Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΗΤΑΝ...........


Recommended Posts

Κοριτσια καλημέρα ειχα χαθει γιατι το θέμα εχει μπει στην τελικη του ευθεια. καταρχας ξέρετε η περισσότερες το ειχε προηγηθει με τον ανδρα μου και τώρα εχουμε και λέμε την ημέρα τη γιορτης του τον νοεμβριο επαιξα το τελευταιο μου χρτι για να τα έχω εγω καλαά με τον ευατο μου και μόνο και του ειχα ετοιμασει ενα ρομαντικο γευμα αφου κοιμηθηκανε τ απαιδια μαζι με κρασι και μουσικη ηα ναταπόκριση να κάτσει στον υπολογιστη μέχρι της 3.30 και οταν τον ρωτησα οτι ρε ανδρα γιατι το εκανες αυτο η απάντηση τι να έκανα να μην ευχαριστουσα για τ αχρόνια πολλα και καλα εμενα γιατι με εγραψες ετσι ? καμια απάντηση την άλλη μερα τον έπαισα πέο ξεκάθαρ ακαι εξω απο τα δοντια και του τα έσουρα του ειπα οτι αν δεν ήτνα ετσι η συμπεριφορα του όχι μονο τωρα λαλ τοσα χροναι δεν θα εφτανα εδω που εφτασα να θέλω να χωρισουμε και ναι να ειναι πατερας για τα παιδια τουα λλα μαζι μου οχι και ναια επειδη εχουμε μαζι τρια παιδια να ειμαστε φιλοι και οι εχθροι εγω απο την πλευρ αμου κοριτσια το εχω ξεκινησει το θέμα περιμένω με τον καινουργιο χρόνο όπως μου ειπε η δικηγορος και τα τελευταια χαρτια και το θέμα μπάινει στο τέλος του κοριτσια το θέμα ειναι οτι οσοσ και να σας το γραφω όσο κι να πιστευω οτι αυτο ειναι το καλύτερο και για εμένα και για τα μικρα αισθανομαι πληγωμένη αισθάνομαι προδομένη και αισθανομαι σαν 12 χρόναι να ειχα χτισει ένα κάστρο με αμμο και ξαφνικά ειτε λόγω κάποιου δυναοτυα ερα ειτε ενός κύματος διαλύθηκαν όλα και ναι ακόμα και τωρα που σας το γραφω καλάιω δεν ξέρω αν θα ηρεμήσω δεν ξέρω αν εχω ακομα αισθηματα σαν πατερα των παιδιων αλαλ κοριτσια αυτο που ξέρω ειναι οτι αισθάνομαι οτι χαλασα 12 χρόναι απο την ζωη μου και δεν μπορω να βρω και ένα λόγω για να τα δικαιολογήσω στον ευατο μου και ναι αισθάνομαι και ένοχη γιατι να μην τον έχω βκαταλάβει πριν τον παντρευτω....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μας αυτο ειναι μια ρουτινα.εσενα καθετε και στον υπολογιστη.εμενα δεν καθετε ουτε μεσα στο σπιτι.Μηπως να ηρεμισεις και να το ξανασκεφτεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς όσο και να θέλει ο ένας απο τους δυο να σώσει τον γάμο του δεν αρκεί.. Πρέπει και οι δύο να το θέλουν και να το επιδιώξουν. Ο άντρας σου τι λέει για τον χωρισμό? Συμφωνεί? Εύχομαι να πάρεις την καλύτερη απόφαση για τον γάμο σου και για τα παιδιά σου...είναι πολύ δύσκολα πλέον τα πράγματα στις σχέσεις και θέλει συνεχόμενη προσπάθεια για να κρατηθεί ενας γάμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μενα σκεψου και τα παιδια πριν παρεις την μεγαλη αποφαση.....

Δεν χαλανε τα σπιτια τοσο ευκολα οταν υπαρχουν στη μεση παιδια. Δεν ξερω τι χαρακτηρα εχει ο συζηγος σου , ειναι τοσο σοβαρος ο λογος για μια τετοια αποφαση??

Οι περισσοτεροι αντρες οταν μας εχουν πλεον δεδομενες μετα το γαμο, χαλαρωνουν κι αυτοι και ειναι ψιλοαδιαφοροι , αυτο δε σημαινει πως με την πρωτη ευκαιρια την κοπαναμε....

Η προγιαγια μου ελεγε....." 7 φορες 8α δεις και την 8η 8α μιλησεις"

Στο χερι σου ειναι η κατασταση...κα8ηστε να το συζητησετε ηρεμα κι ωραια χωρις γκρινιες και 8α βρε8ει η λυση........

Ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπέρα όχι δεν ειναι οτι δεν προσπάθησα ή οτι δεν σκέφτομαι τα παιδια ακριβώς επειδη τα σκέφτομαι και σκέφτομαι οτι τα παιδια έχουν και προτυπα αυτος ο άνθρωπος δεν ειναι και το καλύτερο πρότυπο πρώτα από όλα γαι τον γιο μου και υστερα για τις μικρές και αν μπήτε και δειτε στο θέμα που ειχα αναρτησει τον προηγουμενο μήν ή και και ποιο μπροστα στο η κατασταση χειροτερεψε θα καταλάβααιτε πάρ απολλα και να σας πώ και κάτι μου ειπε ένας παιδοψυχολογος που μίλησα οτι καμαι αφορα ειναι καλύτερα τ απαιδια να μένουν με τον έαν γονιο μόνο και τον άλλον να τον βλέπουν όταν πρέεπι γιατι έτσι ίσως και ο άλλος γονιος καταλαβαινει περισσότερο τις ευθύνες του και ναι του το έχω συζητησει πάρα πολλες φορες και ακομα και τώρα και η απάντηση του ήταν οτι δεν θα μοπυ δινει φραγκο και ότι όλα ειναι στο κεφαλι μου και οτι αν θέλω να πάω να βρω κανεναν άλλον να με ανεχτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα την τελευταία φορά που μιλήσαμε σε άκουσα κάπως παρόλο αυτά του έδωσες μια ευκαιρία και καλά έκανες και εκείνος αντί να την αρπάξει την πέταξε στα σκουπίδια ; Κατερίνα στο ξανάπα εσύ ξέρεις τα πράγματα εσύ ζεις την κατάσταση όλοι οι άλλοι είναι θεατές και εσύ πρέπει να αποφασίσεις το καλό των παιδιών εκείνος αδιαφορεί δεν μπορείς να κάνεις και εσύ το ίδιο. Κορίτσια επειδή την Κατερίνα την ξέρω προσωπικά είναι πολύ καλή μητέρα ζει για τα παιδιά της και δεν θα αφήσει κανένα να τους δημιουργήσει το παραμικρό. Θα τα πούμε . Καλό κουράγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μενα σκεψου και τα παιδια πριν παρεις την μεγαλη αποφαση.....

Δεν χαλανε τα σπιτια τοσο ευκολα οταν υπαρχουν στη μεση παιδια. Δεν ξερω τι χαρακτηρα εχει ο συζηγος σου , ειναι τοσο σοβαρος ο λογος για μια τετοια αποφαση??

Οι περισσοτεροι αντρες οταν μας εχουν πλεον δεδομενες μετα το γαμο, χαλαρωνουν κι αυτοι και ειναι ψιλοαδιαφοροι , αυτο δε σημαινει πως με την πρωτη ευκαιρια την κοπαναμε....

Η προγιαγια μου ελεγε....." 7 φορες 8α δεις και την 8η 8α μιλησεις"

Στο χερι σου ειναι η κατασταση...κα8ηστε να το συζητησετε ηρεμα κι ωραια χωρις γκρινιες και 8α βρε8ει η λυση........

Ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!!

Τι ειναι αυτα που διαβαζω;Ειναι ψιλοαδιαφοροι μετα τον γαμο;Μας εχουν δεδομενες;Μαλλον εχεις λανθασμενη ιδεα για τον γαμο,δυστυχως...Δεν ειναι ολοι οι ανδρες ετσι...Υπαρχουν και αντρες μου ενδιαφερονται για την γυναικα τους και το σπιτι τους μετα τον γαμο!Και αυτο ειναι το φυσιολογικο!

Κατερινα,εχω διαβασει μερικα δικα σου ποστ και πιστευω πως εχεις δωσει ευκαιριες.Κανε αυτο που νομιζεις οτι ειναι καλυτερο για την ψυχικη υγεια των παιδιων σου και την δικη σου!Ο,τι και αν ειναι αυτο,ειτε να μεινεις ειτε να φυγεις...Κανεις δεν μπορει να σου πει τι να κανεις...

ΙΝΑ 2006 το να μην καθεται ο αντρας σου σπιτι το θεωρεις φυσιολογικο;Και η Κατερινα πρεπει να μεινει μαζι του επειδη ο αντρας της δεν γυρναει εξω αλλα ειναι αδιαφορος;Ειναι καλος δλδ για σενα;Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος....

Μπαμπαλου,επειδη της χαρισε 3 παιδια πρεπει να δεχεται να την μειωνει;

Τι να πω ρε κοριτσια....Εχω μεινει με αυτα που διαβαζω...Τι αποψεις ειναι αυτες;Μηπως να καθισουμε να τρωμε και ξυλο αδιαμαρτυρητα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboylino να συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα ένας γάμος για να κρατηθεί θέλει προσπάθειες και από τους 2 αν ο ένας προσπαθεί και ο άλλος απλά αδιαφορεί η κατάσταση γίνεται χειρότερη . Δεν χαρίζουν μόνο οι άντρες παιδιά τα παιδιά είναι μια κοινη συνεργασία και ακριβώς πρέπει να σκεφτεί τι είναι καλύτερο για τα παιδιά της αλλά και για εκείνη . Είμαι 13 χρόνια παντρεμένοι και ο άντρας μου δεν αδιαφορεί -υπάρχω για εκείνον και εκείνος για μένα , δεν θα μπορούσα να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς τις απολαύσεις της ηδονής . Ναι είμαι 41 και εκείνος 40 και ακόμα κάνουμε έρωτα σαν τον παλιό καιρό ναι υπάρχουν περίοδοι που ψυχολογικά δεν είμαι καλά η εγώ η εκείνος και ο ένας προσπαθεί να ανεβάσει τον άλλον να τον στηρίξει . Στα δύσκολα και στα εύκολα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω και εγω με την μπεμπουλινο.κανεις δεν ξερει πως λαμβανει ενα παιδι την συμπεριφορα του πατερα του και ακομη χειροτερα τον σναισθηματικο κοσμο που θα του δημιουργησει αργοτερα.

αποτι μας λεει η κατερινα εδωσε ευκαιριες,μιλησε και με παιδοψυχολογο και αποτι καταλαβαινω κατερινα μου το εψαξες καλα το θεμα για να καταληξεις σε αυτη την αποφαση.μονο εσυ ξερεις τι τραβας.και ολοι μας ξερουμε ποσο στεναχωρος ειναι ενας χωρισμος,ολοι τον περασαμε ποσο μαλλον σεναν γαμο με τρια παιδια.η πιο δυσκολη αποφαση και παραλληλα η πιο γενναια.

ας αφησουμε πια τα ταμπου,γυναικα δεν σημαινει μονο μανα και καλη συζυγος.ανθρωπος ειναι και χρειαζεται αγαπη και αυτη και αν δεν την παρει απο τον αντρα της πως θα στηριξει τα παιδια της???????ειναι καλυτερο να μεγαλωνουν σενα περιβαλλον με φωνες και καβγαδες?

σας λεω λοιπον σαν παιδι χωρισμενων γονιων οτι ειναι οτι χειροτερο.αν δεν μπορει ενα ζευγαρι να προχωρισει δυστυχως ειναι καλυτερο να ειναι χωρια και ναναι καλα ο καθενας με τον τροπο που θελει,οχι μαζι.και να δινει αγαπη στα παιδια του χωρις αλλα προβληματα.εξω απο το χορο πολλα λεμε και ειναι κακο να κρινουμε οταν δεν ζουμε την κατασταση.μονο ο παθοντας ξερει τι ειναι καλο τελικα.

μακαρι κατερινα μου να εχεις παρει την σωστη αποφαση.για μενα εισαι πολυ γενναια και ξερω οτι το κανεις για το καλο των παιδιων σου.ειχα νευριασει παρα πολυ με τους γονεις μου οταν χωρισαν αλλα τωρα που εχω και γω την δικη μου οικογενεια καταλαβαινω απολυτα το γιατι εγινε.και παλι λεω δυστυχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κοριτσια....Εχω μεινει με αυτα που διαβαζω...Τι αποψεις ειναι αυτες;Μηπως να καθισουμε να τρωμε και ξυλο αδιαμαρτυρητα;

Η κάθε μια έχει την άποψή της και οφείλουμε να την σεβαστούμε. Διάλογο κάνουμε εδώ μέσα και ανταλλάσουμε απόψεις χωρίς να είναι απαραίτητο να ταυτίζονται κιόλας.

Τώρα ως αναφορά το πρόβλημά σου Κατερίνα, σίγουρα εσύ μπορείς να αξιολογήσεις την σοβαρότητα της κατάστασης.

Σημασία έχει να είστε όλοι καλά ψυχικά. Αν ζείτε συμβατικά στο σπίτι μόνο και μόνο για τα παιδιά, με τσακωμούς, γκρίνιες κ.λ.π, τότε καλύτερα είναι να χωρίσετε.

Είναι προτιμότερο για τα παιδιά να έχουν ήρεμους γονείς έστω και χώρια, παρά μαζί και μονίμως τσακωμένους. Και όχι μόνο για τα παιδιά….αλλά και για σας.

Να είσαι σίγουρη γι αυτά που θέλεις να κάνεις χωρίς βιαστικές, και κυρίως επιπόλαιες κινήσεις. Καλή τύχη σου εύχομαι….όποια απόφαση κι αν πάρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή έχω ζήσει 2 φορές την ίδια κατάσταση στο οικογενειακό και φιλικό μου περιβάλλον ξέρω ότι στο τέλος κατέληξαν στον χωρισμό. Δεν γίνεται μια σχέση και μια οικογένεια να συνεχίσει να υπάρχει με αυτά τα δεδομένα. Και στις 2 περιπτώσεις οι άντρες πέρναγαν ατέλειωτες ώρες στο ιντερνετ για να μην έχουν επαφή με τις γυναίκες του.όχι ότι ήταν μόνο δικό τους το φταίξιμο. και οι δυο έκαναν λάθη στην πορεία της σχέσης του.

Ούτε εγώ θα μπορούσα να ανεχτώ μια τέτοια κατάσταση στο σπίτι μου. Είμαστε με έναν άνθρωπό γιατί μας κάνει ευτυχισμένες όχι για να λέμε ότι έχουμε κάποιον δίπλα μας. Αν μας φτύνει και μας γράφει δεν έχει θέση δίπλα μας. Τα παιδιά δεν είναι χαζά. Καταλαβαίνουν απόλυτα τα συναισθήματα και την ένταση που υπάρχει σε ενα σπίτι.

Εσύ ξέρεις καλύτερα τι πρέπει να κάνεις... αν δεν υπάρχει ελπίδα σωτηρίας για τον γάμο σας καλύτερα να τελειώσει. Μια ζωή την έχεις και εσύ και τα παιδιά σου και πρεπει να την ζήσεις όμορφα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα σου πω προσωπικη ιστορια..

Η κοπελα ηταν παντρεμνη 5 χρονια κ 10 χρονια ηταν μαζι...απεκτησαν ενα κοριτσακι 6 χρονων σημερα..

10 χρονια ηταν συνεχως μονη της..δεν ειχαν παει καν διακοπες παρα μι αμο φορα στα 10 χρονια..δεν ειχαν ποτε ξυπνησει χαλαροι κ μαζι στις 10 το πρωι..

δεν ειχαν παει για μπανιο στην θαλασσα μαζι με τοπαιδι τους...

διοτι οοολο δουλευε αλλα κ ποτε δεν ειχαν λεφτα..

Ητα πολυ καλο παιδι αλλα δυστυχως οι γονεις του καταστρεφουν την προσωπικη του ζωη..

Ολο τσακωμοι καυγαδες χωρισμοι κλπ

Ωσπου μια μερα ειπε χωριζω κ τελος!!!

Δυο χρονια μετα εχει ηδη γνωρισει ενα καταπληκτικο ανθρωπο που ειναι συνεχως μαζι της ετοιμαζονται ν α παντρευτουν κ θα αποκτησουν κ παιδακι.Την μικρη την

λατρευει κ εκεινη το ιδιο.

Μετα το χωρισμο το παιδι ηρεμησε κ ειναι χαρουμενο!!Κ η κοπελα πλεον χαμογελα!!

Η ζωη ειναι μικρη κ πρεπει να την ζησουμε!!!Το να μεινεις σε ενα γαμο για τα παιδια τα οποια θα μεγαλωσουν κ θα φυγουν κ εσυ θα μεινεις μονη σου κ θα χεις χασει κ αλλα υπεροχα χρονια δεν εχει νοημα!!

Εφοσον εδωσες ευκαιριες κ τις πεταξε προχωρα κ ζησε για σενα κ τα παιδια σου!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι αυτα που διαβαζω;Ειναι ψιλοαδιαφοροι μετα τον γαμο;Μας εχουν δεδομενες;Μαλλον εχεις λανθασμενη ιδεα για τον γαμο,δυστυχως...Δεν ειναι ολοι οι ανδρες ετσι...Υπαρχουν και αντρες μου ενδιαφερονται για την γυναικα τους και το σπιτι τους μετα τον γαμο!Και αυτο ειναι το φυσιολογικο!

Κατερινα,εχω διαβασει μερικα δικα σου ποστ και πιστευω πως εχεις δωσει ευκαιριες.Κανε αυτο που νομιζεις οτι ειναι καλυτερο για την ψυχικη υγεια των παιδιων σου και την δικη σου!Ο,τι και αν ειναι αυτο,ειτε να μεινεις ειτε να φυγεις...Κανεις δεν μπορει να σου πει τι να κανεις...

ΙΝΑ 2006 το να μην καθεται ο αντρας σου σπιτι το θεωρεις φυσιολογικο;Και η Κατερινα πρεπει να μεινει μαζι του επειδη ο αντρας της δεν γυρναει εξω αλλα ειναι αδιαφορος;Ειναι καλος δλδ για σενα;Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος....

Μπαμπαλου,επειδη της χαρισε 3 παιδια πρεπει να δεχεται να την μειωνει;

Τι να πω ρε κοριτσια....Εχω μεινει με αυτα που διαβαζω...Τι αποψεις ειναι αυτες;Μηπως να καθισουμε να τρωμε και ξυλο αδιαμαρτυρητα;

Πεστα νικη Πεστα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας μερα και από μενα!! Καταρχιν και εγω ειμαι παιδι χωρισμενων γονιων από τα 4μιση μου. Να σας πω οτι το θεωρησα απολυτο φυσιολογικο να γινει αυτό δεδομενου των καταστασεων που ζουσα.Οταν με πηγε η μητερα μου σε νέο σπιτι και μου ρωτησε αν μου αρεσει γιατι θα μενουμε πλεον εκει οι 2 μας, για μενα ηταν κατι πολύ νορμαλ.Και ευχαριστω τον Θεο που η μητερα μου χωρισε γιατι πραγματικα θα ειχε χαντακωσει την ζωη της αλλα και την δικη μου.

Δεν υπαρχει λογος να δυστηχησεις κοπελα μου και να ζεις μεσα στην καταθλιψη και την μιζερια. Οσο μικρα και να είναι τα παιδακια σου πιστεψε με … αντιλαμβανονται τα παντα. Αν ο συζηγος σου δεν είναι διατεθημενος να κανει κατι για να σωσει την οικογενεια του από τον χωρισμο τοτε θα πρεπει να υποστει τις συνεπειες. Ο υπολογιστης εχει καταντησει πια μαστιγα και αιτια για πολλους χωρισμους δυστηχως!!ποιος θα το περιμενε ε???!!

Ευχομαι οποια και να είναι η αποφαση σου να εχεις την υποστηριξη της οικογενειας σου και των δικων σου ανθρωπων. Καλο θα ηταν σε ολη αυτή την διαδικασια να εχεις και την βοηθεια καποιου παιδοψυχολογου.

Ελπιζω να βοηθησα….και παλι εδώ θα ακουσεις πολλες αποψεις, η δικη σου όμως είναι η σωστοτερη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Δεν διαβασα τα περισσοτερα ποστς...Ηθελα μονο να σου πω

οτι ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!Μπορει τωρα να σκεφτεσαι πως γκρεμιζεται ολος

ο κοσμος...Μπορει να νιωθεις απελπισια κ ανασφαλεια...Θα δεις που σιγα σιγα θα βρεις το δρομο σου!

Το βασικοτερο ειναι να ειναι ευτυχισμενα τα παιδια αλλα κ εσυ!Ολα τα αλλα...Θα γινουν οπως "πρεπει" να γινουν!

Δεν εισαι η μονη που ζεις κατι τετοιο! ;) Ψαξε να βρεις τη δυναμη μεσα σου,βαλε το μυαλο σου σε ταξη κ αρχισε να προχωρας!Στρατα-στρατουλα! ;):D

υγ.Μην νιωθεις πως πηγαν χαμενα τα χρονια.Εχεις 3 παιδια και απειρες ομορφες στιγμες.ΚΑΙ με τον αντρα σου! ;) Οκ...Τι να κανουμε...Δεν ειναι τα ζευγαρια αδερφες ψυχες...!Εισαι ομως κερδισμενη απο τη ζωη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα γεια σου.

Διάβασα το μήνυμα σου και σου απάντησα στο θέμα που έγραψα.

Αν θέλετε και εσείς κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας. Είναι στην ίδια ενότητα.

ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην καλημέρα σε όλες ναι μαπαμπαλου 24 συμφωνω ότι μου χάρισε τρια υπέροχα πλάσματα αλλα και εγω αντιστοιχως του χάρισα και παιδια και ένα σπιτικό και βάνια σε ευχαριστω για τα λόγια σου όντως εγω μόνο ξέρω και εσυ το τι υπομονη έχω κάνει 12 χρόναι για να σώσω αυτον τον γάμο καια τυν την σ΄χεση απο την άλλη πλευρα όμως κοριτσια το θέμα δεν ειναι να κάθεσαι σε ένα γάμο ουτε λόγω κρισης ουτε λόγωτου ότι ειναι ο πατερας τους καμια φορα τα παιδια τα ιδια ειναι οι καλύτεροι κριτες και μαζι και οι ποιο αυστηροι κριτες προχωπικα αν πήρα αυτην την απόφαση και το αξαναλέω δεν ειναι ουτε ευκολη ουτε ειναι η καλύτερη με την ένννοια οτι δεν με έχει πληγωσει ή οτι δεν αισθάνομαι πληγωμένη ή στεναχωρημένη θα ήμουν ψευτρα να σας πώ κάτι τέτοιο και άλλωστε εζησα μαζι του 12 χρόνια και τον παντρευτηκα με ένα χρόνο γνωριμιας αρα κατλαβαινετε το πόσο ήμουν ερωτευμενη μαζι του και πόσα ονειρα ειχα για την ζωη μου μαζι του αλλα δεν μπορω και δεν έχω και το δικαιωμα σε καμια περιπτωση να αφησω τα παιδια μου να έχουν εάν λάθος προτυπο για την έννοια οικογενεια και το βασικότερο ειναι αυτο που σκεφτόμουν την άλλη φορα και μου ειπε και η παιδοψυχολογος οτι έχω παολυτο δικιο έχω ενα αγορι που ειναισ την προεφηβεια και αυριο σαν προτυπο θα κάνει τ αιδια με τον πατερα του στην γυναικα του και δυο κόρες οι οποιες οτι και να συμβει θα κάθονται να ανεχονται γιαιτ αυτο βλέπουν απο εμένα έχω το δικαιωμα αυτο οχι δεν νομίζω οτι το έχω γιαιτ δεν ήτνα επιλογη των παιδιων μου να έθουν στον κόσμο και αρα εγω οφειλω να τους προσφέρω τοκαλύτεροκαι το κυριοτερο το ενστικτο μου μου λέει οτι ισωςς αμα ειμαστε χωρια οτι θα ειναι και εικεινος καλύτερος πατερας γιατι κοριτσια πιστευω οτι και αυτος το θέλει μέσα του ασχετα αν τον επηρεαζουν οι γονεις του οτι δεν ειναι αυτο καλο γιατι απλά θα χάσουν εκεινοι την βολή τους γιατι πιστευω οτι και αυτος εχει κουραστει απο όλο αυτο και ισως γιατι και εκινος μπήκε πολυ νωρις σε εάνα γάμο και σε ευθύνες που ποτε του δεν ειχε πριν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καταρχην σας ευχαριστω όλες για τις απόψεις σας θα ήθελα να σας πώ οτι η βάνια που με ξέρει προσωπικα ξέρει το τι έχω περασει απο μικρη η ζωη μου δεν ήταν ποτε στρωμένημε ροδοπέταλα αλλα αυτα που πέρασα με εμαθαν ένα πράγμα και για αυτο και μεβλέπετε και τοσο ψαγμένη στο θέμα οτι δεν μπορω και δεν οφειλω σε καμία των περιπτώσεων να χαντακώσει τρεις αθώες ψυχες φτάνοντας στο σημειο που έφτασαν οι δικοί μου και μπορει να ακουστει παράλογο αυτο που σας γράφω αλλα τώρα ρίχνω ενα ελαφρυντικο στην φυσικη μου την μάνα οχι για αόλα το ξαναλέω αλαλ για κάποια και επιδη δεν θέλω σε καμια των περιπτώσεων να κάων αυτο που έκανε εκεινη για αυτο αποφασισσα οτι η καλυτερη λύση ειναι η δυσκολη αποφαση για να φτασω εδω με βοηθησε πάρα πολυ και ο άνδρας μου τώρα για να καταλάβαιτε που σας γραφω έχει έρθει ένας φιλος του γιου μου στο σπίτι και επειδη δεν μπορει την φασαρια έχει πάει στους γονεις του και θα έρθει οταν φυγει το παιδακι και το καλυτερο οι γονεςι του άλλου παιδιου έχουν πάει οι δυο τους για καφε και έχου και άλλο παιδι βέβαια ειναι μεγάλο αλλα απλά το λέω γιατι πλέον βλέπω οτι υπάρχουν και άνδρες ποπυ ενδιαφέρονται παραγματικα για τις γυναικές τους και οχι μόνο ενδιαφερονται για να τους κάνουν τις υπηρετριες γιατι κοριτσια έτσι αισθάνομαι εγω οτι κάθεται στο σπίτι και δεεν φευγει γιατι έχει μία υπηρετρια πρώτης τάξης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...