Μετάβαση σε περιεχόμενο

EΞΕΤΑΣΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ


RAPOYNZEL

Recommended Posts

δεν εκανα δευτερο σταδιο εξετασεων!!!και το πρωτο δεν ολοκληρωθηκε ολο!!!τοτε ειχαν προβλημα με τα αντιδραστηρια και δεν τους εστελναν !!!!!τους επαιρνα τηλ επι 2 μηνες!!!!τελικα ο εξωσωματικος εβγαλε ακρη και απο τοτε σε καθε προσπαθεια και στην εγκυμοσυνη κανω ενεσεις innohep!!!!! παρτε ενα τηλ στο βενιζελειο να σας λυθουν οι αποριες!!!!ισως οι δικες σας εξετασεις να ειναι αλλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 75
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

little dancer καλησπερα!πηρεσ στο λαικο να ρωτησεις?εγω στον ευαγγελισμο που ρωτησα μου ειπαν τελικα οτι δε παιζουν ρολο τα απλα φαρμακα οποτε θα παω να την κανω μαλλον εκει τωρα οσο για τα χρηματα θα δειξει αν βγει αρνητικο καλα θα ειναι!μακαρι..........!στειλε να μου πεισ τι σου ειπαν εσενα αν παρεισ τηλ,για τα φαρμακα που παιρνεις!φιλια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν.Τηλ δεν πήρα γιατί νωρίς δεν προλάβαινα και μετά απο την δουλεία με όλους τους περίεργους να ακούνε δεν ήθελα.Πήγα σήμερα στον γιατρό που σου είπα.Λάθος είχα καταλάβει δεν συνεργάζεται με το ΙΚΑ.Απλά είναι και στο ΙΚΑ και εγώ τώρα τον είδα στο ιατρείο του.Μπήκα μέσα με μία φίλη μου που είχε ραντεβού για υπέρηχο(δεν πήγα τελείως ξεκάρφωτη).Μου είπε οτι πρέπει ο εξωσωματικός μου να μου γράψει αναλυτικά ποιες ακριβώς εξετάσεις θέλει να κάνω, να πάω στο ΙΚΑ που είναι να μου τις γράψει και να κλείσω ραντεβού σε νοσοκομείο να τις κάνω.Τον ρώτησα αν πληρώνω κάτι εκεί και αν παίρνω πίσω χρήματα και μου είπε οτι δεν θα πληρώσω τίποτα :o Δεν καταλαβαίνω τίποτα...Οι άλλες κοπέλες γιατί πλήρωσαν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ....... ;) θα μασ τρελανουνε αυτοι!!!τι να πω δε ξερω!τη δευτερα θα παω για την εξεταση θα ρωτησω εκει για λεπυομερειες κ θα σου πω γιατι απο το τηλ δε βγαζεις ακρη ουτε με του γιατρους του ικα!εγω θα παω μονο με το χαρτι απο το γυναικολογο μου παντως,δεν θα τισ εχω γραψει σε γιατρο του ικα!!!θα τα πυμε παλι τη δευτερα. φιλια :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ετσι τις εκανα......μου τις εγραψε αναλυτικα ο εξωσωματικος δεν θυμαμε μετα αν τις εγραψα στο ικα(αλλα μαλλων αυτο θα εκανα)!!!!και τα 60 ευρω οπως σας ειπα τα εδωσα για το απογευματινο ραντεβου....μετα πηγα την αποδειξη στο ικα αλλα δεν πηρα τιποτα ....γιατι θα μπορουσα λεει να περιμενω το πρωινο ραντεβου........ακρη δεν θα βρειτε ειναι το μονο σιγουρο.....η ενημερωση ειναι αναλογα με την ορεξη τους!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ εύκολο μου φάνηκε πάντως έτσι όπως μου τα είπε....Λέτε να ισχυεί;;Rapounzel περιμένω ενημέρωση ;)

Lia αν δεν πληρώνουμε όντως δεν θα ξέρουν στα γραφεία του ΙΚΑ.Οτι να ναι γενικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεριζω το παρεακι!!

Με το καλο ολες να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Ειμαι και εγω στη φαση που το ψαχνω και εμαθα οτι εχει βγαλει πακετακι το Ιασω με ολοκληρωμενη την εξεταση απο 600euro που ειχε, στα 280euro!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rapounzel τι έγινε;Πήγες;Lil είναι όλο το πακέτο της θρομβοφιλίας στο Ιασώ;Τι σου είπανε;Εγώ τελικά δεν ξέρω τι να κάνω.Φοβάμαι μήπως πάω με το χαρτί του ΙΚΑ όπως μου είπε ο γιατρός χωρίς χρέωση και μετά μου ζητάνε τα λεφτα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας!!δε σε ξεχασα littledancer!δε πηγα δευτερα με ειχε πιασει η μεση μου απο το σαββατο τι γκαντεμια κ αυτη!θα παω αυριο το πρωι,με το που θα γυρισω θα στειλω να σας πω!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rapounzel τι έγινε;Πήγες;Lil είναι όλο το πακέτο της θρομβοφιλίας στο Ιασώ;Τι σου είπανε;Εγώ τελικά δεν ξέρω τι να κάνω.Φοβάμαι μήπως πάω με το χαρτί του ΙΚΑ όπως μου είπε ο γιατρός χωρίς χρέωση και μετά μου ζητάνε τα λεφτα :?

Απο οτι ξερω ναι.Την Πεμπτη θα παω στην αιματολογο και θα κλεισουμε το ραντεβου στο Ιασω.

Πρεπει μετα να σε παρακολουθει αιματολογος.

Περαστικα Rapounzel και καλη επιτυχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηγα εχτες θελανε τελικα παραπεμπτικο απο το ικα!γι ικα για να δω τι πα παρω πισωα καλη μου τυχη ηταν μια νοσηλευτρια η ποια μου πηρε το αιμα κ μου ειπε να παω να τη γραψω κ μετα να τις παω για να μη χασω μερες!εδειξα κ τις εξετασεις σε ενα γιατρο που ειχε στο τομεα πηξης που γινεται η εξεταση,εκεινοσ ειπε οτι ειναι καλυτερα να κανω το βασικο πακετο της θρομβοφιλιας κ αναλογα με τα αποτελεσματα θα μου πει αν χρειζεται να κανω κατι αλλο!μολισ γυρισα πηρα τηλ σε ενα γιατρο του ικα που ειναι στον ΟΠΑΔ κ μου ειπε να παω την ιδια μερα πολυ καλος κ εξυπηρετικος μου τισ εγραψε ολεσ κ αυτεσ που ειναι να κανω κ τισ αλλες αν χρειαστει.αυτος ειναι στο μενιδι,αναστασης.γεωγ.ελευθεριος λεγεται παρνηθος119 κ αριστοτελους.παρασκευη παω ευαγγελισμο εκει θα δω τι θα πληρωσω μετα με τις αποδειξεις θα παω στο ικα ικα να δω τι θα παρω πισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ αρέσει που έμενα μου είπαν δεν θα πληρώσω τίποτα με IKA:roll: Δες τι θα σου πούνε απο τιμές και αν είναι θα ρωτήσω και στο Ιασώ που λέει και η Lil.Τουλάχιστον εκεί είναι όλο το πακέτο 280.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα με καλα αποτελεσματα!

Μολις γυρισα απο το Ιασω.

Πηγαινεις χωρις ραντεβου στο αιματολογικο και δεν περιμενεις καθολου, εμεις σε 5 λεπτα ειχαμε ξεμπερδεψει!

Καναμε το μεγαλο πακετο για να ειμαστε καλυμενοι και πληρωσαμε τελικα, 295euro.

Τα αποτελεσματα θα βγουν σε 10 ημερες και θα σταλουν κατευθειαν στην αιματολογο μας που επισκεφτηκαμε την Πεμπτη , οπου θα μας πει τα αποτελεσματα...

Δεν ταλαιπωρηθηκαμε καθολου!

Rapounzel καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αιματολογος μας την εγραψε ως...πληρης μοριακος ελεγχος θρομβοφιλιας.

Πρεπει να πατε πρωτα σε αιματολογο!

Ακομα αφου σταλουν τα αποτελεσματα τις εξετασεις γυρω στις 22Δεκεμβρη στις 2 Γεναρη και συγκεκριμενη ωρα γιατι προληπτικα ξεκινησαμε ενεσεις clexane θα πρεπει να κανω αλλη μια εξεταση που στη λεει η αιματολογος!

Τοτε θα εχουμε μια πληρη εικονα για τη θρομβοφιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αιματολογος μας την εγραψε ως...πληρης μοριακος ελεγχος θρομβοφιλιας.

Πρεπει να πατε πρωτα σε αιματολογο!

Ακομα αφου σταλουν τα αποτελεσματα τις εξετασεις γυρω στις 22Δεκεμβρη στις 2 Γεναρη και συγκεκριμενη ωρα γιατι προληπτικα ξεκινησαμε ενεσεις clexane θα πρεπει να κανω αλλη μια εξεταση που στη λεει η αιματολογος!

Τοτε θα εχουμε μια πληρη εικονα για τη θρομβοφιλια...

Lil αιματολόγο που βρήκατε;Σε ιδιώτη πρέπει;Δεν έχω ιδέα αν έχουν σε ΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σε ιδιωτη, αν εισαι απο Αθηνα μπορω να σου πω που ειναι. Και εμεις συστημενοι πηγαμε ειναι φοβερη γιατρος!

Η εξεταση ειναι μοριακη, πολυ λεπτομερη και δεν το ρισκαραμε να την κανουμε στο ικα μετα την ταλαιπωρια που τραβηξαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΩ,ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΓΛΥΤΩΣΑ 400ΕΥΡΩ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ Κ ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΗΣ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΗ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΧΤΗΚΕ ΑΥΤΗ Κ ΤΑ ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ!!ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ Κ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΜΟΡΙΑΚΟ ΕΛΕΓΧΟ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ......... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι με το αποτελεσμα που εχετε ως τωρα ραπουνζελ,και αφου πεσατε σε καλο ανθρωπο ακομα καλυτερα!!! :D

Καλη συνεχεια με τα υπολοιπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολες και οτι αλλο επιθυμειτε!

Μολις γυρισα απο την αιματολογο και εχω τελικα σε μικρο βαθμο, θρομβοφιλια.

Μου ειπε οτι πρεπει να κανω τις ενεσεις μεχρι να γεννησω και 40 μερες μετα.

Ακομα αν δεν το ειχαμε βρει μετα την 24η εβδομαδα θα αρχιζα να εχω προβληματακια και θα γεννουσα πρωορα.Στεναχωρηθηκα λιγακι γιατι λεω μετα την εξωσωματικη εχω τωρα και αυτο, αλλα ευτυχως που το βρηκαμε .

Να κανετε εξετασεις και να μην αμελειτε τιποτα, εμεις το βρηκαμε τυχαια.

Σας φιλω! xxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα επισης κ καλη χρονια με υγεια κ πολλα παιδακια σε ολες.......... :P:P:P κ εγω αναμενω ακομα τον μοριακο εχω μεγαλη αγωνια,μη στεναχωριεσαι Lll μου θα πανε ολα καλα με το καλο σου ευχομαι να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!!!πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
Χρονια πολλα επισης κ καλη χρονια με υγεια κ πολλα παιδακια σε ολες.......... :P:P:P κ εγω αναμενω ακομα τον μοριακο εχω μεγαλη αγωνια,μη στεναχωριεσαι Lll μου θα πανε ολα καλα με το καλο σου ευχομαι να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!!!πολλα φιλια

Σε ευχαριστω γλυκια μου! :YMHUG::YMHUG:

Πως πηγαν οι εξετασεις?

Καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...