Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριος 2009... Η πρωτη μας αγκαλια!! Νο29


Recommended Posts

γεια και απο μενα..δουλεια.!!

ρε φροσω..ειδες που συμφωνουμε και σε κατι;;χαχαχα..πλακα ΚΑΝΩ..ειχε καλη μερα..πηγαμε σουπερ!!

εκανα τηγανια με ατζεμ πιλαφ..

παρνηθα;;;αλλο παλι και αυτο..και το σχολειο σου που ειναι;;η βαδη δλδ;

γιατι ετσι η αγγελικη αλκα 234;;;

πισωγυρισματα;;φαση θα ναι και αυτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 478
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειααααα

εγω σημερα ολη μερα μονη...ο αντρας μου σχολαει το βραδυ...

γεωργια αφου δεν κανει μειωση, και δινεις τοσα πολλα με την πρωτη σου ευκαιρια, φυγε...

πως φτιαχνετε το ατζεμ πιλαφ; :oops:

αλεκα 1 κουραγιο...εγω οταν ξυπναει ο γιος μου το βραδυ, την αλλη μερα ειμαι κομματια...και ειμαι και σπιτι...υπομονη φαση πιστευω ειναι θα περασει...

φροσω παρνηθα; σου ευχομαι να χιονισει πολυ, και να μην μπορεις να πας :mrgreen::mrgreen:

χρυσουλα ειδες; ολα καλα..

κοριτσια ευχαριστω για της ευχες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα!

Χαρα ολα καλα θα πανε καλε με την επεμβαση, μη στεναχωριεσαι...

Σωσω μια η μικρη μια εσυ ολο σε γιατρους ρε γμτ;;; αντε να απορροφυθει η κυστη να ξεμπερδευεις. γιατι δεν ειναι να παιζεις με θεματα υγειας.

και η ξαδερφη μου στην Κρητη μια καλη ωοθηκη ειχε, την εκατσε το εξωμητριο και την αφαιρεσαν, θυμασαι;;; τα Χριστουγεννα που θα κατεβει κατω θα κανει παλι εμβρυοτοποθετηση με τα υπολοιπα εμβρυα που την ειχαν περισσεψει... μακαρι να τα καταφερει!

οσο για τη μικρη σου, φυσικα και θα μαθαινε ταρζανιες απο τον ξαδερφο!

και εμεις το σκεφτομαστε για παιδικο εστω και του χρονου... πιο πολυ για τις αρρωστιες... και η θεια μου που ηταν νηπιαγωγος ειπε πως τα παιδια που πανε νηπια πρωτη φορα χωρις παιδικο ειναι πιο ηρεμα και υπακουα ενω αυτα που πηγαιναν παιδικο ηταν ταλιμπανακια. συνηθως.

εμεις πηγαμε στη μαμα μου το απογευμα. ηταν εκει και η ξαδερφη μου με τα 3 αγορια. ωραια περασαμε... φαγαμε και σπανακοπρασοπητα της μαμας μου, και ντολμαδακια απ'ευθειας απο την κατσαρολα, πηραμε και μαζι μας, και ανωμαλα σοκολατακια... μιαμ μιαμ...

αυριο με το καλο θα παμε εκκλησια για να κοινωνισουμε ολοι και να κανουμε και αρτοκλασια.

χθες πηγαμε στα Λουτρα Λαγκαδα που κανανε για πρωτη χρονια, καινουριος δημαρχος, "χωριο των αγγελων". παγωνια ειχε, 0οC αλλα καλα ηταν. ειχε το σπιτι του Αι Βασιλη, βγηκαμε φωτο, 3Ε, ειχε σπιτακι που εγραφες γραμμα στον Αη Βασιλη, σπιτακι κατασκευων, παραμυθιων, μπισκοτων, ζωγραφιων... και αλλα που επινες καφε, αγοραζες πραγματα, ειχε κατρουζελ κλπ παιχνιδια και στην εξεδρα επαιζαν τα παιδακια της φιλαρμονικης. ισως ξαναπαμε ως τα Χριστουγεννα...

παω για μπανακι και να δω αλλο ενα επεισοδιο Γκρέις απο αυτα που με κατεβασε ενας συναδελφος απο τον 8ο κυκλο... συμπεθερα χαλος στο ισκιωμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας !!

πολυ νευριαζω οταν γραφω κατι κ παει....

εμεις λεμε να παει παιδικο το καλοκαιρι για να μπορω να δουλεψω.....

αλλα θα κανω τα χαρτια μας κ εΑΝ μας παρουν με προγραμμα δλδ χωρις να πληρωνω τοτε σιγουρα...αλλιως 80 ευρο δεν δινω....δεν παρεχουν τιποτα...το φαγητο δικο μας ...δλδ μονο φυλαξη

μονο εαν δουλευω αξιζει.....

ασε που πρεπει να δω κ ποσα παιδακια θα ειναι ...λογο καλοκαιρινης περιοδου...πανικος!!!!

κ εχει παιδακια μεχρι 5χρονων...

φοβαμαι λιγο μας φαινετε η Αγγελικη πολυ μωρακι ωρες ωρες .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..και γω θελω πρασοσπανακοπιτα βαγκτης μαμας σου...

σιγα ρε βαγκ τους γιατρους που παμε..τετοιοι να ειναι οι γιατροι καινα μη χρειαστει κανενας αλλος...δουλεια μου να ειμαι σε γιατρους και νοσοκομεια..χαχαχ...

εγωδουλεια..

εγω παλιεχωακουσει οτι ατομα πουπηγαινουν βρεφικο ειναι πιο υπακουα..

αλεκα που να δουλεψεις;;

φανταζομαι 1 εχετε και εκεινος δημοσιος,ε;

ακουσα το χαπνιγκ του λαγκαδα..και η αδερφη πηγε..αλαλδε μιλησααν περασε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!!! Δύσκολο Σ/Κ !!! Εχω παρουσιάσεις και εχθές είχα και τον μικρό μαζί και ψόφησα!!! Να ναι καλά ο άντρας μου που με βοηθησε όσο μπορούσε ο καϋμένος αλλά ο μικρός δεν παίζεται παιδια!!! Επαιρνε αυτοκινητάκια και τα πέταγε στους καλεσμένους, πέταγε πράγματα στην τηλεόραση, ήπιε φραπέ απο ένα ποτήρι, παραλίγο να φέρει κάτω το χριστουγεννιάτικο δέντρο των ανθρώπων!!! Τι να πω. καταντραπήκαμε και το σίγουρο είναι οτι δεν ξαναέρχεται μαζί!!!

Σωκω τι είναι αυτό βρε φιλενάδα? Απο ότι κατάλαβα ρουτίνας είναι περισσότερο!!! Ολα να πάνε καλά!

Χαρουλίνι μου εχεις όλη την θετική μου σκέψη και ολα να πάνε καλά για την αδερφούλα σου και το μικρό!!

Αλεκάκι μια χαρά τιμή ακούω για τον παιδικό και χωρίς φαι. Θες να σου πω τιμές που παίζουν εδώ χωρίς φαι και μεταφορά του παιδιού????????

Βαγκ ωραίο ακούγεται το χωριό που έφτιαξαν!!! Αντε και του χρόνου!

Νανουκάκι που είσαι? Ολα καλά?

Φροσω μου εσύ που τα αφήνεις τα μικρά τώρα με την δουλειά? Πάρνηθα ε? Πω πω !!!

Χρυσουλίτσα καλή αρχή με τον παιδικό!!! Μπράβο που πάει καλά!

Η Ντόμι που είναι?

Η Αλίνα έχει ακόμα θέμα με τον μικρό! Δέκατα κλπ. Πέρασε ωτίτιδα το πουλάκι μου!

Ισμήνη που είσαι. Σου έχω στείλει ένα πμ!!! Αντε θέλω να σου στείλω το δωράκι σου!

Καλυψούλι όλα καλά? ΔΙάβασα ενεργείτε λίγο καλύτερα η μικρή? Αντε μπράβο!!!

Το Μαράκι μας που είναι?

Μαρκεράκο μου εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kALHMERA!!!!!!

ΗΛΙΟς !!!!

Υπεροχη μερα,σε καμια ωρα παμε για καφε ,σημερα εχουν να δωσουν τα πτυχια των αγγλικων στα παιδια κ κανουν γιορτη σε ενα ωραιαο ξενοδοχειο με πολλους εξωτερικους χωρους κ παρκο κ διαφορα παιχνιδια για τα μικρα μας ...οποτε μια κ πηραμε προσκληση θα παμε εκει (πολυ γνωστη φιρμα ξενων γλωσσων )ναι...εχουμε κ εδω :shock:

σωσω μαλλον στο μαγαζι μας θα ειμαι ,αλλα με πρωινο ωραριο κ καθημερινα...

παιζει ομως να κανω κ κατι αλλο,να βρω δουλεια καμια ρεσεψιον η μπαρ(οχι νυχτα καλε) σε ξενοδοχειο του θειου μας ,παντα πρωινη βαρδια...να ειμαι εδω στα παιδια απο το μεσημερι κ μετα.....

ο παιδικος ειναι δημοτικη επιχειρηση.....τελειωσαν τα λεφτα ,δεν στελνει κ η ευρωπη....πριν 2χρονια το ειχαν βαλει40ευρω...περισυ80!!! ξερω οτι σαν ακουγετε λιγο αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν εχουν καμια σχεση τα εκει με το εδω......

απο θεμα προσωπικου θα πω μονο τα καλυτερα!!!!!! ηταν κ η Μαρια μου εκει κ ξερω.....

ομως διαθετουν λιγα μεσα....

το καλοκαιρι με χαλαει που θα εχει καμια 30κ βαλε παιδακια κ μια δασκαλα μια μαγειρησα ,που σερβιρη αυτα που θα της παμε κ μια καθαρηστρια τι να κανουνε???????

βασικα 2δασκαλες ηταν αλλα η μια γεννησε προχθες οποτε.......

ηταν να κλεισει ο παιδικος μας αλλα πηγαμε πολλες μανουλες στο δημαρχο κ ευτυχως καταλαβαινουν ολοι ποσο αναγκη εχουνε μερικες μανουλες για δουλεια κ εαν κλεισει που θα ειναι τα παιδακια τους?

γιαυτο κ η 80!

εφτιαξα ενα ελληνικο ,ντυνομαστε σιγσ σιγα κ παμε!!!

καλη ΚΥριακη σε ολες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζζζζπως πανε οι δουλειες ρε;;;ολα καλα;;καλε τετοιες ταρζανιες ο μικρος;;

πωπω!!φανταζομαι πως ενιωσες..

ποσο πολυ ηθελες να το...πατησεις κατω..τροπος του λεγειν λεμε!!

αλεκα...ακουσε εκει νασας τον κλεισουνε...απιστευτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκάκι τώρα κατάλαβα! Νομιζα οτι ήταν ιδιωτικός!!! Αφού είναι καλό το προσωπικό νομίζω οτι είναι το καλύτερο!!!

Σώκω μια χαρούλα αν και ο κόσμος πια είναι πολύ συγκρατημένος!! Ολοι μετράνε και το τελευταίο ευρώ αλλά λόγω του οτι υπάρχουν πολύ οικονομικά πράγματα πάμε καλά!

Το Σαββατοκύριακό θα σας περιμένω όλες τις Αθηναίες στο Μπαζάρ! Δεν είναι ανάγκη να πάρετε κάτι απλά να σας δω απο κοντά βρε κορίτσια!!! Θα γίνει στο Νέο Κόσμο!

Θα σας βάλω και την αφίσα απο αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποαιδια δικαιουμαι επιπλεον αδεια ειδικη λογω μοναδας 10 μερες ...και πρεπει να την παρω τον ιανουαριο...

και αν τισ παρω καικαθεται και ο νατρας μου,μπορει να ερθουμε αθηνα!!σουπερ!!

τι παζαρι ειναι αυτο;;

λεω να κανω μπισκοτοσπιτα και φετος..αλλα σε αυτοκινητακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααα

που ειστε καλεεεεεεεεε

φτιαχνω ψωμι...

ζζζζζ εγω δυστηχως δεν θα ερθω..εχουμε την εγχειρηση την παρασκευη...και θα εχω τον μεγαλο της αδερφης μου, στο σπιτι...

αλεκα 80ευρω με τοσα πολλα παιδια, και καθολου ασφαλεια για τα παιδια,μια δασκαλα ποιο να πρωτο προσεξει, πιστευω ειναι πολλα,και φαγητο δικο σας...τι να πω,πατανε στην αναγκη του αλλου,και εκμεταλευονται τον κοσμακι....φουντωσα παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai re xara...α σε παρω τηλ να σοτ πω!!!

εγω δουλεια\1

καλα ητανε!

σε 4 ωρες σχολΑΩ..αμην..

καλα ως τωρα..αυριο μαλλον θα παρω τζαμπο γιατι μΑς ΦΕΡΑΝ 1 κουζινα και θα παμε να την αλλαξουμε γιατι βρεθηκαν ελλατωματικα ελλλειπη κομματια!!!

καλη βδομαδα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα καλημέρα!!!

τι κάνετε κοριτσάκια μου;

χαρουλάκι, καλή επιτυχία στην εγχείρηση!!!

πόσο λίγα μου ακούγονται τα 80...

εγώ προσπαθώ να βρω τρόπο να τον στείλω κοινοτικό του χρόνου.

είναι 60 ευρώ το μήνα (για το φαγητό).

είναι σχολεία του δήμου, ορίζονται από τον δήμαρχο.

αλλά, δεν είναι δημόσια.

για να δικαιούται να πάει θα πρέπει να έχει κλείσει τα 3 πριν την 1 Σεπτέμβρη.

απλά μου είπαν ότι αν βρω μέσον... θα τον πάρουν...

αν τον στείλω ιδιωτικό θα πρέπει να δίνω πάνω από 350...

πάλι δεν κοινώνησε την Κυριακή...

δεν ξέρω τι τον έχει πιάσει...

δεν τον πιέζουμε...

την παρασκευή πήγαμε επίσκεψη σε ένα ζευγάρι που έχουν δίδυμα 13 μηνών.

η μαμά τους μου έσπασε τα νεύρα!

πρώτη κουβέντα μόλις βλέπει τον Α.

"Α, ακόμη φοράς πανί;"

εννοείται, της απαντάω εγώ... μωρό είναι ακόμη...

"ααα, εγώ τους έχω αγοράσει από τώρα γιογιό για να τους μάθω"

μετά..."Α, θα πρέπει να ξέρεις να μετράς μέχρι με το 10 και λες όλα τα χρώματα... για να δούμε... τα ξέρεις;"

πιο μετά "Α, τα παιδάκια στην ηλικία σου πρέπει να ξέρουν να βάζουν 4 τουβλάκια το ένα πάνω στο άλλο... έλα να μου δείξεις αν μπορείς"

λίγο πριν φύγουμε, ήρθε η μαμά της και φόναζε από τη χαρά της που έβλεπε τα εγγόνια της και δεν έδωσε καθόλου σημασία στον Α.

πρέπει να ζήλεψε ο δικός μου και σε κάποια φάση σκούντισε τον ένα μικρό.

τον μάλωσε ο Π και πήρε στην αγκαλιά του τον μικρό.

και τι του λέει ο μπαμπάς;

"Π, δεν ήταν σωστό αυτό που έκανες..."

και άρχισαν όλοι μαζί, ακόμη και η γιαγιά να κάνου κήρυγμα στον Π.

παιδιά... ήθελα να τους διαολοστείλω όλους!!!

δεν είπα τίποτα γιατί δεν ήθελαν α δημιουργήσω θέμα... αλλά, είπα στον Π να μη διανοηθεί να κανονίσει να ξαναβρεθούμε μαζί τους...

θα μου κάνει παρατηρήσεις ο κάθε άσχετος;

ένα θα σας πω... είχαν πάθει φαριγγύτιδα (2- 3 μηνών) γιατί η παιδίατρος τους εείχε πει να μην τους παίρνουν αγκαλιά και να τους αφήνουν να καλίνε για να μάθουν να μην ξυπνάν τη νύχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα

εμεις καλα δοξα το θεο...

νηστευω και δεν ξερω τη να μαγειρεψω σημερα...

νανα παρα πολυ εκνευριστικο αυτο, τα δικα παιδια νομιζει,αν πανε στην ηλικια του γιου σου, θα κανουν περισσοτερα; τοτε πρεπει να πας επισκεψη...να δουμε τη θα πει...

η πεθερα μου το καλοκαιρι που εκανε παρατηρησεις στο παιδι,θυμωνα παρα πολυ...και ο δικος μου δεν ελεγε τιποτα στη μαμα....τεσπα...

σε λιγες μερες λεω να παω στην αδερφη μου στο χωριο για γιορτες..

μετα την εγχειρηση του μικρου...

και σκεφτομουν να καθησω εκει μεχρι και την πρωτοχρονια..

να ερθει ο αντρας μου για τα χριστουγεννα,και να γυρισει μονος του...

απλα τον σκεφτομαι που θα ειναι μονος ο καημενος εδω την αλλαγη του χρονου...

αλλα θελω και μια φορα να κανω με της αδερφες μου...

δεν ξερω πως τα εχω μπερδεψει ετσι μες το μυαλο μου..εσεις τη θα κανατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρά μου, μακάρι να είναι καλά τα παιδιά της και να βγουν διάνοιες!

δε με αφορά.

με εκνευρίζει όταν ο άλλος είναι χαζός και προσπαθεί να το παίξει έξυπνος μείωνοντας τον άλλο...

έχει κάποιο νόημα να μάθει ένα παιδί να παπαγαλίζει 10 νούμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο νανα μου....

εγω ειπα οτι

οταν θα φτασουν σε αυτη την ηλικια, δεν μπορει να κανουν τοσα πολλα...

τοτε θα καταλαβει και θα αναιρεσει οτι εχει πει...

και φυσικα να ειναι καλα τα αγγελουδια...

και το αλλο ειναι ασχημο για την ψυχολογια του παιδιου, να κανουν παρατηρησεις,και να βλεπει το παιδι...πιστευω οτι νιωθει ασχημα.το εχω ζησει πολλες φορες.τεσπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia!!!

ωραια κ σημερα ηλιος,ομως απο παρασκευη θα γ ινει χαμος!!! κακοκαιρια ερχετε!!!!!!!!!!!!!

σωσω ωραιο αυτο που ειδα....παντος τα ελληνικα ειναι πιο φθηνα!

για το εβολ ενα θα σας πω!ολος ο βολος μονο εβολ!

περυσι παραπονεθηκαν για μια ασχημη μυροδια στο γαλα...βγηκε ανακοινωση απο την εβολ ,οτι τα ζωα ειχαν σε μεγαλες ποσοτητες τροφη απο πρασινα λαχανικα ...μπροκολο !

μετα απο μερικες μερες η εβολ εδωσε ολο το γαλα-χωρις μυρωδια- στα σουπερ μαρκετνα τα δωσει δωρεαν στον κοσμο...λεγονταν ενα μεγαλο συγγνωμη!!!!! καλο ε???

εχθες το βραδυ φωναζε η Αγγελικη...μαμα ποναει το αυτακι!!!!χωρις κλαμα

λεω θα την αφησω να δω εαν λεει αληθεια...χωρις κλαμα κ να ποναει???

μετα απο ενα τεταρτο φωναζει...σιροπακιιιιι!!!!!!!

:lol:

εδωσα λιγο ντεπον...μια σταγονα...

ψεμα απο τωρα ???? θα τρελαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες γεια σας κ καλή εβδομάδα να έχουμε..

τι υγρασία είναι αυτή;;μου έχει κάνει ένα μαλλί....μούρλια!!

από σήμερα είμαι κ τυπικά μόνη μου στη γραμματεία..

άντε να δούμε πώς θα πάει!!! :?

χαρά εγώ θα σου έλεγα να κάνεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου..

αφού σας μειώσε το νοίκι κάνε υπομονή! ;)

ζζζζ κ εμένα η κόρη μου κάπως έτσι θα έκανε άνω κάτω

όλο το σπίτι.είναι λίγα τα παιδάκια που είναι ήσυχα σε αυτή την ηλικία!

νανά μου κ εγώ θα εκνευριζόμουν με την συγκεκριμένη!!

μήπως να σου κάνει και μια τούμπα ο ανθιμούλης;;θα της έλεγα!

αει μωρή!!!! :evil:

βαγκ ακόμα βλέπεις grays ρε θηρίο;;φαντάζομαι τι θα γίνεται..

θα έχουν πάει όλοι με όλους!!! :oops:

μάρκερ έκανες τα γλυκά σου παιδί μου;

αλέκα αν παραπονιέται για το αυτάκι

μπορεί κ να λέει αλήθεια!

ή απλά μπορεί να γουστάρει το σιροπάκι!

μη φανταστείς ότι στην αθήνα οι δημόσιοι παιδικοί

είναι σε καλύτερη μοίρα.

παντού έχουν κάνει περικοπές στο προσωπικό...

χρυσούλα καλά έκανες και τον έστειλες.

έτσι κ αλλιώς όποτε και να πάει θα φέρει αρρώστιες.

αυτά δεν τα γλιτώνεις!! :shock:

σωσώ εφόσον η μικρή έρχεται σε επαφή με παιδάκια

και αφού μπορείτε

να την κρατάτε εσείς δεν χρειάζεται να πάει παιδικό ακόμα!

φρόσω καλο κουράγιο..

μήπως πρέπει να πω...καλό ταξίδι για την πάρνηθα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα δικά μας τώρα...

..

η μικρή έχει ένα θεματάκι 2 βράδια τώρα.

δεν θέλει με τπτ να κοιμηθεί μόνη της.

κλαίει σπαρακτικά να την πάρω αγκαλιά και να μη

βγω απο το δωμάτιό της.

ακόμα και να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας δέχτηκε!!!

ποιος,η αγγελική!!!!!

έχω περάσει 2 βράδια καθιστή δίπλα στην κούνια

μέχρι να την πάρει ο ύπνος...

την ρώτησα τι φοβάται κ μου απάντησε τη μηχανή!!!!

δεν ξέρω αν εννοεί τον θόρυβο από τις μηχανές στο δρόμο

γτ πολλές φορές αν περάσει κανένα μηχανάκι πετάγεται

αλλά νόμιζα ότι το είχε ξεπεράσει αυτό..

εκτός αν εννοεί κάτι που δεν καταλαβαίνω!!!!!

έχω πάθει σοκ.πραγματικά δείχνει να φοβάται πάρα πολύ/

ξέρω ότι είναι η ηλικία που αναπτύσσονται οι φοβίες.

ελπίζω να είναι μόνο μια φάση... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στα γρήγορα να στείλω πολλά φιλιά σε όλες!!!

Επίσημα και η πρόσκληση για το Μπαζάρ και έχω ανοίξει και νέο θέμα!

bazzarcopy.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...