Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

ΜΑΡΑΚΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΗ...ΕΜΕΙΣ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΠΤ ΔΛΔ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΣΑΣ....

XAXAXAXA EE EIDES EGW!!! EIMAI ME TON AGAPHMENO MOU APO TA 16 APLA TON PANTREYTIKA META APO POLU SKEPSH XEXEXEXEXEXE STA 21 .... :lol:

JOANNITA APO POU EISAI EIPAME?

AN 8UMAMAI KATI EIXES GRAPSEI GIA ALE3ANDREIA????

GIANNITSA EXEIS PAEI???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φροσύνα, θα πάω να τον δω και αυτόν, αλλά να σου πω με τα δίδυμα επειδή είναι πολύ δύσκολο με το θηλασμό, θα βάλω τα δυνατά μου γιατί θέλω πολύ να θηλάσω, αλλά μπορεί να χρειαστεί και μπουκάλι να δώσω, οπότε θέλω να βγάζω από το δικό μου, γιατί σκέψου λίγο σε ένα μπορεί να είσαι κάθε 2-3 ώρες με το βυζί έξω, στα δίδυμα μπορεί να μην τρώνε το ίδιο, οπότε αν το ένα μου τρώει μέσα σε π.χ. 30 λεπτά και το άλλο θέλει 1ώρα και ξαναπεινάσει κάποιο πολύ γρήγορα και δεν μπορώ δηλ. να τα ταϊζω ταυτόχρονα, θα είμαι όλοι μέρα με ένα βυζί έξω, εξάντληση.... γι'αυτό θέλω να είμαι έτοιμοι και για μπουκαλάκι ......

Από το Τζενάκι τίποτα ακόμα, θα την πάρω αύριο το πρωί τηλ. να μην εννοχλώ τώρα, δεν ξέρω σε τι φάση θα είναι....υπομονή κορίτσια μέχρι το πρωί.......

Karpa καλως ήρθες στην παρέα μας!!!! με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου!!!μπράβο σου πάντως που άντεξες να μην μάθεις το φύλλο, εγώ πάλι ήθελα σαν τρελή να μάθω :lol: ΄

Φιλάκια πολλά, θα τα πούμε το πρωί γλυκές μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΜΑΡΑΚΙ ΑΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ ΕΙΜΑΙ...Κ ΕΚΕΙ ΜΕΝΩ...

ΦΥΣΙΚΑ Κ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ!!!ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΕΚΕΙ, 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΠΟΥΔΑΖΑ ΣΤΗΝ ΕΔΕΣΣΑ ΟΠΟΤΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ...ΕΣΥ ΑΠΟ ΚΕΙ ΕΙΣΑΙ Ε??ΑΝΤΕ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΜΑΡΑΚΙ ΑΠΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ ΕΙΜΑΙ...Κ ΕΚΕΙ ΜΕΝΩ...

ΦΥΣΙΚΑ Κ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ!!!ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΕΚΕΙ, 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΠΟΥΔΑΖΑ ΣΤΗΝ ΕΔΕΣΣΑ ΟΠΟΤΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΑΠΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ...ΕΣΥ ΑΠΟ ΚΕΙ ΕΙΣΑΙ Ε??ΑΝΤΕ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ....

NAI APO GIANNITSA EIMAI EGW. KAI VEVAIA OTAN ER8W 8A VRE8OUME GIATI OXI? ALLA PLEON DEN 8A EXOUME FOUSKWMENH THN KOILITSA ,, ME TA BEBE MAS 8A EIMASTE AXOUUUU DEN MPORW NA PISTEPSW OTI 8A EPISTREPSW ME ENA MWRAKI STA XERIA. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ........ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

για να μην με λέτε υπναρού, σήμερα έχω ξυπνήσει από τις 6:30 από τις καούρες μου, έβαλα να κάνω την φασολάδα μου και πριν από δέκα λεπτά λέω δεν στέλνω ένα μήνυμα και στην Τζένη? και τσουκ μέχρι να πιάσω το κινητό στα χέρια μου 'ρθε το μήνυμα από μανούλα Τζενάρα!!!!!!!! με πήρε και τα είπαμε λίγο......

Επιτέλους κωλοτούμπας αφίχθη, σήμερα τα ξημερώματα 2:10!!!!! η καημένη ταλαιπωρήθηκε από χθες το πρωϊ, είχε πόνους αλλά δεν έκανε καθόλου διαστολή.... 2 χάπια της έβαλε ,αλλά τίποτα, της έσπασε ο γιατρός τα νερά και με το χέρι σκάλιζε τον τράχηλο....μου είπε ότι σε κάποια φάση δεν άντεχε άλλο και τους παρακάλαγε για καισαρική..... αλλά τελικά όλα καλά πήγαν γέννησε τον μικρούλι φυσιολογικά, 3100γρ. είναι πολύ ήσυχος μου είπε, ούτε κλαίει το ζουζουνάκι και μοιάζει στον μπαμπά!!!! όποτε μπορέσει να μπει να μας γράψει!!!!

Να τους ζήσει λοιπόν ο κύριος κωλοτούμπας, να 'ναι γερός και καλότυχος και να τον δουν όπως επιθυμούν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες και μανουλες!!

Μολις ειδα στο fb, η Κικη μας εγραψε οτι το Τζενακι τελικα γεννησε στις 2.00 το πρωι!!! :):) Ο κωλοτουμπας την παιδεψε τη μαμα του αλλα ειναι μια χαρα, μοιάζει στον μπαμπά, είναι πολύ ήσυχος, 3100γρ., και θήλασε αμέσως!! Καλως ηρθες κωλοτουμπα [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif] , Τζενακι να σας ζησει.. με υγεια, τυχη και πολυ αγαπη!!

Κικη μου πολυ καλα τα λες.. μην αγχωνεσαι! Εχθες ειδα και το youtube ολη την ομιλια της Πατσουρου (που ειχε βαλει το Σοφακι στο fb) και εκεινη το ιδιο ελεγε. Να ειμαστε χαλαρες και οχι τοσο αυστηρες με τον εαυτο μας. Καλυτερα αν τα παιξουμε, να χασουμε καποιους θηλασμους και να κοιμηθουμε παρα να σερνομαστε απογοητευμενες! Η ιδια εχει διδυμα και καποια στιγμη δεν ειχε αντεξει, εδωσε λιγο μπιμπερο για να ξεκουραστει. Παντως η θεληση μετραει, μια χαρα θα τα πας! Κι εγω πηρα θηλαστρο κι αποστειρωτη απο τη φιλη μου να ειμαι ετοιμη για ολα!!

Ιωαννιτα ακομα τιποτα ε? Δεν πειραζει, σκεψου οσο καιρο μενει μεσα η μικρη τοσο καλυτερα γι αυτην.. θα βγει ροδαλη ροδαλη! ;)

Κατερινα, καλη εξεταση.. φανταζομαι δεν θα ειναι κατι τραγικο.. αντε να δουμε τι γινεται και με σενα, πλησιαζεις σιγα σιγα!!

Karpa καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Ειναι φοβερο εχουμε την ιδια ΠΗΤ, απιστευτο? Λες να γεννησουμε την ιδια μερα? Σε ποιο μαιευτηριο θα γεννησεις να σε βαλω στη λιστα μας... Γιατι σου λεει ο γιατρος οτι θα γεννησεις πιο γρηγορα, εμενα η δικια μου το αντιθετο πιστευει αφου ειναι το πρωτο μου. Μπραβο για την υπομονη σου, εισαι η μονη εδω που κρατηθηκε και δεν εχει μαθει φυλο. Εχω και μια φιλη βεβαια που δεν ηθελε κι αυτη, αλλα... το ειδαν στον υπερηχο το πουλακι να κρεμεται οποτε αναγκαστικα... :lol:

φιλια σε ολες, εχω κατι δουλειες εξω σημερα, θα σας βρω αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσουδια μόυ!!!

Τζενακι να σου ζήσει ο μπουμπουκος σου!!!! Ταλαιπωρήθηκες μωρέ κοριτσάκι εε;; Δεν πειράζει όμως σε λίγες μερες θα τα έχεις ξεχάσει όλα!!!! Ξέρεις εσυ 3 έκανες!!!! [smilie=angel13.gif][smilie=wav.gif]

Ευακι μου ναι στο Ρεα θα γεννησω. Έχω λίγο άγχος βέβαια για αύριο, θέλω πολυ να γεννησω αύριο αλλα ελπίζω να έχει κατέβει το μπεμπε και να έχει μαλακωσει ο τραχηλος :shock: ! Πάντως τις προσπάθειες μου τις κανω ;):lol: ...

Κικη μου εχθές μίλησα με το ιατρείο του Χασιακου και μου είπαν ότι μάλλον το Σάββατο θα είναι εκει. Βέβαια δεν ξ´ερω αν απλά θα παρακολουθεί η θα παίζει ενεργό ρόλο, άλλωστε αν έχει ράμματα ο άνθρωπος και πονάει τ´ι να κάνει;; Άνθρωποι είμαστε συμβαίνουν κι αυτα. Εμένα μου φτάνει να είναι εκει και να έχει την επίβλεψη.

Αυτα πρός το παρόν κοριτσάκια. Πάω να τελειώσω με τις δουλειές μου, γιατι απο αύριο who knows????

Άντε Φιλακια!!!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Τι κανετε?Καταρχην καλως ηρθες κωλοτουμπα,ταλαιπωρησες λιγο τη μαμα αλλα χαλαλι,να σας ζησει Τζενη μου,γερο και καλοτυχο!!! :YMHUG::x

Εγω χθες ειχα γιατρο,καναμε και καρδιοτοκογραφο,ολα καλα με τη μπεμπα 2640gr εχει φτασει,το μονο που με εχει προβληματισει ειναι οτι ενω ολα τα βρηκε πολυ καλα,στο μηχανημα που με ειχε συνδεσει για την καρδουλα του μωρου φαινονται και οι συσπασεις της μητρας μου και εδειχνε οτι κανω λιγα πονακια τα οποια εγω δεν καταλαβαινω βεβαια και μου εδωσε για σιγουρια μισο χαπακι yutopar να περνω ανα 6 ωρες μεχρι να με ξαναδει(σε 10 μερες) μην τυχον και ξεκινησει ακομα ο τοκετος!Ποια τα επερνε αυτα τα χαπακια???Μου ειπε οτι μπορει να προκαλεσουν λιγες ταχυκαρδιες και εχω φοβηθει λιγο... :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koiloumpitses m emeis kala ola ta nea apo x8es ta idia me tnv prongoumevn fora ola kala apla n mia einai pio mikroula....ti na pw

apo vdomada 8a paw gia ena akoma doppler

jennaki na s znsei o kwlotoumpitsas oti kalutero euxomai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα με το πρωινο πρωινο νεο μωρακι,

Ο κωλοτουμπας επρεπε να βγει θεαματικα και ειπε να κανει το ντεμπουτο του,σιγα μη και εβγαινε απλως :lol::lol::lol: ταλαιπωρηθηκες Τζενακι αλλα ολα καλα ευχομαι γερο το μωρακι σου και να παραμεινει ετσι ηρεμος.

Κικιτσα καλε τι σου πανε τα διδυμα βγαινουν ποιο μικρα??? :lol::lol::lol::lol: στην περιπτωση σου δεν νωμιζωωωωωω,παρε αμανικα τα δικα σου θα ζεσταινονται χαχαχχααα, ναι ο θηλασμος στα διδυμακια ειναι λιγο πακετο αλλα εσυ δεν μασας θα τα καταφερεις αλλα και με το συμπληρωμα του μπιμπερο παλι προβλημα δεν θα χεις !!τι καλος μωρε ο αντρουλης σου που μαγειρευει ο δικος μου ουτε αυγο !!

Ευατσι φορεματακια ? αααα εισαι τρελοτρεντιμανουλα χαχαχαχα καλε ασε τα λουσα με τετοιο κρυο βαλε τους κανα βελουτε φορμακι και κουβερτες κι ασε τα φορεματακια γι αργοτερα χιχιχιχι δεν σε πιστευωωωω

Καρπα καλωσορισες στην παρεουλα μας με το καλο το μωρακι σου και η νυφη μου που ναι εγκυος δεν θελει να μαθει το φυλλο και εχει φαει τρελο πακετο γιατι δεν βρισκει πολλα ουδετερα ρουχαλακια κι εχειιιιι σκασειιιιιι χιχιχιχι ,χαρα στην υπομονη σας κι εγω ηθελα να μαθω οποσδηποτε δεν κρατιομουνα!!

Ελινακι μην αγχωνεσε το χαπακι αυτο νομιζω το επερνε η τζενουλα και μια χαρα εχω ακουσει κι εγω οτι κανει ταχυκαρδιες αλλα αφου θα σε παρακολουθει τοσο συχνα ο γιατρος δεν θα χεις προβλημα.....μακαρι να κρατηθει κι αλλο το μωρακι σου !!! τα κιλακια του ειναι ηδη καλα παντος !!πανω απο 2500 τα μωρακια που γεννιουνται απο 37 βδομαδα και μετα θεωρουνται φυσιολογικα και οχι λιποβαρη.

Φροσυνακι μου τη Δευτερα εχω γιατρουλι τελικα το απογευμα ,οποτε τριτη θα ξερουμε για τον σαμιαμιδα αν και δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη διοτι η κοιλιτσα μου δεν εχει μεγαλωσει και πολυ απο τοτε που πηγαμε για καφε !!τιποτα εγω δεν το χω νομιζω οτι αντι για εγκυμοσηνη το σωμα μου εχει μπερδευτει και ετοιμαζετε για τα καλιστεια :roll::roll::oops::oops:

Φλωριανα μου με το καλο κι εσυ για αυριο και μακαρι ο γιατρουλης σου να ειναι εκει κοντα σου και η μπουμπουκα σου να βγει με ενα αχ....

Αυτα προς το παρον φιλουρες κοριτσακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινουλινι μην ανησυχεις, για καλο σου τα εδωσε, ελπιζω να μην εχεις παρενεργειες.. Και η Μαντι θυμαμαι τα επαιρνε αυτα.. Μια χαρα η μικρη παντως!

Ευακι η μια τρωει περισσοτερο ε? και δεν δινει στην αδερφουλα της!!! αχχχχ.. ελα ολα μια χαρα, συμβαινει αυτο με τα διδυμα που μοιραζονται τον ιδιο σακο!!

Σοφακι πολυ γελαω.. ακου καλλιστεια!! :lol: Εισαι εγκυουλα φιτ εσυ!!! Παντως ολο και κατι θα χει παρει ο σαμιαμιδας , δεν μπορει!! Ηθελα να σου πω κιολας, σκεφτομαι να κανουμε μια επισκεψη στο Μητερα την επομενη βδομαδα, να μας κανουν μια μικρη ξεναγηση. Ελεγα να παω Τριτη που εχει και κατι ενημερωτικα για τη φροντιδα του μωρου , τον θηλασμο κλπ, περισσοτερο βεβαια για να "κοψω" τις μαιες εκει και την πολιτικη του μαιευτηριου, να ειμαι προετοιμασμενη. ;) Αν θελεις ελα κι εσυ. αν σε βολευει βεβαια.. για μενα δεν ειναι τιποτα να πεταχτω!

Φλωριανα μου αυριο η μεγαλη μερα!!! :):) Με το καλο γλυκια μου, ολα καλα να πανε..

Η Ναν λετε να το πηρε αποφαση και να πηγε σημερα για προκληση?

σας φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΥΚΛΕΣ...ΕΚΑΝΑ Κ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΜΕ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΕΜΠΤΗ....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΩΡΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΤΖΕΝΗΣ...ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΙΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ Κ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ...ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ ΨΗΛΑ Η ΚΥΡΙΑ???????ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΓΤ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΚΟΒΩ....ΛΕΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΛΙΓΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!!!!

ΤΖΕΝΑΚΙ ΝΑ Σ ΖΗΣΕΙ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ....

ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΠΟΛΛΑ ΖΟΥΜΕΡΑ Κ ΧΙΟΝΙΣΜΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙΑ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσύνα θα το δω και εγώ, δεν το είδα , αλλά έτσι είναι δεν πρέπει να αγχωνόμαστε ;)

Σοφάκι μου σαμιανιδάκι, μην αγχώνεσαι θα έχει μεγαλώσει ο μικρούλης...... δεν νομίζω να πάρουν πάνω από 2800γρ. .... πάντως δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με το μπιμπερό, ξέρω πολλές που το κάνουν, η κουμπάρα μου έβγαζε πολύ γάλα και το βράδυ ή όταν είχε κόσμο έδινε το δικό της γάλα με το μπουκάλι, το βράδυ έδινε και στην μεγάλη που είναι 3 τώρα!!!!! μια χαρά θα τα πάμε μωρέ....

Εβάκι μου μην αγχώνεσαι πόσο διαφορά έχουν? θα πάρει μωρέ που θα πάει.....ένα ντόπλερ έχεις κάνει μέχρι τώρα? εγώ έχω κάνει 2 και μου είπε ότι ίσως να χρειαστεί και 3ο την 36η εβδομάδα, αν δεν έχω γεννήση μέχρι τότε γιατί ποτέ δεν ξέρεις........ και εγώ δεξιά τις ραγάδες τις έκανα, τυχαίο? άσε που το βράδυ το δεξί κάπου είχε στριμοχτεί χαμηλά δεξιά και με πίεζε τόσο πολύ με πέθανε......

Φλωριάννα ετοιμάστηκες ψυχολογικά? έλα πρόλαβες να κάνεις και δουλίτσες...... μακάρι να είναι ο Χασιάκος εκεί, έστω να επιβλέπει, σίγουρα νοιώθεις πιο σιγουριά!!!! άντε με το καλό κουκλίτσα μου και με έναν πόνο!!!!

Ελινάκι μια χαρά είναι η μικρή, καλή είναι στα κιλά της μωρέ, όσο για τα χάπια έχει δίκιο η Σοφούλα η Τζένη τα έπαιρνε, μηναγχώνεσαι και λίγο ταχυκαρδία να κάνεις δεν είναι τίποτα, εγώ έχω από τον 6ο μήνα ταχυκαρδίες και οι σφυγμοί στα ύψη τρέχουν......

Περιμενω την κοπέλα για την τελευταία μου ένεση, άντε να τελειώνω επιτέλους με αυτές τις ενέσεις, σουρωτήρι έχει γίνει ο ποπός μου και η κοιλιά μου κινητό φαρμακείο όπως λέω..... :roll:

Νυστάζω κορίτσια τόσο πολύ και δεν μπορώ να ξαπλώσω καθόλου με πιάνουν αμέσως οι καούρες...ουφ ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi τwiggy mou δεν μπήκα με πρόκληση τελικά σήμερα. Εχθες το βράδυ ειχα παλι πονακια αλλά κοιμήθηκα.

Τωρα σε λίγο θα παω για καρδιοτοκο και αν όλα καλά και δεν γίνει τίποτα μέσα στο Σκ θα πάω Δευτερα πρωι για γυναικολογική εξεταση και αν προχωράνε τα πράγματα μάλλον θα κανω προκληση την Τρίτη ή την Τετάρτη. Ετσι αποφάσισα να κάνω. Να πω την αληθεια ίδιως το βράδυ που πονάω χεζομαι πανω μου απο τον φοβο μου. Λεω λες να και να τρεχουμε με την ψυχή στο στόμα. Ειμαι και δευτερότοκη και ανγχώνομαι. Οι μαμαδοπεθερες μου είπαν πηγαινε σημερα αλλά το συζητησα με τον αντρα μου και ειπαμε γιατί να βιάσουμε τα πράγματα ασε μη ερθουν μονα τους ετσι και αλλιως η Αττική οδος δεν εχει ποτέ φρακαρισμα και το κομματι της κιφισιας που κατεβαινουμε μεχρι το λητω όσο φρακαρισμένο και να ειναι πανω απο τέταρτο δεν εχουμε κανει. αυτά τα νεα μου.

Ελινουλινι μην ανησυχεις καθολου για το φαρμακακι το πηρα και εγω και γυρω στον 5ο και μολις μπηκα στο μηνα μουκαι ειχα συσπασεις ακριβως στην εβδομαδα σου νομιζω πηρα αλλα κανα 2 για να κλεισω την 37 εβδομαδα και μετα να γεννησω. Ειναι μια χαρα ίσως η καρδουλα να χτυπησει λιγο παραπάνω αλλά αυτο ειναι όλο δεν εχει αλλες παρενέργειες.

Σας φιλώ παω να ετοιμαστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karpa kalwsnr8es stnv pareoula mas eixa proteinei k egw ston kalo m stnv arxn pou emeina egkuos na zntnsoume na mn mas poun t fulo alla d t suzntouse kan eisai treln d uparxei periptwsn eee k afou eidame oti ntav kai 2 oute kan t 3anasuzntnsame xaxxaxaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε τι καλα Φροσυνακι μου να μπορουσα να ρθω!!!! εγω τιποτα θα παω χυμα να γεννησω χωρις ξεναγηση χωρις τιποτα, περπει να οδηγησω μωρε εγω και νε μεν δεν ειναι πολυ μακρια απο Αττικη οδο αλλα μου χει πει ο γιατρος πολυ ξεκουραση για να τρεφεται σωστα το σαμιαμιδι μπας και παρει κανα γραμμαριο και εχω κλειστει στο σπιτι μου και ολο ξαπλα πφφφφφφ με εχει φαει η κλεισουρα ουτε περπατημα μου λει ουτε δουλειες ουτε τιποτα τι να κανωωωωω η δολια η μανα!!!δεν πειραζει θα μου πεις εσυ πως τα ειδες τα πραγματα :oops::oops:

Τζοανιτα μην ανησυχεις η καθε εγκυμονουσα και η καθε γεννα δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους !! κι ας εχουν μερικες εστω και ιδιες προυποθεσεις!!σε εσενα μπορει να ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα...

ολα καλα θα πανε

Λεω να κανω κεικ σημερα αντε να δουμε θα τα καταφερω η θα χρειαστει να ξαπλωσω καμια δεκαρια φορες !!Κικιτσα υπομονη με τις καουρε μωρε τι ειναι αυτο το πραγμα δεν σε αφηνουν καθολου εσενα κοριτσακι μου!!

Ασχετο εχω βαλει bob marley χειμωνιατικα και ο σαμιαμιδας χωρευει στην κοιλια χαχαχχα στην μανουλα του εμοιασε το πουλακι μου γιατι ο γκρινιαρης ειναι καγκουρι ακουει μακροπουλο χαχαχχαχαχ (πλακιτσα μη προσβαλω καμια που ακουει τετοια ε?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβάκι μη μου αγχώνεσαι, αυτά συμβαίνουν στα δίδυμα και εγώ δεν περίμενα με τίποτα το μικρό να έφτανε στα κιλά το μεγάλο....παιδί μου δίνουν μάχη πλέον για το φαγητό...χαχαχα :lol: ενώ η δικιά σου η μικρή κρατιέται κομψή κομψή ;) όλα καλά κορίτσι μου θα δεις και στο ντόπλερ που θα δείξει καλύτερα!!!!

Επ τι βλέπω εδώ κάνουμε και προξενιά? :lol::lol: τα δύο μικρούλια της παρέας μας?

Άντε Σοφούλι κάνε το κεικ να φάει το σαμιαδιμάκι!!!!! και που 'σαι λίγα για τον Μακρόπουλο ε? :lol::lol:

έτσι να ακούσει λίγο το μικρούλη μαγκάκι!!!!!;)

Ήρθε η κοπέλα και μου έκανε την ένεση και μου 'πε ότι σήμερα είναι του Αγ. Συμεών και είναι προστάτης των εγκύων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπα ωραια τα προξενια για τα μικρουλια του ποστ!! γουσταρω... βεβαια της Σοφιας θα βγει με ραστα, δεν ξερω μηπως τρομαξει η μικρη της Ευης?? :lol::lol:

Σοφακι μην ανησυχεις κι εμεις θα παμε Μητερα γιατι δεν ειναι κοπος, ειναι στον δρομο για τη δουλεια του αντρα μου και μετα εγω γυρναω ανετα με λεωφορειο. Θα σου τα πω εγω ολα!!

Κικη μου ετσι ειναι, μια χαρα θα τα παμε ολες! Και ξερετε τι σκεφτομουνα, μεχρι στιγμης τα παμε πολυ καλα και σε φυσιολογικους τοκετους, φτου φτου μας!! :):) Κουραγιο με τις καουρες μωρε, ποσο σε σκεφτομαι.. Αντε τελευταια ενεση, αμην!!

Ευακι νομιζα οτι ειναι στον ιδιο σακο.. ααα πολυ πονηρη η μια ε, η μεγαλη? :P Μην ανησυχεις, απλα θελουν ηδη να ξεχωρισουν!!

Ιωαννιτα μην μας αγχωνεσαι, ο,τι ειναι να γινει θα γινει! Σκεψου μονο πως την επομενη βδομαδα θα εχεις αγκαλια τη μικρη!!

Ναν μου καλα εκανες νομιζω και δεν πηγες σημερα.. Αφου ξερεις μωρε, εχεις χρονο μεχρι να φτασεις εκει, ολα καλα θα πανε να το δεις!! Καλυτερα απο την πρωτη γεννα ;)

φιλακια, τελικα τωρα παω για τις δουλειες .. ουφ! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA !!!!!! TI MOU KANETE? EMENA H DIA8ESH SHMERA EINAI SUPER OUTE PONOI OUTE SUSPASEIS TIPOTA!!!!

KIKITSA-- EUXARISTA TA NEA SOU PRWI PRWI !!!!! WRAIA NA ZHSEI TO MWRAKI THS TZENHS THN TALEPWRHSE OMWS E??? DE PEIRAZEI FANTAZOMAI OTI TA 3EXASE OLA MOLIS TON EIXE AGKALIA!!!

Iwannita --- mhn fovasai tpt ola kala 8a pane, esu exeis toulaxiston pi8anothtes na genhseis fusiologika dioti to mwro mporei na katevei k thn teleutaia stigmh, ti na pw kai egw pou gia na gennhsw fusiologika prepei na kanei 360 moires o bebis mou kai na gurisei me to kefali katw,,, exw exw 99 % pi8anotites gia kaisarikh para gia fusiologikh genna, alla de peirazei ti einai h kaisarikh mprosta sto 8eama pou 8a antikrisoume amesws meta???? ola kala 8a sou pane!!!!!

se oles tis upoloipes koritsia filia polla kratate gera ligo mas emeine!!!!!!!!!

egw thn kanw twra paw gia shopping na xazepsw kamia vitrina (me vrefika ennoeite) :D

euxh8hte na mhn mou spasoun ta nera kai ginw rompa :lol:

h arxisw kai fonazw GENNAWWWWWWWWWWWWW

xaxaxa fantazeste? den 3erw kai pws einai to gennaw sta ollandika gia na fona3w analogos na me katalavoun toulaxiston... :lol::lol::lol:

FILAKIAAAAAAAAAAAAAAA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχαχα Εβακι ξανασκεψου το ,ραστα ή αφανα θα χει σιγουρα το παιδι :lol::lol::lol: (εγραψες παλι Φροσυνακι λιωνωωωωω,σιγουρα πρεπει να κανουν παρεουλα τα σαμιαμιδακια ελα βρηκαμε νυφηηηηη!!! Να σου πω χλωμο μου φεναιτε να εγινε η συλληψη 1 βδομαδα αργοτερα απ οσο ξερω το σπερμα ζει 2 24ωρα ή κατι τετοιο πως στο καλο να γινε αυτο??αλλα δεν ξερω κι ολας μη λεω βλακιες

Κικιτσα καγκουρακι κι εσυ βλεπω :lol::lol::lol::lol: χαχα να κανονισω εξοδο μπουζουκια μολις γεννησεις πρωτο τραπεζι μακρο....να τα πιουμε βρε αδερφε

Καλε γιατι μου το πατε αυτο με τον Αγ σημεων(ελεγα στην πεθερα μου δεν θελω να ξερω ποτε ειναι αυτη η μερα,γιατι και μονο που θα το ξερα ολο και καποια μαλ....α θα κανα)!!εγω ξυνομαι ολη μερα με το δερματικο που χω στην κοιλια χαχαχαχχαα εφτυχως λιγουρευτικα κεικ και το φτιαξα και θα φαω φανταζεσε σημαδι που θα κανε ο μικρος χαχαχαχχαχαχα ααααα με επιασε μια φαγουρα παντου τωραααα θα σε σκοτωσω Συμπεθερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...