Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!

Λιλ, να προσέχεις να μην αρρωστήσεις γιατι έχει πολύ κρύο!

Μέλι πολύ καλά μου φαίνονται όλα! Αντε τα μπαρμπασταθάκια περιμένουν να ζεσταθούν!

Θα γίνω μανούλα, ελπίζω να πήγαν όλα καλά. Περιμένουμε νέα σου!

Αγγέλα μου είσαι μια γλυκιά εγκυούλα με δύο σποράκια στην κοιλίτσα! Θα πάνε όλα καλά!

Diazaki, ευχομαι να γίνουν όλα τέλεια!

Να καλοσωρίσω και την νέα μας φίλη, Kounst..., εδώ θα τα μάθεις όλα!

Αννού, καλή ωοληψία την Τετάρτη.

Και σε όλες της μανούλες που περιμένουν με αγωνία τα μωράκια τους εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και τώρα να σας πώ τα δικά μου!

Πέμπτη έκανα τον υπέρηχο και όπως σας είπα δεν είδαμε παλμό και είπαμε μήπως είναι ακόμα μικρό,λόγο φυσικής σύληψης. Εκανα και μια εξέταση χοριακής την Παρασκευή και ήταν 95.700. Ο γιατρός είπε ότι είναι καλή και θα κάνουμε υπομονή μέχρι την Τετάρτη να δούμε πως θα πάει. Εγω έφυγα στο πατρικό μου την Παρασκευή και λέω δεν πάω και σε έναν άλλο γιατρό για μια δευτέρη γνώμη? Παρασκευή απόγευμα πάω λοιπόν και μου λέι ότι πρόκειτε για παλλίνδρομη κύηση! Ξεραμε ότι κάτι δεν πάει καλά αλλά είχαμε ακόμα ελπίδα! Αυτός μας έρειξε στα πατώματα. Μας είπε ότι ο σάκος είναι μεγάλος δηλαδη 9 εβδομάδων και ο λεκιθικός, αλλά το έμβρυο δεν μεγαλώνει, μας είπε ακόμα πως πρέπει να γυρίσουμε άμμεσα πίσω στην Θεσσαλονίκη γιατι μέχρι την Κυριακή σίγουρα θα μου έρθει αιμοραγία και πόνος. Αν ήταν γιατρός μου θα με έβαζε αμέσως στο Γεννεσης για να μου το πάρουν!!! Ξέρετε τι πάθαμε? Έκλαιγε ο άντρας μου, έκλαιγα κι έγω χάλια!!! Φύγαμε από κει χάλια. Δεν πήρα τον γιατρό μου γιατι δεν ήξερα τι να του πω, και γιατι φοβόμουν. Μέχρι σήμερα είμαι καλά, δεν έχω πόνους ούτε αίμα. Είπαμε να περιμένουμε και να πάμε την Τετάρτη κανονικά.

Ρε κορίτσια τι ήταν αυτό? Γιατί αφού ήρθε να φύγει έτσι? Μάλλόν το όνειρο τελείωνει εδώ για μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τερι τι να πω.....δεν εχω λογια..........μηπως να παρεις τηλ τον γιατρο σου να τοθ το πεις??/ μακαρι ο δευτερος γιατρος να εχει κανει λαθος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου,

Να πάτε άμεσα στον γιατρό σας καλή μου... Από τη στιγμή που εκείνος επιβεβαίωσε την εγκυμοσύνη, εκείνος πρέπει και να επιβεβαιώσει τη λήξη της...

Δυστυχώς, η παλινδρόμηση είναι κάτι πολύ συχνό, ανεξαρτήτως τρόπου σύλληψης.

Πολλές φορές η φύση προνοεί κ αν ένα έμβρυο έχει προβλήματα κάνει τον οργανισμό κ το σταματάει, είτε με τον μηχανισμό της αποβολής - οπότε και το αποβάλλει κι έχεις αίμα κ πόνους, είτε σταματά την ανάπτυξή του - παλινδρόμιση, όπου το έμβρυο παραμένει στη μήτρα αλλά έχει "φύγει". Αυτή είναι η μια εκδοχή. Η άλλη είναι όταν υπάρχουν προβλήματα στη γυναίκα με το ανοσοποιητικό κ τα ΝΚ, οπότε θέλει ψάξιμο.

Εγώ έμεινα έγκυος σε δίδυμα με εξωσωματική (την 5η φορά), τα είδαμε Παρασκευή κ τα ακούσαμε κ Δευτέρα είχαν σταματήσει... (κοντά στις 9 εβδ). Το δικό μας ψάξιμο στο δείγμα που πήραν είχε αποτέλεσμα χρωμοσωματικά οκ αλλά φλεγμονή και ΝΚ ανεβασμένα!!!!

Ψάξε το κορίτσι μου! Σου το λέω εκ πείρας! Εγώ ούτε από θρομβοφιλία ήξερα, ούτε από ΝΚ, αλλά... τα βρήκα μπροστά μου !!! Γι' αυτό κ τόόόόσα χρόνια δεν έμενα έγκυος...

Κι επειδή σε καταλαβαίνω, σου λέω πως το όνειρο δεν τελειώνει ποτέ! Ήδη η φυσιολογική σου σύλληψη ήταν ένα μεγάλο κ ανέλπιστο Θαύμα!

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά!

Σας ευχαριστώ όλες για την υποδοχή κ τη συμπαράσταση. Συγνώμη αν δεν σας γράφω συχνά, αλλά έχω κάτι τρεχάματα...

Σας στέλνω τα φιλιά κ την αγάπη μου!

Κ φυσικά τις ευχές μου να πάνε σε όλες σας όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Teri δεν έχω λόγια πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω....Να πας στο γιατρό σου να μιλήσετε.

Diaz κι έμενα 5 -6 ωοθυλάκια έβλεπε ο γιατρός στον υπέρηχο.Τελικά πήρε τα 5(3 απο τη δεξιά και 2 απο την αριστερή ωοθήκη)Τα 3 ξεπετάχτηκαν λίγο πιο μετά απο τα 2.Το καλό ήταν οτι τα 4 ήταν ώριμα όταν τα πήραν και οτι όλα γονιμοποιήθηκαν.Μην στεναχωριέσαι(ποια μιλάει τώρα...ξέρω....)

Εγώ ξεκίνησα ενέσεις το Σάββατο.Θα ξαναπάω την Τετάρτη για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου, πραγματικά δεν έχω λόγια.... Μη χάνεις την πίστη σου όμως, επικοινώνησε με το γιατρό σου το γρηγορότερο δυνατό και ελπίζω όλα να πάνε καλά και τα νέα σου να είναι ευχάριστα... Υπομονή κοριτσάκι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου μόλις διάβασα τα νέα σου... κρίμα κοριτσάκι μου κρίμα κι άδικο!!! Αν κι εγώ πιστεύω ότι μπορεί ο 2ος γιατρός να έχει κάνει κάποιο λάθος. Έτσι έλεγαν και στην ξαδερφη μου που έμεινε φυσιολογικά έγκυος και ο γιατρός δεν το άκουγε και της έλεγε να της το πάρει, αλλά τελικά έκανε λάθος και τώρα μπαίνει στο μήνα της! Ευτυχώς που τον άλλαξε αμέσως και δεν τον άκουσε!

Να μιλήσεις στο γιατρό σου άμεσα! θα περιμένουμε νέα σου! :ympray::ympray::ympray:

Tha gino manoula πολύ καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου! Να κρατηθούν γερά τα σποράκια σας και θα περιμένουμε τα ευχάριστά σου.

Αννού κι εσύ ωοληψία την Τετάρτη ε; Με το καλό κοριτσάκι μου να έχετε άριστα εμβρυάκια!

Λιλ, Αγγέλα και Λιλ υπομονή με τις ενεσούλες σας! Να σκέφτεστε τα μωράκια σας και θα παίρνετε δύναμη!

Μελιπικτό μου τα τεστάκια πως πάνε;

Γιουλάκι κι εσύ μπαρμπασταθάκια ε; Καλή επιτυχία!

littledancer καλή επιτυχία και σε σένα με τις ενεσούλες. Μακάρι να πάνε όλα καλά και για τις 2 μας.

Μαρίνα τι έχεις τραβήξει κι εσύ κοριτσάκι!! Μακάρι να σας έρθει σύντομα το μωράκι σας.

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ για τη στήριξη, μακάρι να έχετε δίκιο και να κάνω καλά αυγουλάκια. Μίλησα πάλι με το γιατρό και με ηρέμισε κάπως γιατί λέει ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και μπορεί να κάνω κι άλλα. Για να δούμε... μακάρι να πάνε όλα καλά :ympray::ympray::ympray: γιατί το πρωί ήμουν απαρηγόρητη... πολύ κλάμα σήμερα! Συγγνώμη που σας ρίχνω κι εσάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέρι κοριτσάκι μου, δεν έχω λόγια...

Επικοινωνήστε με τον πρώτο γιατρό γιατί δεν ξέρεις τι έχει γίνει.Ελπίζω το καλύτερο,είμαστε όλες δίπλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθήστε με να μάθω επιτέλους τί εξετάσεις χρειάζεται να κάνεις πριν πας για εξωσωματική? Νομίζω μισες και μισοκοπημμένες μου έχουν πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθήστε με να μάθω επιτέλους τί εξετάσεις χρειάζεται να κάνεις πριν πας για εξωσωματική? Νομίζω μισες και μισοκοπημμένες μου έχουν πει.

εμενα μου ζητησανε τα 5αστερια μονο.

VDRL

HBSAG

ANTI HCV

HIV A&B

ΗΛΡΚΤΡΟΦΟΡΙΣΗ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗΣ

Αλλοι ζητανε πολλες παραπανω αλλα νομιζω δεν υπαρχει λογος αν ειναι η πρωτη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέρι μου λυπάμαι πραγματικά.. Δεν ξέρω τι να πω... Μακάρι να κάνει λάθος ο γιατρός και την τετάρτη να το ακούσετε! Μεγάλη δοκιμασία αυτή που περνάτε ματάκια μου! Η Παναγιά μαζί σας!

Αλεξίτα κι εμένα αυτές που έγραψε η Αννού μου ζήτησαν και χλαμύδια νομίζω συν μια γενική αίματος και ζάχαρο νηστείας και καρδιογράφημα (τελικά το έκανα στο κέντρο αυτό το ίδιο πρωί) μια μέρα πριν την ωοληψία! Εξαρτάται όμως γιατί προχωράς σε εξωσωματική, ποιό είναι το αίτιο δηλαδή κι αν χρειάζεσαι προεμφυτευτική διάγνωση θέλει κι άλλες εξετάσεις!

Ντιαζάκι είπαμε δεν αγχωνόμαστε και απογοητευόμαστε χωρίς να υπάρχει πραγματικός λόγος! Όλα στην ώρα τους! Θα δεις ότι κι άλλα αυγουλάκια θα μεγαλώσουν!

Θα γίνω μανούλα τί έγινες καλέ; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα αυτες τις ορμονικες και στο κεντρο καταθεσαμε αυτες συν

σαλπιγγογραφια

καρδιογραφημα

σπερματοδιαγραμμα

Αννου η ωοληψια δεν ποναει και μετα εχεις μια γλυκια "μαστουρα" :lol::lol::lol::lol::lol: και λιγα τσιμπηματακια οσο περναει.Λιγο αναγουλιτσα, ε μεχρι το βραδυ φευγουν ολα αλλα κοιμασαι σαν πουλακι!!

Τερι ειχες κανενα νεο αλλο?

Κοριτσια μην αγχωνεστε το καθε αυγο θελει το χρονο του!!Μπορει να γινουν κ αλλα μπορει κ οχι.Υγιη να ειναι κ ας ειναι 1-2 αυτο να σκεφτεστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα καρδιογραφημα τη μέρα της ωοληψιας μου ειπανε

κοριτσια στην ωοληψια η μετα πονας?????? η λογω μέθης εισαι οκ??

Αnnou εμενα καρδιογραφημα μου κανανε στο κεντρο την ημερα της ωοληψιας.

Τωρα εμενα την ωοληψια μου την κανανε χωρις μεθη ,μου πηραν 12ωαρια.Δεν ξερω γιατι ο γιατρος μου δεν μου εκανε μεθη, ενω στις αλλες οι γιατροι τους , τους κανανε...Ειχα και λιγο χαμηλη πιεση , γιατι η καρδιολογος μου πηρε και την πιεση πριν.Μετα οφου πηγαιναν ολα καλα δεν εκατσα να το ρωτησω.Καποια στιγμη ισως....ετσι αν και περασε για να ξερω

Εζησα ολη τη διαδικασια ακουγα που εβγαζαν τα ωαρια και τα αριθμουσαν και μου τα ελεγαν...

Δεν ηταν οτι πιο ευχαριστο γιατι ενιωθα τα τσιμπηματα και ηταν αρκετα.Μετα ειχα μια κοιλια που ηταν τουμπανιασμενη για αρκετες μερες και λιγο αιμα στην αρχη.Εσενα ομως αν σε ναρκωσουν οπως κανουν συνηθως απο οτι λενε τα κοριτσια δεν θα καταλαβεις τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri mou elpizo na ginei ena thauma k na akouseis tin kardoula tou morou sou!!!!ta diabasa to mesimeri ta nea sou k se skeftomoun oli mera!!!an omos telika den pane kala ta pragmata,mazepse ta kommatia sou k koita mprosta!!!!!

diazaki mou min apogoiteuesai xoris logo!!!oses kanoun liga augoulakia bgenoun k kalutera!!!k ego mono 8 eixa!!!to ena itan mikro,to allo megalo k apo ta 6 gonimopoiithikan k ta 6 k argotera ksepagosan ola!!!!k o mikroulis mou tora einai apo ta 2 teleutaia pou mas eixan minei!!

lia mou kala eimaste emeis!!eseis ti kanete???teleio ta ksupnima!!!

twiggy ti kaneis??exeis katholou agonia??

filakia polla se oles!!!

teri tha perimeno nea sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα!!

Είμαι νέα στο φόρουμ και μόλις μπήκα στην διαδικασία της εξωσωματικής, μετά από τέσσερις άκαρπες σπερματεγχύσεις...

Την Τετάρτη πάω για ωοληψία.....αν και έχω μόνο δύο ωοθηλάκια........!

Μόλις έγινα 40....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τερι μου πολυ στεναχωρηθηκα με τις εξελιξεις.. Ομως ακομα δεν εχει χαθει η μαχη, μπορει ο δευτερος γιατρος να βιαστηκε! Ελπιζω να γινει το θαυματακι σου.. μην κουραζεσαι πολυ και να σκεφτεσαι θετικα χαιδευοντας την κοιλιτσα.. περιμενουμε νεα σου!!

Μαριαααα ασε, εχω αρκετη αγωνια πια.. μου φαινεται οτι περασε ξαφνικα ο καιρος και οτι δεν εχω πολυ χρονο και δεν ειμαστε ετοιμοι!! Προσπαθω ομως και το ελεγχω... Εσυ πως τα πας, ολα καλα? Αγορακι βλεπω... :) πολλα φιλια στην κοιλιτσα!!

Κοριτσια εμενα μου ειχαν κανει ναρκωση,κοιμηθηκα του καλου καιρου, δεν ξερω γιατι δεν εκανα μεθη.. Η αληθεια ειναι πως εκεινη την ημερα ημουν ψιλοχαλια αλλα απο την επομενη μια χαρα!Ουτε πονος, ουτε αιμορραγια, τιποτα. Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες

Anji καλως ηρθες, ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι η πρωτη σου και τυχερη, οπως εγινε με μενα!!

καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ....ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ Η ΛΟΙΜΩΞΗ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΕΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ?? ΧΩΡΙΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΥΤΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji καλως ηρθες ολα καλα να πανε!!!!

Αλεξιτα δεν εχω ιδεα απο αυτα! Τερι κανενα νεο?

Εμεις θα παμε την Δευτερα για μεταφορα να δουμε κ τι θα ξεπαγωσει :roll::roll:

Αυριο θα κανω τη Πρεγκνιλ κ ξεκιναει τα ουλτροτζεσταν!Πανικοβληθηκα λιγο χθες αλλα τωρα ειμαι καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...