Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

καλημερα!!με βαλατε σε σκεψεις...κι εγω νευριασα που με την πρωτη ευκαιρια κατηγορουμε τον θηλασμο...ξερω μωρακια που απο 4,5 μηνων ξεκινησαν κρεμες επειδη "δεν τους εφτανε το γαλα" κι ας επιναν ξενο, εμεις επρεπε να περιμενουμε τον 6ο, και παλι, να ξεκινησουμε με ρυζαλευρο.....βεβαια, για τρεις μερες, μονο ρυζαλευρο το απογευμα, και μετα για δεκατιανο φρουτοκρεμα...αυτο με το γιαουρτι, κι εμενα με εξεπληξε, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι, τι κακο μπορει να εχει;;;απο γαλα δεν ειναι κι αυτο;; σημερα το πρωι τη θηλασα και μετα της εδωσα 100 και τωρα ειναι σαν κοτοπουλο!!!εχει αραξει στο ριλαξ λες κι εχει πιει 8 μπυρες .... :lol: γεωργιαννα, υποψιαζομαι οτι και με το ρυζαλευρο θα κανει δυσκοιλιοτητα, θα δουμε... δαφνη,γεννηθηκε 3.250 και τωρα ειναι 6.500.

τι να κανει η αννουλα της αφροδιτης;;;ελπιζω να ειχαν μια απυρετη νυχτα και να φυγουν σημερα...

καλημερα!!

καλημέρα!!!

Αφροδίτη μου,οπως σας έγραψα πριν μερικές μέρες η Μυρτώ τον περασμένο μήνα έβαλε μόνο 85 γραμμάρια,μολονότι τρώει φουλ μεσημεριανό κ ρυζάλευρο κ σχεδόν όλη τη φρουτόκρεμα.γεννήθηκε 3.070γρ κ σήμερα που είναι 7 μηνών κ 5 ημερών είναι 6.815.ουτε μια στιγμή η παιδίατρος δεν μου ειπε για συμπλήρωμα κ ξέρει ότι τη θηλάζω μερικές φορές κ παραπάνω από πρωί βραδυ αν το ζητήσει η μικρή.κ τους προηγούμενους 2-3 μήνες έπαιρνε 250-280γρ το μήνα, κ πάλι μου έλεγε μια χαρά! αυτή τη φορά μου ειπε να κανουμε εξετάσεις ούρων,οι οποίες βγήκαν αρνητικές κ να αυξήσω τις ποσότητες στα φρούτα κ λαχανικά.το φρούτο δεν το τρώει το εξτρα τα λαχανικά όμως όλα!ούτε μια στιγμή δεν σκέφτηκα οτι δεν της φτάνει το γάλα.την βλέπω κ την ακούω πώς τρώει :D .κ εγώ θα συμφωνήσω με τη Δάφνη,αν ειναι να αποθηλάσεις να το κάνεις με δική σου απόφαση κ όχι επειδή στο λέει η γιατρός.μήπως να έβρισκες καποια-κάποιο πιο φιλικό προς το θηλασμό,εφόσον είναι επιλογή σου!έχεις δίκιο ότι το θέμα ειναι να ακούς τις ανάγκες του παιδιού κ όχι να λες θα θηλάσω αποκλειστικά ό,τι κ να γίνει,αλλά εφόσον λες ότι εχεις γάλα,γιατί να κάνεις πίσω?

Η Μυρτώ τελικά όπως σας εγραψα "ξεραθηκε"χθες στις 8 παρά τέταρτο,στις 3.30 έκλαψε λιγο,πήγα τη χάιδεψα,της έβαλα μουσική κ ξανακοίμηθηκε μέχρι τις 6.30!τωρα έφαγε κ αυτο-νανουρίζεται στο κρεβάτι της "νανανανανα" :lol:

εγώ ψηνω ενα γερμανικό Kaesekuchen (cheese cake) κ εχει μυρίσει το σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βασιλικη δεν με στεναχωρεις, ισα ισα που εκτιμω ολων σας το ενδιαφερον!!!και σας ευχαριστω πολυ!! ειλικρινα, δεν ξερω τι να πω....δαφνη, δεν μου ειπε καθολου για καμπυλες, μου ειπε ωστοσο, οτι το δικο της το γιο τον θηλαζε και 4 μηνων ηταν 8 κιλα, αλλα μετα μεχρι τον 8ο μηνα παλι 8 κιλα ηταν, γιατι ως εδω ηταν, δεν επαρκουσε αλλο.γεωργιαννα, μου ειπε μετα το θηλασμο να της δινω ξενο, οχι μονο βραδυ....τι να κανω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη, κι εγω δεν μπορω να καταλαβω την παιδιατρο....το ενστικτο μου, μου λεει οτι το παιδι μου ηταν ετοιμο για στερεες εδω και καιρο και ειχε αναγκες που δεν το καλυπτε το γαλα, και νομιζω οτι το εχω ξαναγραψει....επισης, δεν ξερω καποιον αλλο παιδιατρο φιλικο προς το θηλασμο, γιατι καμια απο τις γνωστες μου και φιλες δεν θηλασε αποκλειστικα, αρα οσο και να μου λενε οτι ειναι πολυ καλος ο γιατρος τους, δεν με πειθουν....να φανταστειτε οτι αυτη την παιδιατρο τη βρηκα απο μια φιλη που ηξερα οτι θηλαζε το μωρο της και μολις πριν ενα μηνα εμαθα οτι του εδινε και ενα μουκαλι ξενο σε ενα γευμα "για να προλαβαινει να γεμιζει το στηθος"...οταν της ειπα οτι ετσι στερει απο το στηθος της τη δυνατοτητα να αυξησει τη παραγωγη, μου ειπε οτι δεν ισχυει κατι τετοιο και σχεδον θυμωσε ....

ειμαι πολυ μπερδεμενη.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,μπορείς να μπεις στη σελίδα του FB που μου έστειλε η Δάφνη που είναι υπέρ του θηλασμού (ίσως κ φανατικά κάποιες..) και μπορείς να ρωτήσεις εκεί μήπως κ έχουν να σου συστήσουν κάποιον στην περιοχή που μενεις

http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/groups/BFmums/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Afrodite mou to 8ema sou me 8imwse oxi esi pros 8eou alla oi paidiatroi pou den stirizoun tis 8ilazouses manoules..K egw 8a i8ela paaaaara poli na sinexisw ton 8ilasmo alla apo tin mia i mi stiri3i k apo tin alli to agxos (evale auto to mina i oxi) me tsakisan..Kane oti pisteveis pws einai kalitero gia tin a8inoula sou..

Ekana to neskafe mou k 8a 3ekinisw siga siga na kanw tis soupitses mas twra pou koimate i mikri simera afairoume to kotopoulo apo tin soupitsa mas k vazoume mosxaraki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν αμφισβητω κανενα γιατρο καθοτι ειναι επαγγελματιας κ ξερει τι κανει.αλλα δεν μπορω να μην υπολογισω και το ενστικτο της μανας.αυτη το εχει 24 ωρες το 24ωρο.ο παιδιατρος θα το δει μια στιγμη.δεν ξερει ποσο τρωει και αν τρωει.αυτος το μονο που θα συμβουλευτει ειναι η ζυγαρια.και αυτο μερικες φορες δεν ειναι απολυτο εμπιστευτικο δειγμα.ο μεγαλος γεννηθηκε 333ο.τωρα 3,5 χρονων ειναι 16 κιλα και υψος 1,06.τρωει απιστευτες ποσοτητες .ολη την ωρα μασουλαει.τον θηλασα 1 χρονο.ποτε δεν ηταν παιδι με διπλες μαγουλακια,μπουτακια.ο μπεμπης γεννηθηκε 344ο.θηλαζω αποκλειστικα.τελευταια φορα που πηγαμε παιδιατρο ηταν 9050 και 75 ποντους.παιδι με διπλες παντου.το καθε παιδι ειναι διαφορετικο.αποψη μου να χαλαρωσεις να αρχισεις τις τροφες που πρεπει ,να θηλασεις κανονικα και βλεπεις κ τον αλλο μηνα τι γινετε.βεβαια σε καμια περιπτωση δεν ειμαι κατα του ξενου γαλακτος.αν χρειαστει εννοειται δινουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη δεν με στεναχωρεις, ισα ισα που εκτιμω ολων σας το ενδιαφερον!!!και σας ευχαριστω πολυ!! ειλικρινα, δεν ξερω τι να πω....δαφνη, δεν μου ειπε καθολου για καμπυλες, μου ειπε ωστοσο, οτι το δικο της το γιο τον θηλαζε και 4 μηνων ηταν 8 κιλα, αλλα μετα μεχρι τον 8ο μηνα παλι 8 κιλα ηταν, γιατι ως εδω ηταν, δεν επαρκουσε αλλο.γεωργιαννα, μου ειπε μετα το θηλασμο να της δινω ξενο, οχι μονο βραδυ....τι να κανω;;;

Η παρακολούθηση της αύξησης γίνεται τοποθετώντας τις μετρήσεις στις ενδεδειγμένες καμπύλες αύξησης για βρέφη, ανάλογα με την ηλικία και το φύλο. Κάθε παιδί είναι διαφορετικό από τα άλλα, αναπτύσσεται με τον δικό του ιδιαίτερο ρυθμό και μόνο γενικές εκτιμήσεις μπορούμε να κάνουμε. Είναι αυθαίρετο να λέμε στους γονείς ότι το μωρό τους αυτόν το μήνα έπρεπε να βάλει 500 γραμμάρια ή ένα κιλό. Η μητέρα είναι απαραίτητο να απαιτεί το πέρασμα των μετρήσεων σε σωστές καμπύλες αύξησης. Εκεί, με τη βοήθεια του ειδικού, διαπιστώνουμε κατά πόσο το μωρό μας ακολουθεί τη δική του καμπύλη, όπως είναι το φυσιολογικό, ή, σπανιότερα, είτε πέφτει κατά δύο ή περισσότερες γραμμές με την πάροδο του χρόνου, είτε βρίσκεται κάτω από την τελευταία, κατώτερη γραμμή του σχεδιαγράματος, πράγμα που χρειάζεται διερεύνηση και αντιμετώπιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΩΙΣΤΙΚΟΥς ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥς.....ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.....ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗς ΑΦΡΟΔΙΤΗς ,ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑς......

ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΣΑ,ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΜΟΝΟ 3 ΜΗΝΕς,ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΩ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑς...ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2 ΤΟΥς ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΔΡΑΙΩΝΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ,ΕΜΕΙς 5,5 ΦΑΓΑΜΕ ΦΡΟΥΤΑ,6,ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ ΚΑΙ 7,ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΚΡΕΑς,ΜΕ ΓΝΩΜΩΝΑ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ,ΤΩΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 2ΦΟΡΕς ΤΗ ΜΕΡΑ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟς,ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ,,,ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ,ΠΕς ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ........

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙς ΜΕΡΕς ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ....12 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΘΑ ΦΕΥΓΑΜΕ ΠΙΟ ΝΩΡΙς ΑΛΛΑ ΓΙΟΡΤΗ ΜΠΑΛΛΕΤΟΥ,ΣΧΟΛΕΙΟΥ...ΜΑς ΦΕΡΑΝΕ ΠΡΟΠΑΡΑΜΟΝΗ....ΤΕΛΟς ΠΑΝΤΩΝ Ας ΕΙΝΑΙ....ΔΕΝ ΠΟΛΥΜΠΑΙΝΩ ΛΟΓΩ ΧΡΟΝΟΥ ....Ο ΠΑΠΠΟΥς ΓΥΡΙΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,ΤΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ.....ΚΑΠΩς ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩς,ΕΥΤΥΧΩς Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ,ΚΙ ΕΜΕΙς ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟ!!!ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΟΤΕ....ΣΕ 2 ,5 ,10 ΧΡΟΝΙΑ?ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥς.!!!!!!!!!!!1ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗς ΖΩΗς ΜΑς ....ΒΑΣΙΚΟ.....ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕς ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Δάφνη, κανένα νέο από την άφρο? Νομίζω ότι έχεις το τηλέφωνό της.

Εμείς σηκωθήκαμε οικογενειακώς στις 11 σήμερα το πρωί :lol: Η μπουμπού είχε κοιμηθεί στις 12 (έκανε ένα διάλειμα στις 7 για μαμ) και εγώ με τον άντρα μου στις 2 ........ γιατί ............ φτιάχναμε ένα παζλ!

Ξέρω ..... μπορούσαμε να κάνουμε και κάτι καλύτερο :lol: αλλά χάρηκα πολύ γτ πρώτη φορά μετά από καιρό, βρήκαμε να κάνουμε κάτι διασκεδαστικό μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες...Πως ειστε?διαβασα μερικα νεα σας γιατι δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα.....Περαστικα στην αννουλα,αφροδιτη μου περαστικα σας κοριτσακι μου στο ευχομαι ολοψυχα....σου στελνω τη θετικη μου σκεψη.....

Σαμανθουλα μου πως πας???πως νιωθεις??

κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω....οσες απο εσας δινεται στα μικρα σας στερεες τροφες,τους δινεται μονο οτι σας λεει ο παιδιατρος????δηλ σουπες,φρουτοκρεμα,φαριν λακτε και αλλα τετοια???

μπορω σιγα σιγα να αρχισω να δινω στον αλεξη χυμο απο φρουτα,διαφορα μπισκοτακια,η φαγητα που τρωμε εμεις???πχ οσπρια,τυρακια,γιαουρτι????γενικα η δικη μας παιδιατρος αργει να επιτρεπει φαγητα.....σκεφτειται οτι ρυζαλευρο βανιλια αρχισαμε κλειστον τον 6ο μηνα.....απ την αλλη εμενα ο αλεξης δεν πολυ πινει γαλα....δηλ την ημερα μου ειπε πρεπει να πινει 500 μλ αλλα εμεις με το ζορι 420 πινουμε πρωι-βραδυ.....

Εχετε καμια συνταγη για κουλουρακια να ειναι ευκολα ομως,η για κουραμπιεδες και μελομακαρονα???

πηγαμε τζαμπο προχτες και πηραμε κι εμεις στολη αη βασιλη,κερατακια,πηραμε κορνιζουλα για να φτιαξω το αποτυπωμα πατουσας-παλαμης με πυλο και αλλα πραγματακια.....

Ετοιμαζω κι εγω πρωτοχρονιατικο ρεβεγιον....Θα ερθουν οι γονεις μου απο το χωριο,τα πεθερικα(!!!!!!) και κατι θειοι του νικου,γενικα θα εχω τραπεζι το καπη..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ....

Οι υπολοιπες πως ειστε???γεωργιαννα,ανδρια,σαμαρκανδη,τουριστρια.βασιλικη κ οποια ξεχασα φιλια κ τα λεμε συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το απογευμα κανονισαμε με ξαδερφια μου να παμε στο mall.....εχουν στολισει κ ειναι τελεια.......YUPPIE!!!!Κανονιστε βρε καμια συναντησουλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γιουλακι μου.καλα ειναι μανουλα και ο ομορφος αλεξης?λοιπον απαγορευετε δια ροπαλου να δινουμε φαγητα δικα μας στα μωρα.τα δικα μας φαγητα περιεχουν αλατι και τα μωρα δεν κανει να φανε ουτε κοκο αλατιου γιατι τα νεφρα τους δεν ειναι ακομα ετοιμα.το μονο που απαγορευετε επισης ειναι φραουλα ,σπανακι,παντζαρι(κινδυνος αλλεργιων.μελι ΠΟΤΕ .μετα τον χρονο.κινδυνος αλλαντιασης).χυμο απο φρουτα μπορεις να δινεις.εγω προσωπικα δεν θα εδινα σκετο χυμο πορτοκαλιου.ειναι οξινο.σε συνδιασμο με αλλα φρουτα οκ.μπισκοτα τι να σου πω...εγω εχω 1 θεμα καθοτι φοβαμαι μην μου πνιγει.μεγαλος φοβος.εδω ο μπεμπης μου 1 κομματακι μπορει να βρει στην φρουτοκρεμα κ του ερχετε να κανει εμετο.. ;) ...σημερα εφαγε φρουτοκρεμα κοιμηθηκε στις 12 κ ακομα δεν εχει ξυπνησει να φαει μεσημεριανο.πρωτη φορα.αφου παω κ τον κοιταω να δω ειναι οκ :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκερια μου, ελπιζω ο παππους σας να πηγαινει πολυ πολυ καλυτερα, κι εσεις να μην χανετε την αισιοδοξια σας!!!οταν ερθετε αθηνα να κανονισουμε συναντηση!!αλλα και νωριτερα, εγω ειμαι μεσα!! γιουλη, χτες ημασταν στο μολ, ο κακος χαμος γινοταν, πολυυυυυυυυυυυυ κοσμος!!χαζεψε η δικη μου!!

αναστασια, ο,τι κανει κανεις με τον αντρα του καλο ειναι!!! :lol::lol:

βασιλικη, αισθανομαι ακριβως το ιδιο...απλα στεναχωριεμαι, γιατι νιωθω οτι πρεπει να βρισκομαι απεναντι απο την παιδιατρο,ενω τη θελω στο πλαι μου, συμμαχο μου...το ξερω οτι με καταλαβαινεις αντρια, εσυ κι αν εχεις περασει ιστοριες με το θηλασμο!!!

σκεφτομαι να της δινω το βραδυ, μετα το θηλασμο και πριν παει για υπνο και οχι ενδιαμεσα... δεν ξερω..

μιλησε κανεις με την αφροδιτη;;;ελπιζω ολα να πηγαν καλα και να ειναι σπιτακι τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia =))

Gioulaki mou k egw pira apo to jumbo kornizoula pou etoimazeis to gi4o k vazei i tin patousitsa i to xeraki , emeis valame to xeraki :) k epiasa k mia fwtografo8iki k tis evala to iperixo tis..

Basiliki spanaki emeis trwme edw k 3 evdomades meta apo to ok tis paidiatrou fisika..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω καταφέρει να επικοινωνήσω με την Αφροδίτη σήμερα, είμαι σίγουρη πως θα με πάρει όταν μπορεί. Τις έχω αφήσει μηνύματα.

Για συνάντηση σας είχα προτείνει πριν μέρες κάτι αλλά το προσπεράσατε όλες! Τόσο χάλια σας φάνηκε η ιδέα? :lol::lol:

Το ξαναβάζω...

Ένα Χριστουγεννιάτικο Χωριό στο Λούνα Πάρκ “Αηδονάκια” από 18/11/11 – 18/01/12

Ένας ονειρικός κόσμος ανοίγεται μπροστά σας… πασπαλισμένος με όλα εκείνα τα μαγικά υλικά που θα σας χαρίσουν το χαμόγελο τις φετινές γιορτές.

Τα πάντα μεταμορφώνονται και αλλάζουν στο αγαπημένο Λούνα Παρκ «Τα αηδονάκια».

Ο Αϊ Βασίλης κάθεται στο τιμόνι και το τρενάκι που θα μας ταξιδέψει μέχρι την Λαπωνία ανάβει τις μηχανές στις 18 Νοεμβρίου σφυρίζοντας την απόλυτη χριστουγεννιάτικη μελωδία.

Το Λούνα Παρκ «Τα αηδονάκια» προσφέρει σε μικρούς και μεγάλους την ευκαιρία να απολαύσουν το ωραιότερο «Χριστουγεννιάτικο Χωριό» που στήθηκε ποτέ.

Σε μια υπερπαραγωγή εγκαταστάσεων με υπερμεγέθη σκηνικά και πολλές παροχές το παραμύθι ξεδιπλώνεται ξεκινώντας από:

Tο Χωριό του Αι Βασίλη!

Μέσα σε αυτό βρίσκονται δημιουργικά εργαστήρια, δημιουργικό παιχνίδι, παραμύθια, το ταχυδρομείο του Αϊ Βασίλη και πολλά ακόμα δρώμενα.

Μουσείο Μαμούθ για πρώτη φορά στην Αθήνα!

Μαζί και τα ζώα της εποχής των παγετώνων από το πολύ γνωστό Πάρκο Δεινοσαύρων της Θεσσαλονίκης. Μια μοναδική και εκπαιδευτική εμπειρία. Υπο την αιγίδα του Αριστοτελίου Πανεπιστημίου.

Η πρώτη έκθεση Γλυπτών στον Πάγο με τις προδιαγραφές και τα πρότυπα της εταιρίας Magic Ice a.s. Norway.

Το φθηνότερο σκεπαστό Παγοδρόμιο της πόλης. Μουσικά δρώμενα και Dancing with the Kids κάθε ημέρα.

Το Πρώτο παιχνίδι “Snow Globe” στην Ελληνική αγορά. Το όνειρο γίνεται πραγματικότητα… μπες μέσα στην χιονόμπαλα, παίξε, φωτογραφήσου και νιώσε την χαρά.

Φουσκωτά παιχνίδια και Τραμπολίνο στο μεγαλύτερο σκεπαστό παιδότοπο της πόλης!

Χριστουγεννιάτικο Carousel και άλλα 12 παιχνίδια Λούνα Παρκ!

Παραστάσεις Καραγκιόζη σε σκεπαστό χώρο από την πολύ γνωστή Οικογένεια Σπυροπούλου.

Πλούσια Χριστουγεννιάτικη αγορά με γλυκά, ζαχαρωτά και αναμνηστικά.

Καθ’ όλη την διάρκεια θα φιλοξενούνται μουσικές και θεατρικές παραστάσεις, πάρτι με γνωστούς dj και πολλά Happenings.

Από 18/11/2011 έως και 18/01/2012

Λούνα Παρκ «Τα Αηδονάκια»

Λεωφ. Κηφισίας 89 & Ανδρέα Παπανδρέου, Μαρούσι

Έξοδος 11 Αττικής Οδού

Ωράρια λειτουργίας:

Καθημερινές: 16:00-23:00,

Σαββάτο-Κυριακή, Γιορτές: 11:00-23:00

Τηλ: 2106198274-2106196941

http://www.aidonakia.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα λιγα που καναμε στην σχολη(διαιτολογιας για την παιδικη διατροφη)ξερω οχι παντζαρι.το ιδιο μου ειπε κ η παιδιατρος τωρα στον μπεμπη αλλα κ η παιδιατρος που ειχα οταν μεναμε θεσσαλονικη.κινδυνος αλλεργιας.τωρα τι να πω.εκνευριζομαι παντως που οι παιδιατροι ο καθενας λεει τα δικα του.για τον θηλασμο,την διατροφη τα εμβολια.τα ιδια πραγματα δεν εμαθαν ολοι στο πανεπιστημιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω καταφέρει να επικοινωνήσω με την Αφροδίτη σήμερα, είμαι σίγουρη πως θα με πάρει όταν μπορεί. Τις έχω αφήσει μηνύματα.

Για συνάντηση σας είχα προτείνει πριν μέρες κάτι αλλά το προσπεράσατε όλες! Τόσο χάλια σας φάνηκε η ιδέα? :lol::lol:

Το ξαναβάζω...

Ένα Χριστουγεννιάτικο Χωριό στο Λούνα Πάρκ “Αηδονάκια” από 18/11/11 – 18/01/12

Ένας ονειρικός κόσμος ανοίγεται μπροστά σας… πασπαλισμένος με όλα εκείνα τα μαγικά υλικά που θα σας χαρίσουν το χαμόγελο τις φετινές γιορτές.

Τα πάντα μεταμορφώνονται και αλλάζουν στο αγαπημένο Λούνα Παρκ «Τα αηδονάκια».

Ο Αϊ Βασίλης κάθεται στο τιμόνι και το τρενάκι που θα μας ταξιδέψει μέχρι την Λαπωνία ανάβει τις μηχανές στις 18 Νοεμβρίου σφυρίζοντας την απόλυτη χριστουγεννιάτικη μελωδία.

Το Λούνα Παρκ «Τα αηδονάκια» προσφέρει σε μικρούς και μεγάλους την ευκαιρία να απολαύσουν το ωραιότερο «Χριστουγεννιάτικο Χωριό» που στήθηκε ποτέ.

Σε μια υπερπαραγωγή εγκαταστάσεων με υπερμεγέθη σκηνικά και πολλές παροχές το παραμύθι ξεδιπλώνεται ξεκινώντας από:

Tο Χωριό του Αι Βασίλη!

Μέσα σε αυτό βρίσκονται δημιουργικά εργαστήρια, δημιουργικό παιχνίδι, παραμύθια, το ταχυδρομείο του Αϊ Βασίλη και πολλά ακόμα δρώμενα.

Μουσείο Μαμούθ για πρώτη φορά στην Αθήνα!

Μαζί και τα ζώα της εποχής των παγετώνων από το πολύ γνωστό Πάρκο Δεινοσαύρων της Θεσσαλονίκης. Μια μοναδική και εκπαιδευτική εμπειρία. Υπο την αιγίδα του Αριστοτελίου Πανεπιστημίου.

Η πρώτη έκθεση Γλυπτών στον Πάγο με τις προδιαγραφές και τα πρότυπα της εταιρίας Magic Ice a.s. Norway.

Το φθηνότερο σκεπαστό Παγοδρόμιο της πόλης. Μουσικά δρώμενα και Dancing with the Kids κάθε ημέρα.

Το Πρώτο παιχνίδι “Snow Globe” στην Ελληνική αγορά. Το όνειρο γίνεται πραγματικότητα… μπες μέσα στην χιονόμπαλα, παίξε, φωτογραφήσου και νιώσε την χαρά.

Φουσκωτά παιχνίδια και Τραμπολίνο στο μεγαλύτερο σκεπαστό παιδότοπο της πόλης!

Χριστουγεννιάτικο Carousel και άλλα 12 παιχνίδια Λούνα Παρκ!

Παραστάσεις Καραγκιόζη σε σκεπαστό χώρο από την πολύ γνωστή Οικογένεια Σπυροπούλου.

Πλούσια Χριστουγεννιάτικη αγορά με γλυκά, ζαχαρωτά και αναμνηστικά.

Καθ’ όλη την διάρκεια θα φιλοξενούνται μουσικές και θεατρικές παραστάσεις, πάρτι με γνωστούς dj και πολλά Happenings.

Από 18/11/2011 έως και 18/01/2012

Λούνα Παρκ «Τα Αηδονάκια»

Λεωφ. Κηφισίας 89 & Ανδρέα Παπανδρέου, Μαρούσι

Έξοδος 11 Αττικής Οδού

Ωράρια λειτουργίας:

Καθημερινές: 16:00-23:00,

Σαββάτο-Κυριακή, Γιορτές: 11:00-23:00

Τηλ: 2106198274-2106196941

http://www.aidonakia.gr

ΔΑΦΝΗ μου συγγνωμη επειδη δεν πολυ μπαινω δεν το ειδα...οχι εμενα μου φαινεται τελαι η προσταση σου ειλικρινα....και ειμαι μεσα σε οτι κι αν κανονισουμε....προσπαθω να απεξαρτοποιηθω απο το ιντερνετ γιατι ειχα καυγαδες με το νικο....γι αυτο κ δεν πολυμπαινω....μου λειπετε ολες να το ξερετε.....λοιπον δαφνη δρομολογησε το κ οσες μπορουν ας ερθουν....εχουμε κουταθει(που λενε κ στο χωριο μου) με κατι village....ας δοκιμασουμε κ κατι αλλο...φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου γιουλακι μου.καλα ειναι μανουλα και ο ομορφος αλεξης?λοιπον απαγορευετε δια ροπαλου να δινουμε φαγητα δικα μας στα μωρα.τα δικα μας φαγητα περιεχουν αλατι και τα μωρα δεν κανει να φανε ουτε κοκο αλατιου γιατι τα νεφρα τους δεν ειναι ακομα ετοιμα.το μονο που απαγορευετε επισης ειναι φραουλα ,σπανακι,παντζαρι(κινδυνος αλλεργιων.μελι ΠΟΤΕ .μετα τον χρονο.κινδυνος αλλαντιασης).χυμο απο φρουτα μπορεις να δινεις.εγω προσωπικα δεν θα εδινα σκετο χυμο πορτοκαλιου.ειναι οξινο.σε συνδιασμο με αλλα φρουτα οκ.μπισκοτα τι να σου πω...εγω εχω 1 θεμα καθοτι φοβαμαι μην μου πνιγει.μεγαλος φοβος.εδω ο μπεμπης μου 1 κομματακι μπορει να βρει στην φρουτοκρεμα κ του ερχετε να κανει εμετο.. ;) ...σημερα εφαγε φρουτοκρεμα κοιμηθηκε στις 12 κ ακομα δεν εχει ξυπνησει να φαει μεσημεριανο.πρωτη φορα.αφου παω κ τον κοιταω να δω ειναι οκ :shock::shock:

ΒΑΣΙΛΙΚΟΥΛΑ μου εγω βαζω στις σουπες του αλεξη κυβο κνορ γιατι δεν το τρωει ετσι αγευστο που ειναι....να το σταματησω??εχει αλατι αυτο μεσα???αλλα κ παλι πως θα το φαει μωρε ειναι νοσοκομειακο....?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη ο κυβος εχει πολυ αλατι. στο λεω γτ δοκιμασα μια μερα στην σουπα μου και τρελαθηκα, ουτε εγω δεν βαζω τοσο αλατι στο φαι μου.

Τα μωρα δεν ξερουν τι παει να πει φαι νοσοκομειου! Τα φαγητα τους ειναι ανοστα γτ τα προστατευουμε απο διαφερες αλλεργιες ή μελλοντικες αρρωστιες.

Βασω δεν το ηξερα για το πατζαρι, του εχω βαλει 2 φορες τωρα ομως που το ειπες δεν θα το ξαναβαλω.

Αφροδιτη συγνωμηπου γινομαι κοπυραστικη αλλα εχω ενα μικρο θρασος απεναντι σου μετα απο τοσους μηνες που σε γνωριζω. Γιατι δεν πας σε αλλο παιδιατρο; Προς Θεου δεν σου λεω να πας στο δικο μου. Αλλα απο την στιγμη που δεν την εχεις με το μερος σου, και δεν την εμπιστευεσε τι περιμενεις; Η επισκεψη κοστιζει μεχρι 40ε. Δεν πιστευω να μην μπορεις να τα διαθεσεις; Συγνωμη εαν σε ενοχλησα με τα λογια μου. Απλα εγω αυτο θα εκανα και να σου πω οτι το εκανα με τον Αλεξανδρο, αλλα ακουσα την ιδια γνωμη και ετσι συνεχεισα να πηγαινω στον ιδιο( και ηταν μια σοβαρη κατασταση που πηγα και σε αλλον)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΦΟΒΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΝΙΞΙΜΟ,ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΑΛΕΣΜΑ....ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΚΡΕς ΜΠΟΥΚΙΕς,,,,,Ο ΑΝΤΡΑς ΜΟΥ ΜΕ ΜΑΛΩΝΕΙ ΟΤΙ, ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟΦΑΓΟ,ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Ας ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ....ΕΓΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ....ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ....ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΟΠΩς ΤΡΩΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΝΥΧΙΣΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ....ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΙ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΗΡΕ ΑΝΑΣΑ....ΣΟΚ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΛΛΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ,Η ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑς ΕΚΕΙ 100%....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ!ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκερια και εγω τον ιδιο φοβο εχω με το πνηξιμο.

Ευτυχως που ο Αλεξανδρος πηγε στο παιδικο και εκει του το καψανε γτ με μενα μανα ακομη αλεσμενα θα ετρωγε :lol::lol::lol:

Τι θα τραβηξει ο Διονυσακης!!! Πολυ φοβαμαι οτι θα μου τωρα ο παιδιατρος να του αφηνω και καποια κομματακια. Βασω και ο δικος μοτ το ιδιο κανει σαν να αιδιαζει οταν βρισκει κανενα μεγαλο κομματι!!!

Γλυκερια ποσες μερες θα καθισετε; θα σε δουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαφνη μου, το ειδα το μηνυμα τις προαλλες για τα αηδονακια,αλλα δεν καταλαβα οτι προτεινες συναντηση!!! ειμαι μεσα, με βολευει τελεια, ειναι διπλα στο σπιτι μου!!! :D

γεωργιαννα μου, καλα κανεις και μιλα ευθεως.το ολο θεμα με την παιδιατρο ειναι τα εμβολια, γιατι ειναι συμβεβλημενη με τον ΟΠΑΔ και μπορει και μας τα γραφει!!θελω δηλ.εναν παιδιατρο που η ειναι συμβεβλημενος ο ιδιος η εχει καποιον φιλο-συναδελφο και μπορει να κανει την εξυπηρετηση...εννοειται, να μην τον βρω απ'τον συρμο, γιατι κι αυτην που εχω φιλη μου τη συστησε...εν τω μεταξυ απο τον οκτωβριο λενε οτι θα αλλαξει το συστημα με τα ταμεια και ενδεχεται να μην συνεργαζονται ολοι οι γιατροι , ετσι ελεγα να κανω υπομονη, μην βρω καποιον τωρα και μετα να μη μπορει να μου γραφει τα εμβολια, αλλα ακομα το κωλοκρατος μας εχει στην αναμονη...μπαχαλο!!τα'χω παρει ομως, και το συζητησα λιγο με τον αντρα μου και συμφωνει κι αυτος....και μεσα σ'ολα, ξεχασα να σας πω, μας ειπε οτι μια χαρα ειναι το κεφαλακι της και δεν εχει προβλημα!!!!θυμαστε που μας ειχε στειλει σε πλαστικο χειρουργο και μας ειπε για συνοστεωση ( πραγμα που μας το ειπε κι η ιδια τον προηγουμενο μηνα) και μετα εμεις πηραμε σβαρνα τους νευροχειρουργους στο παιδων να δουμε τι εχει το κεφαλακι του παιδιου μας!!! :evil::evil: θυμαστε τι ειχαμε περασει μεχρι να μας πει υπευθυνα ο διευθυντης της νευροχειρουργικης οτι δεν ειναι συνοστεωση!!!τα σκεφτομαι και συγχηστηκα παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...