Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρες του βυζονυχτιου Νο 54-Χτυπα και αλλο θα το αντεξω!


Recommended Posts

εννοείται ότι μιλάμε για την περίπτωση που δεν φάει το φαί ή κάνει σκανταλίές στο τραπέζι!!!! :?

εγώ έβαλα πάνα-βρακάκι στην Ρ. σε ηλικία 14 μηνών γιατί ήταν πολύ δύσκολη στην αλλαγή.....εγώ νόμιζα ότι ήδη μιλούσαμε για πάνα-βρακάκι :?

Ο Λ. ξαφνικά αφήνει την τιβι (πράγμα περίεργο, συνήθως γίνεται μάχη) και πάει πάνω στο δωμάτιό του.....μετά από 15 λεπτά περίπου πάει και η Ρ. και με φωνάζει να μου πει ότι το κρεβάτι του είναι βλεγμένο :o:o:o είχε κάνει εμετό :? και του πονούσε και η κοιλιά.....τελικά τώρα καλά είναι.....ποιός ξέρει?!!! έτρεχε και η μύτη του πριν 2 μέρες.....για να δούμε......

πάω να κάνω πίτσα, έχουμε και κολοκυθόσουπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανουλίτσες! :D

Επιβιβάζομαι, έστω και καθυστερημένα!

Καλορίζικο και καλοτάξιδο... :YMHUG:

Σας διάβασα αποσπασματικά και δεν ενθυμούμαι τίποτα, συγχωρέστε με! :oops:

Είχαμε μια βάπτιση σήμερα, τέλος με τις εκδηλώσεις γι' αυτό το διάστημα!

Βίκυ, σου είπα ΠΟΣΟ πολύ χάρηκα με τα νέα; :D Στο ξαναλέω, γιατί και το μυαλουδάκι μου είναι κουρκούτι!!! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! :D:x Άντε και στα υπόλοιπα!

Το μικρόβιο μου ξαναχάλασε τον ύπνο του... :? Είμαι πτώμα! Προχθές, ζήτημα να κοιμήθηκα 3 ώρες όλη νύχτα!! Νυστάζω!!! (-|

Αργυρώ, περαστικά στον Λουκάκο, ελπίζω να μην είναι τίποτα! Μη τον πιέσεις τώρα να φάει! Ό,τι θέλει, όσο θέλει!! ;)

Σας φιλώ ΟΛΕΣ!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

φτιάχνω μπισκότα βουτύρου με τις κοριτσάρες μου!!!!! :x:x:x:x

σήμερα όλη μέρα είμαστε έξω!! Γυρίσαμε και τώρα θα στείλουμε πάαααλι το μπαμπά σουπερ μάρκετ

γιατί πάααααλι κάτι ξεχάσαμε!! Φτιάχνω μπισκότα σε ξυλάκια 8-)

Τη μούντζα στην παρέλαση την είδατε?? Λάρισα..δικό μας το παλικάρι 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα γα καφε!

ξεσκασα λιγο!

κουμπαρα τι εχεις?

ελα πες μας!

Συμπεθερα τι επαθε ο γαμπρουλη μου/

καμια ιωσουλα θα ειναι!

Τονια φανταζομαι τον Αλεξ να κανει σκαναδαλιες και με τα λεει...."οχι εγω....ο Θεος''

Θουλη τι εχουν τα κλαρινα?

μια χαρα μουσικη ειναι!

και ξαναλεω γιατι δεν δωσατε σημασια(σιγα το θεμα βεβαιως βεβαιως)

" θελω να κοψω τα μαλλια μου"

Δημητρουλα μαλλον χαλασμενος παντα ειναι ο υπνος του μικοβιου! θα απορεις ποτε φτιαχνει!

υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πολυ ξανθια μαλιστα... ;););););)

ενοειται βαμενη!

αλλα ρε γμτ εχω σχεδον σε ολο το κεφαλι (εκτο πισω στον αυχενα) λευκα...!

ναι ξερω ειμαι γρια σε σχεση με τις περισοτερες εδω!

οποτε το ξανθο με βολευε...τουλαχιστον δεν φαινονταν τοσο πολυ!

αλλα ειναι κουραστικο και νομιζω καιγεται πιο πολυ στις ακρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Τι κανετε?

Εριξα εναν 3ωρο υπνο με τον μικρο αλλο πραμα! :D Αυριο εχει η πολη γιορτη της λατερνας και θα παμε τα παιδια. Ωραια θα ειναι, με μουσικη και πολλες δραστηριοτητες για τα παιδια. Θα ειναι και τα μαγαζια ανοιχτα!

Συμπεθερα οτι να ναι θα ειναι το ποντιακο τρενακι ε? Ποσο γελασα :lol::lol: Καλα με τον Αλεξ επαθα πλακα παλι! Μα να κοψει την πολυτιμη κομμη μας? :D Μαζεψε τα αιχμηρα αντικειμενα στα ψηλα ραφια ειναι επικινδινος αυτος.

Αργυ τι επαθε ο Λουκακος μωρε? :( Ευχομαι να εμεινε μονο σε εκεινο τον εμετο. Και εμεις σημερα βαλαμε τα χειμερινα λαστιχα. Ποιος στελνει το παιδι του νηστικο για τιμωρια? Καπου το εχασα. :roll:

Ιουλια κριμα για τα παιδια του "αλλου" Λυκειου...Πως εγιναν ετσι τα πραγματα... :(

Θου γαμος χωρις ποντιακη λυρα δεν ειναι γαμος! :lol: Φοβερη η φωτο με τα μικρα!! Εμενα δεν καθονται ουτε λεπτο μαζι να τα βγαλω φωτο. Ο Γ. φοβαται την Ε. και οπου φυγει φυγει μολις παει διπλα του. Μπραβο στον Παντελακο που εκατσε στον κωλο του! Δωστου κατσαρολες και κουταλες να ασχολειται! :D

Παναγιωτα σε ειδα στον υπνο μου...σε επαιρνα τηλ. να σε ρωτησω γιατι δεν συνδεεται το λαπτοπ μου στο ιντερνετ και εσυ ειχες το μωρο στο στηθος, μαγειρευες παραλληλα, σιδερωνες και μου μιλουσες! :lol::lol: Λυση δεν βρηκαμε παντως! :lol::lol:

Αφρο καλα ξηγηθηκες και σημερα! Και εγω το πρωι κοιμηθηκα με τον μικρο μεχρι της 9:30!!! Δεν ξαναγινε!!

Ελενη που χαθηκες βρε? Να μπαινεις πιο συχνα.

Χρυσα τι σου κανανε παλι?

Αναστασι βαλε της πανα μωρε και ξαναασχολεισου αργοτερα με το θεμα εκπαιδευση. Μην αγχονεσαι για τιποτα.

Μαγδα θα ξαναστρωσει παλι το Μαρκελλακι, ηταν αρρωστουλα μωρε γιαυτο χαλασε το προγραμμα της.

Παω να κανω ενα μπανιο με την ησηχια μου να ξεβρομισω. Εχω γενικο ρεκτιφιε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθέρα σκούρινέ τα δεν είναι απαραίτητο μελαχρινά, μπορείς να τα κάνεις και μελιά ή καστανά.....εμένα το ξανθό δεν μου πολυαρέσει (συγνώμη οι ξανθιές), αλλά πρέπει να σου πηγαίνει............τώρα για το κόψιμο που λες....δεν θυμάμαι τι μαλλιά έχεις? βλέπεις έχουμε καιρό να δούμε φωτό σου....ποιό στυλ σου ταιριάζει? :roll::roll::roll::roll::roll:

μια χαρά είναι ο Λ. τώρα :D

και μένα τα κλαρίνα :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

Λενάκι καλά να περάσετε αύριο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax εχουμε και την ωρα!

σχεδον ολες τις χρονιες που αλλαζε σε χειμερινη η ωρα δουλευα νυχτα...οποτε εμενα 1 ωρα παραπανω!

μολις εφυγε η κοπελα που μου εβαψε τα μαλλια...ειμαι με τη βαφη στο κεφαλι!

αντι για 9 και 10

εβαλε 8 και 9

θα δειξει τι θα βγει!

αν το σκουρινω αμεσως δεν θα "ξερναει " το ξανθο?

το μακρος ειναι στη μεση της πλατης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ βαλε φωτο να σε δουμε να σου πουμε!!! ;) εγω παντως ειμαι λατρης των μακριων μαλλιων αρκει να ειναι ομορφα κουρεμενα και περιποιημενα!!

Αργυ ελπιζω να μην ειναι καμια γαστρεντεριτιδα του Λουκακου.. :roll: αλλα γιατι πηγε στο δωματιο του κι οχι στο μπανιο;;;

Συμπεθερα εσενα το ονειρο σου ηταν ρεαλιστικο...η παστρικοθοδωρα η Παναγιωτα μας καπως ετσι πρεπει να ειναι!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Παναγιωτα αι λοβ γιου καργα!!!!!! :YMHUG::YMHUG::x:x

Προς τι ο καλοπισμος αληθεια;;;;; θα περασει καλα ο συμπεθερος σημερα;;;;; [smilie=sex.gif]:lol:

Μαρακι ωραια τα μπισκοτα;;;;

Ιουλια μου οπως τα λες ειναι δυστυχως.... :( τι θεματακια σε απασχολουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά βγήκαν Τόνια έβαλα και γλάσο από πάνω και μια χαρά

θα τα επιχειρήσω πάλι..και όταν τα τελειοποιήσω λέω να τα ετοιμάσω για τα γενέθλια της Ι και να τα μοιράσουμε στο σχολείο..Πήρα ωραία κου πατ σήμερα

και μένα μου αρέσουν τα μακρυά μαλλιά..προσπαθώ να τα μακρύνω

Βίκυ βάλε φωτο ρε δε νομίζω να σε έχω δει ποτέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ο Μ βλεπει Σρεκ .

Τονια πολυ χαρικα που τα ειπαμε σημερα ...ησουν πολυ κατατοπιστικη :lol::lol::lol:

ο Μ ακουσε το πιπι στο μισισιπη ακομα μια φορα ολοκληρο!!!

εχω κανει μια λιστα ΝΑ !!!! εβαλα και λουλουκο .....

βικη μεγεια το χρωμα :P εγω δεν εχω να τα βαφω ...ευτυχως δεν εχω ασπρα :lol::lol::lol::lol:

αυριο θα ερθουν σημπεθεροι και αδερφος με νυφη και μικρουλι να φαμε ολοι μαζι .

ο ανηψιος μου δεν παει σε κανεναν ακομα και να του μιλησεις κλαιει :? εμενα ευτυχως με εχει παρει με καλο ματι και σημερα μου εκενε κολατο αλλα οταν του μιλαω χαμογελαει και παει πισω απο την μαμα του :roll: ειναι 14 μηνων ...ποτε θα ξεθαρεψει ?

εγω τα βαρεθηκα τα μακρια μαλια ...σε μενα .

μαρακια γειας τα χερια σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Άφρο και η Χ Σρεκ έβλεπε και μας πηγε η ώρα 11 για να την πεσει. Τουλάχιστον θα κερδίσει την ώρα από την αλλάγη και δε θα βγει από το πρόγραμμα της.

Σήμερα το απόγευμα έκλαιγε και χτυπιόταν, μπορεί και δύο ώρες, για να της δώσω μερέντα. :shock: Φώναξα μόνο μία φορά και μετα την αγνοούσα μέχρι που έφαγε το μήλο της και μετά το τοστ της και τον χυμό και όλα καλά και αγαπημένες!

Έκανε κυριολεκτικά σαν πρεζάκι! :?

Δεν έχω πρόβλημα με τη σοκολάτα, αλλά είχε φάει ήδη απο το πρωί δύο μπαρες κίντερ και δυο σοκολατάκια.

Το μεσημέρι σκύλιασα με τον Π μπροστά στους γονείς του. :oops: Πάω στην κουζίνα που έτρωγαν και βλέπω τη μικρή με πορτοκαλάδα στο ποτήρι, ρωταω τον Π ποια πορτοκαλάδα πίνει και μου δείχνει αυτήν με το ανθρακικό! :evil::evil::evil::evil:

Ήμαρτον λέω ρε πο@στη μου!! Έπρεπε να το δοκιμάσει και το ανθρακικό;;; Καλα όταν μου είπε οτι πρωτη φορά της έδωσε και να μην του τα πρήζω έγινα Τούρκος! Οι γονείς του δε μίλησαν μιλιά... :oops::oops::oops::?

Το βραδάκι μου εφερε σοκολάτα και μου είπε οτι έκανε μια μ@λακία, αλλά δεν έπρεπε να του φερθώ έτσι.

Μου είπε οτι όταν κάνω εγω βλακείες αυτός δεν έχει τέτοια στάση απέναντί μου :roll:

Τον ρώτησα τί βλακείες έχω κάνει κατα τη γνώμη του με τη μικρή και δε μου απάντησε... άρχισα να προβληματίζομαι πάλι... ξέρετε με τη γνωστή ιστορία...

Του εξήγησα οτι δε μ' ένοιαξε τόσο που έκανε μια άστοχη κίνηση, όσο οτι υπεραμύνθηκε αυτής! :evil: Αντί να το παραδεχτεί και να βρούμε ένα τρόπο να το διορθώσουμε, προτίμησε να μου την πει και να αφήσει το παιδί με την πορτοκαλάδα.

Η πεθερά μου μου είπε οτι δεν την ήπιε τελικά, και όταν η Χ ήρθε στο σαλόνι με ρωτούσε γιατί φώναξα;

Μου τη δίνει που συνέχεια είμαι εγώ η κακιά και όλοι οι άλλοι οι καλοι... :(:?:roll:

Απο τα νεύρα μου είπα στη μικρή οτι φώναξα γιατί ο μπαμπας της έδωσε να πιει δηλητήριο και οτι θα κάψει το στόμα της και την κοιλίτσα της. :oops::oops::geek:

Στεναχωρήθηκα και όχι τίποτ' άλλο πήγε το καμάρι μου στην Αθήνα και γύρισε αυθημερόν για να πάει τα ξύλα (που φόρτωσαν χθες) στο σπίτι μας.

Αντιδρώ υπερβολικα ρε γαμότο ώρες ώρες... πως να το ελέγξω...; :roll::oops::(:geek::geek:

Βίκυ βάλε φωτο να σε δούμε, την τελευταία φορά που σε είδα ήσουν καστανή. Και μένα μ'αρέσουν τα μακριά μαλλιά. ;)

Αργυρούλα και γω ήδη μελαγχόλησα με την επερχόμενη αλλάγη της ώρας...

Μαράκι καλοφάγωτα! ;)

Α!! Φάγαμε και κάστανα ψητά στο τζάκι! :mrgreen::mrgreen:

Θουλάκι , λενάκι, Νένη (καλωσήλθες), Παναγιώτα και σε όλες τις άλλες που δεν εμφανιστήκατε σήμερα, πολλά πολλά φιλιά!

Καλό ξημέρωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Καλη Κυριακη!!!

Πως ειστε κοριτσια?Σας διαβασα αλλα δεν συγκρατησα πολλα...Ηταν κ αρκετα... :oops:

Δεν ξερω τι να σας πρωτογραψω για την πανα..ξερω πως δεν ειναι και φλεγον θεμα! :P Δεν εχει διαφορα πανα βρακακι με παμπερς.και τα 2 τα φοραει απο παντα.Δεν εχει διαφορα για καμια απο τις 2 μας! ;)

ΞΕΡΩ πως μπορει να κρατησει τα τσισα της και ΞΕΡΩ οτι ζοριζεται με τα κακα της.Νιωθω οτι το κανει αντιδραστικα.Αυτες τις 2 μερες που ξαναφορεσε πανα ειναι σαν να μην υπηρξαν οι προηγουμενοι 2 μηνες χωρις πανα :o:o:o ...2 φορες ολο κ ολο μου ειπε το γνωστο "κανω κακα(τσισα) πανω μου" χωρις να θελει ομως να παει στο γιογιο ή στην τουαλετα.Την βαζω εγω που κ που και κανει τσισα.Καποιες φορες διαμαρτυρεται εντονα...Επισης δεν την ενοχλει καθολου που φοραει πανα.Και κανει κακα πολλεεεεες φορες λες κ τα μαζευε χρονια! :shock: Μαλωνει συνεχεια τα αρκουδακια της λεγοντας "Δε σου ειπα οτι κανουμε κακα η στο γιογιο ή στην λουλετα?" :(:(:( Τοσο κατακαρδα το πηρε?Τεσπα...Αν ειναι αντιδραση θα επανελθει.αν δεν ειναι δεν πειραζει! ;)

Για το αλλο θεμα θα σας μιλησω καποια στιγμη στην ομαδα! ;)

Σισσιω μου θελεις τη γνωμη μας για την εκρηξη σου? :lol: Βασικα ειχες δικιο αλλα υστερεις σε υπομονη και διπλωματια.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ειναι αναγκαια να τα εχει μια γυναικα αυτα...Και οσο μισω τα "παιχνιδακια" στις σχεσεις...Προσπαθησε να βαλεις χιουμορ σε τετοιες καταστασεις!πχ ας κατεβαζες μονορουφι το αναψυκτικο και να ελεγες "ουφ!τοσο δρομο εκανα-απο το σαλονι στην κουζινα :lol: - και στεγνωσε η καταπιονα μου"! :lol: ή αν δεν ηθελες να παρεις τις θερμιδες :lol: θα επαιρνες το ποτηρι θα το ποτιζες στον Π βαζοντας κ το χερι στο σαγονακι να μην ριξει πανω του,θα του ελεγες "μπρααααβο το καλο αγορακι που ηπιε ολο το χυμο(ωστε να μην δωσει σημασια κ η Χ στη λεξη αναψυκτικο)" και θα εβγαινες χαμογελαστη!Νομιζω πως το μνμ θα ειχε σταλει! ;);)

Ιουλια μου τι κανεις?Σε εχασα!!!Ρε συ και τα παιδια του ενιαιου αν δεν ειχαν ασχοληθει οι καθηγητες την ιδια σταση θα ειχαν!Εγω αυτα τα θεωρω λεπτομερειες γτ απο την προσωπικη μου εμπειρια ΔΕΝ καταγραφονται πουθενα...Τουλαχιστον εγω ετσι νιωθω...Αν και δεν ειμαι σιγουρη για την προσωπικοτητα μου! :lol::lol:

Μαρια τοσες μερες και δεν εχεις αναφερει τιποτα για το μεταπτυχιακο...Γιατι???ή εγω δεν το διαβασα?

Αργυ τωρα που το θυμηθηκα(κ αλλα ειχα να σου πω αλλα ευτυχως τα ξεχασα :lol::P γτ ηταν διαφωνιες στα λεγομενα σου! :oops::P:oops: )..Γιατι δε σου αρεσουν τα μαυρα ρουχαλακια?Απλα προτιμας πιο παιδικο στυλ???Εγω τρελαινομαι!καλα οχι ολα μαυρα αλλα...πχ χθες φορουσε μαυρο καλσον,μποτακια,μπλουζα με ροζ φουστα και τζιν μπουφανακι!Πολυ τρεντυ-σεξυ γκομενακι ηταν! :lol:

Πηγε με το μπαμπα της βολτα και εγω πηγα σε ενα χοροθεατρο στην πολη!

Αυτα προς το παρον γτ δεν θυμαμαι αλλα...Εχω κ ενα βουνο απλυτα πιατα,μια σειρα ιμαλαιων ασιδερωτα...να κανω μπανιο...να παιξω με το κοριτσι μου,να παω στη μανα μου...Κατι μου λεει πως μονο θα λουστω κ θα παρω το κοριτσι να παμε στη γιαγια μας! :lol:

Α!Ασχετο αλλα καποια με ειχε ρωτησει!Η Α κοιμαται στο δωματιο της,στην κουνια..Οταν ξυπναει την παιρνω στην κρεβατοκαμαρα...Μπορει να ξυπνησει απο τις 2 μεχρι τις 5παρα αναλογως τη νυχτα! :D Μετα με τουτ-τουουουτ!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ξυπνησαμε..βασικα μας ξυπνησε στι 9:30 ε τη χειμ. ωρα φυσικα!

βλεπει παιδικα στο σαλονι κια πινει το γαλα της!...

ας επλισουμε θα εχουμε λιγο ησυχια!

Αναστασια...σχετικα με τα ρουχα...συμφωνω και διαφωνω...δεν ειμαι της αποψης να γινονται συνεχως τα παιδια μικρομεγαλα...αλλα δυστηχως συνηθως τα πιο "καλα' ρουχα μοιαζουν με των μεγαλων!

στην καθημερηνοτητα πρεπει να ειναι και να νοιωθουν παιδια!

οσο γιατην πανα....θα σου το ζητησει μονη καποια στιγμη νομιζω!

μην την πιεζεις...αν δει κανενα αλλο κοριτσακι να μην φορα θα γινουν πιο ευκαλο τα πραγματα!

οσο για σημερα...ξεβρωμισε και πηγε για καφεδακι στη μαμα ολα τα υπολοιπα...ασε τα για τον Α. !

οταν παω να παρω τα ανηψια μου απο το δημοτικο σχολ. νομιζω οτι βρισκομαι σε παιδικη πασαρελα...

υπερβολικο πολλες φορες...αρκει μονο να σκεφτει καποιος σε τι περιοχη μενουμε και τι καιρους διανυουμε!

δυστηχως οι γονεις των παιδιω αυτων χρωστουν σε ολα τα μαγαζια της περιοχης.

Συμπεθρα περαστικα!

το μαλλι σκουρηνε αλλα δεν βλεπω να μενει πολυ ετσι...θα ξαναβγει το ξανθο!

τωρα ειναι κατι σαν μελι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ .....εχω ξυπνησει απο τις 5 !!!

ξυπνησε ο μικρος και μεχρι να το ξανα κοιμησω μου εφυγε εμενα ο υπνος και ξεχασα και πιστευα οτι ειναι 6 και λεω "ε το πολυ και το λιγο 2 ωρες υπνο εχασα " ....μετα καταλαβα :lol::lol::lol::lol::lol:

Σισσακι και εγω το παθενω αυτο ,να κανω μπαμγια μικρα πραγματα ....

αναστασια ειναι μικρη ακομα για την πανα ....εμεις ουτε που το σκευτομαστε ....τσιριζει καιμονο στην λεξη τουαλετα ....

οσο για τα ρουχα ....μου αρεσουν τα κοριτσακια που ειναι σαν μεγαλα αλλα με προβληματιζει κιολας .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη η μαμα δεν ηταν εκει να δωσεις τον μικρο??

προβλημα : λαμβανα αντιβιωση λογω αμνιο κια εδω και 2-3 μερες νοιωθω φαγουρα "απο κατω"

δεν μου εχει ξανατυχει σε εγγυμοσυνη!

για την ωρα κανω πλυσεις με χαμοληλι..αλλα δεν βλεπω θεαματικη βελτιωση!

εχει τυχει σε καμια σας σε εγγυμοσυνη..?

χωρις εγγυμοσυνη ηξερα τι να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! :D

Σας γραφω απο το λαπτοπ του Π. Πηρε καινουριο προχθες και το δοκιμαζω. Χθες καθομασταν σαν τα χαζα και μιλουσαμε στο τσατ στο φεις :lol: Το τι γελιο ριξαμε δεν λεγεται :lol: Τα μικρα ξυπνησανε κανονικα στην ωρα τους παρολο που αλλαξε η ωρα. Και εμενα μου την δινει η χειμερινη ωρα.

Βικυ βαλε καμια φωτο να σε δουμε! Εχω να σε δω πολυ καιρο! Αυτο με την αντιβιωση δεν μου εχει τυχη. Παρε κανενα τηλ. τον γιατρο καλυτερα και αρχισε να τρως γιαουρτια.

Μαρακι τι ωραια που εκανες κουλουρακια. Εβαλες χρωματιστο γλασσο απο πανω;

Αργυ τι αρπαξες; Πως ειναι ο Λ;

Σισσακι σαν να διαβαζω τον εαυτο μου ρε συ. Ετσι υπερβολικα αντιδραω και εγω με την διατροφη της μικρης. Συνηθος εγω ειμαι η κακια και εγω φταιω που δεν ταιζω το παιδι βλακειες και ειναι ετσι αδυνατη. Ηταν ομως υπερβολικο αυτο που ειπες με το δημητηριο, ισως συνδιασει στο μυαλο της οτι ο πατερας της θελει να της κανει κακο και της δινει δηλητηριο να πιει. Καλυτερα να της εξηγουσες οτι ανθρακικο δεν κανει να πινουνε τα παιδακια και τελος.

Αφρο 5 η ωρα :o Πως την πατησες ετσι! Δεν πηρε τον μικρο η μαμα σημερα?

Συμπεθερα βουλομενο γραμμα διαβαζεις? :lol: Ωραια περασαμε χθες δεν λεω! :oops:

Καλη Κυριακη να εχουμε. Παω να παιξω με τα παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ειχα το καροτσι μεσα στο δωματιο και τον κουνησα εγω και κοιμηθηκε ...εμενα ομως μου εφυγε ο υπνος ...

θελω να κανω μπανιο στον Μ και αυτος δεν θελει ....θα μας ακουσει και το διπλανο τετραγωνο.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! :D

Kαλημερα!Καλη Κυριακη!!!

Σισσιω μου θελεις τη γνωμη μας για την εκρηξη σου? :lol: Βασικα ειχες δικιο αλλα υστερεις σε υπομονη και διπλωματια.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ειναι αναγκαια να τα εχει μια γυναικα αυτα...Και οσο μισω τα "παιχνιδακια" στις σχεσεις...Προσπαθησε να βαλεις χιουμορ σε τετοιες καταστασεις!πχ ας κατεβαζες μονορουφι το αναψυκτικο και να ελεγες "ουφ!τοσο δρομο εκανα-απο το σαλονι στην κουζινα :lol: - και στεγνωσε η καταπιονα μου"! :lol: ή αν δεν ηθελες να παρεις τις θερμιδες :lol: θα επαιρνες το ποτηρι θα το ποτιζες στον Π βαζοντας κ το χερι στο σαγονακι να μην ριξει πανω του,θα του ελεγες "μπρααααβο το καλο αγορακι που ηπιε ολο το χυμο(ωστε να μην δωσει σημασια κ η Χ στη λεξη αναψυκτικο)" και θα εβγαινες χαμογελαστη!Νομιζω πως το μνμ θα ειχε σταλει! ;);)

Σε διπλωματία υστερώ, σε υπομονή δεν υστερώ! Πως να υστερήσω σε κάτι που ΔΕΝ έχω;;; :oops::oops::oops:

Οι προτάσεις σου θα ήταν πρακτικές αν: 1) έπινα ανθρακικο, αλλά δεν πίνω. Και ξέρεις γιατί;; ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΕΔΙΝΑΝ!!!!! :evil: 2) αν η Χ δεν εκανε σαν παλαβή οταν αντιλαμβανοταν οτι της ήπιαμε την πορτοκολάδα. Θα την ακουγαν και στο απέναντι χωριό... :| ΄

Βικυ δεν ξερω. Γιατι δεν παίρνεις τον γυναικολόγο; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σσσιω οι απαντησεις σου ...φοβερες!

οντως μαλ@κι@ του!

σιγουρα δεν το εκανε εσκεμενα αλλα απο αφηρημαδα-λιγη αδιαφορια !

αλλα και τα πεθ.ανθρακικο στο παιδι?

τελικα την δοκιμασε η μικρη?

θα τηλ στο γιατρο αλλα ειπα να μην ενοχλησω κυριακη...μπορω να περιμενω ως αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστούμε @ditaki  Κι εμένα 16/10 μου χαν δώσει αρχικά αλλά στην αυχενική πήγε 12/10.  @Raf123 τί καλά! Κι εγώ νομίζω κάπως το νιώθω. Σαν πίεση προς τα έξω σε στιγμές. Αλλά δεν είμαι και σίγουρη 😛 μιας και η 1η μου. Επίσης κορίτσια, πονάτε στο στήθος? Το πρωί που σηκώνομαι είναι πέτρα. Και δυσκολεύομαι και στον ύπνο πολύ. Τώρα παρήγγειλα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης μπας και καταφέρνω να κοιμάμαι λίγο καλύτερα.
    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...