Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Κοριτσια θα σας καληνυχτισω γιατι εχω πρωινο ξυπνημα..Θα τα πουμε αυριο που θα εχω κ νεοτερα...απο τον γιατρο..φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 344
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalos irthes kokona!!!!me to kalo to kainourgio melos!!!!na sou zisei k i koroula sou!se poio xorio meneis?k ego mellisoxori meno.pros lagada.elena to idio pragma pathena k ego..me to nero eidika nomiza pos tha pethena otan den to eixa.tora....???panta stin tsanta exo mpiskota k nero!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερικες φορες ειναι καλυτερα σε χωριο παρα στη πολη. ειμαι απο αγρινιο αλλα μενω μονιμα στη ροδο και εχω μια κορη 18μηνων.

καληνυχτα σου αυριο περιμενουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalws irthes Kokona sto pareaki mas!

Na xairesai tin kori sou! Ante mporei diladi na kanoume mazi tis auxenikes mas!! Egw stis 20 tha tin kanw!! Perimenoume na mas peis kai esu pote tha kaneis ti diki sou gia na grapsei h Aleka imerominia!

Aleka kai Delphine nai exete dikio gia ta krakerakia...pwpw simera pantws tin epatha gia ta kala. A kai auto me to nero to pathainw kai egw. Enw den pinw sunithws polu nero to xeimwna...twra trww kati flasies kai me pianei mia apisteuti dipsa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα καλημέρα! εγώ και ο (κατα 90%) γιος μου σας χαιρετάμε!

Όλα πήγαν πολύ καλά χθες. Εχουμε πολύ καλή τιμή αυχενικής και ρινικό οστό. Τη δευτέρα θα πάρω και τα αποτελέσματα του papp-A test οπότε και θα ηρεμήσουμε. Κορίτσια είχε πολύ πλάκα. Αυτός που και που χοροπηδούσε, είχε τα χεράκια του σε γροθιές στο ύψος του κεφαλιού. Είναι μόλις 5,5εκ αλλά είναι ανθρωπάκι. Είναι εκπληκτικό αυτό....

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι πήξαμε στα αγόρια στην οικογένεια. η μοναδική μου ανηψιά θα έιναι πριγκίπισσα, ότι θέλει θα τους κάνει τους μαντράχαλους :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω!!! λοιπον πρωτα θα σας πω τι περασα σημερα και μετα θα σας ανακοινωσω στο περιπου το φυλο...

το βραδυ μου ηταν τραγικο η μικρη εκανε εμετο στο κρεβατι της (κοιμαται σε κανονικο κρεβατι) και 2το πρωι αλλαζα σεντονια παπλωματα μαξιλαρια και φυσικα ρουχα της μικρης. τελοσπαντων πεφτω να ξανακοιμηθω και ακουγα τη βροχη και γλαρωκοιμομουνα. το πρωι σηκωθηκα νωρις για να ετοιμαστω και εγω και η μικρη και επειδη εχει ευκοιλια τη περισσοτερη ωρα τη βγαλαμε και οι δυο στη τουαλετα αυτη να χεζει και εγω να ξερναω. ντυνομαστε παμε στο παιδικο την αφηνω και παω σε μια φιλη μου που ειναι κοντα στο νοσοκομειο να πιω ενα καφε στα γρηγορα πριν παω. πινω το καφε, ξανακανω εμετο και παω στο νοσοκομειο να περιμενω το γιατρο για αυχενικη. μου λενε "εχει χειρουργειο", ωχ την εβαψα ολη τη μερα εδω θα τη βγαλω. ερχεται βλεπει τις εξετασεις και παμε στο υπερηχο. και βλεπουμε το κολοκυθα!!! μεγαλωσε το σκατουλακι μου ειναι 6 ποντους!!! τα χερακια του τα ειχε γροθιες κοντα στο προσωπο του και τα ποδαρακια του μαζεμενα!!! παιρνει τις μετρησεις που θελει και προσπαθω να τον πεισω να μου πει αν ειδε το φυλο για να μου το πει αλλα να επιμενει να μου το πει στον τεταρτο δεν μου το ελεγε. και εκει που σταματησα να ρωταω λεει "ελα κυριε τεντωσε τα ποδια σου" εγω καγκελο, γουρλουνω τα ματια και γυρναει και μου λεει "μου ξεφυγε, αλλα μαλλον παμε για γιο". καλα πεταω απο τη χαρα μου! τριτη παιρνω τα αποτελεσματα του pappA μακαρι να πανε ολα καλα και κλεινουμε καινουργιο ραντεβου για το γεναρη!!! φιλακια στις κοιλιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικά σου αλεκα! μεχρι στιγμης πάμε όλες πολυ πολυ καλα!αντε να τελειωνουμε όλες με τις αυχενικές μας!εμένα βγήκε και το παππ Α!τη γλιτώσαμε την αμνιοπαρακεντηση! τα αποτελεσματα ειναι τέλειαζυγιστηκα κιολας που φοβόμουν γιατι επρεπε για το παππ Α και δεν εχω βάλει ουτε ενα κιλακι!!!!!!!!!!!

τωρα στις 28/12 ξαναέχει γιατρουλη και υπέρηχο!!!!!!!

φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante oraia aleka!!eyxarista ta nea tou mpempi!!!!!perastika kiolas k gi tin mikroula!!na ginei grigora kala..trito agoraki stin parea :):) k ego ayrio pairno ta apotelesmata gia papp A..filia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε κικη μου μπραβο για τα αποτελεσματα. να σου πω την αληθεια τα ψιλοφοβαμαι τα αποτελεσματα επειδη εχω κανει αμνιο και περνας μεγαλο αγχος και μη παθει τιποτα το μωρο και να ειναι υγιεστατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalispera!!

Aleka xarika gia ta nea sou!! Ante me to kalo o gios (mallon)!! Perastika kiolas! Elpizw o dikos mou giatros na min einai paraksenos kai na mou pei an dei to fulo, estw kai sto peripou...giati einai merikoi giatri pou den lene mexri na fanei olokathara.

Kikitsa kai gia ta dika sou nea mpravo, ola kala tha pane! Ante opws eipes na to kanoume siga siga oles

na fugei to agxos! Egw kathe mera auto skeftomai. Ante mono egw, h Charoula kai h Kokona meiname!

Charoula mou plisiazei o kairos! Tha perimenoume nea sou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια χασαμε τη κοκονα...εεεε κοκονα εδω ειμαστε τι εγινε ολα καλα???

ελενα ισως να μη στο πει επειδη ειναι το πρωτο σου. και μενα δεν θα μου το ελεγε τον ξερω καλα αλλα του ξεφυγε. πρωτα απ'ολα υγιη να ειναι τα μωρακια μας και ολα τα υπολοιπα θα τα δουμε λιαν συντομως

αντε μια μια να λεμε τις επομενες επισκεψεις για να γραφω ημερομηνιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαι φανταστικα τα νέα σας!πολύ χαίρομαι-αντε ερχεται και η σειρά μου-μακαρ να ειναι ολα καλα!

με εχει πιασει λογο αγχος γιατι εχω την εντυπωση οτι υποχωρούν οι αναγούλες και εγω αμα δεν εχω συμπτωματα νομιζω ολο οτι κατι δεν πάει καλα!τελοςπαντων-τα λεω σε εσας γιατι αν τα λεω στον αντρα μου φωναζει!αφηστε που νομιζω οτι το στηθος και η κοιλια μια ειναι τουμπανο και μια λιγοτερο.αυτά!

κοριτσια θελετε να πουμε ακριβη στοιχεία αυχενικής?δηλαδη: εβδομαδα, τιμη αυχενικής και μηκος μωρού?

ετσι γιανα εχουμε κατι να συζητάμε!

α! κοριτσια τι ποσοστά βγήκαν απ΄τις αιματολογικές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σ'ολες τις μανουλες ,την Πεμπτη βγηκαν τα αποτελεσματα απο το papp-a και ολα δοξα το Θεο πολυ καλα οι τιμες μου ειναι 1/543 κινδυνος βαση ηλικιας,1/1056 βιοχημικος κινδυνος,1/10.000 τρισωμια,1/3889 συνδιασμ κινδυνος τρισ.21.Τωρα ραντεβου απο την νεα χρονια να δουμε το μπεμπακι μας.

Χαρηκα με νεα σας κοριτσια και ευχομαι ολες μας να εχουμε ευτυχισμενα Χριστουγεννα και καλες Γιορτες!!!!!

jTBrp2.png

o4S4p2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera kioritsia!

Bre Aleka les na dei kati kai na min mou pei? Kai exw tosi agwnia. Giati les oti epidi einai to prwto mporei na min mou pei? Ti diafora exei to prwto??

Koritsia apo oles mas edw mesa eimai h moni pou einai to prwto mou??

Charoula ante plisiazei o kairos...min agxwnesai ola kala tha pane...opou nanai kleineis ton trito mina giauto upoxoroun ta sumptwmata.

Ase kai egw tromaksa ligo simera giati etsi opws sikwthika to prwi, apti nusta mou piga kai koutoulisa tin porta kai xtupise ligo to plai tis koilias mou stin gwnia tis portas...panikoblithika ligo kai suniditopoiisa oti prepei na prosexoume polu!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοιλιτσες τι κανετε??? εγω εβαλα το φαι στο φουρνο και χαζευω τιβι. θελω να παω τραπεζα και μετα να παω να παρω τη μικρη απο το σχολειο. παλι περασα ενα βραδυ χαλια με τη κορη μου παλι εκανε εμετο και δεν μπορω να βρω την αιτια, για να δουμε πως θα τα παμε και σημερα. παντως η κορη μου καθε μερα μου κανει δωρο εμετους (σε μενα) αφου ξυπναει και ειναι παντου χεσμενη και μεχρι να την αλλαξω κανω εμετους.... αχ τι τραβαω!!!

η δευτερα απογευμα ή τριτη περνω τα αποτελεσματα και θα παω στο γιατρο για ραντεβου και βουρ για το ικα για να την σφραγισω και να πληρωθω... θα σας ενημερωσω παραυτα!!!

μια ερωτηση βρε κοριτσια εσας που κανατε αυχενικη σας εκανε και κολπικο υπερηχο ή μονο στη κοιλιτσα??? μου εκανε και κολπικο και ψιλοφοβηθηκα αλλα μου ειπε οτι παντα γινεται και κολπικος για τη μητρα (στη σαντυ δεν ειχα κανει κολπικο -ηταν αλλος γιατρος)

φιλακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!!!nai eixe kanei k kolpiko k stin koilia stin ayxeniki..simera ta apotelesmata efugan ston giatro mou apo to mikroviologiko..tha me parei o giatroos mou to vradaki gia na mou pei ta apotelesmata!ego den anteksa k pira sto mikroviologo na matho...mou eipe oti fainonte kala...leptomereiess tha mou pei o giatros.simera koitousa times stin kliniki..dustixos para polla lefta..me vlepo sto nosokomeio na genname telika..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα κοιλιτσες τι κανετε??? μολις γυρισα απο το χωριο οπου αφησα τη μικρη στη μαμα μου και γυρισα σπιτι γιατι ο αντρουλης μου ειναι ψιλοχαλια....

εμεις καλα αναγουλες αναγουλες και παλι αναγουλες!!!!

μαρακι εγω παντως σε δημοσιο γεννησα τη μικρη, στο ιδιο θα γεννησω και τον κολοκυθα. εχω απολυτη εμπιστοσυνη στο γιατρο μου (θεωρειτε αρκετα καλος αφου να φανταστεις οτι μονο αυτος κανει τις αμνιο απο ολους τους γυναικολογους του νοσοκομειου). στη σαντυ προσπαθησε αρκετα να με κανει να ξεγεννησω με φτ αλλα δυστυχως κολλησε η σκατουλα και υποχρεωτικα καισαρικη αλλα μου εκανε μια τομη τελεια εχει εξαφανιστει εντελως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!!τι κανετε? δεν βλεπω πολυ κινηση τελευταια!!!που χαθηκατε?ειστε καλα? αλεκα ο γιατρος μου ειναι μονο σε κλινικη. στο νοσοκομειο θα παω ετσι ξεκαρφωτα..οποιος τυχει.κ εδω στην θεσσαλονικη ειναι το παπαγεωργιου κ το ιπποκρατειο.μακαρι να εφημερευει το παπαγεωργιου.ειναι πολυ καλο νοσοκομειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια δεν μπορεις να πας στο νοσοκομειο και να κλεισεις ραντεβου με συγκεκριμενο γιατρο??? εδω στη ροδο κλεινουμε με οποιον γιατρο θελουμε οπως και εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia! Ti kanete?

Pws perasate to SK? Emeis pigame kai tis duo meres eksw mia kai o antras mou eixe adeia, giati sunithws douleuei ta SK. Na sas rwtisw...simera efaga thalassina! Yparxei kati pou den epitrepetai na faw?? An kai to skeftomouna polu, ta ligoureuomouna toso polu pou efaga ap'ola!! Elpizw na min ekana gkafa!

Kai kati allo afou anoiksate suzitisi gia nosokomeia. Simera mou elege mia fili mou oti pleon exei allaksei to sustima kai sta nosokomeia plirwneis sxedon oso kai stin kliniki! Auto isxuei??

Egw mallon tha gennisw stin kliniki giati o giatros mou den einai se nosokomeio, alla kai giati etsi ki alliws to IKA kaluptei ola ta eksoda apo oti kserw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστηχως αλεκα για να κλεισεις γιατρο πρεπει να τον πληρωσεις αδρα κ η φαση ειναι οτι θα ερθει μονο αν εφημερευει το νοσοκομειο..η αν κανεις καισαρικη για να σου κλεισει ραντεβου να γεννησεις!!φ.τ. ειχα το πρωτο,δεν θελω με καισαρικη,εκτος αν ειναι μεγαλη αναγκη..στα νοσοκομεια απ'οτι εμαθα ελενα αν γεννησεις φυσιολ.τοκ. πληρωνεις γυρω στα 200 με 300ε. αν κανεις καισαρικη θεωρειτε εγχειρηση κ δεν πληρωνεις τιποτα.οσο για τα θαλασσινα απαγορευονται τα οστρακοειδη..εγω απο μυδια επαθα δηλητηριαση στο πρωτο μου παιδι,στον 6 μηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...