Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

αυγόφεταααα τελεια με γιαουρτι φυσικά αλλα με τιποτα το μωρο...ε ειναι νωρις για τηγανιτά...η μανουλα ομως μπορει να το φαει ευχαριστως :lol::lol::lol:

γιουλακι μου δεν ηξερα οτι ξεκινησες προσπαθειες...με το καλό σου ευχομαι τα ευχαριστα ;)

τελικά επαθα ψυξη οποτε ντεπονιαστηκα κ σφιχταγκαλιαζομαι με την θερμοφορα μου.

λολακι σανιδα σωτηριας δεν εχει?εστω για λιγο να τα παρει καμμια γιαγια?

κοριτσοπουλα γενεθλια θα κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσόπαιδα!!!!!Τι κάνετε??

Βρήκα χρόνο και κάθισα να σας γράψω!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σας!!!!

Lollipop,που μένεις και χιονίζει???!!!!Μην τα ζορίσεις με τα μη αλεσμένα!Δοκίμασε να τους τα δώσεις κομματάκια και όχι πατημένα με το κουτάλι,να τα παίρνουν δηλαδή με το χεράκι και να τρώνε...αν δεεεεννν...άσ'το και ξαναπροσπαθείς αργότερα! ;)

spirtouli,μια χαρά σας βρίσκω!Μπράβο! ;) Παπουτσάκια γιατί σας είπε να φοράτε στο σπίτι???Είδε κανένα πρόβλημα στα ποδαράκια??!

christina leli,κι εγώ του δίνω τα πάντα πλέον!Βέβαια περιορίζω το αλάτι και την ζάχαρη!Όλα με μέτρο!Σήμερα του έδωσα και μέλι!! :D

ρανια28,ευχαριστώ,η τούρτα βγήκε πολύ καλύτερη από όσο πίστευα τελικά αλλά με παίδευσε αρκετά!Το φουσκωτό είναι τέλειο αλλά και τεράστιο!!!!!!Κι εμείς το περιμέναμε πιο μικρό αλλά δεν πειράζει..το καλοκαίρι θα το βγάλουμε στον κήπο!Μπράβο για τα κιλάκια!!!!!!

sofouki,υπομονή!Οι ορμόνες σου κάνουν πάρτυ τώρα για αυτό νιώθεις έτσι!!Θα ταλαιπωρηθείς λίγο στην αρχή αλλά είμαι σίγουρη ότι αξίζει τον κόπο...Φαντάσου ότι σε 2 χρονάκια θα έχεις δύο παιδάκια που θα παίζουν μεταξύ τους κι εσύ θα έχεις την ησυχία σου!!!Άσε που θα μπορείτε να παίζετε κοινά παιχνίδια και δεν θα έχουν διαφορά ηλικίας και δεν θα ξέρεις με ποιο να πρωτοπαίξεις! ;) Όσο για τις ανακατωσούρες...μαλλον έρχεται κοριτσάκι!!!!

Μαράκι,μπράβο το ζουζουνάκι σου που είχε όρεξη για φαγητό...εμένα πάλι άρχισε η αφαγία...εκεί που άρχισα να χαιρομαι...άντε πάλι τα ίδια....ουφφφ.φ....

gioulaki,καλή επιτυχία!!Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα!!!!

mamys love και tesh,μελάτο το αυγό του φοβούνται πολλές μανούλες για την σαλμονέλα.Έχω ακούσει ότι το αυγό για να είναι ασφαλές πρέπει να βράζει 7 λεπτά τουλάχιστον!Εγώ το αυγό το δίνω βραστό ΑΝ φάει...με τις ώρες του είναι...ή ομελέτα ή αυγόφετα!Η αυγόφετα είναι αυτό που είπαν τα κορίτσια...φέτα ψωμί βουτηγμένη σε χτυπημένο αυγό και στο τηγάνι ή τον φούρνο!

Κατά τη διάρκεια της μέρας ο μικρός κοιμάται λίγο στις 11-12 και άλλο λίγο 3-4 και μετά για βράδυ στις 8-8:30!

Αυτά τα νεάκια μας!!!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TESH δυστυχως βοηθεια απο πουθενα....Η μαμα μου μενει 500χλμ μακρια και η πεθερα μου ειναι miss γιαγια (δηλ γιαγια μονο στον τιτλο) :lol::lol::lol::lol::lol:

Φαντασου οτι δεν θυμαμαι την τελευταια φορα που βγηακα εξω (με ή χωρις μωρα).

ΧΡΙΣΤΙΝΑ μου,η παιδιατρος οταν μας εβαλε το αυγο στο μενου μας εδωσε εναλλακτικες

Αυγο σκετο

Αυγο+ψωμακι

Αυγο+φετα

Αυγο+ελαχιστο αλατι

εγω το δοκιμασα σε ολες τις εκδοχες και προσθεσα Αυγο βραστο με λαδακι.

Αυγοφετα δεν εδωσα γιατι δεν μας αρεσει να μασουλαμε (ή μαλλον δεν ξερουμε;;; δε μπορουμε;;;;) οποτε θα την ετρωγα εγω αν τους την εφτιαχνα! :lol::lol::lol::lol:

ΓΙΟΥΛΗ κλο-κλο!!!!

ΑΝΝΟΥΛΑ μενω στην κοσμοπολιτικη Κοζανη! =))=))=))=))=))=))=))

Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τεση μπηκα σε πειρασμο κι εψαξα στο νετ για τις αυγοφετες και δεν μπορεις να φανταστεις ποσες συνταγες και παραλλαγες βρηκα, τοσες που μου τρεχουν τα σαλια!!!!

Αννουλα, ναι με μετρο βεβαια! Η γιατρος μου ειπε οτι σε 3 λεπτα απο την ωρα που αρχιζει να βραζει το αβγο ειναι οκ για σαλμονελα, εγω παντως το αφηνω 4-5 και μαλλον θα δοκιμασω την αυγοφετα στο φουρνο, γιατι αν δεν ειναι μελατο το βραστο να το φαει με ψωμακι τρωει το μισο και μετα το βαριεται...

Απο υπνο ειμαστε σουπερ, βεβαια λιγο ξενυχτηδες γιατι αν δεν παει 11μιση και βαλε δεν κοιμαται, αλλα μετα ξυπναει 9 και το πρωι πινει γαλα και ξανακοιμαται κατα τις 10 μεχρι 11μιση-12 παρα και μετα αναλογα την ορεξη. Μπορει να κοιμηθει 2μιση-3μιση το μεσημερι και μετα ξανα κατα τις 6 παρα η να κοιμηθει μετα το μεσημεριανο κατα τις 4 παρα μεχρι τις 6 (το οποιο ειναι και το καλυτερο γιατι κατα τις 10μιση μετα πεφτει τεζα) η να μην κοιμηθει μεσημερι να κοιμηθει γυρω στις 3 για κανενα μισαωρο και να τον παρει ο υπνος κατα τις 7μιση για μιση-μια ωρα οποτε μετα παει ο βραδυνος υπνος στις 12! Δυστυχως δεν ειμαι εκει να ελεγξω τις ωρες, να τον κρατησω ξυπνιο τις ωρες που πρεπει για να ρυθμιστει ο υπνος, αλλα δεν με χαλαει κιολας γιατι γυριζω 11 παρα και εχω μεγαλη χαρα οταν τον βρισκω ξυπνιο και παιζουμε πριν κοιμηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Λολι μου εμενα μου ειπε σκετο η με ψωμακι, για φετα και αλατι δεν ειπαμε τιποτα, αλλα μεγαλωνει το μωρο, μασουλαει πολυ (βαριεται βεβαια μετα απο λιγο) οποτε γιατι να μη δοκιμασω νεα πραγματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΛΑΚΙ σε λιγο σε βλεπω κι εσενα με τιτλο "μις μαμα θα ζουρλαθω",πραγματικα χαρα στο κουραγιο σου. Οσες φορες εχω βγει για καφε(μην φανταστειτε 2- 3 θαταν) γυρισα αλλος ανθρωπος..ειχα αλλη διαθεση κ επαιζα με το μωρο πολυ πιο ευχαριστα. Τωρα σας εχει κλεισει κ ο παλιοκαιρος οποτε σε καταλαβαινω :roll:

μπηκες στην διαδικασια να ζητησεις βοηθεια?κι εσυ ανθρωπος εισαι κι αν οχι να ξεσκασεις θες ρε παιδι μου να ασχοληθεις κ λιγο με σενα.

christina μην με βαζεις σε πειρασμο γτ ειμαι κ φαγου :lol::lol::lol: εφαγα το τοστακι μου κ τελος :lol::lol: αληθεια απο κιλα πως ειστε? αααααχχχχχ θελω να χασω 7. κ δεν μπορω. κ δεν θελω .αλλα πρεπειιιιι αλλα πειναω συνεχεια,κ τρωω κ γλυκα πολλά κ επιτελους γτ δεν εχω σιδερενια θεληση????????ε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TESH =))=))=))=))=))=))=))=))=)) με εκανες και γελασα και οχι τιποτε αλλο θα κατουρηθω! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πως να ζητησεις βοηθεια απο ενα ατομο που παραδεχεται οτι ειναι αχρηστο;;;; Ασε που της εχω ριξει και κοκκινη καρτα για αλλα θεματα! Φαντασου οτι ουτε ο αντρας μου την θελει να <ανακατευεται> με τα μωρα!!!!!! Χεστα κι αστα. Τον αλλο μηνα θα ερθει η μαμα μου για τα γενεθλια των κοριτσιων και θα κατσει κανενα μηνα....

Λοιπον σας καληνυχτω! Παω να μαζεψω απο την κρεβατοκαμαρα τον πυργο με τα ασιδερωτα,που για 3η μερα προσπαθησα να σιδερωσω και εμεινα στην προσπαθεια.....Σε λιγο θα τα ξαναβαλω για πλυσιμο! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσοπουλάκια!

Σας έχασα για λίγο γιατί με έπιασε ένα παλιοσυνάχι κ δυσκολεύτηκα κ με τη δουλειά, μπιρι μπιρι, έφραξε ο λαιμός... :(

Αννούλα να τον χαίρεσαι τον γιόκα σου!!! Ωραίες φωτο κ σούπερ η τούρτα!

gioulaki με το καλό να έχεις τα πιο ευχάριστα νέα! Μπράβο!

Σοφούκι όλα αυτά που νιώθεις πιστεύω ότι είναι άκρως φυσιολογικά. Ωστόσο φρόντισε το σποράκι σου, θα περάσει εντωμεταξύ κα το 1ο τρίμηνο κ μετά θα είσαι λίγο πιο χαλαρή! το έχω δει το σκηνικό με την αδερφή μου, που έμεινε έγκυος ξαφνικά όταν ήταν 6 μόλις μηνών ο μικρός... ζορίστηκε, αλλά όταν ήρθε και το 2ο και άρχισαν να μεγαλώνουν μαζί κ να παίζουν ήταν κ είναι πολύ καλά!!! κ πάλι με το καλό!

Ράνια, σε ξεπάτωσε ο μικρός σου? κουράγιο μάνα!

Καλά, γράφω γράφω τόση ώρα και δεν σας είπα ΤΟ νέο : ΒΓΑΛΑΜΕ ΔΟΝΤΙ [smilie=blob3.gif] !!!

Ε,ναι, λοιπον, έκανε την τιμητική του εμφάνιση κ χάρηκα σαν τρελή που δεν θα μείνει φαφούτικο το παλικάρι μου!!!!! οπότε θα κάνουμε γενέθλια ΜΕ δόντι/ια!!!!!

για ασφάλεια δεν το έχω ψάξει, έχει μία καλή απ'ό,τι μου έχει πει η κουμπάρα μου, αλλά δεν έχω ρωτήσει περισσότερα. προς το παρόν το έχω αφήσει το θέμα, γι'αυτό ρώτησα και τη δική σας γνώμη..

γεια σου Happy!!! με το δεύτερο happaki, τι καλά! Χριστίνα, spirtouli, τεσάκι, μάμμυς, Μαράκι και όλα τα κοριτσάκια, φιλάκια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα. Σας διαβαζω κ γελαω μονη μου.

Αννουλα εγω γιατι δεν ειδα φωτο που ειναι :roll:

Χριστινα κ δελφινακι να παιρνετε σειρα κ μετα η Ντεμη μας. Τι θα κανετε τελικα?Αχ αρχισαμε τα γενεθλια κ εγω ειμαι ξαπλα ουτε σχεδια δεν μπορω να κανω γιατι δεν ξερω πως θα ειμαι.

κωνσταντινος 17/2 θα κανω τεστ να δουμε τι καναμε ως τοτε απολαμβανω τον αντρα μου να κανει δουλειες. Αν μη τι αλλο κ αρνητικα να ειναι τα αποτελεσματα θα εχω ξεκουραστει :lol::lol::lol:

εχω λιωσει στον υπνο.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

gioulaki,στην 4-5 σελίδα είναι οι φωτογραφίες μας!!Καλά κάνεις και ξεκουράζεσαι!!Θέλω κι εγώώώ!!

demie_14,ευχαριστώ για τις ευχές και περαστικά!!ΑΑ και με γεια το δοντάκι!!Καλές μάσες τώρα!!! :D

Lollipop,πραγματικά είσαι ήρωας που τα καταφέρνεις με 2!!!

tesh,δεν μου δίνεις τα 7 σου κιλάκια??Εγώ έχω το αντίθετο πρόβλημα...δεν μπορώ να παχύνω λίγο..είμαι σαν καλαμάκι!!43 κιλά!! :shock::shock::shock:

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!! ~o)~o)~o)~o)~o)~o)

Τελειωσα τα παντα (σχεδον)....το σιδερο που λεγαμε χτες ακομα περιμενει..... :-w:-w:-w:-w

Οι κοκονες κοιμουνται

Το φαγακι μας σιγοβραζει

Το φαγακι των κοκονακιων ειναι ετοιμο

Εφτιαξα και εναν καφεδινγκο και διαπιστωσα με τρομο οτι δεν εχω φουμαρ...................

X(X(X(X(X(X(

:((:((:(( :((:(( :((

ΓΙΟΥΛΑΚΙ μπορω να κανω παραγγελια εναν υπνο please???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!!!!!!!τι κανετε??????????

αννουλα πλακα με κανεις? :lol::lol::lol: στα δινω ευχαριστως!!!!!!!!!αληθεια για πες τι κανεις?τρως καθολου ή ξεχνας? εγω παλι το κεφαλι μου ξεχναω το φαγητο ποτε!!!!!!!!!!!

λολακι στειλε τα ρουχα να στα σιδερωδιπλωσω και στα στελνω ετοιμα προς χρηση...κανε υπομονη οταν ερθει η μανουλα σου θα ξελαμπικαρεις λιγο....όσο για το πεθερονι ευτυχως εχεις το χιουμορ σου κ ταντιμετωπιζεις ολα!!!

σημερα το σκατουλακι μου με μαλωσε,μολις εκανε βλακεια κ καταλαβε οτι θα την μαλωσω προλαβε να μου βαλει τις φωνες :lol::lol::lol: θηλυκα παιδακι μου :lol::lol::lol:

φακες σημερις αντε σας φιλώωωωωω

καλε πειτε καμμια ιδεα για γενεθλια....περναει ο χρονος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα γενεθλια δεν θα κανουμε κατι ιδιαιτερο....Θα παρω 2 τουρτες,θα φτιαξω τα κλασσικα (πιτσουλες,τυροπιτακια,σαντουιτσακια και οτι αλλο μου ερθει),χυμους και κανενα αναψυκτικο.

Απο κοσμο θα ειναι οι νονοι μας με το μικρο τους, 2-3 ζευγαρια με τα παιδακια τους, 2-3 νιοπαντρες φιλες μου και οι παππουδο-γιαγιαδες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Αχ Τεση μου σε νιωθωωωω! Ευτυχως μονο 3-4 κιλα θελω να χασω και τα χανω κι ευκολα παναθεμα με ΑΝ κλεισω το στομα μου! Αλλα ΔΕΝ! Ειδικα τους τελευταιους μηνες ολο γλυκα τρωω και τον ασταματητο εχω! Απο εγκυμοσυνη μονο η κοιλια μου εχει μεινει τα κιλα τα εχασα ολα, αλλα ξαναπηρα τωρα τελευταια και αντε ξαναχαστα!

Απο γενεθλια, τα κλασικα, τουρτα, μπαλονια, τυροπιτακια κλπ, τα παιδια θα μασκαρευτουν μια που ειναι και αποκριες, οι μεγαλοι παλι οχι, παντως μαζι με παππουδες, ξαδερφια και φιλους υπολογιζω πανω απο 20 ατομα!!!! :shock:

Περαστικα βρε Ντεμι! Αμαν πια φετος οι ιωσες δεν τελειωνουν!

Γιουλακι μου ξεκουρασου και απολαυσε το! Τα αποτελεσματα να ειναι καλα και η καλη ψυχολογια βοηθαει!

Λολι μου εισαι ηρωιδα! Εγω ενα εχω, ουτε τα μισα δεν προλαβαινω να κανω! Μαγειρεμα οποτε μπορω, ας ειναι καλα η πεθερουλα μου (μεταξυ μας δεν ειμαι και αστερι στην κουζινα), σιδερο μονο του μωρου τα δικα μας τα εχω κοψει εδω και χρονια και στο σπιτι τα βασικα! Αχαϊρευτη νιωθω με ολες εσας τις νοικοκυρουδες εδω μεσα!!! :oops:

Αννουλα τοσα θελω να φτασω κι εγω! 43 αντε 44 το πολυ! Για να δουμε, θα το ραψω; Μετα τα γενεθλια θα αρχισω διαιτα, ΤΕΛΟΣ!

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙΙΙΙΙΙ!!!κοιμηθηκε!!τι χαρα!εκει που ημουν σχεδον σιγουρη πως δεν ξαναπαιζει υπνος μεσα στην ημερα,τον μπανισα απο μακρια να ξυνει με μανια κ τα 2 του αυτια!τον βουτηξα γρηγορα στην κουνια του,πιπιλα,τον κουκουλωσα κ με τη κουβερτα κ ναααανι!!κ εχω ενα σπιτι κ@λος!φρουτα απτη λαικη,ψωνια απτο σουπερμαρκετ,απλυτα πιατα απο το βραδυ..

χριστινα,μην αγχωνεσαι κ εγω σουπερ τεμπελα ειμαι!πλυσιμο σιδερο του παιδιου τα εχει αναλαβει σχεδον αποκλειστικα η μανα μου.εγω τα δικα μας,μαγειρεμα καθημερινο(τωρα κ με τη διαιτα επιβαλλεται καθε μερα),το φαι του παιδιου,το σπιτι καθε 2η-3η μερα κ αυτο λογω παιδιου,να μη βρισκει σκατουλακια κατω κ τα τρωει.ευτυχως δηλ που εχω γλυτωσει το πλυσιμο του παιδιου γιατι δεν θα την παλευα κ με τη δουλεια..

καλα,αννα μη με τσαντιζεις!43 κιλα πρεπει να ημουν στην πρωτη δημοτικου! :lol::lol: να σου δωσω καμια 40αρια που εχω περισσευουμενα κ εσυ τα χανεις ευκολα μετα γιατι εγω δεεεν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα,αννα μη με τσαντιζεις!43 κιλα πρεπει να ημουν στην πρωτη δημοτικου! :lol: :lol: να σου δωσω καμια 40αρια που εχω περισσευουμενα κ εσυ τα χανεις ευκολα μετα γιατι εγω δεεεν??

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Ράνια, έχεις απίστευτο χιούμορ ρε συ, έλιωσα στο γέλιο!!! παρεμπιπτόντως, κι εγώ μια απ'τα ίδια...

α! σήμερα πάλι δεν έχω δουλειά λόγω χιονιού! πάω να κάνω κεκάκι για να γιορτάσουμε το δόντι του Γιώργου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου τετοια λεγε μου να μην αισθανομαι εντελως αχρηστη!!! Χεχεχεχε!

Καλε ξυνει τα αυτια του οταν νυσταζει;;; Πωπω γλυκα πρεπει να ειναι!!!!!

Ντεμι καλε δεν σας ευχηθηκα! Καλοριζικο το δοντακιιιι! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστούμε Χριστινάκι!!! ευχαριστούμε όλα τα κοριτσάκια για τις ευχές δοντιών! πάω να ρίξω βλέφαρο στη σοκο του gioulakiou!

gioulaki μου χαλαρά, χαλαρά κ θα έρθουν τα νινιά! έκανα κ ρίμα! πλάκα πλάκα μου φαίνεται θα ζουλέψω κ θα βάλω μπρος για 2ο.... :idea:

μακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ναι,σορρυ ρε ντεμι.καλοριζικο το δοντακι!συγχιστηκα με τα κιλα της αννας κ δεν το σχολιασα!

χριστινα,ναι,ξυνει αυτι κ χαιδευει-τραβαει τα μαλλια πισω απο το αυτι οταν νυσταζει.εχει φαση!και γρατζουνιες απτο ξυσιμο επισης!

παρεπιμπτοντως,ακομα κοιμαται!κοντευουμε 2ωρο [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο με το τραβηγμα μαλλιων το κανει κι εμενα κι εχει πολυυυ πλακα, αλλα το κανει σε ασχετες στιγμες.

Αντε σου εφεξε με τον υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα!!χτυπησαμε παλαμακια!!!επιτελους το χαζοβιολικο,εφτασε 10 μηνων για να κανει παλαμακια!το μυαλο του να περπατησει κ να πειραξει τα παντα!εχει πολυ πλακα,γελαω μονη μου.δεν ειναι κ κανεις εδω να το δειξουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται!!!!!Τι κάνετε???Εμείς σήμερα φάγαμε σουπίτσα βελουτέ με κολοκύθα,πατατούλα,καροτάκι και ρυζάκι!!

Ράνια,σόρρυ...δεν ξαναμιλάω για κιλά!! :oops::oops::oops: Βασικά μόνο τα γλυκά με κρατάνε,πολύ γλυκατζού λέμε!!!1 μήνα έκοψα τα γλυκά και έχασα 2 κιλά! :shock::shock::shock: Τα παλαμάκια κι εμείς 10 μηνών αρχίσαμε!! :D

Χριστίνα,κι εγώ πολύ τεμπέλα λέμε!!!Δεν σιδερώνω!!!Τα πλένει το πλυντήριο...τα απλώνω με τρόπο και τα διπλώνω με τον ίδιο τρόπο!! :lol: Έτσι κι αλλιώς στην ντουλάπα συνήθως επικρατεί χάος..οπότε τζάμπα θα σιδέρωνα αφού πάλι θα τσαλακωνόντουσαν!!Το πολύ πολύ τα πατάω εκείνη την ώρα αν χρειαστεί!

demie_14,στείλε λίγο κέικ και από δω μεριά!!Εγώ έφτιαξα 2 το Σάββατο και μέχρι την Τρίτη τα φάγαμε και τα 2!! :shock:

Για γενέθλια κλασσικά,τουρτίτσα,πιτάκια,κανένα σουβλάκι με κεφτέδες,καμιά πίτσα δεν χρειάζονται πολλά πολλά! Να δείτε τραπέζι που είχα εγώ...(όλα έμειναν αφού είχαμε 2 άτομα καλεσμένα..)

post-13601-1387393877636_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου μπραβο! Τωρα θα αρχισει να κανει παρα πολλα που δεν θα περιμενεις!

Αννουλα μου, ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο σκεφτομαι κι εγω! Μα δεν υπαρχει πιο αχρηστη δουλεια, τα σιδερωνεις, μετα στριμωχνονται στην ντουλαπα η στο συρταρι και γινονται σκατα! Κι εγω επι τοπου τα παταω αν χρειαστει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα !! Τι βλεπω ;; για δουλειες λεμε ;;

ΜΙΣΩ το σιδερο... το ΜΙΣΩ λεμε !!! οση ωρα κ να ειμαι πανω απο ενα πουκαμισο κ να σιδερωνω ΠΑΛΙ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΤΣΑΛΑΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ... δωσε μου να κανω γενική καθαριοτητα 10 φορες το σπιτι, σιδερο ΟΧΙ!

κ γω χρονια τωρα ετσι, τα απλωνω με τροπο κ μετα ΑΝ καποιο θελει κατι τις απο σιδερο... να ναι καλα ο αντρας μου !!! γενικώς στο μαγειρεμα κ στο σιδερο αναλαμβανει ο Φωτης...καλα οταν μαγειρεύει δεν παιζεται αλλωστε γι αυτο το προηγουμενο διαστημα που το εριξα στη διατροφή δεν πλησιαζε κουζινα... αμα εφτιαχνε τιποτα απο αυτα τα μαγικά κ πεντανοστιμα που συνηθίζει θα την σταματαγα μια ωρα νωρίτερα τη διαιτα :lol::lol::lol::lol: ευτυχως προλαβα κ εχασα κ γω μια εξαδα κιλακια ;) τωρα παλευω μην τα ξαναπαρω πισω... το φταιξιμο το ριχνω στο κρυο !!! μου ανοιγει την ορεξη αυτη η μουνταδα :lol::lol:

με γεια το δοντακι demie !!!

ρανια ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ να ζησουν τα παλαμάκια !! κ μας χειροκροταει οταν δει καποιον που αγαπαει ή οταν χαιρεται γενικώς !! κ ξυνει αυτί κ μουτρα οταν νυσταζει !! ΝΟΜΟΣ > φαγουρα στα μουτρα/αυτί = νυστα !! :lol::lol:

εμεις εχουμε προβλημα τις τελευταιες μερες οταν γκρινιαζει γιατι δεν "περναει" αμεσως το δικό του ή αμα βαριεται κλπ κλπ αρχιζει να ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ! πολύ κακο αυτο... αντε να το κοψει ...

εχετε εσεις κανενα τετοιο κρουσμα ;;; :roll: πως το αντιμετωπιζετε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου! Είμαι πολύ συγκινημένη με τα δοντια! βγάλαμε μαζί τα 2 κάτω :shock: τώρα θα σκάνε σαν ποπ κορν :lol::lol::lol::lol::lol: λοιπόν, για να το γιορτάσουμε έκανα τη σοκο του gioulakiou και την περιεχυσα με γλάσο σοκολατας, έκανα κεικ με ψηφίδες σοκολάτας, το οποίο όταν το έβγαλα, το έκοψα στη μέση, το γέμισα με μαρμελάδα ροδάκινο κ μετά αφού το "έκλεισα" το έκανα απο πάνω και αυτό με γλάσο σοκολάτας (παχύ, στο συγκεκριμένο), κατόπιν έκανα και ένα ραβανί και μετά φώναξα ανήψια κ έδωσα και στους γείτονες κ φυσικά στους γονείς μου. εγώ, κυρία: 1 κομμάτι δοκιμασα μόνο απο το ένα γλυκό.

α! το σίδερο μου αρέσει πάρα πολύ, απο τότε που πήρα τη stirella! πανάλαφρο σίδερο που ξεπετάει στο φτερό τα ρουχάκια. βεβαια, να ομολογήσω ότι όλο το χειμώνα δεν το ακουμπάω, καθότι το κάνει η μανούλα μου. με τόση δουλειά κ διόρθωση, πού να προλάβω άλλωστε... δύσκολη η φιλολογική 8-)

Μαράκιιιι!!! κι εγώ θέλω 6άδα κιλάκια, σνιφ! πρέπει να τα χάσω για να ξαναεγκυμονήσω!

γλυκούλες μου σας καληνυχτώ κ σας φιλώ!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::wave::wave::wave:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...