Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεωργιάννα να τον χαίρεσαι και να περάσετε όμορφα απόψε!

Για τα γιαούρτια έχω ξαναγράψει, έχω μαζέψει γνώμες από 3-4 διαφορετικούς γιατρούς και το συμπέρασμα που έβγαλα είναι πως το καλύτερο είναι το ζωντανό αγνό γιαούρτι ενηλίκων, κατσικίσιο ή πρόβειο, από τον 8ο μήνα. Όχι το αγελαδινό και όχι τα παιδικά που είναι επιδόρπια γιαουρτιού.

Πάω να διαβάσω τα υπόλοιπα νέα σας... Όλη μέρα έξω ήμουν κι είμαστε και το βράδυ καλεσμένοι και αύριο το μεσημέρι σε γιορτή στη Σαλαμίνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά να περάσετε,Δάφνη!!!να μου χαιρετήσεις την κοινότητα του ΚΕΘΕΑ Νόστος στη Σαλαμίνα,εκείνο το υπέροχο νεοκλασσικό κτίριο στα Σελήνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη καλα να περασετε!!! εγω του περνω το κλασικο γιαουρτι αλλα θα αρχισω να του περνω και το προβειο. δεν μου τρωει πια τις κρεμες το απογευμα. να δω τι θα του δινω!!!!

Καλα περναμε εμεις, χαχαχα ο ανδρας μου δουλευει και δεν ξερω τι ωρα θα γυρισει και εγω στο καναπε γτ αδιαθετισα και ποναω ηδη!!!! μαλλον το τσουξιμο ηταν και απο την περιοδο, το ειχα παθει παλια αλλα ηταν πιο ηπιο και για 2 μερες οχι μια εβδομαδα!!!!! τι αλλο θα τραβαμε!!!!!!!!!!!!

Δαναη εγω με μωρομαντηλα τον σκουπιζω, δεν μπορω να τον συκωνω και να τον πλενω καθε φορα, ασε που κλαιει οταν του το κανω.....

Βγαλαμε και το 5ο μας δοντι!!!!! ουτε που το πηρα χαμπαρι!!!!!

Αναστασια φτασατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσούδια κ αγόρι!

Γεωργιάννα να χαίρεσαι τον Γιώργο σου!!Γερός κ δυνατός να σας προσέχει κ να τον προσέχετε!

Δανάη κ Δάφνη καλά να περάσετε σήμερα κ αύριο!!Όποιες βγείτε να περάσετε όμορφα!

Εγώ ξεπόρτισα σήμερα απο τις 5 με φίλες για καφέ κ φαϊ..ο Χάρης γήπεδο κ ο μικρός στη μαμά μου! Το χρειαζόμουν αλλα μου έλειψε κιόλας το ζουζούνι μου.. Μολις ήρθε ο μπαμπάς μας!

Σας καληνυχτώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Ανδρια. καλο θα ηταν να την επλενες καθε φορα μεχρι να ηρεμησει η πληγη της και μετα να την στεγνωνεις καλα. περαστικα

Αφροδιτη το κακο ειναι οτι εχει αγελαδινο γαλα μεσα το γιαουρτι γι'αυτο το αποφευγουμε προς το παρον, μετα το χρονο δεν ειναι τοσο προβλημα. το παιδικο θα παρεις; Της δινεις βρωμη καθε μερα επειδη εχει προβλημα με τακακια της;

Γωγω το αλλο Σαββατο εαν θελεις εχει εκθεση τελικα στο Εxpo Ανθουσα να πηγαιναμε μαζι, οπως λεγαμε. δες το κιολας το σιτε.

http://www.newlife-expo.gr/

γεωργιαννα, της δινω βρωμη γιατι με το ρυζαλευρο (πιθανως) εκανε δυσκοιλιοτητα, και αφου της αρεσει δεν βρισκω λογο να γυρισω στο ρυζαλευρο, νομιζω κιολας οτι ειναι πιο υγιεινο... για το αγελαδινο , που λες, σκεφτηκα οτι ουτως η αλλως τρωει μοσχαρι, και εχει ηδη πιει ξενο γαλα που ουσιαστικα ειναι αγελαδινο, για να μην πω ποσο εχει πιει απο το θηλασμο που κατεβαζα τα γαλατα με τους κουβαδες...! αρα, τι να φοβηθω;

πηρα και αιγοπροβειο, αλλα η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν εχει σημασια η προελευση, φτανει να ειναι στραγγιστο, χωρις πετσα και κανονικο,δηλ. ενηλικων οχι παιδικο!λεω να δοκιμασω τη δευτερα, αν και φοβαμαι οτι δεν θα της αρεσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την πλενω οταν κανει κακα, δηλ. 2 φορες την ημερα και στα τσισα με μωρομαντηλο, παιρνω τα λιμπερο που λενε πως εχουν λιγα χημικα....λυπαμαι, αλλα βαριεμαι τρεις και λιγο πλυσιμο, και δεν εχει παθει τιποτε ποτε!! η αληθεια ειναι πως αν της συμβει κανενα συγκαμμα δεν ξερω να το αντιμετωπισω... :shock: τι κανω σε τετοια περιπτωση;;;;

αντρια, περαστικα στη βικτωρια και καλη επιτυχια στο γλυκο σου, που απο οτι καταλαβα μαλλον σουφλε ειναι ;)

ελενακο, να μου φιλησεις το γιωργακη σου, ωραια περασες με τις φιλεναδες!!

γεωργιαννα, μια φιλη που ο γιος της δεν τρωει με τιποτε το απογευματινο του, απλα του δινει γαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia saς και από εμένα!!!

καλή χρονιά με ΥΓΕΙΑ πάνω απ' όλα για τα μωράκια μας, όλες μας και τις οικογένειές μας!!!! Και φυσικά και για ολόκληρο τον κόσμο!

εύχομαι το 2012 να φέρει πολλά μώράκια σε όσες το επιθυμούν!!!!!!

εμείς περάσαμε πολύ όμορφα αλλά και με απρόοπτα....παραμονή πρωτοχρονιάς αναγκάστηκα να κάνω απονεύρωση χωρίς αντιβίωση και με ελάχιστα φάρμακα και αναισθησία.... :?:?:?:?:?:?:?

και πέρασα όλες τις ημέρες με πονόδοντο!!! και γκρίνια !!!!

κατά τα άλλα όμως όλα καλά!

αν εξαιρέσουμε και έναν ιο στο pc μου που δεν με αφήνει να μπω και να γράψω....γκρρρρρρρρρ

σε 1 εβδομάδα περίπου πάμε για β επιπέδου! πώς περνάει ο καιρος.................................σχεδόν 22 εβδομάδων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μπαίνω στον 6ο!!!!!!!!!!!!!

από κιλά ....δεν θα το πιστέψετε.... +1 και αυτό πριν λίγες ημέρες το ανακάλυψα...

πάλι κολάει γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

ελπίζω να το δημοσιεύσει!

πολλά πολλά φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμενα...Διαβασα τα νεακια σας...

Ανδριουλα οποτε συγκαιεται δοκιμασε να την βαλεις ελαιολαδο στο ποπο...κανει θαυματα και ειναι πολυ αγνο προιον....Οταν ηταν νεογεννητο ο Αλεξης του ζεσταινα το ελαιολαδο και εριχνα μεσα στο μπρικι χαμομηλι...το σιγοεβραζα σε χαμηλη φωτια και το σουρωνα μετα,κ το ειχα σε ενα βαζο...Επαιρνα μετα με βαμβακι κ του εβαζα στο ποπο κ στο πουλακι του...Ειναι οτι πιο αγνο υπαρχει ειλικρινα!!!Παντως εγω τον Αλεξη δεν τον πλενω παντα αλλα οταν τα εχει κανει για τα καλα...

Αχ γεωργιαννα να δω εγω ποτε θα αδιαθετησω...Παει αλλη μια μερα...Παντως μερικες φορες το παθαινα κι εγω αυτο το τσουξιμο πριν απο περιοδο....Δοκιμασε μετα απο καθε περιοδο να κανει πλυσεις εσωτερικα και εξωτερικα με χαμομηλι....Εγω το κανω μετα απο καθε περιοδο αυτο...Εχω παρει την ειδικη συσκευη για κολπικες πλυσεις απο το φαρμακειο κ εχω ξενοιασει....

Ποιες θα πανε στην εκθεση??Εγω παντως σιγουρα θα παω και θα τα κλεισω ολα απο εκει με μια μικρη προκαταβολη για να ξενοιασω.....

Βρηκα 2 σαιτ που εχουν τελειες αποκριατικες στολες για μωρακια....Σας το βαζω

http://www.epilegin.gr/

http://www.on-season.gr/index.php

Δεν εχω αλλα νεα!!!Τα συχαινομαι αυτα τα σαββατοκυριακα που δεν εχουν καλο καιρο....Ανετε να ερθει η ανοιξη...Δεν μ αρεσει καθολου ο χειμωνας....Αυτα απο εμενα!!!

Καλο ξημερωμα σε ολους!!!! =;=;=;=;=;=;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Επιστρέψαμε! Το ταξίδι ήταν λίγο κουραστικό. Στο σπίτι χαμός! Ακόμη δεν μαζεύτηκα. Εχω μια βαλίτσα κλειστή, ένα κάρο πλυντήρια και καιρός βροχερός.. γκρρρ.... Α! και το δέντρο ακόμη στολισμένο γτ είχα φύγει πριν την πρωτοχρονιά :shock:

Το γόνατό μου πονάει ακόμη..

Χτες βράδυ, αποφασίσαμε να κοιμήσουμε τη Γεωργία στο δωμάτιό της! Μια που άλλαξε περιβάλλον να γινόταν και αυτό. Όλα πήγαν καλά! Σηκώθηκα μόνο 4-5 φορές :lol:

Πριν τη βάλουμε για ύπνο, κοίταζε τα ζωάκια στους τοίχους και έκανε χαρές. Και σήμερα που σηκώθηκε το ίδιο. Έδειχνε ξετρελαμένη με το δωμάτιο. Σα να το'βλεπε πρώτη φορά!

Πάω να διαβάσω τα νέα σας και επιστέφωωωωωωω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα....Καλε που ειστε???

Στεισι καλωσηρθες παλι πισω στην αθηνα...Γεμισες μπαταριες???Αληθεια ποτε επιστρεφεις στη δουλεια σου??Καθεσαι???εγω την παρασκευη που μας ερχεται....

Περαστικα στο γονατο σου...

Σημερα ξυπνησα πολυ πρωι ετοιμασα τον Αλεξη και αρχισα τα μαγειρεματα....Εφτιαξα μοσχαρι με κριθαρακι γιουβετσι για εμας,και κρεατοσουπα με μοσχαρι για τον Αλεξη..Επειτα τον ταισα αυγο κ φρουτοκρεμα και πριν λιγο αποκοιμηθηκε στην αγκαλια μου....Τι χουι κι αυτο???οσο κ να νυσταζει αυτο το παιδι δεν κοιμαται αλλιως...Αφου ειχε γκρινια μολις τον πηρα αγκαλια εγειρε στον ωμο μου κ κοιμηθηκε αμεσως...

Παλι χαλια ο καιρος σημερα....Δεν το αντεχω αυτο το πραγμα...

Εσεις τι αλλα??Πως ειναι τα ζουζουνια σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!κ εδώ βρέχει και μου την δινουν οι βροχές!!!! :( σιδερώνω κ το μεσημέρι αφού ταίσω την μικρη θα παμε σε ενα κοντινό χωριό για φαγητό με την παρέα.

Aναστασία μου,καλή προσαρμογή κ καλορίζικο το δωμάτιο της Γεωργίας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα μου,συγχαρητήρια!!!!!!!!!!με το καλό,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να την απολαύσεις κ να προσέχεις τον εαυτό σου κ το νινί!!!!!πολύ χάρηκα!!!μπαμ-μπαμ!!!!! [smilie=wav.gif]:clap: πώς αισθάνεσαι??πήγες στο γιατρό ή έκανες τεστ σπίτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλακι παναγιτσα μου.....Σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη και καλη εγκυμοσυνη και με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το δευτερο παιδακι σου...Τα εχω παιξει ειλικρινα....

Το μονο που μενει τωρα ειναι να ειμαι κι εγω εγκυος που δεν το θελω καθολου σ αυτη τη φαση....ποποοοοοο!!!!η ιστορια επαναλαμβανεται....Να μην χανεσαι να μας λες πως εισαι και πως πας....Σε φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

afrodite mou den 3erw an to lete soufle..Auto einai (photo)..To pira sto spiti tou 3aderfou mou k to e4isa giati prepei na fagw8ei sxedon amesws giati an kriwsei poli pizei..To evala 2 fores giati mou fanike poli igro tin 1i fora k meta to afisame na kriwsei, itan poli wraio k oi ipoloipoi mou eipan pws tous arese, tin epomeni fora omws atomika pou 3erw akrivws to xrono 4isimatos gia na min agxwnome pws 8a vgei..

Gioulaki k to nisiaste pou tis vazw einai poli agno k eida megali diafora allo 2-3 meres k 8a figei teleiws alla se euxaristw gia tin idea kapoia fasi 8a tin dokimasw..

SIGXARITIRIA SOULAKI MOU!!!!!!!!!! AX XARIKA PAAAAAAARA POLI..Eidate koritsia otan eimaste xalaroi erxete paneukola k me poli liges eleu8eres epafes (to lew gia na to akouw k egw)..Mia teleiomini egkimosini..Na prosexeis!!!!!

Paw na kanw tin soupa tis mikris giati 8a pame k stin pe8era mou gia fagito..

post-5713-13873938447782_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα!!!

ΣΟΥΛΑ ΣΤΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πολυ χαρηκα!!! να προσεχεις ομως τωρα γτ παντα η 2η θελει περισοοτερη προσοχη ειδικα στις αγκαλιες με την Ελενα. Μια τελειομηνη σου ευχομαι. ποπο Παρθενακι!!!

Γιουλη εσενα σου ευχομαι το αντιθετο ( να μην εισαι). Αντε να σου ερθουν να μου κανεις παρεα!!!!

Ευχαριστουμε για τα σιτε. εγω δεν ξερω εαν θα τον ντυσω γτ δεν εχω που να τον παω, εαν ο μπαμπας θελει να δωσει 30ε για μια στολη ενταξει εγω δεν τα δινω!!!

Αναστασια καλως μας ηρθες!! Αντε καλη αρχη και στην Γεωργια μας!! που ο Διονυσακης προσπαθει να την φτασει στα δοντακια!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Τελος στο διαλειμμα παω να συνεχησω το σιδερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστου κουκλιτσες μου!!!!!

σημερα το πρωι εκανα τεστακι δεν κρατηθηκα πηρα ενα κλιαρ μπλου κ βγηκε αμεσως θετικο!!!

το πηρα το εβαλα μεσα σε ενα πιατο κ το σκεπασα με μια χαρτοπετσετα,μολις γυρισε ο αντρας μου απο υπηρεσια του λεω μωρο μου σου εφτιαξα ενα πιτακι πρωτη φορα το φτιαχνο κ εγινε πολυ νοστιμο!!!παει ο ερμος να δοκιμασει το πιτακι κ βρηκε το τεστακι χαχαχα πολυ γελιο εμεινε στηλη αλατος ο καημενος του φαινετε απιστευτο γιατι ηρθαμε ελαχιστες φορες σε επαφη λογο οτι ηταν εδω η μανα μου,,,4 φορες μονο κ ηρθε το σπορακι!!!!

αυριο θα παμε στον γιατρο να δουμε αν ειναι ενδομητρια κυηση κ να παρουμε την πρωτη φωτογραφια!!!!

η μαμα μου χαρηκε παρα πολυ!!!το μεσημερι θα παμε για φαγητο στην πεθερα μου να της το πουμε απο κοντα να δουμε την φατσα της γιατι περυσι το ειπαμε τηλεφωνικος κ της ακουγαμε που φωναζε κ εκλαιγε απο την χαρα της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΑΠΌ ΕΔΏ ΣΤΗΝ ΣΟΎΛΑ:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΈΝΑ ΓΕΡΌ ΜΩΡΆΚΙ !!! ΤΟ 2012 ΘΑ ΕΊΝΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΧΡΟΝΙΑ! ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!!!!!!!!

JULE ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΚΑΙ ΕΣΥ ΥΠΟΨΉΦΙΑ ?????????

ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΕΙΡΑ!!!!!

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΩ!!!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΏΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη αναμενουμε!!!!!

Σουλα μου ωραια το εκανες στον ανδρα σου! γτ να ειναι ενδομητριο; εχεις ιστορικο; μια χαρα θα ειναι και θα το παρεις αγκαλιτσα.

Δαναη γενικα απ'οτι βλεπω δεν εχει και την τρομερη γρινια για να μου κανει εντυπωση. ακομη βαζει με μανια οτι βρισκει μπροστα του στο στομα. αχ μακαρι να μην υποφερει το μαναρακι μου!!! ο Αλεξανδρος εκανε διαρροια και πυρετο για 2 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στον Αλέξανδρο!γεωργιάννα,η Σούλα μάλλον εννοούσε να δουν αν ειναι ενδομήτριος η κύηση,δηλ αν το έμβρυο μεγαλώνει εντός της μήτρας.Όλα καλα θα πανε,Σούλα!

παω να ετοιμαστώ,τάισα τη Μυρτώ,πλύναμε δόντια κ τώρα παίζει κάτω.καλή Κυριακή σε όλες κ όλους!!!

γιώργο,μεγάλη φατσα ο Χρυσοβαλάντης!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΝΗΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.....Ας ερθει αργοτερα οχι ακομη....Θελω να συνελθω λιγο και σωματικα και ψυχολογικα...Αυτα απο εμενα!!!!Κοριτσια αυτη τη στιγμη θα ηθελα να ειμαι μονη μου σπιτι....Με τον Αλεξη ναι αλλα θα προτιμουσα να ειχε καμια βαρδια ο νικος....Ειναι πολλες φορες που δεν τον αντεχω μες τα ποδια μου.....Ολο μπλεκεται στη κουζινα απο δω κ απο εκει....Με νευριαζει πολυ ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...