Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

[i]Γεωργιάννα,νηστεύει κ από τυρί?έχω μια πολύ ωραία κ εύκολη με σπανάκι

΅ελενα, μια πτηση παίρνουμε.αυξήθηκαμ μάλλον οι φόροι αεροδρπμίου.το κσαλοκαιρι για τη μικρη πλήρωσα 25 ευρώ πήγαινε-έλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν επιτρέπουν καποιοι γιατροί οδοντιατρικές επεμβάσεις λογω,λογικά,οτι κατα την διάρκεια επέμβασης τα μικρόβια καταλήγουν στην καρδιά ,οισοφάγο κτλ.

Εγώ ήπια amoxil την ημέρα που γέννησα γτ έχω ένα μικρό φύσημα στην καρδιά κ πρέπει να το πινω απαραιτήτως όταν παω για καθαρισμό η άλλου είδους επέμβαση.

Σαμάνθα μου έχει διανύσει ήδη σχεδόν την μισή εγκυμοσύνη...τι καλά!!!όλα καλά θα πάνε!

Αφρο μου,ακομα ταλαιπωρειτε ρε γμτ το κοριτσάκι σου?

Μα τι στο καλο?Περαστικά ευχομαι λείαν συντόμως κ κάντε κανά ευχελεο,τι να πώ...περιμένουμε νέα σας......

Δανάη πληρώνει κ το μικρουλι εισητήριο?Δεν το ήξερα,μα τι χώρο να πιάσει μωρέ το ζουζουνι...?

Εμένα κοιμάται τώρα,εφτιαξα μια γαριδομακαρονάδα κ περιμένω τον Χρήστο να φάμε όλοι κ να πάμε παραλία......πλακώθηκα στις δουλειες όμως κ θα προτιμούσα να πάω πρωί...μάλλον δεν ψήνομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tavraki me 4araki tairiazoun? wraia!!! egw eimai 4araki k o andras mou k i mikri tavrakia :)

συντροφική σχέση ταύρου με ψάρι δεν είχα καλή εμπειρία,αλλά μάλλον δεν έφταιγε το ζώδιο :lol::lol::lol: τωρα επειδή εσύ εισαι ψάρι κ όχι ο άντρας μπορεί να σσώζεται η κατάσταση! ;)

εφυγα να ντυθώωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxarιστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια μου!

αχχχχχχχ είμαι αλοιφηηηηηηηηηηηη πτωμααααααααααααααα

ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα....

θέλω να κατέβω αυρίο στην Αθήνα (κέντρο) το ΝΟΤΟΣ gallery και στο πεζόδρομο εκεί για να πάρω κάτι Χριστουγεννιάτικα και κάτι μπαχαρικά που έχει (στα μαγαζάκια στον πεζόδρομο...)

Γεωργιάννα μπορείς να κάνεις με μανιτάρια, παρεμεζάνα, να τσιγαρίσεις τα μανιτάρια με λιιιγο κρεμμυδακι και καμια πιπερια, να τα σβήσεις με κρασι, μετά να πάρεις τον ζωμό και να τον κάνεις σαν μπεσαμελ. Όπως δηλαδή φτιάχνουμε την μπεσαμελ κανονικα με λάδι, βιταμ και αλεύρι και αντί για γάλα να βάλεις τον ζωμο. Δεν βγαίνει το ίδιο λευκό αλλά είναι πολύ ωραια! Και κλασσικά μετά σε ζύμη από τάρτα (έτοιμη ή απο τα χεράκια σου!) χονδρικά σου τα λέω!

Γωγώ πιστεύω μετά τα Χριστούγεννα (που δεν αργούν να έρθουν) θα νιώσω ότι είμαι στα μισά...τώρα ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει καλά καλα....κατά την 20η εβδομάδα...αλλά σίγουρα ο χρόνος περνάει πιο γρήγορα από ότι στην μπεμπα μου!

α! και δεν έχω την ίδια διάθεση να ψωνίσω κλπ κλπ καθώς αυτά συνήθως τα κάνεις με πολύ όρεξη στο 1ο παιδάκι, που δεν το έχεις δει ακομα...μετά καταλαβαίνεις ότι σημασια έχει το ίδιο το παιδάκι και όχι τα ρουχαλάκια κ τα παιχνιδάκια....ενώ πριν τα έχεις τα κοιτάς και φαντάζεσαι!

Άντρια εμένα το μπεμπάκι στην κοιλιά μου θα είναι Ταύρος ή Δίδυμος...προτιμώ αν είναι κοριτσάκι να είναι Δίδυμος και αν είναι αγοράκι να είναι Ταύρος...

ααα και έξυπνος ο άντρας μου λέει αν ειναι και το 2ο κοριτσάκι (επειδή τον έχω ζαλίσει με το προαίσθημα μου...) να πάμε και για το 3ο!!!!!!!!!!!!!! ΝΤΟΙΝΓΚ!!!!!!!!!!!!!! θα με πεθανειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαστε νοσοκομειο απο κινητο γραφω ειμαι χαλισ αλλα κρατοεμαι δε θελω να μου την ταλαιπωρουν ρε γαμωτο ψηθηκε ψαχνουν να δουν αν κολλησε κ κατι αλλο η δυσκολευεται να ξεπερσει τον ερπητοιο... εκλαιγε με το φλεβοκαθετηρα θηλαζει λιγο μονο προσπαθουμε κ συμπληρωμα θα δουμε. ..το κοριτσι μου ρε γαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαστε νοσοκομειο απο κινητο γραφω ειμαι χαλισ αλλα κρατοεμαι δε θελω να μου την ταλαιπωρουν ρε γαμωτο ψηθηκε ψαχνουν να δουν αν κολλησε κ κατι αλλο η δυσκολευεται να ξεπερσει τον ερπητοιο... εκλαιγε με το φλεβοκαθετηρα θηλαζει λιγο μονο προσπαθουμε κ συμπληρωμα θα δουμε. ..το κοριτσι μου ρε γαμωτο

άφρο πότε θα ξέρετε? σε ποιο νοσοκομείο είστε?

περαστικά γρήγορα. να πάτε σπιτάκι σας....

σε νιώθω πάρα πολύ... μην ανησυχείς όμως έχω ακούσει για ιούς που έχουν προσβάλει μωράκια 10 ημερών και πήγαν όλα καλα...

περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα κ αυριο εδω στειλτε μας κ εσεις ευχεε μπας εισακουστουμε

όλα θα πάνε καλά θα το δεις! θα μείνει προληπτικά για παρακολούθηση?

σας σκεφτόμαστε κ περιμένουμε νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8a sas elega ton "pono" mou alla o pragmatikos 4ixikos ponos tis afrodites einai poli megaliteros k ntrepome..

Afrodite mou i kori sou einai dinati k ola 8a pane kala 8a talaipwrei8e alla ola 8a pane kat'euxi to 3erw!!!!!

Kali dinami...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ!!!!

που εισαστε; θα την κρατησουν μεσα;

Πολυ στεναχωριεμαι για την Αννουλα μας!!!! Γρηγορα να γινει καλα!

Σαμανθα πολυ καλη ιδεα. Τα μανιταρια φρεσκα; παρμεζανα να βαλω μεσα; δεν θα λιωνει καλυτερα με γουντα;

Να μπεις να μας πεις για το μωρακι μετα που θα πας στο ιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο μου, ελπίζω να διαβάσεις τα μηνύματά μας, για να ξέρεις ότι η σκέψη μας και η θετική μας ενέργεια είναι μαζί με την Αννούλα! Εύχομαι γρήγορα-γρήγορα να περάσουν όλα!

Εμείς πήγαμε σήμερα παιδίατρο. Βάλαμε 600γρ τον τελευταίο μήνα και γίναμε 8,5 κιλά :D

Κάναμε το εμβόλιο μας και μιλήσαμε και για τη διατροφή της Γεωργίας. Ξεκινάμε με τη σειρά (κάθε 3 μέρες προχωράμε) ζωμό κοτόπουλο, κοτόπουλο, φαρίν λακτέ (χωρίς γάλα), ψωμί, και ζυμαρικά στη χορτόσουπα!

Και μπισκοτάκια θα φτιάχνω γιατί λόγω αλλεργιών δεν μπορούμε να τρώμε του εμπορίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλη μας η θετική ενέργεια και πολλή πολλή αγάπη στην Αννούλα, να γίνει γρήγορα καλά και να γυρίσει σπιτάκι της με τη μανούλα!!!

Μίλησα με την Αφροδίτη, δεν είναι σίγουρο ακόμα αν είναι επιπλοκή του ιού που είχε ή αν τσίμπησε τίποτα άλλο, θα ξέρει το πρωί, της Αννούλας της δώσανε αντιπυρετικό και κοιμάται τώρα. Τους εύχομαι μία ήσυχη νύχτα κι όλα να'ναι καλύτερα το πρωί!

Εμείς έχουμε λίγο συνάχι αλλά δε μας πειράζει πολύ, ήρθε κι ο παιδίατρος το πρωί, αυτό το μήνα πήραμε μόνο 290 γραμμάρια αλλά βάλαμε 4 πόντους ύψος! Είμαστε 7050 και 69 πόντους. Κάναμε κι εμβολιάκι, έκλαψε πολύ ο Αρούλης αλλά μετά πήγαμε για φαγητό με τους γονείς μου και τη θεία μου κι έτσι ξεχάστηκε και πέρασε καλά! Γιόρταζε η μαμά μου σήμερα, ενθουσιάστηκε με τον εγγονό της που είχε τρεις βδομάδες να τον δει και ολοκληρώσαμε και το στολισμό του δέντρου μας!

Τώρα είμαι μόνη μου, ο Βαγγέλης πήγε στο μαγαζί να παίξει, ο Αρούλης κατέρρευσε κι εγώ χαλαρώνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη,να χαίρεσαι τη μανούλα σου!πάντα γερή!

Αναστασία,με το καλό οι καινούριες γεύσεις!!εγω της έδωσα ήδη φασολάκια φρέσκα από κήπο,μας έδωσαν κ φρέσκο μπρόκολο κ αύριο θα της βάλω ζυμαρικά ολικής άλεσης αντί για πατάτα.για να δούμε...

Η Μυρτώ σήμερα κοιμήθηκε για βράδυ 8 παρά τέταρτο!!ήταν πτώμα η καημένη κ γκρίνιαζε.ελπίζω να μην ξυπνήσει στις 5!!!

πάω κ εγώ να την πέσω γιατί νυστάζωωω!

καλη νύχτα!Άφρο μου,εύχομαι κ εγώ να έχετε μια ήσυχη κ απύρετη νύχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!

αφροδιτη μου, περαστικα σας!! ευχομαι να περασει γρηγορα ο,τι και να'ναι ( που δεν θα'ναι και τιποτε σοβαρο!!) εχεις ολη μας την αγαπη και εισαι στην σκεψη μας!!υπομονη, η αννουλα σου σ'εχει διπλα της και δεν χρειαζεται τιποτε αλλο, να μην στεναχωριεσαι!!!

τα νεα μας, στα γρηγορα: πηγαμε παιδιατρο, δεν βαλαμε καθολου βαρος αυτο το μηνα, και απο υψος κανα ποντο, αν καταλαβα καλα :( κι εγω την εβλεπα που δεν πολυετρωγε, ετρωγε μεχρι να της περασει η πρωτη πεινα και μετα το αφηνε και μου γελουσε...γαλα εχω, γιατι καθε φορα που τη θηλαζω , ελεγχω μετα αν βγαζει...η παιδιατρος ,ομως, πιστευει οτι η μπουμπου δεν ετρωγε αλλο γιατι δεν εβρισκε, και πως για μενα ως εδω ηταν, και το στηθος δεν ειναι βρυση να βγαζει οσο θελουμε εμεις,κι αλλα που με εκαναν με δυσκολια να συγκρατηθω, ενω προσπαθουσα να ειμαι ευγενικη...η αποψη της ειναι, σε γενικες γραμμες, οτι δεν εχουν ολες οι γυναικες γαλα, κι ο νοων νοητω... καναμε τα 2 μας εμβολια, μου ειπε για το προγραμμα στερεων ( ξεκιναμε με ρυζαλευρο) και μας εδωσε και το γαλα του κουτιου...με τσαντισε, η αληθεια ειναι, αλλα δεν ειμαι και θερμοκεφαλη...ετσι, αποψε, μετα το μεμε της μαμας ειπιαμε και 100 μλ απο το μπουκαλι, που τα δεχτηκε αδιαμαρτυρητα, καμια σχεση με την απεχθεια που ειχε δειξει πριν ενα μηνα οταν ειχα ξαναδοκιμασει, και επινε απο το μπιμπερο σαν να ηταν κατι συνηθισμενο!!!αυτο με χαροποιησε γιατι σε καμια περιπτωση δεν θα της εδινα με το ζορι!!!εκει βεβαια που ηταν ετοιμη για υπνο, πηρε τα πανω της και εκανε κανα μισαωρο να κοιμηθει!!!αμφεταμινες βαζουν;;;; :lol::lol: νιωθω οτι εχει αρχισει η διαδικασια του αποθηλασμου για μενα, και ειμαι καπως, αλλα σκεφτομαι οτι πρωτα θα τη θηλαζω και μετα θα της δινω μπουκαλι, οποτε θα μας παρει καποιο καιρο ακομα....το σημαντικο ειναι να ακουω τις αναγκες του παιδιου μου, κι αν αυτη ειναι ετοιμη για το μπουκαλι, δεν με πειραζει....αυτα, πηραμε , ρυζαλευρο nutricia και γαλα s-26 gold 2, καλα ειναι ;;; επισης , μου ειπε οτι αντι για ρυζαλευρο μπορω να της δινω γιαουρτι αγελαδινο, εσεις το εχετε ακουσει;;;

δαφνη, καλως ηρθε η μανουλα σου, και χρονια της πολλα!!!

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί οι περισσότεροι παιδίατροι κατηγορούν το θηλασμό όταν το παιδί δε παίρνει βάρος?? Πιο λογικό θα μου φαινόταν να σου ζητήσει εξετάσεις (για ουρολοίμωξη πχ) παρά ν'αμφισβητεί την παραγωγή σου μετά από 6 μήνες. Εγώ δεν πιστεύω πως μέχρι εδώ ήταν για σένα (εκτός αν αυτό θελήσεις εσύ). Αλήθεια πόσο είναι τώρα η Αθηνούλα και πόσο γεννήθηκε, δε θυμάμαι...???

Επίσης θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με λαχανικά ή φρούτα, το ρυζάλευρο έχει μικρή θρεπτική αξία και στουμπώνει. Γιαούρτι αγελαδινό συνήθως δεν επιτρέπεται σ' αυτή την ηλικία, συνιστάται πρόβειο γιαούρτι ενηλίκων από τον 8ο-9o και μετά...

Βάζω και τα απαραίτητα links, προφανώς εσύ αποφασίζεις, εγώ λέω απλώς μια γνώμη.

http://pediatros-thes.gr/for-parents/di ... %8E%CE%BD/

http://ariadni144.wordpress.com/2009/11 ... ng_solids/

http://pediatros-thes.gr/for-parents/di ... %8E%CE%BD/

http://ariadni144.wordpress.com/2009/07 ... lid-foods/

http://pediatros-thes.gr/for-parents/di ... %B5%CF%81/

Σας ευχαριστώ για τις ευχές, Αφροδίτη και Δανάη!!

Όνειρα γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αφροδιτη καλα θα ειναι να πας και σε αλλο παιδιατρο. Ενταξει για το γαλα, αλλα γιαουρτι;;;;;; με τπτ σ'αυτη την ηλικια!!!μετα τον 10 μηνα καλυτερα. Φρουτα ποτε σας ειπε;

Να εχεις το νου σου για δυσκοιλιοτητα με το ξενο. Μπορει να μην της κανει.

Πρωτη φορα που Ο διονυσης ακομη κοιματε τετοια ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!με βαλατε σε σκεψεις...κι εγω νευριασα που με την πρωτη ευκαιρια κατηγορουμε τον θηλασμο...ξερω μωρακια που απο 4,5 μηνων ξεκινησαν κρεμες επειδη "δεν τους εφτανε το γαλα" κι ας επιναν ξενο, εμεις επρεπε να περιμενουμε τον 6ο, και παλι, να ξεκινησουμε με ρυζαλευρο.....βεβαια, για τρεις μερες, μονο ρυζαλευρο το απογευμα, και μετα για δεκατιανο φρουτοκρεμα...αυτο με το γιαουρτι, κι εμενα με εξεπληξε, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι, τι κακο μπορει να εχει;;;απο γαλα δεν ειναι κι αυτο;; σημερα το πρωι τη θηλασα και μετα της εδωσα 100 και τωρα ειναι σαν κοτοπουλο!!!εχει αραξει στο ριλαξ λες κι εχει πιει 8 μπυρες .... :lol: γεωργιαννα, υποψιαζομαι οτι και με το ρυζαλευρο θα κανει δυσκοιλιοτητα, θα δουμε... δαφνη,γεννηθηκε 3.250 και τωρα ειναι 6.500.

τι να κανει η αννουλα της αφροδιτης;;;ελπιζω να ειχαν μια απυρετη νυχτα και να φυγουν σημερα...

καλημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη ειναι καποια πραγματα που πρεπει να προσεχουμε στα παιδια μας. Το ειχε γραψει η Αναστασια οτι το αγελαδινο γαλα μεχρι καποια ηλικια δεν το δινουμε γτ μπορει να "ξυπνησει" καποιες αλλεργιες.

Το αγελαδινο γαλα γενικα δεν κανει για τα μικρα μας εστω μεχρι την ηλικια των 9-10 μηνων.

Τωρα το πρωι γτ της εδωσες γαλα ξενο μετα; Τις σουπιτσες ποτε θα ξεκινησετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σωστά τα λέει η Γεωργιάννα για τα αγελαδινά!

Αφροδίτη σε ρώτησα για το βάρος για να δω τη καμπύλη ανάπτυξης και δε βλέπω καμία ιδιαίτερη πτώση. Το ίδιο θα έπρεπε να έχει κάνει και ο γιατρός σας. Δες λίγο:

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%C ... %8D%CF%83/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια.περαστικα στην αννουλα.αφροδιτη το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολα να βλεπεις το παιδακι σου να ταλαιπωρειται.τα εχω περασει οταν ο μικρος ηταν 13 ημερων.ολα θα περασουν κ θα ειναι μια αναμνηση.προφανως η αννουλα τσιμπησε κ κατι ακομα πριν προλαβει να αναρρωσει απο το προηγουμενο.ο μεγαλος μου εκανε πυρετο με κοκκινο λαιμο.ξεκινησε αντιβιωση δευτερα εμεινε απυρετος 2 μερες κ ξαφνικα 40,2.κ να μην πεφτει με τιποτα.πηγαμε νοσοκομειο(3,5 χρονων ειναι οχι τωρα 7 που ειναι η ανννουλα)κ μας ειπαν καινουργιος ιος.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ .σας σκεφτομαι.αφροδιτη δεν ξερω αν θελεις να αποθηλασεις την μικρη(ακομα κ που δεν πηρε βαρος δεν σημαινει οτι δεν εχεις γαλα.πολυ εκνευριζομαι οταν το ακουω αυτο)αλλα προς θεου γαλακτοκομικα προιοντα (τυρι,φρεσκο γαλα κ γιαουρτι)σε τετοια ηλικια δεν δινουμε.ακομα η μικροβιακη χλωριδα στο εντερακι του δεν ειναι ετοιμη να το δεχτει.εγω διαιτολογος ειμαι και τα ξερω αυτη παιδιατρος πως το δινει?συγνωμη αν σε στεναχωρω με αυτα που σου λεω αλλα ειναι νωρις για γιαουρτακια.ακομα δεν εχει μπει στο διαιτολογιο της στερεα τροφη σ$τα γιαουρτακια θα παμε :oops: .ο μικρος εκει που κοιμοταν 10 και ξυπναγε 6 μαμ για κανενα 5-10 λεπτο και μετα νανι παλι εχει καμια :oops: βδομαδα τωρα που κοιμαται 10 ξυπναει 4(λες και εχει βαλει ρολοι)τον περνω στο κρεβατι μας γιατι κουτουλαω απο νυστα και χαζοκοιματε.βεβαια ειναι αρρωστουλης(μυξες ,βυχα).φταιει το γεγγονος οτι ειναι μπουκωμενος η ξυπναει για να τον παρω στο κρεββατι μας??? :roll: θα του φαω τα μαγουλα του.σημερα θα κανω μελομακαρονα.θα σας πω το απογευμα τι επιτυχια ειχαν.καλο σαββατοκυριακο να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...