Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

vasw mou!!!!!!!!!!!mhn stenaxwriesai koritsakia mou akrivws ta idia me esena perasa kai egw me ton mikro ston thilssmo.........kai thn idia stenaxwria eixa!!!!!!!hremhse kai dwsths oso pio poly mporeis!!!!!!!!shmasia exei na eisaste kai oi 2 kala!!!!!!!!!!!ena terastio filaki sthn mpempoula na dwseis!!!!!!!!!!!!!

giwtaki ti teleia fatografia einai ayth????????mhn mou peis oti einai h korh sou???????tha trelathw!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nai ta kataferaaaa:)evala tickeraki!

ax re titinaki m stenaxwria p me piase gia to thilasmo!

poso poli ithela na dina apokleistika thilasmo alla. . .!tis dinw oso pio poli ginetai stithos alla trwei k xeno!auto me apasxolei!

esi ti ekanes telika xristinaki m?edines k apo ta 2 i ta kataferes me to thilasmo apokleistika?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινακι οχι δεν ειναι η κορη μου....αλλα μοιαζει πολυ γι αυτο την εβαλα....

βασουλα μπορεις ακομα να τα καταφερεις....παρε μια συμβουλο μητρικου θηλασμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, δοκίμασε να πάρεις την ανοιχτή γραμμή θηλασμού στο 8000 6262. Ίσως να σου συστήσουν και κάποιον σύμβουλο θηλασμού, αλλά απ' ό,τι ξέρω μόνο στη Λευκωσία έχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia den lew thilazw alla trwei kai xeno akoma!

tha pame paidiatro to savvato na doume ti tha mas pei!

niwthw omws oti einai xefouskwmeno to stithos san k den exw gala!

alla otan vazw tin mikri sto stithos roufaei, to niwthw kai ti vlepw pou katapinei!

isws na nai kai i idea mou!

tha deiksei!

sas euxaristw gia tis simvoules sas koritsia!

na ste kala!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, σίγουρα έχεις γάλα! Μην κάθεσαι να κοιτάς αν έχεις φουσκωμένο στήθος ή όχι. Εγώ πολλές φορές έχω τελείως ξεφούσκωτο στήθος, τον βάζω και τρώει κανονικά και μετά τρέχουν τα γάλατα από το στόμα του. Όσο ρουφά, τόσο πιο πολύ γάλα θα έχεις.

Τη βάζεις στο στήθος όση ώρα θέλει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγωωω εκανα επιτελους και το κεικ....βρε Βασουλααα μονο με συμβουλο θηλασμου θα βρεις πως να βαλεις το παιδι να πιασει το στηθος και εγω δεν εχω θηλες οπως εσυ και στο πρωτο ειχα βαλει ψευδοθηλες ομως δεν κανει γιατι μετα ειναι που δεν θα θελει με τιποτα το στηθος εμεις που δεν εχουμε θηλες πρεπει να πιανουμε το στηθος σαν να ειναι σαντουιτσ και να το βαζουμε στο στομα του παιδιου εμενα πλεον τις εχει βγαλει τις θηλες εξω..βεβαια μεγαλες δεν ειναι αλλα πλεον εχει μαθει πως να το κανει αλλα αμα δεν στο δειξει καποιος κοριτσι μου σιγουρα μονη σου δεν θα τα καταφερεις οσο για την παιδιατρο αν δεν ειναι συμβουλος θηλασμου δεν τα ξερει ολα..πρεπει εκει να απευθυνθεις εγω δεν εχω δωσει καθολου ξενο και ας ποναγα και ας ματωνα πλεον ομως εχει γινει ευκολο και βαριεμαι να βγαζω να ταιζω με μπιμπερο αν και πρεπει γιατι δεν το εχει μαθει και ουρλιαζει αμα της δωσω...αυταααα...ειμαι μιλαμεε χωμααα..ΡΕ χριστινιωωω πως να τα αφησωω αφου εχω και μαγαζι ποτε να τα κανω...κανω σημερα για τις υπολοιπες μερες...τι να κανωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, απορώ με το κουράγιο σου... Πάντως κι εγώ βλέπω ότι σιγά-σιγά έχω αρχίσει να ανακτώ τις δυνάμεις μου, αλλά όλα αυτά που κάνεις εσύ... με τίποτα!!! Κάτι μελομακάρονα θέλω να κάνω, κι ακόμα δεν αξιώθηκα!

Κι εγώ που έχω θηλές, σα σάντουιτς το πιάνω το στήθος και του το δίνω. Πριν που τον άφηνα να το πιάσει μόνος του, δεν το έπιανε σωστά, και μου είχε κάνει κάτι πληγίτσες, που ευτυχώς έφυγαν αμέσως. Τώρα που του το δίνω στο στόμα, μια χαρά το πιάνει! Πρέπει να ανοίξει διάπλατα το στόμα του και να πιάσει τη θηλή και μεγάλο μέρος του σκούρου κύκλου γύρω από τη θηλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κάνετε?

Χάθηκα τις τελευταίες μέρες αλλα ςπεσαν πολλα μαζεμένα..απ ότι διαβάζω είστε όλες καλα..εμένα γκρίνιαζει πολυ σήμερα..

Άννα Μαρία κι εγω είχα παει σήμερα ΚΕΠ και κοινωνικές ασφαλησεις και τράπεζα για να μου δώσουν i ban γιατι τώρα έτσι τα θέλουν..πολυ τρέξιμο και είχα και το μωρο στο αυτοκίνητο ..ευτυχώς πήρε άδεια ο άντρας μου και έκανε τον οδηγό γιατι εγω ακόμα δεν οδήγησα και να έχω το μωρο στο πίσω κάθισμα..

Δωράκι μου, ερχόμαστε 24/12-2/1 ..επέλεξα μέρες που πιστεύω θα είναι μειωμένη η κίνηση για να μην εχει πολυ κόσμο στο αεροπλανο..θα χαρώ πολυ κι εγω να σας δώ..ελπιζω να εχει και καλο καιρο και να μην εχουμε χιονια. Εσυ.που μένεις συμπεθερα?και που συχνά ζεις?

Γιωτακι, τα φιλία στην μπουμπα σου!

Κορίτσια πάω να ηρεμήσω το μικρο γκρίνιαρη κι ερχομαι..

Φιλία σε ολα τα μωρακια του πόστ..

Ααα, να μην ξεχάσω..Άννα Μαρία τι μαγουλα είναι αυτα?!κουκλος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα μου, σε καταλαβαινω απολυτα γιατι περναω ακριβως τα ιδια με σενα!!!!κι εγω ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενη, αλλα τη δινω οσο μπορω στηθος και τρωει πιο πολυ ξενο.τι να κανουμε...κι εγω το ηθελα σαν τρελλη και το προσπαθησα οσο δεν πηγαινε αλλα δε μας βγηκε!!!παντως και με ξενο γαλα μια χαρα θα μεγαλωσουν τα μικρουλια μας.ας το δουμε ετσι γιατι και η στεναχωρια που οφελει???

ασχετο, σημερα βγηκα για καφε και περασα τελεια!!!!βεβαια συνεχεια το μυαλο μου ηταν στο αγγελακι μου αλλα ξεσκασα και λιγο και ενιωσα ξανα ανθρωπος, αφου ντυθηκα και βαφτηκα!!!

πριν λιγο την εβαλα να τη θηλασω αλλα την επιασαν πονακια, μαζευε τα ποδαρακια και εκλαιγε γοερα και πηγε απατος ο θηλασμος..

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω!!Πως ειστε κοριτσια?

Παλεψτε οσο μπορειτε με το θηλασμο,ειναι καλο...σημερα που πατησα τις θηλες μου δεν εβγαζαν τιποτα....μαλλον αραιωνει σιγα σιγα.... :(

Ευη εισαι παραδειγμα αγωνιστριας μανας μπραβο σου!!!Πολυ σε χαιρομαι!!

Βανεσακι μην στεναχωριεσαι βρε αγαπουλα καναμε οτι μπορουσαμε!!!

Αννα Μαρια πως εισαι βρε κοριτσι ολα καλα με τον Ανδρικο?

Δωρακι μου σε φιλω!!

Αγγελικουλα ταξιδακι?μια χαρουλα!!

Συμπεθερουλα τι κανει ο γαμπρος μου?

Μιριαμακι που σε εχασα καλε εσενα?Θα σε παρω κανενα τηλ αυτες τις ημερες να τα πουμε!

Νια πως πανε τα πιτσουνακια σου?

Λυδια μου πολλα φιλια στην μπεμπουλινα σου!!!

Απο ψυχολογια ακομα στο φτιαξιμο ειμαι......σκεφτομαι αν θα στολισω ή οχι....μου λειπει υπνος απιστευτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι σε ευχαριστούμε πολύ για άλματα ανάπτυξης,τώρα τα μαθαίνω

απ'εξω για να είμαι έτοιμη για το τεστ αύριο...

Βάσω μου μην στεναχωριέσαι, κάνε την προσπάθειά σου, δίνε το στήθος όσο μπορείς

και μην ακους κανέναν.Σημασία έχει να είσαι και εσύ και η μπεμπούλα σου καλά,

μια χαρά θα μεγαλώσει το ζουζουνάκι σου και με το δικό σου και με το ξένο γάλα.

φιλιά στο κοριτσάκι σου!!

Βανεσσάκι έκανες τη βόλτα σου, χρειάζεται που και που!!!και εγώ όταν βγαίνωπαίρνω

τα πάνω μου!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου μένω στο Διόνυσο στην ερημιά!!!που θα μείνετε;

Αναστασάκο φιλιά στη φραουλίτσα!!!Θα φτιάξει η ψυχολογία σιγά σιγά φιλενάδα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου το ματάκι του λέει μπορεί να κρατήσει έτσι ένα χρόνο, το έχουν πολλά μωράκια…τρέχει συνέχεια, την Παρασκευή έχουμε παιδίατρο θα δούμε…

Δωράκι φιλάκια στο μπεμπάκι σου!!!

Γιωτάκι πώς τα πας με τα ζουζούνια σου;; τρέχεις;;;

Βανεσάκι να τα εκατοστήσει το κοριτσάκι σου!!!!!είχε και εμένα ο μπεμπής σπυράκια και του έφυγαν , μην αγχώνεσαι θα φύγουν.

Άννα Μαρία μπράβο σου χώρεσες και στα ρούχα σου , σούπερ σε βρίσκω…..μαμά και γιος είστε σε φόρμα!!!!!!!

Βασούλα μην στεναχωριέσαι, εσύ κάνε ότι μπορείς ……αυτό φτάνει.

Αγγελικούλα μου που είσαι ;;; ο γιόκας σου τι κάνει;;;

Συμπεθερούλα μου άυπνη τι κάνεις;;; τι κάνει η νυφούλα μου;; φιλάκιααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ήσυχος είναι σήμερα ο μικρός, και φοβάμαι ότι θα έχουμε ρεσιτάλ το βράδι...

Αναστασία, μπορεί να μη πατάς σωστά τις θηλές σου και γι' αυτό να μην έβγαλαν τίποτα. Εγώ τη μέρα που κατέβηκε το γάλα, ενώ αισθανόμουν φουσκωμένο το στήθος μου, πίεσα το δεξί στήθος και δε βγήκε τίποτα και είπα στη νοσοκόμα ότι μάλλον δεν έχει κατέβει ακόμα. Μου λέει "αφού πατάς λάθος", μου το πατά αυτή, και βγήκαν αρκετές σταγόνες!

Αγγελική, ελπίζω εσείς να κάνατε τις δουλειές σας, γιατί εμείς τζάμπα πήγαμε. Είναι πολύ μεγάλη χαζομάρα που ζητούν από τον άντρα μου χαρτί εγγραφής για αλλοδαπό, ενώ έχει ήδη εργαστεί στη δημόσια υπηρεσία και δεν του έχουν ζητήσει απολύτως τίποτα! Τέλος πάντων, ελπίζω να ξεμπερδέψουμε γρήγορα με τη γραφειοκρατία... Κάνουν και συνέχεια απεργίες αυτές τις μέρες, για να δούμε...

Βανεσσάκι, κι εγώ σήμερα που πήγαμε στο ΚΕΠ ήθελα να βάλω ένα ρούχο καλό, όχι τουαλέτα, αλλά να μην πάω με τις φόρμες (ούτως ή άλλως, ποτέ μου δεν έχω βγει στο δρόμο με φόρμα, ούτε καν έχω φόρμες, αυτές που φοράω στο σπίτι είναι του άντρα μου...), κι ο γάιδαρος ο άντρας μου φόρεσε φόρμες και μάλιστα παλιές και ξεβαμμένες... Αυτός ο άνθρωπος έχει μάθει γενικώς να ντύνεται σα γύφτος. Το καλοκαίρι κυκλοφορεί με παλιά μπλουζάκια, συνήθως τρύπια στις μασχάλες, γιατί όπως λέει "καλοκαίρι είναι, ζέστη κάνει, δε θα ντυθώ καλά". Το χειμώνα φοράει φόρμες, γιατί "σούπερ μάρκετ θα πάω, δε θα ντυθώ καλά". Σε κάποια φάση ήμασταν καλεσμένοι σε μια βάφτιση, κι αυτός έβαλε την καθημερινή του βερμούδα και ένα μπλουζάκι, κι έγινε τρικούβερτος καβγάς για να βάλει ένα μακρύ παντελόνι...

Ουφ, γιατί είμαι σίγουρη ότι δε θα κοιμηθούμε σήμερα το βράδι; Μα γιατί κοιμάται;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΥΤΗΧΩΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ Κ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Ε ΞΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΕΧΩ Κ ΚΟΣΜΟ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ.

ΔΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΜΙΚΡΗ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΣΤΙΚΑ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΝΑ ΗΘΕΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΓΓΑΛΙΕΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ?ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Κ ΣΕΝΑ ΠΑΡΤΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ?Κ ΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΧΩΡΑΣ Κ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΟΥ Ε?ΕΓΩ ΣΤΑ ΤΖΙΝ ΑΚΟΜΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΠΟΥ ΧΑΘΚΕΣ?

ΤΙΤΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ Κ ΤΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ?Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΖΑΜΠΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΔΩΡΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΑΝ Κ ΠΗΓΑΜΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΖΑΜΠΟ Κ ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΑΝΑΝΕ ΤΑ ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΤΙΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΛΑΞΑΜΕ Κ 2 ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΑ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ?ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ....ΣΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΣΕΙ Κ ΜΕΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΛΙΓΟ Κ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ Κ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΑΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ Κ ΕΧΕΙΣ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΡΕ ΤΙΝ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ Κ ΒΓΕΣ ΕΞΩ Κ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΑΙ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΒΑΞΕΙΣ ΕΝΑ ΝΥΧΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΑΜΕΣΩΣ.

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.....ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ?

ΜΑΡΙΑ 12 ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ Κ ΠΑΛΙ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, εμάς δεν ξυπνάει πολύ τα βράδια. 1-2 φορές το πολύ, αλλά δεν ξανακοιμάται αμέσως. Πάντως εγώ, μια χαρά ύπνους ρίχνω όταν τον κοιμίζω. Αλλά σήμερα κοιμόταν πολλές ώρες, και φοβάμαι ότι δε θα κοιμάται το βράδι. Τώρα πάλι κοιμήθηκε, τον έβαλα στο κρεβατάκι του, και φοβάμαι ότι θα ξυπνήσει σε λίγο, γιατί κάνει περίεργους ήχους...

Εμείς δώρο για τα Χριστούγεννα δε νομίζω να πάρουμε στον μικρό, αφού δεν καταλαβαίνει, είναι λίγο χαζομάρα. Πιο πολύ για να χαιρόμαστε εμείς δηλαδή.

Όσο για τα κανελόνια, μην τα φτιάξεις, δεν είναι υποχρεωτικό! Δεν είσαι εστιατόριο! Κάνε κάτι εύκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κουκλες.....

Η βραδυα μας ηταν ανα 3ωρο να ξυπναει,αλλα σκεφτηται οτι την 1 ωρα την ταιζα,την αλλαζα,την κοιμιζα...αρα 2ωρο ειχα ευκαιρια να ξανα κοιμηθω....

Μιριαμ δεν χρειαζεται να φωναξω καμια πεθερα,υποχρεωσεις δεν θελω....η μαμα μου ερχεται καποιες ημερες και με βοηθαει αλλα δεν προλαβαινω να κοιμηθω,κοιταω να τακτοποιω το σπιτι.Εσυ καλα κανεις και την φωναζεις,η δικη σου ειναι ησυχη....η δικη μου ειναι φυγε κακο απο τα ματια μου...ενα κανει δεκα λεει!! :geek:

Αννα Μαρια ισως να παταω και λαθος αλλα την συχνοτητα θηλασμου την εχω μειωσει και λογικο ειναι να σταματησει σε λιγακι!! :( Ακομα πιπιλαει οταν την βαζω αλλα δεν ξερω αν τρωει.Απο χθες δεν εβαλα ουτε επιθεματα,οχι δηλαδη οταν τα ειχα γινοταν και κατι,και ειμαι στεγνη τελειως!!

Την Κυριακη σαραντιζω και μετα θα εχω παρελαση κοσμο....ουφ!!!Εσας ηρθε κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες μου τις φίλες!!!

Αναστασάκο μου φαίνεται φτιάχνει το πρόγραμμα της φραουλίτσας σιγά σιγά!!

Αυτό με τις επισκέψεις είναι μεγάλο θέμα!!Εγώ έχω συνέχεια και κάποιον.Δυστυχώς

υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι υποτίθεται είναι και φίλοι οι οποίοι έρχονται αργάτο βράδυ

και δεν ξεκολλάνε με τίποτα, θέλουν και παραγγελίες....Η χειρότερη επίσκεψη βέβαια

είναι το πεθερικό...

Εχθές το απόγευμα ήρθαν, η πεθερά πήρε τη μικρή αγκαλιά με ρούχο που μύριζε ναφθαλήνη

και το καημένο μου έκανε ένα τεράστιο π΄ρήξιμο στο μάτι.Τρελάθηκα σας λέω!!!!!!!!!!

Ευτυχώς έφυγε μετά από 2-3 ώρες αλλά τα νεύρα μου...........δεν μπορώ καθόλου.

για αυτό Αναστασάκο πάρε ύφος από την αρχή και μην επιτρέπεις πολλά πιασίματα

της φραουλίτσας.Γιατί εμένα με έφαγε η ευγένεια και βλέπεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIAAAA MOU!!!!!!!!

EDW KAI EGW PHGAME JUMBO EXTHES KAI META STO MAGAZI TWN KOUMPARWN NA FTIAXEI O ANTRAS MOU TON YPOLOGISTH...KAI META PHGAME GIA FAGHTO!!!!!!OUFFFFF SKASAME ALLA HTAN SUPER!!!!!!

TOU MIKROU TOU PHRA ENA MALAKO VIVLIARAKI TIS FICSHER PRICE TO PAPAKI POU EINAI MESA STO MPALAKI ME TOI NERO GIA TO MPANIO(TO EIXE KAI EGW MIKROULA)

KAI TOU PHRAME ENA SASN XALAKI POU TO KREMAS STHN KOUNIA KAI TO PAIDI KLOTSAEI ME TA PODIA KAI EXEI ZWAKIA PANW KAI LEEI TA ONOMATA APO TA ZWA KAI TRAGOUDAKIA!!!!EINAI TELEIO!!!!!!!DEN KSERW AMA THA ANTEXW NA MHN TOU TO ANOIKSW MEXRI TA XRISTOUGENNA!!!!!!XAAXAXAXAXA

SHMERA THA PAME KAI GIA TIS VERES MAS!!!!!!!!EPITELOUS :P:P:P:P:P

KAI META EXOUME NA PAME KAI SE MIA GIORTH!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τις μανουλες και την γαστρουλα μας......

χθες ειχαμε μια καλη σχετικα νυχτα.......και τωρα κοιμαται......γενικως αν συνεχισει ετσι θα ειναι ενα απο τα τελεια μωρα......χαχαχα.....εχει αρχισει και απολαμβανει και το αλλαγμα και το μπανακι της....ειναι μια γλυκα σας λεω......

αυριο εχουμε και παιδιατρο.....θα ερθει να την δει......

βασουλα μονο μια συμβουλος θηλασμου θα μπορουσε να σε βοηθησει αν πραγματικα αυτο θες......ο παιδιατρος συνηθως δεν εχει ιδεα περι θηλασμου.....

αναστασακι ισως σου κανει καλο ο κοσμος......οσο για το στηθος θα εχει οσο την βαζεις οσο μειωνεις θηλασμους τοσο μειωνεται και το γαλα......

βανεσσακι πολυ χαιρομαι που πηγες για καφεδακι....φανταζομαι θα ξεσκασες λιγο.....

μαρακι μου πως παει το ματακι σας;;;;τι σας ειπε ο παιδιατρος;;;

δωρακι μου τα καταφερες με το τικερακι;;;χαχαχα.......μπραβοοοοο.......

ανναμαρια φιλια στις μαγουλαρες του γιου σου......και εμεις εχουμε αφρατα μαγουλινια και ολο της τα ρουφαω......χαχαχα......

τιτινακι με γεια τα ψωνια.....

κισκα συμφωνω απολυτα σε αυτα που εγραψες για τη βασουλα μας.......

φιλακια κοριτσια.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μπράβο στο κοριτσάκι σου, είναι αστέρι και είμαι σίγουρη

ότι έτσι και θα παραμείνει!!!Είδες πρόκοψα εχθές το έφτιαξα το τικεράκι μου!!

Χριστινάκι τέλεια τα δωράκια του μικρούλι σου, με γεια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Μας ψιλοέσκασε χτες βράδι ο Αντρίκος, όπως το είχα προβλέψει, αλλά πάλι, δεν ήταν και τόσο τραγικά τα πράγματα. Κοιμήθηκε 12.30-4.30. Τον θήλασα, και δεν ξανακοιμόταν. Δεν έκλαιγε, απλά δεν έκλεινε τα μάτια του να κοιμηθεί. Αυτό είναι χειρότερο, γιατί με το κλάμα κουράζεται και κάποια στιγμή κοιμάται. Ξύπνησε κι ο άντρας μου κι άρχισε τη γκρίνια "δώσε ξένο να κοιμόμαστε". Για κάποιο λόγο που μόνο αυτός ξέρει, θεωρεί το ξένο γάλα πανάκεια για όλα τα προβλήματα. Δεν μπορώ αυτόν τον πόλεμο που μου κάνει. Κάθε φορά που βλέπει τα σκούρα, του φταίει ο θηλασμός. Μου έλεγε ότι μου έχει γίνει έμμονη ιδέα ο θηλασμός, κι ότι θα πρέπει να μην είμαι και τόσο ξεροκέφαλη. Τέλος πάντων, τελικά ο μικρός κοιμήθηκε κατά τις 6.30, 7 τον έβαλα στο κρεβατάκι του και 8.15 ξύπνησε πάλι... Τον ξαναθήλασα και τον κοίμισα, κι ευτυχώς την περισσότερη ώρα κοιμόμουν κι εγώ! Δέκα παρά τον έβαλα στο κρεβάτι του, δέκα ξύπνησε κι άρχισε γκρίνια. Μετά όλο το πρωί κοιμήθηκε μόνο λίγο στην αγκαλιά μου... Τώρα τα κατάφερε ο άντρας μου και τον κοίμισε, να δούμε για πόσο...

Πριν του διάβαζα τις 15 λανθασμένες οδηγίες για το θηλασμό του Παπαβέντση, ανάμεσα στις οποίες βρίσκονται και όλα όσα μου λένε ο ίδιος και η μάνα του... Εκεί αυτός... Τόσο ξεροκέφαλο άνθρωπο δεν έχω ξανασυναντήσει, εκτός από την περσινή διευθύντρια... Να μου λέει ότι η επιστήμη λέει κάτι τώρα και αύριο το αναιρεί, και ότι πρέπει να ακούω τους παλιούς που ξέρουν περισσότερα... Φυσικά πάντα μένει στην γκρίνια, δεν αποπειράθηκε ποτέ του να φτιάξει ξένο γάλα και να ταΐσει τον μικρό...

Από επισκέψεις εμείς δεν έχουμε. Μόνο οι γονείς μου έρχονται για λίγο, μια θεία μου ήρθε μια φορά, και σήμερα μπορεί να ξαναέρθει μαζί με μια ξαδέλφη μου. Αλλά δεν τις γλιτώνουμε. Από τη μία βαριέμαι, από την άλλη θεωρώ γαϊδουριά εκ μέρους ορισμένων να μην έρθουν. Π.χ. σήμερα πήρε τηλέφωνο ο πατέρας μου και είπε ότι του έδωσε ένα δώρο για το μωρό ένας θείος μου, και θα περάσει να μας το φέρει. Δηλαδή ο θείος δεν καταδέχεται να έρθει να μας δει; Και μένει και στο διπλανό τετράγωνο... Δεν ξέρω αν σας είπα, θέλει να έρθει ένας λόχος φίλες της θείας μου, τις οποίες γνωρίζω εξ όψεως, και εκδήλωσε την επιθυμία να με επισκεφθεί η αδελφή μιας φίλης της μάνας μου, την οποία δεν έχω δει ποτέ στη ζωή μου... Τι έχω να τραβήξω μέσα στις γιορτές. Απ' την άλλη, βέβαια, καλό είναι να μπει και κανένας άνθρωπος εδώ μέσα.

Δώρα, φρίκαρα με την πεθερά... Άκου ναφθαλίνη...

Γιώτα, τρελαίνομαι για μαγουλάρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι κι εμενα η στριγκλα ερχεται με ρουχα που μυριζουν ναφθαλινη και δεν ειπα ακομα τιποτα γιατι θα ειμαι η κακια νυφη......γι αυτο ειναι λιγο πρισμενα τα ματακια της? και πως να αποδειξω οτι φταιει αυτο?

Θα προτιμούσα να εκανα βολτες παρα να ερχεται κοσμος..... :( και η πλακα ειναι θα ερθουν ολοι μαζι παρελαση.....ρωτανε τον αντρα μου συνεχεια ποτε σαραντιζω!

Γιωτουλη οσο μπορω την βαζω στο στηθος αλλα πλεον εχει κανει προγραμμα με το μπουκαλι!!

Τιτινακι ωραια τα παιχνιδακια,μας δινεις ιδεες για αργοτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...