Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

αγγελικη μου, οντως το να τρως βιαστικα δε βοηθα καθολου.και σε αυτο που επιμενουν ολοι οι διατροφολογοι για πιστη τηρηση του ωραριου, εχουν απολυτο δικιο!!!το ξερω γιατι ειχα κανει και παλιοτερα διατροφη και ειδα στην πραξη οτι αποδιδει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω κι εγω.....κοριτσια σημερα δεν ηταν ιδιαιτερα γκρινιαρα μεχρι τωρα αλλα την βλεπω γλαρωνει να κοιμηθει και δεν κοιμαται γιατι?κλεινει ματια και μετα ξυπναει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου αυτο το κανει κι εμενα, συνηθως ομως γλαρωνει, κοιμαται για κανενα 5λεπτο και ξαναξυπναει και παλι τα ιδια.πιθανολογω οτι πρεπει να την ξυπναει κανενα πονακι, καποια ενοχληση λογικα θα εχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου αυτο το κανει κι εμενα, συνηθως ομως γλαρωνει, κοιμαται για κανενα 5λεπτο και ξαναξυπναει και παλι τα ιδια.πιθανολογω οτι πρεπει να την ξυπναει κανενα πονακι, καποια ενοχληση λογικα θα εχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου ετοιμη ειμαι να την παω στο γιατρο βανεσσακι,λεω κατι εχει το μωρο...δεν ηταν ετσι, κοιμοταν!! Δηλαδη το βραδυ ειχε τους κολικους κανενα 3ωρο αλλα το πρωι παρολα τα πονακια κοιμοταν!!Ισως μεγαλωνουν,καταλαβαινουν καλυτερα και αλλαζουν συμπεριφορα!Τωρα της εχω την μουσικη της,ενα παιχνιδι της φισερ πραις και λαγοκοιμαται...πριν σταματησε η μουσικη και εβγαλε μια τσιριδα...... και θελει ολο αγκαλιτσες και χαδακια..... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΑΜΕ 1 ΜΗΝΟΣ!!!!!!!!!!

ΑΧ ΠΟΛΥ ΔΡΑΜΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΙΝΑΕΙ !!!!!!!!!!!!!!

ΚΛΑΙΕΙ Κ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ 30 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΧΟΝΕΨΕΙ ΠΑΛΙ ΚΛΑΙΕΙ!!!!!!!!!!ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!!Η 3ΧΡΟΝΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΤΟΥΜΠΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ!!!!AΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΗ Κ ΜΕΤΑ ΔΙΑΙΤΑ!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΝΑΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΝΤΗΛΗ!!!ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΗΡΑ 10 ΚΙΛΑ ΣΤΟΝ ΘΥΛΑΣΜΟ!ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΘΑ ΠΑΡΩ!!!ΧΑΧΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και παλι........

κοριτσια και εγω ειμαι πολυ κατα των εμβολιων......στο γιωργο τα εχω κανει ολα.....στον ιασονα....του κανω καθε 5 μηνες και φυσικα μονο τον υποχρεωτικο..οχι αυτα της γαστρεντεριτιδας.......

τωρα στη μικρη το ιδιο θα κανω.....το πρωτο εμβολιο σκεφτομαι να την παω οταν θα ειναι 3 μηνων......και μετα σιγα σιγα........δεν βιαζομαστε.....

σιδερωσα 2 πλυντηρια.απλωσα αλλα 2 για να εχω για αυριο.....μια χαρα.....αχ!!!!!!!κοριτσια αλλος ανθρωπος ειμαι....τι ωραια που ειναι οταν εισαι στο σπιτακι σου......εχω πηξει βεβαια και στις επισκεψεις....αλλα οκ λογικο ειναι....και φυσικα αυτο θα ειναι για μια αντε 2 εββδομαδες......τωρα υπαρχει απολυτη ησυχια ο ιασονας παιζει στο δωματιο του,η μικρη κοιμαται και ο γιωργακης στο μαγαζι με τον πατερα του......τελεια.......

παντως δεν αισθανομαι κουρασμενη.......απορω κιολας.....

τα κιλα στην ουσια χανονται μετα τον 5 μηνα....εξαλλου να ξερετε οτι οταν θηλαζεις δεν κανει να χανεις πολλα κιλα μαζεμενα.σιγα σιγα χανονται γιατι αν τα χασεις ολα μαζι τοτε αποβαλλονται οι τοξινες απο τον οργανισμο μας και πανε και στο γαλα......για ολα εχει προνοησει η φυση.....

φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!βρε αναστασακι μου, μην αγχωνεσαι!!!δεν ειναι τιποτα ολα αυτα!!!μεγαλωνουν τα μωρακια μα και βιωνουν εντονα αυτες τις αλλαγες!!!

ελα βρε λυδιακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!που εισαι???πηγες γραφειο και επανηλθες στη ρουτινα???εγω θα επιστρεψω στις 14/2 και θα παρω την αδεια ανατροφης το σεπτεμβρη μεχρι τον ιουνιο!!!!

σταμουλα υπομονηηηηηη!!!!

γιωτακι ανεβηκε η ψυχολογια σου παρα την κουραση,ε???

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τώρα τα κατάφερα να μπω!

Το πρωί τρέχαμε σε ταβέρνες για να ρωτήσουμε τιμές και μενού για το τραπέζι της βάφτισης, αλλά για κάποιο λόγο ήταν σχεδόν όλες κλειστές, έτσι άδικα πήγαμε... Μετά γυρίσαμε σπίτι σαν τρελοί, γιατί πήρε τη μάνα μου αυτή η φίλη της, που την περασμένη βδομάδα ήθελε να έρθει στις 11 το πρωί, και είπε ότι θα έρθει το απόγευμα. Ντρεπόμασταν να της πούμε πάλι όχι, έτσι της είπαμε να έρθει στις τέσσερις. Βέβαια, είναι ευγενικό να σου πει κάποιος "θα έρθω σήμερα σπίτι σου", χωρίς να σου αφήσει ένα περιθώριο να ετοιμαστείς, και δεν είναι ευγενικό να πεις "δεν μπορώ"; Τέλος πάντων... Έτσι έτρεχα να συμμαζέψω, να κάνω ένα σκούπισμα, να πλύνω τα πιάτα, να ετοιμάσω κεράσματα... Ευτυχώς ξεμπερδέψαμε και μ' αυτήν την επίσκεψη. Αύριο πάλι, που θα έρθουν μια φίλη του άντρα μου με τον άντρα και τα παιδιά της.

Ήρθε κι ο υδραυλικός σήμερα τελικά και ρώτησαν με τον άντρα μου τους γείτονες, και μας είπαν ότι έχουν κι αυτοί προβλήματα με τα υδραυλικά... Είναι γενικό δηλαδή, από την κατασκευή της πολυκατοικίας. Ο από πάνω λέει ότι θα περιμένει το καλοκαίρι, εμείς, όμως, με τίποτα, δε γίνεται να το αφήσουμε. Ήδη προχωρά η υγρασία, και μας έχει γίνει βραχνάς...

Μάλλον το παράχεσα με το μασάζ στο ματάκι του μωρού και γι' αυτό ερεθίστηκε... Η Μαρία-Γιώτα φταίει. Αυτή μου είπε να του κάνω συνέχεια μασάζ, αυτή φταίει κυρία, δεν ήμουνα εγώ.

Αγγελική, με ζαμπούκο του καθαρίζω το μάτι.

Πω πω, ρε κορίτσια, πώς μπορείτε και κάνετε διατροφή που μετράτε τις μπουκιές; Με τίποτα δεν τα μπορώ αυτά. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που κράτησε μόνο δύο μήνες, πήρα δυο-τρία κιλά, και δεν έφευγαν με τίποτα. Με τίποτα όμως... Είχα γεμίσει και κυτταρίτιδα, ήμουν ένα χάλι. Τελικά μου έδωσε η Αναστασία μια διατροφή, εντελώς νορμάλ, όχι όλο ψητά και στον ατμό και τέτοια, κανονικό φαγητό και σαλάτα το βράδι και στα ενδιάμεσα φρούτο. Έκοψα τελείως τα γλυκά και με βοήθησε πάαααααρα πολύ. Και κιλά έχασα και ένιωθα και πάρα πολύ ωραία, ανάλαφρη-ανάλαφρη! Αλλά πριν χάσω τα κιλά που ήθελα, έμεινα έγκυος. Τώρα, τα έχασα όλα για πλάκα, και ούτε προγράμματα κρατάω ούτε τίποτα. Τρώω ό,τι ώρα πεινάσω ή ό,τι ώρα μπορέσω λόγω Αντρέα, κάποιες φορές τρώω σαν τρελή, γιατί κλαίει ο Αντρέας και θέλει φαΐ, αφήστε τα γλυκά... Επειδή πρέπει να έχουμε κάτι να κερνάμε, φτιάχνω όλο κέικ ή διάφορα τέτοια, και μετά μένουν, γιατί έρχονται σπαστά οι επισκέψεις, έτσι δεν μπορώ να κεράσω στους επόμενους το ίδιο γλυκό, και αναγκαστικά το τρώμε εμείς... Για αύριο θα φτιάξω σοκολατόπιτα... Ίσως άλλαξε ο μεταβολισμός μου με την εγκυμοσύνη και το θηλασμό και άρχισα να χάνω εύκολα!

Σεντόνι άπλωσα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε τοτε αννα μαρια εισαι απο τις τυχερες!!!εγω παντως ποτε μου δεν ετρωγα πολυ, αλλα μολις ετρωγα λιγο παραπανω αμεσως μου φαινοταν.και εχανα και πολυ δυσκολα!!!οποτε εμαθα να προσεχω και μου εγινε τροπος ζωης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα...

Ειναι καμια εδω?

Αννα μαρια αυτη η σοκολατοπιτα απο της συνταγες της παρεας μου φαινεται κολαση..μονο την ονειρευομαι..μπορει να την κανω ομως αυτες τις μερες για τον αντρα μου..αυτος τρωει τα παντα και δεν παιρνει γραμμαριο..πηγατε για ταβερνα,ε?δεν βρηκατε τιποτα ανοιχτο?

Σταμυ μου, περασε κιολας ενας μηνας?να σου ζησει κοριτσι μου..βαλε και κανενα τικερακι να υπαρχει..ξενυχτια,ε?τουλαχιστον εσυ ηξερες τι σε περιμενε..

Λυδιακι???που εισαι ?

Λοιπον αν με δειτε πως γραφω τωρα θα γελατε..

Μ.ε το ενα χερι κραταω το μωρο το οποιο θηλαζε και αποκοιμηθηκε κι εχει μεινει κρεμασμενος νςΤο στηθος κι ηρθε κι λακης και προσπαθει να μπει κι αυτος στην αγκαλια μου και οαταει διαφορα στο αι παντ και μου ανοιγει σελ απο δω κι απο κει..τι τραβαω η ερμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, δεν πήγαμε να φάμε σε ταβέρνα, αλλά να ρωτήσουμε μενού και τιμές για τη βάφτιση. Αλλά τζάμπα πήγαμε, και κουβαλήσαμε και τον Αντρεάκη στη μάνα μου, γιατί για κάποιο λόγο οι περισσότερες ήταν κλειστές... Επειδή δεν προλάβαμε να μαγειρέψουμε, όμως, πήραμε σουβλάκια και σεφταλιά, με μπόλικο ταχίνι, όπως τα τρώνε στη Λάρνακα!!! Γιάαααμ! Τόσους μήνες δεν έτρωγε σεφταλιές, γιατί φοβόμουν λόγω εγκυμοσύνης, και σήμερα έφαγα δύο, έτσι δειλά-δειλά. :P

Την έφτιαξα τώρα τη σοκολατόπιτα, και την έβαλα να ψηθεί! Όντως κόλαση μου φαίνεται, και, για να καταλάβεις, δεν τρελαίνομαι για τη σοκολάτα! Αν έκανα δίαιτα, δεν υπήρχε περίπτωση να έφτιαχνα γλυκό ή άλλο φαγητό για τον άντρα μου. Αν θέλει, ας φτιάξει μόνος του. Το καλοκαίρι είχε φτιάξει κέικ σοκολάτας και γλάσο σοκολάτας (γκανάζ) και ήταν καταπληκτικό. Ειδικά το γλάσο ήταν απίστευτο. Εγώ ποτέ δεν το είχα φτιάξει τόσο τέλειο. Οπότε, άμα θέλει γλυκό, φτιάχνει ή αγοράζει.

Βανεσσάκι, (αλήθεια, Βανέσσα σε φωνάζουν από Βασιλική, ή το Βανεσσάκι είναι απλά για το φόρουμ;), εγώ για πάρα πολλά χρόνια είχα σταθερό βάρος. Από τα 16 μου μέχρι τα 28 μου, ήμουν 55 κιλά. Κάποτε έβαζα, κάποτε έχανα, αλλά μετά είτε έχανα τα επιπλέον κιλά, είτε έβαζα αυτά που είχα χάσει, και ήμουν σταθερή στα 55. Από τότε που ήρθαμε Κύπρο, για κάποιο λόγο πήγα 57, και δεν μπόρεσα ποτέ να χάσω αυτά τα δύο επιπλέον κιλά. Μετά την πρώτη εγκυμοσύνη τρόμαξα να χάσω τα τρία κιλά που πήρα, και δεν τα έχασα ποτέ και τα τρία (φαντάσου!). Ίσως να είχε αλλάξει ο μεταβολισμός μου και δεν μπορούσα να χάσω. Τώρα, μετά από αυτήν την εγκυμοσύνη, τα έχασα όλα μαζί, οπότε ίσως και πάλι να άλλαξε ο μεταβολισμός, ή ίσως να τα έχασα επειδή ό,τι είχα βάλει ήταν κοιλιά και κατακράτηση. Θέλω γυμναστική, όμως, αλλά πού ενέργεια; Ίσως οι χοροί που ρίχνουμε με τον Αντρεάκη να βοηθήσουν!

Πω πω, οι επισκέψεις επιδρούν υπνωτιστικά πάνω σ' αυτό το μωρό! Κοιμάται από τις πέντε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa.....αγγελικη μου και εγω μια απο τα ιδια.....στο ενα χερι το μωρο και με το άλλο γραφω..... :lol::lol::lol::lol: ......

κατα τα αλλα το πρωι πηγα παλι γραφειο....μου κακοφαινεται που την αφηνω αλλα δεν γινεται διαφορετικα.....ευτυχως το γραφειο απεχει γυρω στα 200 μετρα απο το σπιτι και δεν αργω να την σφιξω στην αγκαλια μου.... :P:P:P:P:P .....το κοριτσακι μου....

δε μου λετε???....γιατι τοση αρνηση σχετικα με τα εμβολια.....??.....εμεις μηπως δεν καναμε????.......

και για τα κιλα που λετε μου εχουν μεινει ακομη 4 για να ερθω στα προ εγκυμοσυνης στανταρ αλλα δεν αγχωνομαι....οταν φυγουν.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: σας φιλω γλυκα ολεςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία, στη μάνα σου την αφήνεις τη μικρή;

Κι εμείς κάναμε εμβόλια, αλλά τώρα το παρακάνουν. Εμείς κάναμε τα βασικά, τώρα γίνεται ένας χαμός: διπλά, τριπλά, εξαπλά, κάθε τρεις και λίγο... Και τι βάζουν και μέσα, και τι επιπτώσεις έχουν μακροπρόθεσμα στην υγεία του παιδιού... Αλλά παίρνεις το ρίσκο να μην τα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

γιωτακι σπιτακι σας εε??? κ αποτι διααζω μια χαρα επιδερμιδα στρωνεις με τον υπνο!!! :lol::lol::lol:

αναστασακο δυσκολα τοτε.. υπεθετα οτι η μαμα σου ηταν κοντα

γιατι δεν την αφηνεις στην πεθερα?? :lol::lol::lol::lol::lol:

μαρακι γιωτακι ισως ειναι κ απο το εμβολιο... τωρα πως ειναι, καλυτερα?

βανεσσακι θα τα χασουμε τα κιλαααααααααααααααα κ θα γινουμε κορμαρες!!

η διαιτα καλη φαινεται.. ποσο καιρο ειπαμε την κανεις?

αγγελικουλα αυτο το ζαμπουκο το πινει ο αντρας μου για το βηχα του :P αν βοηθαει κ στις τσιμπλες να βαζω κ στον μικρο!

αχ για τις δουλειες, ασε... τουλαχιστον κανει φαγητο αν ειμαι κομματια.. αλλα εμενα το θεμα μου ειναι ο υπνος περισσοτερο. ξυπναω κ το βραδυ να ταισω τον μικρο, μπορει να ανησυχησει κ λιγο ο αναστασης απο το θορυβο, μετα θελει αγκαλιες κ μεχρι να με ξαναπαρει ο υπνος εχει ξαναξυπνησει ο μικρος.. κ ο τολης θελει κ χουζουρεμα τα πρωινα! :roll:

αννα μαρια τζαμπα ταλαιπωρια διαβαζω ε?? ελπιζω να βγαλετε ακρη συντομα με το θεμα της βαφτισης

τελικα ποιος ειπες θα ειναι ο νονος? εκεινο το ζευγαρι που δεν ηθελες? δε θυμαμαι καθολου!

λυδια πως πηγε η δουλεια? η μικρη οκ?

ουφ με τα εμβολια.. σημερα παλι τσακωνομασταν με τον αντρα μου..

καλα για τις στασεις θηλασμου νομιζω οτι εχω τα πρωτεια!!

καθομαι στον καναπε σταυροποδι, ο μικρος ξαπλα πανω στο ενα μου ποδι, στο αλλο ποδι εχω το πιατο του ανασταση κ ενω θηλαζει ο μικρος ταιζω κ τον αλλο!!!! :lol::lol::lol:

αν μου πειτε να το ξανακανω βεβαια δε νομιζω να το καταφερω!! :lol::lol::lol::lol::lol:

μ τον υπερηχο ειμαστε ετσι κ ετσι..

ο γιατρος λεει οτι παλι ειναι φουσκωμενοι κ οι 2 πυελοι (οταν ημουν εγκυος ηταν μονο ο 1) λιιιγο πιο πανω απο το φυσιολογικο οριο. κ με ρωταει μηπως τον ταισα πιο πριν. ε ναι του λεω εχει κανενα 40λεπτο

ε μου λεει μπορει να ειναι διογκωμενοι κ απο αυτο

κοινως δεν ξερουμε ακομα.. μας ειπε να κανουμε παναληπτικο ελεγχο στο 6μηνο κ να κανουμε τακτικα γενικες ουρων για να προλαβουμε τυχον ουρολοιμωξη.. μαλλον θα τον ξαναπαμε αλλου για εξεταση

αχ σημερα ο μπεμπαρος μας εσκασε το πρωτο χαμογελο!!!!!!!! κ ηταν να μην παρει φορα!!! οταν του μιλαμε ολο χαμογελαει απο το ενα αυτο στο αλλο!! τελειος ειναι!!!

ειχε σκασει κ πριν καμια βδομαδα ενα χαμογελακι στον ανασταση, μονο απο τη μια μερια βεβαια σηκωθηκε το χειλι του :P αλλα αυτα τα χαμογελα σημερα ηταν αλλο πραγμα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου στην μητερα μου αφηνω την μικρη ...συγκεκριμενα ερχεται η ιδια στο σπιτι μου εφοσον ολος ο εξοπλισμος ειναι εδω :lol::lol::lol::lol::lol: ...ειλικρινα δεν την εμπιστευομαι σε καμια αλλη.....το πιασες το υπονοουμενο ετσι/????? :lol::lol::lol::lol:

λενακι μου ξεκινηαφειο...ευτυχως εχουμε αποχη και ειμαι πιο χαλαρη....κατα τα αλλα η μικρη μου ειναι μια χαρουλα....πολλα φιλακια στους κουκλους γιους σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εσβησε παλι.αννα μαρια, βανεσσα με φωναζουν απο τοτε που γεννηθηκα.το βασιλικη ακουστηκε μονο στην κολυμπηθρα και στα χαρτια :lol::lol::lol:

λενακι χτες ξεκινησα διατροφη.την ειχα κανει ομως με τον ιδιο και παλιοτερα και απεδωσε.

ποτε επιστρεφεις σχολειο???θα παρεις τωρα ανατροφης???

α δε σας ειπα ,με επισκεφτηκε και η περιοδος σημερα :twisted::twisted::twisted::twisted: καλα ημασταν τοσο καιρο :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα παρω την αδεια ανατροφης, ληγει το δεκεμβρη

εσυ? αν θυμαμαι καλα ειχες πει θα γυριζες νωριτερα? θα αφηνες την αδεια ανατροφης για σεπτεμβρη ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, εύχομαι να μην έχουν τίποτα τα νεφράκια του μικρού σου!

Τελικά νονός θα είναι ο αδελφός μου. Τα κατάφερα και τον έπεισα τον άντρα μου, αν και νομίζω πείστηκε από μόνος του, όταν είδε τώρα τα Χριστούγεννα που ήρθε ο αδελφός μου, πόση αγάπη έχει στον μικρό. Κάθε μέρα ήταν σπίτι μας, γιατί δεν άντεχε χωρίς Αντρέα! Όσο για το ζευγάρι που δεν ήθελα, έχουν εξαφανιστεί. Δεν ξέρω αν σας είπα, είχαν έρθει στην κλινική και φέρανε και τα παιδιά τους, τα οποία έκαναν φασαρία (στις οκτώ το βράδι μάλιστα), προσπαθούσαν να μπουν στο θάλαμο νεογνών και δεν κουνήθηκαν απ' την καρέκλα τους να τα μαζέψουν, και τα κυνηγούσαμε εγώ και η νοσοκόμα... Από τότε δεν εκδήλωσαν την επιθυμία να μας επισκεφθούν, οπότε δε νομίζω ότι πλέον το σκέφτονταν κι αυτοί για νονοί. Ευτυχώς δηλαδή...

Εμάς ο δικός μας όχι απλά χαμογελά, αλλά ξεκαρδίζεται πλέον! Αυτό το μισό χαμόγελο, το μάγκικο, το κάνει κι εμάς! Τα πολλά γέλια τα ρίχνει όταν τον αλλάζουμε. Να μου το λέγανε δε θα το πίστευα, αφού στην αρχή όποτε τολμούσαμε να τον αλλάξουμε γινόταν πόλεμος και σκοτωμός!

Λυδία, δεν καταλαβαίνω τα υπονοούμενά σου, αλλά απ' όσο μπορώ να υποθέσω από τα συμφραζόμενα, δεν εμπιστεύεσαι την πεθερά σου; Μα είναι δυνατόν; Οι πεθερές όλων μας είναι αγίες γυναίκες...

Εγώ πάντως θα τον αφήνω στον άντρα μου, κι ελπίζω να είναι καλή ομάδα! Ακόμα κι αν τον καλέσουν για αντικατάσταση, θα πηγαίνει πρωί, οπότε το απόγευμα που θα δουλεύω εγώ θα είναι ελεύθερος. Αν χρειαστεί, θα τον αφήνουμε στη μάνα μου ή καλύτερα, θα έρχεται αυτή εδώ.

Βανεσσάκι, καλώς τα δέχτηκες! Εγώ τώρα καθαρίζω επιτέλους από τα λόχεια. Μέχρι πριν λίγες μέρες είχα καφέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδωωω και εγωωω μιλαμε κλεινουν τα ματια μουυ σας διαβασα γρηγορα...Αναστασια μου δυσκοιλιοτητα ειχε παθει με το αλμιρον πολυυυ ομως ειχαμε μεγαλο προβλημα εμεις βολευτικαμε τοτε το NOVALC IT1 και μετα το 2 ...τεσπα..τι αλλα προσπαθω να θυμηθω ενα ενα...ανα μπορω..απο κιλα που λετε και εγω δεν εχανα με την καμια μιας και μετα απο καθε θηλασμο πλακονωμουν στα γλυκα...τωρα κανω το εξης...δεν τρωω γλυκα μονο 1 την ημερα μετα το μεσημεριανο γιατι δεν αντεχω μετα το μεσημεριανο να μην εχω γλυκο με την καμια..και πραγματικα καθε μερα βλεπω διαφορα...βραδυ δεν τρωω ποτε δεν ετρωγα αλλα πριν δεν εχανα..δεν εχω ζυγιστει αλλα βλεπω την κοιλια μου και τα ρουχα μου οκ κατι πριξξηματα ακομα εχω μιας και θηλαζω και δεν εχω ακομα περιοδο αλλα οκ μεχρι το καλοκαιρι παντως ξερω πως οσο θηλαζουμε δεν κανει να κανουμε διαιτα δεν ειναι καλο για το γαλα μιας και δεν περιεχει ετσι ολα οσα πρεπει για το παιδι...απο βαπτισεις βλεπω τρεξηματα..εμεις χαλαρααα οταν παμε επανω θα δουμε το πολυ πολυ εκκλησια να κλεισουμε...απο εμβολια εγω δεν εχω κατι κατα..να σας πω μαλλον υπερ ειμαι..βη αδερφη μου θυμαμαι ειχε παθει αλλεργικο σοκ με το 3πλουν τοτε..και επαθε σπασμους τρεχαμε τη νυχτα και της κανανε αντιδοτο κατι τετοιο γενικα ομως ηταν αλλεργικη και μας ειχαν πει ποως στα εμβολια θα κανει δοση το μισο του μισου αλλα η μανα μου δεν την πηγε ποτε...δεν συμφωνω σε αυτο ...καλα οτι αρρωστια ειχαν τα παιδια στο σχολειο την εφερνε σπιτι παααντα ακομα και τωρα και της ειπα τουλαχιστον να παει να κανει το εμβολιο της ιλαρας ερυθρα ποια ειναι αυτη που δεν κανει να παθεις αμα εισαι εγκυος τεσπα ακομα δεννν οταν θα θελει δεν θα μπορει...τι να πεις...εγω ακομα χαμος στο σπιτι γενικες αλλαγες και εχω πεθανειιι φτιαχνω και ενα σαιτ με κατι προιοντα eshop που εχω φερει απο αγγλια και περιμενω και κατι αλλα..βασικα τιμες περιμενω για να δω αν θα τα φερω..με παπουτσακια που με εχουν τρελανει...και θελει τοοσο δουλεια να σχεδιαστειι...πφφφ...αλλα θελεουν 1200 ευρω το λιγοτερο εξω για να στο κανουν και με τιν καμια δεν εχω λευτα τωρα...σας βαζω ενα παπουτσακι που εχω ερωτευτει...αα στις μπομπο Αγγελικη μου βαζουμε κουφετα και εχουμε γλυκο ξεχωριστα δεν ξερω στην κυπρο..εγω ακομα δεν εχω αποφασισει...εχω και χρονο ακομα..αυτααα

post-1349-13873938458212_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια κοντευει να μου φυγει το μυαλο!!!!!

μας εχει ερθει χαρτι οτι ο μικρος εχει πιθανως ελλειψη ενζυμου..

τυχαια ξεφυλλιζα το βιβλιαριο του κ παιρνει το ματι μου οτι σε ατομα με την ελλειψη απαγορευεται η χορηγηση βιταμινης Κ (κονακιον)!!

ψαχνω λιγο στο ιντερνετ κ βρισκω οτι μπορει να προκαλεσει αιμολυτικες κρισεις!!!!

μα ειναι δυνατον?? εχω σαλταρει!!

δηλ μπορει κ να μην ειχα το μπεμπουλη μου εδω τωρα.. εγω κ ποσες αλλες μανουλες..

με ποιο δικαιωμα αληθεια κανουν αυτη την ενεση?? αν γινει κατι ποιος θα παρει την ευθυνη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη, πολυ χαριτωμενα τα παπουτσακια!!θα κανεις σαιτ,ε?τι καλο θα πουλατε?

Αχ..με βαλατε σε σκεψεις τώρα με τα εμβολια..απ οτι ξερω βρε κοριτσια εχουν βελτιωθει πολυ τα τελευταια τριαντα χρονια και δεν ειναι οπως παλια..οκ..δεν μιλαμε και για το εμβολιο της γριππης των χοιρων..

Αυτα που κανουν στα παιδια γιατι να ειναι επικιδυνα?

Λενακι, ξεκινησε τα χαμογελακια ο μικρουλης,ε?μια χαρα..οπου να ναι σαραντιζετε κιολας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...