Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεκατα πριν την περιοδο


margaret1

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια κ δεν ξερω να το χειριζομαι,

θα τα πω γρηγορα να μην σας κουραζω,εχω 3 μερες που εχω δεκατα μεχρι 37,5 οχι παραπανω,αλλα ουτε ριγος αισθανομαι,ισα ισα φουντωματα νιωθω και καταλαβαινω οτι εχω δεκατα,περιμενω περιοδο και ειναι η πρωτη φορα που εχω δεκατα πριν την περιοδο,τι λετε?

ζητω την βοηθεια σας...οποιος γνωριζει κατι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΕΚΑΤΑ ΜΕΧΡΙ 37,7 Κ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ?ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ?ΑΝ ΝΑΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ?

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΕΚΑΤΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Κ ΕΙΧΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΡΑΜΠΕΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ Κ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ Κ Η ΡΩΓΕΣ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ Κ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ Κ ΒΓΗΚΕ ΕΥΤΗΧΩΣ ΘΕΤΙΚΗ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera...simera sikothika k imoun ligo agxomeni...den eixa katholou dekata apo exthes to vradu...

evala molis tora k vlepo oti anevazo :)

eimai stin 25 mera perimeno se liges meres exo stathero kuklo.

niotho liga ponakia stin koilia tha deixei..elpizo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΩΝΙΑ ΚΛΠ.Κ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ ΚΑΝΕ ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔ.ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ Κ ΣΕ ΕΝΑ 3ΩΡΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΤΑ ΔΕΚΑΤΑ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΦΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!

ΦΙΛΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα έχω δέκατα 37,1 περιμένω να αδιαθετήσω στις 20/01 έκανα τεστ clear blue plus αλλά έδειξε αρνητικό λέτε να είμαι έγκυος ή όχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia tha skaso...exo dekata akoma mexri 37.5 den peftoun exthes adiathetisa,oxi polu aima vevaia normal tha elega...ti ginete?

xafnika exo kai aimoragia apo tin miti sto asxeto matose..

polu asxeta pragmata mipos exo kati allo??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera... einai ekti mera kai ta dekata sunexizoun.

adiathetisa proxthes eimai stin 3 mera alla den tha elega oti exo polu aima,tin proti mera mono kafe,tin deuteri mera mono mia servieta allaksa mono otan skoupizomoun eixa ligo aima kai otan katourousa sugnomi pou ta leo etsi xuma, kai simera pali etsi ligo,alla ta dekata ekei den peftoun...mporei kapoia na voithisei,mipos einai kati allo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκουλα μου.

Κανε μια χοριακη και θα παρεις τις απαντησεις που θελεις...... Τουλαχιστον θα βεβαιωθεις αν εισαι εγκυος ή οχι και αναλογα θα κινηθεις.

Αν εισαι εγκυος θα σε καθοδηγησει ο γυναικολογος σου. αν παλι δεν εισαι τοτε μαλλον εχεις καποια ιωση οποτε θα παρεις καποιος αντιπυρετικο και θα νοιωσεις καλυτερα.

Τουλαχιστον θα ξερεις τι συμβαινει :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera

ta dekata sunexizoun gia ogdoh mera mexri 37.5 adiathetisa prin 4 meres me xamili roh,exthes eixa entonous ponous sti mesi kai xamila stin koilia...mporei na vohthisei kapoios??

uparxei teliak periptosi na eimai egkuos???

anameno apantisi sas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι έγω ανέβαζα πάντα δέκατα απο την ωορηξία και μετά.Το θερμόμετρο πάντα πριν σηκωθείς απο το κρεβάτι!

Την ημέρα που αδιαθετούσα έπεφτε πάλι απότομα η θερμοκρασία.

Έχεις σταθερό κύκλο γενικά?Τσέκαρες την ωορηξία με κάποιο τρόπο σ'αυτό τον κύκλο?

Κάνε μια χοριακή να σιγουρευτείς γιατί βλέπω θετικές τις πιθανότητες!

Εκτός αν αρπαξες κάποιο κρυωματάκι και αργει να κατέβει κανονικά η περίοδός σου.Ενημερωνέ μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ,ΜΙΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia...

lia mou to thema einai oti adiathetisa stis 15 ianouariou me xamili roh kai ta dekata apo prin adiathetiso 3 meres mexri k simera 9 meres akoma exo dekata...

prin sikotho apo to krevati kai apo to stoma i thermometrisi einai sta dekata mexri 37.5 exthes to vradu koimithika apo tis 10 logo entonou ponou xamila stis oothikes dexia kai aristera...nomizo oti simera tha pao na paro ena test.

poio na paro kai pote einai kalutera na to kano?den exo idea apo auta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρε κάποιο με ροζ γραμμές γιατι με τα μπλε την έχω πατήσει 2 φορες.Εμένα το γουρικο μου ήταν ένα νομίζω unitest το λενε.Ειναι ασπρο στικ με μωβ καπακι.Αρκετα ευαίσθητο.Ευχομαι να είναι αυτο που θέλεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia geia sas kai pali...

sunexizo akathekti me ta dekata gia dekati mera...exo ponous polu xamila sti koilia kai sti mesi tsimpimata...kai mia anakatosoura sto stomaxi...tin deutera ekleisa na pao sto giatro leo na min kano test kai apogohteuto as me apogohteusi o giatros...ti lete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΛΠ.ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ.ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΣΤΗΛΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΙΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΝ ΤΙΜΗ ΤΙΣ ΧΩΡΙΑΚΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ Κ ΠΟΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

les e?tha pao giati ekleisa rantevou outos i allos giati thelo na tou po kai ta sumptomata pou exo,ta dekata k ta loipa kai etsi an me steilei gia xoriaki kalos...ti les na elpizo m'auta ta sumptomata??dekata gia deka meres ponos xamhla sti koilia kai ti mesi to stithos den tha elega oti pristike isos ligo apo exthes alla elaxisto,polla neura

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου....μου ήρθε εχθές περίοδος...μάλλον ήταν βιοχημική γιατί έχω έντονη ροή....και ο γιατρός δεν το αποκλείει εφόσον είδα αχνές γραμμουλες που δεν σκουρυναν... Έχω παρα πολύ αίμα....Αλλά μπορεί και όχι ..δεν είμαστε σίγουροι εφόσον δεν έκανα χοριακη  Οπότε προχωράμε...
    • Κοριτσάκι μου η διαφορα φαινετε! Μεγάλη διαφορα θα βλεπεις κάθε δυο μέρες που αυξάνεται η χοριακη❤️ ειπαμεεεε ηρθεεεε για να μεινει αυτή τη φοραααααα❤️👶🏻
    • Ναι ναι αυτό μου είπε και ο γιατρός! Έπρεπε να φύγει ! Επίσης μου είπε ότι γεννιουνται τέτοια κοριτσάκια και έχουν πολλα προβλήματα εκτός το ότι είναι στείρα έχουν και αναπτυξιακά προβλήματα και νοητικά αλλά και παθολογικά όποτε καλύτερα που εφυγε😢 Θα μου στείλει το πιστεύω και εγώ αυτό! Και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω με τα υπόλοιπα αγγελάκια👼 σε όλες μας θα μας στειλει το ουράνιο τόξο μας🌈 Θα μου το στείλει το ουράνιο τόξο και σε έμενα και σε εσενα και σε όλες μας🌈 Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω ! Κορίτσι μου έτσι νοιωθω και εγώ μια σκέφτομαι θετικα μια με ποιανού τα κλάμματα! Μη δίνεις σημασία καθόλου στα σχόλια και στις ερωτήσεις αυτές απαντά με θράσος! Το ουράνιο τόξο είναι κοντα να το θυμασαι🌈 Μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερη 🙏🙏🙏 θα έρθει σε όλες μας κάποια στιγμή που θα παειιιιιι❤️ ανταποδίδω την αγκαλια🫂   Σφίξει τα δοντια κοριτσάκι μου! Η καταιγίδα θα σταματήσει και θα βγει το ουράνιο τόξο! Κάθε εμπόδιο για καλό ! Δεν έχουν βγει τυχαία αυτές οι φράσεις και είναι βγαλμένες από την ζωή! Το μωρακι μας είναι στο δρομοοοο❤️🥰🌈 Ήθελα από την πρώτη στιγμή που απέβαλα να μάθω το φύλο ! Ηταν δυσκολο όταν μου το ανακοίνωσε καθώς ξεκίνησε με αυτό αλλά στη συνέχεια που μου είπε ότι είχε το σύνδρομο αυτό και ότι τα κοριτσάκια αυτά γεννιουνται και θα ήταν στείρο αλλά θα είχε και πολλα προβλήματα κάπως απάλυνε ο πόνος ! Το πήραν ψηλά ο θεος και όλοι οι άγιοι για να μη ταλαιπωριόνταν και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω μαζί με τα υπόλοιπα αγγελούδια 👼 εκτός ότι θα το έχω στην καρδιά μου μαζί με το άλλο αγγελούδι μου που εφυγε πολύ νωρίς θα τα αποτυπωσω και στο σώμα μου για να τα βλέπω καθημερινά και να κοιτάω ψηλά με χαμόγελο πλέον! 👼👼 καποια στιγμή θα μου φέρουν το αδερφάκι τους που θα είναι υγιης και θα το προσέχουν από εκεί ψηλά 🌈🤍🤍
    • Ευχαριστώ πολύ.με αγχωνει λίγο γιατί κάπου κάπου έχω πονάκια σαν περιόδου 
    • Χρόνια πολλά κορίτσι μου! Είναι πολύ νωρίς ακόμα, είσαι ουσιαστικά 8 μέρες από την εμβρυομεταφορα και είναι με τεστ ούρων που η συγκέντρωση της χοριακης απ όσο γνωρίζω δεν είναι το ίδιο με το αίμα. Που και αίματος να έκανες τωρα είναι νωρίς ακόμα. Μην απογοητευεσαι καθόλου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...