Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο.58 Ζούμε το κάθε δευτερόλεπτο


Recommended Posts

καλημερα .

εμεις σημερα καλυτερα .

αργυρομε σκλαβωνεις με τα εικονιδια σου !!! :-*

ειχαμε ενα καλο βραδυ ,φυσικα κοιμηθηκα με το μωρο αλλα ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ χωρις να λαγοκοιμαται γυριζα πλευρο ανετα ,το κακο ειναι οτι και ενα μετρομακρια να παω σερνετε και ερχετε και κολλαει διπλα μου ...σημερα βρεθηκαμε στην αλλη πλευρα του κρεβατιου ετσι :lol::lol::lol::lol:

ο Μ χθες μας επριξε ηθελε κιντερ αυγο ,πηγαν με τον Κ και πηραν αλλα δεν το εφαγε (χαλια στομαχι)το τσακισα εγω το βραδυ :oops: σημερα ξυπνησε και πηγε να το βρει :o και αρχισε να γκρινιαζει "που ειναι αυγο ,που ειναι αυγο " απο τις 7 το πρωι !!! :o:o:o τελικα του εδωσα ενα καινουργιο :lol::lol::lol::lol::lol:

τα χαρτια ακομα δεν τα καναμε για την βαπτιση ...ψαχνουμε το παπα :twisted:

Εμενα λιγες φορες που με εχει "διωξει" και ηθελε τον Κ με πληγωσαν πολυ ...και αυτο το "κακια μαμα "εδω μου καθετε ...οχι οταν το λεει με το παρα μικρο αλλα οταν θα τον μαλωσω εγω και θα θελει τον μπαμπα του λεγωντας "κακια μαμα " :twisted::twisted::twisted:

Αργυρο μηπως ειναι λιγο αρρωστη και δεν εκανε τιποτα χθες ?

Χρυσα :o ...τι να πεις θεμα χρονου ηταν για την δουλεια του Ο ,αφου τοσο καιρο δεν ηταν ενταξει στις πληρωμες ....

γιωτα :-w:-w:-w:-w ποσες βολτες ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφρο :o:o:o:o καλά ρε δεν ήξερες για το αυγό ότι θα το ζητούσε? :lol::lol::lol::lol::lol: ο Λ. και μετά από ένα χρόνο θα το θυμόταν!!!! :roll::roll::roll: τέτοια μνήμη έχει!!! :|

Μαρία εγώ όταν λέω ότι είσαι χρυσοχέρα και κρυφό ταλέντο ;);)

Νατασούλα δεν βάζω φαγητό, ένα σνακ, δλδ σήμερα για πρώτη μέρα της έβαλα ένα γιαούρτι γιατί μετα΄θα έρθει σπίτι να φάει και μας είπαν ότι τα πικνικ παιδιά τρώμε μόνο σνακ και όχι φαγητό!!! :!:

Αφρο όχι δεν είναι άρρωστη, ίσως επειδή ήταν η 1η μέρα μετά από 2 εβδ. διακοπών, μην ξεχνάς ότι άρχησε τον παιδικό στις 1 Δεκ.! :!:

Χρύσα τι τον θες τον παιδοχειρουργό? για κάτι σοβαρό? :? δεν το θυμάμαι αν το έγραψες ή όχι!!!

250ε μείον? :o:o:o

Μαρία εδώ έχει εκπτώσεις 70% όλα τα μαγαζιά και με αυτή την ευκαιρία αγόρασα και μπουφάν!!! :roll::roll:

τα μπένετον ρούχα πρέπει να έχεις και το παιδί μαζί, γιατί τα νούμερα δεν είναι τα πραγματικά και εγώ έχω αγοράσει κάτι μπλουζάκια για την Ρ. και είναι μόνο για φέτος, έκανα λάθος αν και πήρα το νούμερό της!!! :?

Παναγιώτα αυτό που λένε μικρά παιδιά μικρά προβλ., μεγάλα παιδιά μεγάλα προβλ. ισχύει.....όταν έχεις μικρά παιδιά προβληματίζεσαι για ο αν θα φάνε, πότε θα βγάλουν την πάνα.....όταν μεγαλώνουν προβληματίζεσαι για το σχολείο, αν θα επιτυχουν, τι φίλους θα έχουν, αν θα είναι σωστοί και όχι εγκληματίες, τι γκόμενο/α θα έχουν......

πάντως εμένα ακόμη μου κακοφαίνεται που γυρίζω μόνη μου σπίτι :?

Χρύσα τόσες πολλές επισκευές στο αμάξι? :?:

Μιτσάκη πού είσαι? :?:

βλέπω και την Αναστ. ονλάιν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα ο Χ εχει ατελη συγκολιση του ομφαλου και χρειαζετε καυτηριαση...θα μουπεις2,5 χρονια μετα;;;ε τι να σουπω...ετσι μας ειπαν

Μαρακι η συνταγη πλιζ εδω!!!!!

Ναι γιαταμπενετον ισχυει αυτο πουλεειη Αργυρω.

Μας εκαναν προπερσι δωρο ενα μπουφαν που λεει για 2 χρονων 98 εκατοστα....

ε περιση του ηταν τεραστιο...φετος δεν του κανει καθολουειναι στενη γραμμη και κοντο...οποτε

Αφρο και ο δικοςμουθα το θυμοταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωωππ!!! καινουριο τρενακι;;;;;;αντε καλοταξιδο!!!!! :D

Δε τα διαβασα ολα...βασικα τις πρωτες 2 σελ μονο... :roll:

Ιουλιακι συλλυπητηρια για τη γιαγιακα σου... :(:(:(

Ρε μη διαβαζεις πολλα στο νετ γιατι θα σαλταρεις!!!! :? δε θα εχει τιποτα ο Γιωργης σου θα δεις! ;)

Παναγιωτα χαιρεσαι που γυρισες δουλεια;;;;ε λογικο!!!! ;)

Χρυσακι να σας ζησει ο Γιαννακη σας!!! :x:x βαλε καμια φωτο απο τη βαφτιση να σας καμαρωσουμε!!! :P

Γιατι εγινε αυτο με το φαλι του φωφου;;; μαλακια γιατρου οταν τον εκοψε;;;; :?

Γωγω σε τεντωνει η μικρη κουραδα;;;;;;;για σφιξε τα λουρια γιατι πολυ αερα της εχεις δωσει!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: το σκατιαρικο ειναι και κουκλι και πως να του αντισταθεις!!!!! :x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Αφρο χαλασε στον υπνο ο μικρος;;; τι ταλαιπωρια τραβας κι εσυ βρε πουλακι μου... :( αντε να περασει κι αυτη η γαστρ. μπας και ηρεμησετε! :roll:

Ποτε λετε για τη βαφτιση;;;

Συμπεθερακι μου ρε συ τωρα ειδα στο τικερ σου οτι ο γαμπρος μου χρονισε;;;;;ΠΟΤΕ;;;;;;;; η γαιδουρα δε το πηρα χαμπαρι να του ευχηθω του κουκλου μου!!!!!! Πολυχρονος,ευτυχισμενος και ΠΑΝΤΑ ΤΥΧΕΡΟΣ να ειναι στη ζωη του!!!!:x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Δωστου ενα τεραστιο φιλι απο μενα!!!!! :-*:-*:x:x

Θουλακι καταλαβαινω πως νιωθεις καθ'οτι κρυοπλασμα και ο ΑΛεξ... Οκ ξερουμε οτι μας αγαπανε,αλλα θελουμε κι εμεις σα ταλαιπωρες μανουλες να το εισπραττουμε ποτε ποτε... :roll::roll::roll:

Θα σε τηλ!

παω να διαβασω και τα υπολοιπα..αν με αφησει το μικρο σκατο! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλα το χω χασει τελειως!!!!!!!! ξεχασα να ευχηθω στο Μιχαλακη!!!! :oops::oops::oops:

Νατασουλα μου να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!!!7 χρονων ε;;;;; πωπω πραγματικα ολοκρηρος αντρας!!!! :D Να τον καμαρωνεις παντα το κουκλο σου!!!!! :x:x:YMHUG::YMHUG: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ Χρύσα έτσι όπως το έγραψες, τρόμαξα :( κρίμα τον καημενούλη :(

θέλω να πάρω και την θεία μου τηλέφωνο να την συλλυπηθώ αλλά .... τι να της πω? εκτός από το συνηθισμένο? :?

καλά χθες η αδελφή μου με σόκαρε στο τηλέφωνο, μου είπε ότι ζεσταίνει το γιαουρτάκι για να το δώσει στην κόρη της (2 ετών) :shock::shock::shock::shock::shock::shock: γιατί λέιε είναι πολύ κρύο από το ψηγείο :o:o:o:o:o:o ....κάνει και άλλα πράγματα και μετά αναρρωτιέται πώς αρρωσταίνουν τα παιδιά :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν ζεστενω ουτε το γαλα του Μ :lol::lol::lol::lol:

η πλακα ειναι οτι οταν αρχισα να του δεινω γαλα δεν μου πηγε ποτε στο μυαλο οτι η μαμα μου το ζεστενε ...μετα απο πολλους μηνες κατι διαβασα εδω και το θυμηθηκα :lol::lol::lol:

αλλα ζεστο δεν του αρεσει καθολου ,ακομα και το τσαι το θελει κρυο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ κι εγω ζηλευω την ηρεμια που περιγραφεις στο σπιτι... :P οσο για τη Ρεα..ειναι τσαναμπετισσα βρε παιδι μου αυτο το θηλυκο!!!!! :lol::lol::lol::lol: αλλα ειναι τοοοσοοοοο γλυκια η ατιμη!!!!!! :x:x:x

Βικυ πολυ χαρηκα που ολα ειναι καλα με το ντομπλερ!!!!! :D λιγο εμεινε ακομη... 5 βδομαδες ακομη το ζορι να φτασετε σε ασφαλη εβδομαδα! ;)

Ρε Γωγω ποιος πεθανε;;;το χασα αυτο;;;; :o

δε με αφηνει η μικρη πορδη!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζεστεναι τι γιαουρτι;;;;..ουτε νατοβ φτυσει δενθα γυριζε ο Χ...

Το ζαλα το πινουμε "σπασμενο"...δηλαδηισα ισανα μην ειναι παγωμενοαλλα οχι ζεστο γιατι δεν...

αφρο το θυμαμαι..μαζι τα λεγαμε τοτε

Παιδια δεν ξερω γιατι το επαθε..γι'αυτο θελω και εναν καλο παιχοδειρουργο να μου πει τι και γιατι...γιατι στο νοσοκομειο πηγενε ο Ο...

Θελω κατι γλυκο

Ψηλεγκω πουθ'εισαι καλεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Τόνια θα ετοιμάζεται ψυχολογικά για να σας γνωρίσει!!! :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Καλοοοο!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγω ετοιμαζομαι ψυχολογικα,αλλα δε βλεπω κμαι κινητοποιηση να το κανονισουν οι καρακαηδονες!!!!! :twisted::twisted::twisted::lol::lol::lol:

Γωγω απο τι πηγε η συναδελφος;;;;;;καρκινο να υποθεσω;;;;; :(:(:(:(

Αργυ ζεσταινει το γιαουρτι;;;;; :shock: ολιγον υπερβολικη ή μου φαινεται;;;;;σα μια θεια του ΜΑκη που οταν ηταν μικρες οι κορες της ζασταινε το νερο της βρυσης το χειμωνα για να μη παγωσει ο λαιμος τους!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ αυτό με το γιαούρτι πρώτη φορά το άκουσα :? για το γάλα ο Λ. το πίνει κρύο από το ψυγείο ενώ η Ρ. το λίγο που πίνει το πίνει χλιαρό, στην αρχή της το έδωσα κρύο, δεν το ήθελε και μετά σκέφτηκα αφού το μητρικό είναι θερμοκρασία 30 βαθμοί περ. και ίσως να είχε συνηθίσει... της το ζέσταίνω!!! :roll::roll::roll:

η αδελφή μου είναι των άκρων, πήγανε λέει βόλτα στην θάλασσα και επειδή είχε πολύ αέρα δεν κατέβηκαν από το αμάξι γιατί ο γιος είχε βήχα :shock::shock::shock::shock: της είπα μερικά πράγματα αλλά μάλλον από πίσω κρύβεται και η άποψη του γαμπρού, οπότε.....

Τόνια τζαναμπέτισα δεν λες τίποτα....και τι ηρεμία καλέ? ξέρετε πώς φωνάζουν τα παιδιά? ειδικά ο Λ. μιλάει πολύ δυνατά :o:o:o:o για να κοιμηθείς το μεσημερι στο σπίτι μας δεν υπάρχει περίπτωση, ο άντρας μου για να κοιμηθεί καμμιά ώρα φοράει τα ακουστικά που είναι συνδεδεμένα με την τιβι, το βάζει στην διαπασόν και έτσι κοιμάται!!! :? γιατί λέει με η τιβι τον νανουρίζει, ενώ τα παιδιά τον ενοχλούν και δεν μπορεί να κοιμηθεί!!!! :?

Τόνια μια συνέδελφος της Γωγώς πέθανε σε ηλικία 39 ετών!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν απαντησα για την βαπτιση .

λεμε να την κανουμε 22 απριλιου στα γεννεθλια μου ,γεννηθηκε στην γιορτη του κωστα και να βαπτιστει στα γεννεθλια μου ....να κρατησουμε και την παραδοση μας που τα κανουμε ολα διπλα ....αρραβωνας -γενεθλια κωστα ,γαμος -βαπτιση μαζι ,γαμος πολιτικος μετα απο 2 χρονια συνεπεσε η μερα που πηραμε τον Μ σπιτι μετα την γεννα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XAXAXAX..Αφρο καλοοοο!!!!

δηλαδη 22 Απριλιου..ειναι Κυριακη του Θωμα ετσι;;;

ηξαδελφη μου ηθελε να κανει τοτε τη βαφτιση αλλα τελικα θα την κανει 29

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσαρες!!!! :x:x:x:x Θα γραψω χωρις τονους αφου το εχω αποφασισει οτι δουλεια δεν θα δω ουτε με τηλεσκοπιο...(κ καλα ηθελα να μαθω καλη δακτυλογραφηση!)

Ειπα ομως του Α(ο οποιος με απελυσε προσφατως) οτι επραξε μεγα λαθος και εχει υποχρεωση να με ξαναπροσλαβει ή να μου βρει δουλεια γτ εκεινος(με εμενα) αποφασισε να μην δουλευω τοσα χρονια(οποτε δεν εχω πουθενα προυπηρεσια) και εκεινος μου εκανε παιδι οποτε χανω "μορια" λογω "υποχρεωσεων"! :idea::D:lol::P

Ω ναι!!!Δεν τον χωριζω αν δε μου βρει δουλεια! 8-} [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif]

Λοιπον???Τι κανετε ζουμπουρλιτσες μου!??? :D Μου λειψατε βρε!!!!Χθες σας διαβασα αλλα μετα πηγα να κοιμισω την Α και...Κοιμηθηκα κ εγω μαζι της!Απο τις 10!Ειχε δεκατα(37,9) κ την κοιμισα στο κρεβατι μου!Αν σας πω οτι "χαρηκα" που ανεβασε πυρετο? :oops::oops::oops::P Επειδη δεν αρρωσταινει(φτουφτουφτουφτου) συχνα νιωθω οτι δεν με εχει κ τοοοσο αναγκη,οποτε ευχαριστηθηκα αγκαλιτσες! :lol::oops::oops::oops: Ναι,ειμαι κ εγω ελαφρως διαστροφικη οπως η Θου!!!!

Καλα μαρη Θουλη πας καθολου καλα?????Μα τι τρέλλες σκεφτεσαι καλε???? :shock::shock::shock::shock:

Αν θελεις να δεις τον Θ να σερνεται στα πατωματα για παρτη σου( :lol::lol::P:P ) σου εχω οδηγιες!!!Θελεις ομως?????Μετα μην κλαιγεσαι οτι εχει κολλησει στο βρακι σου κ οτι ειναι μαμακιας????

Λοιπον.Αγνοησε τον παντελως!(οχι παντελεημονος! :P ),μην τον αγκαλιαζεις,μην τον φιλας,μιλα του σαν στρατιωτακι κ παρατα τον 5-6 μερες στη γιαγια του!!!!Το παιδι στο τελος θα ειναι τοσο στερημενο απο αγαπη μανουλας που θα σε παρακαλαει γονατιστο να μην χωρισετε ποτε και να μεινεις στο σπιτι του ακομα κ οταν παντρευτει!!!!!!! ;););):lol::lol::lol::P:P:P

Ιουλια μου συλλυπητηρια για τη γιαγια...

Για την αναζητηση στο νετ...οκ μη λεω τα ιδια με τα κοριτσια....Ευχομαι να κανεις μια χοντρη πατατα με τις "διαγνωσεις" σου κ μετα θα σε κοροιδευω για 3 χρονια! :D:?

ΒΙΚΥ μου 1000 συγνωμη που ξεχασα την γυναικαρα σου τις προαλλες!!!να την χαιρεσαι κ να την απολαμβανεις!να ειναι παντα υγιης κ εξυπνοπουλι!!!!

Νατασουλα μου να χαιρεσαι το κουκλι σου!!!!!!ΟΟΟΟΟΟΤΙ επιθυμει στην αγκαλια του να το βρει!!!!

Αργυρουλα?!Τι κανεις κοπελα μου?Ευχαριστω που με σκεφτηκες!!!!! :-*:-*

Καλα ε?Κορυφη η αδερφη σου!!!!! :lol::lol::lol: Να προσεχει μην βγει η παροιμια "καηκα με το γαλα,φυσαω κ το γιαουρτι"!!!γΤ πραγματικα θα χρειαστει να φυσηξει το γιαουρτι! :lol::lol::lol:

Χρυσουλα μου για πες κ αλλα πικαντικα για τη βαφτιση!Εσυ το χαρηκες???/η νονα πως ηταν???

Στεναχωρεθηκα που δεν ηρθε ρε συ...Τεσπα!Στο επομενο! :P:lol::lol::lol:

Καμια γραμματεα δε χρειαζεται ακομα ο ουκρανος????? :lol::lol::ympray::ympray:

Γωγωωωωωω παρε μαρη το παιδι αγκαλια!σκατουλα,ε σκατουλα!!!!Ολη μερα δουλευεις ρε παλιοπαιδο,ειναι δυνατον να μην της λειπεις κ να μη σε θελει μετα ΣΥΝΕΧΕΙΑ διπλα της???Αντε,μου την εδωσες παλι! :-w [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=whip2.gif][smilie=whip2.gif][smilie=whip2.gif]

Τονακι καλο ταξιδι κουκλα μου!!!Καλα να περασεις!!!!!!!!!

Αφρο περαστικα σας!!!!

Νατασακι μου?Να κανεις καμια διαφημιση αμιτα μοσιον(θετικη ενεργεια)!!!!Αλλα τι λεω????Πολυ τζανκ χυμος για σενα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελενα ηθελα να πω κ σε σενα να κανεις λιιιιιγη ακομα υπομονη!Οταν θα περπατησει θα ειναι καλυτερα ρε συ!Εγω το βρισκω λογικο να υπαρχει μια παραπανω προσκολληση σε αυτη την ηλικια!Τα φιλια μου!!!!!

Το παιδι μου εχει σκασει στην τβ(εκανα λιγες δουλιτσες) οποτε σας αφηνω!!!

Να την βγαλω καμια βολτα λετε?Εχει κ βηχα κ λιγες μυξες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασι ποσο γελαω μαρη οταν διαβαζω τα μαργαριταρια σου!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ειδικα με τον Α και τη δουλεια και τις οδηγιες κολληματος για τη θουλη...εγραψες παλι!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αν δε φυσαει πολυ να το δαγκωνετε απο το κρυο, βγαλτην ρε να πατε καμια βολτα! ;)

Χρυσα μα καλα μωρε κι αυτος ο αθεοφοβος ο αδερφος σου,αντι να τ παει καπου ρομαντικα να της κανει προταση,της εβγαλε τη κοτρονα προστα σε ολο το σοι;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Ναι ρε Μαρακι για πες τη συνταγη να πω στην αδερφη της Θουλης να τα φτιαξει!!!!! 8-}8-}:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε μα ναι ρε Τονια...

ΤΟΣΟ ποντιος!!!!!

Χαθηκε να της το κανει μπροστα στο ΔΙΚΟ της σοι....

Παντως την εφερε σε δυσκολη θεση..μα τι χαλβας.....

Τασιαη νονα ηταν σεμνη...δεν εχω παραπονο...

Καλαηταν ολα μωρε..υγεια να υπαρχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία και η Φ έχει μύξα και όταν κοιμάται της κατεβαίνει στο λαιμό και βήχει :(

Λοιπόν από τα μπισκότα θα σας βάλω φωτο μετά

Άσε πρέπει να τελειώσω την εργασία μου για το ΕΑΠ μέχρι 20 Ιανουαρίου και αγχώθηκα

Λοιπόν είναι η κλασική συνταγή για μπισκότα βουτύρου

Για μπισκότα μεγάλα ατομικά σε κουπατ λουλούδι, μεγαλούτσικα όμως ε? (25 τμχ εβγαλα με τη δοσολογια αυτη)

Βάζω στο μίξερ μια κούπα βιτάμ και μια κούπα βούτυρο σε θερμοκρασία δωματίου (αν δε σας αρέσει το βούτυρο βάλτε όλο βιτάμ ή φυτίνη) και το χτυπάω να γίνει κρεμούλα. Προσθέτω άχνη μια κούπα περίπου ή λιγότερο (γιατί δεν τα θέλω πολύ γλυκά άμα βάλω και ζαχαρόπαστα από πάνω). Την άχνη εγώ την κοσκινίζω πριν τη βάλω για να γίνουν αφράτα. Προσθέτω και 2 βανίλιες ή 3 αναλογα πόσο άρωμα θέλω. Αφήνω το μίξερ και πέρνω αλεύρι (που επίσης κοσκινίζω εγώ) μαζί με μισή κουταλίτσα του γλυκού αλατάκι και ρίχνω λίγο λίγο στο μίγμα ζυμώνοντας συνέχεια. Αλέυρι βάζω περίπου 3 κούπες και αμα δω ότι κολλάει πολύ ρίχνω και άλλο ή και όχι αναλόγως πως το νιώθω στο χέρι. Μετά ανοίγω τη ζύμη με έναν πλάστη και την κάνω σαν ένα δίσκο και την τυλίγω σε σελοφάν για να τη βάλω στο ψυγείο για μια ώρα ή παραπάνω. Όταν θα τη βγάλω από το ψυγείο τη δουλέυω λίγο με το χέρι να μαλακώσει και με έναν πλάστη την απλώνω. Δεν τα κόβω πολύ λεπτά αλλά τόσο χοντρά όσο ακριβώς τα θέλω γιατί στο ψήσιμο δεν φουσκώνουν.What you see is what you get όπως λέμε και στη Λάρισα8-)8-)

Αμα θέλετε βάλτε τα πάλι στο ψυγείο έτσι όπως τα έχετε κομμένα με το κουπατ (εγώ δεν τα έχω βάλει ποτέ) και τα ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο για κανα 10 λεπτο. Θα το δείτε μόλις ψηθούν ετσι και αλλιώς είναι λεπτά δε χρειάζονται πολύ ωρα ψήσιμο.

Η Ι (γιατί η Φ δεν τρώει καθόλου γλυκά δεν τα γουστάρει καθόλου) τα τρώει ή σκέτά ή τα έχω πασπαλίσει με άχνη τα Χριστούγεννα ή με το απλό γλάσο άχνη και νερό (αυτό που στεγνώνει αμέσως) ή με ζαχαρόπαστα που έφτιαξα για να κεράσω στο νηπιαγωγείο.

Αμα δε θέλετε τόσα πολλά φτιάξτε μισή δόση για δοκιμή

Ελπίζω να μη μπει η Έρη και γίνω ρόμπα η άσχετη με αυτά που γράφω χαχαχαχαχα

Επίσης ελπίζω να πήγανε στο σχολείο σήμερα όλα τα παιδάκια που κεράσαμε χτες

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)):)):)):)):)) Είστε Θεέεεεεεεςςςς...Μα δε υπάρχετε, λέμε...... :lol::lol::lol::lol::lol: Γι'αυτό σας αγαπώ... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ψηλή πόσο απολαμβάνω να σε διαβάζω..... :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream: Κι ας λες και καμια μαλακία να περνάει η ώρα.... =))=))=))=))=))=))=)) Γίνεται μωρή μουρλέγκω να την έχω όλο το ΣΚ αγκαλιά και κολλημένη πάνω στο βυζί;;;;;; :twisted::twisted: Έχω κι άλλο παιδί να ασχοληθώ...Και να κάνω καμια δουλειά...Τη λυπάμαι την έρμη τη Γεωργιανή μου (βλ.πεθερά)....Πόσα να κάνει πια;;;;; :?:?:?:?:?:?:? Αλλά δε με ενοχλεί να την έχω αγκαλιά...Μου τρυπάει το μυαλό η γκρίνια, η μίρλααααααα.....Δεν αντέχω το μίρι μίρι..... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Επίσης, εισαι Θέα μωρή....Μα τις λες στον Αν;;;;;;;;; :lol::lol: Και γιατί παρακαλώ σε "απέλυσε";;;;;; :-w:-w:-w:-w:-w Μήπως έχει ξεχάσει γιατί σε "προσέλαβε";;;;;;Μήπως να του υπενθυμίσεις τα...προσόντα σου;;;;;;; [smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif]:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρίααααααα μα πόσο γέλασα με τα παιδάκια που ΔΕΝ θα έχουν πάει σχολείο σήμερα.... =))=))=))=))=)) Είσαι κρυφό ταλέντο.... :x:x:x

Τόνια εγώ δεν κανονίζω...Τα έχω κανονίσει με σενα.... :x:x:x:x Τρίτη πρωί θα βρεθούμε να αγαπηθούμε από κοντά...Απογεύματα δεν μπορώ.... [-([-([-([-(

Επίσης το ποντίκι το μικρό με έχει διαλύσει.... :twisted::twisted::twisted: Εγώ φταίω που την έμαθα έτσι.... :roll::roll::roll: Δικιο έχει ο Γ... :?:?:?

Α, όσο για τη συνάδελφο δεν ανέφερα τίποτα.... :roll::roll: Η Αρτζι κάπου το διάβασε και το είπε.... :(:(:(:( Ήταν 39 χρονών, είχε ένα αυτοάνοσο στο αίμα, έκανε μια θεραπεία και το ήλεγχε.... :roll::roll::roll: Πέρασε πολλά τα τελευταία 2 χρόνια, ο άντρας της είχε πάθει εγκεγφαλικό, ήταν σε κώμα πόσο καιρό, συνήλθε τελικά, αποκαταστάθηκε, είχε χάσει 2 φορές τη δουλειά της γιατί είχαν κλείσει τα μέσα που δούλευε, ξαναήρθε εδώ στην εφημερίδα και μια ωραία πρωία πριν κανα μηνα μάθαμε ότι είναι σοβαρά στο νοσοκομείο..Είχαν αρχίσει να απορρυθμίζονται όλα της οργανα ένα ένα, γιατί είχε σταματήσει από μόνη της, χωρίς κανείς να ξέρει τίποτα, την θεραπεία που έκανε για το αυτοάνοσο..... :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o Και τελικά "έφυγε".... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Αφρο και στις 21/4 έλεγα να κάνω το πάρτυ γενεθλίων των κοριτσιών μου.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Και εννοείται μωρή ότι ο Μ. θα ζήταγε το αβγό.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Χρύσαα κρίμα ρε γιατί δουλειά του Ο... :(:( Αλλά αναμενόμενο ήταν έτσι όπως τα περιέγραφες τόσο καιρό... :roll::roll::roll::roll::roll:

Γιώτα πλησιάζουν οι μέρες για να πας στο κοριτσάκι σου... :x:x:x:x

Η Ιω καλά....Από χθες το βράδυ είναι απύρετη.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Και χθες ανέβασε μόνο 2 φορές πυρετό, εκ των οποίων τη μια (το βράδυ) έπεσε μόνος του... ;););) Αύριο πρώτα ο Θεός θα τη στείλω σχολείο.... :D:D:D

Τι άλλα;;;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειπα ομως του Α(ο οποιος με απελυσε προσφατως) οτι επραξε μεγα λαθος και εχει υποχρεωση να με ξαναπροσλαβει ή να μου βρει δουλεια γτ εκεινος(με εμενα) αποφασισε να μην δουλευω τοσα χρονια(οποτε δεν εχω πουθενα προυπηρεσια) και εκεινος μου εκανε παιδι οποτε χανω "μορια" λογω "υποχρεωσεων"! :idea::D:lol::P

Ω ναι!!!Δεν τον χωριζω αν δε μου βρει δουλεια! 8-} [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] ...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σωστή!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναμενομενο και λογικο.

Γι'αυτοκαι δεν ανοιγομαι,απλα προσαρμοζομαι σε αυτα που εχω

Δοξα τον Θεο να λεμε και υγεια να εχουμε.

Αργυρουλα τοσες πολλες επισκευες...

Βασικα χρειαζομαι καινουριο αμαξι- του Ο του κανει το σαραβαλο νισαν γιατι κουβαλαει σκαλες εργαλεια κλπ,αλλα αν δεν τελειωσουμε καπια πιο επειγοντα θεματα με το σπιτι , δεν μπορω να ανοιχτω..δεν βγαινω..και δεν θελω να παρω απο τα ετοιμα.

Οποτε μετα..οσο δε μας βγαζουνσοβαραπροβληματα που τα καθηστα ασυμφορα στη συντηρηση δεν τα αλλαζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

, δεν μπορω να ανοιχτω..δεν βγαινω..και δεν θελω να παρω απο τα ετοιμα.

Οποτε μετα..οσο δε μας βγαζουνσοβαραπροβληματα που τα καθηστα ασυμφορα στη συντηρηση δεν τα αλλαζουμε

να να να αυτά διαβάζω και αγχώνομαι και λέω εμείς τι λάθος κάνουμε?

υπάρχουν νέα ζευγάρια που έχουν έτοιμα χρήματα στην άκρη?

τι στο καλό εμείς ποτέ δε μπορέσαμε να σταυρώσουμε κάτι...

δουλέυουμε και ξοδεύουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ειναι τα λευτα του γαμου μας...και αυτο μονο και μονο επειδη το γλεντι το πληρωσαν οι γονεις μας, αλλιως πιστεψε με ουτε εμεις θα ειχαμε μια. και μη φανταστεις...δεν ειναι και κανενα τρελο ποσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα λεφτά του γάμου μας γίνανε αυτοκίνητο (μάλλον προκαταβολή) και αγοράσαμε και ότι χρειαζόμασταν για το σπίτι. Μετά είχαμε 2 γέννες σε 2 χρόνια (από 5000) ε ναι πώς να μαζέψουμε μετά :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...