Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ...


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια ήθελα να σας εκμυστηρευτώ κάποιες σκέψεις που έχω στο μυαλό μου και αν θέλετε να μου πείτε την γνώμη σας...

έχω ένα μωράκι 10 μηνών και περιμένω το 2ο, αν πάνε όλα καλά τον Ιούνιο του 2012...

με τον άντρα μου ερωτευτήκαμε παράφορα πριν από 6 χρόνια και από την πρώτη στιγμή ξέραμε ότι θα είμαστε μαζί για πάντα ....(?)

με την πάροδο του χρόνου ανακάλυψα ότι προέρχεται από μια οικογένεια η οποία...πως να το πω...δεν είναι καθόλου ηθική και τίμια, σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια... και η επιρροή τους οδήγησε τον άντρα μου σε πολύ σοβαρά λάθη στο παρελθόν γενικά και απέναντι στην σχέση μας.

Τα λάθη αυτά τα έχει καταλάβει και παραδεχτεί...ωστόσο, λόγω της ελαφρότητας που διακρίνει όλη την οικογένειά του και τον τρόπο που έχει μεγαλώσει, τα λαμβάνει υπόψη του πολύ ελαφριά...

εγώ ωστόσο δεν μπορώ να χωνέψω και να ξεπεράσω κάποια πράγματα και ώρες ώρες απογοητεύομαι τελείως και νοιώθω ότι δεν έχουμε μέλλον παρότι τον αγαπώ πάρα πολύ....

σαν αντίδραση και προκειμένου να προστατεύσω την οικογένειά μου, τους έχω βγάλει εκτός από την ζωή μας και δεν τους μιλάω καν... έτσι νοιώθω εγώ ότι πρέπει να πράξω για να μην μας κάνουν κακό....

βέβαια τα περισσότερα από αυτά τα γνώριζα από πριν παντρευτούμε, ωστόσο κάποια μεγάλα ψέματα τα έμαθα μετά και αφού γέννησα το 1ο μας παιδάκι...

ώρες ώρες νοιώθω ότι είμαι σε απόγνωση και δεν ξέρω πώς να προχωρήσω με αυτόν τον άνθρωπο...

τον αγαπώ αλλά φοβάμαι ότι κάθε μέρα η αγάπη μας θα φθίνει ....είτε λόγω του ότι έχω 'εξορίσει' την οικογένειά του είτε λόγω των τσακωμών που προκύπτουν όταν εγώ θυμώνω για τα ψέματα και τις πράξεις του...

ξέρω ότι σας τα γράφω πολύ γενικά και αόριστα ....

για να γίνω πιο συγκεκριμένη, κάποιες από τις ανήθικες πράξεις της οικογένειάς του είναι εκτρώσεις με πρώην δεσμούς, με την οργάνωση και συνενοχή ολόκληρης της οικογένειας (μάνας, πατέρα, θείων και οικογενειακών γιατρών!!!!!!) καθώς αντίστοιχων πράξεων των ίδιων των μανάδων της οικογένειας....χρήματα χαμένα σε χαρτοπαιξίες (το λιγότερο κατά την γνώμη μου σε σχέση με τα προηγούμενα που έγραψα), ψέματα και δάνεια κάτω από το τραπέζι για να καλυφθούν πολυτελείς τρόποι ζωής....καθώς και δάνεια από τοκογλύφους...διαζύγια και 'κερατώματα' χωρίς ουσιαστικούς λόγους, εξώγαμα (τα παιδάκια δεν φταίνε αλίμονο!) και άλλα διάφορα....

φοβάμαι κορίτσια ότι αν έχω επαφές με αυτή την οικογένεια θα το βρω μπροστά μου και θα βλάψω την οικογένειά μου....

ο άντρας μου το έχει καταλάβει μετά από πολύ κόπο δικό μου αλλά όπως και να το κάνουμε το αίμα νερό δεν γίνεται...

περιμένω τις απόψεις σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρώ οτι αυτά τα πράγματα δεν σε αφορούν,οι πράξεις τους αφορούν αυτούς και αυτόι θα κριθούν για αυτές ,έχουν κάνει κατι σε βαρος δικό σου και της οικογένειας σου?αν ναι ορθώς πράτεις και τους απομακρύνεις ... τον σύζυγο σου τον αγαπάς όπως λες ,έχει υποπέσει αυτός σε πράξεις που ανέφερες?γτ σαφώς χαρτια ,χρέη και δάνεια μπορεί να κανουν κακό στην οικογένεια σας... συγνώμη που θα ακουστώ σκληρή μα εφόσον είχες αυτους τους ενδοιασμους γτ κανετε και δευτερο παιδάκι ? γτ όπως λες τα έμαθες μετα τη γεννηση του πρωτου σας παιδιού,άρα αυτές οι σκέψεις υπήρχαν στο μυαλό σου καιρό τώρα... η αλήθεια είναι ότι μιλάς με γενικότητες οπότε η αποψη μου έχει να κανει με το ρητό έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε..μόνο εσύ ξερεις τι περνάς ,μόνο εσύ θα αποφασίσεις πως θα πορευτείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρώ οτι αυτά τα πράγματα δεν σε αφορούν,οι πράξεις τους αφορούν αυτούς και αυτόι θα κριθούν για αυτές ,έχουν κάνει κατι σε βαρος δικό σου και της οικογένειας σου?αν ναι ορθώς πράτεις και τους απομακρύνεις ... τον σύζυγο σου τον αγαπάς όπως λες ,έχει υποπέσει αυτός σε πράξεις που ανέφερες?γτ σαφώς χαρτια ,χρέη και δάνεια μπορεί να κανουν κακό στην οικογένεια σας... συγνώμη που θα ακουστώ σκληρή μα εφόσον είχες αυτους τους ενδοιασμους γτ κανετε και δευτερο παιδάκι ? γτ όπως λες τα έμαθες μετα τη γεννηση του πρωτου σας παιδιού,άρα αυτές οι σκέψεις υπήρχαν στο μυαλό σου καιρό τώρα... η αλήθεια είναι ότι μιλάς με γενικότητες οπότε η αποψη μου έχει να κανει με το ρητό έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε..μόνο εσύ ξερεις τι περνάς ,μόνο εσύ θα αποφασίσεις πως θα πορευτείς...

σε ευχαριστώ για την απάντηση σου...

ο σύζυγος μου έχει υποπέσει σε κάποιες από τις πράξεις που ανέφερα, στο παρελθόν, αρκετά χρόνια πριν γνωριστούμε, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι δεν έκανε κάτι επίτηδες. Συγκεκριμένα όταν ήταν πιο νέος ήταν σε έναν δεσμό και η κοπέλα του έμεινε έγκυος και έπεσε όλο το σόι του πάνω του και το ρίξανε (το έμβρυο), οικογενειακώς πήγανε, χρησιμοποιώντας (αν είναι δυνατον!) τον οικογενειακό τους γιατρό. Θα μου πεις και θα έχεις και δίκιο τότε γιατί τον παντρευόσουν? Εμ έλα που τον αγάπησα πολύ και τίποτα από αυτά δεν είχε σημασία για εμένα μέχρι που έκανα δικό μου παιδί και συνειδητοποίησα τι σημαίνει να έχεις ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου....έλα που ο έρωτας είναι πραγματικά τυφλός...

Επίσης για 2 χρόνια που ήμασταν παντρεμένοι, μέχρι να βάλω εγώ φρένο, του/μας είχαν μεταφέρει ΟΛΑ τα προβλήματά τους (χρέη απο χαρτοπαιξίες κλπ) και μας ζητούσαν να μείνουμε μαζί τους να τους ξεπληρώνουμε τα δάνεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είχα έναν άντρα που γυρνούσε κάθε βράδυ κατάκοπος σπίτι προσπαθώντας να λύσει τα προβλήματά τους....Έναν άντρα που κρυφά έδινε αφειδώς χρήματα για να ικανοποιηθούν καπρίτσια της οικογένειας...έναν άντρα που δεν μπορούσε να μιλήσει από την στενοχώρια του...έναν άντρα που τον έπαιρναν ΟΛΟΙ τηλέφωνο για να λύσουν τις διαφορές του, ακόμη και τις παραμονές που θα γεννούσα....ακομα και την μερα που βγαιναμε απο το μαιευτηριο...

και μια οικογένειά (η δική του) που το μόνο που την ένοιαζε ήταν πώς θα τους δανείσει (δανεικά και αγύριστα) από 100 ευρώ για την καθαρίστρια έως και 5000 ευρώ και τις δόσεις του σπιτιού...

έτσι έβαλα ένα ΣΤΟΠ σε όλα αυτά και του ξεκαθάρισα...ή αυτοί ή εμείς....Τον χώρισα (το καλοκαίρι) και με παρακαλεσε να γυρισω πισω. και γυρισα...μου υποσχεθηκε οτι θα αλλαξουν ολα...

απλως νοιώθω προδομενη και απογοητευμενη.... μου ειναι δυσκολο να κοιταξω μπροστα και να σβησω το παρελθον...

και φυσικα φοβαμαι πολυ για το μελλον.....

(η 2η εγκυμοσυνη προεκυψε κατα την επανασυνδεση μας, δεν ηταν προγραμματισμενη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο σκληρο κι αν ακουστει .....κρατησε τον μακρια απο την οικογενεια του και προστατευσε την δικια σου!!!

πιστεψε με φερνει αποτελεσματα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο σκληρο κι αν ακουστει .....κρατησε τον μακρια απο την οικογενεια του και προστατευσε την δικια σου!!!

πιστεψε με φερνει αποτελεσματα......

ευχαριστώ πολύ...

ναι ακούγεται σκληρό αλλά αυτό που γράφεις κάνω...

ο άντρας μου μου ζητάει μια ακόμα ευκαιρία και μου υπόσχεται ότι τίποτα δεν θα είναι όπως πριν, εάν ανοίξω ένα μικρό 'παράθυρο' για να μπουν λίγο στην ζωή μας...Εγώ όμως φοβάμαι...φοβάμαι ότι έχω μπλεχτεί σε μια οικογένεια που μπορεί να μας παρασύρει μαζί της στον κατήφορο της....

και να πω την αλήθεια πιο πολύ αυτά που με πειράζουν είναι τα θέματα ηθικής: οι εκτρώσεις, τα διαζύγια (χωρίς προφανείς λόγους, έτσι πχ για να βρουν κάποιον με πιο πολλά λεφτά), τα 'κερατώματα' και όχι ο τζόγος (που σίγουρα μπορεί να καταστρέψει μια οικογένεια) και τα χρέη....Νοιώθω ότι αν κάνω ότι δεν τρέχει τίποτα αυτό θα μου γυρίσει μπούμερανγκ στην οικογένειά μου....

Κουπάκι έχεις αντίστοιχες εμπειρίες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι θα σου ελεγα, κρατα τον αντρα σου κοντα σου αν τον αγαπας και δεν εχεις αλλα προβληματα μαζι του.Το πιο βαρυ για μενα ειναι τα δανεια ειδικα σε αυτην την εποχη, και χωριζουν οικογενειες.Οσο για την εκτρωση πολλες φορες οταν ειμαστε πιο μικροι κανουμε πραγματα που οταν μεγαλωσουμε τα βλεπουμε αλλιως, αλλα αυτα δεν αλλαζουν .Οι οικογενεια του ας κανει οτι θελει αν ερθει κοντα σας δεν νομιζω να βαλλουν τον αντρα σου να σε "κερατωσει' αλλα το πιο πιθανο να σας φανε λεφτα.Πιστευω οτι και αυτος νιωθει το ιδιο με σενα.Εγω αν μπορουσα θα αλλαζα χωρα.Αλλα ειναι κριμα να ζεις με τις υποψιες ξεκαθαρισε τι θελεις και τι ζητας οσο δυσκολο και αν ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως εχω....... με την μονη διαφορα οτι ηταν η οικογενεια μου. οχι τοσο χοντρα βεβαια προβληματα , αλλα προβληματα. δεν πηγαινε αλλο. οποτε ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι θα σου ελεγα, κρατα τον αντρα σου κοντα σου αν τον αγαπας και δεν εχεις αλλα προβληματα μαζι του.Το πιο βαρυ για μενα ειναι τα δανεια ειδικα σε αυτην την εποχη, και χωριζουν οικογενειες.Οσο για την εκτρωση πολλες φορες οταν ειμαστε πιο μικροι κανουμε πραγματα που οταν μεγαλωσουμε τα βλεπουμε αλλιως, αλλα αυτα δεν αλλαζουν .Οι οικογενεια του ας κανει οτι θελει αν ερθει κοντα σας δεν νομιζω να βαλλουν τον αντρα σου να σε "κερατωσει' αλλα το πιο πιθανο να σας φανε λεφτα.Πιστευω οτι και αυτος νιωθει το ιδιο με σενα.Εγω αν μπορουσα θα αλλαζα χωρα.Αλλα ειναι κριμα να ζεις με τις υποψιες ξεκαθαρισε τι θελεις και τι ζητας οσο δυσκολο και αν ειναι.

σε ευχαριστώ πάρα πολύ...τον αγαπώ όσο τίποτα άλλο (εκείνον και το παιδάκι μας) και είναι ο καλύτερος πατέρας του κόσμου. Και όλα τα λάθη που έχει κάνει δεν τα έκανε με καμία κακία...Από καθαρή βλακεία και από επιρροή που δέχτηκε από τους άλλους. Και όλα αυτά τα ψέματα που μου έχει πει τα είπε γιατί τον πίεζαν οι άλλοι να τους ξελασπώσει και γιατί προσπαθούσε να μην αποκαλυφθούν κάποια πράγματα σε εμένα και εκτεθεί. Ξέρεις τι μου είπε χθες? "Μια συμβουλή θα δώσω εάν ποτέ με ρωτήσει κανείς που ξεκινάει τώρα την ζωή του με κάποιον σύντροφο είτε σε γάμο είτε σαν ζευγάρι: Μην πεις ποτε ψέμματα. Μην αφήσεις ποτέ γκρίζες ζώνες (όπως έκανε εκείνος). Είναι το χειρότερο πράγμα".

τους άλλους όμως (το σοι του) ουτε να το δω μπροστά μου δεν μπορώ...Ειλικρινά το λέω αυτό. Ακούω το όνομά τους και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι....

Ξέρεις πόσες φορές έχω κλαψει και έχω ευχηθεί να φύγω μακρυά, να τους πάρω και να εξαφανιστούμε? Άπειρες...και ποιος ξέρει, ίσως κάποτε να γίνει...

να είσαι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως εχω....... με την μονη διαφορα οτι ηταν η οικογενεια μου. οχι τοσο χοντρα βεβαια προβληματα , αλλα προβληματα. δεν πηγαινε αλλο. οποτε ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!

κουπάκι έκοψες τελείως "γέφυρες"?

με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι καλησπέρα ειμαι η κατερινα και θέλω να σου πώ ότι αμα πάς στην η κατασταση χειροτερεψε θα καταλάβεις οτι τα ιδια περιπου ίσως και λίγο παραπάνω ζω με τον ανδρα μου δωδεκα χρόνια και εγω ανακάλυψα εδω και δυο χρόνια πολλα ψεματα και πολλα πράγματα που γινόντασουν πίσω απο την πλάτη μου σε συνεργασια του άνδρα μου με τους γονεις του για κάποιο διαστημα τους ειχα κάνει και εγω πέρα και τώρ αακόμα που σου γράφω εγω δεν έχω επαφες πάτα στα τυπικα αλλα εκεινος πάει και τους φτιαχνει και το σ΄πιτι τους ενώ θα σου πώ ότι τ απεθερικά μου με βρίσανε και εμενα και την μητερα μου με τον ποιο χυδαιο τρόπο δεν μπορ ωνα σου πώ αν πρέεπι να τον χωρίσεςι γιατι ο κάθε ανθρωπος έχει τον δικό του χαρακτηρα και ίσως εσενα ο ανδρας σου πραγματικα δεν θέελι να διαλύσει την οικογενεια του εμενα προσωπικα δυστυχως ακι για αυτο αποφασισα να το διαλύσω λέει οτιθέλει και την πίτα ολοκληρη και τον σκύλο χορατο και πάντα πρώτα ερχότανε το τι θα πουν οι δικοι του και υστερα εγω και ταπαιδια αλλα στο ξανατονίζω εκανα υπομονη και προσπάθεια δώδεκα χρόνια δεν σου λέω να κάνεςι το ιδιαο αν νομίζεις οτι δεν αντεχεςι αλλα κάτσε και μιλησε του γιατι απλά μπορει πραγματικα να βάζει πρωτα εσας και σου ευχομαι καλο κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι καλησπέρα ειμαι η κατερινα και θέλω να σου πώ ότι αμα πάς στην η κατασταση χειροτερεψε θα καταλάβεις οτι τα ιδια περιπου ίσως και λίγο παραπάνω ζω με τον ανδρα μου δωδεκα χρόνια και εγω ανακάλυψα εδω και δυο χρόνια πολλα ψεματα και πολλα πράγματα που γινόντασουν πίσω απο την πλάτη μου σε συνεργασια του άνδρα μου με τους γονεις του για κάποιο διαστημα τους ειχα κάνει και εγω πέρα και τώρ αακόμα που σου γράφω εγω δεν έχω επαφες πάτα στα τυπικα αλλα εκεινος πάει και τους φτιαχνει και το σ΄πιτι τους ενώ θα σου πώ ότι τ απεθερικά μου με βρίσανε και εμενα και την μητερα μου με τον ποιο χυδαιο τρόπο δεν μπορ ωνα σου πώ αν πρέεπι να τον χωρίσεςι γιατι ο κάθε ανθρωπος έχει τον δικό του χαρακτηρα και ίσως εσενα ο ανδρας σου πραγματικα δεν θέελι να διαλύσει την οικογενεια του εμενα προσωπικα δυστυχως ακι για αυτο αποφασισα να το διαλύσω λέει οτιθέλει και την πίτα ολοκληρη και τον σκύλο χορατο και πάντα πρώτα ερχότανε το τι θα πουν οι δικοι του και υστερα εγω και ταπαιδια αλλα στο ξανατονίζω εκανα υπομονη και προσπάθεια δώδεκα χρόνια δεν σου λέω να κάνεςι το ιδιαο αν νομίζεις οτι δεν αντεχεςι αλλα κάτσε και μιλησε του γιατι απλά μπορει πραγματικα να βάζει πρωτα εσας και σου ευχομαι καλο κουραγιο

Γεια σου Κατερίνα, διάβασα και την δική σου δημοσίευση και βρήκα πολλά κοινά κυρίως στην απογοήτευση που έχουμε και οι δύο..

Δεν γνωρίζω τι ακριβώς προβλήματα έχετε με τον άντρα σου αλλά τα ψέματα (όποιας μορφής και αν είναι αυτά) είναι ότι χειρότερο σε μία σχέση...

Εγώ τον αγαπώ πάρα πολύ και ξέρω ότι θέλει να αλλάξει. Και ότι έχει αλλάξει....αλλά νοιώθω ότι με έχει προδώσει και έχω πληγωθεί βαθιά μέσα στην ψυχή μου...Και φοβάμαι ότι μόλις 'χαλαρώσω' θα επανέλθουμε στην ίδια κατάσταση. Εκείνος λέει ότι δεν είναι πια ο ίδιος άνθρωπος και όλα είναι διαφορετικά.

Και να σου πω την αλήθεια φοβάμαι πολύ να προχωρήσω μόνη μου χωρίς εκείνον στην ζωή. Σκέφτομαι ότι ενδιαφέρομαι για αυτόν. Ότι θέλω να είναι καλά, να μην πάθει ποτέ κακό. Θέλω να με αγκαλιάζει τις νύχτες σφιχτά. Να ξέρω ότι είναι καλά. Να βλέπουμε τα παιδάκια μας να μεγαλώνουν και να τους προσφέρουμε τα πάντα...Συγκινούμαι πολύ που τα γράφω αυτά...

από την άλλη ΦΟΒΑΜΑΙ, ΠΟΝΑΩ και σκέφτομαι ότι έχω χάσει για πάντα την εμπιστοσύνη μου σε εκείνον....Και έτσι θυμώνω μαζί του χωρίς προφανείς λόγους και ανησυχώ για το επόμενο λάθος που θα κάνει....γιατί έχει κάνει πολλά λάθη...

θέλω μια μέρα να ξυπνήσω και να μην θυμάμαι τίποτα....Θέλω να ξυπνήσω και να τον έχω συγχωρήσει. Να μην έχω ίχνος αρνητικών συναισθημάτων μέσα μου για εκείνον...Να τον αγαπώ όπως τον αγαπούσα παλιά. Αβίαστα και πηγαία...

η ψυχολογία μου ώρες ώρες είναι πολύ χάλια...

Εσύ έχεις σκεφτεί πώς θα τα καταφέρεις με 3 (αν δεν κάνω λάθος) παιδιά? Τον αγαπάς ακόμα ή έχει φύγει αυτό το συναίσθημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειως και βρηκα την υγεια μου. ειμαι πολυ καλα με τον αντρα μου και περιμενω και το μωρακι μας. σ ευχαριστω.

Κουπάκι τι συνέβη αν επιτρέπεται? Όλοι στην οικογένειά σου δεν σε στήριξαν (αν κατάλαβα καλά) ή κάποιοι? Σε εμένα τους πήρε όλους η 'μπάλα' ακόμα και κάποιους που ίσως να μην έφταιγαν και τόσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

newbaby18 κοριτσακι δυστυχως δεν έχω κανενα συναισθημα για αεκινον με την έννοι αοτι εγω δεν μπορω σε καμια περιπτωση να συγχωρεσω τα ψεματα γιατι εχω περασει δυσκολα μέχρι να τον γνωρισω και να τον παντρευτω και απο την οικογενεια μου και απο έναν δεσμο που ειχα πριν οπότε όταν τον γνώρισα του ειχα πει κάποια πράγματα και ηεξρε τι άνθρωπος ειμαι αλλα οτνα δεν εκτιμαει τιποτα και βάζει πάνω απο εμενα και τα παιδια τους γονεςι του δεν μπορω να έχω αισθηματα για εκίνον τον εκτιμαω σαν ατομο και περισσοτερο σαν πατερα των παιδιων μου και ναι το έχω σκεφτει οτι θα ειναι πολυ δυσκολα τα πράγματα οταν χωρισω αλλα πάων απο όλα οταν χαθει η εμπιστοσυνη, η αμοιβαια εκτίμηση, και η αγάπη σε ένα ζευγαρι κατε εμενα δεν αξιζει να ειναι μαζι ισως χωρια ειναι καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...