Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσακια μου δεν μπήκα καθόλου σήμερα δεν ειμουν πολυ καλα πονάει η κοιλιτσα μου και δεν μπορω να πάρω ανασα πολλές φορές έχουν μπει μέσα στα πλευρά μου σας διάβασα αλλα δεν είμαι σε θέση να σχολιάσω θα τα πούμε αύριο πρώτα ο θεός φιλακια σε ολεσσσσσσσσσσς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα..........

πο πο εκανα ενα μπανιο....ξυριστηκα και εκανα εκατο χρονια.....αφου ο πατερας μου νομιζε οτι ειχα παει για υπνο.......χαχαχαχα!!!!

αναστασια και αγγελικη εγω προσωπικα δεν κανω τετοια πραγματα...κομμενα εδω και καιρο......με δυο παιδια,δουλεια και εγκυος.......δεν επαιζε τετοια εκδοχη......μονο λιγοι και καλοι......

νυσταζωωωωωωωωωωωωωω.........αναστασια ακομα ξυπνια εισαι;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νασια ασε... η δεξια μου παλαμη εχει γεμισει... κ ελεγα οτι τη γλυτωσα στην αγκυμοσυνη, δεν με ειχε ενοχλησει καθολου μεχρι τωρα... καλα που εχουμε αλοη κ κοβω κ βαζω λιγη πανω αλλιως το χερι μου θα ειχε παραμορφωθει :?

τιτινακι ασε αυτα τα εμβολια... εμας στην αρχη καθοταν, μετα τους 5-6 μηνες που αρχιζουν κ θυμουνται τους γιατρους κλπ να δεις κλαμα που θα ριχνει :?

βανεσσακι ασε με τη βλαμμενη κ τους αλλους τους αχρηστους!!!!!!

μια γνωστη μου με 10 χρονια προυπηρεσια κ 3 παιδια ΔΕΝ πηρε αποσπαση!! ειναι δυνατον??!!

αναστασια κ εγω τρελαινομαι με κατι τετοια... κ καλα λεει η αννα μαρια, εννοειται οτι φταινε οι γονεις!

εγω ποτε δεν αφηνω τον ανασταση οταν παμε καπου να σκαλιζει τιποτα, δεν βρισκεται σε παιδοτοπο!!

αχ κοριτσια εγω παντως τρελαινομαι να εχω κοσμο στο σπιτι!!

μαρεσει να μαγειρευω να κανω γλυκα να ακουω απο μεσα απο το παιδικο να γινεται πανικος!!

μπουρεκακιιιιιιιιιιιιι δε μου λες τα αγορια σου πως το εχουν παρει που θα εχουν κ μια αδερφουλα σε λιγο? ζηλευουν?

αγγελικουλα κουραγιο κοριτσακι μου!! αχ κ εμενα ο αναστασης ηθελε να κοιμαται στην αγκαλια μου.. τωρα με αυτο ομως εκ των πραγματων δε θα μπορω.. να δω τι θα κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

λοιπον πηγαμε χθες στον ακτινολογο!

τελικα doppler ηταν η εξεταση που μας ειπε να κανουμε αλλα απ τη συγχυση μου ουτε που καταλαβα τι εξεταση ηταν!

ελεγχξαμε τα παντα!η ροη του αιματος στα αγγεια ειναι μια χαρα, το αμνιακο υγρο μια χαρα, η τροφοδοσια του μωρου απ τον πλακουντα γινεται σωστα απλα μιλαμε για λεπτο μωρο!

αυτο μας εχει πει ο ακτινολογος!δεν τρεχει κανενας λογος ανησυχιας!

βεβαια θα το δουμε στις 15 του μηνα που θα ξαναπαω στο γιατρο, να βαλει κανονικα τα κιλα που πρεπει, αν οχι θα το δουμε ξανα και ισως να ξαναχρειαστει να κανω το doppler για να δουμε αν συνεχιζουν ολα να βαινουν καλα!

καθησυχαστηκα λιγακι αλλα το χω μια εγνοια που ναι μικρουλι να σας πω την αληθεια!ολοι μου λενε οτι οι γιατροι πεφτουν εξω στα κιλα και 300 γρ ακουσα και 400 και 500!δεν ξερω!θα δειξει!

αχ μας εβγαλε και εγχρωμες φωτο!κοριτσια φαινεται κανονικα η φατσουλα της!κανονικο πλασματακι!ιδια η μαμα της λεει ο γιατρος!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΑ!

Αγγελικουλα αγκαλιτσας λοιπον ο δικος σου ε?αχ ο μπομπιρας σου χει αδυναμια φαινεται:)

αναστασουλα κοψε τους τα πολλα πολλα, κι αλλωστε κι αυτοι πανε με αρρωστα παιδια σε εγκυο γυναικα?ελεος!καθολου σεβασμος!

οσο για το βαψιμο των μαλλιων κοριτσια εγω δεν εκανα βαφη καθολου μεχρι τωρα στην εγκυμοσυνη!γυρω στον 5ο εκανα ανταυγειες μονο και μετα τιποτα!

λενακι μου τι εχει παθει η παλαμη σου κοριτσι μου?

τι αλλο γραψατε κοριτσακια μου δεν θυμαμαι!

φιλακια κοριτσια!

καλη συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλιτσες τι κάνετε σας πλακωσε το πάπλωμα ε??? εγω έχω έρθει στο μαγαζι βαρεθηκα μέσα στο Σπιτι 4 μέρες....

Girl μου όλα καλ θα είναι μην στεναχωριεσε κοριτσάκι μου.......Σε φιλω .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!

Τι κάνετε;;;

Τι κάνουν οι φουσκοκοιλίτσες μας και οι μανούλες μας;;

Όλα τα μπεμπεδάκια μας καλά;;;;;;

Ο μικρούλης μου πονούσε το βράδυ και βογκούσε ο καημενούλης!!

Δε πρόλαβα χτες να μπω καθόλου….όταν κοιμόταν έτρεχα ….ξέρετε για τις γνωστές δουλειές, που δε τελειώνουν ποτέ!!!!!

Χριστινάκι μου και εμένα μου λείπει η εγκυμοσύνη αλλά τώρα που τον κρατάω ….συμβιβάζομαι!!!!!

Όσο για την περίοδο ξέρω ότι μπορεί να αργήσει όταν θηλάζεις…αλλά όπως μου τόνισε και ο γιατρός μου μην ακούς αυτά που λένε ότι όταν θηλάζεις δε μπορεί να γίνει σύλληψη………υπάρχει γονιμότητα!!!!

Πώς είναι ο μικρούλης σου σήμερα;;;

Γιωτάκι μου γειά σου, πώς τα πας;;;

Ήθελα να ρωτήσω πού τα βρήκες τόσο οικονομικά και πήρες 7 σετάκια 35 ευρώ και μάρκες;;;;;; Σε πια περιοχή μένεις αν επιτρέπεται;;;;

Όσο για τους κολικούς Γιωτάκι μου εγώ κάνω υπομονή, το μπεμπούλη μου λυπάμαι!!

Σήμερα ντόπλερ…..καλή επιτυχία, περιμένουμε νέα!!!

Βανεσάκι είσαι ακόμα εδώ!!!!Σαν και εμενα θα μετράς…καταλαβαίνω!

Όταν θα έχεις το μωρό στο σπίτι δε θα προλαβαίνεις να μπαίνεις όπως τώρα στο μάμμυ!!!!!

Εκεί που πάω να διαβάσω τις σελίδες και να γράψω όλο κάτι γίνεται….

Λενάκι μου πώς νιώθεις που θα σε λίγο καιρό θα έχεις πάλι ξενύχτια;;;

Καλά με τον Αναστασάκο σου τώρα έχετε βρει πια τους ρυθμούς σας ….και μετά θα είναι και τα δυο μαζί…..!!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου για μένα θα είναι ίσως λάθος να ακούσεις την κουμπάρα σου και να μην κάνεις επισκληρίδιο….!!!!!!

Και με την επισκληρίδιο μια χαρά θα καταλάβεις ότι γίνεσαι μανούλα, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να πεθάνεις από τον πόνο!!!!!!!

Συμπεθερούλα πρόσεχε το ζάχαρο γιατί……..όσο έχω διαβάσει και από την κουνιάδα μου είναι ύπουλο..όπως και το αλάτι που είχα θέμα.

Μπήκες στο μήνα σου!!!!!!!άντε με το καλόοοοοοοοοοο!!!!!!

Αγγελικούλα μου τρέχεις και εσύ και δε φτάνεις!!!

πάνω κάτω…εκεί που πάω να μαγειρέψω κάτι ξυπνάει και το αφήνω στη μέση…

Ένα γλυκό το έκανα με δόσεις…….!!!!!!!

Εσείς πώς τα πάτε με τους κολικούς;;;;;;; εμένα βογκάει στον ύπνο του και συνήθως οι κολικοί τον πιάνουν 3-8 το πρωί!!!!!

Δε κατάλαβα για τα κιλά τι γράφεις ότι σου έμειναν και τα 13;;;

Άστα και εγώ πάνω κάτω είμαι….φαγητό δε τρώω πολύ και ειδικά τώρα που έχω κόψει όλα τα γαλακτοκομικά….από τα 14 έχω χάσει περίπου 6….τωρα , αργότερα ίσως πάρω κιόλας!χα χα χα

MaDi μου να μη νιώθεις άσχημα με την εγκυμοσύνη σου!!!!!!

Είσαι μανούλα………..εγώ πάντως πρώτη φορά έπαιρνα κιλά και αισθανόμουν καλά, ίσως γιατί τα περισσότερα ήταν στην κοιλιά αφού τα παντελόνια ως εκεί έμπαιναν κανονικά…τι να πω;;;

Μην στεναχωριέσαι και χαλάς την καλύτερη στιγμή της ζωής σου!!!!

Άννα Μαρία έτσι έλεγα και εγώ 3.500 το μωρό, βάλε πλακούντα, βάλε υγρά…τελικά ήρθα σπίτι και είχα χασει περίπου 4 κιλά μόνο και έπαθα σοκ!!!!!!!!!!

Και φανταστείτε ότι στο μαιευτήριο δεν έτρωγα και πολύ……

Ηλιαννάκι μου πώς είσαι σήμερα;;;

Τι κάνουν τα αγγελούδια σου;;;

Φιλάκιααααααααα

Girl μου όλα θα πάνε καλά!!!!!

Απλά η μικρή σου προσέχει από τώρα τη σιλουέτα της!!!!!!!!!!

Είδες;; όλα καλά , δόξα το Θεό!

Νασιούλα μου γιατί είσαι αγχωμένη κοριτσάκι μου;;

Γιατί σε έπιασε έτσι στο δεύτερο;; μάλλον κουρασμένη είσαι και εσύ!

Πώς πάει ο θηλασμός κοριτσάκι μου;; καλύτερα;;

Λυδία μου πώς τα πας με τα γραψίματά σου;;χα χα

Τι κάνει το μικάκι μας;;

Φιλάκιαααααααααα

Ευούλα μου τι κάνεις κοριτσάρα μου;;

Τι κάνουν τα παιδάκια σου;;;

Άννα Μαρία καλά λες ο κάθε γιατρός όλο έχει και κάπου περισσότερο κόλλημα.

Γενικά εμένα είναι πολύ προσεκτικός και καλά κάνει, αλλά χωρίς να σε αγχώνει για κάτι αν δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος.

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου!

Νιάκι μου τι κάνουν οι χορευταράδες σου;;;;

Καλά έκανες και βγήκες,,,,να πάρετε αέρα!

Μετά θα μείνετε και λίγο καιρό αναγκαστικά μέσα στο σπίτι!

Φιλιάααααααααααα σε όσες ξέχασα!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα !!!!πηγα πρωι πρωι για ψωνια, πηρα μετα απο τοσους μηνες που δε βαφομουν ιδιαιτερα, αρκετα καλλυντικα, αλλα ξεπεσα λιγο στις μαρκες που επαιρνα γιατι πρεπει να συνηθιζουμε σιγα σιγα!!!βλεπω ειδησεις και ενταξει, η χωρα εχει καταστραφει!!!παμε απο το κακο στο χειροτερο!!!!πολυ απογοητευτικη κατασταση βρε κοριτσια, τι να πω...

περπατησα αρκετα σημερα και η κοιλια εχει κατεβει πολυ!!!αχ, ετοιμαζεται το κοριτσακι μου!!!αυριο ερχεται και ο αντρουλης μου και εχουμε γιατρο στις 8!!!!

νιακι πως εισαι????

κι εγω κοριτσια χτες το βραδυ ειχα εντονα πονακια περιοδου και νομιζα πως θα γεννησω, αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εινΙ μαρακι μου η χορευτές μου όσο μπορούν ακόμα χορεύουν χαχαχαχαχα....και μετα θα με χορεύουν εμένα στο ταψί χιχιχιχιχι.....εσένα τι κάνει το μπουμπουκακι σου???

Καλα είμαι βανεσακι μου και εγω περιμένω τι άλλο να κάνω??? όσο για την κοιλιά και εμένα είναι τόσο πολυ χαμηλά πια δεν σου λέω τίποτα ε έχει και 5 κιλά μωρα μέσα τι να κάνει πως να μείνει όρθια ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

βανεσσακι ακομα εδω εισαι καλε???

γκερλ ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου... μην αγχωνεσαι

κ αυτο ισχυει στις περισσοτερες μετρησεις, παντα εχει αποκλιση το βαρος, εκτος αν το μηχανημα ειναι πολυ καλο κ ο γιατρος πολυ εμπειρος

τον ανασταση μου τον εβγαζε 3950 κ τελικα γεννηθηκε 3380! μεγαλη διαφορα!

μπουρεκακιιιιιι περιμενουμε νεα απο το ντοπλερ!!!

μαρακι ασε, με εχει πιασει τρελο αγχος κ ανασφαλεια!! καλε ερχεται κ η δικια μου η ωρα κ νιωθω παντελως απροετοιμαστη!!! φοβαμαι πολυ για την ψυχολογια του ανασταση.. αχ... θα δειξει ομως.. ο αντρας μου λεει οτιειμαι υπερβολικη :roll:

καλα οσο για το τι γινεται στη χωρα μας... μας εχουν καταστρεψει κ μας εχουν ξεπουλησει.. τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.......

λοιπον πριν απο λιγο γυρισα απο το ντομπλερ......η μπεμπουλα μου ειναι 2540.....και ναι γυρισεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!! η γιατρος μου ειπε οτι θα βγει μεγαλη....μου αλλαξαν και παλι την πητ.....οποτε τωρα ειμαι 34 και οχι 35.....τουλαχιστον κατεληξαν.....τωρα σε 2 εβδομαδες παλι για το γνωστο χερι...χαχαχα!!!!!το μονο σοβαρο(κακο)της υποθεσης ειναι οτι ο πλακουντας για αλλη μια φορα ειναι κολλημενος στη μητρα.......ο θεος βοηθος τωρα.....

girl δεν μας ειπες ποσο σου ειπαν οτι ειναι στο ντομπλερ;;;;παντως αφου τρεφεται καλα μην αγχωνεσαι...απλα θα βγει μικρο μωρακι.δεν εγινε και κατι.....δεν γινεται ολα τα βρεφακια να ειναι τα ιδια...

λενακι ελπιζω να σε αφησει γρηγορα η δερματιτιδα.....

βανεσσακι σου ειπα αυριο μεθαυριο γεννας.....

οσο για τη χωρα.......τι να πω.....να δουμε που θα γεννησουμε......τι θα τρωμε.......αχ!!!!!!δεν πανε καλα τα πραγματα...καθολου καλα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πήγαμε πριν με τη μάνα μου και πήραμε κάτι δώρα για την κόρη του ξάδελφού μου που θα της κάνουν τα γενέθλια την Κυριακή και πήρα κι εγώ μια μπλούζα. Πολύ κουράστηκα, όμως, ρε κορίτσια, μέσα στο μαγαζί ήθελα να πέσω κάτω... Ίσως να φταίει που με ζάλισε η μάνα μου με την οδήγησή της. Και καλά προσπαθούσε να αποφεύγει τις λακούβες, κι οδηγούσε σα ραλίστας. Τι σα ραλίστας, σα μεθυσμένη. Τέλος πάντων...

Γκερλ, βλέπεις, όλα μια χαρά! Ίσως απλά είναι μικρό το μωρό, αλλά η απόκλιση πάντα υπάρχει. Εμάς σε κάποια φάση το είχε βγάλει ο γιατρός 1800, μετά από δύο εβδομάδες πήγαμε για το ντόπλερ και το έβγαλε και πάλι 1800, και δύο μέρες μετά πήγαμε στο γιατρό και το έβγαζε δύο κιλά. Αυτοί μετράνε κεφάλι, κοιλιά, κ.λπ. και υπολογίζουν. Τις προάλλες πάλι, κάτι λάθος μέτρησε ο γιατρός, κι όπως πήγε να το σημειώσει η νοσοκόμα, είδε ότι το ίδιο νούμερο είχαν σημειώσει δύο εβδομάδες πριν. Το ξαναμετρά, και όντως υπήρχε μεγάλη διαφορά. Μην αγχώνεσαι, μπορεί απλά να βγει μικρό το μωρό.

Μαρία, ας μην αγχωνόμαστε με τα κιλά. Τα μωρά μας να είναι καλά και τα κιλά χάνονται! Εγώ πάντως, για κάποιο ανεξήγητο λόγο, βρίσκω την κοιλιά μου τελείως φυσιολογική, και μάλιστα, μου αρέσει το σώμα μου έτσι όπως είναι! Γενικά μου αρέσει ο εαυτός μου και δεν αισθάνομαι την ανάγκη να κάνω μεγάλες μετατροπές. Ένα μέικ απ, λίγο ρουζ και λίγο κραγιόν θα τα βάλω, βέβαια, αλλά δε θέλω να αλλάξω τίποτα πάνω μου. Είμαι μία θεά. :P :P :P :P :P :P :P :P

Βανεσσάκι, άσε, άσε... Βλέπω στην τηλεόραση τα χάλια της Ελλάδας και στεναχωριέμαι. Λέγαμε για το δικό μας τον Χριστόφια, αλλά κι ο Παπανδρέου δεν είναι καλύτερος. Χειρότερος μη σου πω...

Λένα, κι εγώ αισθάνομαι εντελώς απροετοίμαστη...

Νία, άντε, έρχεται και η δική σου ώρα!

Γιώτα, όλα μια χαρά και μ' εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsiaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ti mou kanete???????hrtha kai egw!!!!!

o mpempis den htan kala to prwi ksypnhse me para poly klamaaaaaaaaaaaaa den hremouse me tipota prwth fora ton vlepw na klaiei toso dynata.....o kahmenoulis mallon epeidh den ekane kaka exthes ton ponage h koilitsa tou ti na pw isws einai kai apo to emvolio den xerw!!!!!!!!!!!!eytyxws meta po ligo hpie to gala tou kai ton hremhsa sthn aggalitsa mou!!!!!!!!!!

ksypnise kai ekane kai ta kakakia tou kai ola kala apo tote mas exei trelanei sta gellakia kai stis kravies fonazei o fwnaklas exei poly plaka!!!!!ma poso megalwse re gamwto!!!!!!!!!!!!!!

eseis pws eisaste????vanessaki ante vre kopela mou pote tha genisei?????????se vlepw gia savvato gia na doume!!!!!!!!!!

sympetheraaaaaaaaaaaaaaa krata geraaaaaaaaaaaaaa kouragiooooooooooo perimenoume thn nyfh mas!!!!!kai ton kouniadoulh mas!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα, βλεπ μαζευτηκαμε, χθες σκορπιες εισασταν!!!

Βγηκα παλι για κατι ψωνακια για το σπιτι αυτη τη φορα,να φτιαξω λιγο το σαλονι με κανενα διακοσμητικο και βρηκα ενα ωραιο μαγαζακι οικονομικο!!!Βρηκα και κοκκινη φορμουλα για την μπεμπαααααααααααα!! :P

Γεμιστα σημερα μιαμ!!!!!

Θα μπω αργοτερα για σχολιασμους ειμαι λιγο τεζα απο το περπατημα!!!Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγω απο φαγακι σήμερα θα κάνω ψαρονεφρι γεμιστουλι με ξερά δαμάσκηνα σταφυδεσ ξηρουσ καρπούς και με σάλτσα κόκκινου κρασιού βρήκα στο Ιντερνετ μια συνταγή και μου τρέχουν τα σαλια μιάμ μιάμ .....και θα κάνω και πουρε και καμία περίεργη σαλάτα με Ρόκα και βαλσαμικο αλλα το απόγευμα το βλέπω να το κάνω το φαγακι γιατί θα γυρίσουμε αργά σπιτάκι μας......

Συμπεθερα τον γαμπρό μου και τα ματιά σου χιχιχιχχιιχ φιλακια πολλα να τους δώσεις του μπουλουκου μου......

Αχ αναστασακι μου και εγω θέλω να αλλάξω λίγο την διακόσμηση αλλα θα κάνω μια και καλη για τα χριστούγεννα......πως και πως τα περιμενωωωωωωωωω.....

Ναι αννα Μαρια μου ερχετε για ολες μας σιγά σιγά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μενω αναμεσα ν.ιωνια και χαλανδρι......στο ολυμπιακο σταδιο ειμαι πολυ κοντα...το μαγαζι αυτο ειναι συνοικιακο και κλεινει και δινει τα σετακια...δηλαδη φουστα μπλουζα 5 ευρω......τσαμπα λεμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!!

σας διάβασα στα γρήγορα γιατί με το που πάω να συνδεθώ μια χτυπάει

το τηλέφωνο, μια η πόρτα και μια πετάγεται η ζουζουνίτσα μου!

Girl μου είδες μια χαρούλα είναι η μικρούλα σου, όλα θα πάνε μια χαρούλα

κοριτσάκι μου.Θα είναι λεπτό και πολύ πολύ γλυκό μπεμπάκι!!

Γιωτούλα πολύ όμορφα τα νέα σου, γύρισε η μικρούλα σου τέλεια το κοριτσάκι σου!!!

Όσο για τον πλακούντα που λες δεν ξέρω κάτι αλλά σου εύχομαι όλα να πάνε μια

χαρούλα!!Α....και σου συστηθώ, είμαι η Δώρα και έχω ένα κοριτσάκι 26 ημερών!!

Αγγελικούλα τι κάνει ο γλυκός μας Χάρης;Εμείς είμαστε 3,5 κιλάκια.Η μικρούλα παίρνει

περίπου 30 γραμμαριάκια τη μέρα!!Έχουμε έναν πολύ συμπαθητικό παιδίατρο που

προς το παρόν έρχεται σπίτι.Συνεχίχουμε δυστυχώς το 8-10 κάθε βράδυ που καμιά

φορά φθάνει και μέχρι τις 11. Τα καημένα πόσο υποφέρουν με αυτούς τους παλιοκολικούς!

Πολλά φιλιά στο αγοράκι μας!!!Πως πάει το ζουζουνάκι με τους κολικούς;

Μαράκι μου και εσείς κολικούς, αχ τα καημένα................και εμείς τα ίδια!!!Αχ πότε θα περάσουν άραγε....Σας φιλούμε

Αναστασάκο τι έιναι πάλι και αυτό με τις αδιάκριτες επισκέψεις....Εμένα σήμερα θα έρθει μια ξαδέρφη

του άντρα μου 5 το απόγευμα.Μα καλά είναι ανόητη 5; άσε που στις 5 ο άντρας μου δεν έχει γυρίσει

ακόμα από τη δουλειά και θα τη φάω στη μάπα μόνη μου....έλεος...Προχθές ήρθε η πεθερά

10 το βράδυ και μου τσαμπούνισε ότι ήρθε τέτοια ώρα γιατί τις λείψαμε.Τελικά από ότι κατάλαβα

δεν είχε μαγειρέψει και ήθελε να φάει.Συνέχεια ρώταγε τι θα φάμε.....Αηδία...........

Νια στο έχω ξαναπεί είσαι τρομερή χρυσοχέρα!!

Βανεσσάκι πλησιάζεις κοριτσάκι μου, με το καλό!!!!

Άννα Μαρία μου ε ναι, είσαι μια θεά!!!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα, ούτε κι εσένα υπάρχει η πεθερά σου. Ρε κορίτσια, τελικά εγώ πρέπει να κάνω πάρτι με την πεθερά που έχω! Δεν ανακατεύεται σχεδόν ποτέ, και δεν κάνει επισκέψεις στο άσχετο κυρίως για να φάει!!! Ούτε και χοροπηδά στα κρεβάτια (Ηλιάννα). Μια χαρά πεθερά έχω τελικά! :P

Η ξαδέλφη γιατί πειράζει που θα έρθει στις πέντε; Εδώ από τις τεσσεράμιση αρχίζει να νυχτώνει πλέον, οπότε, πέντε η ώρα είναι καλή ώρα για επισκέψεις. Τώρα κατά τις πέντε είναι πλέον νύχτα και μου φαίνεται ότι η μέρα έχει τελειώσει! Μόνο που σκέφτομαι ότι πέντε η ώρα ξεκινούσαμε για να πάμε στο σχολείο, και έξι η ώρα αρχίζουν τα μαθήματα, το βρίσκω απίστευτο! Δηλαδή την ώρα που τώρα θεωρώ ότι τελειώνει η μέρα, για το σχολείο αρχίζει!

Πάντως, το 8-10, έστω και 11 το βράδι, μια χαρά ώρα μου φαίνεται για κολικούς! Για φαντάσου να ήταν δώδεκα με τέσσερις!!!

Γενικά πώς τα πάτε, βρήκατε τους ρυθμούς σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία είδες παιδί μου πεθερά διαμάντι έχεις!!

Είδες εδώ τι γίνεται...

Το 5 το βρήκα λίγο κακό γιατί το έθεσε ή 5 ή δεν μπορούμε....

Αντί να ρωτήσει τι ώρα μπορούμε εμείς.Είναι ξέρεις από αυτές

τις επισκέψεις που γίνονται για να γίνουν...

Με τη μικρούλα πάμε καλά, το μόνο που δεν παλεύεται είναι οι

κολικοί.Το βλέπω να σπαράζει και στην ουσία δεν μπορώ να κάνω

κάτι

Ο Αντρίκος πως είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία είδες παιδί μου πεθερά διαμάντι έχεις!!

Είδες εδώ τι γίνεται...

Το 5 το βρήκα λίγο κακό γιατί το έθεσε ή 5 ή δεν μπορούμε....

Αντί να ρωτήσει τι ώρα μπορούμε εμείς.Είναι ξέρεις από αυτές

τις επισκέψεις που γίνονται για να γίνουν...

Με τη μικρούλα πάμε καλά, το μόνο που δεν παλεύεται είναι οι

κολικοί.Το βλέπω να σπαράζει και στην ουσία δεν μπορώ να κάνω

κάτι

Ο Αντρίκος πως είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε δεν παιζεστε με κανατε και γελασα....

Δωρακι συλλεκτικό κομματι κι εσενα η πεθερα σου τι να πω...οσο για τις εξαδελφες και τις θειες απο το σοοι του αντρα θα εχουμε σοου κι εμεις το ξερω και θα τις φαω κι εγω στη μαπα μονη μου γιατι κι εμενα μετα τις 5.00 σχολαει.Βασικα η Αννα Μαρια εχει δικιο στο οτι ειναι ακομα ημερα,γιατι αν σκοτεινιάζει και ερχοντουσαν θα γκρινιαζαμε παλι.

Νια μου δεν ξερω το ειχα πολυ αναγκη να αλλαξω λιγο το χωρο,με το μωρο μας γενικα που θα ερθει στη ζωη μας θελω να αλλαξω πολλα πραγματα!!Κι εγω το σκεφτομαι να στολισω τα Χριστουγεννα, οχι πολλα..το δεντρο και καμια γιρλαντα ετσι να ειμαστε μεσα στο κλιμα..αλλωστε δεν θα εχω σαραντισει ακομα,θα το περασουμε και οικογενειακα!!

Δυσκολη αυτοι οι κολικοι εεε?πω πω υποφερουν τα μικρουλια μας!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι πως είναι το χεράκι σου;μην ανησυχείς μια χαρούλα θα είναι

ο Αναστάσης με το μωράκι!!εσύ παιδί μου είσαι πεπειραμένη μανούλα,

μη φοβάσαι τίποτα!!

Νασιούλα μου πως είστε;θα τον βρείτε το ρυθμό σας με το θηλασμό

φιλενάδα!!φιλησέ μου την κοριτσάρα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα και φυσικα θα κανω επισκληριδιο, ηδη το συνεννοήθηκα με τον γιατρο δεν πανε να λενε τα δικα τους....

girl μο, νομιζω οτι απλα ειναι λεπτοκαμωμενη η δικια σας, κομψη βρε γιατι πρεπει να βγει μεγαλη δεν καταλαβα...ολα τα μωρα δεν γινεται να βγουν ιδια!!Μην στεναχωριεσαι για τιποτα ολα μια χαρα σε φιλω γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...