Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι!!!

έχω να μπω μέρες γιατί είμαι στεναχωρημένη με τη μικρούλα μου, το ένα της το

ματάκι δακρύζει.Θα έρθει να τη δει αύριο ο παιδίατρος που θα κάνουμε και το

δεύτερο εμβόλιό μας και θα μου πει.Πάντως με πλύσεις με ορό που μου είπε

δεν είδα καμιά μεγάλη βελτίωση...με έχει πιάσει τρελό ψυχοπλάκωμα!!!

Νια μου χαίρομαι που ο μικρούλης σου είναι μια χαρούλα, ήμουν σίγουρη!!!

Από δω και πέρα θα έχεις μόνο χαρές φιλενάδα!!!

επιστρέφω γιατί κλαίμε...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελα βρε δωρουλα μη στεναχωριεσαι........ολα καλα θα ειναι......δεν ειναι κατι σοβαρο.....ξερω πως οτι και να εχει το παιδακι μας στεναχωριομαστε..αλλα ειλικρινα ειναι χειροτερο να βλεπεις το μωρακι μας στεναχωρεμενες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Γιωτούλα μου το ελπίζω,υπομονή μέχρι αύριο....φανταζόμουν ότι θα είμαι

πιο ψύχραιμη με τη μικρούλα αλλά μπα....

πότε πάτε στο σπιτάκι σας γιατί έχω χάσει κάποια επεισόδια...και διάβασα είναι

ένα παράδεισος, τέλειααααααααααααααα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Νασιούλα μου τι διάβασα....που τον πετύχατε αυτόν τον ψυχολόγο;

απαράδεχτος δεν το συζητώ.δεν πιστεύω να ήταν τίποτα γνωστός του άντρα σου....

ελπίζω να μην πήρε τώρα τα πάνω του ο άντρας σου και να έχεις άλλα....

Συμφωνώ και εγώ να πάτε σε έναν σύμβουλο γάμου, πιστεύω θα σας βοηθήσει

πραγματικά!Να σκέφτεσαι τα κοριτσάκια σου, πάνω από όλα αυτά και βλέπεις φιλενάδα.

Τα φιλιά μου και την αγκαλιά μου!!!

Αγγέλικούλα συμπεθέρα μου, μια χαρούλα ο Χαρούλης μας, πολύ χαίρομαι!!!!!!!!!!!!

πως πάει με τα κακάκια ;

Λενάκι τι τραβήξατε και εσείς με τον Αναστάση....πω πω αμάν με μερικούς γιατρούς απορώ

Βανεσσάκι ο πολιτκός γάμος έχει ακριβώς την ίδια ισχύ με τον θρησευτικό, το ξέρω γιατί δουλεύω

σε Δήμο.Οπότε αποφασίστε μόνοι σας και αφήστε την πεθερά να θέλει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τελικά, παρ' όλο που ο Αντρεάκης κοιμόταν χτες όοοοοοοολη μέρα, δε μας δυσκόλεψε ιδιαίτερα το βράδι. Κοιμήθηκε 1-5 και ξανακοιμήθηκε αμέσως κατά τις πέντε και είκοσι, αλλά τον άκουγα που είχε πολλή μύξα και ζοριζόταν, οπότε τον σηκώσαμε και του βάλαμε ορό και ξεμπούκωσε το κακόμοιρο. Αλλά μέχρι να γίνουν όλα αυτά πήγε εξήμιση-εφτά παρά, τον ξαναέβαλα στο στήθος, κοιμήθηκε και μέχρι να τον βάλω στο πορτμπεμπάκι του πήγε εφτάμιση. Μετά αμέσως σχεδόν πάλι γκρίνια στον ύπνο του, οπότε αλλάξαμε μεριές με τον άντρα μου στο κρεβάτι για να τον κουνάει αυτός. Εγώ προσπαθούσα να ξανακοιμηθώ, αλλά δε με άφησε ο γάιδαρος (ο άντρας μου, όχι ο Αντρέας). Μία "ξύπνα να τον ταΐσεις, πεινάει", μία "έλα να του αλλάξουμε ρούχα, λερώθηκε" (εννοείται ότι δεν πήγα, δεν είναι κουλός, τον άλλαξε μόνος του), μία "άντε, έντεκα πήγε, σήκω", σπαστά κοιμήθηκα και τώρα έχω ένα κεφάλι οκτακόσια κιλά.

Βανεσσάκι, αν δε θέλεις να παντρευτείς θρησκευτικά, μην παντρεύεσαι. Αν το βλέπεις μόνο από νομικής πλευράς, δεν έχει νόημα.

Από κιλά είχα πάρει 12-13 και είμαι στα -11. Δεν έκανα καθόλου δίαιτα, αντίθετα, τρώω σα γουρούνι! Χτες όλη μέρα έτρωγα λουκουμάδες!!!!!! Αααααααααααααααααααχ!!!!!!!!!!!!

Δώρα, τι χολοσκάς βρε; Επειδή δακρύζει το μάτι; Συνηθισμένα είναι αυτά. Εμάς το μάτι του κάνει μια τσίμπλα νααααααα. Του το πλένουμε με αποστειρωμένο νερό και μετά σταγόνες τρεις φορές τη μέρα από χτες. Μακάρι να είναι αυτά τα προβλήματά μας.

Κορίτσια, εγώ συμφωνώ με τη Γιώτα, χίλιες φορές καλύτερο ένα διαζύγιο από έναν προβληματικό γάμο, ειδικά όταν υπάρχουν και παιδιά.

Εμείς σήμερα τρώμε ομελέτα φούρνου, λίγο κοτόπουλο από χτες (του σούπερ μάρκετ!) και καρότο σαλάτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία ο αυτός ο σπαστός ύπνος και εμένα δεν με ξεκουράζει...

Λουκουμάδες....................μιαμ!!!!!!!!!

Κύριος ο Αντρεάκος το έχω πει από την αρχή!!Εμένα η μικρούλα ξυπνάει για να φάει

και θέλει μια ωρίτσα για να ξανακοιμηθεί!!

Όσο για το ματάκι το αποκτήσαμε το δάκρυ μετά απο επισκεψη της πεθεράς, τυχαίο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανναμαρια συνηθως γελαω πολυ με τους διαλογους σας :lol::lol::lol:

α!!!!!!για το ματακι του θυμαμαι το ειχε και ο ιασονας και μου ειχε πει η παιδιατρος να βαζω και στα 2 γιατι συνηθως κολλαει και το καλο ματι.....

δωρακι ευχαριστω......

φανταζομαι οτι στεναχωριεται γιατι υπαρχει πιθανοτητα να ειναι φραγμενος ο δακρυικος πορος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες..τι κανετε?εγω σημερα ξεσκιστικα στις δουλειες απο το πρωι..λοιπον,αλλαξα σεντονια και εκανα γενικη πανω κατω και τα μπανια κι εβαλα και τρια πλυντηρια παρακαλω..ολα αυτα με την ψυχη στο στομα γιατι ο μικρος θελει μαμ και μαμα μαζι..τωρα σενιαριστικα και τον πηρα αγκαλια να χουζουρεψουμε και τον πηρε ο υπνος τον χαρουλη μου..

Δωρακι συμπεθερα,τι κανετε?μην ανησυχεις για το ματακι της μικρουλας μας..δεν ειναι τιποτα..εμας το ειχε παθει οταν ηταν δεκα ημερων μωρο..ετρεχε το ματακι του και εκανε και τσιμπλιτσες..του εκανα αρχικα πλυσεις με χαμομηλακι αλλα δεν εκανε τιποτα και μετα του εβαλα κατι σταγονιτσες tobrex και περασε..ρωτα τον γιατρο αν μπορεις να βαλεις χαμομηλι αντι για ορο μεχρι να ερθει να το δει..εμβολιακι αυριο,ε?αχ εγω δεν τα συμπαθω πολυ αλλα πρεπει να γινονται..

Βανεσσακι, κι εμεις πολιτικο γαμο καναμε..πριν 3 1/2 χρονια που ειχα μεινει εγκυος την πρωτη φορα..δεν βιαζομαι να κανω θρησκευτικο αν και καθε φορα που παω εκκλησια με πιεζει ο πατερ..εμεις ειπαμε με τον αντρα μου πως θα το κανουμε καποια στιγμη αλλα οχι οπως το θελουν οι αλλοι..θα κανουμε κατι με πολυ λιγα ατομα και οχι πανυγηρι οπως εκανε η κουνιαδα...εγω βεβαια λεω στον Αντρα μου οτι αν δεν μου φερει BULGARI βερες δεν αξιζει τον κοπο να τον παντρευτω..οσο για τα κιλα εγω ειμαι στα +13..κανω διατροφη , σχεδον διαιτα αφου εχω πηξει στο μαρουλι με κοτοπουλο και δεν χανω γραμμΑριο επειδη θηλαζω κι ειναι σε αρκετα ψηλα επιπεδα η προλακτινη..ασε, να σκασω ειμαι..κοιταζω τα τζινακια μου τα στενα και με πιανει καταθλιψη..τον αλλο μηνα ξεκιναμε στερεες τροφες και θα μειωσω τον θηλασμο..αν και δεν το θελω αλλα κι εγω ειμαι χαλια ψυχολογικα με αυτο το πραγμα..

Αναστασακι,εσυ πας να γινεις μοντελακι..-19???Τι κανει η μικρη?περνανε σιγα σιγα οι κολικοι..μολις κλεισετε και τον τριτο μηνα θα ειστε σουπερ..

Λενακι, θηλαζω απο το ενα στηθος καθε φορα αλλα καποιες φορες προς το τελος τον βαζω κι απο το αλλο γιατι γκρινιαζει.τα κανει αρκετο καιρο πρασινωπα τα κακακια του αλλα οι γιατροι λενε αν ειναι οκ το βαρος του δεν τρεχει τιποτα..το θεμα ειναι γιατι τα κανει καθε 4-5 μερες...ασε που μονιμως δκεφτομαι οτι παει να μειωθει η παραγωγη και με πιανει τρελα..για τα δοντακια μου ειπε η παιδιατρος οτι εχουν φουσκωσει το ουλακια του..ξετω, μπορει να σργησει να βγαλει δοντι..αυτα πανε και κληρονομικα αλλωστε..εγω πρωτα περπατησα και μετα εβγαλα δοντι..τα αγορακια σου τι κανουν?πως τα παει ο αναστασης με τον μικρο?

Γιωτακι συμφωνουμε απολυτως στο θεμα διαζυγιο και παιδι..ειναι οτι χειροτερο για τα παιδια να μεγαλωνουν σε τετοιο περιβαλλον..περνανε και λαθος προτυπα..καλυτερα οι γονεις να μην ειναι μαζι οταν δεν μπορουν να ειναι..τα παιδια μας μας θελουν ευτυχισμενους κι οχι να μας βλεπουν να ζουμε ετσι..τι κανετε εσεις?επιστρεψατε σπιτακι σας η ειστε ακομα αθηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα τρωει και κοιμαται αμεσως......ευτυχως.....

εντωμεταξυ πριν μια βδομαδα της πηρα της μικρης τα babylino για δοκιμη.....και ενω την πλενω παντα στη βρυση δεν την αφοινω με κακα....και πλεον το βραδυ δεν κανει.....εχει κανει τρελο συγκαμα.....τελικα απο χθες που αλλαξα πανες την γυρισα παλι στα παμπερς ως δια μαγειας το συγκαμα εχει περιοριστει στο μισο.....απο οτι φαινεται δεν της κανουν τα babylino ειναι του ακριβου ο κωλος της :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανναμαρια συνηθως γελαω πολυ με τους διαλογους σας :lol::lol::lol:

α!!!!!!για το ματακι του θυμαμαι το ειχε και ο ιασονας και μου ειχε πει η παιδιατρος να βαζω και στα 2 γιατι συνηθως κολλαει και το καλο ματι.....

δωρακι ευχαριστω......

φανταζομαι οτι στεναχωριεται γιατι υπαρχει πιθανοτητα να ειναι φραγμενος ο δακρυικος πορος.....

ναι Γιωτούλα μου!!!άσε που διάβασα ότι αν είναι χρειάζεται χειρουργίο και από τότε τα είδα όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα φουλ δουλειες βλεπω.......για τα κιλα θα στο ξαναπω.......σε τρεις μηνες θα εχουν φυγει ως δια μαγειας...........πιστεψε με...........

τωρα για τα δοντακια που λετε....συνηθως τα μωρα περνανε μια φαση περιπου στο τριτο με τεταρτο μηνα που βαζουν το χερακι στο στομα.....πολυ πιθανον να τους τρωνε τα ουλα γιατι ανεβαινουν τα δοντακια τους αλλα δεν βγαινουν τοτε......ειναι πολυ νωρις.....μετα τον εκτο μηνα......βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις......

αχ!!!!!!!!!απο αυριο εχω τρελο τρεξιμο με δουλειες.....θα χαθω για λιγες μερες φανταζομαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω βρε δωρακι μου.......αλλα πιστεψε με δεν ειναι κατι σοβαρο.......υπερβολικα ρουτινιαρικη επεμβασουλα.......εξαλλου μην προτρεχεις......ειναι νωρις ακομα......

σε φιλω γλυκα και δεν θελω στεναχωριες.......αυτα δυστυχως η ευτυχως ειναι στο προγραμμα......μακαρι τα μωρα μας και γενικα τα παιδακια μας να ειναι γερα και δυνατα..και αυτα ειναι πταισματα..... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι εμεις μονο με τα pampers βρηκαμε την ησυχια μας..του εβαζα κι εγω libero στην αρχη..μερα τις δοκιμασαμε ολες..τις babylino δεν τις φερνουν εδω..παντως στην αθηνα τα παμπερς που αγορασα ηταν λιγο πιο ακριβα απ οτι εδω..εχουν τσιμπισει πολυ τις τιμες στην ελλαδα νομιζω..

Αννα μαρια ο αντρικος κοιμαται ακομα στο πορτ μπεμπε?

Δωρακι κι εμενα οταν το ειχε παθει αυτο απο κουνιαδοπεθερα ηταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι εμεις μονο με τα pampers βρηκαμε την ησυχια μας..του εβαζα κι εγω libero στην αρχη..μερα τις δοκιμασαμε ολες..τις babylino δεν τις φερνουν εδω..παντως στην αθηνα τα παμπερς που αγορασα ηταν λιγο πιο ακριβα απ οτι εδω..εχουν τσιμπισει πολυ τις τιμες στην ελλαδα νομιζω..

Αννα μαρια ο αντρικος κοιμαται ακομα στο πορτ μπεμπε?

Δωρακι κι εμενα οταν το ειχε παθει αυτο απο κουνιαδοπεθερα ηταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου με έχει φάει το άγχος, να δούμε αύριο τι θα πει ο παιδίατρος....

Μην ανησυχείς για τα κιλά, όπως είπες με το που θα ξεκινήσει τις κρεμούλες ο γλυκός μας

και θα μειωθεί ο θηλασμός θα χαθούν τα άτιμα!!!!!!!

Εγώ είχα πάρει 7 κιλά τα έχασα όλα, αλλα τώρα που τρώω σαν βόδι σίγουρα θα έχω πάρει

μερικά...αποφεύγω να ζυγιστώ!!!!!!!!!!

Γιωτούλα τι νόμιζες ότι θα την ξεπετάξεις τη μικρούλα σου με τα φθηνά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: οχι βρε δωρακι.......αλλα μεχρι στιγμης στον ιασονα πχ που ηταν και αυτος αλλεργικος στις πανες.....τα babylino ηταν τελεια.....δεν ειχα ποτε θεμα.....αλλα οπως εχω πει πολλες φορες το καθε δερματακι δεχεται διαφορετικα τις πανες....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε συμπεθερα , καλα σου λεει η γιωτα..δεν καταληγει παντα σε επεμβαση..θα σου δωσει σταγονιτσες και θα περασει..μπορει να ειναι μια επιπεφυκιτιδα..αν ηταν κλειστος ο δακρυικος πορος το πιο πιθανο να το εκανε νωριτερα..περιμενε..αυτο δεν ειναι τιποτα..μην μου στεναχωριεσαι ρε φιλεναδα..

Αμαν αυτες οι πεθερες..ποτε θα ψοφισυν επιτελους??

Γιωτακι, λες?κανω και γυμναστικη αλλα τιποτα..δεν θελω να σταματησω τον θηλασμο ρε γμτ..ειπα να περασει ο χειμωνας..κι εφοσον δεν δουλευω ας το εκμεταλλευτω για να θηλαζω το μωρο..

Εντωμεταξυ..δεν ανοιγετε λεω εγω κανενα αλλο ποστακι γιατι φτασαμε την 100σελ..που ειναι η μυριαμ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τα πολλα κιλα τα εχασα οταν ηταν ο ιασονας 7 μηνων.....μιλαμε δεν καταλαβαινα πως εχανα ετσι.....και ετρωγα μια χαρα....και δεν ειχα ελλατωσει θηλασμους ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω πολύ καιρό να μπω και εγώ αλλά όχι λόγω facebook αλλα λόγω προσαρμογής με την ζουζούνα μου! Γι' αυτό Αγγελική βάλε μου δικαιολογημένες απουσίες σε εμένα καλά; :D;)

Κατά τα άλλα είμαστε καλά αν εξαιρέσουμε λίγους κολικούς που έχουμε και τα περέργα ωράρια που έχουμε την νύχτα. Την Δευτέρα είχε έρθει και η παιδίατρος στο σπίτι και γίναμε 3500 κιλά (βάλαμε μισό κιλό σε 15 μέρες!) και 3 πόντους! Μου είπε ότι μεγαλώνει πολύ καλά! ΤΟ μόνο αρνητικό είναι μια ξηροδερμία που είχε σε όλο της το σωματάκι και ξεφλουδιζόταν και μου είπε να της βάλω για λίγες μέρες μια κρεμούλα της frezyderm και αν δεν βελτιωθεί τότε να βγάλω από την διατροφή μου το γάλα και το γιαούρτι (θηλάζουμε αποκλειστικά). Τώρα πλεόν έχει μείνει λίγο ξυροδερμία στα πατουσάκια της από την πάνω πλευρά και λίγο στα χεράκια της ανάμεσα στα δακτυλάκια. Οπότε αφού βελτιώνεται είπα να συνεχίσω το γάλα και το γιαούρτι γιατί μου αρέσουν και πολύ.

Ρε κορίτσια εσείς που θηλάζετε αποκλειστικά πόσες φορές τρώνε τα μικρά σας από κάθε στήθος; Εμένα για παράδειγμα ξυπνάει στις 3 το βράδυ ξεκινάμε πχ από το αριστερό στήθος, τρώει για ένα τέταρτο κοιμάται το αφήνει το βυζί την βάζω στην καλαθούνα και μετά από 5-10 λεπτά ξυπνάει και θέλει και άλλο. Την βάζω στο δεξί και μπορεί να συνεχιστεί αυτό και 4-5 φορές μια στο αριστερό και μια στο δεξί βυζί! Μέχρι να κοιμηθεί εντελώς περνάνε τουλάχιστον 2 ώρες. Είναι φυσιολογικό αυτό ή μόνο η δικιά μου το κάνει; Δεν θέλω να μπω στο τρυπάκι ότι δεν χορταίνει και να της δώσω και ξένο. Εκτός αν της είναι απαραίτητο. Αλλά αν δε χόρταινε τότε δεν θα έπαιρνε βάρος και ύψος τόσο πολύ! Γενικά έχει κάνει λίγο την νύχτα μέρα. Την νύχτα δεν κοιμάται πάνω από 2 ώρες ενώ την ημέρα χτυπάει κάτι 4ωρα! Είναι μικρή ακόμη το ξέρω αλλά ελπίζω στην πορεία λίγο να βελτιωθούμε με το βραδυνό μας ύπνο γιατί είναι πραγματικά πολύ κουραστικό.

Κορίτσια ψιλοδιάβασα τα νέα σας αλλά ήταν τόσα πολλά που δεν θυμάμαι πολλά να σχολιάσω.

Να πω μόνο πολλά συγχαρητήρια στο παλικαράκι της Νίας μας και να είναι πάντα υγιαίστατος και αυτός και η αδερφούλα του!

Νομίζω πρέπει να ανοίξουμε καινούργιο ποστάκι στην σωστή κατηγορία αυτή τη φορά για να μην μας κράξουν!

Σας αφήνω γιατί ξυπνησε και πεινάει πάλι1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα, απ' ό,τι έχω διαβάσει, δεν είναι απαραίτητο να γίνει επέμβαση για φραγμένο δακρυικό πόρο. Τις περισσότερες φορές περνάει από μόνο του.

Γιώτα, άσε βρε, κι εμείς τώρα μετά που είχε κοκκινήσει αρχικά, όλο τον πλένουμε και τον μπανιαρίζουμε, αλλά πάλι από προχτές, έχει κοκκινήσει πάρα πολύ. Τώρα κάπως υποχώρησε. Δεν ξέρω τι φταίει... Οι πάνες, τα μωρομάντηλα, που πλέον χρησιμοποιούμε μόνο έξω και καμιά φορά το βράδι όταν ξυπνάει, αν έχει κάνει κακά; Σκέφτομαι ν' αρχίσω τις υφασμάτινες πάνες, αλλά σκέφτομαι τα πλυσίματα και ο άντρας μου και η μάνα μου (που υπολόγιζα στη βοήθειά της) είναι αρνητικοί... Για να δούμε...

Αγγελική, ναι, στο πορτ μπεμπέ κοιμάται και τη μέρα στο ριλάξ.

Μάντι, με τέτοια ανάπτυξη, αναρωτιέσαι αν χορταίνει η μικρή σου; Εννοείται ότι χορταίνει! Κι εμένα στην αρχή έτσι ήταν. Θυμάμαι το πρώτο βράδι, κοιμήθηκε εξάωρο (!!!!!!!!!!!!!!!!!) και τον ξυπνήσαμε στις εννιά το πρωί για να φάει. Ε, με τα αλλάγματα, τους λόξυγκες κι όλα αυτά, πήγε δώδεκα το μεσημέρι! Και συνέχεια τον πρώτο καιρό έτσι ήταν. Ξεκινούσα να θηλάζω στις δέκα και τελείωνα στη μία! Είναι μικρούλια ακόμα, και χρειάζονται χρόνο να προσαρμοστούν. Τώρα, σε ένα δεκάλεπτο έχει χλαπακιάσει, αλλά ρε κορίτσια, πάντα θέλει κι απ' τα δύο στήθη. Σπάνια να αποκοιμηθεί βαθιά για ώρες και να έχει φάει μόνο απ' το ένα.

Ρε κορίτσια, εγώ είχα την εντύπωση ότι επειδή θηλάζω έχασα τόσα κιλά, παρ' όλο που τρώω τόσο πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μαντι μου......μην ανυσηχεις για τον θηλασμο....ειναι μικρη ακομα για να τρωει μονο απο το ενα στηθος..συνηθως αυτο το κανουν μετα τον πρωτο μηνα....μερικα μωρακια και αργοτερα....εφοσον μεγαλωνει σωστα μην ανυσηχεις.....

τωρα για την νυχτα μερα το μονο που μπορω να σου πω που λογικα θα το ξερεις ειναι την ημερα να κανεις κανονικα τους θορυβους και να εχεις φως μεσα στο δωματιο που ειναι.δηλαδη μη λες καντε ησυχια μην ξυπνησει το μωρο....αντιθετως το βραδυ πρεπει να εχεις ελαχιστο φως και την ησυχια που εχουμε ολοι οταν κοιμομαστε.......

τωρα για το ποστακι ας το ανοιξει οποια θελει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανναμαρια το ποσο χρονικο διαστημα χρειαζεται να χασει μια γυναικα τα κιλα εξαρταται απο τον μεταβολισμο της.....δεν φταιει ο θηλασμος για το αν θα χαθουν τα κιλα η οχι......ισα ισα βοηθαει.....απο την εννοια οτι δεν χρειαζεται καποια διαιτα για να χαθουν.....

επισης δεν σε ενοχλει το γεγονος οτι τρωει απο τα 2 στηθη εφοσον βαζει κιλα......αλλα οπως ξαναειπα μερικα παιδακια αργουν να κανου το ενα στηθος ενα γευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την μαντι μας!παραλιγο να μεινεις απο απουσιες αλλα αυτη την φορα δικαιολογεισαι..την επομενη φορα ομως κανονισε να φερεις χαρτι απο γιατρο..κοιτα, για τον θηλασμο τουλαχιστον τον πρωτο καιρο δεν υπαρχει κατι στανταρ..συτο τουλαχιστον καταλαβα εγω με τον δικο μου..κι εμενα μου εκανε τετοια στην αρχη..μην ξεχνας οτι δεν αντιδρουν ολα τα μωρακια το ιδιο..οποτε μην μπαινεις στο τριπακι τι ειναι φυσιολογικο και τι δεν ειναι..σημασια εχει οτι η μικρη σου αναπτυσσεται σωστα και μπραβο σου που τα καταφερες με τον θηλασμο..προσοαθησε να την ξυπνας και να θηλαζει κι αλλο, πχ να την πειραζεις λιγο το αυτακι η το πατουσακι..αν δεις οτι δεν θελει..ας την ..μην την πιεζεις..ειναι μικρη για να την βαλεις απο τωρα σε προγραμμα(κατα την αποψη μου βεβαια)..θα στρωσει με τον καιρο..

Γιωτακι, δλδ εσυ δεν εχανες καθολου μεχρι τον 7ο?

Εγω κοριτσια δεν ξερω να ανοιγω ποστακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...