Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.55- παπένιος ή παπένια?


Recommended Posts

το σαββατο θα ερθει ο Κ και την κυριακη θα παμε σπιτι ...ειναι και τα 40 του παππου μου την κυριακη ...

θελω να κανω κατι δημιουργικο ....να κανουμε και με τον Μ χειροτεχνιες και διαφορα πραγματακια ...με το καλο να παμε σπιτι και να ξανα βρουμε τους ρυθμους μας και να ξεσκουλικιασω ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια τετοια εξοδο θα γουσταρα και εγω τρελαααααααααααα!!Να χει και κανα ναργιλε να πιουμε τπτ!!!!!!

θα ήθελα και εγώ, ειδικά στου Ψυρρή μου αρέσει πολύ!!! :D

Γωγώ καλά ψώνια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο σε καταλαβαινω...

ειναι και μικρη κοινωνια...

αντε με το καλο να γυρησετε να ξαναβρειτε τιυς ρυθμους σας

Αχ Γωγω..εισαι μια αλεπου εσυ!!!!!!!

ρε παιδια εγω ποτε δεν ρωταω...

σε πολυ μεγαλα κεφια αντε να πω παω για ψωνια...

ΟΚ ξερει ο Ο οτι δεν ειμαι σπαταλη..καλα καλα..μερικες φορες ειμαι..

αλαλ ειλικρινα ειμαι τοσο πολυ μπαιλντιασμενη με ολη αυτη την κατασταση και λεω αη στο καλο...

η μαμα μου ηταν πιο νεα απο μενα οταν παρατησε τα παντα και ηρθε σε αλλη χωρα..με 2 παιδια..ΟΚ ηξερε τη γλωσσα..ηταν η μητρηκη της..ΟΚ εμεις δεν ειχαμε προβλημα με χαρτια γιατι ηδη ειχαμε Ελληνικα διαβατηρια και πηραμε ευκολα ταυτοτητε ςκλπ/...

αλλα η μαμα μου ειχε 2 μικρα παιδια...τα πεθερικα της...περασαμε δυσκολα τα πρωτα χρονια..ακομα θυμαμαι τον πρωτο χειμωνα..και τον δευτερο..στην Ελλαδα..

αλλα μετα πηγαν ολα καλα..

θα μου πειτε αλλα χρονια τοτε...αχ δεν ξερω..

Και για το αλλο που λεγαμε..

παιδια τα χομπι ειναι πολυ σημαντικα για την ψυχικη μα ςυγεια...

θα σας αναλυσω αλλη φορα αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα συμφωνώ για τα περί χόμπυ που λες, αλλά

1ον πρέπει να υπάρχει συμφωνία με τον σύζυγο

2ον να έχεις χρόνο

πάρε την Παναγιώτα για παράδειγμα, πού να βρει τον χρόνο για να έχει και χόμπυ όταν και τα 2 παιδιά είναι άρρωστα?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το εννωσουσα στο θεμα της Γιωτας και στην δυσαρεσκεια του αντρα της. ΠΟλλες φορες οταμ εχουμε καποια υποδομη, βρισκουμε και χρονο καποια στιγμη εστω και λιγο για καποιο χομπι...

η παναγιωτα δεν το συζητω...ουτε χρονο να κανει μπανι οδεν θα εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα πάλι με προβληματίζει κάτι άλλο: οι τόσες πολλές ωτίτιδες, αντιβιώσεις κ.λπ, μόλις έγραψε η αδελφή μου email και μου λέει ότι η κόρη της - 2 ετών - έχει ωτίτιδα, παίρνει αντιβίωση και εισπνοές και έναι άρρωστη από τις 12 Οκτ :o:o:o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock: ..... ο δε υιός της είναι και αυτός άρρωστος......τα παιδιά του τρένου μας και αυτά άρρωστα πάντα είτε ωτίτιδα, είτε κάτι άλλο....μα τι γίνεται? πού οφείλονται όλες αυτές οι ασθένειες? :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μπορω να βρω χρονο (οπως βρησκω για εδω )....να σηκωσω τον κωλο μου θελω ,να κουνησω τα χερια μου και να μην κολλαω στις λεπτομερειες (πχ δεν το εκανα τελειο) και να μην με τσατιζει ο Μ ,να τον βαλω να σημετεχει και ας μου τα χαλαει καποιες φορες .....να μπορεσω να δεχτω οτι θα εχω ζημιες και λαθοι ....

και να μην μου φευγει ο ενθυσιασμος ....

πρεπει να τα καταφερω ολα αυτα γιατι ειμαι καζανι που βραζει απο ιδεες αλλα ...καθομαι....θα μου κανει και καλο στην σχεση μου με τον Κ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργη η Ωτιτιδες ειναι πολυυυ συχνες σε παιδια λογω ανατομιας. Το θεμα ειναι οτι σε παρα μα παρα πολλες περιπτωσεις ΔΕΝ χρειαζετε αντιβιωση

Δυστιχως αυτο μπορει να το κρινει μονο ο ΩΡΛ και οχι ενας παιδιατρος που απλα δινει μια αντιβιωση

Ο Χριστοφορος παντως απο τοτε που τον παρακολουθει ΩΡΛ εχει παρει αλλες 2-3 φορες αντιβιωση για ωτιτιδα και αυυτο γιατι εχει ταυτοχρονα και αλλη μολινση με στρεπτοκοκκο .

Ειναι πολλες φορες και θεμα γιατρου να κανει σωστη διαγνωση..

ΠΧ χτες που πηγανε με τον μικρο..τιποτα..εχει ελαφρα κοκκινο λαιμο και μηξες..θεραπεια μηδεν...μονο φυσιολογικος ορος

Αφρο ακριβως..θα κανει καλο κυριως σε σενα..και κατ'επεκταση και στη σχεση σου με τον αντρα σου.

Κουνισου λοιπον...παρε τον σεξι πισινο σου...χεσε τις βρομιες..ξες ποσο ευτυχισμενος θα ειναι;;;

Ο Χριστοφορος οση ωρα αντλω ζωγραφιζει με τις τεμπερες..ειναι απολαυση αμα τον δεις...

φοραμε βεβεια ενα παλιο μπλουζακι και στρωνουμε ενα παλιο σεντονι κατω και μετα θελουμε μπανιο αλλα ειναι τελειος!!!!

θα σας βαλω φωτο οπταν βρω το καλλωδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

εγω θελω γλυκοοοοοο..ααααααααα

χθες τι ειδα στο ονειρο μου :shock::shock:

οτι πηγα αθηνα...αλλα με ποιον τροπο? :o:o:o

ημουν στο σαλονι μου..κ πηδουσα|(λες κ εχω τεραστια σαλονοκουζινα 8-) )κ ειχα στο ταβανι κατι σα μονοζυγα..κ πηδηξα απο το ενα στο αλλο (καπου 3-4 νομιζω)κ εφτασα αθηνα :o:o:o:o:o

χρειαζομαι γιατρο?

λενα με κολλησες :twisted::twisted::twisted:

παναγιωτα περαστικα κ παλι :cry:

γιωτινι επισης :cry:

αναστασια πεεεεεεεεεεθανα με το σχολιο σου ..για το φοφο :lol::lol::lol:

μιτσακι τι να σε πω..κ γω οσα πραματα κ να λεω στο Α παλι τα ιδια κανει :twisted::twisted:

λενακι καθε μερα ξυπναει 6 η ωρα?κ μετα τι ωρα ξανα κοιμαται? :roll::roll::roll:

γωγω το τσιμπησες το φορεμα τελικα ε?

εμενα ποτε δε με λεει οχι :roll::roll::roll:

μαρακι χαθηκες..εισαι καλυτερα?

η χιονουλα καλα?

ρε αργυ ολο σε ρωταω/.η αργω καλα? :twisted:

χρυσα κερναω πιλιμενι.. 8-)8-)8-)

αφρο κ γω του κανω χειροτεχνιες..χθες εκανα πεταλουδα :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο είναι να κάνεις την αρχή, αν την κάνεις μετά δεν σταματάς, μου έχει τύχει και μένα και μόλις άρχισα....αυτό ήταν :D

Χρύσα τα ανήψια μου έχουν πάρει πολύ αντιβίωση, είναι αλήθεια αυτό, αφού πλέον δεν αφήνουν τον οργανισμό να αντιδράσει μόνος του!!! :?

Θούλη :lol::lol::lol: είναι από την επιθυμία σου να πας Αθήνα :D

η Αργώ (κατά κόσμον Ζέτα) καλά είναι, θηλάζει τον γιο της ακόμη και διαρκώς ασχολείται μαζί του, γενικά ευτυχισμένη την διάβασα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντεχω.παλι αρρωστο..Ξεκινησε με βηχα, μπουκωμα διαρροια....Τωρα εχει αφαγια εδω κ 2 μερες, πολη βηχα, διαρροια, και σημερα εβγαζε υγρο απο το αυτι (κ πυρετο τη νυχτα)..Πηγαμε σε αλλο γιατρο, ειπε λαρυγγιτιδα κ μεση ωτιτιδα..Δεν ηταν σιγουρος αν επρεπε να δωσει αντιβιωση αλλα επειδη ζουμε σε τριτοκοσμικη χωρα μας ειπε καλυτερα να παρει..Αζυθρομυκινη 1 φορα την ημερα για 3 μερες...Δεν τρωει τιποτα, φοβαμαι μην αφυδατωθει..Πινει νερο, παω να του δωσω σουπιτσα κ ηλεκτρολυτες τα φτυνει...Δεν ξερω τι να κανω..εχει λιωσει το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα εχω ξεχασει εντελος και ντροπη μου .....τις τεμπερες για να ζωγραφισουμε τις αραιωνουμε με νερο ?

πχ ειναι στο σολιναριο βαζουμαι μια ποσοτητα καπου μετα βουταμε το πινελο στο νερο και μετα στο χρωμα ?

ντροπη μου που ξεχασα και ημουν και στον κλαδο εφαρμοσμενων τεχνων στο λυκειο :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρο δεν καταλαβα που διαβασες την Ζετα αν την βρισκεις και μιλατε δωσε πολλα χαιρετισματα απο μενα και φιλακια .

αυτο πρεπει να κανω την αρχη και να ειμαι χαλαρη ....και να εχω ενθαρινση απο το Κ και οχι να τον ακουω να λεει "ετσι ελεγες και τοτε για εκεινο και εκεινο " :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αφρο τις αρραιωνουμε..με νερο..θα το δεις...

φρα :cry::cry::cry::cry: τοσο χαλια ρε?

θηλαζεις?αφου πινει νερο παλι καλα///εδωσες αντιβιωση?ειναι κεφατος?

αργυ που τη διαβασες?καλε ποοοοοοοοοοοσο ειναι ο γιος της κ ακομα θηλαζει? :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita γύρισες? περαστικά του μωρέ κρίμα, πρόσεξε την αφυδάτωση, αν θηλάζει καλώς, αν όχι πολλά υγρά σιγά σιγά, όχι πίεση :!:

σας αφήνω, πάω να δημιουργήσω (καθαρίσω) :?:?:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρή συμπεθέρααααα κούκλα ήσουν στη βάφτισηηη..Θεάααα...Αλλά και ο Παντελάκος μου... :x:x:x:x:x:x:x Το αστεράκι μου.... :x:x:x:x

Χρύσαααα του δίνεις τέμπερες;;;;;;;; :?:?:?:? Και ξέρει να παίζει;;;Μπράβοοοοο...

Εγω τώρα τόλμησα και τις έδωσα πλαστελίνες.... :roll::roll::roll::roll::oops::oops::oops: Και πάλι σκατά τα κάνει... :roll::roll::lol::lol::lol:

Αφροοο τι ακριβώς θες να κάνεις;;;;;; :roll::roll::roll: Δεν κατάλαβα... :oops::oops::oops: Να κάνεις χειροτεχνίες μαζί με τον Μ;;;;; :roll::roll::roll:

Ρε κορίτσια μόνο εγώ δεν κάνω τίποτα;;;;; :oops::oops::oops::oops: Μόνο με τις πλαστελίνες παίζω με την Ιω, διαβάζω παραμύθια, παίζουμε με barbie, με playmobile, της μαθαίνω τραγουδάκια, ποιηματάκια, γαργαλιόμαστε, γελάμε, κυλιόμαστε αλλά μέχρι εκεί.... :roll::roll::roll::roll::oops::oops::oops::oops:

Τι να πάρω να φτιάξω;;;;Χαρτοκοπτική κάνουν στο σχολείο... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mphka τωρα που εχεουμε ησυχια!

ο Π. πηγε την Μ-Ι ρυθμικη!

φτιαχνω ρεβθθια κι ψηνω σπακανοπιτα

Φραν περστικα στον μικρουλη σου!

πως ειναι?

Παναγιωτα εσεις?

Αφρο ακομα να γυρισεις?

Θουλη....

σε εμενα επεσες μεσα παντως στο φυλο!

ελπιζω και στα υπολοιπα μωρακια

Γωγω...με τετοιο τροπο και εγω θα σου επετρεπα να παρεις φορεμα

αχ αυτοι οι γαμοι...

3 εχω μεχρ τα χριστουγενα

δηλ 3*100 το λιγοτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν εαν εχει υγρο απο το αυτι+πυρετο θελει προσοχη...καλυτερα να παρει αντιβιωση....

μην το διακυνδυνευσεις...Περαστικα σας...

Εγω στον Νικολα προς το παρον δεν εχω δωσει αντιβιωση και ειμαι με ορους και συνεχεια του βαζω θερμομετρο να ελεγχω θερμοκρασια.

Αργυρουλα παθαινουν τοσες πολλες ωτιτιδες γιατι περνούν ιωσεις ,κανουν πολλες μυξες και τα χτυπαει στα αυτια .

Απλα οπως ειπε και η Χρυσα δεν ειναι απαραιτητη η αντιβιωση σε καθε ωτιτιδα. :!::!::!:

Στον μικρο εδωσα αντιβιωση γιατι δεν μπορω να συνεννοηθω μαζι του αν ποναει κτλ...

Καλε Αφρο ο καφες για μενα ειναι σαν να κανω σεξ..μη σου πω και ακομη καλυτερα!!!! :lol::lol::lol: Οποτε ναι...για καφεδες,καφετιερες και αφρογαλα μπορω να μιλαω συνεχεια... :oops::oops: τωρα ποιος θα με ακουει..αλλο αυτο... :lol::lol::lol::lol:

Γωγω και εγω δεν κανω χειροτεχνιες..αυτα που κανεις εσυ κανω και εγω με τον Νικολα...και ουτε νομιζω να κανω ποτε χειρ. γιατι δεν το εχω.Οταν μεγαλωσει θα του παρω τις ετοιμες χειροτεχνιες του Καμπανά.

Σισσιω υπαρχουν ακομη ρε η Ψειρα, η μορφη και τα Σερμπετια;;;Μιλαμε ωρες ωρες νομιζω οτι ζω σε επαρχιακη πολη και η αθηνα ειναι μιλια μακρυα!!! :?:?:?

Εγω σαν χομπι δεν ειχα ποτε κατι που να χει σχεση με κατεσκευες..Μου αρεσε πολυ ομως το σινεμα, το θεατρο και να διαβαζω βιβλια (διαφορα ειδη).Ενοειται δεν κανω τπτ απο τα 3 αυτα. :roll::roll:

Μητσακι μου σε βέπω.Πως ειστε;;;

Βικυ φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...