Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ερωτηση για ΙΚΑ/ ΠΗΤ κτλ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

annamaria ego exo ΠΗΤ 15-1-09 kai apo aurio(upotithete) arxizei i adeia mou!!!;):P sto giatro tou ika piga bebaiosi tou eksoterikou mou giatrou me tin ΠΗΤ mou kai de mou zitise tipota allo!!! eixa mazi mou mia bebaiosi pou pira apo ta grafeia tou ika, mou ti sumplirose (sumfona m'auta pou egrafe o eksoterikos mou giatros) mou tin upegrapse ki auto itan olo!!! aurio tha pao na plirotho!!!!;):P :P an zitiseis apo ton eksoteriko sou giatro na sou balei ligo pio piso tin ΠΗΤ;;;;:dry: :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annamaria ego exo ΠΗΤ 15-1-09 kai apo aurio(upotithete) arxizei i adeia mou!!!;):P sto giatro tou ika piga bebaiosi tou eksoterikou mou giatrou me tin ΠΗΤ mou kai de mou zitise tipota allo!!! eixa mazi mou mia bebaiosi pou pira apo ta grafeia tou ika, mou ti sumplirose (sumfona m'auta pou egrafe o eksoterikos mou giatros) mou tin upegrapse ki auto itan olo!!! aurio tha pao na plirotho!!!!;):P :P an zitiseis apo ton eksoteriko sou giatro na sou balei ligo pio piso tin ΠΗΤ;;;;:dry: :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΙΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΕΣ!!!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 18/1/09!!! ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ!!!

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ,

ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΠΗΤ ΜΕ ΤΑ

ΓΝΩΣΤΑ ΚΥΚΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!!

ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΙΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΕΣ!!!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΗΤ 18/1/09!!! ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ!!!

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ,

ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΠΗΤ ΜΕ ΤΑ

ΓΝΩΣΤΑ ΚΥΚΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!!

ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα-Μαρία καλημέρα.

Είμαι και εγώ μία δύστυχη συμβασιούχος. 10 χρόνια συμβάσεις έργου σε ΝΠΔΔ και τώρα περιμένουμε απόφαση απο τα Ευρωπαϊκά Δικαστήρια μήπως και γίνουμε αορίστου.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα τί τραβάς.

Η σύμβασή σου είναι ορισμένου χρόνου ή έργου? Και σου καλύπτει άδεια με αποδοχές?

Γιατί εγώ δυστυχώς, για να μπορέσω να πληρωθώ την περίοδο που θα λείψω, (το πολύ μέχρι να σαραντήσω), θα πρέπει να αναπληρώσω νωρίτερα ή αργότερα τα μαθήματά μου (καθηγήτρια πιάνου σε πολιτιστικό κέντρο).

Αν δεν το κάνω αυτό, δεν θα πληρωθώ (όταν βέβαια μπούν λεφτά απο το εσωτερικών, το έχετε και εσείς αυτό το πρόβλημα?).

Ετσι, αναγκάζομαι, σχεδόν κάθε Σάββατο, να δουλεύω σαν τρελή, για να αναπληρώσω τα μαθήματα που θα χάσουν, έτσι ώστε να μην τα έχω μετά τη γέννα.

Εννοείται φυσικά πως δεν παίρνω άδεια νωρίτερα,(αν το κάνω αυτό, η ίδια διαδικασία, ή αναπλήρωση ή όχι χρήματα) και έτσι θα δουλεύω μέχρι την ημέρα που θα γεννήσω.

Πές μου ότι ξέρεις για το θέμα γιατί το ψάχνω αλλά άκρη δεν βρίσκω.

Εμείς οι συμβασιούχοι δηλαδή δεν έχουμε ψυχή? Μάνα δεν μας γέννησε? Στο κατούρι πηγαδήσαμε?(άλλαξα λίγο την παροιμία για να ευθυμήσομε λίγο):laugh: :laugh: :laugh:

Περιμένω νέα σου...

Φιλιά και με το καλό το νινί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα-Μαρία καλημέρα.

Είμαι και εγώ μία δύστυχη συμβασιούχος. 10 χρόνια συμβάσεις έργου σε ΝΠΔΔ και τώρα περιμένουμε απόφαση απο τα Ευρωπαϊκά Δικαστήρια μήπως και γίνουμε αορίστου.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα τί τραβάς.

Η σύμβασή σου είναι ορισμένου χρόνου ή έργου? Και σου καλύπτει άδεια με αποδοχές?

Γιατί εγώ δυστυχώς, για να μπορέσω να πληρωθώ την περίοδο που θα λείψω, (το πολύ μέχρι να σαραντήσω), θα πρέπει να αναπληρώσω νωρίτερα ή αργότερα τα μαθήματά μου (καθηγήτρια πιάνου σε πολιτιστικό κέντρο).

Αν δεν το κάνω αυτό, δεν θα πληρωθώ (όταν βέβαια μπούν λεφτά απο το εσωτερικών, το έχετε και εσείς αυτό το πρόβλημα?).

Ετσι, αναγκάζομαι, σχεδόν κάθε Σάββατο, να δουλεύω σαν τρελή, για να αναπληρώσω τα μαθήματα που θα χάσουν, έτσι ώστε να μην τα έχω μετά τη γέννα.

Εννοείται φυσικά πως δεν παίρνω άδεια νωρίτερα,(αν το κάνω αυτό, η ίδια διαδικασία, ή αναπλήρωση ή όχι χρήματα) και έτσι θα δουλεύω μέχρι την ημέρα που θα γεννήσω.

Πές μου ότι ξέρεις για το θέμα γιατί το ψάχνω αλλά άκρη δεν βρίσκω.

Εμείς οι συμβασιούχοι δηλαδή δεν έχουμε ψυχή? Μάνα δεν μας γέννησε? Στο κατούρι πηγαδήσαμε?(άλλαξα λίγο την παροιμία για να ευθυμήσομε λίγο):laugh: :laugh: :laugh:

Περιμένω νέα σου...

Φιλιά και με το καλό το νινί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, και κάτι ακόμα.

Είναι τσεκαρισμένο πως δεν παίρνουμε επίδομα απο τον ΟΑΕΔ. ΔΥΣΤΥΧΏΣ!!!

Το έχω ρωτήσει και εγώ. Δραχμή, ή μάλλον cent!

Πρέπει να ανοίξουμε ένα θέμα, να μαζευτούμε όλες οί συμβασιούχες μέλλουσες μαμάδες να πούμε τον πόνο μας και μετά να πάμε στο Υπουργείο να τα σπάσουμε. Συμφωνείς?

(πολύ τσαμπουκάς με έπιασε πρωί πρωί)!

Αλλά με πιάνει το παράπονο ρε παιδιά. Συγνώμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, και κάτι ακόμα.

Είναι τσεκαρισμένο πως δεν παίρνουμε επίδομα απο τον ΟΑΕΔ. ΔΥΣΤΥΧΏΣ!!!

Το έχω ρωτήσει και εγώ. Δραχμή, ή μάλλον cent!

Πρέπει να ανοίξουμε ένα θέμα, να μαζευτούμε όλες οί συμβασιούχες μέλλουσες μαμάδες να πούμε τον πόνο μας και μετά να πάμε στο Υπουργείο να τα σπάσουμε. Συμφωνείς?

(πολύ τσαμπουκάς με έπιασε πρωί πρωί)!

Αλλά με πιάνει το παράπονο ρε παιδιά. Συγνώμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! BabyBoom! Μπορείς να πας να τα πάρεις αμέσως:laugh: από το ΙΚΑ…ρώτησα γιατί και εγώ βγαίνω σε άδεια την Τρίτη…:woohoo: :woohoo:

με το καλο τα κοριτσακια μας!:woohoo: :woohoo: και σε ολες της εγκυουλες:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! BabyBoom! Μπορείς να πας να τα πάρεις αμέσως:laugh: από το ΙΚΑ…ρώτησα γιατί και εγώ βγαίνω σε άδεια την Τρίτη…:woohoo: :woohoo:

με το καλο τα κοριτσακια μας!:woohoo: :woohoo: και σε ολες της εγκυουλες:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον, δεν περιμενα να ειμαστε τοσες πολλες που στο κατουρι πηγαδησαμε...

Πηγα στο ΙΚΑ σημερα και τελικως μετα απο μια τεραστια συζητηση περι του οτι μπορει να θεωρηθει προωρο το παιδι κτλ κτλ απλα μου γραψε η γιατρος την υπερηχογραφικη πητ και οχι την ημερολογιακη ( δλδ 18/01 αντι 14/01) Παντως κοριτσια κανονικα μου ζητησε τον υπερηχο και μαλιστα σημειωσε στο βιβλιαριο την ημερομηνια που εγινε ο υπερηχος και ακριβως ποσο εβδομαδων ημουνα τοτε. Δεν με ρωτησε καν τελευταια περιδο και ειδα οτι την υπολογισε απο τον υπερηχο...

Τελοσπαντων, επειδη περασα μια πολυ πολυ ασχημη μερα χτες, ταραχτηκα, στενοχωρηθηκα περισσοτερο απο την οποιαδηποτε αλλη φορα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου και περασα ωρες κλαιγοντας απο σημερα θα προσπαθησω να αλλαξω σταση. Θα κανω οτι μπορω απλα να τους γραψω ολους. Πιο πολυ στενοχωρηθηκα παντως λόγω της επιλογής μου να εργαστώ για την ερτ νομίζοντας οτι εδώ οι συνθήκες θα είναι καλύτερες για μια νεα μητέρα από ότι στον ιδιωτικό τομέα. όπως λένε δεν ήξερες, δεν ρώταγες...?

harap η συμβαση μου ειναι εργου και με ορισμενη χρονικη διαρκεια - συνηθως 6μηνες η 12μηνες... Γενικως οχι, δεν καλύπτεται άδεια με αποδοχές, δηλαδή δεν έχουμε ούτε δώρα ούτε επιδόματα αδείας. Κάποια χρήματα που θα πάρω είναι αυτά που θα πάρω από το ΙΚΑ. Εισαι σιγουρη ότι δεν θα πληρωθείς καθόλου όσο θα λείπεις από το ΙΚΑ? Αυτο μου φαίνεται πολύ περίεργο... Η μήπως είσαι ασφαλισμένη σε άλλο φορέα? Αν ας πουμε είσαι ΤΕΒΕ όντως δεν σε πληρώνει το ΤΕΒΕ παρά ένα μικρό επίδομα νομίζω από ότι διάβασα από μία άλλη κοπέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον, δεν περιμενα να ειμαστε τοσες πολλες που στο κατουρι πηγαδησαμε...

Πηγα στο ΙΚΑ σημερα και τελικως μετα απο μια τεραστια συζητηση περι του οτι μπορει να θεωρηθει προωρο το παιδι κτλ κτλ απλα μου γραψε η γιατρος την υπερηχογραφικη πητ και οχι την ημερολογιακη ( δλδ 18/01 αντι 14/01) Παντως κοριτσια κανονικα μου ζητησε τον υπερηχο και μαλιστα σημειωσε στο βιβλιαριο την ημερομηνια που εγινε ο υπερηχος και ακριβως ποσο εβδομαδων ημουνα τοτε. Δεν με ρωτησε καν τελευταια περιδο και ειδα οτι την υπολογισε απο τον υπερηχο...

Τελοσπαντων, επειδη περασα μια πολυ πολυ ασχημη μερα χτες, ταραχτηκα, στενοχωρηθηκα περισσοτερο απο την οποιαδηποτε αλλη φορα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου και περασα ωρες κλαιγοντας απο σημερα θα προσπαθησω να αλλαξω σταση. Θα κανω οτι μπορω απλα να τους γραψω ολους. Πιο πολυ στενοχωρηθηκα παντως λόγω της επιλογής μου να εργαστώ για την ερτ νομίζοντας οτι εδώ οι συνθήκες θα είναι καλύτερες για μια νεα μητέρα από ότι στον ιδιωτικό τομέα. όπως λένε δεν ήξερες, δεν ρώταγες...?

harap η συμβαση μου ειναι εργου και με ορισμενη χρονικη διαρκεια - συνηθως 6μηνες η 12μηνες... Γενικως οχι, δεν καλύπτεται άδεια με αποδοχές, δηλαδή δεν έχουμε ούτε δώρα ούτε επιδόματα αδείας. Κάποια χρήματα που θα πάρω είναι αυτά που θα πάρω από το ΙΚΑ. Εισαι σιγουρη ότι δεν θα πληρωθείς καθόλου όσο θα λείπεις από το ΙΚΑ? Αυτο μου φαίνεται πολύ περίεργο... Η μήπως είσαι ασφαλισμένη σε άλλο φορέα? Αν ας πουμε είσαι ΤΕΒΕ όντως δεν σε πληρώνει το ΤΕΒΕ παρά ένα μικρό επίδομα νομίζω από ότι διάβασα από μία άλλη κοπέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα-Μαρία μόνο απο το ΙΚΑ θα πληρωθώ, ένα αναλογικό επίδομα κύησης και λοχείας. Πάει σύμφωνα με τις εισφορές στο ΙΚΑ. Δηλαδή, ενώ και τα δύο μαζί για μια 8ωρη εργασία είναι γύρω στα 3000 ευρώ, εγώ θα πάρω γύρω στα 1800.

Το επίδομα τοκετού είναι στάνταρ γύρω στα 900 ευρώ.

Τί να το κάνω όμως? Το θέμα είναι πως θα τρέχω με την κοιλιά στο στόμα για δουλειά και μετά, την βάψαμε.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, πριν 2 χρόνια, είχα πάλι τα ίδια. Αποτέλεσμα? Δευτέρα 25/9/06 μπήκα στο μήνα μου, το απόγευμα ήμουν στο Ωδείο για μάθημα, και το βράδυ μου σπάσανε τα νερά.

Γέννησα 26/9/06 με ΠΗΤ 25/10/06.

Και πήγα πάλι για δουλειά 15/11/06. Καλό?

Συμπτωματικά αύριο το πρωί έχουμε Δικαστήριο στα Διοικητικά για το θέμα της μετατροπής της σύμβασης (ο ΑΣΕΠ μας απέρριψε γιατί είχαμε κάποια διακοπή 5 μηνών στη σύμβαση ενώ τους 3 δουλεύαμε κανονικά).

Αντε να δούμε τί θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα-Μαρία μόνο απο το ΙΚΑ θα πληρωθώ, ένα αναλογικό επίδομα κύησης και λοχείας. Πάει σύμφωνα με τις εισφορές στο ΙΚΑ. Δηλαδή, ενώ και τα δύο μαζί για μια 8ωρη εργασία είναι γύρω στα 3000 ευρώ, εγώ θα πάρω γύρω στα 1800.

Το επίδομα τοκετού είναι στάνταρ γύρω στα 900 ευρώ.

Τί να το κάνω όμως? Το θέμα είναι πως θα τρέχω με την κοιλιά στο στόμα για δουλειά και μετά, την βάψαμε.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, πριν 2 χρόνια, είχα πάλι τα ίδια. Αποτέλεσμα? Δευτέρα 25/9/06 μπήκα στο μήνα μου, το απόγευμα ήμουν στο Ωδείο για μάθημα, και το βράδυ μου σπάσανε τα νερά.

Γέννησα 26/9/06 με ΠΗΤ 25/10/06.

Και πήγα πάλι για δουλειά 15/11/06. Καλό?

Συμπτωματικά αύριο το πρωί έχουμε Δικαστήριο στα Διοικητικά για το θέμα της μετατροπής της σύμβασης (ο ΑΣΕΠ μας απέρριψε γιατί είχαμε κάποια διακοπή 5 μηνών στη σύμβαση ενώ τους 3 δουλεύαμε κανονικά).

Αντε να δούμε τί θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ego me ΠΗΤ 15/1/09 bgika se adeia xthes 20/11/08!!! piga proi proi sto ika kai se 10' plirothika to epidoma kuoforias 1132,88€!!!:P:P den itan ki asxima!!!;) ekana episeis duo eksousiodotiseis ston antra mou, gia na paei meta ti gena kai na eispraksei to epidoma loxeias kai to epidoma toketou!!!

ante me to kalo na ta parete ki eseis kai kalofagota!!!!;):kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ego me ΠΗΤ 15/1/09 bgika se adeia xthes 20/11/08!!! piga proi proi sto ika kai se 10' plirothika to epidoma kuoforias 1132,88€!!!:P:P den itan ki asxima!!!;) ekana episeis duo eksousiodotiseis ston antra mou, gia na paei meta ti gena kai na eispraksei to epidoma loxeias kai to epidoma toketou!!!

ante me to kalo na ta parete ki eseis kai kalofagota!!!!;):kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

JOVANNA πρωτα απο ολα να σου ζησει το μικρο σου!!

μια και εισαι φρεσκια (γεννησες προσφατα εννοω) για πες μας σε παρακαλω αν θελεις λεπτομερειες για το τι πληρωθηκες απο ΙΚΑ-ΟΑΕΔ.Kαι κατα ποσο σε ταλαιπωρησανε με τη διαδικασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JOVANNA πρωτα απο ολα να σου ζησει το μικρο σου!!

μια και εισαι φρεσκια (γεννησες προσφατα εννοω) για πες μας σε παρακαλω αν θελεις λεπτομερειες για το τι πληρωθηκες απο ΙΚΑ-ΟΑΕΔ.Kαι κατα ποσο σε ταλαιπωρησανε με τη διαδικασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι κορίτσι μου. Για να έρθει περιοδος και να μην προχωρησει σημαινει πως δεν θα ηταν βιωσιμη ετσι κι αλλιως. Καλυτερα ετσι! Και την επομενη φορα να είναι ολα οπως πρεπει 🫶🌻 Καπου ειχα διαβασει πως καλυτερα να νην μπαινουμε στη διαδικασια να κανουμε τεστ πριν την καθυστερηση, δηλαδη οσο πιο αργα τοσο το καλυτερο γιατι πολλες φορες μπορει να γινει συλληψη και να μην προχωρησει. Αν ομως δεν εχει προηγηθει τεστ και απλως καθυστερησει 1-2 μερες η περιοδος δεν ξερεις αν εγινε συλληψη η οχι. Για το ψυχολογικο κομματι το ελεγε.   Όπως και να χει εσυ να εισαι καλα τωρα και με το καλο την επομενη φορα 🙏🏼  
    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...