Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

δαναη, ειστε μια γλυκα, μαμα και κορη!!!φτου σκορδα!!!

αυριο θα παμε στην παιδιατρο το απογευμα, για να δουμε τι θα μας πει, θα αρχισουμε επιτελους τις κρεμουλες;;!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δαναη, ειστε μια γλυκα, μαμα και κορη!!!φτου σκορδα!!!

αυριο θα παμε στην παιδιατρο το απογευμα, για να δουμε τι θα μας πει, θα αρχισουμε επιτελους τις κρεμουλες;;!!!

Ευχαριστούμε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα τα παρακαλια σας χα χα χα σας βαζω φωτο! δεν το εχω τελειωσει και ο ανδρας μου εβαλε την μια σκεπη αυριο θα προσπαθησω να το φτιαξω!! Για να δουμε!!!

Το ρολο το πηρα απο το Σκλαβενιτη, χαλια μου το ανοιξανε αλλα τι να κανω ειχε 5,6ε/ κιλο ενω ο χασαπης μου εχει ετοιμα ρολα με 7,9ε/κιλο. Ωραια ειναι και τα δικα του απλα ηθελα μια φορα να δοκιμασω εγω να το φτιαξω.

Το σπιτακι το εχει ο Παρλιαρος στο τωρινο περιοδικο του με οδηγιες, γενικα αξιζει τα λεφτα του το περιοδικο.

post-4242-13873938323236_thumb.jpg

post-4242-1387393832348_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο δεν καλεις κανενα παπα να σας διαβασει; Περαστικα σου!!!

Ξεχασα να σας πω που εφτιαξα σου με κραμα ζαχαροπλαστικης και ο ανδρας μου τα ετρωγε 10 10 , ενταξει ηταν μικρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω...

η μπεμπα εχει τρελλη ανησυχια κ ενοχληση απο το εξανθημα δεν ειχε κοιμηθει δευτερολεπτο απο το πρωι της εφωσε η γιατρος λιγο αταραξ κ ειχε κοιμηθει αλλα τωρα ξυπνησε κ την εχω πολυ ταλαιπωρια η κωλοπαιδικη. αφροδιτη μου ανορεξια λεει φερνει αυτη η παιδικη αντε ... πια

δαναη ψαρι ειμαι με ωροσκοπο σκορπιο βεβαιως βεβαιως αχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωστε λιγη θετικη ενεργεια για την αννα μου ξανακανε πυρετο τα ξημερωματα θα παμε και σε αλλους γιατρους και νοσοκομειο.... να δουμε μηπως εκανε λοιμωξη καπου ... ανησυχω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΦΥΣΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!

Ευχομαι να γινει γρηγορα καλα!!! Δεν ξερω εαν κανει να της ευχηθω τα χρονια πολλα για σημερα που θα γορταζε εαν ηταν βαπτισμενη.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ

θα περιμενω να σας!!

Παω να ξεκινησω γενικη μες στο σπιτι εαν τα καταφερω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΑΝΝΟΥΛΑ!!!αφροδιτη, θα ειστε στις προσευχες μας, μην φοβασαι, ολα καλα θα πανε, και να μας ενημερωσεις γιατι το σκεφτομαστε το μωρο σου :)

γεωργιαννα, μια χαρα ειναι το σπιτακι, μαλλον πρεπει να κολλησεις σμαρτις, τις χρωματιστες καραμελιτσες ( αφου βαλεις τη σκεπη) και θα ειναι παραμυθενιο!!!τη βαση εσυ την εκανες βρε θηριο ;;!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,πώς είστε?

Αφρο μου,τι να πω,βρε?όλα να πάνε καλά κ να μην είναι τπτ σοβαρό!χρόνια της πολλά για σήμερα!!!πάντα γερή!!!!

Γεωργιάννα,θα στο φάω το σπιτάκι!!!!!!!

Σήμερα ξεκίνησε ο άντρας μου την εκπαίδευση να φτιάχνει τη φρουτόκρεμα κ να την ταίζει,δεν έχει φάει τπτ! :( ελπίζω να μάθει η μικρή να τρώει μαζί του σιγ'α σιγά.πάω για βοήθειααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη εγω το εφτιαξα ολο.

Θα το διακοσμησω εαν μου κολησει η σκεπη!!!! Εχω παρει σμαρτις ηδη!

Δαναη αντε υπομονη ο μπαμπας!! Εμενα την εφαγε σημερα ολη αφου του ειχα βαλει 2 κουταλακια ρυζαλευρο βανιλια!!

Παω να φτιαξω σουτζουκακια γιαουρτλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη εγω το εφτιαξα ολο.

Θα το διακοσμησω εαν μου κολησει η σκεπη!!!! Εχω παρει σμαρτις ηδη!

Δαναη αντε υπομονη ο μπαμπας!! Εμενα την εφαγε σημερα ολη αφου του ειχα βαλει 2 κουταλακια ρυζαλευρο βανιλια!!

Παω να φτιαξω σουτζουκακια γιαουρτλου!!

κι εγω θελω!!!!! εμεις εχουμε φακες απο την τεταρτη.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!

περάσαμε μια χάλια νύχτα καθώς δεν θυμάμαι αν σας το είπα τον τελευταίο μήνα εσπασαν 2 ΓΕΡΑ(νομιζα) δοντια μου (μάλλον λόγω την εγκυμοσύνης). Τα 2 πριν τους τραπεζίτες από την μια και την άλλη πλευρα και συγχύστηκα πολύ γιατί τα προσέχω πάρα πολύ τα δόντια μου και έσπασαν τόσο άσχημα που έπρεπε να γίνει πλαστική στα ούλα και την έκανα στο 1ο χθες με βαρια καρδιά...και με λίγο αναισθησία στο δόντι και σαν συνέχεια το βράδυ δεν έκλεισα μάτι γιατί άρχισε να πονάει πάρα πολύ το δόντι και πήρα 2 φορές από μισό ντεπόν γιατί το κεφάλι μου θα έσπαγε....και έχω σκάσει που είμαι έγκυος και έτυχαν αυτά τώρα...ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα δόντια μου...

ααα και το κερασάκι είναι ότι το ένα από τα δύο έχει χαλάσει μέσα σε 6 μήνες και υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί απονεύρωση την οποία και παλεύω να αποφύγω μέχρι να γεννήσω με ΄κίνδυνο όσο το αφήνω να κάνει μόλυνση το δόντι και να χρειαστει ΚΑΙ αντιβίωση....αλλά πρέπει να το ρισκάρω....

γενικά....ΧΑΛΙΑ! και φοβάμαι πολύ μην επηρεαστεί το μωράκι από όλα αυτά...

αα και η μπέμπα δεν ήπιε ούτε το μισό βραδινό ούτε και το πρωινό γάλα...λέτε να την περιτριγυρίζει καμιά ίωση και να έχει χάσει την όρεξή της?

δεν πρόλαβα να σας διαβάσω! εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μωράκια το ίδιο...

σας φιλώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω, ποιες είναι οι ρυθμίσεις στο facebook που κάνω και όλοι οι φίλοι μπορούν να σχολιάσουν στο προφιλ μου? γιατί είχα επιχειρήσει να βάλω σε περιορισμό κάποια γκρουπ κ συγκροτήματα τα οποία έχω σαν friends και μου είπαν διάφοροι ότι έβαλα κατά λάθος και αυτούς...και τώρα δεν θυμάμαι πώς αλλάζει....

ευχαριστώωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΈΛενα,περαστικά βρε κοριτσάκι!θέλουν όντως προσοχή τα δόντια στην εγκυμοσύνη,δεν ξέρω αν εχει να κάνει κ με το ασβέστιο.μήπως είχες πολλούς εμετούς?γιατί κατά τους εμετούς παράγονται οξέα που φθείρουν το σμάλτο.ωραία συζήτηση πρωινιάτικα...Λοιπόν,για το FB που ρώτησες,πήγαινε στο αλμπουμ -επεξεργασία άλμπουμ-κάτω γράφει απόρρητο,εκεί επιλέγεις ποιος θέλεις να βλέπει τις φωτο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σου ελενα!!!δεν εχω καταλαβει, ο γυναικολογος σου, δεν σε αφηνει να κανεις οδοντιατρικες επεμβασεις;;;ο δικος μου, μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει προβλημα....μου φαινεται περιεργο να περιμενεις να γεννησεις για να φτιαξεις τα δοντια σου!!!νομιζω οτι μετα το πρωτο τριμηνο δεν υπαρχει προβλημα!! εδω τρωει το κεφαλι μας ενα δωρο ντεκαπαζ απο τις βαφες, και δεν θα φτιαξουμε τα δοντια που ειναι θεμα υγειας;;;;!!μια χαρα θα ειναι το νινακι σου στην κοιλιτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΈΛενα,περαστικά βρε κοριτσάκι!θέλουν όντως προσοχή τα δόντια στην εγκυμοσύνη,δεν ξέρω αν εχει να κάνει κ με το ασβέστιο.μήπως είχες πολλούς εμετούς?γιατί κατά τους εμετούς παράγονται οξέα που φθείρουν το σμάλτο.ωραία συζήτηση πρωινιάτικα...Λοιπόν,για το FB που ρώτησες,πήγαινε στο αλμπουμ -επεξεργασία άλμπουμ-κάτω γράφει απόρρητο,εκεί επιλέγεις ποιος θέλεις να βλέπει τις φωτο σου.

καλά εσύ φέρε μου πίσω την μπέμπα μου πρώτα :lol::lol::lol: και μετά έλα να μου πεις :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχχχ λέω και βλακείες γιατί νιώθω και άρρωστη σήμερα από την αϋπνία....

Δανάη θέλω να μπορούν να γράψουν γενικά στο προφιλ μου, όχι μόνο να δουν τις φωτογραφίες (αλλά και αυτό thanxxxxxxxxxxxx!!!)

αλήθεια πόσο θα πληρώσετε τα εισιτήρια για Θεσσαλονίκη? Για Ιωάννινα που ψάχνω (αργά τα ψάχνω το ξέρω) έχουν 250 ευρώ μόνο να πάμε!!!!!!!! :?:?:? και αυτό όχι τις παραμονές αλλά πιο πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα λες να είναι από τους εμετούς? δεν είχα και τόοοοοσους πολλους! 2-3 την εβδομάδα ...

ότι έγινε έγινε τώρα...

το βράδυ θα κάνω αιφνιδιαστική επίσκεψη στο Ιασώ για να ακούσω το μωράκι...Ελπίζω να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!!

Evrexe paaaara poli ws prin liga leptakia...Axxxx den mou aresei ka8olou auti i epoxi mou fernei kata8li4i :cry:..

Molis taisa tin mikri to rizalevro tis k 3aplwnei dipla mou ston kanape..

Danai mou egw exw provlima me ton andra mou den katafernei me tipota na tin tasiei ok i mikri den anoigei panta to stoma tis k diskolevete, katanoito alla prepei panta na tin taizw egw, mono to mpimpero mporei na tis to dwsei..Kremes,frouta k soupitses giok..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω...

η μπεμπα εχει τρελλη ανησυχια κ ενοχληση απο το εξανθημα δεν ειχε κοιμηθει δευτερολεπτο απο το πρωι της εφωσε η γιατρος λιγο αταραξ κ ειχε κοιμηθει αλλα τωρα ξυπνησε κ την εχω πολυ ταλαιπωρια η κωλοπαιδικη. αφροδιτη μου ανορεξια λεει φερνει αυτη η παιδικη αντε ... πια

δαναη ψαρι ειμαι με ωροσκοπο σκορπιο βεβαιως βεβαιως αχχχ

τα ταυράκια με τα ψαράκια τα πάμε πολύ καλά!μόνο με πρώην ψάρι δεν είχα καλή εμπειρία..αλλά για φίλες είναι τέλειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν σου τη δίνω πίσω!!είχες μια άλλη φώτο,όχι αυτή του προφίλ,που πραγματικά μοιάζανε πάρα πολύ αλλά δεν ξέρω που την έχεις.Τα εισιτηρια τα κλείσαμε 4.11 κ πληρώσαμε 264 ευρώ για εμάς (ο καθένας) κ 50 για την κοντέσσα μας!miss Kontaki!!!xixixix

Στο προφίλ σου όλοι μπορούν να γράψουν νομίζω,δεν χρειάζεται ρύθμιση.οι ρυθμίσεις αφορούν το ποιος εχει πρόσβαση στις φωτο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα,πού ωραία ιδέα τα σουτζουκάκια γιαουρτλού!!!πώς τα φτιάχνεις?δεν έχω φτιάξει ποτέ αλλά έξω όπου βρω τα παραγγέλνω!!!μου τρέχουν τα σάλια.ευτυχώς σήμερα κ άυριο δεν ε΄χω μαγείρεμα.σήμερα θα φάμε στης πεθεράς μου κ αύριο στη θεία του κώστα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα Δανάη σε πολλές φωτογραφίες μοιάζουν!

σήμερα καταρρέωωωωωωωωωω

50 ευρώ η μικρή ε? εμάς είναι 10+10 (μετ επιστροφής)

αλλά εσείς λογικά παίρνετε 2 πτήσεις έτσι δεν είναι? είναι και πιο μακρυά....όχι ότι παίζει ρόλο αυτό και τόσο, εδώ αν κλεισεις νωρις πας με 50 ευρώ στο λονδίνο και για Αθήνα Ιωάννινα θέλεις 150...τα νευρά μουυυυυυυυυυ

ααα να σας ρωτήσω, τα ταρτάκια (πχ με μανιτάρια κλπ κλπ) τα φτιάχνετε σε φορμάκια αφού βάλετε χαρτάκια μέσα ή όχι? Μάλλον όχι ε? βουτυρώνετε τα φρομακια ??

ψάχνω να βρω ρηχό ταψί για ταρτάκια, αυτό που είναι χωρισμένο σε θέσεις....και δεν βρίσκω κλαψ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μπορεις να κανεις και απονευρωση στο 2ο τριμηνο μετα δεν θα σε αφησει και ειναι επικυνδινο. Εγω πηρα αντιβιωση λιγο πριν γεννησω και για το δοντι και για ουρολοιμωξη!

Ο οδοντιατρος μου μου ειχε πει οτι εχει αναισθησια ειδικα για εγκυες που δεν προκαλει συσπασεις, οπως η κανονικη αναισθησια. Καποια κοπελα θυμαμαι που ειχε κανει απονευρωση στην εγκυμοσυνη, νομιζω η Ειρηνη.

Δαναη εχεις καμια ταρτα νηστισημη; Η κουμπαρα μου νηστευει και θελω να της φτιαξω κατι για να φαει και η ιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...