Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

Γειά σας και πάλι!

Εγώ πήγα για έκτακτο καφέ με ένα φιλικό ζευγάρι και γύρισα τώρα!

Νία, εγώ πάλι δεν ανυπομονώ καθόλου να γεννήσω, αν και σίγουρα θέλω περισσότερο απ' ό,τι ήθελα τον Αύγουστο, π.χ.! :P

Αγγελική, είμαι σίγουρη ότι θα επαληθευθεί η πρόβλεψη!!!

Καλά βρε, πού μένεις και έχει σούπερ μάρκετ την Κυριακή;

Όσο για το "η καντίντα είναι νύκτας όμως" δεν το σχολιάζω...

Αν αρρωστήσεις μην αγχωθείς, συνεχίζεις να θηλάζεις κανονικά, απλά με μάσκα για να μην κολλήσεις και το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερ κοριτσια.....

νια να σε χαιρομαστε....να τα χιλιασεις και με το καλο να γεννησεις 2 υγιεστατα μωρακια.....

υπομονη με τις συσπασεις......τουλαχιστον προσπαθησε να μην κουραζεσαι....

ανναμαρια και εγω πιστευω θα παρεις ολο τον μηνα.....

αναστασακι περαστικα.......

λυδια το ιδιο φαει ειχαμε σημερα.......τρελενομαι για το φρικασε......

λενακι ο θηλασμος στα 4 εχει πολυ γελιο λεμε.......

αγγελικη σουπερ μαρκετ ανοιχτο σημερα;;;;

χριστινα τελειος ο γιος.....κουκλι......

κισκα μια χαρα ειναι βρε το χρωμα.......

εμεις σημερα ησυχα....η μπουμπα ησυχη αρκετα.......τα ταλιμπανια μου χαμος......ξεσαλωσαν....α!!!!!!ο μικρος σημερα μου λεει κακα και ετρεξε προς την τουαλετα...παω και εγω και τον κοιταω και δεν ειχε κανει κατι.....και του λεω θες να κανεις κακα;;;και λεει ναι.....και τον εβαλα στη λεκανη και εκανε κακα το σαμιαμιδι μου :):):):):) βεβαια το απογευμα εκανε πανω του......αραγε να κοντευει να βγαλουμε την πανα η απλα να ηταν μια αναλαμπη......

ειχαν ερθει και η γιαγια μου με τον αντρα της σημερα,φαγαμε ολοι μαζι.......ωραια περασαμε.......

αυτα τα νεα......τα λεμε αυριο κουκλες.......καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

Η κατασταση χειροτερεψε,παω γιατρο σημερα.Δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απο το βηχα και τρανταζοταν και η φραουλιτσα!!! :( Μια μου κανει ξεροβηχα μια με φλεγματα....ας παω τωρα γιατι μετα δεν θα μπορω να παιρνω τιποτα!!!

Γιωτακι μπραβο ο πιτσιρικας,αποφασισε να αποχωρισθεί τη πανα?

Αγγελικη βγαλε απουσιολογιο γιατι αλλιως αυτες δεν συμμαζεύονται!! :P

Αννα Μαρια ολο καφεδακια και βολτες!!μπραβο ετσι!!!

Αρακα σημερα με πατατουλες να λαδωσει το εντερο απο το κρεας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!

ησυχιες ειχαμε το σαβκο ε?αλλα παλι πολλα εχετε γραψει πολυλογουδες:)

αννα μαρια τι αγχος κι αυτο ε?μεχρι τωρα αγχωνοσουν για προωρο τοκετο και τωρα φοβασαι οτι θα αργησει να ερθει η στιγμη της γεννας!ησυχια δεν βρισκουμε!συνεχως ολο και για κατι αγχωνομαστε!

βρε χριστινακι τι κουκλακι εχεις κανει?πτου του!πραγματικα ειναι πολυ ομορφο το ζουζουνακι σας!

αγγελικουλα αποχωριστηκες τον παιδαρο σου ε?για λιγο ομως. . . μετα φανταζομαι δεν ελεγες να τον αφησεις απ την αγκαλια σου!

νιακιιιι μου χρονια σου πολλα κοπελα μου!να τα εκατοστησεις και οτι ποθεις!αντε και του χρονου θα χεις αγκαλια τα 2 σου ζουζουνακια να σβηνετε μαζι τα κερακια!Κοντα θα ναι και τα γενεθλια σας!

αναστασακο μου αντε κλεισε και τη βαλιτσουλα να σαι ετοιμη κοπελα μου γιατι κοντεψες αρκετα!Περαστικα σου κιολας κοριτσακι μου!ευχομαι να ναι κατι περαστικο κοπελα μου!

τι αλλο ειπατε?αχχχ δεν θυμαμαι!και το αλτσχαιμερ της εγκυμοσυνης βλεπετε!

εγω εχω την αλλη βδομαδα ραντεβου με τον γυναικολογο μου στις 15/11 και ελπιζω να χει παρει τα κιλακια της η μπεμπα γιατι ανησυχω λιγακι!

φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα!!!!αναστασια μου ,καλα κανεις και πας στο γιατρο,να το προλαβεις!!!!

εγω ξυπνησα στις 5.30 που εφυγε ο αντρας μου, μετα ξανακοιμηθηκα και σηλωθηκα πριν λιγο.σε λιγο θα ερθουν οι γονεις μου,να μην ειμαι μονη!!!σημερα κλεινω τις 39 εβδομαδες και μπαινω 40η!!!αντε, να δουμε ποτε θα γεννησω!!!!!

ξυπνηστε τουλαχιστον να μου κανετε παρεα!!!!!!!αντεεεεεεε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε καλε;;;ακομα κοιμαστε;;;;;

αναστασια περαστικα βρε.......και εμενα μου εχει μεινει ακομα βηχας......παρολο που εχει περασει στανταρ ενας μηνας...λογικα για αντιβιωση ειμαι...αλλα περιμενω να γεννησω...δεν θελω να παρω τωρα...ετσι ακριβως ημουν και οταν γεννησα τον ιασονα.....ειχα κρυωσει ενα μηνα πριν γεννησω και ο βηχας εφυγε αφοτου γεννησα με αντιβιωση.......περιμενουμε νεα σου.....

βανεσσακι ακομα εδω ε;;;;;ε την μπεμπα δεν θελει να βγει.......περπατημα και παλι περπατημα.....ισως και λιγο σεξακι να βοηθουσε...πολυ γυναικολογοι το συστινουν...

κοριτσακι μην αγχωνεσαι βρε ολα καλα θα ειναι με την μικρη....εξαλλου εχεις μερες ακομα για να παρει βαρος.....σε αυτη τη φαση περνουν πιο γρηγορα βαρος........,

εμεις ησυχα......βαριεμαι πολυ σημερα....

σημερα εχουμε φακιες...μιαμ...μιαμμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα μου, καλημερα!!!!τα εκανα και τα 2!!!!το ενα χτες βραδυ και τωρα μολις γυρισα απο περπατημα!!! :lol::lol: αλλα και παλι δε βλεπω να γινεται δουλεια!!!!!φεεεεετα η μικρη!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERAAAAAAAAAAAAAA EDW IEMAI KAI EGW!!!!!!!!!!!!!!!!

ANASTASIA MOU PERASTIKA KOPELA MOY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EYXOMAI NA SOU FYGEI GRHGORA O PALIO VHXAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NA HSYXASEI KAI H FRAOULITSA..XAXAXAXA

AGGELIKH MOY KAI EGW OTAN TON AFHNW META PAW TREXONTAS NA TON DW KAI SKIVW APO PANW TOU KAI TON MYRIZW....XAXAXAXA MOU LEIPEI AYTH H MWROUDILA!!!!!!!!!!!!!!

THELW NA PAW NA KANW TATTOO THN HMEROMHNIA GENISHS TOY MPEMPH MOY!!!!!!!!!!!

TOSA XRONIA THELW NA KANW KAI OLO TO METANIWNA GIA TO SXEDIO....ALLA TWRA EIMAI PLEON SIGOURH GIAYTO POU THELW NA KANW!!!!!!!!!!!!!!THELW NA KANW GIA ARXH THN HMEROMHNIA STO XERI KATW APO TON KARPO KAI ARGOTERA THA XARAKSW KAI TO ONOMA TOY!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα κι εγω....αντιβιωση και σιροπι μου εδωσε, μεχρι την γεννα να γινω περδικι...ας αγορασω και γιαουρτακια να μην παθω και καμια κολπιτιδα και γελαμε!! :o

Ευχαριστω για τα περαστικα σας, την φραουλιτσα σκεφτομαι μην την ζοριζω μονο!!!Παω να μαγειρεψω και επανερχομαι!!

Βανεσσακι τι διαβαζω....καναμε αλματακαι χθες? :oops: ετσι ετσι να κατεβει η μικρη!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρουδια φιλενάδες μου..τι κάνετε?

Εγω είμαι στο κρεβάτι και ξεκουράζομαι ..ξύπνησαμε έξι, θηλασα το αγοράκι μου, έκανα καφέ στον άντρα μου(εγω ήπια γάλα) και ξανά κοιμήθηκα 7-9 ..πωπω..τι ωραίος ο ύπνος..τώρα τον ξανά θηλασα τον έβαλα στο κρεβάτι δίπλα και μπορεί να ξανακοιμηθω..(λέμε τώρα)

Άννα Μαρία, βολτουλες διαβάζω..αυτοί οι έκτακτοι καφέδες είναι πιο διασκεδαστικοι απο τους προγραμματισμένος..α, κάποια υποκαταστήματα γνωστής αλυσίδας υπεραγορων είναι ανοιχτά την Κυριακή μέχρι τις 8 το βράδυ..μένω κοντά στο κολοσσοί και εχει Ορφ... Αλλα γίνεται χαμός καθε Κυριακή..είχα και καιρο να πάτησε το πόδι μου σε σουπερμάρκετ και ξεσυνηθισα..έσπασαν τα νεύρα μου στο περίμενε ..στο κρεοπωλείο στα τυριά, στα ψάρια..βιαζομουν κιόλας επειδη είχα αφήσει το μωρο στο σπίτι με τον άντρα μου οπότε καταλαβαίνεις με τι νεύρα πήγα..

Χριστινακι, μου, κι εγω ακριβώς το ίδιο..για πολλά χρόνια θέλω να κάνω τατου αλλα είχα μια ελπίδα μπάς και νιοριστω σε κανένα νοσοκομείο (απαγορεύεται να εχεις) και το ανέβαλα..όταν έμεινα έγκυος ειπα θα κάνω την ημερομηνία γέννησης του και το αρχικό του ονόματος του(θα το κάνω για όλα μου τα παιδιά όταν έρθουν) μόλις τελειώσω με τον θηλασμο θα πάω..σκέφτομαι για το εσωτερικό σημείο του καρπού εγω και να βάλω κι έναν μικρο ήλιο η αστέρακια δίπλα έτσι συμβολικά για να φωτίζουν την ζωή του..και εννοείτε με κάλλη γραφικά γράμματα..

Αναστασία, καλα κανείς και πας γιατρό να το προλάβετε..γενικά αυτα τα κρυολόγηματα είναι πολυ ύπουλα τα Άτιμα..κι εμένα άμα μου έκανε φλεγματα ήταν Δράμα η κατάσταση..επειδη κάπνιζα κιόλας παλια(δεν θα το ξαναρχίς ω) ήθελαν ένα μήνα να φύγουν..άντε να δούμε τι θα σου δώσει τώρα που τα περισσότερα έχουν ζάχαρη και τα βρογχοδιασταλτικα δεν τα πολυ δίνουν σε έγκυες..κάπου είχα έναν κατάλογο με τα φυτικά..αν θέλεις πες μου να το βρω να σου το στείλω..

Βάνεσσακι..μπηκες 40η βρε θηρίο?!αγαπαει η μπεμπη την μαμα απ ότι φαίνεται και δεν θέλει να την απο χωριστεί..δεν τολμώ να κάνω άλλη πρόβλεψη..με ακυρώσεις ήδη..

Γιωτακι μου, ποτε την βγάζουν εντελώς την πάνα τα μωρά?

Γκιρλ μου, ανυπομονΕίς για τα κιλα της μπαμπάς,ε? μην αγώνες αι κορίτσι μου..όλα καλα θα πανε..

Οι υπόλοιπες μανουλες που είστε?αντε μαζευτειτε γιατι θα βγάλω απουσιολογιο και θα δεν θα την χαρίσω σε καμία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelikh mou kai egw akrivws se ayto to smeio thelw sto eswteriko tou karpou sto aristero mou xeri....ekei pou vazw kai to roloi!!!!!!!tha kanw kai egw thn hmeromhnia geniseis kai argotera kai to onoma kai tha kanw kai asterakia!!!!!!!milame exthes me trelane toso poly me ta gelakia pou to skeftomouna toso entona gia tattoo thelw na einai gia panta panw mou ayth h hmeromhnia!!!!!!!!

vrhka aythn thn fwtografia kati tetoio skeftomai!!!!!!!!gia peite mou gnwmh!!!

post-11182-13873938036748_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι, είναι τέλεια!!!μουμαρεσουν όλες οι εκδοχές αλλα ξεχωρίζω την πρώτη και την τελευταία..αλλα και οι άλλες δυο είναι γαματες ..μαύρο μελάνι, χρωματιστά, άσπρο?τι θα κανείς?εεγω είχα σκεφτεί και την εσωτερική πλευρά του μικρού δαχτυλου, οχι αυτή που φαίνεται απο την παλάμη αλλα αυτή που είναι δίπλα στον παρα μέσο αλλα μου είπαν ότι δεν πιάνει καλα εκει..έντομεταξυ σκέφτομαι να έρθω Αθήνα να το κάνω?εχω κάποια υπόψιν μου..εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη εξαρταται απο το παιδι....ο μεγαλος την εβγαλε στα τρια...τον ειχα προσπαθησει κανα δυο φορες πριν αλλα οχι με επιτυχια.....αλλοι λενε οτι παιζει ρολο και το φυλο...τα κοριτσια την βγαζουν πιο νωρις...παντως τα πιο πολλα παιδακια την βγαζουν 2,5 με 3.....φυσικα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.....

κοριτσια μεγαλο θεμα τα ταττου....εγω βασικα δεν θα εκανα ποτε...μου αρεσουν αλλα δεν θελω να κανω κατι πανω στο σωμα που μπορει μετα απο καποια χρονια να το βαρεθω η το πιο σημαντικο να φαινεται μια βλακεια...μια και τωρα το δερμα μας ειναι σφυγιλλο αλλα μετα απο 30 χρονια θα ειναι χαλια μαυρα....τεσπα ειμαι περιεργη και παραξενη μη με παρεξηγειται...χαχαχα.....ο αντρας μου θελει να κανει χρονια τωρα....και ελεγε να κανει αυτο που λετε εσεις...τοτε ενας φιλος του που εχει κανει τα ταττου επιστημη του ειπε οτι ειναι γρουσουζια να κανει κατι τετοιο....δεν ξερω....μαλλον υπερβολες...αλλα τελικα ο αντρας μου δεν εκανε :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μηπως εννοείς το mucosolvan tis bohringer ?εγω ξέρω ότι δεν χορηγείται αμβροξολη στην εγκυμοσυνη..στο εθνικό συνταγή λόγιο έτσι λέει κιόλας..

http://eof1.eof.gr/Syntagologio/Chapter3.htm

Πήγαινε εκει που λέει για αμβροξολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelikh mou emena mou aresoun poly kai ta 4 alla ksexwrizw to 3o pio poly.....mou aresei pou exei kai skies!!!!!!!!!!!

molis twra rwthsa enan apo to facebook pou exei magazi kai kanei tattoo kai mou eipe peripou 50-60 euro giayta ta sxedia!!!!super!!!!!!!

egw pistevw to tattouaz prepei na se xaraktirizei apolyta kai na eisai arketa synhdhtopoihmenos gia na to kaneis....kai egw pio prin hthela na kanw ena tatouaz poio poly epeidh mou aresan alla panta allaza gnwmh me to sxedio...eixa pei pws to mono tattoo pou tha kanw tha einai gia ta paidia mou!!!einai to mono pou den tha metaniwsw pou ekana pote mou!!!!!oso gia thn grousouzia e oxi eipame.....giati na einai grousouzia kale??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι δεν ειπα καλε οτι το πιστευω..αλιμονο...αλλα επειδη ο αντρας μου ειναι προληπτικος την γλιτωσα...χαχαχα....

και μενα το τριτο μου αρεσει πιο πολυ....

οσο για τα φαρμακα αν τα διαβασεις τα πιο πολλα λενε οτι δεν χορηγουνται σε εγκυμοσυνη και σε θηλασμο...αλλα δεν ειναι ετσι.....το πιο κουλο απο ολα ειναι για τα ουλτροτζεσταν....το χαρτακι λεει μεσα οτι δεν κανει τα περνουμε στο πρωτο τριμηνο.....φαντασου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι εγω πάντα είχα ένα θέμα με τους ήλιους και τα αστέρακια..αλλα τώρα θα τα συνδιάς ω ..κι εγω έτσι νομίζω, πως για το συγκεκριμένο δεν θα το μετα νιώσουμε ποτε..γρουσουζια γιατι να είναι?απλα οι περισσότεροι το θεωρούν ακόμα ταμπού και κυρίως αν το κάνει γυναίκα ..

Υπάρχουν πολλοί λόγοι βέβαια που μια γυναίκα κάνει τατου..και το σημείο παίζει μεγάλο ρόλο πιστεύω..

Υπάρχουν σημεία που το δέρμα δεν χαλαρώνει..το να κανείς στην κοιλια, στον πωπω, στα μπουτια , στην μέση..είναι σημεία που κάποια στιγμή χαλαρώνουν..εχει σημασία και αυτός που σου το κάνει βέβαια..

Όσο για την τιμη κι εγω ξέρω πως κάπου εκει εΙναι για τέτοιο σχέδιο..

Κορίτσια, για τα φάρμακα, επειδη την ξέρω καλα την ιστορία να σας πω τι γίνεται..συνήθως δεν υπάρχουν πολλές παρατηρήσεις για κύηση και οι εταιρείες για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο λένε ότι δεν επιτρέπεται..ποιος θέλει να αναλαμβάνει ευθύνες άλλωστε?ουτε θα σου κάτσει καμία έγκυος να μπει για κλινικη δοκιμή..σε ανεξάρτητα (που δεν εχει χρηματοδοτήσει κάποια μεγάλη φαρμακευτική) βιβλία φάρμακο λόγιας αναφέρει οχι..άλλοι λένε ότι η ουσία αυτη δεν διαπερνά τον πλακουντα ..εξαρτάται και απο τους γιατρούς..ο δικός μου γιατρός ενω με τρελαίνε στα utrogestan (4την ημέρα συν αλλα 800mg ) όταν του ζήτησα να μου δώσει κάτι για τις αιμορροειδες που έβγαλα στην εγκυμοσυνη, δεν ήθελε και μου είπε να βάλω ελαιόλαδο κι έφυγαν σε μια βδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι μου αντιβιωση τελικα ε?

αχ κοπελα μου περαστικα!θα περασει!

αγγελικουλα και χριστινα ωραια ιδεα για τα ταττου!εγω παλι φοβαμαι μην πονεσω!χεχε!χριστινακι μου εμενα μ αρεσει το 1ο και το 3ο απ τα σχεδιακια που χεις βαλει!

βανεσσακι βλεπω την εχει καταβρει το κοριτσι σου στην κοιλιτσα ε?μερες της ειναι ομως που θα παει?θα κανει την θεαματικη εξοδο της!

γιωτακι μου ετσι λεω και γω ενας μηνας που εμεινε μακαρι να βαλει τα γραμμαρια που πρεπει για να μην ανησυχω και εγω!αν και εκανα και doppler και ολα ειναι φυσιολογικα, ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ, παλι το αγχος μου το εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο λεω και εγω αγγελικη...ολα ειναι σχετικα και καμοια μα καμοια εταιρια δεν θα πει ναι παρε αυτο το φαρμακο...

καλο ειναι να μην περνουμε τιποτα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μας.....αλλα 9 μηνες ειναι πολυ δυσκολο να μην χρειαστει να παρεις κατι.......προς το παρων σε αυτη τα εχω καταφερει............ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...