Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βανέσα μου το κάθε παιδί έχει τα δικά του.. στο δείχνει πότε ειναι έτοιμο..δεν υπάρχουν καλούπια!!Ο μεγάλος μου καθόταν από μόνος του 4 μηνών και η μικρή το ίδιο ξεκίνησε από τεσάρων να ψιλοκάθεται τώρα κάθεται κανονικότατα ολομόναχη..στο πάρκο,στο πάτωμα, στο καρεκλί χωρίς υποστήριξη.. μπουσουλάει και στέκεται όρθια...σηκώνεται κιόλας μόνη της αν πιαστεί από κάπου.. και τώρα είμαστε 7 μηνών..τι να το κάνω δηλαδή το παιδί??να το σταματάω?

Χρύσα μου καλή επιτυχία με το μήλο!!που θα πάει θα συνηθίσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεεεεεεερες....μολις κοιμηθηκε η μπεμπα κ ελευθεροθηκε κ το λαπιτοπι...εχω το μεγαλο παιδι που εχει κανει καταληψη κ ψαχνεται για το ψαρεμα κ δεν μπορουμε να παρουμε σειρα :lol::lol::lol::lol:

βανεσσα συμφωνω με τα κοριτσια...τα μωρα μας δειχνουν ποτε ειναι ετοιμα να σταθουν,ποτε να φανε,ποτε να κοιμηθουν....κ δεν ειναι ολα ιδια...η μεγαλη μου περπατουσε απο 8μηνων καθως κρατουσε απο καπου κ 10 πλεον μονη της...κ την μπεμπα τωρα την βαζω κ στεκεται με υποστηριξη μαξιλαρια...το κεφαλι μπορουν να το στηριξουν αλλα οχι την μεση γιαυτο κ πεφτουν μπροστα....σιγα σιγα μαθαινουν....

συμπεθερα κοιμηθηκατα εσεις....ξαχρυπνησαμε εμεις... :lol::lol::lol: απο της 4 παρα ειχε ξυπνησει κ της εδινα πιπιλα να ξανακοιμηθει αλλα μπααααα....εεε πια στις 5.30 την ταισα κ κοιμηθηκε....δεν εκλαιγε αλλα δεν κοιμοταν κιολας....κ πανω που πηρε να με παρει ο υπνος ξυπνησε η μεγαλη για τουαλετα....αντε κ φτου να με ξαναπαρει ο υπνος....εεεε πια ξημερωσε.......

ευγενια τα εκανες πανω σου; :lol::lol::lol::lol: πωπω οταν αρχισουν κ μπαμπαλιζουν ειναι ολα τα λεφτα...

εμεις σημερα φαγαμε τρια κουταλακια του γλυκου μηλο αχλαδι...κ παρολο που το αχλαδι ηταν αθλιο το καημενο το εφαγε...φαταουλ :?:?:? μωρε τι αχλαδια ειναι αυτα...σαν κυδωνια,στιφα....θα παω να παρω το απογευμα αυτα τα κιτρινα τα μεγαλα μπας κ ειναι πιο ωριμα....

ααα δεν σας εχω πει τι κανει η μπεμπα....οταν ειναι για να κοιμηθει...την βαζω το ριλαξ,περνει την πιπιλα...αρχιζω λιγο να την κουναω....κ νανουριζεται μονη της :lol::lol::lol::lol: μουκριζει κ κλεινει τα ματακια....μεχρι που κοιμαται σταματει να νανουριζεται....ειναι τρελα...αντι να κανω εγω ωωωωω κανει αυττη μμμμμμμμμμμ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!!

Τι κάνετε?

Χρυσα καλή επιτυχία με το μήλο!!!

Ευγενία έτσι λες ε? Μήπως να του δείξω κανενα σουβλάκι μπάς και αποφασίσουν τα δοντάκια να βγούν?? :lol::lol::lol:

Βανεσσα εμάς μόλις κλείσαμε τον 5ο μας είπε η γιατρός να τον βάζουμε σιγά σιγά να κάθεται... τώρα κάθεται κανονικά μόνος του... αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια τα μωρά μας δείχνουν πότε είναι έτοιμα...

Ευγενία φαντάζομαι πώς είσαι απο χθές..πεταααας!! χιχι

Ο δικός μου λέει μπουμπουμπουμπου πφφφφφφφ και φτύνει!! :lol::lol: κανει και μπρρρρ καμια φορά ότι ναναι!

Μιχαέλα σου κάνανε καψόνια?? Είδες όμως το παιδί? νανουρίζεται μόνη της για να μη σε κουράζει... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελήζ μου βλέποντας τον Κερέμ.. είμαι σίγουρη ότι περιμένει τα σουβλάκια!!! :lol::lol: (χωρίς παρεξήγηση και ή δικιά μου έτσι αφρατούλα είναι!!)Κι η δική μου φτύνει πφφφφφ και φωνάζει και τον αδερφό της αααααααα ξέρετε αυτό βγαίνει από το Νικόλααααα...:lol::lol::lol::lol:

Κορίτσια κατουρήθηκα!!!! :oops::oops::oops: ξέχασα κούραση,πυρετούς τα πάντα!!!Τι σου κάνει μια τόση δα λεξούλα εε??? ;)

Μιχαέλα ο δικός σου για το ψάρεμα... ο δικός μου για τα ενυδρία του...έχουμε γεμίσει ενυδρία στο σπίτι!!! :lol:

Κοριτσάκια μου θέλω τα φώτα σας... έχω 8 μέρες καθυστέρηση :shock::shock: συχνοουρία και κανένα άλλο σύμπτωμα.. είτε περιόδου είτε ότιδήποτε άλλο.... υπάρχει περίπτωση να είναι ανωμαλία του κύκλου μετά τη γέννα ή να αρχίσω να ανησυχώ πολύ?????? συγγνώμη που το λέω αλλά είναι το τελευταίο πράγμα που θα ηθελα να μου συμβεί τώρα..... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τη βοήθεια.

Με απογοήτευσε η γιατρός μόλις μου είπε στους 7 μιση δεν κρατιέται το παιδί.

Μιχαέλα και εμένα νανουρίζετε μόνος του. Το βράδυ τον βάζω στην κούνια του με την πιπιλα και μουγκρίζει και κουνάει το κεφαλάκι του πέρα δώθε και τον παίρνει ο ύπνος. Χα χα εχει πολύ πλάκα.

Γιελίζ και ο δικός μου φτύνει και κανει μπρμπρμπρμπρμπρ και φτύνει πολύ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουπς ευγενια :?:?:?:?:? κ πως κρατιεσαι ακομα κ δεν κανεις τεστ;παιζει να εχει γινει καμια στραβη;αν οχι τοτε ισως κ να ειναι ανωμαλια...ποτε ειχες πρωτη πριοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααα τωρα μου ηρθε....μωρε μπας κ ειναι απο την κουραση κ τον πυρετο που ειχες;....σιγουρα αυτο θα ειναι...μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία ναι καλέ έτοιμος είναι και για σουβλάκια και για παϊδάκια!!! Μη δεί κανέναν με πιάτο στο χέρι κάνει σαν τρελλό!!! Α και όταν πίνει ο μπαμπάς του φραπέ θέλει να του το αρπάξει!! Ανοίγει το στόμα και ορμάει στο καλαμάκι και με το χέρι πιάνει και τραβάει το ποτήρι!! :lol::lol::lol::lol:

Ωραία φωνάζει τον Νικόλα η μικρή!!! :lol::lol::lol:

Όσο για την καθυστέρηση τι να σου πώ... μακάρι να έρθει αφου το θές... εγώ ακόμα δεν είδα περίοδο οπότε δεν μπορώ να σου πώ τι παίζει... απο την προηγούμενη καισαρική θυμάμαι ότι είχα πρώτη φορά στις σαράντα μέρες περίοδο και μέχρι να ξαναμείνω έγκυος δεν ήταν και πολύ σταθερή...

Βανέσσα άσε πολύ φτύσιμο λέμεε.... :lol::lol::lol: μετά βάζει και τα χερια στο στόμα και γίνεται μούσκεμα!!

Αααα Ευγενία συμφωνώ με τη Μιχαέλαα!! Απο τη κούραση και τον πυρετό θα είναιιι!! Πολύ σωστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ! Ευγενεία 8 μερούλες είναι αρκετες!! Δεν κανεις ενα τεστακι;;;;;;;;;;;

Μπορει να ειναι απο την κούραση οπως λέι η Μιχαέλα και ο πυρετός.

Ενα τεστακι θα σου πει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια!! Δεν ξέρω αν παίζει λογικά όχι αλλά επειδή το τράβηγμα δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης..... :?:? (βέβαια τόσα χρόνια με τον ίδιο τρόπο δεν έμεινα έγκυος..αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!)

Τεστ δεν θέλω να κάνω ακόμα...λέω να περιμένω μέχρι την Δευτέρα..

Μιχαέλα μου στις 30 μέρες μετά τη γέννα αδιαθέτησα!!κι ήταν σχεδόν σταθερός ο κύκλος από 15 μέχρι 20 του μήνα μου ερχότανε.. Τι να πώ???????????? είδωμεν...

σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι από την ίωση-κούραση μπορεί να αλλάζει και ο κύκλος... αυτά ελπίζω δηλαδή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχα ευγενια τον ιδιο τροπο αντισυλληψης χρησιμοποιουμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol: κ ετσι εμεινα εγκυος στην μεγαλη...γιατι στην μικρη ηταν με την συγκαταθεση μου :lol::lol::lol::lol:

εγω το σκεφτομαι να παω για σπιραλ...δεν εχω βαλει ποτε κ δεν ξερω αν μου κατσει....πρεπει να μου ερθουν τρεις περιοδοι να κανω τεστ παπ κ να το βαλω....αλλα μεχρι τοτε :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς την ίδια μέθοδο αντισύλληψης χρησιμοποιούμε... και μέχρι τώρα δεν είχαμε ατυχήματα... και τις 2 φορές έμεινα κατόπιν συγκατάθεσης και των 2 πλευρών :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν μπορω να το ρισκαρω οποτε χρισημοποιω πιο δραστηκα μεσα... :lol::lol::lol:

Μολις εμαθα ενα πολυ πολυ ευχαριστο νεο..αλλα θα σας το πω οταμν οριστικοποιηθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε???Είμαστε όλοι καλύτερα????Γιατι εμεις τα ιδια....Με επιασε κι εμενα και εχω τρελλο βηχα!!!Με πονάει το στήθος κάθε φορά που βήχω...κι ο μικρός εχει βηχα...Απο πυρετο μου έκανε τα ξημερωματα 39,5 κι απο τοτε δεν ξανακανε..Ελπιζω να ηταν και το τελευταίο μας! Τουλάχιστον χωρις βηχα εχει και λιγη ορεξη για παιχνιδι!!! Εμένα φωναζει διαφορα...ια ια...για για....Η μανα μου τρελλαινεται οτι φωναζει γιαγια...Εγώ λέω μήπως θέλει να με φωνάξει Μαρία???? :lol::lol::lol: Ας μαθει πρωτα το μαμα και μετά βλέπουμε!!! :D

Γιελιζακι λες να περιμενουν κανενα κοψιδι οι δικοι μας για να βγαλουν δοντάκι???? :D

Ευγενία μου τι τρυφερη στιγμή...Δεν κάνεις κανενα τεστάκι να είσαι ήρεμη??? Απο ότι βλέπω όλες την ιδια μεθοδο προφυλαξης χρησιμοποιούμε!!!

Χρύσα μου κοιμηθηκες κατα τα αλλα???Κι εγώ παρόλο που σηκωθηκα 5-6 φορες μπορώ να πω ότι σήμερα κοιμηθηκα κάπως!!!Περιμένουμε τα νέα!!!!

Βανεσσακι μηπως περνάει άλμα ο μικρός???Κι εμάς 5 μηνών μας είπε ο γιατρος για να κάθεται αλλα θα συμφωνησω με τα κοριτσια, αναλογως ποτε ειναι ετοιμο το καθε μωρό.

Εύη μου ταλαιπωρήσε κι εσύ πολύ...ΥΠομονή...

Μιχαέλα κι εγώ το σκεφτόμουν το σπιραλ αλλα ο γιατρος μου ειπε 200 ευρω!!!!!!!Δεν ειναι πολλά???

Φωτεινή καλως μας ήρθες...Πότε γέννησες???

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι κ εγω που ρωτησα μου ειχε πει γυρω στα 150...αλλα στο νοσοκομειο που γεννησα μου ειπε η μαια που καναμε τα μαθηματα ανωδυνου οτι υπαρχει προγραμμα οικογενειακου προγραμματισμου που μπορω να παω να με δει γιατρος κ να το κανω εκει...δωρεαν με την ασφαλεια...σκεφτομαι να την παρω να μου πει κ να κλεισω ραντεβου με το γιατρο που με ξεγεννησε...απλα περιμενω να μου ερθουν αλλες δυο περιοδοι για να κανω κ τεστ παπ.......

συμπεθερα τι ωραια νεα μας εχεις;....καμια εγκυμοσυνη ή καμια προαγωγη; :lol::lol::lol::lol:

φωτεινη καλως ηρθες κ εσυ στην παρεα μας με το καλοκαιρινο σου μωρακι.... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε Ευγενιω τι ειναι αυτα που διαβαζω;;;;;;;;;;;;περιμενω νεοτερα................

Φωτεινη καλω ηρθες στην παρεα μας.Θα δεις περναμε ωραια εδω και εννοειται οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.

βανεσα,Γιελιζ,Μαρακι,Μιχαελα τι κανετε;

Χρυσα ποιο ειναι αυτο το καλο νεο καλε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια μακαρι ναναι αυτο που θαθελες ναναι!δηλαδη ή να εισαι εγκυος ή να αλλαζει ο κυκλος σου!αχ αυτες οι μεθοδοι αντισσυληψης μονο συλλαμβανουν...χαχαχα...εμεις κοριτσια ουτε κατα διαννοια χωρις προφυλακτικο πλεον,ουτε να το φανταστω δεν θελω ακομη να μεινω εγκυος και εννοειται και με τραβηγμα..τον αλλο μηνα θα παω στον γιατρο μου κ θελω και γω να μου πει για το σπιραλ,τοχω πολυ στην σκεψη μου τελευταια...

φωτεινη καλωσηλθες στην παρεα μας!να σου ζησει ο γιος!εγω γεννησα 2 αυγουστου την κορουλα μου.ειμαι καιγω απο θεσσαλονικη.

μαρακι περαστικα και παλι!πολυ στεναχωριεμαι για εσας,δεν περασατε και λιγα ολο αυτο τον καιρο!αντε να ηρεμησετε ολοι και να ξαναβρειτε τους ρυθμους σας.

εμεις κοριτσια εχει 6 ημερες που αρχισαμε ρυζαλευρο αλλα δεν το θελει καθολου!5-6 κουταλιτσες κ μετα αποστροφη μεγαλη,δεν την πιεζω καθολου,θελει τον χρονο της.μιλησα με παιδιατρο και μου δωσε εναλλακτικη κρεμα αραβοσιτου,πηρα κ κουταλακια σιλικονης μηπως την αναγουλιαζαν τα πλαστικα και βλεπουμε..αυριο θα σας πω νεα μας!αααα της ελιωσα κ μια μπανανα αλλα ουτε να την φτυσει,ομως ηθελε να παιξει με το πιατο της και ετσι πως τογλειφε της εβαζα μπανανα και την ετρωγε και με ευχαριστηση μπορω να πω...γιαυτο λεω μηπως δεν της αρεσουν τα πλαστικα κουταλακια,ολες μας οι θηλες ειναι σιλικονατες...

γιελιζ σουπερ ο κερεμ,τοσο καλοβολος στο φαγητακι του!μπραβο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας. Τελείωσα επιτέλους το σχεδιάγραμμα της βαφτισης και είμαι πολύ χαρούμενη. Αύριο θα ετοιμάσω τα κουβαδάκια με τα τούλια, τις κορώνες και τους πριγκηπες. Ο μικρός μεγαλώνει.Είμαι λίγο αγχωμένη για τη βάφτιση, να μην πολυκλάψει γιατί θα τον κρατά ο νονός καθώς η νονά ειναι 7 μηνών έγκυος και δεν τον βλέπει και συχνά. Απο λεξιλόγιο είμαστε στο

μπουμπου νια νια που η μαμά μου το μεταφράζει σε γιαγιά :lol::lol: τατατα παπαπα το μαμά το πε 2-3 φορές. Εμείς είμαστε φαίνεται η εξαίρεση, προφυλακτικό, δεν έχουμε εμπιστοσύνη στο τράβηγμα και η εμπειρία με το χάπι, τραυματική. Ενά θα σας πω....όταν το ξεκίνησα είχα περίοδο 1 μήνα, θα ερχόταν σπίτι μου με τη φαμίλια του για να ζητήσει τη χείρα μου και ήμουν οριακά να καταρρεύσω.

Μάράκι μου χαιρομαι που στε καλύτερα. Το σπιράλ Μαρία μου δεν το συστήνουν ιδιαίτερα οι γιατροι αν είναι το πρώτο σου μωρό. Αν θες λένε να κάνεις και άλλο μωράκι κάντο και μετά το σπιράλ γιατί υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης, μικροβίων και να κάνουν ζημιά όταν θα πας για τεκνοποίηση.

Φωτεινή καλως όρισες. Εγώ είμαι η Χρυσταλλένη απο Κύπρο και έχω ένα αγοράκι σχεδον 8 μηνών.

Χρύσα μου πως έισαι;

Ευγενία μου πρέπει να ναι απ την εξάντληση τον πυρετό. Αν δεν έρθει σε μερικές μέρες ψαξε το.

Εύη μου ταλαιπωρείσαι, υπομονή και θα περάσει.

Βανεσσα μου έχουν δίκαιο τα κορίτσια. Το μωρό σου θα σου πει πότε είναι έτοιμο.

φιλια σ όλες και στα μωράκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!

Καλα Μαρακι οι γιαγιαδες ειναι πιο γιουχου απο μας...χιχιχιχι

Φωτεινη καλωσηρθες..γεννησαμε την ιδια μερα

Και εμεις ξεκινησαμε φρουτα αλλα δεν...περιττον να σα πω κοριτσια πως ουτε να το φτυσει το μηλο επισης...

Ενταξη οντας αρρωστο δεν ειναι και η καλυτερη εποχη για στερεες αλλα ΟΚ ..δεν περιμενα τετοιο φτυσημο...κυριολεκτηκα.

Το Σαββατο που θα ειμαι σπιτι θα κατεβασω τον μπεαμπα και θα δοκιμασω να του δοσω πατατα- καροτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!

Σήμερα εχουμε κρύο και αέρα και ρίχνει και κάτι σαν χιόνι... για να δούμε.

Χρυσα με το καλό τα ευχαριστα νεα ότι κι αν είναι.

Φωτεινη καλως μας ήρθες, να σου ζήσει το μωράκι σου.

Μαράκι περαστικά σας!!! Οικογενειακως!

Παρασκευη ναι ευτυχώς δεν με εχει ζορίσει με το φαγητό μέχρι σήμερα... για να δουμε αυριο που θα βάλω και σελινο τι θα κάνει...

Καλημέρα Χρυσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...