Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριος 2009... Η πρωτη μας αγκαλια!! Νο29


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 478
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τσιμπίδα πλαστική στα ΙΚΕΑ. Έχει μαζί με κουτάλες και πιρούνες ένα πακετάκι.

Ισμήνη περαστικά! Μάλλον ίωση είναι. Και οι δικοί μου ψιλοβήχουν και μύξες με αίμα.

Για να έχουν και οι 3 το ίδιο ίωση το κόβω. Μάλλον δεν κρύωσαν από το προχθεσινό χορό στις κούνιες :lol:

Τα κουλούρια θεσ. τα τσακίζουμε κι εμείς οικογενειακώς.

Αφού κατάψυξη δεν έχω βάλει ποτέ γιατί δεν μένουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 ξεγραμμενο..αυτο εννοω!!

τεσπα..

εγω πηγα οδοντιατρο..αγορασα και αποξεραμενα φορυτα..τα τσακιζει η μικρη..

σε λιγο παω δουλεια..σιδερωσα και λιγο..

η μικρη σταθερες μυξες..

τα κουλουρια ειναι εγγυηση γενικα..

16 χρονια περιπου το πρωινο μου ειναι μονο κουλουρια..

και τα τελευταια χροναι ειναι...και κουλουρια.χαχαχα...

ισμηνη κανε κατι πρωτοτυπο να τουσ καταπληξεις..δεν εισαι για καν απεδακια...χαχχαχ..αληθεια..

φροσω με αιμα;;ο βηχας;;το φλεματιδι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρόσω περαστικά σας..

φαντάζομαι τι πανζουρλισμός θα γίνεται στο σπίτι σας

κ με τους 3 άρρωστους.... :shock:

άντε ρε σωσώ κ λέω κ εγώ τι δουλειά έχει με το πτώμα!!!!!!

ακόμα μύξες;;;είναι τουλάχιστον άσπρες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες καλησπέρα τι μου κάνετε?

Ετρεχα για ψώνια. Ετοιμο το εργαστήρι μου και έχω παραλάβει και πολλά καινούρια πράγματα για δημιουργίες....είμαι πολυυυυυυυυ χαρούμενη και ανυπομονώ να δημιουργήσω!!!!

Σας διάβασα και σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale ποσα γραψατγε

καλησπερα

καλυψω μου τουλαχιστον δεν παρεξηγειτε

οποτε και να χωνεις δεν λεει τιποτα απο οτι καταλαβα

τι να πω

ρε συ δεν μπορεις να της δινεις τιποτα να πινει;

ενος ξαδερφου το παιδι αι αυτο 2 χρονων εχει σοβαρο προβλημα

και του δινει ντουφαλακ η γιατρος τους

δεν τον ρωτας εαν ειναι τοσο χοντρο το θεμα

θα κανει καμια ραγαδα η κακομοιρα και θα ουρλιαζει απο τον πονο

εμεις παλι φροσω κοιμομαστε αγγαλια με την Σαλη του μακκουιν

ερωτας μεγαλος ο Νικος

καλε δε ρωταγα για τις χριστουγεννιατικες

περσι βεβαια δεν καναμε τιποτα γιατι ολοι ειχαμε μικρα παιδια και ολα κοιμοντουσαν τετοιες ωρες

φετος δεν το εχω σκεφτει

μαλλον θα πω στους δικους μου

δεν ξερω

για τις ονομαστικες γιορτες ρωταγα εαν τις γιορταζετε

το ονομα σας και τα γεννεθλια σας

εμεις το εχουμε κοψει

γιορταζουμε μονο τα παιδια ανοιχτα με μαζοξη και τα δικα μας μονοι μας αντε να ερθουν οι παπουδες τιποτε αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εννοειται!!!

ςννοω να κανουμε γιορτες...

κΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚ..ΜΕ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ετοιμασιες..σα παιδικο παρτυ καταληγει..χαχαχα...

εμεις κοιμομαστε με 1 αρκουδακι που της εκανε δωρο 1 φιλη οτνα μπηκε εντατικη η μικρη...απιστευτο..τι να πω..το πρωτο μας αρκυοσακι και διαλεξε αυτο απο τα 3-4..

και δε παει πουθενα να κοιμηθει χωρις αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε σωσω

εγω δεν ξερω εχω κουραστει ρε συ

ολη την χρονια εχουμε πανω απο 30 γιορτογενεθλια να παμε πλην των δικων μας

μιλαμε για 30 εβδομαδες

ναι το θυμαμαι το αρκουδακι σας

ειναι πολυ καλο να εχει μια συντροφια

καλε ποτε μπηκε εντατικη και δεν το θυμαμαι σκαθολου; και γιατι; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaname pneymouvraka...πνιγηκε με το γαλα της..

ουτε 24 ωρες γεννημενη..διασωληνωθηκε..

για 8 μερες..και μετα βγηκε!!

δεν εφταιγε κανεις..θα μπορουσε να συμβει στο καθε παιδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε πειραζει..μαθημα ηταν και αυτο..καλε που εινΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕς;;τσακισαμε κατι πιτσες στη δουλεια...εσκασα μιλαμε..και αυριο πρωι και νυχτα..

ζζ θελουμε φωτο απο το εργαστηρι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφαντες

καλα και εγω σε λιγο την κανω

και εμεις πιτσα σημερα

την εφτιαξα με τα χερακια μου η νοικοκυρά :lol:

ευτυχως σωσω μου περασε

και αγυριστα να ειναι τετοια

ενι γουει - περασμενα ξεχασμενα που λεμε

εγω για αυριο φακες -ασχετο

και στη γιορτη του Στελιου - θα κανω και του Νικου μαζι γιατι πεφτει μεσοβδομαδα και το αλλο σκ εχουμε να παμε σε αλλα γενεθλια

χασε μεσα σου λεω - δεν μας φτανουν οι βδομαδες ουτε για τα δικα μας

στη γιορτη λεω να φτιαξω

για τα παιδακια μηλοπιτα

και για τους μεγαλους τιραμισου

τα εκανα δοκιμαστικα και μας αρεσαν πολυ

την μηλοπιτα την τριφτη - καταπληκτικη εχω να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ.. μπηκαν και τα ρουχα στο στεγνωτηριο...

το πρωι θα μου τα διπλωσει η μαμα μου.. μια χαρα....

τωρα ανοιξα το τελευταιο μπουκαλι παιδικο πλανετ απο τα 4 που ειχε παρει προσφορα ο αντρας...

μαλακτικο σουπλιν σενσιτιβ αυτη τη στιγμη...

αν και εχει τυχει να βαλω πλυση και με αριελ μερικες φορες και δεν παθανε τιποτα...

τα σπυθουρακια δεν ξερω τι ηταν τελικα... ως το πρωι δεν υπηρχαν και ουτε ξαναεβγαλε...

ουτε εγω το ηξερα ρε Σωσω για τη μικρη στην εντατικη... δε σε ξεραμε τοτε...

εμενα το ζονγκ ο Σπυρος στο ντουζ που τους δινουμε πλαστικες κανατες να γεμιζουν να βρεχονται, πηγε να πιει νερο, ως συνηθως και γκουρλωθηκε! του τεντωσαμε τα χερια ψηλα να ανεβει το διαφραγμα να τον βοηθησει και εβγαλε το νερο απο τη μυτη σαν υπταμενη μυξα!

για να μην τρομαξει κιολλασ βαλαμε κατι γελια! γελουσε και αυτος μετα...

εμεις προ παιδιων γιορταζαμε πολυ τα Χριστουγεννα. παραμονη βραδυ τραπεζι τα πεθερικα και την αδερφη του αντρα, ανημερα μεσημερι τραπεζι τη μαμα και την αδεφη μου, γιατι η μαμα μου νηστευει και κοινωναει τα Χριστουγεννα και το απογευμα μεχρι..... γιορταζαμε με φιλους και συναδελφους τη γιορτη του αντρουλη μου... δηλ αλλα φαγητα για εκει!

3 μερες πριν αρχιζα τις ετοιμασιες! και μετα την επομενη μερα ημουν κομματια!

αλλα μου αρεζε!

ιδικα την πρωτη χρονια, εκτος απο τους φιλους και καλους συναδελφους ηρθαν και οσοι ειχαν υπηρεσια!

πρωτα ηρθαν τα απογευματινα περιπολικα... πηγαν για την αλλαγη και ηρθαν οι βραδυνοι!

και μεσα σε ολη τη βαβουρα στο σπιτι ακουγαμε και ασυρματο! ελεος!!!!

τωρα με τα μωρα δεν εχει τετοια...

την πρωτη χρονια, πηγαμε και φαγαμε στη μαμα μου.

περισυ εκανα τραπεζι τα πεθερικα και μαγειρεψα και τα πηγα στη μαμα μου την αλλη μερα να φαμε με την αδερφη μου που ηταν εκει. και το απογευμα 3-4 πολυ κολητοι φιλοι

φετος δεν ξερω ακομα.

γιορτες και γενεθλια των παιδιων ηρεμα με τους απολυτως απαραιτητους...

πηγα σημερα τζαμπο για ερευνα αγορας...

η κουζινα Τεφαλ η κανονικη 40Ε , αυτη με τα εξτρα αξεσουαρ 50Ε. η ζανουσι 40Ε αλλα πιο μικρη.

ειχε και αλλες με 20-30Ε αλλα δεν εκαναν ηχους.

σκευτηκαμε με μια συναδελφο να παμε την αλλη βδομαδα αν μας κατσει ενα πρωι, Βουλγαρια. στο Σαντανσκι που ειναι 15-20 λεπτα παο τα συνορα εχει παιχνιδομαγαζο και μαλλον θα τα βρουμε πιο φθηνα εκει. απο εκει αγοραζει το γαλα για τη μικρη της στη μιση τιμη απο οτι εδω! ιδια συσκευασια αλλα αντι γερμανικα και ελληνικα τα γραμματα, μονο γερμανικα. πηγαν και αλλοι συναδεφοι και πηραν για τα παιδια τους που πινουν ιδια μαρκα. δεν θυμαμαι πια. ο αλλος εβαλε λαστιχα -70Ε απο οτι του ελεγαν εδω, ιδια μαρκα.

κριμα να βγαζουμε τα λεφτα μας εξω, αλλα μας αναγκαζουνε ρε γμτ....

αν ειναι μεγαλη η διαφορα θα παρουμε σιγουρα. αν οχι θα τα παρουμε απο εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα, ε...

Μιλαν- Μπαρτσελονα και σημερα...

σε τετοιο ματς το 2009 μου σπασανε τα νερα και τρεχαμε!!!!!

Νανα μπραβο στον ΑΠΟΕΛ που εφερε χ και προκριθηκε!!!!!

φανταζομαι πανηγυρια στο νησι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!!!!

μετα απο μια οικογενιακη γαστρεντεριτιδα......ηρθα παλι!

εκτος απο μας ειχε ολο το σοι κ ολο το νησι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2μερες γενικο εκανα με χλωρινες ....εβγαλα χαλια κ παπλοματα...αλλαξα τα παντα!

τετοιο πραγμα ουτε σε εχθρο μου...πολυ πονος...

Σημερα δεν εχω να κανω κ πολλα ...φασολαδα το μενου...κρυο κανει ...σαν να παει για βροχη

κριμα γιατι τα νηπια θα πανε στο ελαιοτριβιο...

μακαρι να μην ακυροθει ...η Μαρια θα κλαιει σιγουρα...

στο νησι μαζευουν ελιες...πολυ λαδια φετος..ο αντρας μου τα εχει παιξει...10μερες τωρα

αρρωστησε κιολας κ ξανα εκει....

ελατε για βοηθεια κ θα φυγετε με το λαδι του χειμωνα!

πινω καφεδακι ,αλλα δεν εχω παρεα μωρε.....

η Αγγελικη παιζει μονη...βαζει -βγαζει ντιβιντι.....

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα νησιωτοπουλα καλημερα!

Γαστ/δα ε? Πακετο! Τωρα η φασολαδα ειναι οτι πρεπει! χαχαχα

Πλακα κανω. Τα κοριτσια καλα? Θα παει εκδρομουλα το μαρακι? ΜΑκαρι να κρατησει ο καιρος!

Γεια σου ρε βαγκ φιλαθλάρα! χαχαχαχαχχαχαχχαχαχχαα

Το χθεσινο βραδυ ητανε καπως! Γι άυτο δε μπηκα.. ημουν κομματια. Ειχα και σιδερο... σκατα.

Ρε γμτ δε μπορει να ανασανει και κανει και βηχα το βραδυ.Του σηκωσαμε και το κρεβατι αλλα συνεχιζει.

δεν εχει μυξα για να πω οτι ειναι κρυωμενος. Τη δυσπνοια ομως την εχει καιρο μας ειπαν οτι ειναι απο την παλινδρομηση! γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ! :evil:

ΚΑλα στον λογοθεραπευτη σοου! Τι να σας λεω!

Ενα θα σας πω.... Με τον αντρα μου πηγαμε ο καθενας για τους λογους του εκει.

Ξεκιναω εγω λοιπον και αρχιζω το ιστορικο. Διατροφικα πραγματα και για την παλινδρομηση. Ο καλος μου ομως ειχε παει εκει για την ομιλια του μικρου και οταν εκλεισε το ραντεβου αυτο επισημανε....

Δηλαδη του λεω εγω με ποιον μιλαω τοσο καιρο? Με τοιχο?

Με κοιταζε ο λογο καλα καλα! χαχα

Τεσπα καταλαβα τι παιχτηκε εγκαιρα και του εξηγησα το στορυ.

Τελικα δε μπορει να βοηθησει και πολυ στο θεμα της μασησης γιατι δε ξερει.

Μας εδωσε ασκησουλες και καποιες συμβουλες. Καλα θα δουμε τωρα που θα ανεβουμε αθηνα μπας και βρω κανεναν.

ΑΛΛΑ για το θεμα της ομιλιας μας ειπε οτι καλα καναμε και πηγαμε... καλα τι θα ελεγε? χαχα

Οτι θα επρεπε να μιλαει και οτι ισως επαιξε ρολο στη καθυστερηση και ο μακροχρονιος πονος. ΠΟυ να βρει ορεξη?

Μας ειπε προτου ξεκινησουμε μαζι του να κανουμε ακοογραμμα γιατι μπορει να φαινεται οτι ακουει αλλα να μη πιανει συχνοτητες και να τον δει αναπρυξιολογος που ετσι και αλλιως εμεις εχουμε κλεισει ραντεβου στη θωμαιδου στο παιδων οταν θα ανεβουμε θα μας δει.

Εχουμε ανοιξει ενα σωρο μετωπα. Τεσπα. Και η ομιλια μας απασχολουσε ας το τσεκαρουμε αφου ειμαστε πηγαινε ελα αθηνα.

Παρλαρει ολη την ωρα αλλα δικα του λεει σκορπιες λεξεις αλλα ψιλοπραγματα τις πιο πολλες τις λεει και μετα; τις ξεχναει τις αφηνει στην ακρη να πω καλυτερα.

Καταλαβαινει τα παντα. Τα παντα ομως./ Μα τα παντα! Ειναι σε καλο δρομο το ξερω αλλα θα επρεπε να μιιλαει. Μας ειπανε ολοι οτι ειναι καλη ηλικια και οτι πιο μετα οι ειδικοι δεν ειναι μαγοι για να κανουν θαυματα.

Χρυσουλα τα γραφω και για σενα που σε απασχολει το θεμα. Ο μικρος σου εχει κανει καποια προοδο. Εμενα μονο στο οτι τα καταλαβαινει ολα. Στο θεμα της ομιλιας στασιμος και μαλιστα με ολα αυτα τα γεγονοτα μη πω εκανε και 1 βημα πισω...

Επισης στον λογοθεραπευτη επειδη ειναι πολυ μικρουλης δε θα κανουμε κανονικη λογοθεραπεια αλλα παιδαγωγικη εκπαιδευση κυριως -κατι τετοιο- και 1 μαθημα λογο και μετα θα αυξανονται τα μαθηματα του λογοθ. και θα μειωνονται τα αλλα.

Οτι θες χρυσουλα μπορουμε να μιλησουμε και τηλεφωνικα.

Αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Αλεκάκι!!!

εμείς πάλι, δεν έχουμε πολύ λάδι φέτος...

βαγκ, σκέψου ότι μέχρι κι εγώ είδα τον αγώνα χθες!!!

ναι έχουνε χαρές, αλλά... κάνανε και τις ζημιές τους στο σωματίο μια άλλης κυπριακής ομάδας...

έτσι, γιατί τους αρέσει... τι να πεις... ανεγκέφαλοι...

και στη Ρωσία συλλάβαν 3 άτομα...

ζζζ!!!

βρήκα βιντεάκι για πλέξιμο με βελονάκι!!!

πολύ ζόρι ρε!!!

εκεί που πρέπει να περάσεις τη βελόνα μέσα στην αλυσίδα και να πιάσεις τις 2 θηλιές μαζί είναι πολύ πέδεμα!!!

άσε που είμαι αριστερόχειρας και ζορίζομαι στο να κατανοήσω το πώς πιάνεις βελόνα και κλωστή...

καλημέρα μαράκι!!!

έτσι είναι... όταν ξεκινάς, δε σταματάς!

καλά κάνεις όμως!!!

να ξεκαθαρίσουν όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalλημερα και απο μενα;..εμεις λαδι αγορασαεμ απο δω...

οποτε 1 χαρα..και σε πολυ καλη τιμη..

βαγκ τι λεει;;θα βρεθουμε1ψηνεσαι;;

κυριακη ας πουμε πρωι;;

μαρακι κανενας δε κνει ακουογραμμα εκει;;

παιδακι μου καλο..

αλεκα 234....τι κανετε ρε;;

γαστρεντεριτιδα,ε;;

εγω δουλεια..

χαλαρα προς το παρον!

για μενα ειναι τα βινταεκια νανα,ε;;σαν αριστεροχειρας..

σας ειπα οτι εκανα μπαουντι;;;κατΠΛΗΚΤΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα βιντεάκια είναι για δεξίοχειρες...

εν τω μεταξύ, φαίνονται τόσο εύκολα όταν τα βλέπεις...

όταν το πάρεις στο χέρι σου και πας να ξεκινήσεις... εκεί είναι το ζόρι... χαχαχα!!!

ξέρεις πόσες φορές μου ήρθε να τσηρίξω από τα νεύρα μου και να κόψω την κλώστή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο λαδι και μεις φουλ εχουνε τα πεθερια!

Βασικα δε παω κανεναν ωρλ εδω και επειδη εχουμε κανει εκει με ωρλ εξετασεις αφου εχει το ιστορικο του και θα νοσηλευτει για μια μερα για τη μανομετρια θα κανουμε και αυτο.

αχ ωρες ωρες ξενερωνω τοσο πολυ........

Παλι νοσοκομεια. Αλλα σκεφτομαι οτι υπαρχουν και χειροτερα.... Οχι οτι με παρηγορει αυτο. Μακαρι να μην αρρωσταινε κανενα παιδακι ρε γμτ!

Τεσπα.

Χεχε! ΝΑνα φανταζομαι τι συνολακια πλεκτα θα κανεις στη κορη που θα ρθει! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ρωτησω...ξερετε κανενα σαιτ στα ελληνικα που σου λεει να κατασκευασεις παιχνιδια για αυτην την ηλικια ας πουμε;;

το παιζουμε μαζι ειναι καλο..πολυ καλο θα ελεγα..ξερετε αλλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μουυυυυυυυυυ!!!! Μην με βλέπετε ευτυχισμένη γιατί η μέρα μου ήταν χειρότερη εβερ!!!

Πήραμε ένα κρεβάτι κουκέτα απο Αλεξ Πακ και έγραφε επάνω στο καρτελάκι με την τιμή οτι οι διαστάσεις είναι 200 χ 90 . Ο χώρος στο παιδικό είναι πολύ μικρός και τα 2 μέτρα είναι η μόνη διάσταση κρεβατιού που χωράει!!! Καταενθουσιασμένη γιατί είχαν και προσφορά μισή τιμή το πήραμε και μας το έφεραν την Τρίτη στο σπίτι!!!

Σήμερα πήγε ο πεθερός μου να το φτιάξει και τι να δούμε το κρεβάτι είναι 211 και δεν μπαίνει (για 11 εκ. ) Φυσικά τους πήρα κι έγινε της ποπης!!!

Περιμένω να με πάρει ο διευθυντης και αν δεν με πάρει εντός της ημέρας εχω σκοπό να το τραβήξω πολύυυυυυυυυυυυ!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σας διάβασα αλλά δεν θυμάμαι πολλά .... είμαι και σε κατασταση έκτακτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω Πολυκυστηκες έχω  εκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω να μεινω εγκυος  στα 33 μου έμεινα εγκυος επαρχία μενω και εγω το θέμα γιατρους και εμένα με δυσκολεύει πολύ να μπορεσω να βρω ακόμα και για τον υπέρηχο που πάω κάνω 3 ώρες πάνε έλα για μια απλη εξέταση σε ένα δρόμο χάλια όλο στροφές  σε καταλαβαίνω και εγω έτσι ήμουν οι φίλες μου είχα παιδάκια και μόνο εγω δεν είχα (από αυτές που θέλαμε παιδί ) ενώ πάνω κάτω είχαμε ξεκινήσει μαζί προσπάθειες εκείνες έμειναν έγκυες γέννησαν και εγω ακόμα πάλευα χωρίς κανένα αποτέλεσμα αλλά καποια στιγμή ήρθε και η δικιά μου η σειρά όπως να ξέρεις πως θα έρθει και η δικιά σου απλά πρέπει να βρεις και την σωστή καθοδήγηση 
    • @Diwniνα χαιρεσαι το αστερακι σου!!!! Ναι αυτο το προβλημα.μου οτι εκω με βλεπει απελπισμενη δεν με ακουει νοιωθω. Εκανα τη χαζομαρα να παω κ σε αλλη μια γιατρο εδω στην επαρχια κ εκεινη με εκανε να νοιωσω τοσο ασχημα π πρωτα μ ζητησε τα λεφτα της επισκεψης κ μετα με υφος μου ειπε δε μπορεις να μεινεις εγκυος θες εξωσωματικη κ μ προτεινε κεντρο δικο της κ γω οταν ειπα θα βρω κ αλλους γιατρους μο ο π δε με εδιωξε. Μ ειπε σκεψου να παω σε ψυχιατρο γτ μ εχει γινει εμμονη. Πηρε τοσα λεφτα απο επιεσκεψεις κ καθε φορα μας ελεγε αντε το  αλλο μηνα π θα ρθεις θα μεινεις εγκυος. Καταλαβαινετε οσες κοπελες ζειτε αθηνα το τι γινεται εδω στην επςρχια???? Της τρελης....
    • Μακάρι κορίτσι μου να έχει φωλιάσει το μικρό σας! Εγώ καλά πάω για την ώρα. Έχω όλα τα φυσιολογικά επακόλουθα των 6 μηνών! Εγώ έβαλα 3 μέσα σε 10 μέρες αλλά μάλλον δε μετράει αφού μεγαλώνει και η μπουμπού! Αυτός ο μαγικός ήχος που μας κάνει να τα ξεχνάμε όλα είναι ανεκτίμητης αξίας! Με το καλό κορίτσι μου να την ακούσετε την καρδούλα του σπόρου σας! Ουουουουου... Τέλεια πάει!!! Μπράβο κορίτσι μου. Πότε θα πάτε για υπέρηχο;
    • @arntalia να μην απελπίζεσαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μ πηρε 26 μηνες βα μεινω εγκυος στο 1ο μ παιδακι. Με εξετασεις, γιατρούς, μια σπερματεγχυση π δ πέτυχε, επιτροπη για εξωσωματικη και ηρθε φυσιολογικα ενα μηνα πριν την εξωσωματικη. Βρες τον κατάλληλο γιατρο που θα σε κατευθυνει κατάλληλα. Όταν τον βρεις θα νιώσεις με καθε εξεταση και με καθε προσπαθεια π θα σ προτείνει οτι βρίσκεσαι ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου. Ευτυχώς η επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο που σχεδον καμια γυναικα δ μενει χωρίς παιδακι.
    • Βρεθηκα στη θεση σου πριν 4 χρονια καλη μου Ελενη κι ακομα χειροτερη θα ελεγα! Αποκολληση σακου (δραματικου μεγεθους,) με πληρη ακινησια για 2 μηνες φαντασου,το αιμα να μην σταματαει τις πρωτες μερες,το οποιο εγινε μελλοντικα καφε αλλα επισης το εβλεπα καθε φορα και δεν μπορουσα να το διαχειριστω ψυχολογικα! Κι ομως ολα πηγαν καλα! Οποτε αν τα καταφερα εγω που με ειχαν "ξεγραμμενη",να εισαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις κι εσυ! Μην σκυβεις ουτε να πιασεις χαρτοπετσετα! Μονιμη ξεκουραση και καθολου πιεση! Δεν εχεις μεγαλη αποκολληση αλλα προληπτικα το λεω,οσο δεν ταλαιπωρεισαι καλο θα σου κανει! Τα ουτροτζεσταν βοηθανε αρκετα! Επισης οπως μου ελεγε ο γυναικολογος μου,το καφε οσο κι αν τρομαζει σε ποσοτητα,ειναι παλιο αιμα οποτε δεν ανησυχει!🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...