan perpataw kai otan eimai ksaplwmenh, h giatros mou mou eipe na ksaplwnw mono sto plai kai katholou mproumita kai na mhn kathomai katholou orthia, eseis ti kanete? to exei pathei kamia ayto?

emeis to vapsame to dwmatiaki tou mpemph, egine para poly wraio, siga siga ola ginontai, ta epipla ta parhggeila, to likno, parhggeila kai to xalaki gia to dwmatio twra pou eixe ekptwseis....anypomonw na to dw teleiwmeno to dwmatio koritsia

filakia se olesssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhμέρα όμορφα κορίτσια & κοιλίτσες :lol::lol::lol:

την Παρασκευή πήγαμε στον γιατρό. Είμαστε πολύ καλά! Αριστα-Τελεια όπως λέει και ο γιατρός!

είμαστε σχεδόν 1 κιλό!!!

και η μαμά +2.8 :lol::lol::lol: (προσέξατε την ακρίβεια ε??)

λέω να χαλαρώσω λίγο με τα κιλά και να αρχίσω να απολαμβάνω πιο πολλά!!!!

Η ΠΗΤ λογικά θα είναι στην ΓΙΟΡΤΗ ΜΟΥ!!! 21 Μαιου ('Ελενα είναι το όνομά μου!)

το ένα μωράκι μου στα γενεθλιά μου και το άλλο στην γιορτή μου! Ποιος την χάρη μου!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

έχει κανει κανένα κοριτσάκι καισαρική? Εμείς θα πάμε προγραμματισμένα με καισαρική (δυστυχώς :(:(:( ......αν και ο φυσιολογικός πονάει και πολύ...εγώ νιώθω ότι πέρασα και τα 2....) και μου είπε ο γιατρός ότι επειδή το ράμα στην τομή δεν έχει απορροφηθεί θα αλλάξουμε τον τύπο....και πώς θα ξέρουμε του λέω ότι ο νέος τύπος θα απορροφηθεί? Γιατί μπορεί να μην κάνω (σιγουρα λεμεεεε χιχι) 3ο παιδί και δεν θέλω να μου μείνει το σημάδι...δηλαδή όχι το σημάδι αλλά το εξγκωματάκι από πάνω που είναι σαν σχοινάκι...και μου λέει δεν ξέρουμε...ουφ :?:?:?

ας πάνε βέβαια όλα καλά και ας μου μείνει το σημάδι ...απλώς ρωτάω μήπως έχει καμιά ανάλογη εμπειρία...

σας φιλώ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ti kanete???????? egw exw kamia wra pou teleiwsa me malli den anoige me tipote to fusiko mou (ekana pali antaugies)kai tokourepsa ligaki gt 8elw na makrunei siga siga . Samantha gia kaisarikh h kollhth mou pou gennhse perusi stis 21 maiou (tuxaio? :D) ths ekanan plastikh kateu8ian kai den fainete tpt!!! ante thn epomenh 8a paw gia of8almiatro mpas kai kanw kai egw kaisarikh.gia na doume!

aurio 8a er8ei h tellas gt exei provlhma me thn sundesmologia tou ote...kai mou edwsan rantevou 12 me 4... de mporoun na poun 12 me 2 h me 3 to polu. omws 8a paw pio prwi sthn benetton na pswnisw vrefika gia mia filh pou gennhse thn perasmenh evdomada :D 8a prospa8hsw na antista8w stis agores...(de ginete).

sas zalisa pali! oso gia tous ponous samantha prin ena mhna sxedon de mporousa na perpathsw!!! megalwne h lekanh mou eipe ogiatros twra apla ponaw otan shkwnomai kai ponaei kai to stomaxi mou para polu k exw trellh duspnoia!! autaaaa mouts mouts!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas egkioules . ola kala ?? emis anamenoume to rantebou me ton giatrouli abrio ;) kata ta alla kala an e3eresis pote pote tin dispnia pou me piani alla afto apo oti katalaba ine sinithes fenomeno ston mina mas .

telika paraggilame k tin kounia k pleon ime me ena simiomatario pou grafo k sbino ti xriazomaste k ti exoume pari giati tha xatho me tosa pou exoume na paroume/kanoume .

ta rouxalakia gia ta mikra mas pios ine o kataliloteros tropos na ta plenoume ??

Εννοείς το doppler Veloudenia μου υποθέτω. Εμένα ο γιατρός μου δεν μου έχει πει τίποτε ακόμη αλλά κρατάω μια επιφύλαξη γιατί ξαναέχω ραντεβού μαζί του την Παρασκευή, μπορεί να πει τώρα κάτι. Αν είναι, γίνεται να υποθέσω στον ίδιο που κάναμε την αυχενική; Γιατί λογικά θα το κάνω Κύπρο κι όχι Ελλάδα αυτό. !

expectingmummy mou nai to doppler enow kai tha to kano ston idio giatro pou kaname tin afxeniki .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia ! mphke h anoiksh to katalabate??? 2 mhnes meinane!!!!

pws ta pate? ti hremia einai auth kale?????

Veloudenia mou h duspnoia den palevete oloi me rwtane ti exw kai an eimai agxwmenh gt wres wres exw trellh duspnoia! oso gia ta rouxalakia egw lew na parw h' ths proderm to ugro plunthriou h' to arkadi prasino sapouni ,h mama mou omws mou eipe na xrhsimopoiw to idio aporupantiko apla na ta kseplenw 2 fores.

shmera hr8e o mpampakoulis mou me th mama mou kai mou eferan to parko me diplo epipedo kai mousikoula epanw :P me extra strwma kokofoinika kai ena swro pragmatakia opws fanelenies panes , kalokairines panes kai lepta kouvertakia pike me zwakia epanw pou proeksexoun.to parkokrevato diplwnei kai mpainei se tsantaki kai to phran portokali me mpez giati leei an kanw allo mwraki na einai oudetero :D katse na vgaloume to prwto kale!!! oi panes exoun parastaseis epanw me papakia roz kai kitrina kai exoun oles tis apoxrwseis tou roz! ti omorfa!!!!!

exw en8ousiastei ! mageireuw kotopoulaki sto fourno me patates shmera eseis?? polla filakia se oles tis koilitses!! aaaaaa x8es ekana kai antaugies! eixa 4 daxtula riza.... eleos dhladh! mouts mouts!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαας κοριτσιααα!!!

ti kanete???

emeis xthes pirame to xalaki tou mpemph!!!se mple xrwmataki me ton winnie kai thn pareoula tou :D:D kai asorti mple kourtinoula tha paroume!!!maresane poly...anypomonw na ta ftiaksoume :D

veloudenia na mas peis ta nea apo ton giatro!!!oso gia to pws ta plenoume sigoura me paidiko sapouni!!emas h maia mas eipe sto μαιευτηριο να παρουμε παιδικο σαμπουαν και αφρολουτρο για να πλενομαστε εμεισ γτ το μωρο μππορει να εμφανισει αλλεργια στα δικα μας με αρωματα και χαζα...οποτε εχετε το υποψιν σας!! :D

sotkou kala apo dyspnoia tipota allo!!! :D den peirazei

filiaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsakia mou ti kanete?egw gia ta rouxa tou mwrou phra ygro kai malaktiko proderm kai tha plenw mayto kai tis pytzames pou phra gia thn klinikh.xthes hrthe kai to diko mas xalaki einai poly glyko,anypomonw na erthoun kai ta ypoloipa pragmata,thelw na paw kai gia kourtina alla re koritsia ayto pou thelw na kanw mou eipan 220 eyrw,polla mou fanhkan,thn allh evdomada tha mou feroun kai to likno,ax koritsia fovamai poly me ton pono pou exw thn deytera tha paw sthn giatro mou na me dei.exw kai mis kaoura simera allo pragma,ta xalia mou exw simera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

skorpinaki h mama mou leei oti otan exoume kaoura einai oti vgazei to mwro mallia twra den kserw kata poso to pisteuw... 220 euros gia mia kourtina paidiki kai egw nomizw pws einai polla .na kanw mia erwthsh xalaki apo twra gt phrate???ton maio gename lete na xreiazete? kalorizika!!!Veloudenia mou ola kala 8a pane :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas koritsia , epistrepsame k emis apo ton giatrouli !! ola kala eftixos k i mikroula ine 1.491 kg . mou ipe o giatros pos etsi opos anaptisete tha ftasi ligo pano apo 3kg . me zigise k olas k eki pou nomisa pos tha xo pari kg apo tin teleftea mas sinantisi i zigaria den edi3e kati tetio isa isa mono to baros pou pire i mpempa ebala . opote ime sta sin 9.5 kg . rantebou tora stis 19/03 gia doppler . aa idame k to prosopaki tis mia glika itan an k den fenotan k poli kathara . anige k to stomataki soufrone ta xilakia k epine igro to gliko mou . :)

meta pigame k apo to magazi pou pirame ta epipla gia na paroume k kati sentonakia klp k entelos tixea anakalipsame pos to kathisma gia to ama3i pou paraggilame ine mono mexri to proto etos k oti mpeni mono kitontas to kathisma . kala ta kathismatakia aftokinitou den kanoun k gia megalitera mora ? den exoun ena ebros apo neogennita mexri kapia megaliteri ilikia ??den girnane k mprosta ?? tha kanoume abrio mia bolta sta magazia mipos broume kati allo giati ean thelisoume na to akirosoume apo tin paraggelia mono mexri tin deftera mporoume .

sotkou me gia ta pragmatakia pou sou ferane oi dikoi sou . na ta xarite

mwroudenia k skorpina me to kalo na ftia3ete to domatiaki !

filiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia mou euxaristw! loipon akou gia to autokinhto uparxoun duo eidh to ena einai 0 ews 1 xronou (vasika paei me ta kila mexri 13) to opoio xrhsimopoieitai kai gia relaxaki me anapodh fora.Yparxei meta to ka8isma autokinhtou pou einai apo 0 ews 3xronwn alla menei monima sto amaksi me th fora thn kanonikh opws ta ka8ismata kai meta anevaineis hlikia opote allazeis ka8ismataki.egw phra relax gia na mporw na to exw kai se mia episkepsh kai meta 8a parw ena kanoniko.

sas ekane tsaxpinies to koritsaki sas e???? mia xara zouzouniariko 8a einai .

polla filia kalo vradi. den kserw exei arxisei na me pernei twra arga to vradi ligo apo katw ...hmoun monh thn perissoterh mera kai vghka twra sto dromo na perpathsw ligaki, wres wres san thn adikh katara trigurnaw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

mwroudenia ψαράκι είσαι κι εσυ??? κι εγώ και ο άντρας μου αυτό το μήνα έχουμε γενέθλια

scorpina εμένα μου έδωσε ΠΗΤ 23/5 αλλά κι εγώ πιστεύω οτι κάπου στη γιορτή μου θα έρθει ο μπέμπης :D

Με'γεια τα πραγματάκια κορίτσια, με το καλό και τα μωράκια μας.

Εμείς επιτέλους βρήκαμε σπίτι και δευτέρα θα κάνουμε τη μετακόμιση. Πάω κάθε μέρα από λίγο με τις φίλες μου και καθαρίζουμε τα πρωινα ενώ τα απογεύματα κάνουμε κούτες με τον άντρα μου. Είναι λόγο ταλαιπωρία αλλά τουλάχιστον θα τακτοποιηθούμε. Πήγαμε και παραγγείλαμε και ηλεκτρικές συσκευές γιατί εδώ που μένουμε το σπίτι τις είχε. Παρήγγειλα και πρέσα και λέω τέλος του μήνα να ξεκινήσω να πλένω και τα πραγματάκια του μπέμπη.

Ισχύει οτι πρέπει να σιδερωθούν και από την καλή και την ανάποδη?

Το δωμάτιο του μωρού το είχε βάψει ο σπιτονοικοκύρης τον ένα τοίχο λαχανί εντονο και τους υπόλοιπους λαχανί πάρα πολύ ανοιχτό, ίσα που σπάει το άσπρο. Όμορφο είναι και θα το αφήσουμε έτσι. Μόλις τακτοποιηθούμε, θα πάμε να κλείσουμε και τα έπιπλα του μωρού- στα μέσα του μήνα υπολογίζω. Συρταριέρα δε θα πάρουμε, θα βάλουμε τη δική μας στο δωμάτιο του μωρού, θα κλείσουμε το πολυκαρότσι και το κρεββάτι του. Για ρηλάξ θα χρησιμοποιούμε το κάθισμα αυτοκινήτου και το πορτ μπεμπέ για να κοιμάται στο δωμάτιό μας.

Veloudenia κι εγώ σκεφτόμουνα για κάθισμα που να είναι για μέχρι 18 κιλά αλλά τελικά προτίμησα σαν αυτό που λες παρόλο που είναι για πιο μικρό διάστημα για να το χρησιμοποιήσουμε και για ρηλάξ μέσα στο σπίτι αλλά και αν κοιμάται το μωρό στο κάθισμα να το βγάζουμε μαζί με το κάθισμα να μην το ταλαιπωρούμε.

Εχτές κουρέφτηκα αρκετά γιατί το μαλλί είχε γεμίσει ουρές, το αφήνω στο φυσικό μου - καστανό ανοιχτό - και το καλοκαιράκι θα του κάνω ξανθές αντάυγειες :D

Αυτά τα νέα κορίτσια, είμαι κομματια αυτές τις μέρες, τρέχω και δε φτάνω αλλα αξίζει τον κόπο νομίζω.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια ,μεγιά για τα πραγματάκια που πήρατε.

Veloudenia μια χαρά την βλέπω την μπεμπούλα σας.εγώ έχω την Δευτέρα ραντεβού.Έκλεισα και με τον γιατρό του ΙΚΑ για να μου γράψει την άδεια τοκετού και λοχείας.

Σαμάνθα και εγώ έχω κάνει καισαρική αλλά δεν αντιμετώπισα το πρόβλημα.και από σημάδι μου έχει μείνει μια πάρα μα πάρα πολύ λεπτή γραμμούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa!!!

elenac nai psaraki eimai kai egw!!! :D esy poso tou minos exeis???ante me to kalo h metakomisi!!kai kalo kouragio!!!den kourazesai omws??egw den antexw poly tis douleies!

veloudenia mpravoo kai esas zoumeroula h mpempa :D:D kai emas etsi mas eipe...logika panw apo 3 kila tha paei!!!etsi maresoune allwste :D ante koritsia konteyoumeee!!!me to kaloo oles mas!

sotkou ta xalakia ta pirame gia thn diakosmisi tou dwmatioyu...ti ki an erthoyun anoiksi :D tha ta exoume kai gia to xeimwna :D

koritsiaaa exei teleio kairo...!!!skeftomai na pame voltoula gia perpatima na kseskasw ligo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena koritsakia mou, loipon den ateksa xthes kai ksanaphra thn giatro mou gia na paw na me dei epidh ponousa arketa apo katw, axxxxx koritsia mou eipe pws tha to exw mexri na gennhsw ayto to pragma, kai oso pernaei o kairos gia ginetai poio entono kai fysika to mono pou exw na kanw einai ypomonh kai tipota allo, kata ta alla kala eidame kai ton mpempoulh mou, 1.388 kg eftase to poulaki mou, eixe kati magoulakia sketh glyka kai eixe thn glwssitsa tou eksw axaxxa, einai poly kala ola phgainoume poly kala alla re koritsia thn rwthsa pote mpainw ston mhna mou kai mou eipe se 6 evdomades kai epeidh mallon tha kanw programmatismenh kaisarikh se 8 evdomades gennaw, popo perase o kairos an kai emena den mou vgainoun kala oi hmeromhnies, re koritsia se 8 evdomades isa pou tha vgei o aprilios kai emena o allos giatros pou mou eixe kanei thn ayxenikh diafaneia kai thn B'epipedou mou exei PHT 20/5/2011, mallon tha mperdeythke den ekshgeite alliws.

Sotkou mou emeis edw sthn kastoria strwnoume kai to kalokairi xalia sto spiti, pote den to afhnoume to spiti gymno, genika emeis edw exoume polles vlakeies, otan gennhsoume prepei na valoume ta kala mas sto spiti, xalia kourtines petsetakia giati o kosmos erxetai opote tou kapnisei xwris na enhmerwsei opote katalavainete

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!

Τι κάνετε;;; Εγώ είδα τον μπεμπούλη μου την Παρασκευή, μεγάλωσε το χρυσό μου, 1300γρ. έφτασε!!!Και το κοκτέιλ σιδήρου απέδωσε τελικά, ο αιματοκρίτης από 25 έφτασε 30,1!!! Μάλλον η κούραση που νιώθω είναι φυσιολογική και ίσως από τη χαμηλή πίεση. Για τις συσπάσεις μου είπε ότι είναι εντελώς φυσιολογικές και πως από δω και πέρα θα τις έχω και να μην ανησυχώ, αφού ο τράχηλος είναι κλειστός- θεόκλειστος!!Ο μπέμπης έχει το κεφαλάκι του κάτω αλλά όπως μου εξήγησε, καμία σχέση με τη θέση τοκετού, απλά βολεύεται έτσι!! Τώρα θα ξαναπάω μετά το Πάσχα, που θα έρθω για να γεννήσω κιόλας οριστικά. Κι εγώ επειδή θα πάω με προγραμματισμένη καισαρική, θα μου το πάρει αρχές Μαΐου το μικρό, αντί για 20 που έχω ΠΗΤ, υπολογίζω μέχρι τις 10 δηλαδή να έχω γεννήσει!

Μεγειά σε όλες τα καινούρια πραγματάκια σας και με το καλό να τελειώσουμε τα ψώνια μας όλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαα~~!!!

skorpina kai expextingummy giati kaisariki'???pws to kseroun apo twra oi giatroi sas???Einai akoma polyyy nwris :shock::shock::shock: mhn kanete tzampa epemvasi!!

skorpina stis 38 evdomades tha eisai diladi e kala einai...alla gt omws apo twra sto pe kaisariki?

ta mwrakia mas megalwnoune e??pernaei o kairos koritsiaaaa!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!

Κ εμεις την ειδαμε την μπεμπα μας,ολα καλα καναμε κ ντοπλερ.ειναι 1520 γραμμαρια προς το παρον και εμας εχει παρει θεση αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα παραμεινει!!

ειναι καλουλα μωρε!!Και ιδια ο μπαμπας της!!!!!ουτε καν ρολο γκεστ δεν ειχα μου φαινεται :lol::lol::lol::lol::lol: !

!Ο γιατρος μου θεωρει δεδομενο οτι παμε για φυσιολογικα και αν κατι στραβωσει τοτε κανουμε καισαρικη!Δεν μου εθεσε θεμα επιλογης!!

Γενικα νιωθω πολυ τυχερη που τον γνωρισα κ πολλες απο τις φοβιες μου τις εχει ελαχιστοποιησει αν οχι εξαλειψει... ;)

ασχετο αλλα εμενα δεν με εχει δει ακομα απο ''κατω''...μηπως θα επρεπε??

Κατα τα αλλα τα κιλα ειναι 12,5 συν ...οι δυναμεις πολυ λιγοτερες,διαθεση για εξω δεν εχω πολυ και το ευχαριστο ειναι πως μαλλον παρασκευη σταματαω και τη δουλεια!!!!!!Θα παω αυριο στη γιατρο του ικα να μου το επιβαιβεωσει!!!

αυτα,ελπιζω να ειστε ολες καλα...

να περασετε υπεροχα και φιλια στις κοιλιτσες!

υγ.Θ α παρετε απο τωρα θηλαστρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!! Ειστε ολες καλα? Ειμαι αρκετα καλα και πολυ πιεσμενη απο παντου :o

Στις 26 εβδομαδες πηγαμε γιατρο και ο μπεμπης ειναι λιγο "σουμο" 1200 τον μετρησε μου ειπε θα ειναι τουλαχιστον 4 κιλα :o:shock::roll: Αν συνεχισει με αυτους τους ρυθμους μαλλον θα μπω με προκληση την 38 εβδομαδα... Τελικα εκανα και την καμπυλη ζαχαρου που δεν ειχα κανει στο πρωτο μου μωρου. Ευτυχως ολα μια χαρα, ειμαι ομως στα +13 κιλα και εχω πολλους πονους στη μεση!!

Αυτα απο εμενα Φιλιαααααα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...