Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεκατα πριν την περιοδο


margaret1

Recommended Posts

ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΑΝ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΝΟ ΣΤΙΝ ΜΕΣΗ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΚΑΤΑ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΡΑΜΠΕΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ Κ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΕΚΑΝΑ 2 ΤΕΣΤ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ Κ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ Κ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΕΣ 3 ΧΩΡΙΑΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ ΚΑΛΑ.ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΤΑ ΣΤΟ ΓΚΟΥΓΚΛ ΤΑ 10 ΠΡΩΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΔΙΑΒΑΣΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΦΕΡΟΝ ΙΣΩΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΚΑΤΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia simera exo radevou sto giatro alla prin pao tha ithela na me diafotisete ligaki...

ta dekata sinexizoun gia 12 meres exei 5 meres tora ponao stin koilia xamila,h mesi mou kai exei duo meres pou aisthanomia zalada kai to stomaxi anakatosoura,kai simera pou piga toualeta eixa ligi vlena sorry pou to leo etsi,eixa adiathetisei mazi me ta dekata kai logika eimai stin 7 mera meta tin periodo(na simeioso oti i periodos kratise 2 meres) einai oorixia toso noris i mporei telika na einai

ekgumosini??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκουλα μου.

Οτι και να σου πουμε εμεις ο γιατρος σε λιγες ωρες θα σου λυσει οοοοοοοοοοοοολες τις αποριες ;);););););)

Πραγματικα σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυουλα, αφου απ' οτι καταλαβα το θελεις πολυ και σε λιγες ωρες να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ. Φυση ειναι αυτη και σε καθε γυναικα λειτουργει διαφορετικα.

Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη 5 μερες μετα την χοριακη (την εκανα τη μερα που περιμενα περιοδο, χωρις να εχω καθυστερηση γιατι ειχα αγωνια) ξεκινησα να εχω μικρη ροη αιματος, αλλοτε βλεννα με αιμα, αλλοτε πιο κοκκινο αλλοτε πιο καφε το οποιο κρατησε 2,5 μηνες ( ο γιατρος δεν μου μιλησε ποτε για αποκολληση, ηταν οργανικο επειδη μεγαλωνε η μητρα). Αν δεν ειχα κανει την χοριακη θα νομιζα οτι ηταν περιοδος, αλλα δεν ηταν και σημερα εχω ενα αντρακι 1 χρονου και 7 μηνων και περιμενω το δευτερο μωρακι μου.

Σου ευχομαι το φασολακι να μεγαλωνει στην κοιλιτσα σου και θα περιμενω να μου πεις τα ευχαριστα :P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou geia sou..telika akuro,eixa ola ta sumptomata alla den eimai apla mia anomalia stin periodo,ta dekata logika sunexizoun giati o organismos den theorise periodo auto pou mou eixe erthei kai se merikies meres exo oorixia...gi'auto kai ta dekata sinexizoun akoma mallon.afou o giatros nomize egkimosini

uparxei periptosi egkimosinis kai na iatn noris akoma kai na min to edeikse o uperixos?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο υπερηχος δειχνει κατι περιπου με 15 μερες καθυστερηση.

Εχεις ακομη αιμα ή σταματησε?

Σ' εβαλε να κανεις καποιες εξετασεις ορμονικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aima den exo exei teleiosei i upotithemeni periodos opos mou eipe kai o giatros apo tis 17 tou mina...

den mou edose tpt giati kai den eide tpt ston uperixo kai mou eipe oti den eimai..ego niotho fouskoma polu,priksimo stin koilia,pono stin mesi kai stin koilia xamila kai psilo zali...isos na einai oorixia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην δινεις πολυ σημασια στην θερμοκρασια στην πρωτη μου εγκυμοσυνη η δικη μου ηταν 36,2 με 35,6 κ ομως ημουν εγκυος..εγω προσωπικα δεν το θεωρω αξιοπιστο σημαδι...

με το καλο να ερθει γρηγορα το μωρακι που τοσο πολυ επιθυμεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 years later...
στις On 14/1/2012 at 10:33 ΜΜ, ο/η muriam είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΕΚΑΤΑ ΜΕΧΡΙ 37,7 Κ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ?ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ?ΑΝ ΝΑΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!

Είμαι 3η μέρα με 37.7 κ περιμένω σε 3 μέρες περιοδο!είχα ελεύθερη επαφή κοντά στην ωορρηξια!λες να είμαι? Αχ πόσο το θέλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...