Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριος 2009... Η πρωτη μας αγκαλια!! Νο29


Recommended Posts

Σωσώωωωωωωωωωωωωωω αχ καλωσόρισες!! Καλα ήρθε η Σωσώ και ήδη βλέπω 4 online τι κάρμα είναι αυτό????????? :lol::lol::lol::lol::lol:

Θα την παλέψω την κατάσταση γιατί έχω ρίξει ομηρικούς καυγάδες αλλά κατέληξα οτι χειροτερο κακό κάνω στα παιδιά με τους καυγάδες παρά με το καρεκλάκι.....γιατί επίσης δεν έχει ώρα στον καυγά....την ώρα που νευριαζει γινεται της ποπης.... :?:?:?:? καλά έχει και τα καλά του ο αντρουλης μου μην βλέπεται τώρα μερικά στραβά :lol::lol::lol::lol::lol:

Ούνα φάτσα ούνα ρατσα παιδί μου με Ιταλία....δεν είναι τυχαίο!!!

Σωσώ δες και τα κεράκια (και σιγά σιγά ανεβάζω κι άλλα!!!)

Δες και την σελίδα στο φβ (ήταν να μην αποκτήσω φβ έτσι?????? πήρα φόρα και τα έφτιαξα όλα :lol::lol::lol::lol::lol:

http://www.facebook.com/pages/%CE%A7%CE ... 5804888252

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 478
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμεις παντως αυτο δεν υπηρχε περιπτωση να το πουμε

σε κανεναν για το καροτσι

ακου ειναι μονο για αναπηρους :shock:

ειδες τελικα εαν δεν πας σε μια πολυ

αλλιως την φανταζζεσαι και αλλιως ειναι

χαρα εαν ειναι πιο κοντο το καγκελο απο το πασο αστο εαν φοβασαι ακομα ρε συ

φτιαχνω φακες για αυριο και τα κουλουρακια

χωρις σουσαμι γιατι δεν εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ορισες στην πατριδα Σωσω!!!!

ετσι ε η Ρωμη;;;;

εγω οταν ειχα παει... 1993... 7ημερη με το σχολειο, φυσικα δε μας ενοιαζε να παμε καπου με καροτσι και ουτε σε μετρο μπηκαμε, ωστοσοθυμαι οτι και τοτε ηταν εκριβα ολα τα τουριστικα. και οι πιτσες ακριβες και χαλια. αλλα ειχε παει η κολητη μου σε σουπερ μαρκετ για σερβιετες και γιαουρτια, γιατι ηταν πρωταθλητρια στην ακροβατικη γυμναστηκη και ειχαν πανευρωπαϊκο και προσεχε τη διατροφη της και ειπε οτι στο σουπερ οι τιμες κανονικες. μαλιστα αγορασε ΦΑΓΕ γιαουρτια!!!!

αλλα σιγουρα ουνα φατσα ουνα ρατσα!!!

Φροσω δε θελω να σε πιεσω για τον Δον....

καλα να ειναι το παιδακι και ολα τα αλλα....

οσο για τα σκαρφαλωματα....

και τα δικα μου σαν τα κατσικια, οπου μπορουν!

ο Σπυρος περπαταει με τα 4 πανω στην πλαη του καναπε,που δεν ακουμπαει σε τοιχο!!!

αλεβαινουν πανω στο καλοριφερ και πηδανε στον καναπε βουτιες!

αδιαζουν τα παιχνιδοκουτα, τα αναποδογυριζουν και τα παζουν διπλα στο πασο ή στον παγκο της κουζινας για να σκαλιζουν, ΄΄η στο πληκτρολογιο του συναγερμου, ή στην εξωποτρα για να την ανοιξουν!

και το αστειο ειναι οσο και να πλακωνονται μερικες φορες, στη σκανδαλια η συνεργασια τους ειναι ΑΨΟΓΗ!

Χαρα μηπως για σιγουρια αν κατεβασεις το καγκελο να βαζεις το βραδυ μαξιλαρες ή κανενα στρωματακι, ωστε αν πεσει να πεσει στα μαλακα και να το κοψει μονο απο την τρομαρα του.....

εμεις τετοιο σκοπο εχουμε να κανουμε, αν και προς το παρον μονο σηκωνεται, και πιανεται απο τα καγκελα και μας φωναζει. η ΜΑριαννα ουτε καν μπαινει στον κοπο να σηκωθει... φωναζει καθηστη!

παω να φαω τοστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

αυτά είναι... ήρθε η σωσώ και γεμίασαμε σελίδες!!!

χαχαχα!!!

αυτά τα πουράκια της Ξάνθης είναι τέλεια!!!

Καλυψώ με συγκινείς που θέλεις κασκόλ από τα χεράκια μου!!!

το lidl βγάζει αρτοπαρασκευαστή τη Δευτέρα και σκέφτομαι να αγοράσω.

τί λέτε;

είναι χρήσιμος;

για πες σωσώ...

έχει 2 μέρες που κοιμάται πολύ καλά.

σωσώ, λόγω της πιπίλας δεν κοιμόταν...

μάλλον, το συνήθισε τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

artoπαρασκευαστης λιντλ....πολυ καλη δουλεια...

τον εχει 1 φιλη..

θα σου λυσει τα χερια..και κατα προσεγγισαη θα ξερεις τι τρως..

καλημερα..

πηγαμε ομοιοπαθητικο...

μας εδωσε αλλο ματζουνι...

δεν εχουμε πολλες μυξες αλλα εχουμε...

ο λευτ με κοροιδευρι για τον ομοιοπαθ αλλα δε πειραζει..

ας μη χρειαστει αντιβιωση για ωτιτιδα και ας με κοροιδευει..παω οδοντ..

α τετοια κανουν ολα μαρκερ τα παιδια,ε;;

αντε ρε να σας δω...

εστω λιγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι ΤΟ σκουλουκούι.

σημαίνει σκουλικάκι.

πού το άκουσες;

ο σημαντικότερος λόγος που τον θέλω είναι αυτός.

να ξέρουμε τι τρώμε.

αγοράζω ψωμί και πάει μια βδομάδα και είναι μια χαρά!!!

ξέρεις αν μπορώ να ζυμώσω μόνο πχ ζαχαρόπαστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα...η ζχαχαροπαστα δε ζυμωνεται εκει..θελειε χερια...

αλλα μπορεις να ζυμωσες ζυμη για πιτσα..κανει και μαρμελαδες αλλα ...μπα...

σε 1 τραγουδι το ακουσα..στο τεμπελη δρακο..κατεβαστε το...

και την ντενεκεδουπολη..εγω με αυτην μεγαλωσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσαρες μου????επιτελους παρασκευη ε???γιουπι!!!

ο δημητρακος ευτηχως δεν εχει πυρετο 2 μερες τωρα,αλλα γενικα πολυ γκρινια.πρεπει να ποναει ακομα ο μικρος μου.οσο για το μπουκωμα δεν λεει να φυγει.αποψε κι ολας θα φαω μεγαλο αγγουρι.κοιμηθηκε απο τις 8.30-γιατι το μεσημερι ξυπνησε νωρις,τον ελουσε η πεθερα μου καφε!!πηγε με το φλιτζανι στο χερι να του βαλει την πιπιλα και της εφυγε πανω του,ευτηχως δεν εκαιγε-οποτε βλεπω να βαραω γερμανικο οπως θα λεγε κ ο αδελφος μου!!ο οποιος σε λιγες μερες περνει την πρωτη του μεταθεση στο στρατοπεδο της λευκωσιας....

μαρακι ζζζζ μου περαστικουλια και στα 2 σου τα μικρουλια.οταν το ενα κολαει το αλλο πρεπει να ειναι απελπισια....κουραγιο για αλλη μια φορα

εγω κοριτσια ειχα την χειροτερη μερα στην δουλεια.ηρθε ο υπευθηνος δημιοουργικου-ερχεται καθε παρασκευη κ ελεγχει τις δουλειες ολης της εβδομαδας-και εγινε πανικος.πεταγε βιβλια, εβριζε στο τελος εβαλε το μπουφαν του κ εφυγε διχως γεια.η κοπελα που τα ακουσε περασε το υπολοιπο της ημερας στο μπαλκονι κλαιγοντας.πρωτη φορα τον ειδα ετσι....εγω τα ακουσα λιγο.πρωτον γιατι δεν εφταιγα κ δευτερον γιατι εχω λιγες μερες που επανηλθα στην δουλεια.

αυτα τα ομορφα μου...παω να φαω γιατι με τον "μπιπ" στην δουλεια εμεινα νυστικη!!!

φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Αλινα! τον μλκ.....

πολυ μου τη σπαει που μερικοι που εχουν καποια θεση αλλα δεν ειναι αφεντικα το παιζουν βεζυριδες στη θεση του βεζυρη και πολυ αντρες και καλα ...

Νανα αν επαιρνα εγω αρτοπαρασκευαστη... οχι 5... 15 κιλα θα εβαζα!

αχ... ποτε θα μου ερθει η εμπνευση να τα χασω....

το τζιν που εβαλα το απογευμα, ηταν και φρασκοπλυμανο... κοντεβε να σκασει!

εμεις τα κλασσικα...

σημερα η Μαριαννα για 2ο συνεχομενο μεσημερι δεν ηθελε να κοιμηθει...

αλλα δε θα της γινει το χατηρι να τον κοψει!

θα δωσω μαχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωσε μαχη βαγξκ....ετσι πως τα καταφερες στον υπνο...συνρχισε..

πηγα σε 1 φιλη...1 χαρα..αφησα το λευτ με το παιδι..

πριν ειχα παει σε 1 αλλη φιλη με το παιδι..

λες βαγκ με τον αρτοπαρασκ να εβαλλα τα κιλα;;

χαχαχα...

θα το λεω..πιανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ τουλαχιστον βρηκες δικαιολογια... εγω;;;;;;; :oops::oops::oops:

σε λιγο και η στολη φτανει στα ορια της... τοτε θα πρεπει να κανω κατι γιατι δεν ειμαστε να δινουμε λεφτα....

εκανα ενα ντουζ με θεοκαυτο νερο!!!! τελειο!!!! εβαλα και κρεμες κλπ....

τωρα το τζακι θα με στεγνωσει τελειως!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!! Εδώ άρρωστα και τα δυο κι εγώ ξεκινάω ..... Αντε είπα κι εγώ οτι θα ηρεμήσουμε αλλά τίποτα....εγώ δεν έχω αρτοπαρασκευαστή αλλά έχω φτιάξει ψωμάκι στο φούρνο και είναι πολύ ωραίο!!! Αχ Βαγκ το θέμα με τα κιλά πονεμένο

Σωσώ τυχερή που σου κρατάει το παιδί ο Λ. Εμένα με τίποτα δεν θα το έκανε

Αλινάκι μου μεγάλο πακετ στην δουλειά ε? Αυτά είναι τα άσχημα ρε γμτ Θα συμφωνήσω με την Βαγκ....μάλλον απωθημένα είχε ο τύπος γιατί αλλιώς τι πράγματα είναι αυτά να πετάει και να βρίζει......

Νανα μου αν τον πάρεις τελικά πες εντυπωσεις!!!

Που είστε οι υπολοιπες καλέ?

Αντε πάω για δουλειές και δεν έχω καθόλου όρεξη σήμερα!!! Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!

μια σας χανω μια σας βρισκω....

καταρχας σιδερενιος ο Διονυσης!!!!

ΖΖζ περαστικα και σε εσας..παλι!!!

Σωσω καλωσηρθες...οντως και εγω τη χειροτερη πιτσα στη Ιταλια την εφαγα και μαλιστα στη Via Veneto.. :lol::lol:

αν δε σου φανηκε η Ρωμη φιλικη στα παιδια φανταζομαι το Παρισι θα το μισησεις, ειδικα το μετρο... :lol::lol::lol:

η ντενεκεδουπολη παιζει ολη μερα σε εμας :lol::lol::lol::lol: ο μικρος τρελαινεται!!!!

Βαγκ αυτη η αισθηση του καυτου νερου σε συνδυασμο με τις κρεμες ειναι τελεια!!!!!ειναι ο,τι πρεπει μετα απο τη δουλεια και τον υπνο των παιδιων...

Νανα ειμαι σιγουρη οτι θα σε στειλω....δε μου το εχεις αλλα εγω φτιαχνω καθε Σαββατο ή Κυριακη ψωμι για ολη την εβδομαδα..με την κουζινομηχανη!!!σημερα θα φτιαξω ψωμακια όχι φρατζολα κανινικη..εχω δοκιμασει και ολες τις συνταγες για ψωμι απο το συνταγες απο σπιτι..παρα πολυ καλες!!!!

εμεις ολα καλα...υπνος να μην τον ματιασω πολυ καλα..10-7 σερι, φαγητο επισης καλα, ξαναρχισε τα φρουτα ανετα...εχει αδυνατισει βεβαια αλλα σε καλο του βγηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας...ασε μας ρε βαγκ..που θα μου πεις οτι παχυνες..ισως να παχυνες λιγο πισω απο τα αυτια..χαχα...

εγω εκανα σοκολατακια με καραμελωμενα αμυγδαλα ψιλοκομμενα..

εμεις μυξες..φουλ θα ελεγα...

αλλλα μονο μυξα..

αλλα ολος ο κοσμος μαθαινω χαλια ειναι..

εκανα το χαλι με καρπεξ...με τον αφρο..πολυ ευκολο και καλο πραγμα..

αυριο ξεκιναω δουλεια..

ζζζζ τα κραταει μη σου πω και περισσοτερο απο μενα..

σαρδελες εμεις για σημερρα..

αληθεια του βαζεις ντενεκεδουπολη;;

μιλαμε τελεια ειναι!!

το απογ θα ερθει 1 κοπελα απτο μαμυ...

η μαριλου.΄.

ειπαν χθες τον ιδιοκτητη για μειωση ενοικιου..ουτε για συζητηση λεει...

να κοψω το τσιγαρο με ειπε..

καλος...δε λεω..

αλλα και γω το συμφερον μου θα δω..

και μπορει να ψαξουμε ...το συμβολαιο ειναι μεχρι τον μαρτη..οποτε μετα μπορει και να ψαξουμε..ρε παιδια ολος ο κοσμος το κατεβαζει...

450 ειναι πολλα πλεον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλάκι, δε με έστειλες.

ξέρω ότι είσαι νοικοκυρά... χαχαχα!!!

αλίνα, λευκωσία ο αδερφός σου;

άντε, να έρθεις κι εσύ να σε γνωρίσω...

ο Π πήγε στον αδερφό του να δει το ποδόσφαιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοσες ωρες και καμια δεν μπηκε πλην Σωσως????

Σωσω την εβαλαν πρωτοι οι γονεις μου , κολλησε ο μικρος και την αρχισαμε και εμεις...

αντε καλη δουλεια...

ειναι αρκετα τα 450 αλλα εξαρταται και τι σπιτι ειναι..

Βαγκ και ο δικος μου δεν κοιμηθηκε σημερα και τωρα κλεινουν τα ματια του..

αν τον πηγαμε μια παιδικη το πρωι και ειχε πολα παιδια και ξεδωσε , δεν κοιμηθηκε και τα εφτυσα..πηγα σουπερ μαρκετ, γυρισα εφτιαξα κεικ και τα ψωμακια μου και τωρα ετοιμαζομαστε για ψησιμο στη γκριλιερα και τζακι!!!!!

Νανα αμα θελω ειμαι!!! :lol::lol::lol:

Καλο Σαββατοβραδο σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα....εμενα μαρεσει πολυ η ντενεκεδουπολη..εμεις λεμε για καμια ταινια...

φυγανε οι επισκεψεις..σουπερ περασαμε!

τι γκριλιερα χρυσουλα....εξωτερικου η στο τζαακι;;;

450 για πριν 3 χροναι ηταν πολυ καλα..

γισα τη σημερινη εποχη..ειναι πολλα..

δλδλδ οχι οτι δεν αξιζει το σπιτι..προς θεου..απλα δεδν πολυ βγαινουμε..

ο0ικονομικα..

ισμηνη που εισαι ρε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααααααααααα!

Να μαστε και μεις!

Ειχα γραψει ενα κατεβατο και το εχασα η χαζη!!!

ΞΑνα λοιπον!

Γυρισαμε σπιτακι μας επιτελους. Μετα απο ενα μαραθωνιο εξετασεων ναι βρηκαμε τι εχει το παιδι.

Οοοοοοοχι δεν εινα στριμενο ουτε εχει ψυχολογικα προβληματα, αν και κοντεψε να αποκτησει με τα βοδια που ειχα μπλεξει!

Τελικα η παλνδρομηση που ειχε μικρος δεν υποχωρησε ποτε. Ισα ισα που επιδεινωθηκε κιολας. Εκανε οισοφαγτιδα και γιαυτο τα ηθελε ολα αλεσμενα.....

Εγω χτυπιομουν φωναζα αλλα μου λεγανε οτι δε προσπαθω αρκετα. Οτι πρεπε να εχω το σπιτι μεσα στα ψιχουλα αλλιως δε α μαθει να τρωει. Μα τον αφηνω ελεγα... Τι αλλο να κανω?

Και ηρθαν τα χειροτερα και εκοψε τα φρουτα το φαι. Εμεινε με γαλα. Εκει που λεγαμε οτι φαση ηταν και περασε.

Στον γιατρο συνεχεια εγω. Γιατρε κατι εχει! θελει να φαει και δε μπορει. Αυτο το πραγμα απο τον Ιουλιο! Κραταει το φαγακι στο στομα και δε το κατεβαζει. Κυκλοφορει ολη την ωρα με ενα κουταλι στο χερι γλυφει τα φαγητα αλλα δε τολμαει να τα βαλει στομα.

Μου ελεγε φαση ειναι.

Τελικα μεσα σε 2 24ωρα εκοψε και το γαλα και αφυδατωθηκε... Τα ξερετε αυτα. Νοσηλευτηκαμε και η ασχετη η ειδικευομενη διεγνωσε αμυγδαλιτιδα... Αν ημουν ασχετη θα του εδινα τηνα αντιβιωση αλλα καιγομουν! Τελικα μπηκε νοσοκομειο οπου υποπτευομαστε ερπητικη ουλοστοματιτιδα χωρις να εχει ομως φυτσαλιδες στο στομα παρα μονο στο λαιμο. Οι μισοι γιατροι τις εβλεπαν οι αλλοι μισο οχι. Κοντεψαν να μας τρελανουν. Παραδοξως ομως το μωρο μου αρχισε να τρωει εκει μεσα στερεα ακοπα! Τρελαθηκα! Μετα απο 6 μερες αφαγιας ανοιξε στοματακι και εφαγε κανονικοτατα!!!! Μαλιστα η πεθερα μου ειπε το εξης ανεκδιηγητο βρε μπας κα μας δουλευει ψιλο γαζι και δεν εχει τιποτα? :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Της λεω 2 χρονων παιδακι? Κοντεψα να εκραγω!

Γυρισαμε πισω. Ετρωγε και λεω θεε μου επιτελους! Αλλα τρωγομουν. ΓΙατι εκανε στροφη τωρα και μαλιστα μεσα στο νοσοκομειο? παιδευομαστε τοσο καιρο!

Και να τα μας παλι! Ξανα αφαγιες! Προτιμουσε γιαουρτια και μαλιστα αντβνασ!Που στα καλα του ετρωγε τα παντα. Γιατι καλο μου? ΓΙατι? Και να εκνευρισμος τωρα πια και να νευρα! Του ελεγα τι εχεις αγορακι μου γιατι καλο μου? Και με κοιταζε με παραπονο! Με δαγκωνε με χτυπουσε και αυτοτραυματιζοταν. Ναι ο Διονυσακης τα εκανε ολα αυτα! Στη προσπαθεια του να επικοινωνησει μαζι μου!

Τελικα σταδιακα εκοψε παλι τα παντα και εμεινε με γιαουρτια. Επειδη ειχε κοψει και το γαλα και το μπιμπερο( ποιος? ο διονυσης που πεινε 1 λιτρο!) αρχισε να αφυδατωνετε! ΠΑω στον μαλακα παλι και αρχισε να μου λεει οτι το παιδι ειναι φοβισμενο και θελει παρεες και οτι πρεπει να τον δει παιδοψυχολογος. Μα τουλεω ειναι ο νονα του και μαλιστα πολυ καλη και τον βρισκει αριστο και απο βολτες και παρεες αλλο τιποτα...

Τελικα μετα απο ενα μαρτυρικο βραδυ και αφου το παιδι στεγνωσε πηγα πρωι πρωι σα τη τρελη σε αλλο γιατρο. Το παιδι να σφαδαζει και να ουρλιαζει αγνωστο απο τι και εγω μονη σα τη τρελη να τρεχω με το παιδι παραμασχαλα. Ολοι να μου λενε οτι ειμαι υπερβολικη και οτι περναει ιωση.

Παω και με βαζει αμεσως μεσα ο ανθρωπος. Παρολο που καιγοταν το συμπαν εξω απο πιτσιρικια!

Απο τις κραυγες του Διονυση δε μπορουσαμε να συνενοηθουμε! Εκει που τον εξεταζε μου λεει...

Γαλα χωρις λακτοζη εχει πιει ποτε. Να συμπλρηρωσω οτι τον ειχε παρακολουθησει οταν ηταν ημερων για την παλινδρομηση οταν ελεπε ο δικος μας ο μαλακας.

Τουλεω οχι.

Πραγματικα ειχε ιωση και το ηξερα και γω γιατι ειχε κανει και ενα 39 εκεινες τις μερες αλλα δε δικαιολογουσε αφαγια παρατεταμενη και αφυδατωση.

Μου λεει δωσε αλγκοφρεν και ντεποον και θα μιλαμε συνεχως γιατι ο μικρος θελει ορο αν δε πιει κατι μεχρι το βραδυ.

Φευγω αλλα δε με κραταγανε τα ποδια μου. Παω σπιτι και το παιδι κοιμαται κατα το απογευματακι μετα απο 1 μερα γκρινιας και υστεριας.

Εκει που κοιμτανε παιρνω χαρτι και μολυβι και κανω ιστορικο!Απο οταν γεννηθηκε. Δε μου εβγαινε απο το μυαλο οτι η αφαγια αυτη ειχε να κανει με ολες τις διαταραχες που ειχε στο φαγητο του ολο αυτο τον καιρο αλλα και τα στερα.

Αρχιζω να γραφω και βαζω τα κλαμματα. Ειχα βρει τον λογο! Εκλαιγα με λυγμους! Το παιδι ποναει στο στομαχακι! Αχ! Παιδακι μου!

Παιρνω τη μαμα μου! Μαμα λεω το παιδι πρεπει να χει οισοφαγιτιδα και εκλαιγα με λυγμους και τωρα κλαιω που το γραφω!

Παιρνω τον γιατρο του λεω υποπτευομαι οτι ειναι στομαχικο πηρα μπροστα απο τα γαλα που ανεφερες!

Του λεω αυριο κιολας φευγω για αθηνα για παιδογαστρεντερολογο. Πες μονο για να μη τον ταλαιπωρησω οτι συμφωνεις! ΜΟυ λεει ναι! Φυγε αμεσα! Καταρχας να νοσηλευτει για ορο και να κανετε εξετασεις. Αποψε ομως? Μου λεει ειναι χαλια. Θα τον κρατησω του λεω εγω με συριγγα δεν τον αφηνω εδω στο κωλοχανιο!

Περασαμε ενα βραδυ χαλια! Του εδινε με συριγγα νερακι.

Για να μη σας τα πολυλογω ειχα παιδιατρο δικη μου στο ιατρικο οπου μας ανελαβε εκει παιδογ/λογος.

Κυριακη ειχαμε ραντεβου μαζι της. Μολις της ειπα ολο το ιστορικο που ειχα γραψει μου λεει αυτο ειναι.

Μπαινουμε με ορο και τη τριτη μερα αρχιζει να τρωει. Παραλληλα κανει θεραπεια με λοσεκ.

Μας ειπανε οτι μπορει να ειναι αλλεργικος στα γαλακτοκομικα και αρχιζουμε εξετασεις τεστ κλπ.

Οι ανοσοσφαιρινες στο φουλ.

Εκανε γαστροσκοπηση- κολονοσκοπηση και πεχαμετρια.

Οτι υγρο εριχναν στο στομαχακι του το πεταγε πανω...... Οι περισταλτικες κινησεις πολυ αργες.... Πηρανε βιοψιες τις περιμενουμε σε 2 βδομαδες με αγωνια...

Η πεχαμετρια εδειξε 31 επεισοδια παλινδρομησης σε 14 ωρες και μαλιστα αρκετα οξινης.... Του διελυσε στομαχι και λαιμο. Κρατησε τα σωληνακια 15 ωρες αντι για 24 ωρες.... Τα τραβηξε την ωρα που κοιμοτανε ο καημενουλης!

Ο Διονυσακης τρωει μια χαρα αλλα εχει μεινε πισω στο θεμα της μασησης... Εχει δυσκαταποσια και δυσφαγια απο τον πονο. Οι μονοι που ασχολουνται εδω στην ελλαδα ειναι οι λογοθεραπευτες και θα παμε σε εναν που ειδικευεται σε τετοιες καταστασεις...

Θυμοσαστε που ειχα συσχετισει την ομιλία με το φαι????????? Ακομη και η ομιλια επηρεαστηκε....

Ευτυχως ολα αυτα φτιαχνονται.

Και ο μαλακας ο γιατρος δε ειχε παρει πρεφα τιποτα. Δηλαδη αν δεν ημουν λιγο σχετικη το παιδι θα λιμοκτονουσε?

Ενας μαλακας απο αυτους που τον ειδαν δε πηρε πρεφα τιποτα! Μαλακες!

Σωσω στα γρηγορα ερχομαι στο θεμα σου.

Τις μερες που ημουν στο νοσοκομειο εψαχνα διαφορα για αλλεργιες κλπ στο ιντερνετ και πεφτω στο γκουγκλ σε ενα δικο σου θεμα που ειχες ανοιξει εδω για τη μικρη. Εψαχνες για υποαλλεργκο γαλα... Θυμασαι? Εκανε αιμα στα κακακια απ' οτι ειδα.

Η μικρη γιατι γυρισε στο κανονικο? Τι εγινε μετα?

Θα το πω αυθαιρετα και με συγχωρεις αλλα ξερω οτι δεν εχεις προβλημα. Η μαρθα μαλλον συγκαιγεται και εχει ωτιτιδες επειδη ειναι αλλεργικη στο γαλα. Μου μιλαγανε οι γιατροι και ηταν λες και ακουγα τη δικη σου περιπτωση. Ψαξτο... Και για την ακριβεια φυγε και πηγαινε αθηνα το παιδι... Εστω θεσσαλονικη!

Σου ειχα πει για το γαλα και αλλη στιγμη λιγες μερες πριν φυγεις για πανω δεν ξερω αν το ειχες δει. Κανει μπαμ! Αστον τον ομοιοπαθ/κο! κατευθειαν αλλεργιολογο!

Η αλλεργια στο γαλα εχει πολλα συμπτωματα. Εμεις εχουμε οισοφαγιτιδα. Αλλα μπορει να αρχιζε και ωτιτιδες σιγα σιγα....

Αυτα τα νεα μας!

Σας εχω διαβασει! Δινω φιλια σε ολες και το εξης μηνυμα! Γιατροι να ακουτε εμας τις μαμαδες! Κατι θα μαθετε στη ζωη σας! Και εσεις μαμαδες να ακουτε το ενστικτο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαζα και οτι γραφατε για μας και σας ευχαριστω για τε περαστικα σας!!!!!!!!

Χαρα μου σ'ευχαριστω που με επαιρνες και μαθαινες για το παιδι!!!!!!!! Ητανε μεγαλη υποθεση!!

Και συ Φροσακι!!!!!!! Σε ευχαριστω πολυ που ηρθατε με τον Αντωνη! Αυτο σημαινε πολλα για μενα! Ελπιζω την επομενη φορα να βρεθουμε υπο αλλες συνθηκες πιο χαρουμενες!!!!!!!!!

Διβασα οτι ολα καλα με τον Δον!!!!!! Πολυ χαρηκα!!!!!!!!!!! :D

Α πριν ξεχασα να γραψω οτι το παιδι ξεκινουσε κανονικα φαγητο ακοπο μεσα στα νοσοκομεια γιατι ηρεμουσε το στομαχακι με τον ορο και την αφαγια....... Μαλιστα στην καρδιτσα δεν ειχε πιει καν γαλα.

Τωρα δε τρωει γαλακτοκομικα τουλαχιστον μεχρι να βγουνε οι εξετασεις και να το επιβαιβεωσουν επισημα.....

Παντως ενα θα σα ςπω ειμαι πολυ εξοργισμενη με ολους... Με οσους ειπανε κουβεντες .. Με εκριναν σα μαμα οτι δε εμαθε να τρωει το μωρο εξαιτιας μου και αλλα τετοια υπονουμενα που επρεπε να ανεχομαι. Και ειμαι εξοργισμενη με αυτον τον μαλακα τον γιατρο που εβλεπε να μαρενεται

το παιδι και αυτος μονο μας της ελεγε! Φταιω ομως που τον εμπιστευτηκα! Τουλαχιστον πηρα μπρος εστω και αργα............................. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου..τι να πω...ο θεος μαζι σας..

και απο δω και περα ολα να ειναι καλα...

ηθελα πολυ να ερθω, να σας δω, αλλα δεν ειχαμε βενζινη, συγγνωμη... :oops::oops::oops:

σημασια εχει τωρα οτι ξερεις τι συμβαινει...

ασε τους αλλους να λενε... :o

ο πιο σωστος ανθρωπος για το παιδι ειναι η μανουλα του...κανενας αλλος..

και εγω κατα καιρους εχω ακουσει διαφορα, να λενε για μενα... :o

αλλα δεν ακουω πια...

κοιτα τον κοντε σου....και οπως λες και εσυ...ακου το ενστικτο σου... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα

ειμαι κομματια, ξυπνησε ο γιος μου 5παρα,και ξανα κοιμηθηκε τωρα 8παρα..

δεν ποναγε δεν ειχε γενικα κατι...τουλαχιστον ετσι νομιζω..

δεν εκλαιγε, ηθελε μονο να παιξει...

θα παω και εγω σε λιγο για υπνο, εχω κοιμηθη μονο 1μιση ωρα..

και σερνομαι...

ηθελα σημερα να τον παω στην εκκλησια...

αλλα δεν γινεται.. :(:(:(

ευχομαι την αλλη κυριακη...

φιλακια σε ολες...

καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

Μαράκι μου!!!

ο Διονυσάκης είναι πολύ τυχερός που σε έχει μανούλα!!!

πολλοί θα ήθελαν να είχαν μια μανούλα σας εσένα...

άσε τους άλλους να λένε!!!

ευτυχώς βρήκατε τι έχει το μωρό!!!

αυτό είναι το σημαντικότερο!!!

θύμωσα πάρα πολύ με το γιατρό που είπε ότι το μωρό έχει ψυχολογικά!!!

ηλίθιοι!!!

να του δώσεις ένα γλυκό φιλάκια από μένα και τον φίλο του τον Άνθιμο!!!

πάω κάτω να φάω με τους άνδρες μου και μετά εκκλησία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι μου συγκλονίστηκα με την ιστορία σας!!!! Ειλικρινά έχεις τον θαυμασμό μου και ολη την θετική μου ενέργεια!!! Θα περιμένω με αγωνια τα αποτελέσματα και οτι νέο έχεις!!!!

Δεν ξέρω τι θα έκανα εγώ αν θα ήμουν στην θέση σου αλλά εύχομαι να έκανα οτι είχες κάνει εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...