Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕ


Recommended Posts

κοριτσια καλησπέρα. Είχα εξαφανσιστει καθότι η καταστάση στο σπίτι βγήκε την προηγουμενη κυριακη εκτός ελέγχου απο την πλευρα του ανδρα μου. Έρχεται κοριτσια απο την δουλεια και μου λέει ετοιμασε τα παδιαι να τα πάρω να τα πάω στοπυς γονεις μου τοπυ λέω και εγω περίμενε πέντε λεπτά γιατι η εβελίνα έχει μια επανάληψη αλλα τον μεγάλο δεν μπορεις να τον πάρεςι έχει πολλα μαθήματα τη ήθελα να το πώ εγινε μέσα στο πσίτι το έλα να δεις και μπροστα καιτ απαιδια και επειδη κοριτσια ειμαι λιγάκι υπερπροστατευτική με τα μικρά εγω δεν μίλαγα ουτε έκανα τιποτα αλαλ αυτος εκει να μεβρίζει και πολλα ΄'αλλα που δεν θέλω ουτε να τα θυμάμαι αλήθεια σας λέω. Κια μετα κοριτσαι δεν τρεχει τιποτα αλλα όλα σαν να μην τρεχει τιποατ απο εκεινη την ημέρα σηκώνεται μετα την δουλεια και πάει στους γονεςι τους και έρχεται ''οτι ΄'ωρα γουστάρει και απο πάνω τα άκουσα κιίλιας και απο εκεινοπν ότι εγω βάζω λόγια στα παιδια και έχουν στραφει εναντιον του οτι ειμαι σαλεμένη οτι ειμαι ανικάνη ότι έχω μία γλώσσα και δεν ντρεπομαι ποια άλλη γυναικα μιλάει στον άνδρα της έτσι οτι μου παρεχει σουπερ και λογιαριασμους και αν φυγει τι θα κάων οτι δενέχω συνέσθυσει των πραγμάτων και αφου πέρασε ο καιρος τον ΄πιάνω να μιλήσουμε όχι για κάνα άλλο λόγο αλαλ περισσότερο για να τα έχω καλα με τον ευατο μου ότι έκανα και την τελευταια μου προσπάθεια και αφου τον ρωταω αν έχει παράπονο απο εμένα και απανταει όχι και του λέω οτι αισθανομαι σαν να μου έχει περάσει μια θηλεια και την τραβάει μέρα μέρα με την μέρα όλο και ποιο πολυ και σε λίγο θα πνιγω΄αρα αν φωνάζω ειναι λογικο μου ειπε οτι δεν κοιταω τι γινεται τριγυρω μου οτι ειμαι επιπόλαιη οτι για ενα πεισαμ και εγωωισμο πάω να τα διαλύσω όλα και οταν τον ρωτησα για την συμπεριφορτα του η απάντηση οτι δεν έγιναν έτσι τα πράγματα οτι όλοι μας ζηλευουν και οτι αν το διαλύσω να πάω στους απέξω να με συντηρήσουν για πείτε μου τώρα έχω αδικο που μέσα μου τελειωσαν τα πάντα ? που αισαθάνομαι οτι ποτε του δεν με αγάπησε αλλα μάλλον παντρευτηκε για να ξεφυγει απο ταπροβλήματα της οικογενειας του? οτι απλά για εκεινον ειμαι μία υπηρετρια και ένα έπιπλο που ειμια υποχρεωμένη να καταπινω χωρις να μιλάω και να ανέχομαι τα πάντα? τελικά όπως και να έχει αισθάνομαι ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΛΗΓΩΜΕΝΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι όπως τα περιγράφεις τα πράγματα είναι πολύ άσχημα...

Σε σύμβουλο γάμου πήγατε; Ή δε δέχεται;

Αν χωρίσετε εσύ έχεις διέξοδο, εννοώ πού να μείνεις και πώς να ζήσεις με τα παιδιά σου;

Πιστεύω ότι σε πολλές περιπτώσεις το διαζύγιο είναι η καλύτερη λύση, παρά να μένει μαζί το ζευγάρι και να είναι δυστυχισμένοι κι αυτοί και τα παιδιά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου εύχομαι να τα ξαναβρείτε, έστω να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση.....θα συμφωνήσω με την "Θέλω να γίνω μαμά" (δεν θυμάμαι και το όνομά σου :oops::oops::oops: συγνώμη)......αν μένατε για λίγο χώρια? χωρίς διαζύγιο, να σκεφτείτε........ χωρίς να επηρεάζει ο ένας τον άλλον.......

μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι οι γονείς του δεν τον συμβουλεύουν :? εκτός και τους τα παρουσιάζει όπως εκείνος θέλει :? .......αλλά γενικώς εκεινοι δεν βλέπουν την κατάσταση?

καλύτερα βέβαια θα ήταν να έμεναν ουδέτεροι, αλλά.......

σου εύχομαι τα καλύτερα :x

νομίζω είχες πει ότι πήγατε σε σύμβουλο......και εκείνος αρνούνταν τις ευθύνες του :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου,δυστυχώς διαβάζω οτι τα πράγματα χειροτερεύουν....

Ένα θα σου πω...Ότι απόφαση και αν πάρεις, προσπάθησε να προστατεύσεις τα παιδιά σου όσο περισσότερο μπορείς...

Είναι αμαρτία να βιώνουν όλη αυτή την ένταση και το άγχος.......

Δε μας εξήγησες όμως,γιατί βγήκε εκτός εαυτού?Επειδή δεν είχες έτοιμα τα παιδιά?

Μήπως εσύ είσαι λίγο πιο δεμένη με τα παιδιά και τα θεωρείς πιο πολύ "κτήμα" σου και εκείνος αισθάνεται παραγκωνισμένος?

Δυστυχώς δεν έχουμε πλήρη εικόνα του τι συμβαίνει,οπότε δε μπορούμε να σου δώσουμε

περισσότερες συμβουλές.......

Εύχομαι αίσιο τέλος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μια και σε ξέρω καλά και εσένα και τον άντρα σου και επειδή έχω άποψη περισσότερη απο το να βλέπω γραμμένα εδώ θα σου πω το εξής :κοίτα να διασώσεις ότι μπορείς -την αξιοπρέπεια σου - την ηρεμία και την ασφάλεια τω παιδιών σας , ξέρω ότι όλα τα δύσκολα τα αντιμετωπίζετε διαφορετικά μεταξύ σας εσύ μπαίνεις στο πρόβλημα ενώ εκείνος είναι θεατής . Σου αναφέρει ότι σας ζηλεύουν ; ποιος καλέ σας ζηλεύει; θα ήθελα να το γράψεις αυτό ; εγώ Κατερίνα μου βλέπω ότι εκείνος είναι ο θεατής και εσύ τρέχεις και προσπαθεί να σε μειώσει επειδή έχει εκείνος τις ανασφάλειες του . Είχε συνηθίσει την Κατερίνα με το γέλιο και το χαβαλέ και ξαφνικά βλέπει μια Κατερίνα που μπούχτισε να υποκρίνεται ότι όλα είναι καλά .. δεν είναι καλά Κατερίνα μου γιατί δεν είσαι εσύ καλά . Είμαι σίγουρη ότι αν του πεις να πάτε σε σύμβουλο γάμο θα αρνηθεί και θα σου πει ότι εσύ έχεις θέμα και ότι ένας ξένος δεν θα μπορέσει να σας δώσει λύση .

Κατερίνα σκέψου καλά πόσο χρονών είσαι ; που έχεις ευθύνες και για ποιόν είσαι υπεύθυνη . Πάρε τη ζωή στα χέρια σου και μην τον αφήνεις να σε κουκουλώνει . όταν είχες πει να πας για δουλειά δεν σε άφησε ακριβώς για να είσαι εξαρτημένη απο εκείνον , βρες δουλειά κανόνισε με τα παιδιά ο Μπάμπης είναι μεγάλο παιδί κάλιστα μπορεί να γυρίζει μόνος του και να προσέχει και την εβελίνα και κοίτα τη θα κάνεις με τη μικρή αν μπορεί να είναι η μητέρα σου κοντά τις ώρες που δουλεύεις απλά να έχουν την επίβλεψη ενήλικα , μπορείς να βρεισ να φιλας κανένα παιδάκι στο χώρο σου οπότε και αυτό είναι κάτι απλά μην τον αφήνεις να σε ρίχνει ψυχολογικά μην το δείχνεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια έχουμε και λέμε καισ ε συμβουλο γάμου πήγαμε και οι δικοί του αντι να μιλάνε σαν πυροσβέστες μιλάνε και επεμβαίνουν σαν εμπρηστες κοινώς βάχουνε πάντα τον γιο τους ότι ειναι ο τέλειος και ότι επειδη ειναι απτερας μπορει να κάνει ότι θέλει και ΄τοι πρέεπι σαν τον πατερα του να μιλάει και να καθόμαστε όλο σουζα βάνια όσο για τα παιδια ειναι το λιγοτερο ο μεγάλος έρχεται ήδη μόνος αλλα όσο για το θέμα της μικρης η μαμα μου δεν υπάρχει πιθανότητα απο θέμα υγειας αλλα έχω βρει μία λύση με μια φίλη που μένει απένατνι και ειναι χωρισμένη και ειπαμε ότι θα με βοηθήσει το θέμα ειναι κοριτσια ότι όταν λέω οτι βγήκε εκτος ελέγχου για ασημαντη αφορμη του ειπα απλά οτι να περιμένει πέντε λεπτά να κάνω μία επανάληψη στην εβελίνα και αρχισε να πετάει το τραπέζι και θα σας πώ και τι εννοω ότι βγήκε εκτος ελέγχου σηκώσε χέρι και με χτύπησε πάρα πολυ ασχημα και οτνα πήγε η μικρη και χτύπησε στην κουμπάρα μου που μένει διπλα την αποκάλεσε δεν θέλω ουτε να πώ πώς και της ειπε με υφος στρατηγου οτι μπές τώρα μέσα.... που πάς και εσυ σαν την μάνα σου και χτυπάς ξένες πόρτες και όταν του ειπε η κουμπάρα μου τι ειναι αυτα ρε στελιο της ειπε οτι μας ζηλευει και αυυτη και αλλοι και οτι για αυτο τον κατηγορουν όλοι και καλυτερα ειμαστε όπως τώρα που κανεις δεν παίρνει τηλ ότνα ειναι εδω και μου ειπε και χυμα οτι οταν ειμαι εγω εδω να μην παταει κανεςι να έρχονται όταν λειπω τα παιδια τον φοβουνται και επειδη κλειδωνα τις πρώτες ημέρες για να ηρεμήσουμε ηρθε και εσπάσε την πόρτα και απο πάνω λέει οτι εγω βάζω λόγια στα παιδια οτι ειμαι σαλεμένη οτι επ[ειδη ειμαι ανεργη θα μου πάρει τ απαιδαι και τα παιδια έχουν φοβηθει όπως ειναι φυσικο και λόγο των παραθύρων του νόμου μου είπαν δυο δικηγόροι οτι αμα πήγαινα στηνα συνομια και ξαναγινόταν και ξαναπήγαινα και κοινω ς αμα πάς τρεις φορες λόγω του θέματος επεμβαινει ο εισαγγελέας ανηλίκων και τα παιδα μέχρι να βγει η επειμέλεια και τα ασφαλιστικά μέτρα μπαίνουν σε ίδρυμα και τώρα πειτε μου πώς εγω να υπερασπιστω τον ευατο μου που του μιλάω και με ειρωνεύεται που του λέω οτι ειμαι κενη απο αισθήματα και γελάει και μου λέει οτι φταει το γεγονος οτι δεν μου δινει λεφτά και όταν του λέω ρε στελιο θα μπορουσα να ζω μέ κάποιον που παιρνει και 500 ευρω φτανει να με αγαπουσε να με σεβότνα και αμη τι αλλο να με υπολόγιζε αν όχι σαν γυναικα και ανθρωπο σαν μάνα των παιδιων του η απάντηση η συμπεριφορα σου ειναι κλαλυτερη που στρεφεις τα παιδια εναντιον μου και κατεβάζεςι οτι θέλι εις απο το μυαλό σου και το ακλυτερο ρε κοριτσια εγω έχω και δεκα μαρτυρες που με ειδαν και μελανιασμένη εκεινος κανέναν για πειτε μου τι να κάνω και πώς μπορεςι να ξεμπλέξεις απο έναν τέτοιν ανθρωπο που επουδενη όπως μου ειπαν δεν πρέεπι να τον διώξω εγω αλλα πρέπει να φυγει μόνος του και κοριτσια η βανια ξέρει αν ειμαι καλη μάνα αν ειμαι καλη σαν άνθρωπος αν κάων ενα εκκατομύριο υποχωρησεις για να σώσω σε αυτα τα δώδεκα χρόναι τον γάμο μου και τι έχω ακουσει και όμως εγω πα΄ρεχω και προσφέρω και ποτε δεν ζητησα αντάλλαγμα αλλα το μόνο που σητησα και ζηταω ειναι την ηρεμια μου και το σεβασμο που μου αξίζει ειναι τόσα πολλα αυτα???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα περνάς άσχημα και η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε έλεγχο .Δεν ξέρω τη είναι αυτά που σου είπαν οι δικηγόροι αλλά το σίγουρο είναι ότι τα παιδιά δεν μπορούν να μένουν σε ένα τέτοιο περιβάλλον. Εκείνος κινείτε με κάποια στρατηγική , αλλά δεν ξέρω τι είναι προτιμότερο να μείνεις σε αυτή τη κατάσταση και να βάλεις σε κίνδυνο τα παιδιά σου ; όπως σήκωσε χέρι σε σένα έτσι εύκολα θα σηκώσει χέρι και σε αυτά και όχι μόνο η λεκτική βία είναι το ίδιο σκληρή.

Ξέρω είναι δύσκολο αλλά αν πρέπει να αλλάξου περιβάλλον τα παιδιά ναι όσο σκληρό και να είναι πρέπει να το κάνεις . Πάρε τηλέφωνο και στο χαμόγελο του παιδιού να ρωτήσεις εξήγησε τους τα πάντα ίσως βρεθεί μια λύση .. Κουράγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου δεν σε γνωρίζω αλλά σου γράφω γιατί είναι σαν να διαβάζω την κατάσταση στο πατρικό μου.Που τελικά η μητέρα μου δεν χώρισε (τι θα έλεγε ο κόσμος, λες και που πλακωνόμασταν κάθε μέρα ο κόσμος δεν έλεγε).Τα παιδιά σου σκέψου κι εσένα,Εγώ έφυγα απο το σπίτι μου μόλις μπόρεσα και ακόμα και τώρα όταν βρίσκομαι εκεί και ακούω διάφορα μου έρχεται πραγματικά να τους στείλω και τους 2 :evil: Ειλικρινά πάνω σε απειλή του πατέρα μου οτι θα φύγει και θα μας παρατήσει του πέταξα τα ρούχα του έξω απο την εξώπορτα και του είπα φεύγοντας πάρε και τα κουρέλια σου :evil: και βέβαια πάντα έφταιγε η μητέρα μου που δεν τα πηγαίναμε καλά μαζί του (όχι το οτι μας έβριζε)Και γενικά επειδή το πως φερότανε στην μητέρα μου και μόνο με απωθούσε απο κοντά του αλλά κατά τα άλλα μας αγαπάει :roll: Δεν μπορεί να καταλάβει πόσο κακό έκανε σε όλους και ούτε πρόκειται γι αυτό και δεν άλλαξε.Αν πιστεύεις πως δεν θα αλλάξει τίποτα για μένα το καλύτερο θα ήταν να φύγεις.Καπέλωσε τον όπως η κα Κοκοβίκου τον Αντωνάκη στην ελληνική ταινία κι άντε στο καλό!Φιλικά όλα αυτά και κουράγιο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου δεν σε γνωρίζω αλλά σου γράφω γιατί είναι σαν να διαβάζω την κατάσταση στο πατρικό μου.Που τελικά η μητέρα μου δεν χώρισε (τι θα έλεγε ο κόσμος, λες και που πλακωνόμασταν κάθε μέρα ο κόσμος δεν έλεγε).Τα παιδιά σου σκέψου κι εσένα,Εγώ έφυγα απο το σπίτι μου μόλις μπόρεσα και ακόμα και τώρα όταν βρίσκομαι εκεί και ακούω διάφορα μου έρχεται πραγματικά να τους στείλω και τους 2 :evil: Ειλικρινά πάνω σε απειλή του πατέρα μου οτι θα φύγει και θα μας παρατήσει του πέταξα τα ρούχα του έξω απο την εξώπορτα και του είπα φεύγοντας πάρε και τα κουρέλια σου :evil: και βέβαια πάντα έφταιγε η μητέρα μου που δεν τα πηγαίναμε καλά μαζί του (όχι το οτι μας έβριζε)Και γενικά επειδή το πως φερότανε στην μητέρα μου και μόνο με απωθούσε απο κοντά του αλλά κατά τα άλλα μας αγαπάει :roll: Δεν μπορεί να καταλάβει πόσο κακό έκανε σε όλους και ούτε πρόκειται γι αυτό και δεν άλλαξε.Αν πιστεύεις πως δεν θα αλλάξει τίποτα για μένα το καλύτερο θα ήταν να φύγεις.Καπέλωσε τον όπως η κα Κοκοβίκου τον Αντωνάκη στην ελληνική ταινία κι άντε στο καλό!Φιλικά όλα αυτά και κουράγιο πολύ!

κοριτσακι σε ευχαριστω πάρα πολυ αν και δεν σε ξέρω τουλάχιστον παίρνω κουραγιο οσσο μπορει να γινει αυτο βλέποντας οτι δεν ειμαι η μόνη που τα ζει κοιτα τα παιδια μου εμενα θέλουν να χωρισουμε και να σου πώ ποσος με ενδιαφερει ο κόσμος εννοωντας οτι κανένας δεν ζει αυτες τις καταστάσεςι μέσα στο σπίτι μου αλλα τις ζω εγω καιτ α μικρα και ουτε πιστευω οτι θα αλλάξει ποτε α με προσβάλει και τα υπόλοιπα και ναι δεν μπορουνε με κανέναν τρόπο να καταλάβουν ότι εκεινοι ειναι που απωθουν τα παιδ απο κοντα τους και οτι τα παιδια καταλαβαινουν παρα πολλα ισως και περισσότερα απο τους μεγάλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, παρόμοια κατάσταση βίωνε η συγκάτοικός μου στο σπίτι με τους γονείς της... Ήταν τέσσερα αδέλφια, και ο πατέρας είχε αδυναμία στα δύο και τα άλλα δύο τα είχε για πέταμα. Η μάνα γυμνασιάρχις κι αυτός άνεργος εκ πεποιθήσεως... Όλη μέρα βία, φωνές, ένταση, φόβος.

Η φίλη μου και τα αδέλφια της ήθελαν να χωρίσουν οι γονείς τους, αλλά η μάνα της ούτε να το ακούσει, γιατί είχε μεγαλώσει σε "θρησκευόμενη" οικογένεια και την είχαν διδάξει ότι το ζευγάρι πρέπει οπωσδήποτε να μένει μαζί, γιατί το διαζύγιο είναι αμαρτία...

Το αποτέλεσμα ήταν να μείνουν μαζί κι αυτή η κατάσταση να διαιωνίζεται.

Εσύ διαζύγιο του ζήτησες; Γιατί μερικές φορές αυτό και μόνο φτάνει για να συνετιστεί κάποιος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ διαζύγιο του ζήτησες; Γιατί μερικές φορές αυτό και μόνο φτάνει για να συνετιστεί κάποιος...

Αυτό που λες δεν έχει βάση.Σιγά μην συνετιστεί αλλά και να το κάνει θα είναι για λίγο.

Κατερίνα αν έχεις κάποιον να σε βοηθήσει οικονομικά(γονείς,αδέρφια) μην διστάσεις να το τερματήσεις όσο μπορείς πιο γρήγορα.Εφόσον κι εσύ και τα παιδιά το θέλουν.Αν δεν έχεις κάποιον να σε στηρίξει οικονομικά προσπάθησε να βρεις μια δουλειά πρώτα(τώρα θα μου πεις με την κρίση σώθηκες... :| ) Μίλα με δικηγόρο πρωτού κάνεις οποιαδήποτε κίνηση.Απο όσο ξέρω απο φίλη δεν μπορείς έτσι απλά να φύγεις απο το σπίτι με τα παιδιά.Θεωρείται εγκατάληψη συζυγικής στέγης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:Εσύ διαζύγιο του ζήτησες; Γιατί μερικές φορές αυτό και μόνο φτάνει για να συνετιστεί κάποιος...

λοιπόν αγαπητη φιλη δεν συνετιζεται με τιποτ αλαλ το μόνο που λέει οτι θα γινω χωρις αυτον και οτι παρεχει λογιαριασμους και σουπερ και ειμαι αχαριστη και μονη μου χάθηκαό

littledancer το ξέρω αυτο που λές για την εγκάταλειψη συζυγικγης στεγης και μου το ειπε και η δικηγορος και δεν θα φυγω ουτως η άλλως εγω γιατι τι σπίτι ειναι δικό μου απλά αν χοντρυνει ακι αλλο το παιχνιδι θα ξεκινησω τις διαδικασιες εγω και οχι δεν έχω αδελφια και η μητερα μου ειναι μεγαλη αλαλ δοξα το θεο εχω δυο ανρθώπους που αν χρειαστω κάτι για τα παιδια θα με βοηθησουν αν και εγω επειδη το βλέπω να έρχεται συντομα εχω αρχισει χωρις εννοειται να το ξέρει και κάνω την καβατζα μου σε τροφιμα που ληγουν το 2013 ή τον δεκεμβριο του 2012

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις!Και αν δεν έχεις και ενοίκιο να πληρώνεις μην το συζητάς.Να δούμε τι θα κάνει αυτός χωρίς εσένα να τον φροντίζεις και να του παρέχεις και στέγη!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις!Και αν δεν έχεις και ενοίκιο να πληρώνεις μην το συζητάς.Να δούμε τι θα κάνει αυτός χωρίς εσένα να τον φροντίζεις και να του παρέχεις και στέγη!!!

δεν τον ενδιαφέρει όπως λέει τουλάχιστον έχει την μαμα του που θέλει να πηγαινει καισ το χωριο ΄τωρα ειναι στο χωριο για τις ελιές αλλά όταν θα το δει το ζόρι και θα μετανιώσει θα ειναι πολυ αργα το πουλάκι θα έχει πετάξει και δεν θα ξαναγυρίζει πίσω που να έρθει γονατιστός και το καλύτερο πλέον έχει αρχίσει και παραδέχεται ότι ειμαι έξυπνη και ότι όλοι τον ζηλεύουν και θέλουν να μας χωρισουν γιατι ειναι λέει καλο παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν στ αλήθεια δεν τον ενδιέφερε θα είχε φύγει απο μόνος του.Σκυλί που γαυγίζει δεν δαγκώνει ;) Καλά παιδιά βέβαια όλοι είναι.Μπορεί για τους άλλους.Και ο πατέρας μου ο καλύτερος άνθρωπος είναι (για τους άλλους) για την οικογένεια του όμως να μην πω τι είναι...Γι αυτό το λόγο και γιατί η μητέρα μου δεν το συζητά με κανέναν ακόμα και συγγενείς δεν πιστεύουν το πόσο χάλια έχω περάσει μαζί του.Όλοι νομίζουν οτι μου έχει αδυναμία και οτι είμαι κακομαθημένο που δεν τον θέλω.Ελπίζω να το σκεφτείς καλά οτι κι αν αποφασίσεις να κάνεις και να μην το μετανιώσεις.Εγώ πάντα έλεγα καλύτερα χωρίς καθόλου πατέρα παρά με έναν κακό πατέρα και πιστεύω πως το ίδιο ισχυεί και για ένα σύζυγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer » συμφωνω απόλυτα με αυτα που λές καταρχας σκυλί που γαβγιζει δεν δαγκώνει αλα και να δαγκώσει κάνει κακο στον εαυτο του γιαιτ πρώτα δαγκώνει τον εαυτο του και υστερα τους άλλους και κατα δεύτερον ναι προτιμώ καλύτερα να ειμαι χωρις συζυγο και πατέρα με την έννοια να μένει μαζι μας παρα με κάποιον που δεν αξίζει και να σου πώ και κάτι επειδη δεν θέλω τα παιδια μου να φτάσουν στο σημειο το δικόσ ου να μην πιστευει κανεις τι ασχημα που παερναγαν για αυτο και έχω αρχισει και μιλάω με την έννοια να ξέρουν τι συμβαινει εδω μέσα και ναι αυτοι οι άνθρωποι κάνουν κακκο στους ιδιους πρώτα γιατι τα μικρά μου εμενα ειναι μικρα σε ηλικια αλλα αν τα ρωτήσεις λένε ομόφωνα οτι ότι και να γινει θέλουν να ειναι με την μαμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κατερινάκι χρόνια πολλά!Τι έγινε τελικά?Το πνεύμα των Χριστουγέννων μήπως μαλάκωσε λιγάκι το σύζυγό σου?

Και όταν λες οτι έχεις αρχίσει να το συζητάς στα παιδιά,τι ακριβώς τους λες?Σε καμία περίπτωση να μη τους κατηγορήσεις το μπαμπά τους...ότι κι αν έχει κάνει...

Εκείνα μεγαλώνοντας θα καταλάβουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...