Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

twiggy σκεψου οτι ενα μωρακι του αλλαζουμε καθε μερα ρουχαλακια και αν λεθωρει δηλαδη με κακακια και γουλιτσες το αλλαζουμε ξανα....οποτε αυτα που λες ειναι λιγα.....

τωρα μεχρι να σαραντησει του φοραμε και απο μεσα μακρυμανικο...γιατι και το μαρτιο που γεννας εσυ κρυο εχει παλι....απλα εσυ θα χρειαστεις απο νουμερα 0-3.....και τα εξωτερικα φορμακια πρεπει να ειναι τα βελουτε το υφασμα εννοω....μετα βλεπεις....αλλα χρειαζεσαι σιγουρα 10 αλλαξιες...για το πρωτο καιρο.....

τωρα για το silg που λετε και εγω εχω αλλα δεν το πολυ χρησιμοποιησα.....για τις βολτες μας με βολεψε πιο πολυ ο αλλος......το σιλγκ το χρειαστηκα οταν πηγαινα μια επισκεψη και θηλαζα....αλλα μετα που πηρα τον αερα δεν το χρειαστηκα καθολου.....

το μαξιλαρι θηλασμου βοηθαει πολυ παντως...αν και παλι δεν το χρησιμοποιω....χαχαχαχα.....αλλα στον ιασονα με βολεψε αρκετα....τωρα το ειχα στο μαιευτηριο γιατι τα κρεβατια τους ειναι πολυ αβολα και μου στηριζε τη μεση μου......

αυτα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

α!!!!!!καποια ρωτησε πως θηλαζουμε......λοιπον συνηθως τρωει απο το ενα στηθος και μετα συμπληρωνει και απο το δευτερο........ενα στηθος ενα γευμα κανουνε τα μωρακια μετα το πρωτο μηνα αν και φυσικα δεν ειναι στανταρ....μπορει πιο νωρις μπορει πιο μετα....και αυτο το μωρο το καθοριζει.....καλο ειναι ομως μετα το δευτερο μηνα να τρωνε ενα γευμα ενα στηθος για να τρωνε το λυπαρο γαλα......

κικη μου καλως να δεχτεις τη καλη πεθερουλα σου..χαχαχαχα.....αντε απο αυριο θα ζησεις στιγμες απειρου καλους....ποιος τη χαρη σου....χαχαχα....

εμεις φτιαξαμε χθες μελομακαρονα και κουραμπιεδες.....τελεια εγιναν και τα δυο......σημερα το μενου εχει φασολια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αρχή με τη τα σκεπάζουμε στον ύπνο? εγώ έχω πάρει υπνόσακους επαρκεί? είναι βελουτέ.......

Και εγώ μπουρίκ έχω πάρει μακρυμάνικα εσωρουχάκια από μέσα να τους φοράω αρχικά.... και βελουτέ από πάνω!!!!

Γελάς μπουρίκ ε? :lol::lol: έχει να πέσει κλάμα :((:(( την έχω και ευαισθητούλα την αγελαδίτσα :lol::lol: , άσε τι έχω να περάσω από αύριο, θα τα μαθαίνετε τα νέα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικη ξερω οτι στην αρχη καλο ειναι να μην χρησιμοποιουμε υπνοσακους.....με κουβερτα ειναι το πιο σωστο.....τυπου βελουτε παλι......

περιμενουμε ανταποκριση απο το μετωπο λοιπον..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι..........γιατι αν λερωθει τι θα βαλεις......εγω εχω σιγουρα 2.....παραπανω εχω αλλα λογω των τριων παιδιων.....μονο 2 μου φερανε τωρα δωρο.....εγω της την αλλαζω καθε βδομαδα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ερχετε η μικρη αγγελαδιτσα ποιος στη χαρη σου Κικιτσα :lol::lol::lol::lol: βαλτη να τεντωθει εκεινη και να σου καθαρισει την ντουλαπα ποιος ξερει μπορει να σφηνοσει πουθενα και να σε τυχερη χαχαχαχαχαχ....αντε περιμενουμε το κραξιμο απο δω και περα....

Εγω ρωτησα για τον θυλασμο Μπουρικ ευχαριστω.

twiggy μου υπομονη ισως εσενα σε βολεψει το μαξιλαρι και βελτιωθει ο υπνος σου εμενα δεν με βολεψε στον υπνο και πολυ γιατι ειμαι μια σταλια ''ενα μετρο κι ενα μιλκο'' που λενε και δεν μπορω να βολευτω με το ριμαδι αλλα στον καναπε το χω καταευχαριστηθει γινεται ωραιοτατη πολυθρονα χεχε

Αντε καλο απογευμα σε ολες και πολλα ρουφιχτα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι με έκανες και γέλασα =))=))=))=))=)) άσε και στην τουαλέτα επειδή είναι ανάμεσα στο πλυντήριο και στην μπανιέρα δεν έχει πολύ περιθόριο και σε λίγο λέω θα σφηνόσει :lol::lol: τι κακιά έχω γίνει........

Μπουρίκ ευχαριστώ!!!! Ευτυχώς έχω 2 βελουτέ κουβερτούλες για αρχή, μετά βλέπουμε.......

Θα σας κατεβάσω φωτό το φωτιστικό να μου πείτε αν σας αρέσει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο σκοτάδι είναι τόσο απαλός ο φωτισμός του, που το αφήνεις όλο το βράδυ αναμμένο.....

kiki mou polu wraio einai!!!!!apo pou to phres??8elw kai egw ena tetoio gia to vrady..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Κωνσταντίνα!!!!

Από τα ΙΚΕΑ, έχει και κίτρινο φεγγάρι και ροζ λουλούδι!!!!! και το ροζ θα σου πηγαίνει στο δικό σου δωμάτιο πολύ!!!!! και έχουν φτηνά 7,99. εγώ πήρα 2 αυτό θα είναι δίπλα στις κούνιες και ένα ίδιο θα το βάλω πάνω από την αλλαξιέρα για το βράδυ που θα τα αλλάζω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε μπουρικμ ηρωιδα μανα :P να σαι καλα!! ειδες που ειμαι ασχετη?? :oops: καθε μερα τα αλλαζουμε τα ατιμα ε?? χεχε οκ τα σημειωσα ολα, μετα τις γιορτες εχει ψωνια (μια μικρη καταθεση στα mothercare οπως το βλεπω). Αληθεια τωρα σκεφτηκα για τις απειρες πανες εχετε παρει ειδικο καδο (υπαρχει ειδκιος λεω τωρα ή αρκει ένας σκουπιδιων?) γιατι που θα μζευονται κι αυτες.. πωπω!!

Κικη με το καλο να δεχτεις την πεθερουλα σου!! :lol::lol: αναμενουμε αναμεταδοση..

Το φωτιστικο ειναι σουπερ!!!

Σοφια τι αστειο!! :D 'ενα μετρο κι ενα μιλκο'' ?? δεν υπαρχεις!!!!

φιλια σε ολες κι αφηστε τα γλυκα!! ;) αντε με μετρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi να σου ζήσει το νινί!!!!! 3ο μωράκι στο ποστάκι!!!! Γερή και τυχερή!!!!

Κορίτσια σας διαβάζω όσο μπορώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω... Ευτυχώς ο μικρός συνήλθε, μάλλον κάτι τον είχε φοβίσει στον ύπνο του, τώρα τον βάζουμε στο κρεβάτι, λέμε παραμυθάκια, κάνουμε αγκαλίτσες και φιλάκια, μου λέει σ' αγαπώ μανούλα, είσαι η καλύτερη μαμά του κόμου(κόσμου) και κοιμάται. Επίσης έρχεται και μου χαδεύει συνέχεια την κοιλιά και μιλάει στο μωρό από μόνος του, άρα φαντάζομαι ότι δεν αισθάνεται ανασφάλεια... Ευτυχώς το μωρό μου :)

Πήγα και στη γιατρό, το μωρό είναι 1.600 γρ και κορίτσια έχασα και 2 κιλά από την φοβία μου :?:?:? Τα αμνιακά ναι μεν είναι στα ανώτερα φυσιολογικά αλλά είμαστε οκ προς το παρόν ;)

Φλωριάνα αυτό που λες για το 2ο μωρό το αισθάνομαι κι εγώ, άσε που κουράζομαι τόσο πολύ από μόνη μου, δεν μπορώ να βάλω κώλο κάτω που πραγματικά αισθάνομαι τύψεις... Ναν κάτι αντίστοιχο, ούτε εμείς έχουμε ετοιμάσει το δωμάτιο, περιμένουμε την άνοιξη, ούτως ή άλλως στην αρχή θα είναι μαζί μας...

Κική τα φωτιστικά είναι τέλεια, πολύ ρομαντικά και δεν ενοχλούν καθόλου. Ήθελα να έρθω στη συνάντηση μόνο για να σας γνωρίσω αλλά δούλευα ρε συ... Από σήμερα όμως κάθομαι με άδεια οπότε κανονίστε καφεδάκι και μετά να πάμε για κανένα ψωνάκι...

Όσο για τον θηλασμό συμφωνώ με όσα λέτε, έτσι έκανα και στον μικρό και τον θήλασα 6 μήνες, θα μπορούσα και παραπάνω νομίζω αν δεν πηγαινα δουλειά, αλλά δεν είχα μετά κουράγιο να βγάζω και να το αποθηκεύω... Τώρα πάλι 6μηνο σίγουρα.

Twiggy έχει δίκιο η bourique, τον πρώτο καιρό θέλεις αρκετά γιατί συνέχεια το αλλαζεις, εγώ τύχαινε να τον αλλάξω και 4 φορές τη μέρα γιατί γινόταν μούσκεμα... οι pampers είχαν τρομερή διαρροή... Οπότε 10 τουλάχιστον αλλαξιές αλλιώς θα πλένεις κάθε μέρα...

Πήρα κι εγώ σουτιέν θηλασμού από mothercare. Μου ήρθαν τα πράγματα από το amazon στο σπίτι και ενθουσιάστηκα, έχω πάρει sling, ελπιζω να με βολέψει, επίσης πήρα βιολογικά καλλυντικά από το http://www.iherb.com τα earth mama angel baby που είχα διαβάσει εδώ σε άλλο ποστ ότι είναι πολύ αγνά και καλά για το μωρό. Τα δοκίμασα και στον μικρό και είναι πολύ απαλά, έχουν και τέλειες συσκευασίες, είναι οικονονικά αν παρεις τις μεγάλες συσκευασίες και προπαντώς βιολογικά. Όποια ενδιαφέρεται έχω κουπόνι με 5€ να σας δώσω. Πείτε μου. Μπείτε και στο site να τα δείτε.

Κική θέλω να πάω να πάρω και το μαξιλάρι θηλασμού, είπες ότι είναι στο Περιστέρι;

Αυτά κορίτσια μου, φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy ένας απλός κάδος σκουπιδιών με πετάλ για να μην σκύβεις επαρκή....έξω στο μπαλκόνι για να μην μυρίζουν μέσα...... θα πάει το χέσιμο .... :lol::lol::lol:

Εγώ σκέφτηκα να κάνω και μια αλλαξιέρα στο μπάνιο πάνω στο πλυντήριο και όταν κάνουμε το μπανάκι να ντυνόμαστε εκεί μπαμ μπαμ να μην αλλάζουμε δωμάτιο και θερμοκρασία......

Νινάκι είδες τελικά δεν ήταν τίποτα με το αντράκι σου, ποιος τη χάρη όλο αγκαλίτσες και φιλάκια και ζουζουνίτσες!!! ΥΠΕΡΟΧΑ!!! δεν υπάρχει τίποτα ομορφότερο στο κόσμο!!!!!! Και το μπεμπάκι μια χαρά!!!! ΣΟΥΠΕΡ ΟΛΑ!!!!!!

σου στέλνω το σιτε να δεις ακριβως που είναι http://www.motherbaby.gr/contact.php?lang=1

Μακάρι να μπορέσουμε να ξαναβρεθούμε για καφεδάκι και να μαζευτούμε πιο πολλές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικη στο Μοtherbaby εχει και οικονομικα στρωματα. Τι σου ειχε πει η παιδιατρος, ενα με κοκοφοινικα ειναι οκ? http://www.motherbaby.gr/products1.php? ... 0&open2=70

νινακι μπραβο ο μικουλης συνηλθε!!μια χαρα και το μωρο.. μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε..!

με γεια τα πραγματακια! Πηρες σλινγκ απο αμαζον? Ειχα δει κι εγω αλλα δεν τα εστελναν Ελλαδα οταν ηταν να παραγγειλω :( δεν πειραζει.. Ευχομαι ολα να ειναι χρησιμα και βολικα!!

Αυριο μπορει να παω μια βολτα τζαμπο μηπως ριξω μια ματια σε μερικα πραγματα, οπως μπανιεριτσα, καδο κλπ πωπω θα βαρεθουμε να αλλαζουμε πανες ε? :shock:

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy τα είχα δει όταν πήγα και η τιμές στα baby avenue που είδα και κούνιες ήταν καλύτερες....... Κοκοφοίνικας είναι μια χαρά μου είχε πει η παιδίατρος!!!!

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! εγω εδω στον χαμο απο ρουχα! λες και μας βομβαρδισαν ειμαστε! αυριο θα τελειωσουν οι ντουλαπες και μετα εχει τακτοποιηση!

κικη πολυ ομορφο το φωτιστικο! εγω εχω παρει το φεγγαρακι! με το καλο να υποδεχτεις και την πεθερουλα σου... :lol::lol::lol:

αχ και εγω εχω ενα βαρος κατω απο το στηθος απο το πρωι... το μωρο λετε να ειναι ε?

το πρωι τρομαξα γιατι εκανε 3 ωρες να κουνηθει και πανω που ημουν ετοιμη να παρω τον γιατρο μου εριξε μια κλωτσια!

αχ νινακι τι τελειο το μικρο σου...! υπεροχες στιγμες ετσι?

τι καλα που εχουμε και εσας τις δευτερομανουλες και τριτομανουλες και μας λετε συμβουλες και εμπειριες...!

να ρωτησω και κατι... ειναι ορισμενες φορες που νοιωθω πονους περιοδου. εχουν μικρη διαρκεια! ειναι συσπασεις η να ανησυχήσω και να παρω τηλ τον γιατρο? συνηθως με πιανουν το βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μπεμπούλες !! Τι μου κάνετε? Εγώ μόλις τελείωσα αισίως με τα ρούχα...αφήστε που με έχει πιάσει και ένα αμοκ ότι δε θα προλάβω να έχω τα πάντα έτοιμα. Απ τη βαλίτσα μου λείπουν μόνο τα τελείως προσωπικά μου αντικείμενα (οδοντόβουρτσες σερβιέτες επιθέματα κλπ) και είμαστε έτοιμοι. Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω όμως το μωρό είναι μαζί με τη μαμά οπότε μόλις σκέφτηκα (αλτσχάιμερ εγκυμοσύνης + ηλικίας) ότι μαλλον θα χρειστω περισότερα πράγματα για το μωρό. Αύριο έχω ραντεβού με τη γιατρό μου εκεί οπότε θα ρωτήσω.

Τα παιδιά έχουν αρχίσει και μετράνε μέρες και ώρες...ο μικρός δε (14 χρονών γάιδαρος) είναι μες την τρελλή χαρά που η γιατρός μας είπε ότι ίσως ο μπέμπης να γεννηθεί στα γενέθλιά του!!!

Εμένα πάλι την τελευταία εβδομάδα η ορμόνες βαρέσανε ταβάνι. Μου φταίνε όλοι και όλα κ αρπάζομαι με το παραμικρό. Έριξα και ένα καυγά με τον άντρα μου.. τρικούβερτο!!

Δε μου λέτε Σαλονικιές μανούλες (κ περιχώρων) εμείς γιατί δεν κανονίζουμε καμια συνάντηση πριν γεννήσουμε? Ζηλεψα τις Αθηναίες :P

Αυτά.... πρωί πρωί λογοδιάροια με έχει πιάσει μου φαίνεται...μάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ???

ΚΙΚΙ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΚΑΛΑ ΦΟΒΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟ

twiggy ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕΣ ΓΙΑΤΙ Κ ΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΤΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΚΟΜΑ Ε???

mariapapa24 ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΒΡΕ ;)

ΚΛΑ ΒΡΕ ΤΖΕΝΑΚΗ ΤΙ ΤΡΩΩς ΑΕΡΑ??? ΜΟΝΟ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΒΛΕΠΩ ΦΤΟΥ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ

ninaki2ΜΟΥ ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ Ε??? ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ . ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΓΩ ΣΧΕΔΟΝ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΤΟ ΝΥΧΤΙΚΟ Κ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟ ΚΑΛΥΝΤΙΚΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ Κ ΕΤΟΙΜΗ. ΨΑΧΝΑΜΕ ΧΘΕς ΓΙΑ ΧΑΛΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ Μ Κ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ , ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΟΥΡΤΙΝΟΥΛΑ Κ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ Κ ΤΕΛΟς.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΠΤΑ :o Κ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΩΣ??? ΑΝΧΩΘΗΚΑ ΛΙΓΑΚΙ . ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΛΕΩ ΝΑ ΠΛΥΝΩ Κ ΤΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΤΗς ΠΡΟΙΚΑΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ??? Η ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ? ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ.... ΕΣΕΙς ΤΙ ΛΕΤΕ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες, ανεβηκαμε καθολου?

Μαριαπαπα ο μικρος σου κανει κολπκια.. ισως δενε χει πια τοσο χωρο και δεν κουνιεται πολυ. Λες να αρχισαν σιγα σιγα τα πονακια και να γεννησεις νωριτερα? :o Περιμενε να δεις τι θα σου πουν οι εμπειρες εδω.. αλλα ρωτα και τον γιατρο!

Τζενη με το καλο να πατε στο γιατρο. Ισως χρειαστεις πιο πολλα για το μωρο στο μαιευτηριο, αν ειναι δημοσιο και δεν εχουν ρουχαλακια, πανες κλπ. Ρωτα να εισαι σιγουρη! Σου εχουν δωσει ημερομηνια ή η ΠΗΤ σου πεφτει τα γενεθλια του γιου σου?

Εβιτα μην αγχωνεσαι, δυο μερουλες που θα εχει ηλιο θα τα πλυνεις ολα! Κι εγω λεω να πλυνω την παντα, νομιζω εμενα εχει ταμπελακι που λεει οτι πλενεται στο χερι...

Φιλια σε ολες

υ.γ ααα ξεχασα!! Τελικα μια κοπελα απο επαρχια μου βρηκε το βιβλιο της Πατσουρου για τον θηλασμο και το ξεκινησα χθες! Ειναι πολυ καλογραμμενο και πολυ ενδιαφερον.. αν θελει καμια κατι να μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπιτσες!

Τι κανετε?Πολυ βροχερη και κρυα μερα η σημερινη....μπρρρρρρρρρρρ

Κικη μου πολυ ομορφο το φωτιστικο,μεγια!!!Κοριτσια και εγω για αρχη εχω παρει καμια 20αρια φορμακια υπνου(βελουτε και βαμβακερα),15 εσωρουχα κοντομανικα και 15 εσωρουχα μακρυμανικα,καλα δεν ειναι?Απο νουμερα εχω παρει 0-3 και 3-6,πιστευω θα του κανουν μεχρι το καλοκαιρι!Σημερα σκεφτομαι να βαλω το 1ο πλυντηριο,να ξεκινησω σιγασιγα!Την παντα και εγω λεω να τη βαλω στην μπανιερα και να την πλυνει εκει ο αντρας μου στο χερι,γιατι στο πλυντηριο θα χαλασει νομιζω,εσεις τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeres glukies kai giortines!!!!ti kanete koiloumpitses mou???egw edw spiti kai konteuw na skasw pou den eimai sto xwrio mou pou rixnei xioni apo x8es...elpizw tou xronou pou 8a eimai ekei me thn mikrh mou na rixnei xionaki..

kiki mou 8a paw kai egw na dw gia ta fwtistika nomizw einai arketa volika..kouragio me thn pe8era..perimenoume nea.

koritsia kai egw pisteuw oti 8a xreiastoume arketa formakia gia to maieuthrio oses pame se kratiko giati alliws 8a prepei na plenoume gia na mas ftasoun..

aaa kai egw exw ponakia periodou..den exw rwthsei alla nomizw pws einai fysiologiko an den exoun ru8mo ka8e 10 lepta..

wraia h idea na vre8oume pali na er8oume kai oses den mporesame thn allh fora..

ta mwrakia ths pareas ti kanoun???

filoures se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες,

Κικκι μου κι εγω ελεγα να παρω το φεγγαρακι φωτιστικο απο ικεα 2 (μου αρεσαν πολυ (και φτηνα) ενα κοντα στο κρεβατακι κι ενα στον καναπε για ταισμα πολυ ωραιο κι αυτο που πηρες μεγεια!! εχεις φτιαξει παγιδες στο σπιτι την βλεπω να σφηνονει οπουδηποτε χαχα...

twiggy εχει κατι ειδικους καδους για τις πανες αλλα εγω λεω να παρω κανεναν απλο μωρε φανταζομαι θα ναι ακριβοι οι αλλοι....απο εσωρουχακια νομιζω 10 και πανω ειναι καλα για να αποφυγεις το πολυ πλυσιμο και σιδερωμα ποιο πολυ..εγω δεν ξερω προβληματιστικα με τα φορμακια στο θεμα περισσοτερα μακριμανικα η κοντομανικα ?μου παν οτι μεσα στο σπιτι το μακριμανικο απο μεσα ειναι υπερβολη αλλα φοβαμαι μην κρυωνει ο μπεμπακος...

mariapapα καλε μετρας και ποσες ωρες κανει να σε κλωτσισει :shock::shock: εγω λεω οτι αν μια μερα δεν με κλωτσισει ουτε μια φορα τοτε να αγχωθω... λαθος?ξεκουραζοταν το μπεμπακι μωρε...

ninakι ηρεμησε ο μικρουλης σου ε ? μια χαρουλα κι αφου αρχισε την συζητηση με την κοιλιτσα τοτε ειναι μια χαρουλα .

τα πραγματακια της προικας κι εγω στο χερι θα τα πληνω(αν μαζευτω ποτε και παω να τα ψωνισω πρωτα)δεν το διακυνδυνευω ειναι και πανακριβες ουφ...

εμενα μου εδωσαν ενα ριλαχ κι εχω σκασει δεν ξερω πως να το καθαρισω.....α παραλαβαμε και το καροτσακι μαςςςςς ειναι πολυ ευκολο στην χρηση μακαρι να το βολευτουμε

Κονσταντινα μου χιονι στο χωριο ε τι καλα κι εγω ζηλευωωωωω θελω χιονακιιιι θα ειναι η πρωτη φορα φετος που δεν θα παω χιονοδρομικο και μου λειπειιιιι το χιονακι ελπιζω να χιονισει αθηνα φετος μακαριιιι,

κι εγω εχω πονους περιοδου καμια φορα κοντα στο βραδι αν εχω κουραστει πολυ αλλα μου πε ο γιατρος να μην ανυσυχω απλα να καθομαι κατευθειαν για ξεκουραση....

σημερα ειμαι σπιτακι μου πηγα να παρω τα ενσιμα για την αδειουλα που ε ε ερχεται και ειπα να τεμπελιασω

Φιλακια πολλα κοριτσακια μουυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες φουσκωκοιλίτσες!!!!!!!

Μπαίνω γρήγορα για να πάω να μαγειρέψω καιθα τα πούμε αργότερα αναλυτικά!!!!!

Ηθελά να σας ρωτήσω σας έχουν πρηστεί καθόλου τα πόδια? χθες φτιάξαμε την κούνια και ήμουν αρκετή ώρα όρθια και πριν σιδέρωνα καθηστεί βέβαια και ανά μισή ώρα έκανα διαλείματα..και το βρ΄΄αδυ τα πόδια μου κάτω στον αστράγαλο ήταν τούμπανο :shock::shock:

Θα μπω λίγο αργότερα να τα πούμε.....

Σας φιλώ γλυκά :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες και μανουλες......

σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη......πηρα στη δουλεια μου και μου ειπαν οτι δικαιουμαι το 9μηνο απο αυτους........δηλαδη δεν θα μπω οαεδ...που το ειχα αγχος αν το κοψουν.......τι καλα.......χωρια που θα περνω κανονικα το μισθο μου..... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
    • Μπορεί! Τι να πω ..πάντα είχα χαμηλή αιμοσφαιρίνη.. για να δούμε και την τιμή..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...