Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mαμάδες και των 2 φύλων...


Recommended Posts

Λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ....εχω ενα κοριτσακι εγω...ο παιδιατρος μου λεει συνεχεια οτι ειναι νευρικη οπως ολα τα κοριτσια...και στο μαιευτηριο που δουλευει παντα τα κοριτσακια ξυπνανε τα αγορακια...

εσεις που εχετε και τα 2 τι λετε?ειδατε διαφορες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμια σχεση πεσ'του γιατρου....το κα8ε παιδι ειναι διαφορετικο...... Μα που κολλαει πως τα κοριτσια ειναι νευρικα???? Ως συνη8ως τα κοριτσακια ειναι ησυχα, ενω τα αγορια χαλανε τον κοσμο :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ξερω οτι τα αγορακια ειναι σαφως πιο ζωηρα απο τα κοριτσια.....

ο μεγαλος μου γιος ειδικα δεν παλευεται με τιποτα......

αλλα οι κοινοι φιλοι μας που εχουν κοριτσια τα βλεπω και λεω τι αγγελουδια που ειναι.....

θα το διαπιστωσω σε λιγο καιρο με το τριτο....αν και με τα αλλα 2 πως να γλιτωσει αυτη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα. Εγω εχω ενα και ενα. Στο μαιευτηριο η μικρη ηταν πολυ ζωηρη, ο μικρος πολυ ησυχος. Αυτο συνεχιστηκε και μεχρι λιγους μηνες αργοτερα, οπου ο μικρος λες και δεν υπηρχε, ενω η τσαπερδονα μου χαλουσε τον κοσμο. Ξαφνικα αλλαξαν τα πραγματα και μεχρι τωρα (18 μηνων) σε γενικες γραμμες η μικρη ειναι λιγο πιο ησυχη, ειδικα το βραδυ. Τι να πω, τα παιδια αλλαζουν ωρα με την ωρα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα!

Καθώς είναι η πρώτη μου δημοσίευση οφείλω να σας πω ότι είμαι εργαζόμενη μαμά. Έχω ένα κοριτσάκι που φέτος πάει Α' δημοτικού και ένα αγοράκι που τώρα κλείνει τα 4.

Αυτό που έχω εγώ να παρατηρήσω από τα δικά μου παιδιά και από φίλους και γνωστούς που έχουν και κοριτσάκια και αγοράκια είναι ότι η συμπεριφορά του κάθε παιδιού είναι κυρίως θέμα χαρακτήρα.

Τα δικά μου τα παιδιά μάλλον συμπεριφέρονται με βάση τα στερεότυπα που υπάρχουν για αγόρια και κορίτσια. Ένα κοριτσάκι πάντα πρόθυμο να βοηθήσει και να μοιραστεί τα πάντα και ένα αγοράκι φασαριόζικο και πεισματάρικο.

Χαίρομαι που σας βρήκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...