Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

σας ευχαριστω πολύ για το καλωσόρισμα!!!!

αισθάνομαι πλέον πραγματικά ότι έχω παρέα στην αγωνία, με γυναίκες που περνάνε τα ίδια...όσο και αν αγάπη και υποστήριξη έχουμε από το έταιρον ήμισυ.

Τα ουτρογκεστάν την παίρνετε από το στόμα ή κολπικά;;; Σε σπεργματέγχυση που έκανα τα χάπια ουτρογκεστάν τα πήρα κολπικά και με ταλαιπώρησαν λίγο.....με συνεχείς εκκρίσεις και κάθε πέντε λεπτά τουαλέτα...

gioulaki χθες το βράδυ έκανα και εγώ τις pregnyl, αλλά τελικά συνειδητοποίησα ότι τις έκανα με πολύ καλή διάθεση! κλείνει ένας κύκλος θεραπείας...τόσες ενέσεις(arvecap, pergoveris,puregon) , ώστε να ανοίξει ένας νέος καλύτερος διάρκειας εννέα μηνών!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κορίτσια μπήκα για λίγο ,καθώς δε θέλω χω το λαπτοπ 2-3 μερες.... τελικά μόνο ένα επιβίωσε....ελπίζω να ναι κ τυχερό....τερι πηγαινε στο γιατρό σου....κ σου ευχομαι να πανε όλα καλά κ να κανει λάθος ο 2ος...

καλή συνεχεια στα υπόλοιπα κορίτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji καλως ήρθες στη παρέα μας και καλή επιτυχία αύριο! Μακάρι να είναι τυχερή η προσπάθειά σου!

tha_gino_manoyla το ίδιο θα ευχηθώ και σε σένα! Ας είναι ένα και τυχερό! Μακάρι να μας βοηθήσει η Παναγίτσα να έρθει το μωράκι μας. Τα λέω μπας και τα ακούσω κι εγώ! Μετράμε αντίστροφα για την τεράστια χοριακή σου!

Γιολάκι μη αγχώνεσαι καθόλου! Τα δύσκολα τα πέρασες! Καλό ξεπάγωμα να έχουν τα μωράκια σας!

Κοριτσάκια μου μακάρι να έχετε δίκιο και να αγχώνομαι πράγματι χωρίς λόγο! Χθες δεν κατάφερα να κοιμηθώ από το άγχος, τι ταβανοθεραπεία, τι στριφογύρισμα αλλά τίποτα!

Σήμερα αρχίζω να συμβιβάζομαι με τον αριθμό... προσπαθω τουλάχιστον να μην το παίρνω τόσο βαριά για να μην τα καταστρέψω κι αυτά τα λίγα που έχω. Μακάρι να βγουν καλά και να έρθει το μωράκι μας! :ympray:

Τέρι μου τι κάνεις; Τι σου είπε τελικά ο γιατρός! Μακάρι να είναι ακόμα εκεί το σποράκι σας! Μακάρι! :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Alexita χωρίς αντιβίωση και καλλιέργια δεν νομίζω οτι γίνεται.Αν και δεν είμαι και γιατρός μπορείς να το ρωτήσεις.Πάντως η λοίμωξη επιρεάζει και την ποιότητα του σπέρματος κάτι που δεν φτιάχνει στο εργαστήριο.

Καλή επιτυχία σε όλες μας κι εγώ αύριο θα πάω να δούμε τι γίνεται απο ωοθυλάκια.Μακάρι να είναι πολλά και καλά. :ympray::ympray::ympray: Βέβαια για μένα τα 6-7 είναι πολλα. :ymdaydream:

Diaz εσύ ποια φάρμακα παίρνεις;

Teri εσύ πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αnji καλως ηρθες και καλη επιτυχια!

Dancer ευχομαι να ειναι και πολλα και καλα τα αυγουλακια!

diazaki μην μου αγχωνεσαι με το καλο και εσυ, μια χαρα θα ειναι τα αυγουλακια σου!

Εγω απο εχθες το βραδυ ειμαι με φοβερο πονοκεφαλο και τολμησα να παρω ντεπον δεν το παλευα αλλο...

Ειδη εχω αυπνοιες και με τρελανε και το κεφαλι μου ολη νυχτα,ευτυχως που μονο ντεπον, επιτρεπεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια τίποτα! Δεν πήρα τον γιατρό μου γιατι αύριο έχω ραντεβού. Δεν μπορούσα ήμουν σαν φάντασμα με αναστεναγμούς! Σήμερα είμαι καλύτερα, αρχίζουμε και το καταλαβαίνουμε σιγά σιγά. Εκτός από το στομάχι μου που είναι χάλια δεν έχω άλλους πόνους, τώρα ή από το άχγος ή από τις ορμόνες. Αύριο θα ξέρουμε!

Θα γίνω μανούλα, ξεκουράσου και όλα θα γίνουν!

Γιουλάκι έφτασεν η ώρα ε?

Diazaki δεν θέλει άγχος, η Παναγίτσα θα βοηθήσει.

littledancer μακάρι να είναι καλά η μάλλον τέλεια στην ποιότητα και αρκετά!

Αnji όπως τα λες είναι, μια νέα περίοδος θα αρχίσει για όλες μας εδω μέσα, αρκει να το πιστέψουμε!

Αννού και στις υπόλοιπες να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τερι μου ,ολη μερα σε σκεφτομαι !! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Θα περιμενω με αγωνια νεα σου!!!

Αλλαξες και το προφιλ σου ...περιμενε πρωτα και αυριο μιλα ανοιχτα στο γιατρο σου για ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....εγώ τα συνηθισμένα...καναπές - κρεβάτι ψάχνοντας για συμπτώματα ενώ ξέρω ότι είναι ψυχοφθόρο αυτό κ δε πρέπει.... teri moy ...περιμένουμε νέα...ο Θεός μαζί σου.... γιουλάκι τι έγινε????

diaz?? Πήγες για υπέρηχο???little dancer??? anji??? περιμένω νέα σας....αννου???έκανες ωοληψία???

vango Που χάθηκες??παπακι?? που πήγατε όλες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μολις γυρισα!!!!!!

10 αυγουλακια μου πηρανε και αυριο θα ξερω λεπτομεριες για το ποσα ειναι καλα!!!

ουφφφφ δε περιμενα τοσα αφου δε μου μιλαγανε.

ελπιζω να ειναι καλα ολααααα να κανουμε πολλα πολλα ζουζουνια.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣΣΣΣΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό και ψάχναμε τα ωοθυλάκια με το μικροσκόπιο :( 4 μου είπε και μάλλον το ένα είναι κυστικό το είδα κι εγώ μου το έδειξε και έχει λίγο περίεργο σχήμα.Τρία δλδ(τα τρία που λένε...)Τουλάχιστον να είναι καλά.Περισσότερο τις ελπίδες μου και το 3χίλιαρο λυπαμαι παρά για την προσπάθεια.Απο οτι μου είπαν άδικα και το dhea παίρνω τόσο καιρό, δεν με έχει βοηθήσει καθόλου.Δεν θα ξανακάνω διέγερση με φάρμακα αυτή είναι και η τελεύταια.Τουλάχιστον να γλιτώνω τις ορμονες.Τελικά ήμουνα πολύ τυχερή που έπεσα σε καλό κύκλο την πρώτη φορά και έχω και τα άλλα 5 στη κατάψυξη.

Μέσα σε όλα πήγα και στο ταχυδρομείο να παραλάβω ένα δέμα που έχω πάρει δώρο για μία φίλη μου που γεννάει τώρα(σετ θήλαστρο μπιμπερο) και μόλις το άνοιξα εδώ με πήραν τα ζουμια :cry::cry: Πως θα της το δώσω αργότερα που θα έρθει;Κλαίγοντας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κορίτσια, είμαι καινούρια στο forum και γενικά δεν είμαι εξοικειωμένη με τα Forum... χι χι ... είμαι και εγώ στη φάση που έχω ξεκινήσει εξετάσεις για εξωσωματική (στο Αλεξάνδρα) έχω σχεδόν τελειώσει με τις εξετάσεις και μου έχουν μείνει η βυθομέτρηση και μία άλλη πολυμορισμών(κάπως έτσι).. την επόμενη εβδομάδα θα πάω για τη βυθομέτρηση, ξέρει καμιά σας αν πονάει?? .. αυτά ελπίζω όλες να έχουμε καλή επιτυχία σε ότι κάνουμε και όλα να μας πηγαίνουν καλά και χωρίς ταλαιπωρία..

φιλιά!Σοφία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα!!!!

τελικά σήμερα μου πήραν τρία αυγουλάκια και είμαι πολύ ευχαριστημένη και με πολύ καλή διάθεση!!!! :P:P

Αύριο περιμένω με αγωνία τα νεότερα για το αν και πόσα θα γονιμοποιηθούν!!!!!!!!

Annou, νομίζω πως τα πήγες πολύ καλά τελικά!!!!! Εύχομαι να είναι όλα υγιή αυγουλάκια!!!!!!!

tha_gino_manoula ξεκουράσου!!!! Για τις μέρες αυτές εγώ πήρα βιβλλία ιταλικών για να μάθω μόνη μου τη γλώσσα!!!! Τουλάχιστον ευελπιστώ να περνάει η ώρα και να "ξεφεύγει" το μυαλό....

little dancer, τα τρία τα βρίσκω μια χαρά!Στο λέει μία ομοιοπαθούσα άλλωστε ;);)

sofia ps, καλωσήρθες και καλή επιτυχία! Προσωπικά δεν έχω ιδέα τι είναι η βυθομέτρηση(δεν έχω κάνει κάτι αντίστοιχο...)

tery...περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου.Η θετική μας ενέργεια μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji καλη επιτυχία!!!Κι εγώ αυτό ελπίζω τώρα να είναι 3 αλλά να μεγαλώσουν και να γονιμοποιηθούν.

Βυθομέτρηση δεν ξέρω τι είναι κι εγώ :-\ Μήπως το δοκιμαστικό με το σωληνάκι πριν την εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Καλως ηρθες Σοφια και εγω δεν γνωνιζω για τη βυθομετρηση. "Θα γινω μανουλα" κατσε στα αυγα σου κ κλωσσα!

Τερι κανενα νεο?

Αντζι θα δεις θα ειναι τυχερα τα 3!Με το καλο η μεταφορα!

Εγω σημερα κανω τη πρεγκνυλ και εμβρυομεταφερομαι την Δευτερα.Αν δεν ξεπαγωσουν μπορει να παω τζαμπα, θα δουμε.Τελικα δεν θα βαλουμε τις βλαστοκυστες γιατι λεει φρεσκιες ειναι καλυτερες αλλα κατεψυγμενες εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να καταστραφουν.Θα αποψυξουμε τα 4 2ης μερας, δυο απο τα οποια δεν ειναι κ πολυ "σοι",οποτε με επιασε ενας πανικος.

Ακομα δεν βρει τι θα το κανω το κοριτσακι μου οταν θα κλωσσαω γιατι την προηγουμενη φορα καλα καθομουν 10 μερες και τετραγωνιζα τα ματια μου με dvd csi NY τωρα δεν την εχω αυτη τη πολυτελεια. Δεν εχω κ ποιος να την κρατησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αnnou 10 αυγουλακια μια χαρα, με το καλο!!

Tha gino manoyla χαλαρωσε και απολαυσετο!Το σπορακι θελει ηρεμια για να γατζωθει ;)

Αnji μπραβο :D καλη επιτυχια !!!

Γιουλακι με το καλο η εμβρυομεταφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε?????καλως ηρθατε κοριτσια καλη επιτυχια να εχετε!!!!ουτε εγω γνωριζω τι ειναι η βυθομετρηση!!!!!ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!!!με πολλα πολλα μωρακια!!!!!

μαρακι μου καλα ειμαστε κ εμεις....εχθες πηγα στο γιατρο κ ξεκινησα παλι τα ατιμα τα yutopar γιατι κανω παλι συσπασει......μου ειπε παλι ξαπλα κ να μην περπαταω πολυ....κ καθολου δουλειες κ αν μεχρι την παρασκευη δεν δω διαφορα θα παω ξανα κ ισως να με κρατησει μεσα!!!!!κανω υπομονη ενας μηνας εμεινε μονο :D:D:D !!!!αυτα τα νεα μου......

τερι μου τι εγινε?????περιμενω νεα σου!!!!!μια αγκαλια μεγαλη απο εμενα κ πολλα φιλια!!!

πολλα πολλα φιλια σε ολες και στις κοιλιτσες σας οι εγκυουλες και πολλες πολλες αγκαλιες σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι κανετε?????καλως ηρθατε κοριτσια καλη επιτυχια να εχετε!!!!ουτε εγω γνωριζω τι ειναι η βυθομετρηση!!!!!ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!!!με πολλα πολλα μωρακια!!!!!

μαρακι μου καλα ειμαστε κ εμεις....εχθες πηγα στο γιατρο κ ξεκινησα παλι τα ατιμα τα yutopar γιατι κανω παλι συσπασει......μου ειπε παλι ξαπλα κ να μην περπαταω πολυ....κ καθολου δουλειες κ αν μεχρι την παρασκευη δεν δω διαφορα θα παω ξανα κ ισως να με κρατησει μεσα!!!!!κανω υπομονη ενας μηνας εμεινε μονο :D:D:D !!!!αυτα τα νεα μου......

τερι μου τι εγινε?????περιμενω νεα σου!!!!!μια αγκαλια μεγαλη απο εμενα κ πολλα φιλια!!!

πολλα πολλα φιλια σε ολες και στις κοιλιτσες σας οι εγκυουλες και πολλες πολλες αγκαλιες σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας, εύχομαι να είναι καλά!

Τα δικά μας όπως τα ξέραμε, τελικά δεν αναπτύσεται το εμβρυο και πρέπει να βγει. Τι να κάνουμε! Αν και ήταν σκληρό όλο αυτό λέμε ότι έγινε για καλό! Τουλάχιστον ξέρουμε τώρα ότι μπορούμε και μόνοι μας αυτό μονο φτάνει! Την άλλη φορά ρε κορίτσια μου ίσως να έρθει το μωράκι μας! Το Σάββατο πάω για τον "καθαρισμό". Έλεγα στον άντρα μου τώρα ότι δεν βαρέθηκα να προσπαθώ, κουράστηκα όμως να μπαινοβγαίνω στα νοσοκομεία!!!!Μπές για επέμβαση, μπες για εξωσωματική, ξαναμπες, ξαναμπές και αυτό εδώ και πολλά χρόνια. Τα ξέρετε τι τα λέω? Το τί νάρκωση ρε κορίτσια, μικρή μικρή αλλά αν την βάλεις όλη μαζί κοιμίζει πολύ! Αυτά τα νέα μας. φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...