Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

κοριτσια μην με βριζετε ολες μαζι μια μια...

χιλια συγνωμη μωρε εχετε δικιο οτι και να πειτε αλλα τουτο δω το εργαλειο αργει να μου φορτωσει...και παρα να το σπασω δεν πολυμπαινω το facebook μου ειναι πιο ευκολο και μιλαμε εκει με πολλα κοριτσια αλλα εχετε δικιο ειναι δικαιολογιες αυτα...τι κανετε? ολες διαιτα???οπως λεει και η μαριεττα η καλυτερη διαιτα ειναι η γαστρεντεριτιδα η οποια φυσικα με επισκεφτηκε και εμενα και κοντεψα να πεθανω..

το μανωλιο μου ειναι μια χαρα...την προηγουμενη εβδομαδα πηγαμε και στην παιδιατρο και ειμαστε αισιως στα 87εκ.και στα 10400..καναμε και ενα γενικο τσεκ-απ τα κοιταξαμε ολα και ειναι μια χαρα εκτος απο την ταλαιπωρια που περασε το καμαρι μου με ενεσεις...

πηγα και εγω και εκανα το τεστ-παπ για φετος και τωρα που το θυμηθηκα πρεπει να παρω και τα αποτελεσματα...και κουβεντιασαμε με τον γιατρο και για το δευτερο..μου ειπε πως ολα ειναι σουπερ προχωραμε κανονικα χωρις αγχος και μεχρι το πασχα θα ειμαι εγκυος..αντε να δουμε και αν πεσει μεσα και σε αυτο θα του πω να μου πει τα νουμερα του τζοκερ...οσο μπορω να τον εκμεταλευτω :lol::lol::lol::lol:

εσεις πως ειστε?τι κανει η γκαστρουλα μας?κατερινακι σε σκεφτομαι συνεχεια!!!ινα?αλικη?γιωτα?ευγενεια?συναντιθηκες με την αννουλα εμαθα εε??τι τυχερες ειστε που μπορειτε και τα λετε...

κοριτσια ξερω πως ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα οσο τα σκεφτομαστε τοσο χειροτερα γινονται...ξερω πως εξω απο το χορο κανεις πολλα τραγουδια λεει αλλα δεν ειμαι πλουσια ποτε δεν ημουν απλα περναμε ανετα και δεν εχουμε προβλημα κρισης και ελπιζω να μην εχουμε...αλλα ειναι τοσο στεναχωρο να το ακους παντου γυρω σου...μακαρι να μπορουσα να βοηθησω οσο και οπως μπορω..και εσεις κοριτσια αν θελετε τιποτα μην διστασετε οτι μπορω να το κανω...

λοιπον σας αφηνω τωρα και ελπιζω να μην ξαναχαθω...να ξερετε ομως οτι σας σκεφτομαι...

http://www.facebook.com/profile.php?id=1065267645 εδω θα με βρειτε σιγουρα..σας αγαπω φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλώς την και ας άργησε!! Γειά σου Κρητικομαράκι μας!!! Να χαίρεσε τον Μανωλιό σου!!Με το καλό να έρθει και πολύ σύντομα ένα σποράκι ακόμα!!

Ο Νώντας πριν μια ώρα....έτοιμος για νάνι...

post-13057-1387393870034_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιιιιιιιιιιιιι τι κουκλι ειναι αυτο???ευγενια αν θυμαμαι καλα ο νωντας ειχε μακρυ μαλλι ε??το σκεφτομαι απο τωρα πως θα κουρεψω τον δικο μου...δεν θελω...εχουμε βαφτιση σας το ειπα..ετοιμαζομαι απο τωρα...δεν θελω σχολια ειναι νωρις το ξερω αλλα τα θελω ολα αψογα...και αν εγκυμωνυσω (πως το εγραψα ετσι?)δεν θελω να εχω αγχος..αρκετο θα ειναι απο μονο του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα τωρα εκανα μια ανασκοπηση στις πισω σελιδες και ειδα τα τελεια νεα σου....

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ να εχεις μια τελεια και υπεροχη εγκυμοσυνη και ευχομαι ολες οι χαρες του κοσμου να ερθουν ...ειναι υπεροχα μην φοβασαι και θα τα καταφερεις και με ενα και με δυο και με τρια.. δεν ξερεις ποσο χαρηκα ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυγενιααααα τι μουριτσα ειναι αυτη βρε, ποσο ευτυχιζμενος φενετε το καμαρι μου, φτου φτου σκορδα...

Εμενα ο δικος μου τωρα γιατι κλαιει μου λετε..... :?::?::?: Παω κοριτσια ισως ξαναμπω αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες!!!!

Τι κάνετε; Εμείς είμαστε μια χαρά!

Τελικά είχαμε αρκετό χιόνι την Τετάρτη και όντως χουχουλιάσαμε οικογενειακώς στο σπίτι, δεν πήγαμε στις δουλειές μας γιατί αφενός δεν 'ανοιγε η γκαραζόπορτα και αφετέρου από το κρύο χαλασε η μπαταρία του αυτοκινήτου του Βασίλη και δεν έπερνε μπρος. Το δικό μου αυτοκίνητο ήταν από πίσω οπότε περίμενα να κουνηθεί του Βασίλη για να βγώ. Έ, οσπου να παραγγήλει μπαταρία, να του την φέρουν, να την βάλει πέρασε η ώρα και αντί για δουλειά ανεβήκαμε στο τελεφερίκ και παίξαμε με τα χιόνια! Ώραία ήταν!

Η Σοφούλα είχε χαζέψει!

Ίνα μου είναι καλύτερα η Αναστασούλα ε; Άντε μωρε να γίνει καλά το κοριτσάκι σου και ανακτήσει πάλι τις δυνάμεις του γιατί θα έχει ταλαιπωρηθεί πολύ.

Ευγενία μου μπράβο στο Νώντα σου που περπάτησε!!! Καλά ε, είναι ένα κουκλί! Και όντως καλα λέει η Έυη φαίνεται τόσο ευτυχισμένος! Μπράβο πάντα έτσι να είναι το παλικάρι σου.

Όσο για το ωράριο του ύπνου του μια χαρά είναι γιατί να το αλλάξεις. Σ' αυτή την ηλικία καπώς έτσι κοιμούνται πλέον μην ανυσηχείς.

Ά! Ευγενία όλο ξεχνάω να στο αναφέρω. Είχα δει στον ύπνο μου κάποια στιγμή τώρα πρόσφατα ότι περνούσα λέει έξω από το σπίτι σου τυχαία και σου χτύπησα το κουδούνι και είπιαμε καφέ... Είχες ένα πολύ μεγαλο σπίτι!

Ευάκι μπράβο σου!!!! Τα πας περίφημα με την δίαιτα ε; Συνέχισε έτσι. Όσο βλέπεις τέτοια αποτελέσματα φαντάζομαι ότι θα αντλεις περισσότερη δύναμη.

Μαράκι που είσαι μωρέ;;; Τι κάνει ο Μανωλιός;;; Εγώ σε βλέπω και στο facebook. Θα τα πούμε απο έκει κάποια στιγμή.

Αννούλα μου γλυκιά σημασία εχει να καμαρώσεις τον γιόκα σου να σβήνει το πρώτο του κεράκι και να είναι γερός και δυνατός ώστε να σβήσει χίλια κεράκια στην ζωή του! Μόλις ανοίξει λίγο ο καιρός θα συναντηθούμε όσες μπορουμε με τα παιδάκια μας να γίνει χαμός!!! Και σε σπίτι θα είναι ωραία.

Αυτά κορίτσια μου κι απο μένα. Θα τα πούμε πάλι αύριο. Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία αυτή την φορά του τα έκοψε πολύ μπροστά. Την επόμενη θα τα πάρει λιγότερο μπροστά για να κάνουμε και σχέδια. Ο δικός μου εχει πίσω σγουρό σκληρό μαλλι και δεν μπορούσα να το του ξεμπερδέψω εύκολα και τον ξανακούρεψα για δεύτερη φορά. Μια μετά την βάπτιση και μια τώρα πριν 1 εβδομαδα. Σε δύο μήνες θα του είναι πάλι αφάνα..

Εμένα ξύπνησε πριν μια ώρα με ουρλιαχτά, του εδωσα ντεπόν για να μην έχουμε ξενύχτια πάλι και ξεράθηκε μετά από λίγο. Ήπιε και το γάλα του που δεν ήθελε πριν και έλιωσε...

Αναστασία μια χαρά περάσατε χθες...πόσο σας ζηλεύω που χαλαρώσατε και κάνατε κοπάνα...θέλω και εγώ κοπάνα με τα αντράκια μου.Αν και τις τελευταίες μέρες έχουμε τρελαθεί στους καφέδες με τον Δημήτρη. Κυριακή, Τρίτη και σήμερα με πήγε για έναν γρήγορο καφέ χωρίς τον Νωντα βέβαια..αν και έχω τύψεις που τον αφήνω, γιατί μου λείπει. Αλλα με το κρύο που είχε δεν τολμούσα να τον βγάλω. Άντε να φτιάξει λιγο ο καιρός να τον πάμε καμια βόλτα..να τα πούμε και εμείς από κοντα κάποια στιγμή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία το σπίτι μου δεν είναι και τόσο μεγάλο αλλά όποτε θέλετε είναι ανοίχτό για καφέ!!! Στην πραγματικότητα και όχι στο όνειρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες και μωράκια!!! τι κάνετε; κατάφερα και διάβασα τα περισσότερα νέα σας, είχατε γράψει και πολλά. Χάθηκα γαμώτο... βασικά τις πρώτες 5 μέρες είμασταν χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ :twisted: . Μετά όταν επανήλθε ο πολιτισμός στο σπίτι μας άνοιξα το λάπτοπ μου και, ενώ συνδεότανε κανονικά στο ίντερνετ, για κάποιο λόγο δεν μου ανοίγει καμία σελίδα! ευελπιστώ αύριο να μου το φτιάξουν. Καβάτζωσα όμως επιτέλους σήμερα το λάπτοπ του άντρα μου γιατί δεν άντεχα άλλο μακριά σας :D

Ινα περαστικά στην κορούλα σας, πολύ στενοχωρήθηκα που ταλαιπωρηθήκατε έτσι... όλα καλά τώρα;

Μαιρούλα, διδυμάκια;;; λογικά τα βρίσκω τα συναισθήματά σου, και χαρά και άγχος. Ολα καλά να πάνε και να φέρεις στον κόσμο δύο υγιέστατα μωράκια, και όλα τα υπόλοιπα θα τα καταφέρετε. Τον Νικόλα σκέφτομαι, που δεν θα έχει μόνο ένα ανταγωνιστή για την αγκαλιά της μαμάς αλλά δύο :lol: . Για να σου πω κι εγώ την αλήθεια, έχω κληρονομικότητα για δίδυμα και από τη δική μου γιαγιά και από τη γιαγιά του άντρα μου, και ένας από τους λόγους που φοβάμαι να τολμήσω για δεύτερο είναι και αυτός... αλλά σημασία έχει να κάνουμε γερά παιδάκια, μόνο αυτό, όλα τα άλλα θα μας βοηθήσει ο Θεούλης να τα λύσουμε!

Κατερίνα τι τρομάρα θα τράβηξες με τον κολικό ε;;; είδα ότι ακόμα έχεις ανησυχίες για τον Γιάννη, εγώ πιστεύω πραγματικά ότι δεν συμβαίνει κάτι αλλιώς ούτε βηματάκια θα έκανε, απλά βαριέται αυτό είναι όλο.

Εύη, Ευγενία, Αλίκη & Ελίζα καλή συνέχεια με τη δίαιτα, χαίρομαι που βλέπετε αποτελέσματα!

Αλίκη δεν κατάλαβα, σκέφτεσαι να φύγεις με τον μικρό για Κέρκυρα; τι θα αλλάξει αν φύγετε, έχεις δουλειά εκεί; θα είναι πολύ δύσκολο γαμώτο για όλους σας να χωριστείτε έτσι... πως μας έχουν καταντήσει πιά;;; ελπίζω να βρεθεί σύντομα μια καλύτερη λύση.

Αννούλα, Μαριέττα, Αναστασία, Γιώτα, Ρούλα & Μαρία τα φιλιά μου :-*:YMHUG:

Τα δικά μου νέα είναι ότι... δεν έχω νέα!!! αν θυμάστε όπως σας είχα πει, η Αφροδίτη με το που βγαίνει έστω και για δευτερόλεπτα έξω χειροτερεύει, και έτσι είμαστε ΣΥΝΕΧΕΙΑ κλεισμένοι μέσα... δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε, αλλά έχει αρχίσει να μου τη βαράει λίγο, αφού έχω φτάσει σε σημείο να λέω ευτυχώς που πηγαίνω για δουλειά γιατί αλλιώς θα είχα χαζέψει. Πόσο ζήλεψα που διάβασα για βολτούλες και εκδρομούλες... από αρχές Δεκεμβρίου μέχρι τώρα έχουμε βγει όλοι μαζί μόνο 1 φορά!!! την μοναδική μία που ξαναρρώστησε. Και μερικές Κυριακές που πηγαίνουμε στη μαμά μου για φαγητό (με το αυτοκίνητο εννοείται, παρότι είμαστε δύο βήματα!). Πόσο την λυπάμαι κι εκείνη δύο μήνες κλεισμένη σε ένα σπίτι! αλλά τι να κάνω βρε κορίτσια πείτε μου, αφού και με το ελάχιστο που βγαίνει ξαναρχίζει ο βήχας; από τη μία φοβάμαι ότι θα γίνει αρρωστιάρα γιατί δεν έχει μάθει να βγαίνει στο κρύο και με το παραμικρό θα αρρωσταίνει, αλλά και από την άλλη πως να τολμήσω να την πάω κάπου; δεν ξέρω τα έχω χαμένα κι εγώ... τις τελευταίες 2 μέρες ξαναβήχει πάλι, παρότι δεν έχει βγει στιγμή εδώ και 2 εβδομάδες. Κατά τ'άλλα καλά, γραφείο-σπίτι-δουλειές-ύπνος με διαλείμματα λόγω δοντιών και πάλι τα ίδια. Δόξα τω Θεώ όμως που είμαστε καλά, αυτο σκέφτομαι για να παίρνω κουράγιο.

Αντε είχα καιρό να σας τα πω και τα έβγαλα μαζεμένα, χα χα! Καληνύχτα κουκλίτσες μου και πολλά φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σας σκεφτομουν ολη μερα!!!(ολη την εβδομαδα εννοω,αλλα δε βγαινει ομοιοκαταληξια 8-}8-}8-} )..

Μαιρη θα αρχισω απο εσενα και θα σου ευχηθω τα καλυτερα για μια τελεια εγκυμοσυνη,παρεα με τα δυο σπορακια σου και τα δυο αντρακια σου απο την εξω μερια!!!συγχαρητηρια!!! θαρρος θελει η ζωη και τσαμπουκα!!! μην αγχωνεσαι κι ο Θεος δεν αφηνει κανενα!!

Ελενη με τον βηχα μη φοβασαι..ρωτα και τον γιατρο πώς θα πρεπει να προσεχεις και λιγο λιγο ακομα και με κρυο,να βγαινετε...

Ευγενια ο Νωντας ειναι κουκλι!!!!!!!!σου μοιαζει παρα πολυ νομιζω!!!μπραβο που περπατησε!!!Νωντακο τρελανε τους ολους τωρα!!!

οσον αφορα την Φοιφα,την ειχα κι εγω στην εγκυμοσυνη,λογω θρομβοφιλιας,αλλα δε μου φαινοταν τοσο σκυλα ρε συ!! ουτε για τα κιλα μου ελεγε κατι..ειχα παρει 12 συνολο...βεβαια μετα την γεννα δεν εκανα παλι εξετασεις...λες να εκανα βλακεια που το παραμελησα;εκει φοβαμαι λιγο...ετσι κι αλλιως,με τα οικονομικα δε μας βλεπω για δευτερο μωρο..ασε που ειμαι και 39+.....

Ινα περαστικα στο κοριτσακι σας!! ολα θα ειναι καλυτερα απο δω και περα...βγηκαν τα αποτελεσματα;

παντως αυτο που ελεγες για τον παιδιατρο οτι και καλα ειναι γνωστος της οικογενειας...κι εμεις ειχαμε γιατρο αυτον που εχει η συνυφαδα μου,αλλα εμενα δε μου γεμιζε το ματι και σε δυο μηνες τον αλλαξα...ουτε με ενοιαζε τι θα πει η οικογενεια του Μανου...

Κατερινα!!! φτου κακα οι κολικοι!!! λαχταρα ε!!! να προσεχεις...μαγνησιο παιρνεις για τυχον συσπασεις;(ασχετο με τους κολικους,αλλα τωρα μου ηρθε)...υπομονη με την διαιτα...

Και μιας κι ειπα την μαγικη λεξη ΔΙΑΙΤΑ>>>>>ΕΥΗ!!!!μπραβο!!!!-3!!!!!!εισαι θηριο ρε!!!

Γιωτα για τις μελανιες κι ο Ηλιας τα ποδια τα κανει καταμαυρα..οσο για το πρηξιμο,σιγα σιγα θα φυγει..μην ανησυχεις...

θυμισε μου πού μενεις;στο Αστρος (παραλιο) πηγαιναμε με τον Μανο(εποχης προ-Ηλια)αρκετα συχνα για τριημερα...ειναι πολυ ωραιο μερος..και καναμε κι εκδρομες μεχρι τα Ανω Δολιανα.Αγ.Πετρο κλπ..κοριτσια αξιζει να κανετε αυτες τις διαδρομες ....ειδικα την Ανοιξη με τα δεντρα καταπρασινα,αλλα και φθινοπωρο με τα φυλλα κιτιρινα-πορτοκαλια ειναι ονειρο!!!

Αλικη ειναι αδικο!!!!αδικο!!!! αδικο!!!! τιποτα αλλο δε μπορω να πω....ευχομαι ο,τι καλυτερο για την οικογενεια σου...

κορες μαλλον ξυπνησε..θα μπω αργοτερα να γραψω τα δικα μου..

φιλια και καλημερα σε ολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι αφου ξυπνησε ο Θεος!!! και αφου τον αλλαξα και χαιρετησαμε τον μπαμπα που παει στο γραφειο και αφου συγυρισαμε τα κρεβατια και πριν το φρουτο,βρισκω παλι ευκαιρια να σας πω τα νεα μας:

ο Ηλιας ειναι πολυ καλο παιδακι...τρεχει ολη μερα,ανεβαινει παντου ομως και κατεβαινει με την ιδια ευκολια απο κρεβατια,καναπεδες...λεει διαφορες λεξουλες οπως τσιου τσιου για το πουλακι,κοκο για την κοτα..λεει νονα για την αδελφη μου,λεει ναι!!! οταν χτυπαει τηλεφωνο ή κουδουνι...παει με το κλειδι στο χερι να ανοιξει την πορτα,ανακατευει τα ντουλαπια στο μπανιο αλλα παντα μα παντα τα βαζει στην θεση τους!!! :o:o ...απο θεμα υπνου λιγο τα χαλαμε...θελει το βραδυ να κοιμηθουμε αγκαλια...οταν παει να τον παρει ο υπνος τον βαζω στο κρεβατακι του,αλλα μεσα στην νυχτα θα ξεσκεπαστει,θα παω να τον σκεπασω θα ξυπνησει και παλι αγκαλια!!! εκει λιγο το εχω χασει...τον ντυνω καλα το βραδυ με φανελακι,φορμακι και ζακετακι αυτες τις νυχτες με το κρυο,αλλα και παλι ειναι παγωμενος....βαζετε κοριτσια υπνοσακους;η γιατρος μας εχει πει οχι...το αυγο με τιποτα δε το θελουμε...εκει παλι το χανω....προχθες το βραδυ ειχε απιστευτη γκρινια...δεν ηξερε τι ηθελε...του εδωσα λιγο depon και ηρεμησε...τα ουλα του ειναι φουλ πρησμενα...παμε μαλλον για τραπεζιτες...

το αγαπημενο του φετιχ εχει γινει το σκουπακι χειρος...αν με δει να το κραταω κανει σαν τρελος να το παρει...σκυβει και σκουπιζει μονος του :lol::lol: τι νοικοκυρη εχω εγω!!! το δευτερο φετιχ του ειναι οι καλτσες!!! ανοιγει τα συρταρια,πεταει ενα ενα το ζευγαρια και ξανα τα βαζει στην θεση τους!!!

κοριτσια ερχεται και με αγκαλιαζει και με φιλαει!!! μεγαλωνει το αντρακι μου και καταλαβαινει ποιον πρεπει να αγαπαει 8-}8-}8-} αλλα και στον Μανο εχει απιστευτη αδυναμια...αν δεν τον βλεπει μπροστα του λεει συνεχεια:μπαμπα!! μπαμπαμπα!!!!

σας ζαλισα με τα δικα μου...παμε για το φρουτο σιγα σιγα και επανερχομαι...

φαγητο σημερα εχει φασολαδα!!! την εφτιαξα απο χθες το βραδυ,απλωσα και ενα πλυντηριο χθες,οποτε σημερα σκουπα και ξεσκονισμα...καιρος να παιξω με το μωρο μου!!!!

φιλια κορες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!

Εμφανιστήκατε κοριτσόπουλα?? Μπράβο!!!!

Εγώ είμαι κομμάτια, δεν κρατιέμαι όρθια εδώ κ 2 μέρες…. νυστάζω κ το βράδυ που σηκώνομαι για το Σπύρο πέφτω πάνω σε κρεβάτια, πόρτες κ ότι βρεθεί μπροστά μου… περιμένω να αδιαθετήσω κ έχω όλα τα υπέροχα προεόρτια!!!

Βρε κορίτσια εχθές το βράδυ αμάρτησα….. δεν σας λέω τι έφαγα γιατί δεν έχει σημασία… πάντως όχι γλυκό!!! Γύρισε ο άντρας μου 8 από τη δουλειά κ δεν μου είχε πει ότι δεν είχε φάει…. Οπότε είπαμε να φάμε κάτι μαζί…. τι να έκανα έλειπε 2 μέρες?!

Ευγενία είναι ΚΟΥΚΛΟΣ… δεν έχω να πω κάτι άλλο!! Αααα ρε Νώντα!!!! Νομίζω πως έχουμε κ το ίδιο καρότσι αλλά σε πορτοκαλί!!!

Μαράκι όλα καλά να πάνε…… κ γιατί να μην πάνε άλλωστε?? Να εμφανίζεσαι που κ που για εμάς (μπορεί να είμαι η μόνη) που δεν έχουμε fb!!!

Εύη μου καλά ο Τριανταφυλλένιος???

Νατάσσα μια χαρά…. Μείνατε σπιτάκι σας κ χαρήκατε ο ένας τον άλλο!!!

Ελένη μου κάνε λίγο υπομονή να φτιάξει λίγο ο καιρός κ θα βγείτε…. Αν σου χειροτερεύει όταν πάτε βόλτα δεν έχει νόημα!!

Όχι εγώ δεν φεύγω για Κέρκυρα με το παιδί…. για την ώρα τουλάχιστον!! Αυτή είναι μία υπόθεση που μπορεί να πραγματοποιηθεί άμα συνεχίσουν το σχέδιο που έχουν στο μυαλό τους! Δηλαδή να μας εξοντώσουν!!!

Ναι Μαριέττα είναι άδικο πολύ γιατί αυτό το κράτος είναι Αθηνοκεντρικό κ δεν μπορείς να κάνεις τίποτε μακριά από εδώ! Για να κάνει μία καλή ειδικότητα έπρεπε α έρθουμε στην πρωτεύουσα…. Δηλαδή να μπούμε σε ενοίκιο, να αφήσω τη δουλειά μου κ να κάνουμε ένα σωρό έξοδα που στο σπίτι μας δεν θα είχαμε! Κ για να μην γίνουμε βάρος σε κανέναν αργότερα ( βλέπε γονείς ) δουλεύαμε κ δουλεύαμε για να μπορεί μετά να κάνει κάτι γυρνώντας πίσω κ για να ζήσουμε καλά αυτά τα 4 χρόνια εδώ!! Δεν λέω ότι μας λείπει κάτι απλά αντί να σκεφτόμαστε αυτά που ονειρευτήκαμε περιμένουμε να ακούσουμε τι άλλο θα μας πάρουν την επόμενη μέρα!!

Ότι θα γίνουν χειρότερα, θα γίνουν!! Εδώ κ πολύ καιρό, επειδή παρακολουθώ ιταλική τηλεόραση, έχουν πεί πως όλοι οι μισθοί στην Ελλάδα θα γίνουν 800 (ανώτερο) κ οι συντάξεις 500 (ανώτερο)… κάτι ξέρουν!!

Βέβαια ένας φίλος που δουλεύει στην Τράπεζα της Ελλάδος, μου είπε πως ετοιμάζονται να κόψουν ξανά την δραχμούλα! Δεν ξέρω αν αληθεύει αλλά οι κακές γλώσσες αυτά λένε!!

Κορίτσια ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ κ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!

Τι νοικοκύρη έχεις Μαριέττα!! Τι καλό παιδί!!

Σήμερα ψαρόσουπα! Γάλα με δημητριακά κ καφέ. Το βράδυ θα το ράψω γιατί δεν λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!εχετε γραψει πολλα και δεν τα εχω διαβασει ολα :oops:

εμεισ καλα ειμαστε ...ο μικροσ δεν παλευεται καθολου,δεν βαζει κωλο κατω...ρε κοριτσια ενω καταλαβαινει τα παντα δεν λεει τιποτα....μηπωσ ηρθε και δικη μου σειρα να ανησυχω μετα την Κατερινα?????

λεει μονο μπαμπα καμια φορα μαμα αλλα δεν ξερω αν εννοει εμενα :lol: και γαγα(γαλα) κατα τ αλλα ολο φωναζει αλλα τιποτα αλλο ...α λεει και πωσ κανει το παπακι αυτα....

ο μεγαλος μου ελεγε περισσοτερα σ αυτην την ηλικια!

ινα μου τι κανει η μικρη?

Αναστασια και εμεισ χουχουλιασαμε αυτεσ τισ μερεσ με το χιονι!καλα ηταν!!!

Ελενη μου μηπως η μικρη εχει μυξουλες και τησ δημιουργει βηχα?εγω του βραζω νερο με ευκαλυπτο και ειδα τελεια αποτελεσματα!

Μαριεττα μου θηριο ο Ηλιασ σου μπραβο!!!!

Καλα Ευγενια ειναι κουκλοσ ο μικροσ!τι τελειοσ με το καπελακι του!!!!!

Λοιπον οσο για τη διαιτα καλα κρατει αλλα χθεσ εφαγα λιγο γλυκακι :oops: αχ τι θα κανω μερικεσ φορεσ δεν μπορω να κρατηθω καθολου.

σημερα γιαουρτι καφε,σε λιγι μια χουφτιτσα αναλατουσ ξηρουσ καρπουσ,μεσημερι μπριζολιτσα,σαλατουλα και το βραδυ ελπιζω τιποτα :lol::lol::lol:

Αλικη μολισ πατησα υποβολη σε ειδα....χιχιχιχι χθεσ ηταν η μερα τησ αμαρτιασ τελικα ;)

Αχ κοριτσια οσο για τα οικονομικα δεν σχολιαζω τιποτα....σορρυ αλλα δεν μπορωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανες.....

Εχω τον Τριανταφυλλο διπλα μου (καθετε στο καρεκλακι του) με μια βαφλα στο χερι που την εχει κανει ζυμαρι απο το πολυ ζουλιγμα και τριψιμο αναμεσα στα δαχτυλα :|:|:|:-o:-o:-o:-s:-s:-s

Ααααα ρε Ευγενια να μην πεις μια κουβεντα ενφανιστικαν ολες "με την μια" (που λεει και ο αδερφος μου ο μικρος) :lol::lol::lol::lol:

Μαριεττα καλε πως του εμαθες να σιμαζεβει τις ζημιες του??? εμενα εχει γινει ενα μικρο τερατακι κοριτσια, πολυ φοβαμε οτι τα εντατικα μαθηματα που του κανει η Φλωρα επιασαν τοπο.

Εχθες ιδικα ηταν το κατι αλο, ανεβενε πανο στον καναπε και πετουσε κατο ολα τα μαξιλαρια και μετα καταφερε να πεσει πανο στον καναπε βεβεα αλλα πισο απο τα μαξιλαρια της πλατης που ειναι σκλιρο και πονεσε. Απο εκει ανακαλιψε και τα κουμπια της τηλεωρασης και τωρα δεν την αφινει σε ησιχια...Αχχχχ τι εχουμε να τραβιξουμε απο εδω και περα :(

Αναστασια το ποσο ζηλεψα οταν ειπες οτι μηνατε σπιτι οικογενιακος και χουχουλιαζατε κοντα στο τζακι, και μετα παιχνιδια στο χιονι???? εεεε αυτο παει πολυ κοπελια :lol::lol::lol: Πλακα κανω, μακαρι παντα να περνατε ετσι με την οικογενια σου...

Σημπεθερα τι κανεις??? Δεν ξερω τι να σου πω με το κρυο και τον βηχα της Αφροδιτουλας αλλα δεν νομιζω να ειναι καλιτερα που δεν βγενει καθολου εξω...Εγω να δεις πως εχω λαλισει που δεν βγενω ουτε για να παω στην δουλεια και απο Δευτερα λενε καινουριο κημα κακοκαιριας 8-}8-}8-}

Παει θα την ξεκανει την tv o μικρος σηνεχια αλαζει καναλια.....

Se u later mammys....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Έτσι μου αρέσει - να είναι ζωντανή η παρέα μας!!!

Μαριέττα εγώ φέτος τον χειμώνα τον έχω σε υπνόσακο. Δεν γινόταν. Τον έβρησκα μόνιμα ξεσκέπαστο, παγωμένο και με βήχα. Τώρα είναι μια χαρά και μόλις τον βλέπει πέφτει πάνω του για να τον βάλω μέσα..Εμένα για το αυγό ο μικρός κάνει πάρτυ - αν δει ή μυρίσει ότι έχει αυγό δεν θέλει την φρουτόκρεμα. Του το κρύβουμε για να φάει πρώτα φρουτόκρεμα και μετά το αυγό!! Φαγανό αγόρι μου!!!

Elisa ούτε εμένα λέει τπτ ακόμα. Μόνα μπα μπα όποτε έχει όρεξη, και κακα γενικά και αόριστα. Κατα τα άλλα μόνο φωνές..Και εμένα καταλαβαίνει τα πάντα. Εγώ πάλι δεν έχω άγχος. Ο ανηψιός μου κοντεύει τα 2 και ακόμα δεν μιλαέι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Αλικη και Ελιζα....

Το νουμερο αλαζει καναλια και οταν παιζει μουσικη χορεβει κιολας.....

Αλικη εχεις fb γιατι δεν καταλαβα???? Αν εχεις βαλε και εμενα για friend....

σου στελνω pm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο Σπύρος ξεσκεπάζεται… τα παιδία ζεσταίνονται πιο πολύ από εμάς!! Δεν πειράζει που είναι παγωμένος… να κοιτάζεις πλατούλα κ κοιλίτσα.. αν είναι ζεστά δεν έχει ανάγκη!

Ο Σπύρος εδώ κ μήνες λέει τα ίδια … εντό (εδώ) γκι ( εκεί) μπι (κουμπί) μπαμπαμπα, μαμά ή μαμαμα, μπου (που) κ κουνάει κ χεράκι όταν ρωτάει, παπα (παπί)!!!!

Τίποτα καινούριο δεν λέει!! Αααα λέει σζα (σιγά) όταν περπατάει γιατί πάει σαν χελώνα!!! :lol::lol::lol:

Αλλά ξέρει να κάνει το κουνελάκι, να πιάνει μύτη, αυτιά κ μάτι όταν ακούει το ομώνυμο τραγούδι!!

Σας ζάλισα….. :roll::roll:

Πάτησα υποβολή κ σας είδα κ εγώ….

Ελίζα ήρθες μετά από 2 μέρες αδιάβαστη??? Γρήγορα για διάβασμα… !!! :lol::lol::lol:

Εύη σε δοκιμάζει ο γιός σου… το έχει πιάσει το νόημα! Αν το αντέξεις κ αυτό είσαι ΘΕΑΑΑΑ!!!! :lol:

Καλημέρα Ευγενία!!

Δεν έχω fb…. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ...αχ τι καλα μαζευτηκαμε ολες βλεπω...

Ελενη μηπως ο βηχας σας ειναι αλλεργικος??γιατι πολυ για αλλεργικο βηχα ακουω τωρα τελευταια...για δες το και αυτο...

Γεια σου Μαρακι ο Μανωλιος τελειος μεγαλωσε και φυσικα σου ευχομαι και εσυ συντομα οπως ειπε και ο γιατρος μεχρι το πασχα να αρχισει να φουσκωνει η κοιλιτσα...σου εκανα αιτημα στο facebook εχω καιρο για δες το...

Μαριεττα Κοζανη ειμαι αλλα αν τυχει και κατεβω προς τα κατω αργοτερα οταν ανοιξει ο καιρος θα χαρω να σας γνωρισω οποιες μπορεσουν να βρεθουμε...καλα μιλαμε ο Ηλιας σου πρεπει να ειναι φτου τα παιδια...το πιο καλο παιδακι...μπραβο του μπραβο του...

Νατασσουλα μου φιλακια οπως και στο Ελιζακι....Ευγενια μου η φωτο το Νωντα φοβερη,.,,....Αλικη μου σου ευχομαι ολα καλα να πανε και να μην χωριστει η οικογενεια...αχ γραφω ετσι γρηγορα γιατι ξυπνησε ...παω παω θα σας δω μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καλημερα

Ειμαστε καλα και παραπονιεται λιγοτερο βγηκαν τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις και σημερα θα μιλησω με ενα αλλο γιατρο για να μου πει τι θα κανουμε απο δω και περα.Την καημενη την εχω ζαλισει να της πλενω το παπι.

Χωρις να σας ανχωσω μας εχει τελανει με τα λογια της.Οτι της πεις το λεει μετα και το θυμαται.Ειχε ενα βιβλιο με διαφορα μεσα και της το εδειχνει η μανα μου και ειχε μια σβουρα η μανα μου την ελεγε "να ενα δεντρακι" εκεινη κουνουσε το κεφαλι της και ελεγε "σφουρα".Εφευγε ο μπαμπας της και φωναζε "μπαμπα ντω"και βαρουσε και το δακτυλο κατω.Λεει νυχτα μερα κατσα για καλτσα νεο για νερο οτι θες.Και φουθκα για να κανουμε φουσκες με σαπουναδα.Μας κανει και παρατηρηση που κλεινουμε τα φωτα το βραδυ και ζηταει φωθ.Θα το ζουληξω παει και τελειωσε.

Εγω την βαζω σε υπνοσακο γιατι δεν γινοταν αλλιως το βραδυ απο την μια μερια του κρεβατιου πηγαινει στην αλλη, επρεπε να ειμαι ξυπνια ολο το βραδυ για να την σκεπαζω αδυνατο.Ετσι κοιμομαστε και οι δυο ολο το βραδυ επιτελους ξανα.Εγω σκεφτομαι πως θα γινει να μαθει να μην χτυπιεται στο κρεβατι της για να της αλλαξω κρεβατι.Ας επλπιζουμε του χρονου.

Εγω Ευη δεν κανω τοσο αυστηρη διαιτα.Θα φαω ενα τοστ το πρωι το μεσημερι σαλατα με ενα μπιφτεκι η μια μικρη μεριδα φαγητο το απογευμα μια μπαρα και το βραδυ ενα μικρο γιαουρτακι.Και μονο που δεν τρωω ολη την ωρα και εκοψα τα γλυκα και πινω πολυ νερο χανω αυτα που χανω και νιωθω καλα.Το κακο ειναι οταν εχεις να χασεις επτα κιλα ειναι πιο δυσκολο απο το να χασει 15.Οτι γινει δε θα σκασουμε κιολας.

Βρε κοριτσια εμενα γιατι δε μου φευγει η ορεξη να παω να παρω ενα ρουχακι.Τι θα κανω

Αυτα παω να κανω καμια εργασια γιατι πολυ το κ.......ω

Καλα ολες οι φατσουλες ειναι υπεροχες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίνα μου εγώ δεν αγχώνομαι…. Κάποια στιγμή θα πει κ περισσότερα!!

Έχει καλή αντίληψη κ τα πιάνει γρήγορα κ αυτό μου φτάνει για την ώρα!

Τι έδειξαν οι εξετάσεις? Όλα καλά?

Γιώτα καλά…?... μακάρι να συναντηθούμε μια μέρα όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!

Ηταν να μην επιστρέψω ε; είμαι στο γραφείο και λείπει ο διευθυντής μου, οπότε μπορώ να μπω στα κλεφτά για λίγο!

Γιώτα κι εγώ αυτό σκέφτομαι μήπως είναι αλλεργικός ο βήχας της... θέλω να πάω να της κάνω επανεξέταση για το G6PD και επί της ευκαιρίας που θα το τρυπήσουν το μωράκι μου λέω να της κάνω και ένα σωρό άλλες, όπως και για αλλεργία στην υγρασία.

Μαριέττα σπίτι σήμερα με τον Ηλία ε; τέλεια, ζηλεύω!! έχω ακόμα βέβαια 16 μέρες από την περσινή μου άδεια και μου είπαν να αρχίσω να την παίρνω σιγά σιγά, γιατί 25 φετινές+16 περσινές=41 εργάσιμες για το 2012!!!! θα κολλάω κι εγώ όποτε μπορώ μια Παρασκευή ή μια Δευτέρα. Ο Ηλίας το έχω ξαναπεί ότι είναι φοβερό παιδί, εσύ πάλι όμως... ξέρεις τα λέγαμε στης Ειρήνης! :lol::lol: ! Εγώ της βάζω υπνόσακο γιατί δεν κάθεται σκεπασμένη πάνω από 5 λεπτά. Μόνο τις σπάνιες φορές που την παίρνουμε στο κρεβάτι μας την έχω μόνο με το φορμάκι της. Ρε συ το έχουμε ξανασυζητήσει, μοιάζουν πολύ τα παιδιά μας!!! Αυτό με την αγκαλιά το βράδυ το έχει αποκτήσει και η Αφροδίτη τελευταία, εκεί που παλιά την άφηνα στο κρεβατάκι της και κοιμόταν τώρα θέλει αγκαλιά, να ξαπλώνει στον ώμο μου και να την χαϊδεύω ή να της σιγοτραγουδάω. Επίσης δεν θέλει το αυγό με τίποτα. Δοκίμασε να του το κάνεις ομελέτα, η δικιά μου έτσι το ψιλοτρώει, καλύτερα από το τίποτα δηλαδή. Και το αγαπημένο της φετίχ είναι η ηλεκτρική σκούπα, όχι το σκουπάκι χειρός αλλά κοντά είναι :lol: ! Μόλις τη δει περιμένει να την ανοίξω και πάει από πάνω που βγαίνει ο αέρας και το παίζει Μέριλυν!! δεν ξέρω αν μπορώ να σας βάλω βιντεάκι, έχει πολύ γέλιο!

Αλίκη ελπίζω να μην πραγματοποιηθεί αυτή η υπόθεση και να πάνε όλα καλά.

Ελίζα θα το δοκιμάσω και αυτό με τον ευκάλυπτο, ευχαριστώ! μυξούλες δεν έχει (εξωτερικά), αλλά ίσως να την πνίγουν εσωτερικά όπως την άλλη φορά, τι να πω... δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς για τον μικρό, ξέρω αγοράκι 2 μήνες μεγαλύτερο από την Αφροδίτη που ακόμα δεν έχει περπατήσει ούτε λέει λέξεις μόνο μαμά, μπαμπα, μαμ και "αντε γεια" :lol: ! αυτά τα 4 μόνο και κραυγές.

Συμπεθερα σας τρέχει ο γαμπρούλης μου ε; εμ αφού έχει και δασκάλα το παιδί και του κάνει ιδιαίτερα :lol: ! κι εγώ δεν νομίζω ότι κάνει καλό που δεν βγαίνει η μικρή μου καθόλου έξω αλλά...

Ευγενία τέλειες οι φωτο του Νώντα, και πραγματικά είστε ίδιοι!!

Ουφ ήθελα να σας γράψω κι εγώ για τα καμώματα της Αφροδίτης αλλά έχω ξεκινήσει να σας γράφω εδώ και 2 ώρες, αν τα καταφέρω θα σας ζαλίσω αργότερα σαν κουκουβάγια μάνα κι εγώ!

Πολλά φιλάκια, και πάλι καλημέραααααα!

Ινα σε είδα στην υποβολή! χαίρομαι που είναι καλύτερα η Αναστασία! μπράβο μια χαρά είναι και εκείνη με τις λεξούλες, και η δικιά μου κάπως έτσι είναι λέει αρκετά και επαναλαμβάνει και ό,τι της λέμε, απλά όχι καθαρά ακόμα (π.χ. την κάλτσα την λέει κάκα). Αλλά είναι νομίζω μικρότερη από την Αναστασία, ελπίζω σε ένα μήνα να τα λέει και η δικιά μου καλύτερα γιατί τρελαίαιαινομαι να την ακούω! :x πόσο γρήγορα μεγαλώνουν....

Α! γειά σου και σένα Αλίκη! θα με αφήσετε καλέ να πατήσω υποβολή;;; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια απο πιο μικρουλης που ηταν ειχε ανακαλυψει τα συρταρια και πεταγε τα ρουχα ενα ενα κατω...του ελεγα συνεχεια ποτε! ποτε! και συνεχεια του ελεγα:ελα να βοηθησεις την μαμα να τα βαλει μεσα...απο φιλοτιμο και μονο με βοηθουσε!!!! και ξανα τα εβγαζε...και ξανα εγω τα εβαζα με την βοηθεια του...τωρα οταν τον βλεπω απο μακρυα να την κανει...κανω πιο εντονη την φωνη μου,κουναω το χερι μου κανοντας ποτε!ποτε!! και σταματαει την ζημια...αλλα και παλι,οταν τα βγαζει αμεσως προσπαθει να τα ξαναβαλει...το μονο παραπονο που εχω,ειναι οτι ακομα δεν εχει μαθει να τα διπλωνει...πού θα παει!! θα το μαθει κι αυτο!!

τωρα εχει παρει το μπιμπερο με το νερο του και βρεχει τους καναπεδες και τα ρουχα του!!!

βαρεθηκα να τον κυνηγαω και τον αφηνω στην ησυχια του...μη τον κανω σπαστικο σαν εμενα :oops::oops:

κοριτσια απο διαιτα δεν...αλλα εχω σταματησει να τρωω το βραδυ...κανενα γιαουρτι ή φρουτο...κι η κοιλια εχει πεσει και ειμαι -2....σταματησα γλυκα και αναψυκτικα και βλακειες τυπου πατατακια....

επανερχομαι!!! του μαγειρευω φακες του μικρου και θα του δωσω και φασολαδα απο εμας...Τουρμπο θα τον κανω αποψε!!! μαλλον θα ανοιξουμε παραθυρα οικογενειακως αποψε =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαριέττα κ μετά να τα σιδερώνει κιόλας να μην πιάνουν χώρο στο ντουλάπι!!! :lol::lol:

Εγώ την φασολάδα του τη δίνω αλεσμένη (το μόνο που αλέθω) κ την τρώει μια χαρά!!! Θάλαμος αερίων το σπίτι σας σήμερα…. Να καλέσεις την πεθερά σου… που ξέρεις μπορεί να είσαι τυχερή!!! :lol:

Γεια σου Ελενάκι!!! Λείπει η γάτα κ χορεύουν τα ποντίκια!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαριέττα κ μετά να τα σιδερώνει κιόλας να μην πιάνουν χώρο στο ντουλάπι!!! :lol::lol:

Εγώ την φασολάδα του τη δίνω αλεσμένη (το μόνο που αλέθω) κ την τρώει μια χαρά!!! Θάλαμος αερίων το σπίτι σας σήμερα…. Να καλέσεις την πεθερά σου… που ξέρεις μπορεί να είσαι τυχερή!!! :lol:

Γεια σου Ελενάκι!!! Λείπει η γάτα κ χορεύουν τα ποντίκια!!! :D

Αλικη!!!! η πεθερα ηρθε χθες το απογευμα για καμια ωρα..με ειδε να μαγειρευω φασολαδα κι ειπε του γιου της:πω πω Μανο!! να ειχες καμια μπριζολιτσα χοιρινη!!! δεν της απαντησα,την αγνοησα παντελως κι ο Μανος της απαντησε:μαγειρεψε κι εσυ καμια φορα φαγητο απο το να τρως ετοιματζιδικα!!! της επεσαν τα μουτρα!!!!!!κοριτσια το πώς γελαγα απο μεσα μου,δε λεγεται!!!! ξυπνα Βασιλη!!!(εδω εννοουμε Μανο) :lol:

Ελενη!! φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...