Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

κουκλίτσες μου τί κάνετε?.....

Άννα Μαρία μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ?.........πώς είσαι καλή μου?.........αναμένετε τον Ανδρίκο σας?.....:)

εμείς είμαστε στην μαμά μου........έχουμε συσπασούλες........:)......ουφφφ...αγχώθηκα....:)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalispera se oles koritsakia!

ti kanete?

lidia m exeis suspasoules koritsaki m e?

anastasoula m oles ta pernane auta ton prwto kairo!mi se parei apo katw. . .ola kala tha pane na les!thilaze oso mporeis kai akoloutha tis simvoules t paidiatrou s!tha xepsarwseis eimai sigouri to sintomotero!

anna maria o andrikoulis tha parei oles tis meres t e?kanei kolpakia. . .kala na nai o mpempis auto exei simasia!

nasioula m ap oti se akouw eisai kalitera!ase tous allous na lene oti theloun!o kathe enas anoigei to stoma tou kai den xerei ti leei!mi dinete simasia!perastika sto maraki sas!

lenaki kai giwtoula mpikate kai seis sto mina sas e?konteuoume. . .konteuoume!

xristinoula m pigate sto eksoxiko e?me to tzakaki sas. . .teleia!

aggelikoula mporei na t aresei ekei mwre. . .min anisixeis!

oi upoloipes oles kala?

to vanessaki vgike i akomi?

niaki m teleia ta mwrakia sas!euxomai to sintomotero na parete kai to mikrouli sas sto spiti koritsi m!

filakia kai sta upoloipa koritsia!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες καταφερα να μπω και εγω...εχω το Χριστοφορινο αρρωστο με πυρετο μυξα βηχα και με εχει φαει η αυπνια...Αναστασια μου..κλαιει και της δινεις εξτρα γαλα με ξενο??Οκ ειναι μικρουλα αλλα καλυτερα να δινει πιο συχνα γευματα ξερω οτι παντα εχεις στο μυαλο σου..χορτασεε εχω αρκετο γαλα..δεν θα φυγει και ποτεε και εμενα αμα κλαιει το πρωτο που σκεφτομαι ειναι..εχω γαλα..εμενα παντως η γιατρος μου που ειναι θερμος υποστηρικτης του θηλασμου μου ειχε πει μιας και εμενα ηταν μικρουλα πως αμα δουμε οτι δεν παχαινει τοτε θα δωσω συμπληρωμα..τα παιδια που θηλαζουν μου ειπε δεν παιρνουν κιλα οσο τα παιδια που πινουν ξενο..ευχαριστημενοι ειματσε αν ειναι στο κατωτατο οριο αλλα αμα δουμε οτι δεν εχει ουτε αυτο τοτε θα δωσω ξενο...προς το παρον δεν εχει χρειαστει..οσο για τον υπνο οταν την κοιμηζω την πεφτω και εγω μεχρι να ξαναφαει..και δεν κανεω καθε μερα δουλειες αλλα καθε 2η...για τα ραμματα γενικα δεν ειχα πολλα και σε καμια 10αρια μερες μου επεσαν αλλα ειχα παθει εκεινο που σας ελεγα που μου εκοψε η γιατρος το οποιο δεν ξερω τι ηταν δεν τολμησα να ρωτησω απο το φοβο μου...και με ενοχλουσε..τωρα το εκοψε και ηρεμισα...στις 40 μερες που πηγα μου ειχε πει πως δεν γινεται τεστ παπ και πας θα μου κανει μετα την πρωτη περιοδο αλλα της ζητησα να μου κανει καλλιεργεια κολπικου υγρου μιας και εχω ενα θεμα με τις σερβιετες και τις φοραγα και τοοσο καιρο και ηθελα να δω αν ολα ειναι οκ...το αναφερω για να σας πω πως δεν καταλαβα τπτ τα ραμματα ηταν μια χαρα και δεν πονεσα καθολου..

Χριστινααα τζακι εεε..το εχουμε μπουμπουνισει και εμεις και το ευχαριστιομαστε..εφτιαξα και μια σπιτικη πιτσα με δικο μου ζυμαρι μιαμ μιαμ μουρλια εγινε...

Αννα Μαρια ακομαααα//πιες λιγο λικερ μπας και βγειιι

Νιακιιι φιλακια στα μωρακιαα..

ΑΑΑ για το καθησμα που λεγατεεε...στο πρωτο παιδι και εμενα η μανα μου μου λεει καλαθουνα καλαθουνα πρεπει που να ξερω και εγω παιρνω καλαθουνα(γεννησα Αθηνα και εμενα Ερετρια)και σε ολο το δρομο δεν ηξερα πως να κρατησω το παιδι το οποιο πηγαινοερχοταν μεσα στην καλαθουνα η οποια δεν μπορουσε καν να δεθει με τις ζωνες...στο δευτερο φυσικαα καθησματακι αυ.του κανονικα εχω παρει και ενα μξηλαρακι παο τα τζαμπο το οποιο το βαζεις μπροστα το λαιμο του μωρου για να μην πεφτει το κεφαλακι..αλλα ενιωθα μια ασφαλεια αλλο πραγμα...αχχ αυτες οι παλιεςςς...ακουστε και το αλλο που μου ειπαν τωρα που ημουνα Ερετρια...ενας χασαπης διπλα απο το μαγαζι της μανας μου..λεγαμε για τα ουλα και τα δοντια και μου λεει για να μην ποναει το παιδι τριβεις τα ουλα με μυαλο λαγου...λοεω καλε τι λετε και γελαγα..μου λεει μην γελας αληθεια λεω..λεω καλε πατε καλα τα παιδια ειναι στην αποστειρωση και δεν μπορουν και να καταπιουν ανα κταλαθος καταπιουν τι γινεται?Και εκτος αυτου τα παιδια ειναι στην αποστειρωση...να μην τα πολυλογω η κορη του που γεννησε λιγο πιο νωρης απο εμενα ...εχει ενα κοριτσακι και εχτες της ετοιμαζε μυαλο λαγου για να τριψει τα δοντια..και λεει...ρωτησαμε και τη γιατρο(την οποια ειχα και εγω στο χριστοφορο και ακομα αμα τη χρειαστω παω τα παιδια μου)και μας ειπε φυσικααα φυσικα να το κανετε ειναι πολυ καλοο ΝΤΟΙΙΙΙΙΝΝΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω περιμένω να την ταισω κατα τις 12 και μετα νανακια χαχαχαχα

Αναστασία μου γιατί ανχωνεσε και εγω τα ίδια περνάω με το κοριτσάκι μου είναι 2400 περίπου τώρα και το αγοράκι μου 2140 υπομονη θέλει και επιμονή ....φιλακια στην φραουλιτσα.....

Αννα Μαρια τι γίνετε θα τον βγάλεις τον αντρικό για άλλες έλεγες χαχαχαχαχα.....

Συμπεθερουλα προσέχω να μην κάνω λάθη χαχαχαχαχα...

Κοριτσακια μου δεν θυμάμαι κάτι άλλο σας φιλω ολες γλυκαααααααααα.....με κάποιες τα λέμε και το ξημέρωμα ε??......στα ταισματα χαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ 12 ΖΟΡΙΚΟΣ ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΟΛΟ ΑΓΓΑΚΙΑ ΘΕΛΕΙ...ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

ΛΕΝΑΚΙ Κ ΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ Κ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΩ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΝΑΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΞ Κ ΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟ.Κ ΓΩ ΕΤΣΙ ΛΙΓΟΥΣ Κ ΚΑΛΟΥΣ ΠΡΙΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΩ Κ ΜΕΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ Η ΥΠΟΛΟΙΠΗ.ΠΕΡΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!!!!!

ΝΑΣΙΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ ΣΕΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑ Ε?Κ ΜΕΝΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ Κ ΟΛΟ ΑΓΓΑΛΙΑ Κ ΘΕΛΕΙ Κ ΑΠΟΛΥΤΗ ΥΣΗΧΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΞΥΠΝΑΕΙ.ΕΥΤΗΧΩΣ ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ?ΒΟΛΕΥΤΗΚΕ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Ε?

ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημεραα μυαλο λαγου κοριτσια αν δεν το ξερατε τρεξτε να προμηθευτητε να το εχετε...χαχαχα...και εγω στην αυπνια το εχω ριξει...εφαγε η μικρη στις 11 και δεν ηθελε να κοιμηθει μετα ειχε ορεξη για παιχνιδιαα μετα ειχα το χριστοφορο με πυρετο εμετο και οολα τα καλα...η αυπνια σε οολο το μεγαλειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεε οχιιι...Αννα Μαρια ..εεε οχι....αντε ρε κοπελιαααα...πιες κανα ροδιιι χιχι...μπορει να τσαντιστει και να πειι ωχ τι με ταιζει η μανα μου ας βγω απο εδω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!

pw pw meiwthike entona i kinisi e?kyriaki einai, voltarete oles?

anna maria akoma edw eeeee?ayti ti vdomada sigoura tha genniseis omws eeee?de paei allloooo!!!

niaki m mia xara ta mpempakia e?to vgalate to agoraki sas i akomi?

lenaki k giwtoula p eisteeeee?

egw kai pali exw anagoules, oxi toso entones opws proxthes alla ok. . .!

kala na perasete to upoloipo tis meras koritsakia m!

filakia se oles!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.....τα νεα μου ειναι λιγο στεναχωρα. :( ...η μικρη δεν επαιρνε το στηθος με τιποτα σημερα....της εδωσα μονο ξενο....δεν νομιζω να αλλαξει κατι ετσι δεν ειναι? Πολυ πιθανον να μην εχω και γαλα ....πως γινεται πρεπει να παρω χαπια να σταματησει τελειως....σταματαει μονο του επειδη δεν εχω αρκετο?

Αννα Μαρια θα παντρεψω την κορη μου κι εσυ ακομα εδω εισαι....αιντε λεμεεεεεεε και στειλε και κανενα λικερ!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου ...τι κάνετε??? εγω τι άλλο αρμεγομαι πάλι.

Αναστασακι μου γιατί δεν το βγάζεις και να το δίνεις με το μπιμπερον όπως εγω???

φιλακια σε ολες φίλες μου....... Και στα μωρουλακια εντός και εκτός κοιλιτσας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!πως ειστε??τα μωρακια? οι κοιλιτσες??

η αννα μαρια γεννησε????

δεν εχω προλαβει να διαβασω τιποτα , μπηκα μια στα γρηγορα κ να ταισω μετα τον μπεμπη!

εμεις καλα ειμαστε , χθες σαραντησαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το απογευμα θα στολισω κ το δεντρο!!!!το θελει πολυ η αννουλα μου ε κ μαζι της κ ο αγγελακος!!!

συγχωρεστε με που γραφω ετσι βιαστικα!!! :(:(:(:?:?:?:oops::oops::oops::oops::oops:

πολλα πολλα φιλακια σε ολες σας φιλεναδες καθως επισης κ στα μωρακια κ τις κοιλιτσες!!!!!!!!!!!!!!

* σας βαζω κ μερικες φωτο του χρηστακου μιας κ καταφερα να κανω εδω με τις ρυθμισεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου δεν βγαζω πολυ με το θηλαστρο,το εκανα καποιες φορες....γι αυτο λεω μηπως δεν εχω πολυ γαλα...εσυ ποσα ml βγαζεις και σε ποση ωρα?να κανω μια συγκριση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου εγω βγάζω κάθε 3 ώρες 125 περίπου ml.....

Ηλιανακι μου τέλειο το νινακι σου.πολυ όμορφος είναι.....

Και εμένα όμως είναι πολυ μικρουλια όπως λέει και η Αναστασία .....χιχιχιχχιχι

Αλλα είναι όμορφα και εμένα ...χιχιχιχιχ κουκουβαααααα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωω καμια σχεση Νια εγω μεχρι στιγμης το περισσοτερο που εβγαλα ηταν 35 ml... :( τι δεν κανω σωστα ρε γμτ!!Και δεν μπορω να την αφηνω και νηστικια και της δινω ξενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

Αναστασάκο φιλενάδα καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου....

Να φανταστείς ακόμα εγώ με τη δικιά μου που γεννήθηκε 3 κιλάκια

έχω αγωνία για το αν είναι καλό το γάλα μου, μήπως πρέπει

να δώσω συμπλήρωμα κ.λπ. Ο παιδίατρος μου είπε ότι πρέπει να παίρνει

200γραμ την εβδομάδα. Εμένα όμως δεν τα παίρνει πάντα έχει τύχει

να πάρει και 140 και 160 αναλόγως.φοβάμαι ότι μας παρααγχώνουν!!!

Εγώ είμαι αποφασισμένη να το παλέψω!!!

Να το παλέψεις και εσύ καλή μου γιατί αξίζει όσο μπορείς προσπάθησε να

μην αγχώνεσαι.Είναι πολύ νωρίς ακόμα, όσο περνάει ο καιρός θα φτιάχνουν τα

πράγματα θα το δεις!!!

Φιλιά στη φραουλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, νιώθω μια κατάπτωση σήμερα, άλλο πράγμα... Έκοψα και τους καφέδες (δηλαδή τον ένα καφέ με μισό κουταλάκι νες που έπινα κάθε πρωί) και πίνω τσάι το πρωί και είμαι σα ζόμπι. Αλλά μάλλον αυτό το μισό κουταλάκι νες μου ανέβαζε την πίεση, γιατί από χτες που το έκοψα κι αυτό έπεσε η πίεση κατακόρυφα...

Νυστάζωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηλιάννα, μικρούλης και γλυκούλης ο Χρηστάκος!

Αναστασία, απ' ό,τι λένε τα κορίτσια εδώ, μπορεί να έχεις αρκετό γάλα, αλλά το θήλαστρο να μην το βγάζει. Απ' όσα έχω διαβάσει, καλύτερα θήλαστρο μετά τις σαράντα μέρες τουλάχιστον. Άλλωστε, αλλιώς βγαίνει το γάλα όταν βυζαίνει το παιδί, κι αλλιώς με το θήλαστρο, οπότε το στήθος σου δεν είναι συνηθισμένο στις κινήσεις του θηλάστρου.

Φαντάζομαι ότι η Νία έχει ούτως ή άλλως περισσότερο γάλα, γιατί το σώμα της έχει προετοιμαστεί για να θρέψει δύο μωρά και όχι ένα!

Μήπως η μικρή δε θέλει στήθος επειδή έχει καλομάθει με το μπουκάλι που είναι πιο εύκολο; Κι εγώ υποθέσεις κάνω.

Πάντως, εσύ θα σκέφτεσαι ότι το προσπαθείς πάρα πολύ! Φαντάζομαι κι εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα, δε θα άφηνα το μωρό να κλαίει και να πεινάει, θα έδινα ξένο. Μην αγχώνεσαι, μη στεναχωριέσαι, και πάλεψέ το όπως λέει και η Δώρα!

Γιατί δε ρωτάς και κάποιον σύμβουλο θηλασμού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!

σημερα σηκωθηκα χαλια μπουκωμενη οσο δεν παει..

κ εχω ολη μερα κατι σκατοπονακια.. αγχωνομαι γαμωτο πολυ νωρις ειναι ακομα..

αναστασακο καταρχας μη στεναχωριεσαι!

για το θηλαστρο το ειχαμε ξανασυζητησει, για τον πρωτο καιρο το πιο καταλληλο ειναι το νοσοκομειακο, ειναι αυτο που κανει τις θηλαστικες κινησεις που ειναι πιο κοντα στις κινησεις του μωρου

τα υπολοιπα του εμποριου ειναι για μετα το πρωτο διμηνο τριμηνο που εχει εδραιωθει η γαλουχια κ οχι για συστηματικη χρηση

κ ποτε δεν ειναι αντιπροσωπευτικο του ποσο γαλα εχεις, δεν κανει τις ιδιες κινησεις με το μωρο!

κ παλι αν θελεις να το θηλασεις τιποτα δεν ειναι χαμενο.. μπορεις να απευθυνθεις σε καποια συμβουλο θηλασμου οπως λεει κ η αννα μαρια..

οπως κ ναχει μη στεναχωριεσαι!

νια εσυ φανταζομαι χρησιμοποιεις νοσοκομειακο η καποιο διπλης αντλησης ε?

ρε δωρα σιγα μην καθεσαι να το ζυγιζεις κ καθε μερα!!! μια φορα το μηνα ειναι αρκετη!

εχω ακουσει κ περιπτωσεις που το ζυγιζαν πριν φαει κ μετα για να δουν ποσα μλ ηπιε ελεος!!

ηλιαννα κουκλι ζωγραφιστο ο χρηστακης!!!

αννα μαρια ακομα εδωκαλε??????????????????????? καλα λεει η ευη πιες λιγο λικερ!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααααααααααααααααααα....

Άννα Μαρία μου ακόμη εδω καλή μου?.....ο Ανδρίκος δεν λέει να σε αφήσει εεε?.......:)......πονάκια έχεις?.....

Αναστασία μου μην στενοχωριέσαι......μην το βάζεις κάτω.....προσπάθησε....αποκλείεται να μην έχεις γάλα.......προσπάθησε.......προσωπικά θεωρώ πως μπορείς....;)...σε φιλώ...:)

Ηλιάννα μου τί κουκλί είναι αυτό????...και τί μαλλί???...φτουυυυ.φτουυυυ......:).....

οι υπόλοιπες τί κάνετε?.........

εγώ από χθες έχω αρκετά πονάκια..... :roll::roll::roll: ........τα οποία συνεχίζονται........:).....για να δούμε τί θα δούμε....χιχι,.....

πολλά φιλάκια...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...