Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

kalhmera koritsares!!!!

kiki mou einai aparadektes oi pe8eres mas den ftaime emeis..kai emena trwei san agelada kai otan milaei ths feugei kai to faghto apo to stoma..mpliax!!!!!!!! :@):@):@):@) aaa kai egw thn exw thn tefal kai einai ontws polu kalh..

kapoia mou egrapse oti 8a mou kanoun proklhsh sthn 38 evdomada logw sakxarou..dhladh genaw nwritera????isxuei???an einai etsi se 3 evdomades 8a exw to mwro mou sthn agkalitsa mou???

gia oses rwthsan gia thn giorth kai egw eimai ths apopshs oti kalo 8a einai na mhn kourazontai me trapezia kai tetoia..ena poto gia opoion er8ei spiti kai tou xronoy kanete perissotera..

katerina polu xamhla h kampulh sou..rwta kai enan trito na diastaurwseis apopseis...

mariapapa kai egw thn niw8w thn mikrh polu xamhla...isws einai fysiologiko..

anthropaki kalws na tis dexteis tis adelfoules sou kai na perasete uperoxa..kai emena mou leipoun oi dikoi mou tis giortes kai oxi tipota allo 8a eimaste edw kai 8a prepei na phgainoume sthn pe8era mou :cry::cry::cry:

auta pros to paron...filoures!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερεςςςς χειμωνιατικες,

Σημερα που πηγαινα για δουλεια ερχοντουσαν απο απεναντι αυτοκινητα γεματα χιονι πωπω ζηλεψααααα.....

Κικι η πεθερα σου ειναι ολα τα λεφτα (το κανει και η μανουλα μου αυτο,τρωει κραξιμο βεβαια η χοντρουλα μου) δεν παχαινει λει απο το φαι απο το αγχος ναι και απο τον αερα που αναπνεει :lol::lol::lol: , αχ αυτες οι αγγελαδιτσες εχουν πολυ αγχος τελικα.....εχεις τραβιξει ουκ ολιγα βλεπω, οποτε η κακια δικαιολογιμενη

Καλα κωνσταντινα και η δικια σου βλεπω δεν παει πισω μλιαξ φανταστικα την εικονα στο μυαλο μου ιουυυυυυ....

πωπω πολλες εορταζουσες βλεπω στο ποστακι κορτισια εγω φετος οτι γιορτη γενεθλια καναμε μονο με γλυκακια και ξηρους καρπους δεν ειμαστε για πολλα πολλα οσες κανετε τραπεζι με προσοχη ειναι πολυ φασαρια ολο αυτο...

ανθρωπακι κι εσυ με το μαλακο τα τραπεζοματα αν κανεις εγω θα συμφωνουσα με την μεθοδο ξηρου καρπου και ποτακιου χεχε

τζενη εσεις πια ουυυυυυ τριημερο και τρικουβερτο γλεντι που λενε καλα λες μην κανεις τιποτα, τα νευρακια με το μαλακο παιξτο ετσι ζαμαν φου και με τον υπνο υπομονη σε καταλαβαινω απολυτα κι εγω μια απο τα ιδια

zetasmom με το καλο να ρθουνε τα διδυμακια σου !! και καλες γιορτες να σου ευχηθω...

Εβακι κι εγω μια απο τα ιδια βαρεμαρα ΑΕ δεν θελω να κουνησω δαχτυλο, χθες διαβαζα τις οδηγιες του καροτσιου που παρελαβα και νομιζα οτι εκανα γενικη στο σπιτι, τι πραγμα ειναι αυτο κουραση - βαρεμαρα τι να πω !! εμεις δεν προλαβαμε να παρουμε ξυλα πριν τις βροχες και την πατισαμε οποτε στο τζακι καιει μονο ενα κερακι και παρηγορουμε χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκωκοιλίτσες μου,

Κρύο, αέρα, βροχή, όπως ακριβώς πρέπει να είναι ο καιρός τέτοιες μέρες, Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ!!!!!!

Και εγώ έχω μια βαρεμάδα, την έχω αράξει....και έστειλα τις χοντρούλες λαϊκή, να κάνουν και λίγο γυμναστική :lol::lol::lol: αν και πρώτα θα περάσουν από τον φούρνο (να τον κατεβάσουν όλο, γιατί το τοστάκι και τα δημητριακά που υπάρχουν στο σπίτι δεν μας αρέσουν), θέλουμε τυρόπιτες και ζαμπονότυρόπιτες και ένα μίλκο, για την μικρή που είναι τώρα 75 κιλά το καημένο, το έχει κάνει σαν τον κώλο της όλοι μέρα φαϊ......

Α θεική ατάκα που μου πέταξε χθές: μην τρως πολύ λάχανο γιατί θα φουσκώσουν οι κοιλίτσες των μωρών,

τι άλλο θα ακούσω θέε μου....

Κωνσταντίνα έτσι ακριβώς τρώει και η δικιά μου, μιλάει και γελάει και με το στόμα γεμάτο και φαίνονται όλα :@):@)3:-O3:-O Αχ υπομονή μας μόνο και καλό κουράγιο ......

Εβάκι και εσύ έμαθα είσαι και 2 μέτρα γυναικάρα , καμία σχέση με την αγελάδα 3:-O η δικιά μου είναι 1,50 με το σόρη :lol::lol: πρώτα πάει το βυζί και μετά φαίνεται η πεθερά μου =))=))=))

Τέσπα αρκετά για την αγελαδίτσα , πάμε στα δικά μας........

Εβάκι η μαία στο Έλενα μας είπε ότι δεν χρειάζεται απολύτως τίποτα να βάλουμε στις θηλές μας, γιατί χαλάμε το ph μας, οι θηλές βγάζουν από μόνες τους κάποια ουσία και επαρκή αυτό, στο στήθος κρέμα κάνει αλλά όχι πάνω στις θηλές, αν θυμ'άμαι καλά είπε ΌΧΙ σε ότι τελειώνει με ελαιο, ας μας το επιβεβαιώση και η twiggy και η ΝΑΝ όμως .......

Σοφάκι τρελαίνομαι με της χοντρούλες μου αρέσουν πολύ , αλλά όχι οι κακές και πονηρές χοντρές...... ;)

zetasmom καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!! με το καλό κορίτσι μου, εγώ έχω 2 αγοράκια, εσύ? ότι θές να ρωτήσεις εδώ είμαστε, σε ποια εβδομάδα είσαι? αν θυμάμαι καλά είναι σε ένα σάκο τα δικά σου, τα δικά είναι σε 2.

Τζενάκι και εγώ ώρες ώρες έτσι είμαι, μου ρχεται να΄αρχίσω να βαράω μπουνιές και είμαι όλη μέρα στο λαπτοπ.......Άντε περιμένουμε νέα σου σήμερα!!!!!

Αυτά προς το παρόν, πάω να βάλω σιγά σιγά το φαί, έχουμε γίγαντες σήμερα!!!!!

Και το απόγευμα θα κάνουμε μελομακάρονα με την μικρή χοντροπατάτα, γιατί αυτά που έκανε η πεθερά δεν τρώγονται, μάπα και μου το είπε η μικρή, "θεία μην τρώς είχα χάλια" :lol::lol:

Φιλάκια προς το παρόν........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥΧΛΙΑΡΙΚΟΣ ΚΑΙΡΟ...ΜΟΝΟ ΤΡΙΓΥΡΩ ΧΙΟΝΙ.......ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΛΟΚΟΙΜΗΘΗΚΑ....ΑΦΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΕΖΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑ...ΛΕΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...?ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΗΡΕΜΗΣΑ......ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΨΗΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ....ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.....ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ.....ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟ.....ΑΑΑΑΑ ZETASMOM ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ....

uJBhp2.png

Pu1hp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου. Κρύο σημερα μπρρρρρ....

Μπηκα να πω μια καλημερα γιατι τρεχω με δουλειες στο σπιτι. Αδειασα ψυγεία, ξεκαθαρισα τα πραγματα, πλενω ντουλαπια... νοιωθω οτι δεν θα προλάβω να τελειώσω τις δουλειες μου μεχρι να σκασει μύτη η μικρή. Η οποία σημερα με εχει τρελλάνει στη κλοτσιά!! :):)

Παω να συνεχίσω κοριτσάκια μου μπας και τελειωσω σημερα, καλα που εχω φαγητό από εχθες...

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικι δεν μπορω πεθαινωωωωω εχω λιωσει στο γελιο :lol::lol::lol::lol::lol: , δεν εχω λογια

σκιουρακι υπομονη και ηρεμια ελπιζω απλα να μην ειναι τιποτα !! παρε τον γιατρουλι σου να σε ηρεμησει

Φλωριανα πολυ τρεξιμο βρε παιδι μου χαλαρα χαλαρα με το μαλακο τι να πω καλες δουλιες.....γιατι τοση βιασυνη? 33 εβδομαδα δεν εισαι, δεν εχεις 1 μηνα σχεδον ακομα? καλε αγχωθηκα κι εγω ......εχω δυο μηνες ακομα και δεν εχω κανει τιποτα σχεδον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφούλα μου θεϊκή ατάκα της πεθεράς μου που μου είπε τώρα: "μην κάθεσαι στο πλάι γιατί το ένα μωρό πέφτει πάνω στο άλλο και θα το σκάσει.... =))=))=))=))=))=))=)):)):)):))

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΘΕΕ ΜΟΥ.......

Σκιουράκι πάρε τον γιατρό να ρωτήσεις, αλλά δεν νομίζω να είναι τίποτα και εγώ κανα δύο φορές τα έχω νοιώσει χαμηλά και μετά με χτυπάνε ψηλά......

Φλωριάννα χαλαρά και σιγά σιγά, μην το παρακάνεις......εγώ έβαλα την χοντρούλα σήμερα να κάνει γενική.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Μπρρρρρρρρ...πολυ κρυο,εγω φτιαχνω φακη σημερα!Κικη μου τι να πω με την πεθερα...και εμενα η δικη μου καπως ετσι ειναι και εχει κανει και την κορη της σαν αγελαδα 3:-O ,αλλα ευτυχως δεν εχουμε καθολου παρτιδες εδω και 4 χρονια!Οποτε γλυτωσα!Υπομονη σε σενα.... :mrgreen:

Ζetasmom με το καλο τα διδυμακια σου!

Παω να ξεκινησω το πρωτο σιδερωμα με τα μωρουδιακα που επλυνα χθες!Α,αυριο πως θα περασετε τη παραμονη?Εμεις εχουμε κλεισει με τους γονεις μου σε ενα εστιατοριο με ζωντανη μουσικη!

Φιλακιααααααα :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εεεεε μην αρχίσω εγώ με τις πεθερές !! Εγώ με τη δικιά μου ένα χρόνο τώρα ούτε μιλιόμαστε και βρήκα την ησυχία μου!!

Και που λέτε σήμερα πήγαμε στο γιατρό....καταρχην να σας πω ότι έχουμε πάθει πλάκα με ΟΛΟΥΣ στο Νοσοκομείο Σερρών.. δε μετανιώνω ούτε λεπτό για την επιλογή μου. Από τον διευθυντη της μαιευτικής μέχρι τις καθαρίστριες όλοι ειναι ΑΨΟΓΟΙ ως τώρα. Σήμερα ήρθε και ο διευθυντης για να δουμε λεπτομερως την περίπτωσή μου, καθώς και ο αιματολόγος και φυσικά η γιατρός μου + 2 ειδικευόμενοι + 2 μαίες .... αφού για μια στιγμή νόμισα οτι ειμαι VIP αχαχαχαχαχα.

Τελικά λεν πως δεν υπάρχει λόγος να πάω με πρόκληση απ την αρχή.. και για καισαρική ούτε λόγος...

Μια και όλα φαίνονται μια χαρά και ο μπεμπούλης μας ειναι μεγαλούτσικος και αναπτύσεται καλά.. το πλάνο πλέον έχει ως εξής : Θα πηγαίνω καθε βδομάδα να με βλέπουν... κάθε 2 εβδομάδες θα κοιτάει ο αιματολόγος και την πήξη του αίματός μου. Καλώς εχόντων των πραγμάτων με το που θα μπω στο μήνα μου κόβω trofocard και τις αντιπηκτικές και μου κάνουν εισαγωγή στο νοσοκομείο για να με βλέπουν. Αν μέσα σε μια βδομάδα όλα βαίνουν καλώς και δεν έχω γεννήσει από μόνη μου .. τότε θα ξεκινήσουν αυτό που λεν "ήπια πρόκληση" .. δηλαδή αρχικά με κολπικά χάπια... έπειτα με ορό κλπ.. δηλαδή να μιμηθούμε τη φύση όσο καλύτερα γίνεται. Σε καισαρική πάμε ΜΟΝΟ αν τραβήξει παρα πολύ και ταλαιπωρείται το μωρό ή εγώ.

Μου κάνανε ξενάγηση.. μου δώσανε λίστα με το τι θα έχω μαζί μου.. γενικά ήταν πολύ λεπτομερείς και ρε παιδιά με έχουν κατασκλαβώσει με την ευγένεια και το χιουμορ τους !!!

Αυτά τα νέα τα δικά μας.. ο αντρούλης μου σήμερα όπως έλεγα έχει γενέθλια... έκλεισε τα 43 ο κωλόγερος κ πέφτει το δούλεμα της αρκούδας από τα παιδιά.

Εσείς τι μου κάνετε σήμερα? Πως είστε χοντρούλες κοιλίτσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!! τι κανετε? ολη μερα βρεχει και φυσαει εδω...

τεταρτη εκλεισα για doppler! το βλεπουμε και 3d σε αυτον τον υπερηχο? παρηγγειλα και χαλι απο το ιντερνετ και θα μου ερθει μεσα στην εβδομαδα! αντε σιγα σιγα γιατι δεν αντεχω αλλο... θελω να τα τελειωσω ολα και να κατσω απλα να περιμενω τον μπεμπη!

zetasmom καλως ηρθες στην παρεα μας! με το καλο τα μωρακια σου!

σκιουρακι δεν θα ηταν κατι... αλλα παρε τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις και να σε ησυχασει...

χαχαχα... κικη μια χαρα εγω βλεπω να περνας με την πεθερουλα! σε διασκεδαζει...χαχαχα...! και οχι μονο να μην καθεσαι πλαι γιατι πλακωνει το ενα το αλλο αλλα και να μην καθεσαι σταυροποδι γιατι δεν μπαινει αερας απο κατω και θα σκασουν...! :lol::lol::lol::lol:

secondchance ποιος την χαρη σου...!αφου σε εχουν απο τωρα στα ωπα ωπα φαντασου μετα...! ειναι καινουργιο το μαιευτηριο αυτο? ιδιωτικο?

φλωριαννα ηρεμα... σιγα σιγα οι δουλειτσες...!

εμεις ειχαμε κανονισει να παμε στην παρνηθα στο καζινο αλλα χιονισε αρκετα επανω και δεν το διακινδυνεύω...! αρα οτι κατσει τελευταια στιγμη!

καλο βραδυ κοριτσακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα μαράκι δημόσιο είναι. Το Γενικο Νοσοκομείο Σερρών. Από τα πιο καινούρια νοσοκομεία, κι απο ότι μου είπανε ο διευθυντής τους έχει στιν τσίτα γι αυτό όλα δουλεύουν ρολόι. Με εντυπωσιάσανε πάντως... τύφλα να χουν όλα τα ιδιωτικά... από ΚΑΘΕ άποψη.

Αααα δε σας είπα, ξαφνικά ανέβασα και εγώ ζάχαρο οπότε για τον τελευταίο μήνα προσέχω διατροφή και μετράω δυο φορές καθημερινά.... αν δεν...ινσουλίνες.. γαμώτο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι και εγώ πάλι.........να κάνω λίγη πεθαροθεραπεία =))=))=)) σφάζονται γιαγιά και εγγονή όλη μέρα ποια είναι πιο χοντρή, ποια τρώει περισσότερο, με το ζώρη έφαγα κορίτσια το μεσημέρι.... ,με έπιασε ένα νευρικό γέλιο =))=))=))=)):)):)) και να κλωτσάνε τα αγγελούδια μου, ειδικά το ήσυχο με είχε ταράξει....... τώρα τσακώνονται γιατί η αγελαδίτσα έφαγε γιαούρτι με ρύζι για το βράδυ και εμείς φτιάξαμε πίτσα και έβγαλε ένα κομμάτι και της λέει η μικρή: πάλι χλαπακιάζεις γιαγιά? τάνκερ, φάλαινα......αχ δεν μππορώ σε καλό να μου βγει το γέλιο που έχω κάνει σήμερα =))=))=))=))

Κάναμε και λίγα μελομακάρονα, δηλ. εγώ ήμουν ο σεφ και η ανηψιά και ο γιός της γειτόνισσας τα έφτιαξαν, μια χαρά .....

Αχ Ελινα και Τζενάκι μου εσείς την έχετε γλυτώσει με την πεθερά.......

Τζενάκι να χέρεσαι το αντρούλι σου, να τα εκατοστήσει!!!!! κωλόγερο τον λένε τα παιδιά? =))=))=))

Μπράβο το Νοσοκομείο Σερρών, σπάνια στην επαρχία λειτουργεί τόσο άψογα ένα κρατικό νοσοκομείο!!!! εύγε!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: έτσι θα έπρεπε να είναι όλα τα κρατικά....

Ωχ ανέβηκε το ζάχαρο ε? και εγώ το έχω παρακάνει με τα γλυκά αυτές τις μέρες :?

Μαρία άμα έχει το μηχάνημά του 3D θα το δείτε, εμείς θα πάμε την Δευτέρα και είμαι περίεργη άμα θα έχει, ήθελα τουλάχιστον έναν υπέρηχο σε 3D ρε γαμώτο, είναι ωραίο και να το δείχνεις μετά στα παιδιά σου και αυτά μετά στα δικά τους....τι συγκινητικό!!!

Εμείς Χριστούγεννα ήσυχα στο σπίτι με τις χοντρούλες, το βράδυ των Χριστουγέννων θα έρθει μόνο ένα φιλικό μας ζευγάρι, πολύ ήσυχα φέτος, NO MONEY για περισσότερα όπως κάναμε άλλες χρονιές..... αύριο δουλεύει ο καλώς μου απόγευμα οπότε θα γυρίσει στις 23 και θα είμαστε χαλαρά ........

Εύχομαι σε όλες να περάσετε υπέροχα με τις φουσκωκοιλίτσες σας!!!!!! ΦΑΤΕ ΦΑΤΕ ΦΑΤΕ αυτές τις μέρες και μετά θα κάνουμε δίαιτα... ;);)

Καληνύχτα γλυκοφουσκωκοιλίτσες μου, φιλάκια πολλά :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοιλουμπιτσες και φρεσκομανουλες!!

ενταξει εχω λιωσει στο γελιο με την πεθερα σου Κικη!! :lol::lol: ελπιζω να μεινουμε ετσι στην πλακα και να μην σου σπασει τα νευρα μεχρι να φυγει! Εγω πολυ τυχερη σε αυτο το θεμα, τι να πω, ειναι πολυ καλη η πεθερουλα, απλα καποιες φορες μου λεει τις ιδιες ιστοριες αλλα οκ!

Να ευχηθω Χρονια Πολλα στις Τζενουλες μας, με το καλο τα μωρακια τους!! seconchance να χαιρεσαι γιο και αντρουλη! Ανθρωπακι κι εγω πιστευω μην κανεις τραπεζια φετος, χαλαρα και ησυχα!

Κατερινα πολυ καλο αυτο με το Τσμεδε, θα το ψαξω μακαρι να ισχυει!! Εχει και μια λογικη... Καλη τυχη με τους γιατρους, ναι παρε μια τριτη γνωμη αν εχεις δυνατοτητα, εστω και να στειλεις με φαξ τις εξετασεις στην Αθηνα. Το βιβλιο που πηρα λεγεται "θηλασμος, μια υπεροχη σχεση" της Πατσουρου και ειναι εκπληκτικο! Εχει εξαντληθει εδω, αλλα κοιτα εσυ που εισαι επαρχια μηπως εχει ξεμεινει σε καποιο βιβλιοπωλειο, να το παρεις! Κατι που διαβασα και συγκρατησα γιατι μου αρεσε ειναι οτι τα μωρα κατευθυνονται προς τις θηλες με τη μυτη γιατι εχουν την ιδια ακριβως μυρωδια με το αμνιακο υγρο στο οποιο βρισκονται 9 μηνες!!! φοβερο? Και γενικα παντου τονιζεται οτι πολυ βασικο ειναι να βαλουμε το μωρο στο στηθος το συντομοτερο δυνατον, ακομα και πριν την εξοδο του πλακουντα αν μας αφησουν!! Θα σας γραφω κατα καιρους και αλλα... Ποια ρωτησε για το αμυγδαλελαιο, το Ευακι? Οπως σου ειπε η Κικη, στις θηλες δεν βαζουμε τιποτα αλλα μπορεις να το χρησιμοποιειες γυρω απο το στηθος και στην κοιλια για τις ραγαδες..

Zetasmom με το καλο τα διδυμακια σου!!

Ουτε εμεις πηγαμε τζαμπο κλπ εχει φοβερη κινηση αυτες τις μερες...Σημερα μας τραπεζωσε ενας φιλος και περασαμε ωραια, ειχε πλακα γιατι ολοι χαιδευαν την κοιλια μου!! :):)

Πολλα φιλια σε ολες, δεν συγκρατησα αλλα, καλα να περασετε παραμονη.. εμεις χαλαρα θα την βγαλουμε, την Πρωτοχρονια εχουμε καλυτερα σχεδια! ;) καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας .παει καιρός να γράψω αλλα σας παρακολουθώ.ετοιμαζω τη βαλίτσα και θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρει καμία, τις πιπιλες τις αποστειρωνω και τις βάζω στη βαλίτσα ή τις πάω όπως είναι στην κλινική.???please πείτε μου γιατί αγχωθηκα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!! αγρια χαραματα ξυπνησα σημερα...! απο τις 5! προσπαθησα να ξανακοιμηθω αλλα ματαιο...!

χρονια πολλα στα κοριτσακια μας που γιορταζουν σημερα!!! με το καλο τα μωρακια σας!

secondchance τελεια με το νοσοκομειο! παιζει να ειναι και η πρωτη φορα που ακουω κατι θετικο για νοσοκομεια! οσο για το ζαχαρο δεν πειραζει μωρε... λιγη προσοχη και θα τις αποφυγεις τις ενεσεις!

εβινικολα στα μαθηματα ανωδυνου μας ειπανε οι μαιες να μην παρουμε πιπιλες μαζι μας στο μαιευτηριο! αλλα και να αποφυγουμε να τους δωσουμε τον πρωτο μηνα! δεν βοηθαει στον αποκλειστικό θηλασμο!

κικη σοου με την πεθερα ε??? χαχαχαχα...

θα μπω και πιο μετα.... τα λεμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia!!!Xronia polla se oles tis manoules kai sta paidakia tous pou giortazoun!!!ugeia panw apo ola gia olous mas kai polles polles eutixismenes stigmes!!!

Kiki mou exoun poli poli plaka oi pergrafes sou!!! :D:D Akou an sinexisei na petaei m....es san autes pou proaneferes (kala pou ta skeftetai??) mporeis na kaneis to eksis...pigaine supermarket, pare oti tromero gliko deis mprosta sou kaimpoukwne ti otan ti pianei oistros!!!pera apo ti plaka pantws k egw trelainomai an vlepw na mpoukwnoun paidaia kai na ta kanoun tetrapaxa!!!Kai perifaneuontai meta kiolas!!Tragiko!!!Kai akoma pio tragiko einai na sou kanoun sinexeia kathodigiseis!!!Eleos!! Eutixws egw eimai sti katigoria tis twiggy sto theme pethera!!Einai poli poli kaloula i dikia mou k eimai poli poli tixeri (to anagnwrizw) giati an itan kamia periergi,eimai k egw neuriki poli ....de tha ti vgazame kathari!!!olo soou tha eixame spiti!!

Twiggy mou euxaristw gia vivlio thilasmou...simera kiolas tha paw na to parw!!Fantasou sto endiameso tou nomoy authairetwn tha diavazw gia thilasmo...xaxaxaxaxaxa!!! Na to psaksoume auto me tsmede giati de palevetai pia auto to toooo...oooso axristo tameio mas!!(tha to vrizw mia zwi!!! ;);) )

Tzenaki xronia polla kai episima simera!!!Me igeia panw apo ola kai me to kalo to trito sou paidaki!!!kala molis eida foto kai tautoxrona oti exei dio megala paidakia trelathika!!!Esi fainesai koritsaki!!!Ftou ftou mi se matiasoume!!! ;)

Ti kalimera mou se oles tis egioules!!!Xronia pollaaaaaaa.....aaaa :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΕΟΡΤΑΖΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ........ΚΑΛΑ ΚΙΚΗ ΜΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ.... :lol::lol::lol:

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ........

uJBhp2.png

Pu1hp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!! ωραία μέρα σήμερα μετά της καταιγίδες......

Χρόνια πολλά στα κορίτσια μας που γιορτάζουν και στα εορτάζοντα παιδάκια, και με το καλό κούκλες τα μωράκια σας!!!! εύχομαι πολύ υγεία στα σπίτια σας και πολύ ευτυχία!!!!

Ναι ναι κορίτσια από εξυπνάδες σκύζει η χοντρή, πήγε και πρωι πρωι για τυρόπιτες και σοκολατόπιτες για την μικρή και τον γιόκα της, γιατί όπως λέει 2 μέτρα παλικάρι πρέπει να φάει για να παχύνει λίγο...ευτυχώς ο δικός μου είναι πολύ ψώνιο με το σώμα του και προσέχει πολύ, ούτε γραμμάριο να πάρει.... twiggy ότι νευριάζω νευριάζω και πολύ μάλιστα, μου σπάει τα νεύρα μόνο και μόνο που την ακούω.....

Αυτό με που είπες ότι μυρίζει η θηλή όπως αμνιακό υγρό, καλά μιλάμε απίστευτο!!!!!

Κατερίνα στουμπώνετε με γλυκά εδώ αλλά τις βλακείες τις λέει ακόμα, άσε κάνω υπομονή μέχρι την Τετάρτη θα την έχω εδώ :twisted::twisted:

Μαρία και εγώ ξύπνησα στις 7 για τουαλέτα και μετά δεν με άφηναν να κοιμηθώ, έπεσαν κάτι κλωτσιές πρωινές, και μετά στις 8 άρχισαν τα κουδούνια για τα κάλαντα!!!!! πάει ο ύπνος σήμερα, θα λιώσω όμως το μεσημέρι (-|(-|(-|........

Θα πάμε μάλλον να κλείσουμε τις κούνιες σήμερα, γιατί της έχει τάξει η χοντρή ....

Θα τα πούμε αργότερα....την έβαλα να μου κάνει λαχανοντολμάδες σήμερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeres xristougenniatikes gemates euxes gia oles sas kai tis oikogeneies sas!!!!xronia polla kai stis tzenoules pou giortazoun shmera!!!

kiki mou kalo kouragio me thn pe8era..kserw pws einai..pleon ftaneis se shmeio pou se ekneurizei to otidhpote kanei..mas lupamai otan skeftomai pws otan gerasoun 8a perimenoun na tis frontizoume..h dikh mou apo twra petaei spontes.. :evil::evil::evil::evil:

twiggy mou auto me thn murwdia ths 8hlhs mas to eixan pei sta semhnaria pou eixa paei sto lhtw...einai ontws etsi giauto den vazoume tipota panw stis 8hles giati aliwnei thn murwdia auth..kai den prepei meta apo ka8e 8hlasmo na plenoume to sth8os giauton akrivws ton logo..to gala exei tosa antiswmata pou mporoume leei na perasoume me mia-duo stagones apo auto to sth8os mas kai na to aposteirwsoume.. :o:o:o:o:o

auta pros to parwn...filoures!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοιλιτσες!!!

Χρονια πολλα στις εορταζοντες και καλες γιορτες να εχουμε με υγεια και ευτυχια!Αντε και του χρονου με τα μωρακια μας αγκαλια!!! [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=love5.gif]

Εμενα μολις μου εφτιαξε η κοπελα νυχακια και το βραδυ μαλλια...Παω να κανω καμια μασκουλα,να'μαστε ομορφες τωρα στις γιορτες αλλα...και παντα! :lol::lol::lol: Αλλα μετα εχω και σιδερωμα,τα ρουχαλακια του μωρου!Σημερα ολο το βραδυ ολο κλωτσιες ηταν,στα πλευρα ειδικα :shock:

Κικη μου κουραγιο....παντως προς το παρων εχετε πλακα,οποτε...καλο ειναι αυτο :lol:

Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια για τις ευχές σας!!! Σήμερα είμαι λίγο στο τρέξιμο (τρόπος του λέγειν με την κοιλάρα που χω) οπότε μπήκα στα πολύ γρήγορα να ευχήθώ σε όλες σας όμορφα Χριστούγεννα, θγεία και αγάπη στη ζωή σας γιατί τίποτε άλλο δεν μετράει... και με το καλό σε λίγο να κρατάμε όλες τα ζουζούνια μας αγκαλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλες!! Χρονια Πολλα, χαρουμενα Χριστουγεννα να εχουμε και με το καλο τα υπολοιπα μωρακια του ποστ!! :):)

Κικη κουραγιο, το καταλαβαινω οτι σε εκνευριζει η αγελαδιτσα...κι εγω δεν ξερω τι θα εκανα.. Δινε της δουλειες τουλαχιστον να μην την ακους συνεχεια! Ευχομαι να μην σας κουβαληθει οταν γεννησετε, θυμασαι στα σεμιναρια τι μας ειπαν! Ηρεμια τις πρωτες μερες να τα καταφερουμε με τον θηλασμο!

Ευηνικολας μην παρεις πιπιλες! αληθεια.. Μας το τονισαν οτι αν τις συνηθισουν τα μωρακια ξενες θηλες (μπιμπερο, πιπιλες) ειναι δυσκολο πολυ να καταφερουμε αποκλειστικο θηλασμο. Εχουμε πολυ δουλεια στην αρχη, αυτο ειναι αληθεια.. καμια φορα τρομαζω!! Αλλα πρεπει να επιμεινουμε γιατι μετα ολα θα παρουν το δρομο τους και θα νιωθουμε σουπερ κι εμεις και τα μωρακια!

Κατερινα ετσι!! Αναμεσα στα αυθαιρετα διαβαζε και για τον θηλασμο!! Βεβαια ειναι σχεδον σιγουρο πως τα αυθαιρετα θα μεινουν πισω λογω βαρετου περιεχομενου!! χαχα :lol:

φιλια σε ολες, καλα να περασετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπήκα και εγω για να ευχηθώ καλές γιορτές με ευτυχια και υγεία πάνω απο όλα και χρονια πολλά στις εορτάζουσες.

Κική πολύ γελιο με την πεθερά αλλά ρε γαμωτο δεν μου βγάζει ότι ειναι κακιά απλά παλιακή και χοντρούλα. Σου κανει και τα χατηράκια θα φας λαχανοντολμάδες σήμερα.

Και εμεις χαλαρά αυτες τις γιορτές σήμερα ο αντρας μου εχει υπηρεσία αυριο οικογενειακά κανα καφεδάκι καμιά βολτουλα αυτα. Δεν ειμαστε και για πολλά πολλά εχω βαρύνει!

Την Τετάρτη θα παω για ντοπλερ να δουμε τον μπεμπη ο οποιος ειναι στιγμές που με χτυπάει με τις κλωτσιες που μου δίνει.

Αυτά απο εμένα φιλια πολλά τις ευχες μου για υγεία και ευτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες,μελλουσες και νυν!!Καταρχας,zetasmom καλωσηρθες,τριτη διδυμομανουλα στην παρεα μας!Επειδη δεν θυμαμαι ποια ρωτησε τι(ατιμο εμμενταλ,με χστυπησε τωρα με την εγκυμοσυνη :D ),την παντα εγω θα τη βαλω σε ενα δεκαπενταλεπτο προγραμμα σε χαμηλες στροφες στο πλυντηριο χωρις στυψιμο,θα δειξει τι θα βγει αλλα ετσι μου ειπαν οτι θελει..εχω ηδη βαλει 3 πλυντηρια και μενουν τα 2 για σιδερωμα(το ενα ακομα στεγνωνει)και σιγα σιγα πρεπει να κανω και βαλιτσα,μπηκαμε στο μηνα μας σημερα και πολυ χαιρομαι!Η μικρη μας μου δινει την εντυπωση οτι βιαζεται να βγει και ανυπομονω!Για το θηλασμο εγω της Πατσουρου δεν το βρηκα πουθενα,αλλα εξισου υπεροχο ειναι και του Παπαβεντση(ααα,πηγαμε τλκ και μας εξυπηρετησε η αλλη κοπελα που μετα εμαθα οτι ειναι γυναικα του,πολυ καλη οποτε βρηκαμε παιδιατρο),λεγεται "επιστροφη στο μητρικο θηλασμο".Δεν το πηρα ακομα,το οπισθοφυλο διαβασα αλλα μου φανηκε κατατοπιστικο κι επισης πηρα κι αλλο ενα δικο του με ενα τιτλο μακρυναρι που δεν θυμαμαι ποτε και μιλαει για το πως να μεγαλωσουμε τα παιδια μας οσο το δυνατον καλυτερα,η αληθεια ειναι οτι με βοηθησε πολυ και θα το δωσω και στη μαμα μου μετα να δει καποια πρσγματα!Κικη,απιστευτη η πεθερα..εμενα με πηρε χθες τηλ.(ειναι Γερμανια μεχρι τελη του μηνα),να με ρωτησει αν θελω κατι για τη μικρη,της ειπα οτι τα χουμε παρει ολα και τελος..το κακο ειναι οτι κι εμενα ανακατευεται και νευριαζω,και το καλυτερο,δινει μονο συμβουλες,γιατι μας εχει ξεκαθαρισει οτι μικρα παιδια δεν κοιταει,δεν μπορει!Για τις θηλες που ρωτησατε,οι μαιες στο νοσοκομειο μας ειπαν στη θηλη να μην βαζουμε τιποτα,το αμυγδαλελαιο αν αποφασισουμε να βαλουμε το ξεπλενουμε σιγουρα μετα και το μονο που δεν χρειαζεται ξεβγαλμα ειναι η λανολινη που ειναι φυσικο προιον αλλα χρησιμοποιειται για πληγωμενες θηλες,κι οχι χωρις λογο(αν ειστε αλλεργικες στο μαλλι μην το χρησιμοποιησετε,ειναι απο μαλλι προβατου!)και γενικα το καλυτερο ειναι να αφηνουμε λιιγο μητρικο γαλα πανω που ουτε ξεβγαλμα χρειαζεται,εχει επουλωτικη δραση,σκοτωνει τυχον μικροβια και ενθαρρυνει και το βρεφακι μας για τον επομενο θηλασμο,αφου το ωθει προς το στηθος η μυρωδια!Μα ρωρησω και κατι που θελω,σε ιδιωτικη κλινικη αν παρουμε μονοκλινο για να χουμε το μωρο μαζι,πρεπει να του χουμε δικα του ρουχακια και παμπερς ή μας δινουν απο κει και απλα το περιποιουμαστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...