Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

και εγω θελω μελομακαρονα......την αλλη βδομαδα θα φτιαξουμε.......αχ!!!!επισης λατρευω τα μελομακαρονα με σοκολατα.......θελωωωωωω τωραααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα φουσκοκοιλιτσες,τι κανετεεε???????Καταρχας επειδη θελω να το γραψω απο χθες αλλα ειχα κοσμο και δεν προλαβα,Κωνσταντινα πανε σε αιματολογο να δεις για τη δοση,εμενα τοσο καιρο δεν εκανε τιποτα η ενεση που εκανα και μου την αλλαξαν,δοξα το Θεο το μωρακι ειναι καλα,αλλα θα μπορουσα να χω προβλημα..Μαριαπαππα,τελειος ο μπεμπης,μια χαρα τα κιλακια του!Ελινουλινι θελουμε φωτο απο το υπεροχο δωματιακι σας!!Μη μιλατε για γλυκα ρε παιδια!!Μεχρι τωρα δεν ετρωγα και ξεκινησα να τρωω τελευταια,τι θα κανω,ευτυχως κοντευουμε!Μπουρικ,μια χαρα σας βρισκω,αν ειναι ησυχη η μπεμπα τι αλλο θελετε!!Εγω σημερα νιωθω λιιγο περιεργα,ενω δεν κουραστηκα καπως,νιωθω σαν μικρες ενοχλησεις χαμηλα και σαν να εχει κατεβει η μπεμπα επικινδυνα,δεν νιωθω πιεση ακριβως αλλα ειναι περιεργο..για τη Θεσσαλονικη ξερουμε αν ισχυει τιποτα απο αυτα για τις συμβασεις με τα ταμεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiki mou kala de paizesai me sintages!!!Auto me ta melomakarona pou menoun k pws na ta ekmetaleutoume me apoteleiwse :) egw k augo na vrasw anosto tha to kanw!!!To korifaio einai oti eisai kai kormara....eida ti foto sto profil sou k pragmatika respect diplo!!! :D

Egw edw irema klassika spitaki mesa gia triti mera...milaw toso poli sta tilefwna me filous k gia douleies pou de to exw katalavei mexri twra katholou!!Sinexeia erxontai na me doun k exw oli tin wra parea!!

Sofia mou ontws samiamidaki!!Mpravo mpravo siloueta!!!Na trws toulaxiston apo ola gia na pairnei to mwraki auta pou prepei.

De thimamai poia eixe pei oti exei provlima diskoiliotitas? Egw to teleutaio kairo exw taraksei ta apoksiramena sika kai voithoun para poli!!

Rose prepei na simvouleutw aimatologo...paraskeui pou tha vgw apo spiti tha episkeftw k enan aimatologo!!

koritsia kserete poio vivlio einai auto pou leei analitika ti na perimenoume apo mwro ta prwta nomizw 2 xronia??ekdoseis kai siggrafea?Genikotera exete diavasei kapoio vivlio allo pou na aksizei??

Sas filw poli oles!!!Kalo vradi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!!Παλι εκανα δυο μερες να μπω και δε σας προλαβαινω!!!! :lol::lol:

Τι κανετε κοιλουμπιτσες μου????Δεν μπορεσα να συγκρατησω ολα τα νεα σας..μονο την αδεια της Φλωριαννας....αντε καλη ξεκουραση επιτελους!!!

Ανθρωπακι ελπιζω με το δοντι ολα καλα να ειναι....και εκει με ενα πονο!!!!! ;)

Και η Εβιτα88 νομιζω κατι ρωτησε για το αιμα μετα τον τοκετο....χμμμ...εγω ειχα αιμα ολο το διαστημα της λοχειας μου, αλλα ημουν συνεχως περα δωθε στο νοσοκομειο και δεν ηταν και οτι καλυτερο....αλλα παιζει ρολο και ο θηλασμος απο οσο ξερω γιατι δημιουργει συσπασεις η μητρα με την παραγωγη οξυτοκυνης.....αυτα!!!

Πηγα και στο γιατρο τη Δευτερα να δουμε τελικα γιατι γεννησαμε προωρα και απο οτι μου ειπε(αν και τα αποτελεσματα δεν βγηκαν ακομη) το μωρο ισως να δυσφορουσε απο κακη αιματωση του πλακουντα!!!!Δηλαδη εφοσον εκανα αντιπηκτικη αγωγη, ο γυναικολογος που ειχα τοτε, επρεπε να μου κανει καποιες εξετασεις καθε τοσο για να δει αν με καλυπτε η δοση την αντιπηκτικης(που τελικα δεν με καλυπτε!!!!!!!)...αλλα ο κομπογιαννητης που πηγαινα ουτε εναν υπερηχο δεν μου εκανε οταν νοσηλευτικα στο γενεσις για να δει το μωρο....σιγα μην ηξερε για εξετασεις..... ~x( Οσο το σκεφτομαι μου ρχεται να του τραβηξω μια μυνηση να ειναι οοοολη δικια του!!!!!Γιατι τελικα απο θαυμα σωθηκε το μωρακι μου!!!!

τεσπα...μη σας ζαλιζω κι εγω με αυτα.....

Βλεπω και η MaDi μας μπαινει στην τελικη ευθεια και η Rose μας!!!!!!!αντε με το καλο θα γεμισουμε μπεμπακια!!!Ελπιζω κι εγω με το νεο ετος να εχω τον παιδαρο μου σπιτι!!!!τον οποιο τον πηρα και αγκαλιτσα χθες!!!!Και μου ηρθε να λιποθυμησω απο τη συγκινηση!!!!!!!!!! [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

Αυτα και απο το μετωπο θερμοκοιτιδα!!!!σας φιλω γλυκα!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μaria moy xairomai poli gia ta euxarista nea apo mpempako sas!!me to kalo na to parete sto spiti sas!!!auta pou egrapses me tarakounisan gia ta kala...en tw metaksy twra molis to sizitousa me ton atra mou oti niwthw anasfaleia pou de mas exei steilei se aimatologo o ginaikologos mas.pairnw antipiktiki agwgi k egw gia thromvofilia k den exw ksanaeksetasei ti piktikotita apo tote...aurio prwi prwi tha paw se aimatologo.na eisai kala maria mou giat kamia fora epanapauomaste...se filw kai perimenoume oles mon euxarista nea apo to antraki sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα χοντρούλες !!! (χιχι)

Επιτέλους αύριο τελευταία μέρα δουλειάς κι έτσι μπορώ να κάθομαι λιγάκι και να τα λέω και μαζί σας πιο πολύ.

Με το θέμα πηκτικότητας.. μια κι εγώ επίσης κάνω αντιπηκτικές λόγω θρομβοφιλίας, ο γιατρός μου απ την πρώτη στιγμή με έστειλε ΚΑΙ σε αιματολόγο να με παρακολουθεί. Μου κάνουν συχνά πυκνά τεστ οπότε όλα είναι υπό έλεγχο. Μαρακι ο δικός σου την μήνυση την θέλει.. να μη σου πω κι ένα χέρι βρωμόξυλο.

Οι υπόλοιπες που κάνετε αντιπηκτικές τι σας είπαν για τον τοκετό? Γιατί εμένα και αιματολόγος και 2 μαιευτήρες συμφωνούν ότι είναι καλύτερα να τις σταματήσω 2 μέρες πριν οπότε πάμε για πρόκληση γύρω στην 37η εβδομάδα. Ο λόγος είναι οτι 1. δεν μπορείς να κάνεις επισκληρήδιο σε περίπτωση που χρειαστεί αν έχεις κάνει ένεση στις τελευταιές 24 ώρες και 2. αιμοραγία.

Εμείς πήγαμε Τετάρτη στο γιατρό και όλα μια χαρούλα.. αποκάλεσε χαιδευτικά και το μπέμπη μας γουρούνι γιατί μέσα σε 3 βδομάδες διπλασίασε σχεδόν το βάρος του. 30 εβδομάδων εγώ και αυτός ειναι ήδη 1950 γρ. περίπου ...καλοτρώει ο μάγκας :) Είναι πάντως ρε κορίτσια πολύ κινητικό μωρό.. λεπτό δεν κάθεται στον κώλο του... με έχει ρημάξει στα κλωτσίδια.

Ξεκινάω να διααβάζω προς τα πίσω τα νέα σας γιατί έχω χαθεί λίγο... αααα και όσες δεν με έχετε στο facebook ψάξτε Jenny Giannopoulou με την ίδια φωτογραφία που χω και δω και θα με βρείτε :)

Φιλάκια πολλά μικρούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια,

Μαρακι καταπληκτικο που πηρες το μωρακι σου αγγαλιτσα επιτελους αντε με το καλο σπιτακι σας...και ο γιατρος σου μια μυνηση την θελει για να μην παθει και καμια αλλη οτι επαθες εσυ ουφ τα νευρα μου με τους αχρηστους γιατρους!! ολα καλα να πανε Μαρακι μου και υπομονη....

Κατερινακι μου τι καλα που εχεις παρεα μια χαρα ετσι δεν βαριεσαι γιατι αμα εχεις συνηθισει εντονους ρυθμους....!! Εγω εχω προβλημα μεγαλο με δυσκοιλιοτητα αλλα τελευταια πηρα benefibra και σε συνδυασμο με δαμασκινα και ακτινιδια κατι αρχισε να γινετε :):):) σαμιαμιδι δεν λες τιποτα ειμαι στον 7ο και ειναι σαν να εχω καταπιει μπαλιτσα η να χω πιει πολλες μπυρες...τωρα που μεγαλωνει το μπεμπακι μου δεν ξερω πως θα την παλεψει εκει μεσα στα στριμωχνα (αλλα τρωω τα παντα σε μικρες ποσοτητες)

secondchance μπραβο αντε με το καλο η αδειουλα σου να ξεκουραστεις κι εσυ κι εγω περιμενω να βγω μετα τις γιορτες ν αρχισω και τα ψωνια επιτελους...και ο δικος μου μπεμπακος ειναι παρα πολυ ζωιρος στιγμη δεν καθεται ακινητος, μην ανησυχεις ο γιατρος μου μου πε ειναι πολυ καλο αυτο...

Επιτελους τελειωσε η ντουλαπα και τα βαψιματα αντε να γυρισω σπιτακι μου να χαλαρωσω λιγακι...

Ναι ειδες παρολο που εισαι πολυ της κουζινας μανουλα κικι :lol::lol: εισαι κορμαρα ευγε !!

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι, ο μπεμπακος μου εχει λοξιγκα τουλαχιστον δυο φορες την ημερα καθε μερα ειναι φυσιολογικο ? εχουν και τα δικα σας τοσο συχνα?

Σας ζαλισα φιλια πολλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!! τι κανετε? τι υπεροχες μερες ειναι αυτες που κανει... σαν ανοιξη ειναι!

μαρακι πολυ χαιρομαι που ο μπεμπης σας παει ολο και καλυτερα και που τον πηρες και αγκαλιτσα!αλλα οταν τον παρεις σπιτι σου θα τα ξεχασεις ολα...!

εχουμε κανενα νεο απο την μαντι??? ποσο εμεινε ακομα?? 3 μερες??? αντε μπες να μας πεις πως νοιωθεις!!!

κατερινα καλα θα κανεις και θα πας απο μονη σου σε εναν αιματολογο! να σου φυγει η ανασφαλεια!

secondchange γουρουνακι ε??? :lol::lol: καλοπερναει...εχει αραξει και τρωει!!!

κικι πολυ ομορφη η φωτο σου...!

σοφακι και εμενα μια με δυο φορες εχει! φυσιολογικο ειναι νομιζω! εγω το χαιρομαι πολυ παντως! καθομαι και γελαω μονη μου!

σας βαζω και την φωτο απο το δωματιο του μπεμπη μας...! :D:D

post-15708-13873938349529_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλες σας.

Μαρία χαίρομαι τοσο πολύ για εσενα και το μπεμπάκι σου, αντε συντομα να το παρετε σπίτι σας και να το τρελλάνετε στα φιλάκια και στις αγκαλιτσες.

Εγω ειμαι καλά αν και εχω βαρυνει συν τα προβλήματα εξωθεν που εχω δεν κοιμάμαι καλα. Εχθες ξυπνησα στις 4 και αρχισα να σκέφτομαι ο μπεμπης να κλωτσάει που να ξανακοιμηθω. Πρεπει απαραιτητως να ξεκουραστώ πριν παω να γεννησω αλλιως δεν θα την παλέψω με τιποτα.

Αυτά για την ωρα. μπαινω να δω και τα δρομολόγια του προαστικού για την συναντηση αυριο.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Χάθηκα λίγο γιατι ειχαμε θέμα με το νετ. Τωρα ολα οκ! Διαβασα ολα τα νεα σας!

Γλυκάκια ακουω...εγω πριν λιγο τσακισα το πρώτο μου μελομακάρονο, μου το εδωσε εχτες η μαμα μου αλλα κρατηθηκα κ το εφαγα σήμερα! Τέλειο ήταν!

Χαιρομαι ιδιαιτερα για τα ομορφα νεα σου Μαρια με το μπεμπούλη σου! Με το καλο να πατε σπιτάκι σας να τον τρελάνεις στις αγκαλιτσες!

Γιωτούλα ευλογία πράγματι τα παιδιά! Πολυ ομορφα τα νεα σου!

Μariapapa τέλειο το δωματιάκι για το μωρούλι! Πανέμορφο!

Ναν εαν αποφασισω τελικα να φτιάξω μελομακάρονα θα ακολουθήσω την συνταγή σου!

Δεν θυμάμαι αναλυτικα ολα τα άλλα που διάβασα αλλα χαιρομαι πολυ που ολα πανε καλα με τα μωρούλια μας!

Εγω ξεμπέρδεψα με τα δοντάκια. Δεν κατάλαβα τιποτα απο πονο κ ολα μια χαρα. Απλα να αναφερω οτι υπάρχει ειδικη ενεση για τις εγκύους (χωρις αδρεναλίνη) κ οτι δεν κάνουμε σφραγισμα (το σκούρο) με υδράργυρο στην εγκυμοσύνη, αλλα λευκό.

Εχτές πηγα κ στον γυναικολόγο κ ειμαστε πολυ καλα! Τωρα θα παω παλι σε 2 εβδομάδες κ μετα λογικα καθε εβδομάδα. Μπηκαμε στην τελικη ευθεία!

Ο μικρος με εχει τρελάνει στις κλωτσιες :lol: ,αυτές τις ημέρες

Ψωνισα κ τα δώρα για τα ανηψάκια μου κ την μικρή μου μαιμουδιτσα αλλα κ κάτι για το μπεμπε στην κοιλίτσα κ ειμαι πολυ χαρούμενη!

Θέλω να αραξω λίγο ακόμα αλλα η μικρη πετάει το μπαλάκι της στο κεφάλι του του σκύλου ...οποτε καταλάβατε αναλαμβανω δραση :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι κι εδώ τα ίδια με τον λόξυγκα... 2-3 φορές τη μέρα τουλάχιστον...νορμαλ είναι :)

mariapapa φοβερή η ζωγραφιά, άντε με το καλό να ρθει το νινί σου να τα χαρεί.

nan εδώ και καιρό ξυπνάω στις 5 απ τα κλωτσίδια και μετά δεν ξανακοιμάμαι.. έχω κάνει μαυρους κύκλους λες και είμαι κάθε βράδυ στα μπουζούκια. Θέλω να κοιμηθώωωωωωωωωωωωωωωωω

συννονόματη εγώ λέω το σαββατοκύριακο να κάνω μελομακάρονα αλλά φοβάμαι τον εαυτό μου... θα γουρουνιάσω πάλι!!!

Το μενού έχει φακές (μπλιαχ) σήμερα... πάω να τις δω μη τις κάψω (μου φαίνεται θα κάνω κανα αυγό για μένα..σιγά μη φάω φακες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!!! τι ωραία μέρα έχει σήμερα!!!!

Κατερίνα σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!! το 'χω το 'χω με την κουζίνα, ας πούμε το βλέπω και σαν χόμπι ;) Εγώ διαβάζω τώρα το βιβλίο "τι να περιμένεις τον πρώτο χρόνο του μωρού σου" εκδόσεις ΔΙΟΠΤΡΑ, A.Eisenberg, H.E. Murkoff, S.E. Hathaway, B.S.N. Πολύ καλό αξίζει να το πάρεις, έχει ΄συμβουλές και περιγραφές από την ημέρα που ΄γεννάς και είσαι στο μαιευτήριο, μέχρι και συμπτώματα παιδικών ασθενειών, ακόμα και συνταγές. Όλα αναλυτικά για κάθε μήνα.

Μαράκι άγιο είχατε δηλαδή...τι να πω πραγματικά την μήνυση την ήθελε ο απατεώνας.... έχει δίκιο η Τζένη και ένα βρωμόξυλο από τον άνδρα σου, και εγώ κάνω αντιπηκτική αγωγή με salospir 100, αλλά ο αιματολόγος που είπε στην 28η εβδομάδα ότι θα ξανακάνουμε μία επανεξέταση γιατί κάποιες μονάδες είχαν βγει οριακά οπότε μπορεί να χρειαστεί να ξανακάνω innohep που έκανα τους τους πρώτους 2μήνες. Σου εύχομαι Μαράκι γρήγορα να πάρεις τον μαχητή σου, το ζουζούνι σου στο σπίτι και όλη μέρα να τον κρατάς αγκαλίτσα!!!!!

Τζένη άντε επιτέλους και εσύ σπιτάκι σου, καλή ξεκούραση ....γουρουνάκι ε? :lol::lol: και εγώ το ένα μπεμπάκι το έχω βγάλει μπουχέσα γιατί από την αρχή ήταν πιο βαρύς από τον ΄'αλλον ;)

Σοφάκι σ' ευχαριστώ είσαι πολύ καλή :-* είχα διαβάσει για τον λόξυγκα ότι είναι καλό να τον έχει, μην σε αγχώνει....εγώ από χθες το βράδυ βλέπω την κοιλιά μου να κουνιέται όταν κλωτσάνε, έχει πολύ πλάκα :lol::lol: Άντε να γυρίσεις με το καλό σπιτάκι σου να συνεχίσεις τις ετοιμασίες..... εγώ έβαλα χθες τα 3 πρώτα πλυντήρια και σήμερα έχει λίγο σίδερο!!!!!

Μαριαπαπα σ' ευχαριστώ!!!! καλά το δωμάτιο είναι τέλειο, το είδα και στο facebook, μπράβο η γιαγιά!!!!!

ΝΑΝ οπωσδήποτε ξεκούραση!!!!! άντε να τα πούμε και αύριο από κοντά!!!!

Ανθρωπάκι άντε εσύ ξεμπέρδεψες με τα δόντια, εγώ μάλλον την άλλη εβδομάδα....

Δωράκι, αχ πρέπει να πάω και εγώ για ψώνια!!!!

Εμένα το μενού έχει φασολάδα σήμερα, να μείνει και για αύριο που θα λείπω όλο το πρωί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλουμπιτσες και μαμαδες!!! :)

Μαρακι τι καλα που τον πηρες αγκαλιτσα, τι συγκινητικο!!! Με το καλο να πατε σπιτακι να τον πνιξετε στα φιλια!!! :):) Οσο για τον γιατρο, αν εχεις κουραγιο κανε κατι στον αλητη, το σιγουρο που μπορεις να του κανεις παντως ειναι να τον δυσφημισεις παντου!!! :evil:

SecondChance επιτελους αδεια, να χαλαρωσεις κι εσυ! Καλε γουρουνακι ειπαν το παιδι μας?!! α παπαπα :lol: μια χαρα ειναι ο μπεμπης!!!

Ανθρωπακι με γεια τα πραγματακια και φιλια στην μαιμουδιτσα!

Σοφακι αντε να γυρισεις σπιτακι να βρεις τη σειρα σου.. Μην ανησυχεις για τα κιλα κλπ, τα μωρακια προσαρμοζονται δεν εχουν αναγκη! εσυ να εισαι καλα!Κι εμενα εχει λοξυγγα συχνα, μαλλον ειναι φυσιολογικο. Και κλωτσαει αρκετα, μονο οταν βγαινω, περπαταω κλπ ηρεμει...

Αυτο το βιβλιο που εχει η Κικη πρεπει να ειναι πολυ καλο, εγω εχω το αντιστοιχο για την εγκυμοσυνη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη, οποτε σκεφτομαι να παρω και για το μωρο. Ειναι λιγο ακριβα αλλα νομιζω αξιζουν. Υπαρχει και ενα αλλο που μου ειχαν πει παλιοτερα, που εχει πολυ πλακα, λεγεται "Μωρο-Οδηγιες χρησης" και εχει πολλα συνοδευτικα σκιτσακια..Θα παω μια μερα να τα χαζεψω..

Μαριαπαπα το δωματιο σουπερ, μπραβο στη γιαγια!!!

Αυριο θα τα πουμε κι απο κοντα με μερικες. Αν θελετε βρισκομαστε 10 λεπτα νωριτερα εξω απο το ανθοπωλειο της εισοδου, αλλα μιλαμε και στα κινητα. Το σεμιναριο γινεται στο κτιριο "Βιργινια Σκυλιτση" και πριν πρεπει να βγαλουμε ενα παραβολο των 5 ευρω.

Εμενα το μενου εχει ρεβυθια.. τι εγινε ,πολλα οσπρια πεσανε!!! φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera omorfies m kala ta nea p diavazw maraki skotwma 8elei o prwnv giatros ti na pw....alla poly xarnka p pnres t mpoumpaki s agkalitsa teleiaaaaa ante t 2012 na sas vrei olous mazi ugiestatous kai agapnmevous spiti sas!!!!

oses etoimazeste gia tn megaln wra tns gevvas euxomai ta kalutera ante na gemisoume mwrakia!!!!!lo3ugga exoume k emeis poluuuu eidika n mia!!xaxa kiki exw k egw ligo kairo twra p molis kouviouvte vlepeis kai tnv koilia na kanei voltoyles xaxa idia koilia exoume,an vlepw kala...einai k n dikn s polu mutern emena nai k exei polu gelio!!!!!!ax t apogeuma pairnoume t'apotelesmata ap't zaxaro.......na'nai ola kala.....kai aurio prwi prwi rea gia upernxo ante na ta dw.............,.,.,....8a trela8wwwwwwwww!!!!mariapapa super t dwmatio!!!!me t kalo!!emena kiki m exoun diafora 4gr mono....8a dw vevaia k aurio aaaa t vivlio einai poly wraio nomizw leei ta panta ekdoseis "minwas"aggelika panagiwtidou-prapa!!!exw stenaxwrn8ei p exasa epeisodia k d 8a eimai k egw aurio mazi sas :roll: filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζενη , κικκι, twiggy βλεπω πολλα οσπρια χααχα μια χαρα (εγω ουτε που ξερω μιας και δεν εχω γυρισει σπιτι και μαγειρευει η πεθερουλα) οσο λατρευα τις φακιες πριν τοσο καουρα μου φαιρνουν τωρα και δεν τις τρωω πια :cry:

μαριαπαπα πανεμορφο το δωματιακι καταπληκτικο !!

Ναν ευχαριστουμε για τη συνταγη....καλε τι σκεφτεσαι ξημερωματα ? καλα κι εμεις απο κλωτσιες ξυπναμε καμια φορα μες στα αγρια χαραματα και αντε να μας παρει ο υπνος μετα....σαν ζομπι στη δουλια μετα ασε που τελευταια δεν μπορω να κοιμηθω απο τους πονους στην λεκανη (πρεπει να περπατισω λιγο και μετα μου ψιλοπερναει τι να πω αυτη η πλαγια σταση με εχει τσακισει...)

Ανθρωπακι τι καλα που ξεμπερδεψες με τα δοντακια σου...το κακομοιρο το σκυλακι :lol::lol::lol: η μαιμουδιτσα σου ειναι ζωιρουλα και πιραχτιρι χεχε λατρευωωω

Εβατσι καλα αποτελεσματα να εχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια.....

ευτυχως ειχαμε μια σχετικα ησυχη νυχτα....και τωρα παλι κοιμαται η μπεμπουλα μου....ειναι πολυ καλη....δεν εχω παραπονο...αν και τις πρωτες μερες ηταν αρκετα γκρινιαρα....τωρα εχει αρχισει και στρωνει...ελπιζω να μεινει ετσι ησυχουλα...χαχαχα.....

αυριο περιμενουμε να ερθει και η παιδιατρος μας να μας δει....

μαρακι πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα με το μωρακι σας....ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σας βρει αγκαλιτσα....

τζενουλα αντε επιτελους ξεμπερδεψες με τα δοντια.....τι ωραια που πηγες για ψωνια.....θελω και εγω...

μαρια τελειο το δωματιο.....

ζηλευω που αυριο θα πιειτε καφεδακι.....θελω και εγω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι επαθα κοριτσια! πηγα πριν να παρω κουρτινες για το δωματιο του μπεμπη! και ξαφνικα ζαλιστικα, μαυρισαν ολα, ιδρωσα και αισθανομουν οτι λιποθυμώ! εκατσα σε μια καρεκλα εκει στο μαγαζι και μετα απο 5 λεπτα μου περασε!σε ολη την εγκυμοσυνη ουτε μια ζαλαδιτσα δεν ειχα και ετσι τρομαξα παρα πολυ με αυτο! πηρα τον γιατρο τηλ αλλα μου ειπε οτι θα μου επεσε η πιεση! ηρθα κατευθειαν σπιτι (αφου εκλεισα τις κουρτινες) πηρα τον αντρα μου και μου φωναζε και απο πανω... :( μου ειπε να σταματησω να οδηγω γιατι αν με τυχαινε την στιγμη που οδηγουσα τι θα εκανα, και να σταματησω τις βολτες γιατι ολο εξω ειμαι και τωρα πρεπει να προσεχω γιατι μπηκαμε στην τελικη ευθεια! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια Πεμπτη και όλες όσπρια τι σας επιασε? Εγω σήμερα εφτιαξα σολωμό με ρύζι μπασμάτι αρεσει πολύ σε γιο και μπαμπά μάλλον σε μαμα και μπέμπη δεν αρεσει ιδιεταιρα γιατί τωρα με την εγκυμοσύνη καπως μου μυρίζει. Αλλα εφαγα τοστάκι και κουλουράκια και γαλατάκι και τωρα δεν πειναω ουτε καουρα με εχει πιασει ακόμα οποτε μια χαρά!

Σε λίγο παω να παρω τον γιο μου απο το σχολείο να μου πει και αυτός τα νεα του να γελάσω λιγάκι με τισ χαζομαρουλες που μου λεει. Αυτα καλό μεσημερι σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Μαράκι να προσέχεις πολύ....φαντάζομαι τρομάρα που πήρες.... ή μήπως έφτεγε η κάβα που κατέβαζες από το πρωί? ;) πέρα από την πλάκα, έχει δίκιο ο γιατρός μπήκες στην τελική ευθεία, χαλαρά με της βολτούλες........

Μπουρεκάκι τι καλούλα η μικρούλα σου!!!!! μακάρι και τα δικά μας να είναι έτσι ήσυχα!!!

Σοφάκι φουλ διατροφή πλούσια σε σίδηρο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι θελει λιγο προσοχη πλεον.....ξεκουραση....αλλα εγω χωρις αυτοκινητο δεν θα μπορουσα.....

nan εμεις εχουμε κοτοπουλακι σημερα.......βεβαια απο τοτε που γεννησα ολα μου βρωμανε.....χθες που ειχαμε φασολια ουτε που να τα δω δεν ηθελα παρολο που μου αρεσουν παρα πολυ..και σημερα με το κοτοπουλο δεν τρελενομαι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαπαπα κοτόπουλο :?:? ...ούτε να το μυρίσω, ούτε να το βλέπω.....πριν την εγκυμοσύνη ήταν το μόνο κρέας που μπορούσα να τρώω και κάθε μέρα, τώρα ακόμα και στις διαφημήσεις στην τηλεόραση μου φέρνει αηδία και αναγούλα.... τι παράξενο ε? και΄τι σου είναι αυτές οι ορμόνες........

Εβάκι καλά κάνεις μια φορά στο τόσο δεν πειράζει, εγώ εκανά χθες κεφτεδάκια (κανονικά έπρεπε να κάνω χθες την φασολάδα και σήμερα κεφτεδάκια, τεσπα βόλεψε ο χρόνος έτσι γιατί με βοήθησες ο καλός μου)

Βρήκα ένα ωραίο ημερολόγιο του 2012 με θέμα μητρικός θηλασμός, μπορέιται να το κατεβάσετε σας στέλνω το σιτε

http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/1 ... nload.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...