Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!Καλοριζοκο το νεο ποστ με υγεια και πολυ φαϊ! :lol:

Τι κανετε;Εμενα η μικρη εχει πολλη γκρινια σημερα και δεν κοιμαται με τιποτα...Τα εχω παιξει!

Χρυσα να σας ζησει ο Γιαννακης και με το καλο ο γαμος του αδελφου σου!

Νικολ,σου εστειλα αιτημα φιλιας...Λινα ειναι το ονομα σου;

Σοφουλα,ευχομαι να περασετε ανωδυνα το εμβολιο.Υπομονη...

Ευγενια,Γιελιζ,Τονια,Μιχαελα και λοιπα κοριτσακια τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπομονή κοριτσάρα... γκρίνια είναι θα περ'ασει!!δοντάκια βγάζει?

είμαι ακόμα στη δουλειά και τα έχω παίξει.. κουτουλάω από τη νύστα... κι έχω ακόμα δρόμο μέχρι να ξαπλώσω στο κρεβατάκι μου :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το νεο μας ποστακι!!

νικολ σουκανα add στο fc.

ευγενια πως εισαι εσυ στο fc?εγω ειμαι η paraskevi lapatina.

υπομονη στις γκρινιες επρεπε να το βγαλουμε,χαχαχα!!τις πηρα αλλο τζελ για τα ουλα για να δουμε αν θα κανει δουλεια γιατι με την bexident τιποτα!δεν μας εκατσε καθολου..

σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!! είμαι στην κολλητή μου που είναι εγκυούλα κι λεχει διδυμάκια και βρηκα ευκαιρία να μπω για λίγο.. (γιατί ακόμα στο σπίτι δεν λειτουργεί) έβαλα τα μωρά μου για ύπνο έκανα κι ένα πολύ γρήγορο συγυρισμα έβαλα το φαγητό να γίνεται κι άφησα τον άντρα μου να το προσέχει... :?:? Λέτε να μου το κάψει???? :lol::lol: Πετάχτηκα να την βοηθήσω να ξεστολίσει και να μαζέψει το σπιτάκι της γιατί η καημένη έχει βαρύνει πολύ και κουράζεται με το παραμικρό!!

Παρασκευή μου θα σου κάνω add σε λίγο!!! Πιο τζελ πήρες? εγώ πήρα το mundisal και της πέρασε αμέσως της καημενούλας... μετά από αρκετές μέρες γκρίνιας.. τρελών σκοπέτων το βράδυ.. της το βάζω... και ΟΑΣΗ!!!! ΗΡΕΜΙΑ!! Επίσης δοκίμασε να παγώσεις τα χέρια σου με κρύο νερό και να τρίψεις τα ουλάκια της με τα δάχτυλα σου.. την δικιά μου την ανακούφιζε κι αυτό! ;)

Λοιπόν πάω για συμμάζεμαγιατί θα το ξημερώσουμε!!!

Φιλάκια πολλά!!καλό βράδυ σε όλες και στα μωράκια σας!!! :):P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!!!είμαι στο γραφείο... σήμερα είχαμε ανήσυχο ύπνο.. ξύπναγε η μπουμπού ανά μισάωρο της έβαζα πιπίλα και ξανακοιμόταν :roll::roll::roll: νυστάζωωωω!!!!! ήρθε κι ο Νικόλας στο κρεβάτι μας το βράδυ και με ξύπνησε για να τον πάρω αγκαλίτσα και να τον φιλήσω.. το μαναράκι μου!!

Παρασκευή μου είμαστε ήδη φίλες στο φατσοβιβλίο... :lol::lol::lol: καλά είμαστε κι οι δύο... μας το έχουν πάρει το μυαλό τα ζουζούνια!! είμαι η Evgenia Gravani!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?? Τα ζουζούνια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο εμας!Εχθες πηγαμε παιδιατρο,καναμε τα εμβολιακια μας κ μετρηθηκαμε.Απο υψος συνεχιζουμε να σκιζουμε!!!!79εκ φτασαμε,η γιατρος μας εχει να το λεει για το που θα φτασουν!!Απο κιλα ομως το Ελενακι μου μονο 300 γρμ,με το ζορι 8 κιλα.Δε πινει καθολου γαλα κ τωρα θα αρχισουμε γαλα σε συνδυασμο με φαριν λακτε ή μπισκοτοκρεμα μηπως αλλαξει η γευση κ της αρεσει.Το πρωι που εκανα μια δοκιμη το ηπιοε ολο.Για να δουμε..

Αχ Ευγενια μου αυτες οι πιπιλες τη νυχτα :(:(:( Κ να σηκωνεσαι κ για 2 μωρα φαντασου...Ενα βραδυ μετρησα 15 φορες :o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου επιτέλους κατάφερα να σας διαβάσω...από το πρωί προσπαθώ!

Καλορίζικο το νέο μας ποστ.Να είμαστε όλοι καλά να καμαρώνουμε για τα κατορθώματα των παιδιών μας.

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές για τον Στεφανάκο μου. Περάσαμε πολύ ωραία στη βάφτιση. Ο μικρός δεν έκλαψε καθόλου και γενικά σε όλη τη διάρκεια και του γλεντιού ήταν με όλους χαμογελαστός. ¨Ολοι μου έλεγαν ποσο φρόνιμο και κοινωνικό παιδάκι είναι!!! Ο ταχυδακτυλουργός που έφερα για τα παιδάκια ήταν σούπερ κι όλοι το ευχαριστήθηκαν. Μολις έχω φώτο απο τον φωτογραφο θα σας βαλω να μας καμαρώσετε! :D:D

Απο φαγητο ο Στεφανάκος μου τρώει ρυζάλευρο, φρουτόκρεμα, φρέσκο φρουτάκι, φαριν λακτέ, χορτόσουπα και κοτόσουπα. :o Του αρέσουν όλα μεχρι στιγμής!!!Μαλιστα καθε φορα που τρωει μουγκρίζει με απολαυση!!! :lol::lol::lol:

Χθες ηρθε ο νονος του κ τον ελουσε. Ειχαμε τραπεζι μετα για φαγητό κι ετσι απο το πρωι ετρεχα, ειχα πάρει αδεια απο τη δουλεια.Και σημερα δεν πηγα γιατι ο μικρος μου ανεβασε πυρετο.Ολο το βραδυ γρινιαζε, ξυπνουσε κι εκλαιγε κ δεν δεχοταν να τον αφησω στο κρεβατι του.Μαλλον απο τα δοντια ειναι γιατι δεν εχει τιποτα αλλο, το ευχομαι δηλαδη!! :D

Ευγενια μου χαιρομαι που γυρισες στην παρεα μας.

Οι υπόλοιπες τι μου κανετε.Σας διαβασα αλλά δεν θυμαμαι κ πολλά για να σχολιασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια......μολις γυρισα απο το πρωινο μου καφεδακι κ περιμενω τα μεγαλα παιδακια να μαζευτουν :D:D:D εκανα το φαγακι μου το πρωι,σκουπισα,σιδερωσα κ μερικα κτωρα εδω παρεουλα με την μπεμπα...χθες που πηγαμε με την μπεμπα σε ενα σπιτι επισκεψη η καημενουλα ηταν λιγο ανυσηχη...πρωτη φορα ηταν ετσι γκρινιαρουλα....μπας κ το εμβολιο μας τα εβγαλε χθες? :?:?:? τι να πω...ωχ ερχονται τα μεγαλα....τα ξαναλεμε.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κ παλι....

μαρακι μακαρι να ειναι απο τα δοντια κ οχι τιποτα αλλο...ξουτ ξουτ παλιοιωσεις.... :lol::lol::lol:

ααα καλε εσεις τρωτε απο ολα....μπραβο το αγορι μου...ανυπομονω κ εγω για την ωρα που θα τρωμε τα ΠΑΝΤΑ....χθες μιλουσα με μια φιλη που κ αυτη θηλαζει κ της ειπα οτι ξεκινησαμε ρυζαλευρο...με ρωτησε γιατι της εδωσα απο τοσο νωρις κ δεν περιμενω να κλεισει κ τον 6ο? η λαχταρα μου για ενα μωρο που τρωει ειναι τοσο μεγαλη που η αληθεια ανυπομομω να την βλεπω να τρωει...επειδη ζοριστικα κ ακομα ζοριζομαι με την μεγαλη μου θελω η μπεμπα να τα τρωει ολα :lol::lol::lol: αχ αχ αχ

ωχ ευγενια αυτο με την πιπιλα καθε τρεις κ λιγο ειναι οντως πολυ σπαστικο....εγω την εχω την κουνια στην μπροστινη πλευρα του κρεβατιου,κατω στα ποδια μου κ οταν τυχει κ σηκωνομαι πολλες φορες...πονανε οι κοιλιακοι μου...οι αγυμναστοι κοιλιακοι μου :lol::lol::lol: κ γυμναστικη μεσα στην αγρια νυχτα...περα απο την νυστα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου μια φιλη μου είπε ότι ο γιατρος της την ειχε πει κρεμες στον 6ο και στον 7ο σουπίτσες με αποτέλεσμα το μικρό να δυσκολευτει πολύ να τις δεχτεί.Μέχρι τωρα δεν τρωει πολύ φαγητο, μονο γάλα.

Νομίζω απο τον 5ο μηνα και ειδικά όταν βλέπουμε το μωρό να ειναι ετοιμο, καλά ειναι να δοκιμάζει σιγά νεες γεύσεις. Ό Στεφανάκος μου οταν βλεπει κάποιον να τρωει αρχιζει "μμμμμμ" :lol::lol: Ειναι λιγούρης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου εγώ την έχω στο δωμάτιο της... το τι δρομολόγια έκανα μέσα στη νύχτα δεν λέγεται.. αστα να πάνε.. θέλω να κοιμηθώ.. αλλά δεν προβλέπεται για τα επόμενα χρόνια!! :cry::cry::cry:

Μαρία μου μπράβο στον Στεφανάκο!!!κι ο Νικόλας μου ήταν εύκολος με το φαγητό.. είμαι περίεργη να δω πως θα εξελιχθεί η μπουμπού... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω ρε μαρακι...κ η μικρη μου οταν την πηγαινα σε μια παιδιατρο μας ειχε πει απο τον 6ο κ μετα κ τα μονα που μας επετρεπε ηταν χορτοσουπα,κοτοσουπα κ κρεατοσουπα μεχρι το παιδι να γινει 2 ετων :shock::shock::shock: μα ειναι δυνατον....ο παιδιατρος που παμε τωρα ειναι ανοιχτος σε ολες τις γευσεις απο πολυ νωρις εκτος βεβαια που απαγορευονται μεχρι το μωρο να φτασει στον 1ο χρονο...ηδη απο τωρα μας επιτρεπει καποιε φορες να του δινουμε ζουμακι μια κουταλιτσα για να γευτει απο τα φαγητα μας....αυτο για να πω την αληθεια δισταζω ακομα να το κανω...οκ ειπαμε να πειραματιστουμε αλλα να μην το παρακανουμε κιολας....της δωσαμε σημερα μπανανα να πιπιλησει κ οταν της την βγαζαμε την εβλεπε κ γουρλωνε τα ματια κ ανοιγε διαπλατα το στομα κ ψαχνοταν :lol::lol::lol: κ γρυλιζε κιολας :lol::lol::lol: αφηστε γιατι με την μεγαλη μου τραβηξα μεγαλο ζορι γιατι με το ζορι τρωγαμε 5 κουταλιες απο ολα....το δε γαλα,στην ηλικια που ειναι τωρα η μπεμπα κ τρωει 180 περιπου μλ....η μεγαλη μου ετρωγε το πολυ 80 με 90...μπουκαλι γεματο με γαλα ποτε δεν ειδα...κ οταν περυσι ειχα δει την ανηψια μου να πινει ενα ολοκλρηρο μπουκαλι ειχα παθει πλακα....ευχομαι η μπεμπα να τρωει αν οχι τα παντα...τα περισσοτερα...το εχω οπως καταλαβατε απωθημενο να μπορω να ταιζω το παιδακι μου απο ολα τα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σε λίγο θα φύγω να μαζευτώ κι εγώ λιγάκι.... δεν παλεύεται η σημερινή ημέρα.. Τουλάχιστον στο υπόλοιπο της θα είμαι με τα παιδάκια μου!!!Μίλησα με τον Νικόλα μου πριν και μου είπε.. να θχολάθει γρήγορα η μαμά και να έρθει θτα μωρά τηθ! Μίλησα και με την μικρή και γέλαγε και ήθελε να φάει το τηλ!! :lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα απο μια μερα τρελου τρεξιματος καταφερα να μπω αλλα εχω τον μπεμπη κ δεν μπορω να γραψω πολλα. στα FB ειμαι Λϊνα απο το Νικολίνα..μη σας μπερδεψει...το Λινα υπήρχε οταν γραφτηκα εδω οπότε εδωσα το άλλο μισό...οσο για τα σχόλια σας Ευγενία Σοφια κ γιελιζακι.... :oops: κερναω καφε......ειστε πολυ ευγενικές......μη με παρεξηγησετε αν δεν απαντω συχνα στο fb μετα βιας προλαβαινω κ το μαμμυ........

θα ξαναμπω παω να τον αλλαξω τον χεζη.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Όπως καταλάβατε είμαι γραφείο... :(:(

Νικόλ μου δεν είναι θέμα ευγένειας την αλήθεια λέμε!! ;) Είναι ένας γλύκας ο γιόκας σου!!τι χαμόγελο είναι αυτό??τσίμπα του λίγο τα μαγουλάκια!!!αλλά πες του ότι είναι από μένα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμμμμμμπρρρρρρρρ................

Κρύοοοοοοοοοοοοο...................

Μόλις τέλεψα αρμεξούλι............. ο λουκουμάς κοιμάται δίπλα μου (καναπές).........

Ήθελα να την πέσω αλλά λογικά δεν θα προλάβω.......

Τρώμε τη φρουτόκρεμά μας στις 11!!!!!!!!!!

Λογικά θα την πέσουμε μετά!!!!!!!

Και θα επιχειρήσω να απλώσω μπουγάδα εντός του σπιτιού......

2 μέρες τώρα αναβάλλω πλυντήρια λόγω κρύου...... αλλά δεν πάει άλλο......

Αυτό θα κάνω...... για να μην γίνω παγάκι!!!!!

Ουπς...... τσυπνήσαμε!!!!!

Τί τρώτε σήμερις????? Για πείτε καμμιά ιδέα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια καλημερα κ απο εδω......εμεις βγηκαμε αγορα για κατι δουλιτσες κ μολις ηρθε κ η μεγαλη απο το σχολειο...για φαγητο...εχω απο χθες λιγο λαχανορυζο αλλα θα το αφησω για αυριο κ σημερα θα φαμε καμια ομελετε με λουκανικα κ τυρι....περιμενω τα μεγαλα παιδακια να μαζευτουν...η μπεμπα για την ωρα κοιμαται...σημερα δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου...βλεπω α ματακια της λιγο υγρα ολο φτερνιζεται...της εβαλα θερομετρο πριν κοιμηθει κ ειχε 37,4...πυρετο δεν το λες αλλα ουτε κ νορμαλ ειναι...τωρα μολις ξυπνησει θα της ξαναβαλω γιατι δεν της εδωσα τιποτα....παντως την κρεμουλα της μια χαρα την εφαγε....μακαρι να μην ειναι τιποτα...ο μπαμπας μας εδω κ τρεις μερες εχει συναχι κ λπιζω μονο να μην την κολλησε τιποτα....μα ολη την μερα ειναι αυτοκολλητοι...ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κούκλες.......μπάινω κ βγαίνω ξανα...γιατι τρεχω να προλάβωωωωωωωωωωωω...

απο ΣΚ ξεκινάμε φρουτόκρεμα....για να δούμε....οταν ήμουν εγκυος ετρωγα μόνο φρούτα....θα παίξει ρόλο αραγε στο να αρεσει στον μπέμπη μου?

Ευγενία μάκια απο τον μπέμπη.....πάω να το τσιμπήσωωωωωωωωωωωωω... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσια μου??Πολλές ησυχίες εδώ...Ο μικρός μου χθες εκανε κιτρινες τσιμπλες στο ματι μεχρι που φούσκωσε κι εκλεισε.Του βαλα σταγονιτσες που μου ειπε ο γιατρός και του κανω συχνες κομπρέσες.Σημερα ειναι καλύτερα αλλα τωρα μου φαίνεται πως άρχισε το αλλο ματι.Μαλλον κάτι κολλητικό είναι. Μου έκανε και το πρωι πυρετο, εχει και λιγες μυξούλες. Πάλι ταλαιπωρείται το καλό μου...Το αφησα με τη μαμα μυο σημερα, το ιδιο θα κανω κι αυριο τουλαχιστον να γινει καλα.Δεν αντεχω να τον βλέπω έτσι αλλα τι να κάνω.Χθες απο το πολύ κλαμα μου έκανε εμετό.... :?

Μιχαέλα μου πώς έιναι η μπέμπα???

Νικόλ μου εσείς τι κάνετε???

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα είμαι καινούργια στο mammy εχω και εγω ενα αγοράκι 4 1/2 μηνών γέννησα 27 Αυγούστου είδα οτι ο τίτλος σας είναι καλοκαιρινά μωράκια και είπα να μπώ ελπίζω να με θέλετε στην παρέα σας. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσα καλως μας ηρθες...ειστε μια βδομαδα πιο μεγαλοι απο εμας...σαββατο δεν γεννησες?την ιδια μερα γεννησε κ μια φιλη γιαυτο κ το θυμαμαι....εγω γεννησα το επομενο στις 3/9...να χαιρεσαι το αγορακι σου...εδω ειμαστε πολλες κ τα λεμε.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Σαββάτο γέννησα!!! Και εσύ ε; Σαββατογεννημένα και τυχερά χα χα!! Να χαιρεσαι και εσύ τα παιδάκια σου!! :D Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου περαστικά στο ματακι του Στεφανακου σου.....και εμενα εχει 3 μέρες που μου ξυπνά με το ενα ματι κλειστό απο τσίμπλες...μια το ενα μια το άλλο ...τι πράγμα είναι κ αυτο.....του βαζω κομπρεσούλα κ περνα...

vanessa καλως ήρθες εσυ και το μωρακι σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...